debian-installer - en to hu translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
hu: Quik telepítése

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
hu: Quik rendszerbetöltő telepítése

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
hu: A quik telepítése meghiúsult. Mégis továbblépsz?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
hu: A quik csomag /target/-be telepítése meghiúsult. A quik telepítése pedig szükséges. Lehet, hogy e gond nem a quik-hez kötődik és a telepítés folytatása mégis lehetséges.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
hu: Partíciók felderítése

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
hu: Nincs gyökér partíció

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
hu: Nincs felcsatolva gyökérpartíció. A továbblépéshez csatolj fel egyet.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
hu: A boot partíció nem az 1. lemezen van

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
hu: A quik boot betöltő a /boot partíciót az 1. lemezen igényli. Lépj vissza a particionáló lépéshez.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
hu: A boot partíció ext2 kell legyen

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
hu: A quik rendszer betöltő ext2 fájlrendszerrel formázott /boot könyvtárt tartalmazó partíciót igényel. Lépj vissza a particionáláshoz.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
hu: Tényleg telepíted a quik rendszerbetöltőt?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
hu: A quik boot betöltő telepítését választottad. E lemezről nem tudsz majd más operációs rendszert indítani. Továbbá e lépés után a gép teljesen indíthatatlan maradhat. Ha üres képernyőt látsz, végezz hideg-indítást és nyomd le a Command-Option-P-R billentyűket.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
hu: Jó tudni, hogy ez a kód nem esett át alapos tesztelésen.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
hu: A quik boot betöltő telepítését választottad. E lemezről nem tudsz majd más operációs rendszert indítani. Továbbá e lépés után a gép teljesen indíthatatlan maradhat.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
hu: Quik-beállítás létrehozása

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
hu: Quik-beállítás létrehozása sikertelen

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
hu: A fő quik-beállító fájl létrehozása nem sikerült.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
hu: Részletek a /var/log/syslog-ban vagy a 4. virtuális konzolon találhatók.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
hu: Figyelem: a rendszer talán indíthatatlan!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
hu: Quik telepítése rendszerbetöltő partícióra

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
hu: A boot betöltő telepítése sikertelen

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
hu: A quik rendszerbetöltő telepítése nem sikerült.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
hu: Figyelem: a rendszer talán indíthatatlan!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
hu: OpenFirmware beállítása

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
hu: OpenFirmware-konfiguráció meghiúsult

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
hu: Az OpenFirmware boot-device változó megadása sikertelen. Az indításhoz az OpenFirmware-t kézzel kell beállítani.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
hu: Az OpenFirmware konfigurálása során hiba lépett fel

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
hu: Az OpenFirmware boot-command változó megadása sikertelen. Elszórt boot hibák lehetnek.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
hu: /target/proc csatolása sikertelen

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
hu: A proc fájlrendszer csatolása /target/proc-ra nem sikerült.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
hu: Quik telepítése merevlemezre
