debian-installer - en to ga translation catalogue (73 entries)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
ga: Diosca fíorúil %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
ga: Diosca fíorúil %s, deighilt #%s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
ga: acls - tacaigh le liostaí rialaithe rochtana POSIX.1e

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
ga: shortnames - úsáid seanainmneacha de chuid MS-DOS 8.3 amháin

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
ga: Chun do chóras nua a thosú, úsáidtear "luchtóir tosaithe".  Tá sé suiteáilte ar dheighilt tosaithe.  Ní mór duit an bhratach "intosaithe" a shocrú ar an deighilt sin. Marcálfar a leithéid de dheighilt le "${BOOTABLE}" sa phríomh-roghchlár deighilte.

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
ga: !! EARRÁID: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
ga: EOCHAIRBHUILLÍ:

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
ga: Taispeáin an chabhair seo

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
ga: Téigh go dtí an cheist roimhe seo

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
ga: Roghnaigh iontráil fholamh

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
ga: Tá roghanna eile ar fáil trí '%c' agus '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
ga: Tá na roghanna roimhe seo ar fáil trí '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
ga: Tá na roghanna tar éis seo ar fáil trí '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
ga: Leid: '%c'=cabhair, réamhshocrú=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
ga: Leid: '%c'=cabhair>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
ga: Leid: '%c'=cabhair, réamhshocrú=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
ga: [Brúigh Enter chun dul ar aghaidh]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
ga: Comhéadan le húsáid:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
ga: Tá cosúlacht ag na pacáistí a úsáideann debconf lena chéile. Is féidir leat cineál an chomhéadain úsáideora a roghnú anseo.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
ga: Faic

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
ga: Ní chuirfear aon cheist ort riamh leis an rogha 'Faic'.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
ga: Téacs

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
ga: Is comhéadan traidisiúnta gnáth-théacs é 'Téacs'.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
ga: Is comhéadan lánscáileáin bunaithe ar charachtair é 'Newt'.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
ga: Is comhéadan grafach é 'GTK' is féidir a úsáid i dtimpeallacht ghrafach ar bith.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
ga: Theip ar fheistiú /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
ga: Níorbh fhéidir an córas comhad proc a fheistiú ar /target/proc.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
ga: Rabhadh: Seans nach mbeidh tú in ann do chóras a thosú!

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
ga: Athróga dochtearra á socrú le haghaidh tosaithe uathoibrígh

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
ga: Is gá le roinnt athróg a shocrú sna dochtearraí Genesi chun do chóras a thosú go huathoibríoch. Ag deireadh na suiteála, atosóidh an córas.  Ag an leid dochtearra, socraigh na hathróga dochtearra seo a leanas chun tosú uathoibríoch a chumasú:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
ga: Ní gá duit é seo a dhéanamh ach uair amháin.  Tar éis sin, tabhair an t-ordú "boot" nó atosaigh an córas chun do chóras nuashuiteáilte a úsáid.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
ga: Ina áit sin, beidh tú in ann an eithne a thosú de láimh.  Iontráil é seo ag an leid dochtearra:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
ga: Caithfidh tú roinnt athróg a shocrú in CFE más mian leat do chóras a thosú go huathoibríoch. Ag deireadh na suiteála, atosóidh an córas. Ag an leid dochtearra, socraigh na hathróga seo a leanas chun an próiseas tosaithe a éascú:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
ga: Ní gá duit é seo a dhéanamh ach uair amháin.  Leis seo, is féidir leat an t-ordú "boot_debian" a thabhairt ag an leid CFE.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
ga: Más fearr leat tosú uathoibríoch i gcónaí, socraigh an athróg seo a leanas mar aon leis na cinn thuasluaite:

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
ga: An bhfuil fonn ort GRUB a shuiteáil?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
ga: Is é GRUB 2 an chéad ghlúin eile de GNU GRUB, an luchtóir tosaithe a úsáidtear go coitianta ar ríomhairí i386/amd64. Tá sé ar fáil ar ${ARCH} anois freisin.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
ga: Tá gnéithe suimiúla nua ann, ach is bogearra turgnamhach ar an ailtire seo é. Má suiteálann tú é, ba chóir duit a bheith ullamh don chóras a bhriseadh, agus plean a bheith agat chun an córas a athshlánú. Ní mholtar é a úsáid i dtimpeallacht táirgthe.

note: Type: text Description :sl4:
en: Install the Arcboot boot loader on a hard disk
ga: Suiteáil luchtóir tosaithe Arcboot ar dhiosca crua

note: Type: string Description :sl4:
en: Disk for boot loader installation:
ga: Diosca le haghaidh shuiteáil an luchtóra tosaithe:

note: Type: string Description :sl4:
en: Arcboot must be installed into the volume header of a disk with a SGI disklabel. Usually the volume header of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put arcboot.
ga: Caithfidh tú Arcboot a shuiteáil sa cheanntásc imleabhair ar dhiosca le lipéad diosca SGI. Úsáidtear an ceanntásc imleabhair /dev/sda de ghnáth. Tabhair uait ainm gléis an diosca ar mian leat arcboot a chur air.

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot configured to use a serial console
ga: Tá Arcboot cumraithe le haghaidh úsáide consóil shrathaigh

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot is configured to use the serial port ${PORT} as the console. The serial port speed is set to ${SPEED}.
ga: Tá arcboot cumraithe le port srathach ${PORT} a úsáid mar chonsól. Is é ${SPEED} luas an phoirt shrathaigh.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Arcboot installation failed.  Continue anyway?
ga: Theip ar shuiteáil Arcboot.  Lean ar aghaidh mar sin féin?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The arcboot package failed to install into /target/.  Installing Arcboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Arcboot, so continuing the installation may be possible.
ga: Theip ar shuiteáil an phacáiste arcboot i /target/. Caithfear Arcboot a shuiteáil mar luchtóir tosaithe.  Seans nach mbaineann an fhadhb shuiteála le Arcboot ar chor ar bith agus beidh tú in ann dul ar aghaidh leis an tsuiteáil.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: Setting PROM variables for Arcboot
ga: Athróga PROM á socrú le haghaidh Arcboot

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: If this is the first Linux installation on this machine, or if the hard drives have been repartitioned, some variables need to be set in the PROM before the system is able to boot normally.
ga: Más é seo an chéad suiteáil Linux ar an ríomhaire seo, nó má cuireadh deis ar na dioscaí crua, caithfidh tú roinnt athróg a shocrú sa PROM sular féidir an córas a thosú mar is gnách.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated. "Stop for Maintenance" should be left in English
en: At the end of this installation stage, the system will reboot.  After this, enter the command monitor from the "Stop for Maintenance" option, and enter the following commands:
ga: Tar éis na céime seo, atosóidh an córas. Ansin, téigh go dtí an monatóir ordaithe ón rogha "Stop for Maintenance" agus cuir na horduithe seo a leanas isteach ann:

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
ga: Cumraigh an gléas líonra

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
ga: Gníomh cumraíochta NBD:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
ga: Tá ${NUMBER} gléas ceangailte faoi láthair.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
ga: Freastalaí an ghléis líonra:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
ga: Cuir isteach óstainm nó seoladh IP an chórais a bhfuil ndb-server air.

note: Type: string Description :sl4:
en: Name for NBD export
ga: Ainm ar an easpórtáil NBD

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the NBD export name needed to access nbd-server. The name entered here should match an existing export on the server.
ga: Cuir isteach ainm na heaspórtála NBD chun teacht ar nbd-server. Ní mór duit ainm ar easpórtáil atá ar an bhfreastalaí cheana a chur isteach.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
ga: Nód an ghléis líonra:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
ga: Roghnaigh an gléas NBD is mian leat ceangal nó dícheangal.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
ga: Níorbh fhéidir ceangal a bhunú leis an bhfreastalaí NBD

note: Type: error Description :sl4:
en: Connecting to the nbd-server failed. Please ensure that the host and the export name which you entered are correct, that the nbd-server process is running on that host, that the network is configured correctly, and retry.
ga: Níorbh fhéidir ceangal le nbd-server. Bí cinnte gur chuir tú an t-óstainm agus an t-ainm easpórtála ceart isteach, go bhfuil an próiseas nbd-server ag rith ar an óstríomhaire sin, agus go bhfuil an líonra cumraithe mar is ceart. Ansin, bain triail eile as.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
ga: Níl aon nóid líonra gléis fágtha

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
ga: Tá gach nód gléis NBD in úsáid nó chuaigh rud éigin amú le brath na nód gléis.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
ga: Ní féidir nód gléis NBD a chumrú go dtí go ndícheanglófar nód atá cumraithe.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
ga: Níor aimsíodh aon nód ceangailte NBD

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
ga: Níl aon nóid NBD ceangailte le haon fhreastalaí faoi láthair.  Mar sin, ní féidir aon cheann acu a dhícheangal.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
ga: Ceangail Gléas Líonra

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
ga: Dícheangail Gléas Líonra

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
ga: Críochnaigh agus fill ar an deighilteoir

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
ga: Laomchuimhne á chumrú chun an córas a thosú

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
ga: An córas a dhéanamh intosaithe

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
ga: Córas á ullmhú...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
ga: Eithne á scríobh i laomchuimhne...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
ga: Íomhá thosaithe á giniúint ar dhiosca...

note: Type: text Description Main menu item This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
ga: Déan an córas intosaithe
