Debian-installer 1st-stage master file HR - en to hr translation catalogue (73 entries)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
hr: Virtualni disk %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
hr: Virtualni disk %s, particija br. %s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
hr: acls - podrška za POSIX.1e Access Control List

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
hr: shortnames - koristi imena datoteka samo u 8.3 (DOS) stilu

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
hr: Da biste pokrenuli svoj novi sustav, rabit ćete tzv. boot učitavač. On je instaliran na boot particiju koju morate označiti zastavicom "bootable". Takva particija bit će označena s "${BOOTABLE}" u glavnom izborniku particioniranja.

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
hr: !! GREŠKA: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
hr: TIPRITISCI:

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
hr: Prikaži ovu poruku pomoći

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
hr: Natrag na prethodno pitanje

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
hr: Izaberi prazan unos

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
hr: Ostale opcije su dostupne pomoću '%c' i '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
hr: Prethodne opcije su dostupne pomoću '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
hr: Dodatne opcije su dostupne pomoću '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
hr: Prompt: '%c' za pomoć, zadano=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
hr: Prompt: '%c' za pomoć>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
hr: Prompt: '%c' za pomoć, zadano=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
hr: [Pritisnite 'enter' za nastavak]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
hr: Koristiti sučelje:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
hr: Paketi koji koriste debconf za postavke dijele zajednički izgled i način rada. Možete izabrati vrstu korisničkog sučelja koji oni koriste.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
hr: Nijedan

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
hr: 'Nijedan' vas neće pitati nijedno pitanje.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
hr: Tekst

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
hr: 'Tekst' je tradicionalno tekstualno sučelje.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
hr: 'Newt' je sučelje temeljeno na znakovima, u cijelom ekranu.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
hr: 'GTK' je grafičko sučelje koje se može koristiti u svakom grafičkom okruženju.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
hr: Montiranje /target/proc nije uspjelo

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
hr: Montiranje proc datotečnog sustava na /target/proc nije uspjelo.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
hr: Upozorenje: vaš sustav možda se ne može pokrenuti!

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
hr: Postavljanje 'firmware' varijabli za automatsko podizanje sustava

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
hr: Kako bi se vaš sustav automatski podizao, neke varijable moraju biti postavljene u Genesi firmwareu. Na kraju instalacije sustav će se ponovo podići. Na firmware promptu postavite sljedeće firmware varijable za omogućavanje automatskog podizanja sustava:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
hr: To morate učiniti samo jednom. Nakon toga unesite naredbu 'boot', ili ponovo pokrenite sustav da kako bi nastavilo do svog novoinstaliranog sustava.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
hr: Alternativno, moći ćete ručno učitati jezgru tako da na firmware promptu unesete:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
hr: Kako bi se vaš sustav automatski podizao, neke varijable moraju biti postavljene u CFE-u. Na kraju instalacije sustav će se ponovo podići. Na firmware promptu postavite sljedeće firmware varijable kako bi pojednostavili podizanje sustava:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
hr: Ovo ćete morati napraviti samo jednom. To će vam omogućiti da na CFE promptu upisujete samo naredbu "boot_debian".

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
hr: Ako želite automatsko podizanje svaki puta, možete podesiti i sljedeću varijablu, uz one gore navedene:

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
hr: Instalirati GRUB?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
hr: GRUB 2 je sljedeća generacija GNU GRUB boot učitavača koji se uobičajeno koristi na i386/amd64 računalima. Sada je također dostupan na ${ARCH}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
hr: Ima zanimljive nove mogućnosti, no još uvijek je eksperimentalni softver na ovoj arhitekturi. Ako se odlučite za instalaciju, trebate se pripremiti za probleme u radu i imati ideju kako oporaviti sustav ako se ne bude mogao podići. Njegovo se korištenje ne preporučuje u proizvodnim okruženjima.

note: Type: text Description :sl4:
en: Install the Arcboot boot loader on a hard disk
hr: Instaliraj Arcboot boot učitavač na tvrdi disk.

note: Type: string Description :sl4:
en: Disk for boot loader installation:
hr: Disk za instalaciju boot učitavača:

note: Type: string Description :sl4:
en: Arcboot must be installed into the volume header of a disk with a SGI disklabel. Usually the volume header of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put arcboot.
hr: Arcboot mora biti instaliran u prostor zaglavlja diska sa SGI diskovnom oznakom. Obično se koristi zaglavlje /dev/sda diska. Molim odredite naziv uređaja na koji treba instalirati arcboot.

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot configured to use a serial console
hr: Arcboot podešen za korištenje serijske konzole

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot is configured to use the serial port ${PORT} as the console. The serial port speed is set to ${SPEED}.
hr: Arcboot je podešen da koristi serijski port ${PORT} kao konzolu. Brzina serijskog porta postavljena je na ${SPEED}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Arcboot installation failed.  Continue anyway?
hr: Instalacija arcboot-a nije uspjela. Da ipak nastavim?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The arcboot package failed to install into /target/.  Installing Arcboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Arcboot, so continuing the installation may be possible.
hr: Nije uspjela instalacija arcboot paketa na /target/. Instalacija Arcboot-a kao boot učitavača je zahtijevani korak. Međutim, problem može biti nevezan za Arcboot pa ćete možda moći nastaviti instalaciju.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: Setting PROM variables for Arcboot
hr: Postavljam PROM varaijable za Arcboot

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: If this is the first Linux installation on this machine, or if the hard drives have been repartitioned, some variables need to be set in the PROM before the system is able to boot normally.
hr: Ako je ovo prva instalacija Linuxa na ovaj stroj, ili su tvrdi diskovi bili reparticionirani, valja postaviti neke varijable u PROM prije negoli sustav bude sposoban normalno se podizati.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated. "Stop for Maintenance" should be left in English
en: At the end of this installation stage, the system will reboot.  After this, enter the command monitor from the "Stop for Maintenance" option, and enter the following commands:
hr: Na kraju ovog stupnja instalacije, sustav će se ponovo podići. Nakon toga, uđite u naredbeni monitor iz "Stop for Maintenance" mogućnosti i unesite sljedeće naredbe:

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
hr: Podesi mrežni blokovski uređaj

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
hr: Postupak podešavanja NBD:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
hr: Trenutno je spojeno ${NUMBER} uređaja.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
hr: Poslužitelj mrežnog blokovskog uređaja:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
hr: Molim unesite ime računala ili IP adresu sustava na kojem je pokrenut nbd-server.

note: Type: string Description :sl4:
en: Name for NBD export
hr: Naziv za NBD izvoz

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the NBD export name needed to access nbd-server. The name entered here should match an existing export on the server.
hr: Molim unesite naziv za NBD izvoz potreban za pristup nbd poslužitelju. Naziv unesen ovdje bi trebao odgovarati postojećem izvozu na poslužitelju.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
hr: Čvor uređaja mrežnog blokovskog uređaja:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
hr: Molim izaberite NBD čvor uređaja koji želite spojiti ili odspojiti.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
hr: Neuspjeh spajanja na NBD poslužitelj

note: Type: error Description :sl4:
en: Connecting to the nbd-server failed. Please ensure that the host and the export name which you entered are correct, that the nbd-server process is running on that host, that the network is configured correctly, and retry.
hr: Spajanje na nbd poslužitelj nije uspjelo. Molim provjerite jesu li računalo i naziv koje ste unijeli točni, je li proces nbd-server pokrenut na tom računalu, je li mreža ispravno podešena i pokušajte ponovo.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
hr: Nema preostalih čvorova mrežnih blokovskih uređaja

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
hr: Svi NBD čvorovi uređaja se koriste ili je nešto krenulo po zlu pri traženju čvorova uređaja.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
hr: Novi NBD čvorovi uređaja se ne mogu podesiti prije odspajanja nekih već podešenih.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
hr: Nema spojenih čvorova mrežnih blokovskih uređaja

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
hr: Trenutno nema čvorova mrežnih blokovskih uređaja spojenih na ikoji poslužitelj. Zbog toga se nijedan ne može odspojiti.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
hr: Spoji mrežni blokovski uređaj

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
hr: Odspoji mrežni blokovski uređaj

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
hr: Završi i vrati se u izbornik particioniranja

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
hr: Podešavam flash memoriju za podizanje sustava

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
hr: Podešavam sustav kako bi se mogao podići

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
hr: Pripremam sustav...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
hr: Zapisujem jezgru u flash memoriju...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
hr: Pravim boot snimku na disku...

note: Type: text Description Main menu item This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
hr: Učiniti sustav sposobnim za podizanje
