debian-installer - en to sr translation catalogue (67 entries)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
sr: Virtuelni disk %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
sr: Virtuelni disk %s, particija #%s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
sr: acls - podrška za POSIX.1e Access Control List

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
sr: kratki nazivi - koristiti stare MS-DOS 8.3 nazive fajlova

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
sr: Da biste pokrenuli vaš novi sistem, morate koristiti tzv. pokretački program. On je instaliran na but particiji. Morate postaviti butabilnu zastavicu za tu particiju. Takva particija će biti označena kao „${BOOTABLE}“ u meniju za particionisanje.

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
sr: !! GREŠKA: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
sr: PRITISCI:

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
sr: Prikaži ovu pomoćnu poruku

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
sr: Nazad na prethodno pitanje

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
sr: Izaberi prazan unos

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
sr: Pitaj: '%c' -- pomoć, podrazumevano=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
sr: Pitaj: „%c“ za pomoć>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
sr: Pitaj: '%c' -- pomoć, podrazumevano=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
sr: [Pritisni „Enter“ za nastavak]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
sr: Interfejs za upotrebu:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
sr: Paketi koji koriste debconf za konfiguraciju dele zajednički izgled i način rada. Možete izabrati tip interfejsa za upotrebu.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
sr: Nijedan

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
sr: „None“ nikada neće postaviti pitanje.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
sr: Tekst

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
sr: „Tekst“ je tradicionalni tekstualni interfejs.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
sr: „Newt“ je interfejs baziran na karakterima, preko celog ekrana.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
sr: „GTK“ je grafički interfejs koji može da se koristi u bilo kom grafičkom okruženju.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
sr: Neuspelo montiranje /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
sr: Montiranje proc fajl sistema na /target/proc nije uspelo.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
sr: Upozorenje: vaš sistem možda neće moći da se startuje!

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
sr: Postavljanje promenljive firmvera za automatsko startovanje

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
sr: Neke promenljive treba da budu postavljene u Genesi firmver da bi se vaš sistem automatski startovao. Na kraju instalacije sistem će se restartovati. Na promptu firmvera postavite sledeće promenljive da bi omogućili automatsko startovanje:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
sr: Ovo treba da uradite samo jednom. Posle toga, unesite komandu „boot“ ili restartujte sitem da bi nastavili rad sa novoinstaliranim sistemom.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
sr: U suprotnom, možete startovati kernel ručno unoseći na prompt firmvera:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
sr: Neke promenljive treba da budu postavljene u CFE-u da bi se vaš sistem automatski pokrenuo. Na kraju instalacije sistem će se restartovati. Na promptu firmvera postavite sledeće promenljive da bi pojednostavili pokretanje:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
sr: Ovo treba da uradite samo jednom. To vam omogućuje da na CFE promptu samo zadate komandu „boot_debian“.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
sr: Ako želite da se prilikom svakog startovanja automatski pokrene vaš Debian sistem, možete postaviti sledeću promenljivu pored gore navedenih:

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
sr: Instalirati GRUB?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
sr: GRUB 2 je sledeća generacija GNU GRUB-a, pokretački program koji se najčešće koristi na i386/amd64 PC-jevima. Sada je takođe dostupan za ${ARCH}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
sr: Ima zanimljive karakteristike, ali je još uvvek eksperimentalan softver za ovu arhitekturu. Ako izaberete da ga instalirate, trebate biti spremni za kvarove, i znati kako da povratite vaš sistem ako postane nebutabilan. Savetuje se da ovo ne pokušavate na okruženjima koja se koriste za produkciju.

note: Type: text Description :sl4:
en: Install the Arcboot boot loader on a hard disk
sr: Instaliraj Arcboot pokretački program na hard disk

note: Type: string Description :sl4:
en: Disk for boot loader installation:
sr: Disk na kojem će se instalirati pokretački program:

note: Type: string Description :sl4:
en: Arcboot must be installed into the volume header of a disk with a SGI disklabel. Usually the volume header of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put arcboot.
sr: Arcboot mora biti instaliran u zaglavlju volumena diska sa SGI diskoznakom. Obično se za to koristi zaglavlje volumena /dev/sda. Unesite ime diska na koji želite da postavite arcboot.

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot configured to use a serial console
sr: Arcboot je konfigurisan da koristi serijsku konzolu

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot is configured to use the serial port ${PORT} as the console. The serial port speed is set to ${SPEED}.
sr: Arcboot je konfigurisan da koristi serijski port ${PORT} kao svoju konzolu. Brzina serijskog porta je postavljena na ${SPEED}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Arcboot installation failed.  Continue anyway?
sr: Instalacija Arcboot-a nije uspela.  Nastaviti dalje?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The arcboot package failed to install into /target/.  Installing Arcboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Arcboot, so continuing the installation may be possible.
sr: Paket Arcboot nije uspeo da se instalira na /target/.  Instaliranje Arcboot-a kao pokretačkog programa je obavezan korak.  Problem možda ipak nije u vezi sa Arcboot-om, tako da nastavak instalacije može biti moguć.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: Setting PROM variables for Arcboot
sr: Postavljanje promenljive PROM-a za Arcboot

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: If this is the first Linux installation on this machine, or if the hard drives have been repartitioned, some variables need to be set in the PROM before the system is able to boot normally.
sr: Ako je ovo prva instalacija Linux-a na ovoj mašini ili su diskovi reparticionisani, neke promenljive treba da budu podešene u PROM-u pre nego što sistem bude mogao da se pokrene.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated. "Stop for Maintenance" should be left in English
en: At the end of this installation stage, the system will reboot.  After this, enter the command monitor from the "Stop for Maintenance" option, and enter the following commands:
sr: Na kraju ovog koraka instalacije, sistem će se restartovati.  Posle toga, uđite u komandni monitor preko opcije „Stop for Maintenance“ i unesite sledeće komande:

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
sr: Konfiguriši mrežni uređaj

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
sr: Konfigurisanje mreže:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
sr: Trenutno je ${NUMBER} grupa povezano.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
sr: Server mrežnog uređaja:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
sr: Unesite ime hosta ili IP adresu sistema na kome radi „nbd-server“.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
sr: Čvor mrežnog uređaja:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
sr: Izaberite čvor mrežnog uređaja koji želite da se povežete ili da otkačite.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
sr: Neuspelo konektovanje na server mrežnog uređaja

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
sr: Nema više slobodnih mrežnih čvorova

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
sr: Ili su svi dostupni mrećni čvorovi u upotrebi ili je nešto pošlo naopako pri detekciji čvorova uređaja.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
sr: Nijedan više čvor mrežnog uređaja ne može biti konfigurisan dok se neki konfigurisan ne isključi.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
sr: Nisu pronađeni povezani čvorovi mrežnog uređaja

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
sr: Trenutno nema povezanih mrežnih čvorova ni za jedan server. Tako da ne možete da isključite ni jedan od njih.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
sr: Poveži mrežni uređaj

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
sr: Isključiti mrežni uređaj

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
sr: Završi i vrati se na meni za particionisanje

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
sr: Konfigurisanje fleš memorije da pokreće sistem

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
sr: Omogućavanje startovanja sistema

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
sr: Pripremanje sistema...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
sr: Kopiranje kernela na fleš memoriju...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
sr: Generisanje pokretačke slike na diske...

note: Type: text Description Main menu item This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
sr: Omogućavanje pokretanja sistema
