debian-installer - en to eo translation catalogue (24 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Continue installation remotely using SSH
eo: Daŭrigi la instaladon demalproksime per SSH

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer
eo: Lanĉi la instalilon

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer (expert mode)
eo: Lanĉi la instalilon (por spertuloj)

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start shell
eo: Lanĉi ŝelon

note: Type: select Description :sl3:
en: Network console option:
eo: Reta konzola alternativo:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the network console for the Debian installer. From here, you may start the Debian installer, or execute an interactive shell.
eo: Tio ĉi estas la reta konzolo por la Debiana instalilo. De tie ĉi, vi povas lanĉi la Debianan instalilon, aŭ plenumi interagan ŝelon.

note: Type: select Description :sl3:
en: To return to this menu, you will need to log in again.
eo: Por retroiri al tiu ĉi menuo, vi bezonos denove rekonekti vin.

note: Type: text Description :sl3:
en: Generating SSH host key
eo: Kreado de gastigan ĉifroŝlosilon 'SSH'

note: Type: password Description :sl3:
en: Remote installation password:
eo: Demalproksima instalada pasvorto:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to set a password for remote access to the Debian installer. A malicious or unqualified user with access to the installer can have disastrous results, so you should take care to choose a password that is not easy to guess. It should not be a word found in the dictionary, or a word that could be easily associated with you, like your middle name.
eo: Vi bezonas difini pasvorton por demalproksime atingi Debianan instalilon. Malica aŭ malsperta uzanto kiu atingus la instalilon povus kaŭzi katastrofon, do vi ege zorge devos elekti malfacile diveneblan pasvorton. Ĝi nepre ne troviĝu en vortaro kaj ĝi ne estu vorto ligita al vi, kiel ekzemple via dua persona nomo.

note: Type: password Description :sl3:
en: This password is used only by the Debian installer, and will be discarded once you finish the installation.
eo: Tiu ĉi pasvorto estas uzita nur de Debiana instalilo, kaj ĝi estos forlasita tuj kiam la instalado finiĝos.

note: Type: password Description :sl3:
en: Re-enter password to verify:
eo: Retajpu la pasvorton por konfirmi:

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same remote installation password again to verify that you have typed it correctly.
eo: Bonvolu retajpi la saman demalproksiman instaladan pasvorton por kontroli ĝian tajpĝustecon.

note: Type: error Description :sl3:
en: Empty password
eo: Malplena pasvorto

note: Type: error Description :sl3:
en: You entered an empty password, which is not allowed. Please choose a non-empty password.
eo: Vi tajpis malplenan pasvorton, tio ne estas permesite. Bonvolu tajpi ne-malplenan pasvorton.

note: Type: error Description :sl3:
en: Password mismatch
eo: Malkongruo de pasvorto

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passwords you entered were not the same. Please enter a password again.
eo: La du pasvortoj kiujn vi tajpis malsamas. Bonvolu reenigi pasvorton.

note: Type: note Description :sl3:
en: Start SSH
eo: Lanĉi SSH

note: Type: note Description :sl3:
en: To continue the installation, please use an SSH client to connect to the IP address ${ips} and log in as the "installer" user. For example:
eo: Por daŭrigi la instaladon, bonvolu uzi klienton 'SSH' por konekti vin al la IP-adreso ${ips} kaj salutu kiel uzanto "installer". Ekzemple:

note: Type: note Description :sl3:
en: The fingerprint of this SSH server's host key is: ${fingerprint}
eo: La fingrospuro de gastiga ĉifroŝlosilo de tiu ĉi servilo 'SSH' estas: ${fingerprint}

note: Type: note Description :sl3:
en: Please check this carefully against the fingerprint reported by your SSH client.
eo: Bonvolu zorge kontroli tion ĉi kompare al la fingrospuro raportita de via kliento 'SSH'.

note: Type: error Description :sl3:
en: Could not fetch SSH authorized keys
eo: Ne eblis akiri rajtigitajn ŝlosilojn SSH

note: Type: error Description :sl3: Translators: do NOT translate the "LOCATION" variable name
en: An error occurred while fetching SSH authorized keys from ${LOCATION}.
eo: Eraro okazis dum akirado de rajtigitajn ŝlosilojn SSH el ${LOCATION}.

note: Type: error Description :sl3:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
eo: Kontrolu '/var/log/syslog' aŭ rigardu la virtualan konzolon 4 por havi detalojn.
