debian-installer - en to sq translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
sq: Duke instaluar quik

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
sq: Duke instaluar ngarkuesin e nisjes quik

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
sq: Instalimi i quik dështoi.  Të vazhdoj sidoqoftë?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
sq: Paketa quik dështoi të instalohet në /target/.  Instalimi i quik si një ngarkues nisjeje, është një hap i domosdoshëm.  Problemi i instalimit mund të mos ketë lidhje me quik, pra mund të vazhdosh me instalimin.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
sq: Duke kontrolluar ndarjet

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
sq: Nuk u gjet asnjë ndarje root

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
sq: Asnjë ndarje e montuar si ndarja e re root. Fillimisht duhet të montosh një ndarje root.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
sq: Nis ndarjen që nuk ndodhet në diskun e parë

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
sq: Ngarkuesit të nisjes quik i nevojitet që ndarja që mban /boot të ndodhet në diskun e parë. Të lutem kthehu në hapin e ndarjes.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
sq: Ndarja e nisjes duhet të jetë e llojit ext2

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
sq: Ngarkuesit të ndarjes quik i nevojitet një ndarje root e formatuar me filesistemin ext2. Të lutem kthehu në hapin e ndarjes.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
sq: Vërtet dëshiron ta instalosh ngarkuesin e nisjes quik?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
sq: Zgjodhe të instalosh ngarkuesin e nisjes quik. Nuk do kesh mundësi të nisësh asnjë sistem tjetër operativ nga ky disk. Më tej, kompjuteri yt mund të mos niset aspak pasi ky proçes të ketë mbaruar. Nëse ngel me një ekran bosh, duhet të provosh një fikje të forcuar dhe të shtypësh tastet Command-Option-P-R.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
sq: Kujdes pasi ky kod nuk është testuar komplet.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
sq: Zgjodhe të instalosh ngarkuesin e nisjes quik. Nuk do kesh mundësi të nisësh asnjë sistem tjetër operativ nga ky disk. Më tej, kompjuteri yt mund të mos niset aspak pasi ky proçes të ketë mbaruar.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
sq: Duke krijuar konfigurimin quik

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
sq: Krijimi i konfigurimit të quik dështoi

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
sq: Krijimi i konfigurimit të quik kryesor dështoi.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
sq: Kontrollo /var/log/syslog ose shiko konsolën virtuale 4 për hollësitë.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
sq: Kujdes: Sistemi yt mund të mos niset!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
sq: Duke instaluar quik në ndarjen bootstrap

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
sq: Dështoi në instalimin e ngarkuesit të nisjes

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
sq: Instalimi i ngarkuesit të nisjes quik dështoi.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
sq: Kujdes: Sistemi mund të mos niset!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
sq: Duke përgatitur OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
sq: I pamundur konfigurimi i OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
sq: Përgatitja e dispozitivit të nisjes OpenFirmware dështoi. Do të të duhet ta konfigurosh vetë OpenFirmware për të nisur kompjuterin.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
sq: Problem në konfigurimin e OpenFirmware

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
sq: Përgatitja e komandës së të ndryshueshmes OpenFirmware dështoi. Nisjet mund të dështojnë herëpashere.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
sq: Montimi i /target/proc dështoi

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
sq: Montimi i filesistemit proc në /target/proc dështoi.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
sq: Instalo quik në një disk të ngurtë
