debian-installer - en to ug translation catalogue (32 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik
ug: quik ئورنىتىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik boot loader
ug: quik قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ ئورنىتىۋاتىدۇ

note: Type: boolean Description :sl4:
en: quik installation failed. Continue anyway?
ug: quik ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى. يەنىلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
ug: quik يۇمشاق دېتال بوغچىسىنى /target/ قا ئورنىتالمىدى. بۇ quik نى قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ قىلىپ ئورنىتىشنىڭ زۆرۈر قەدىمى. بۇ ئورنىتىش مەسىلىسى quik بىلەن مۇناسىۋەتسىز بولۇشى مۇمكىن، شۇڭلاشقا داۋاملىق ئورنىتىشقا بولۇۋېرىشى مۇمكىن.

note: Type: text Description :sl4:
en: Checking partitions
ug: رايونلارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
ug: غول رايون تېپىلمىدى

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
ug: يېڭى غول رايون ئېگەرلەنمىدى. سىز ئالدى بىلەن غول رايوندىن بىرنى ئېگەرلەڭ.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition not on first disk
ug: قوزغىتىش رايونى بىرىنچى قاتتىق دىسكىدا ئەمەس

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires partition that holds /boot to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
ug: quik قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ /boot تۇرۇشلۇق رايوننىڭ بىرىنچى قاتتىق دىسكىدا بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. رايونغا ئايرىش قەدىمىگە قايتىڭ.

note: Type: error Description :sl4:
en: Boot partition must be on ext2
ug: قوزغىتىش رايونى چوقۇم ext2 بولۇشى لازىم

note: Type: error Description :sl4:
en: The quik boot loader requires the partition that holds /boot to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
ug: quik قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ /boot تۇرۇشلۇق رايوننىڭ ext2 ھۆججەت سىستېمىسى فورماتىدا بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. رايونغا ئايرىش قەدىمىگە قايتىڭ.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Do you really want to install the quik boot loader?
ug: quik قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى راستىنلا ئورنىتامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
ug: quik قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى ئورناتتىڭىز. سىز بۇ قاتتىق دىسكىدىن باشقا ھەر قانداق مەشغۇلات سىستېمىسىنى قوزغىتالمايسىز. تېخىمۇ ئېغىر بولغىنى، بۇ مەشغۇلات تاماملانغاندىن كېيىن، ماشىنىڭىز پەقەت قوزغىلالماسلىقى مۇمكىن. ئەگەر بوش ئېكران ھادىسىسىگە يولۇقسىڭىز، سوغۇق قوزغىتىشنى سىناڭ ھەمدە Command-Option-P-R نى بېسىپ تۇرۇڭ.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
ug: دىققەت بۇ پروگراممىنىڭ كودى تېخى تەلتۆكۈس سىنالمىغان.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
ug: quik قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى ئورنىتىشنى تاللىدىڭىز. سىز بۇ قاتتىق دىسكىدىن باشقا ھەر قانداق مەشغۇلات سىستېمىسىنى قوزغىتالمايسىز. تېخىمۇ ئېغىر بولغىنى، بۇ مەشغۇلات تاماملانغاندىن كېيىن، ماشىنىڭىز پەقەت قوزغىلالماسلىقى مۇمكىن.

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating quik configuration
ug: quik سەپلىمەسى قۇرۇۋاتىدۇ

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create quik configuration
ug: quik سەپلىمەسى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main quik configuration file failed.
ug: quik ئاساسىي سەپلىمە ھۆججىتى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
ug: /var/log/syslog نى تەكشۈرۈڭ ياكى 4-مەۋھۇم كونترول سۇپىسىنى(console) كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلىي ئۇچۇرغا ئېرىشىڭ.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: سىستېمىڭىز قوزغالماسلىقى مۇمكىن!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing quik into bootstrap partition
ug: quik نى قوزغىتىش رايونىغا ئورنىتىۋاتىدۇ

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
ug: قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the quik boot loader failed.
ug: quik قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: your system may be unbootable!
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: سىستېمىڭىز قوزغالماسلىقى مۇمكىن!

note: Type: text Description :sl4:
en: Setting up OpenFirmware
ug: OpenFirmware نى تەڭشەۋاتىدۇ

note: Type: error Description :sl4:
en: Unable to configure OpenFirmware
ug: OpenFirmware نى سەپلىيەلمىدى

note: Type: error Description :sl4:
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
ug: OpenFirmware قوزغىتىش ئۈسكۈنە ئۆزگەرگۈچى مىقدارنى تەڭشىيەلمىدى. سىز چوقۇم ئۆزىڭىز OpenFirmware نى تەڭشىسىڭىز اندىن قوزغىلالايدۇ.

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
ug: OpenFirmware نى سەپلەۋاتقاندا مەسىلە كۆرۈلدى

note: Type: error Description :sl4: This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
ug: OpenFirmware قوزغىتىش بۇيرۇق ئۆزگەرگۈچى مىقدارنى تەڭشىيەلمىدى. سىز تاسادىپىي قوزغالماسلىققا يولۇققان بولۇشىڭىز مۇمكىن.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
ug: /target/proc ئېگەرلەش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
ug: proc ھۆججەت سىستېمىسىنى /target/proc غا ئېگەرلەش مەغلۇپ بولدى.

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install quik on a hard disk
ug: quik نى قاتتىق دىسكىغا ئورنات
