debian-installer - en to ug translation catalogue (67 entries)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
ug: مەۋھۇم دىسكا %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
ug: مەۋھۇم دىسكا %s، #%s رايون (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
ug: acls - POSIX.1e نى قوللايدىغان زىيارەت تىزگىن تىزىملىكى

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
ug: shortnames - پەقەت كونا MS-DOS 8.3 ئۇسلۇبىدىكى ھۆججەت ئىسمىنى ئىشلىتىدۇ

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
ug: يېڭى سىستېمىڭىزنىڭ قوزغىلالىشى ئۈچۈن، قوزغىتىشنى يېتەكلەش پروگراممىسىدىن بىرنى ئىشلىتىشىڭىز لازىم. ئۇ  قاتتىق دىسكىنىڭ يېتەكلەش رايونغا ئورنىتىلسا بولىدۇ، سىز بۇ رايونغا قوزغىلىش بەلگىسى بەلگىلىشىڭىز لازىم. ئاساسىي رايون تىزىملىكىدە بۇ رايون "${BOOTABLE}" قىلىپ بەلگە قويۇلىدۇ.

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
ug: !!خاتالىق: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
ug: كۇنۇپكا:

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
ug: ياردەم ئۇچۇرىنى كۆرسىتىدۇ

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
ug: ئالدىنقى مەسىلىگە قايتىدۇ

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
ug: بوش قالدۇرۇلغاننى تاللايدۇ

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
ug: ئەسكەرتىش: '%c'نى بېسىپ ياردەمگە ئېرىشىڭ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
ug: ئەسكەرتىش: ياردەم ئۈچۈن '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
ug: ئەسكەرتىش:«%c»نى بېسىپ ياردەمگە ئېرىشىدۇ، كۆڭۈلدىكى=«%c» >

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
ug: [enter نى بېسىپ داۋاملاشتۇرۇڭ]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
ug: ئىشلىتىدىغان ئارايۈز:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
ug: debconf ئىشلىتىپ تەڭشىلىدىغان بوغچىلار ئورتاق كۆرۈنۈشنى ئىشلىتىدۇ. تەڭشەش جەريانىدا ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچى ئارايۈزى تاللاڭ.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
ug: ھېچقايسى

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
ug: «ھېچقايسى» تاللانسا سىزدىن ھېچقانداق سوئال سورىمايدۇ.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
ug: تېكىست

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
ug: «تېكىست» بولسا ئەنئەنىۋى ئاددىي تېكىست ئارايۈزىدۇر.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
ug: ‹Newt› بولسا تولۇق ئېكرانلىق، ھەرپ ئاساسىدىكى ئارايۈزدۇر.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
ug: ‹GTK› بولسا گرافىكىلىق مۇھىتتا ئىشلىتىلىدىغان گرافىكىلىق ئارايۈزدۇر.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
ug: /target/proc ئېگەرلەش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
ug: proc ھۆججەت سىستېمىسىنى /target/proc غا ئېگەرلەش مەغلۇپ بولدى.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: سىستېمىڭىز قوزغالماسلىقى مۇمكىن!

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
ug: ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىش ئۈچۈن firmware نىڭ ئۆزگەرگۈچىلىرىنى تەڭشەۋاتىدۇ

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
ug: سىستېمىنىڭ ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىشى ئۈچۈن Genesi مۇقىم دېتال(firmware)نىڭ بىر قىسىم ئۆزگەرگۈچىلىرىنى تەڭشىشىڭىز لازىم. ئورنىتىش ئاخىرلاشقاندا سىستېما قايتا قوزغىلىدۇ. مۇقىم دېتال كۆرسەتمە بەلگىسى كۆرۈنگەندىن كېيىن، تۆۋەندىكى بىر قانچە مۇقىم دېتال ئۆزگىرىشچان قىممىتىنى بەلگىلەپ ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىش ئىقتىدارىنى قوزغىتىڭ:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
ug: بۇ جەريان پەقەت بىرلا قېتىم ئىجرا بولىدۇ. ئاندىن "boot" بۇيرۇقى كىرگۈزۈڭ ياكى قايتا قوزغىتىپ يېڭىدىن ئورناتقان سىستېمىغا كىرىڭ.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
ug: ئۇنىڭدىن باشقا، مۇقىم دېتال كۆرسەتمە بەلگىسى ھالىتىدە تۆۋەندىكى مەزمۇننى كىرگۈزۈپ ئۆزىڭىز يادرونى قوزغاتسىڭىزمۇ بولىدۇ:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
ug: سىستېمىنىڭ ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىشى ئۈچۈن CFE غا بىر قىسىم ئۆزگەرگۈچى مىقدارلارنى تەڭشىشىڭىز لازىم. ئورنىتىش ئاخىرلاشقاندا سىستېما قايتا قوزغىلىدۇ. مۇقىم دېتال كۆرسەتمە بەلگىسى كۆرۈنگەندىن كېيىن، تۆۋەندىكى بىر قانچە مۇقىم دېتال ئۆزگىرىشچان قىممىتىنى بەلگىلەپ ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىش ئىقتىدارىنى قوزغىتىڭ:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
ug: بۇ جەريان بىرلا قېتىم ئىجرا قىلىنسىلا بولىدۇ.   CFE كۆرسەتمە بەلگىسى ھالىتىدە "boot_debian" نى ئىجرا قىلىشقا يول قويىدۇ.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
ug: ئەگەر ھەر قېتىم قوزغالغاندا ئۆزلۈكىدىن قوزغاتماقچى بولسىڭىز، يۇقىرىدا تىلغا ئېلىنغان ئۆزگەرگۈچىدىن سىرت تۆۋەندىكى ئۆزگەرگۈچىنى تەڭشەڭ:

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
ug: GRUB يېتەكلىگۈچ ئورنىتامدۇ؟

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
ug: GRUB 2 بولسا GNU GRUB نىڭ كېيىنكى نەشرى بولۇپ، i386/amd64 يەككە كىشىلىك كومپيۇتېرلارغا كۆپ ئىشلىتىلىدىغان قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ. ھازىر ئۇنى ${ARCH} دا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
ug: ئۇ قىزىقارلىق يېڭى ئىقتىدار ئەمما بۇ قۇرۇلۇشنىڭ تەجرىبە باسقۇچىدىكى يۇمشاق دېتالى. ئەگەر ئۇنى ئورنىتىشنى تاللىسىڭىز، بۇزۇلۇشقا تەييارلىق قىلىپ، ناۋادا سىستېما قوزغالماي قالسا سىستېمىنى قانداق ئەسلىگە كەلتۈرۈشنى ئويلىشىڭ. ئىشلەپچىقىرىش مۇھىتىدا بۇنى سىنىماسلىقىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز.

note: Type: text Description :sl4:
en: Install the Arcboot boot loader on a hard disk
ug: Arcboot قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى قاتتىق دىسكىغا ئورنات

note: Type: string Description :sl4:
en: Disk for boot loader installation:
ug: قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ ئورنىتىدىغان دىسكا:

note: Type: string Description :sl4:
en: Arcboot must be installed into the volume header of a disk with a SGI disklabel. Usually the volume header of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put arcboot.
ug: Arcboot نى چوقۇم SGI دىسكا ئەنى بار دىسكا ئەنىنىڭ بېشىغا ئورنىتىش لازىم. ئادەتتە /dev/sda ئىشلىتىلىدۇ. arcboot ئورنىتىدىغان دىسكىنىڭ ئۈسكۈنە ئىسمىنى بېرىڭ.

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot configured to use a serial console
ug: arcboot ئارقىمۇ-ئارقا تىزگىن سۇپىسى ئىشلىتىشكە سەپلەندى

note: Type: note Description :sl4:
en: Arcboot is configured to use the serial port ${PORT} as the console. The serial port speed is set to ${SPEED}.
ug: arcboot ئارقىمۇ-ئارقا ئېغىز ${PORT} تىزگىن سۇپىسى ئىشلىتىشكە سەپلەندى. ئارقىمۇ-ئارقا ئېغىز سۈرئىتى ${SPEED} قىلىپ تەڭشەلدى.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Arcboot installation failed.  Continue anyway?
ug: arcboot ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى. يەنىلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The arcboot package failed to install into /target/.  Installing Arcboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Arcboot, so continuing the installation may be possible.
ug: arcboot يۇمشاق دېتال بوغچىسىنى /target/ قا ئورنىتالمىدى. بۇ arcboot نى قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ قىلىپ ئورنىتىشنىڭ زۆرۈر قەدىمى. بۇ ئورنىتىش مەسىلىسى arcboot بىلەن مۇناسىۋەتسىز بولۇشى مۇمكىن، شۇڭلاشقا داۋاملىق ئورنىتىشقا بولۇۋېرىشى مۇمكىن.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: Setting PROM variables for Arcboot
ug: Arcboot غا PROM ئۆزگەرگۈچى مىقدار تەڭشەۋاتىدۇ

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated.
en: If this is the first Linux installation on this machine, or if the hard drives have been repartitioned, some variables need to be set in the PROM before the system is able to boot normally.
ug: ئەگەر بۇ مەزكۇر كومپيۇتېرغا تۇنجى قېتىم لىنۇكس ئورنىتىش ياكى قاتتىق دىسكىنى قايتىدىن رايونغا ئايرىش بولسا، ئۇنداقتا سىستېما نورمال قوزغىلىشتىن ئىلگىرى PROM دا بەزى ئۆزگەرگۈچى مىقدارلارنى تەڭشەش زۆرۈر.

note: Type: note Description :sl4: Translators, the 4th string of this description has been dropped from PO files. It contains firmware commands and should not be translated. "Stop for Maintenance" should be left in English
en: At the end of this installation stage, the system will reboot.  After this, enter the command monitor from the "Stop for Maintenance" option, and enter the following commands:
ug: بۇ ئورنىتىش جەريانى تاماملانغاندا، سىستېما قايتا قوزغىتىلىدۇ. ئاندىن "Stop for Maintenance" تاللانمىسى ئارقىلىق بۇيرۇق كۆزەتكۈچكە كىرىپ، تۆۋەندىكى بۇيرۇقنى كىرگۈزۈڭ:

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
ug: تور بۆلەك ئۈسكىنىسى سەپلاش

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
ug: NBD سەپلەش مەشغۇلاتى:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
ug: ھازىر باغلانغان ئۈسكۈنىلەرنىڭ سانى ${NUMBER} .

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
ug: تور بۆلەك ئۈسكىنە مۇلازىمېتىرى:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
ug: nbd-server ئىجرا بولۇۋاتقان سىستېمىنىڭ IP ئادرېسىنى ۋە كومپيۇتېر ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
ug: تور بۆلەك ئۈسكىنە تۈگۈنى:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
ug: باغلانماقچى ياكى ئۈزۈلمەكچى بولغان NBD ئۈسكىنە تۈگۈنىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
ug: NBD مۇلازىمېتىرىغا باغلىنىش مەغلۇپ بولدى.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
ug: ئەمدى تور بۆلەك ئۈسكۈنىسى تۈگۈنى قالمىدى.

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
ug: بارلىق NBD ئۈسكۈنە تۈگۈنى ئىشلىتىلىۋاتىدۇ ياكى ئۈسكىنە تۈگۈنىنى ئىزدەشتە مەسىلە كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
ug: ھازىر سەپلەنگەن تۈگۈندىن ئۈزۈلمىگۈچە باشقا NBD ئۈسكۈنە تۈگۈنىنى سەپلىگىلى بولمايدۇ.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
ug: باغلانغان تور بۆلەك ئۈسكۈنە تۈگۈنى تېپىلمىدى.

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
ug: نۆۋەتتە تور بۆلەك ئۈسكىنە تۈگۈنى ھېچقانداق مۇلازىمېتىرغا باغلانمىدى. شۇڭا سىز ھېچقايسىسىدىن ئۈزۈلەلمەيسىز.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
ug: بىر تور بۆلەك ئۈسكۈنىسىگە باغلىنىش

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
ug: بىر تور بۆلەك ئۈسكۈنىسىدىن ئۈزۈلۈش

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
ug: تاماملاپ رايون ئايرىغۇغا(partitioner) قايتىش

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
ug: سىستېمىنى قوزغىتىش ئۈچۈن تېز ساقلىغۇچ (flash memory)نى سەپلەۋاتىدۇ

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
ug: سىستېمىنى قوزغىلىشچان قىلىۋاتىدۇ

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
ug: سىستېما تەييارلاۋاتىدۇ…

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
ug: يادرولۇق پروگراممىنى تېز ساقلىغۇچ (flash memory) قا يېزىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
ug: دىسكىدا قوزغىتىش تەسۋىرى ياساۋاتىدۇ…

note: Type: text Description Main menu item This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
ug: سىستېمىنى قوزغىلىشچان قىلىدۇ
