debian-installer - en to si translation catalogue (66 entries)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
si: අතත්‍ය තැටිය %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
si: අතත්‍ය තැටිය %s, කොටස #%s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
si: acls - POSIX.1e පිවිසුම් පාලන ලැයිස්තුවට සහය දක්වයි

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
si: කෙටිනම් - පැරණි MS-DOS 8.3 ආකාරයේ ගොනු නාම පමණක් යොදන්න

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
si: ඔබේ නව පද්ධතිය ආරම්භ කිරීම සඳහා, ආරම්භක කොටසක් තුළ ගබඩා කර ඇති ආරම්භක පූරකය ලෙස හැඳින්වෙන්නක් භාවිත වේ. ඔබට එම කොටස සඳහා ආරම්භකලහැකි ධජය යෙදීමට සිදුවේ. එවන් කොටස් ප්‍රධාන කොටස්කිරීම් මෙනුවේ "${BOOTABLE}" ලෙස ලකුණු කෙරේ.

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
si: !! දෝශයක්: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
si: මෙම සහාය පණිවුඩය පෙන්වන්න

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
si: පෙර ගැටළුවට ආපසු යන්න

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
si: හිස් යෙදුමක් තෝරන්න

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
si: පොරොත්තු: '%c' සහාය සඳහා, පෙරනිමිය=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
si: පොරොත්තුව: '%c' උදව් සඳහා>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
si: පොරොත්තුව: '%c' උදව් සඳහා, පෙරනිමි=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
si: [ඉදිරියට යාමට enter යොදන්න]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
si: භාවිත කරන අතුරුමුහුණත

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
si: සැකසුම් සඳහා debconf හවුල් කරගන්නා සෑම පැකේජයක්ම පොදු පෙනුමක් දරයි. කරුණාකර ඒවා භාවිත කරන පරිශීලක අතුරුමුහුණත් වර්‍ගය තෝරන්න.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
si: නොමැත

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
si: 'නොමැත' ඔබෙන් කිසිඳු ගැටළුවක් නොවිමසයි.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
si: පෙළ

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
si: "පෙළ" යනු සාම්ප්‍රදායික පැතලි පෙළ අතුරුමුහුණතකි.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
si: 'Newt' යනු සම්පූර්ණ තිර, අනුලකුණු පාදක අතුරුමුහුණතකි.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
si: 'GTK' යනු ඕනෑම චිත්‍රණ පාරිසරිකයක භාවිත කළ හැකි චිත්‍රණ අතුරුමුහුණතකි.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
si: /target/proc රැඳවීම අසාර්ථක විය

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
si: proc ගොනු පද්ධතිය /target/proc හි රැඳවීම අසාර්ථක විය.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
si: අවවාදයයි: ඔබේ පද්ධතිය නැවතආරම්භ කල නොහැකිවිය හැක!

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
si: ස්වයංක්‍රීය ආරම්භය සඳහා ෆර්ම්වෙයා විචල්‍ය සකසමින්

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
si: ඔබේ පද්ධතිය ස්වයංක්‍රීයව ඇරඹීම සඳහා Gensi ස්ථීරාංගයය තුළ ඇතැම් විචල්‍යයන් සැකසීමට සිදුවේ. ස්ථාපනය අවසානයේදී, පද්ධතිය නැවත ආරම්භ වනු ඇත. ස්ථීරාංග පොරොත්තුවේදී, ස්වයංක්‍රීය-ආරම්භය සක්‍රීය කිරීම සඳහා පහත ස්ථීරාංග විචල්‍යයන් සකසන්න:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
si: ඔබට මෙය කිරීමට සිදුවන්නේ එක් වරක් පමණි. ඉන් පසු, ඔබේ අභිනවයෙන් ස්ථාපිත පද්ධතිය වෙත පිවිසීම සඳහා පද්ධතිය නැවත ආරම්භ කිරීමට "boot" විධානය යොදන්න.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
si: අමතරව, ඔබට ස්ථීරාංග පොරොත්තුවේදී ඇතුලත් කිරීම මගින් කර්නලය ශ්‍රමිකව ආරම්ණ කිරීමටද හැක:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
si: ඔබේ පද්ධතිය ස්වයංක්‍රීයව ඇරඹීම සඳහා CFE ස්ථීරාංගයය තුළ ඇතැම් විචල්‍යයන් සැකසීමට සිදුවේ. ස්ථාපනය අවසානයේදී, පද්ධතිය නැවත ආරම්භ වනු ඇත. ස්ථීරාංග පොරොත්තුවේදී, ආරම්භය වඩා සරල කිරීම සඳහා පහත ස්ථීරාංග විචල්‍යයන් සකසන්න:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
si: ඔබට මෙය සිදුකිරීමට සිදුවන්නේ එක්වරක් පමණි. මෙය ඔබට CFE පොරොත්තුවේදී "boot_debian" විධානය නිකුත් කිරීමට ඉඩ දෙයි.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
si: ඔබ සෑම ආරම්භයකදීම ස්වයංක්‍රීය-ආරම්භය ලැබීමට කැමති නම්, පෙර ඒවාට අමතරව පහත විචල්‍යයන්ද සැකසිය හැක:

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
si: GRUB ස්ථාපනය කරන්නද?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
si: GRUB 2 යනු GNU GRUB හී ඊලඟ පරම්පරාවයි, එය i386/amd64 PCහි බොහෝවිට භාවිත කරන ආරම්භක පූරකයයි. දැන් එය ${ARCH} සඳහාද පවතී.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
si: එය සතුව සිත්ගන්නාසුළු නව විශේෂාංග පවතින නමුත් එය තවම මෙම සැලසුම සඳහා පරීක්‍ෂණ මට්ටමේ පවතින මෘදුකාංගයකි. ඔබ එය ස්ථාපනය කිරීමට තෝරාගත්තේ නම්. ඔබ එය කඩාවැටීම ගැන සූදානම්ව සිටිය යුතු හා ආරම්භ කිරීමට නොහැකි වීමට ඉඩ ඇති ඔබේ පද්ධතිය නැවත සකසා ගැනීමටද දැනුමක් තිබිය යුතුයි. වෘත්තීයමය තත්වයන් සඳහා මෙය භාවිත නොකිරීම වඩාත් සුදුසුයි.

note: Type: text Description :sl4:
en: Install the Arcboot boot loader on a hard disk
si: Arcboot ආරම්භකපූරකය දෘඩතැටියේ ස්ථාපනය කරන්න

note: Type: string Description :sl4:
en: Disk for boot loader installation:
si: ආරම්භක පූරක ස්ථාපනය සඳහා තැටිය:

note: Type: string Description :sl4:
en: Arcboot must be installed into the volume header of a disk with a SGI disklabel. Usually the volume header of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put arcboot.
si: Arcboot ස්ථාපනය විය යුත්තේ SGI තැටි ලේබලයක් සහිත වෙළුම් ශීර්ෂයක් ඇති තැටියකයි. සාමාන්‍යෙන් /dev/sda භාවිත වේ. කරුණාකර arcboot දැමීමට ඇවැසි උපකරණයේ නම ඇතුළත් කරන්න.

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot configured to use a serial console
si: Arcboot සකසා ඇත්තේ ශ්‍රේණිගත කොන්සෝලය භාවිත කිරීමටයි

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot is configured to use the serial port ${PORT} as the console. The serial port speed is set to ${SPEED}.
si: Arcboot සකසා ඇත්තේ කොන්සෝලය ලෙස ${PORT} ශ්‍රේණිගත පේනුව භාවිත කිරීමටයි. එම ශ්‍රේණිගත පේනුවේ වේගය ${SPEED} ලෙස සකසා ඇත.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Arcboot installation failed.  Continue anyway?
si: Arcboot ස්ථාපනය අසාර්ථකයි. කෙසේ හෝ ඉදිරියට යන්නද?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The arcboot package failed to install into /target/.  Installing Arcboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Arcboot, so continuing the installation may be possible.
si: /target/ වෙත arcboot පැකේජය ස්ථාපනය අසාර්ථක විය. ආරම්භක පූරකයක් ලෙස Arcboot ස්ථාපනය අත්‍යාවශ්‍ය පියවරකි. ඇතැම්විට මෙම ගැටළුව Arcboot, හට අදාල නොවිය හැක. එමනිසා ඇතැම්විට ස්ථාපනය ඉදිරියට යා හැකිවිය හැක.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: Setting PROM variables for Arcboot
si: Arcboot සඳහා PROM විචල්‍යන් සකසමින්

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: If this is the first Linux installation on this machine, or if the hard drives have been repartitioned, some variables need to be set in the PROM before the system is able to boot normally.
si: මෙම පරිගණකයේ ප්‍රථම Linux ස්ථාපනය මෙය නම් හෝ දෘඩ තැටි නැවත කොටස්කරණයට ලක්ව ඇත්නම්, පද්ධතිය නැවත සාමාන්‍ය පරිදි ආරම්භ කිරීමට පෙර PROM හි ඇතැම් විචල්‍යයන් සැකසීමට සිදුවේ.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated. "Stop for Maintenance" should be left in English
en: At the end of this installation stage, the system will reboot.  After this, enter the command monitor from the "Stop for Maintenance" option, and enter the following commands:
si: මෙම ස්ථාපන අදියරෙන් පසු, පද්ධතිය නැවත ආරම්භ වනු ඇත. එයින් පසු,  "සේවා සඳහා නවතන්න" අභිප්‍රේතයෙන් විධාන දර්ශකය ඇතුළත් කර, පහත විධාන ඇතුළත් කරන්න.

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
si: ජාල වැලකුම් උපකරණය සකසන්න

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
si: NBD සැකසුම් ක්‍රියාව:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
si: දැනට උපකරණ ${NUMBER} ගණනක් සබඳ කර ඇත.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
si: ජාල වැලකුම් සේවාදායකය:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
si: කරුණාකර nbd-සේවාදායකය ධාවනය වන ධාරක නාමය හෝ IP ලිපින ඇතුළත් කරන්න.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
si: ජාල වැලකුම් උපකරණ නෝඩය:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
si: කරුණාකර ඔබ සබඳ හෝ විසන්ධි කිරීමට බලාපොරොත්තු වන NBD උපකරණ තෝරන්න.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
si: NBD සේවාදායකයට සම්බන්ධවීම අසාර්ථකයි

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
si: ජාල වැලකුම් උපකරණ කිසිවක් ඉතිරිව නැත

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
si: සියළු NBD උපකරණ නෝඩ භාවිතයේ පවතී නොහොත් උපකරණ නෝඩ හඳුනාගැනීමේ ගැටළුවක් පැන නැගී ඇත.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
si: සැකසූ එකක් විසන්ධි කරන තෙක් තවත් කිසිඳු NBD උපකරණ නෝඩයක් සැකසිය නොහැක.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
si: කිසිඳු සබඳ කල ජාල වැලකුම් උපකරණ නෝඩයම් හමු නොවිනි

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
si: කිසිඳු සේවාදායකයකට සබඳ කල ජාල වැලකුම් උපකරණ නෝඩයක් නොමැත. තිබියහොත්, ඔබට ඒවා කිසිවක් විසන්ධි කල නොහැක.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
si: ජාල වැලකුම් උපකරණයක් සබඳ කරන්න

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
si: ජාල වැලකුම් උපකරණයක් විසන්ධි කරන්න

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
si: අවසන්කර කොටස්කාරයකට නැවත පැමිණෙන්න

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
si: පද්ධතිය පණගැන්වීමට ෆ්ලෑශ්මතකය සකසමින්

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
si: පද්ධතිය ආරම්භකලහැකි ලෙස සකසමින්

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
si: පද්ධතිය සූදානම් කරමින්...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
si: ෆ්ලෑශ් මතකයට කර්නලය ලියමින්...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
si: ආරම්භක පිළිබිඹුව තැටිය මත සකසමින්...

note: Type: text Description Main menu item This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
si: පද්ධතිය ඇරඹිය-හැකි තත්වයට හරවන්න
