debian-installer - en to pl translation catalogue (74 entries)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
pl: Wirtualny dysk %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
pl: Wirtualny dysk %s, partycja #%s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
pl: acls - obsługa list kontroli dostępu (ACL) POSIX.1e

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
pl: krótkie nazwy - tylko krótkie nazwy MS-DOS 8.3

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
pl: Do uruchamiania systemu, używany jest tak zwany program rozruchowy. Jest instalowany na partycji rozruchowej. Trzeba dla niej ustawić flagę rozruchową. Taka partycja będzie oznaczona jako "${BOOTABLE}" w głównym menu partycjonowania.

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
pl: !! BŁĄD: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
pl: SKRÓTY KLAWIATUROWE:

note: Type: text Description :sl4:
en: '%c'
pl: "%c"

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
pl: Wyświetla te informacje

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
pl: Powrót do poprzedniego pytania

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
pl: Wybierz pusty wpis

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
pl: Dostępne są inne pola do wyboru (za pomocą "%c" i "%c")

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
pl: Poprzednie pola do wyboru są dostępne za pomocą "%c"

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
pl: Następne pola do wyboru są dostępne za pomocą "%c"

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
pl: Wprowadź: '%c' by uzyskać pomoc, domyślnie=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
pl: Wpisz: '%c' by uzyskać pomoc>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
pl: Wprowadź: '%c' by uzyskać pomoc, domyślnie=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
pl: [Wciśnij enter by kontynuować]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
pl: Interfejs do wykorzystania:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
pl: Pakiety korzystające do konfiguracji z debconfa współdzielą jeden wygląd i sposób użycia. Można wybrać wykorzystywany do tego rodzaj interfejsu.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
pl: Brak

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
pl: "Brak" spowoduje niezadawanie pytań użytkownikowi.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
pl: Tekst

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
pl: "Tekst" jest tradycyjnym interfejsem w zwykłym tekście.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
pl: "Newt" jest pełnoekranowym interfejsem znakowym.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
pl: "GTK" jest graficznym interfejsem, który może być użyty w dowolnym środowisku graficznym.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
pl: Montowanie /target/proc nie powiodło się

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
pl: Zamontowanie systemu plików proc na /target/proc nie powiodło się.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
pl: Uwaga: Twój system może się nie uruchamiać!

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
pl: Ustawianie zmiennych firmware do automatycznego uruchamiania

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
pl: By móc uruchamiać nowy system automatycznie, należy ustawić pewne zmienne w Genesi firmware. Po zakończeniu instalacji, system zostanie ponownie uruchomiony. Przy znaku zachęty firmware ustaw następujące zmienne by uaktywnić automatyczne uruchamianie:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
pl: Trzeba to wykonać tylko raz. Później wprowadź polecenie "boot" lub uruchom ponownie komputer by przejść do nowo zainstalowanego systemu.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
pl: Alternatywnie możesz uruchomić jądro ręcznie wprowadzając:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
pl: By móc uruchamiać nowy system automatycznie, należy ustawić pewne zmienne w CFE. Po zakończeniu instalacji, system zostanie ponownie uruchomiony. Przy znaku zachęty firmware ustaw następujące zmienne by uprościć automatyczne uruchamianie:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
pl: Należy wykonać to tylko raz. Wprowadzenie tych ustawień pozwoli uruchomić system wprowadzając "boot_debian" przy znaku zachęty CFE.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
pl: Jeśli wolisz by system uruchamiał się automatycznie, możesz oprócz powyższych ustawić następującą zmienną:

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
pl: Zainstalować GRUB?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
pl: GRUB 2 to następna generacja GNU GRUB, programu rozruchowego popularnego na komputerach i386/amd64. Jest teraz dostępny dla ${ARCH}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
pl: Ma interesujące nowe funkcje, ale na tej architekturze nadal jest oprogramowaniem eksperymentalnym. Jeśli zdecydujesz się na jego instalację, przygotuj się na błędy i zorientuj się jak odzyskać system jeśli rozruch zawiedzie. Nie zaleca się robić tego w środowiskach produkcyjnych.

note: Type: text Description :sl4:
en: Install the Arcboot boot loader on a hard disk
pl: Zainstaluj program rozruchowy Arcboot na dysku twardym

note: Type: string Description :sl4:
en: Disk for boot loader installation:
pl: Dysk do instalacji programu rozruchowego:

note: Type: string Description :sl4:
en: Arcboot must be installed into the volume header of a disk with a SGI disklabel. Usually the volume header of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put arcboot.
pl: Arcboot musi być zainstalowany w nagłówku woluminu dysku z etykietą SGI. Zazwyczaj używany jest nagłówek woluminu /dev/sda. Podaj nazwę urządzenia dysku na którym na być umieszczony arcboot.

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot configured to use a serial console
pl: Arcboot został skonfigurowany do używania konsoli szeregowej

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot is configured to use the serial port ${PORT} as the console. The serial port speed is set to ${SPEED}.
pl: Arcboot jest skonfigurowany do korzystania z portu szeregowego ${PORT} jako konsoli. Prędkość portu szeregowego jest ustawiona na ${SPEED}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Arcboot installation failed.  Continue anyway?
pl: Nie udało się zainstalować Arcboot. Kontynuować mimo tego?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The arcboot package failed to install into /target/.  Installing Arcboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Arcboot, so continuing the installation may be possible.
pl: Pakiet arcboot nie został zainstalowany w /target/. Instalacja Arcboot jako programu rozruchowego jest wymagana. Problem z instalacją może nie być związany z Arcboot i możliwe, że będzie on działał pomimo tego.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: Setting PROM variables for Arcboot
pl: Ustawianie zmiennych PROM dla Arcboot

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: If this is the first Linux installation on this machine, or if the hard drives have been repartitioned, some variables need to be set in the PROM before the system is able to boot normally.
pl: Jeśli jest to pierwsza instalacja Linuksa na tym komputerze, lub jeśli dyski twarde zostały przepartycjonowane, niektóre zmienne PROM-u muszą być ustawione zanim system będzie mógł być uruchomiony normalnie.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated. "Stop for Maintenance" should be left in English
en: At the end of this installation stage, the system will reboot.  After this, enter the command monitor from the "Stop for Maintenance" option, and enter the following commands:
pl: Na końcu etapu instalacyjnego, system zostanie ponownie uruchomiony. Następnie wprowadź polecenie monitor z opcji "Stop for Maintenance" oraz następujące polecenia:

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
pl: Konfiguracja sieciowego urządzenia blokowego

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
pl: Działania konfiguracyjne NBD:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
pl: Obecnie jest podłączonych ${NUMBER} urządzeń.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
pl: Serwer sieciowego urządzenia blokowego:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
pl: Proszę wprowadzić nazwę hosta lub adres IP systemu na którym działa nbd-server.

note: Type: string Description :sl4:
en: Name for NBD export
pl: Nazwa eksportu NBD

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the NBD export name needed to access nbd-server. The name entered here should match an existing export on the server.
pl: Proszę wprowadzić nazwę eksportu NBD potrzebną do uzyskania dostępu do nbd-server. Wprowadzona tu nazwa powinna być zgodna z istniejącym eksportem na serwerze.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
pl: Węzeł urządzenia sieciowego urządzenia blokowego:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
pl: Proszę wybrać węzeł urządzenia NBD które chcesz podłączyć lub odłączyć.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
pl: Nie powiodło się podłączenie do serwera NBD

note: Type: error Description :sl4:
en: Connecting to the nbd-server failed. Please ensure that the host and the export name which you entered are correct, that the nbd-server process is running on that host, that the network is configured correctly, and retry.
pl: Podłączenie do serwera nbd nie udało się. Proszę sprawdzić czy podana nazwa hosta lub nazwa eksportu są poprawne, czy proces nbd-server działa na tym hoście, oraz czy sieć jest poprawnie skonfigurowana, i spróbować ponownie.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
pl: Brak węzłów sieciowego urządzenia blokowego (NBD).

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
pl: Albo wszystkie dostępne węzły urządzeń NBD są w użyciu, albo coś poszło źle z wykrywaniem węzłów urządzeń.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
pl: Nie można skonfigurować więcej węzłów urządzeń NBD do czasu odłączenia skonfigurowanego węzła.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
pl: Nie znaleziono połączonych węzłów sieciowego urządzenia blokowego (NBD)

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
pl: W obecnej chwili nie ma żadnych węzłów sieciowego urządzenia blokowego (NBD) podłączonych do żadnego serwera. W tej sytuacji nie można odłączyć żadnego z nich.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
pl: Podłączenie sieciowego urządzenia blokowego (NBD)

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
pl: Odłączenie sieciowego urządzenia blokowego (NBD)

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
pl: Zakończenie i powrót do partycjonowania

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
pl: Konfigurowanie pamięci flash do uruchamiania systemu

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
pl: Przygotowanie systemu do rozruchu

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
pl: Przygotowywanie systemu...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
pl: Zapisywanie jądra na pamięci flash...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
pl: Tworzenie obrazu rozruchowego na dysku...

note: Type: text Description Main menu item This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
pl: Zainstaluj jądro na dysku
