debian-installer - en to mr translation catalogue (109 entries)

note: Type: select Description :sl3:
en: If the desired time zone is not listed, then please go back to the step "Choose language" and select a country that uses the desired time zone (the country where you live or are located).
mr: यादीत इच्छित समय विभाग नसल्यास, "Choose language" पायरीकडे परत जा आणि इच्छित समय विभाग वापरत असलेला देश (जेथे तुम्ही राहाता वा स्थित आहात) निवडा.

note: Type: text Description :sl3:
en: Coordinated Universal Time (UTC)
mr: कोऑर्डिनेटेड युनिव्हर्सल टाइम (UTC)

note: Type: text Description :sl3:
en: Select your time zone:
mr: तुमचा समय विभाग निवडा:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a location in your time zone:
mr: तुमच्या समय विभागातील एक स्थान निवडा:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a city in your time zone:
mr: तुमच्या समय विभागातील एक शहर निवडा:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select the state or province to set your time zone:
mr: तुमच्या समय विभागातील एक राज्य वा परगणा निवडा:

note: Type: select Choices :sl3:
en: McMurdo
mr: मॅकमुर्डो

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rothera
mr: रोथेरा

note: Type: select Choices :sl3:
en: Palmer
mr: पाल्मेर

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mawson
mr: मॉसन

note: Type: select Choices :sl3:
en: Davis
mr: डेव्हीस

note: Type: select Choices :sl3:
en: Casey
mr: केसी

note: Type: select Choices :sl3:
en: Vostok
mr: व्होस्टोक

note: Type: select Choices :sl3:
en: Dumont-d'Urville
mr: ड्यूमॉंट-डी-उर्विले

note: Type: select Choices :sl3:
en: Syowa
mr: स्योवा

note: Type: select Choices :sl3:
en: Australian Capital Territory
mr: औस्ट्रेलियन कॅपिटल टेरीटरी

note: Type: select Choices :sl3:
en: New South Wales
mr: न्यू साउथ वेल्स

note: Type: select Choices :sl3:
en: Victoria
mr: व्हिक्टोरिया

note: Type: select Choices :sl3:
en: Northern Territory
mr: नॉर्दन टेरीटरी

note: Type: select Choices :sl3:
en: Queensland
mr: क्वीन्सलँड

note: Type: select Choices :sl3:
en: South Australia
mr: साऊथ ऑस्ट्रेलिया

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tasmania
mr: टास्मानिया

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western Australia
mr: वेस्टर्न ऑस्ट्रेलिया

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eyre Highway
mr: ईरे हायवे

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yancowinna County
mr: यांकोविना काउंटी

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lord Howe Island
mr: लॉर्ड होव आयलँड

note: Type: select Choices :sl3:
en: Acre
mr: एक्रे

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alagoas
mr: अलागोआस

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amazonas
mr: ऍमॅझोनाज

note: Type: select Choices :sl3:
en: Bahia
mr: बाहिआ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pernambuco
mr: पेर्नांबुको

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio de Janeiro
mr: रियो द जानेरो

note: Type: select Choices :sl3:
en: Roraima
mr: रोरायमा

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santa Catarina
mr: सँटा कॅटरीना

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sergipe
mr: सर्जीप

note: Type: select Choices :sl3:
en: São Paulo
mr: साओ पावलो

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tocantins
mr: टोकॅन्टीन्स

note: Type: select Choices :sl3:
en: Newfoundland
mr: न्यूफाउंडलँड

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atlantic
mr: ऍटलांटिस

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern
mr: इस्टर्न

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central
mr: सेन्ट्रल

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Saskatchewan
mr: ईस्ट सास्काच्यूअन

note: Type: select Choices :sl3:
en: Saskatchewan
mr: सास्काच्यूअन

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mountain
mr: माउंटन

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pacific
mr: प्रशांत

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kinshasa
mr: किन्स्हासा

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lubumbashi
mr: लुबूम्बाशी

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santiago
mr: सांटियागो

note: Type: select Choices :sl3:
en: Easter Island
mr: बोव्हे आयलँड

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guayaquil
mr: गुआयाक्वील

note: Type: select Choices :sl3:
en: Galapagos
mr: गालापॅगोस

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madrid
mr: माद्रिद

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceuta
mr: सिऊता

note: Type: select Choices :sl3:
en: Canary Islands
mr: कानॅरी आयलँडस्

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yap
mr: याप

note: Type: select Choices :sl3:
en: Truk
mr: ट्रुक

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pohnpei
mr: पोनपेइ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kosrae
mr: कोस्रे

note: Type: select Choices :sl3:
en: Godthab
mr: गोडथाब

note: Type: select Choices :sl3:
en: Danmarkshavn
mr: डेन्मार्कशॉन

note: Type: select Choices :sl3:
en: Scoresbysund
mr: स्कोर्सबॅसुंद

note: Type: select Choices :sl3:
en: Thule
mr: थुले

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western (Sumatra, Jakarta, Java, West and Central Kalimantan)
mr: पश्चिम (सुमात्रा, जाकार्ता, जावा, पश्चिम व मध्य कलिमंतान)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central (Sulawesi, Bali, Nusa Tenggara, East and South Kalimantan)
mr: मध्य (सुलावेसी, बाली, नुसा टेंग्गारा, पूर्व व दक्षिण कलिमंतान)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern (Maluku, Papua)
mr: पूर्व (मलुकू, पापुआ)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tarawa (Gilbert Islands)
mr: तारावा (गिल्बर्ट आयलँडस्)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Enderbury (Phoenix Islands)
mr: एंडर्बरी (फोनिक्स आयलँडस्)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kiritimati (Line Islands)
mr: किरितिमाती (लाईन आयलँडस्)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Almaty
mr: अल्माटी

note: Type: select Choices :sl3:
en: Qyzylorda
mr: क्वेझेलोर्डा

note: Type: select Choices :sl3:
en: Aqtobe
mr: ऍक्तोब

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atyrau
mr: अत्यरौ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Oral
mr: ओरल

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ulaanbaatar
mr: उलानबातर

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hovd
mr: हॉव्द

note: Type: select Choices :sl3:
en: Choibalsan
mr: चोइबलसन

note: Type: select Choices :sl3:
en: North-West
mr: उत्तर-पश्चिम

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sonora
mr: सोनोरा

note: Type: select Choices :sl3:
en: South-East
mr: दक्षिण-पूर्व

note: Type: select Choices :sl3:
en: Auckland
mr: ऑकलंड

note: Type: select Choices :sl3:
en: Chatham Islands
mr: चथाम आयलँडस्

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tahiti (Society Islands)
mr: ताहिती (सोसाइती आयलँडस्)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Marquesas Islands
mr: मार्क्वेसास आयलँडस्

note: Type: select Choices :sl3:
en: Gambier Islands
mr: गांबियर आयलँडस्

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lisbon
mr: लिस्बन

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madeira Islands
mr: माडेरिया आयलॅंडस्

note: Type: select Choices :sl3:
en: Azores
mr: ऍझोरेस

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow-01 - Kaliningrad
mr: मॉस्को-०१ -कालिनिनग्राद

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+00 - Moscow
mr: मॉस्को+०० - मॉस्को

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+01 - Samara
mr: मॉस्को+०१ - सामारा

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+02 - Yekaterinburg
mr: मॉस्को+०२ - येकाटेरिंबर्ग

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+03 - Omsk
mr: मॉस्को+०३ - ओम्स्क

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+04 - Krasnoyarsk
mr: मॉस्को+०४ - क्रास्नोयार्स्क

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+05 - Irkutsk
mr: मॉस्को+०५ - इर्कुट्स्क

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+06 - Yakutsk
mr: मॉस्को+०६ - याकुट्स्क

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+07 - Vladivostok
mr: मॉस्को+०७ - व्ह्लॅडिव्होस्टॉक

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+08 - Magadan
mr: मॉस्को+०८ - मागादान

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+09 - Kamchatka
mr: मॉस्को+०९ - कामचात्का

note: Type: select Choices :sl3:
en: Johnston Atoll
mr: जॉनस्टन ऍटोल

note: Type: select Choices :sl3:
en: Midway Islands
mr: मिडवे आयलँडस्

note: Type: select Choices :sl3:
en: Wake Island
mr: वेक आयलँड

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alaska
mr: अलास्का

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hawaii
mr: हवाई

note: Type: select Choices :sl3:
en: Arizona
mr: ऍरिझोना

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Indiana
mr: ईस्ट इंडिआना

note: Type: select Choices :sl3:
en: Samoa
mr: सामोआ

note: Type: select Choices Time zone for Papua New Guinea :sl3:
en: Port Moresby
mr: पोर्ट मोरेस्बी

note: Type: select Choices Time zone for Papua New Guinea :sl3:
en: Bougainville
mr: बोगनव्हिले

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
mr: समय विभाग संचयीत केला जात आहे...
