debian-installer - en to ms translation catalogue (274 entries)

note: Type: error Description :sl2:
en: Installation step failed
ms: Langkah pemasangan gagal

note: Type: error Description :sl2:
en: An installation step failed. You can try to run the failing item again from the menu, or skip it and choose something else. The failing step is: ${ITEM}
ms: Langkah Pemasangan gagal. Anda boleh mencuba semula dari menu, atau biarkan dan pilih yang lain. Langkah yang gagal ialah: ${ITEM}

note: Type: select Description :sl2:
en: Choose an installation step:
ms: Pilih langkah pemasangan:

note: Type: select Description :sl2:
en: This installation step depends on one or more other steps that have not yet been performed.
ms: Langkah pemasangan ini bergantung kepada satu atau lebih perkara yang belum dibuat

note: Type: note Description :sl2: Type: text
en: Interactive shell
ms: Cangkerang interaktif

note: Type: note Description :sl2:
en: After this message, you will be running "ash", a Bourne-shell clone.
ms: Selepas mesej ini, anda akan menjalankan "ash", sejenis klon cangkerang Bourne.

note: Type: note Description :sl2:
en: The root file system is a RAM disk. The hard disk file systems are mounted on "/target". The editor available to you is nano. It's very small and easy to figure out. To get an idea of what Unix utilities are available to you, use the "help" command.
ms: Fail sistem root adalah cakera RAM. Fail sistem cakera keras dipautkan ke "/target". Editor yang ada untuk anda ialah nano. Ia sangat kecil dan senang digunakan. Untuk mengetahui alatan Unix yang ada untuk anda, gunakan arahan "help".

note: Type: note Description :sl2:
en: Use the "exit" command to return to the installation menu.
ms: Guna arahan "keluar" untuk kembali ke menu pemasangan.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Are you sure you want to exit now?
ms: Adakah anda pasti hendak keluar sekarang?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you have not finished the install, your system may be left in an unusable state.
ms: Jika proses pemasangan tidak disempurnakan, sistem anda mungkin tidak dapat digunakan.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Installer components to load:
ms: Komponen pemasangan untuk dimuat:

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: All components of the installer needed to complete the install will be loaded automatically and are not listed here. Some other (optional) installer components are shown below. They are probably not necessary, but may be interesting to some users.
ms: Semua komponen pemasang yang diperlukan untuk menghabiskan pemasangan akan dimuat secara automatik dan tidak tersenarai di sini. Sebilangan komponen pemasang lain (yang tidak wajib) disenaraikan di bawah. Komponen-komponen ini mungkin tidak diperlukan, tetapi mungkin diminati oleh sesetengah pengguna.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Note that if you select a component that requires others, those components will also be loaded.
ms: Perlu diingatkan jika anda memilih sesuatu komponen yang memerlukan komponen yang lain, komponen tersebut akan dimuatkan sekali.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: To save memory, only components that are certainly needed for an install are selected by default. The other installer components are not all necessary for a basic install, but you may need some of them, especially certain kernel modules, so look through the list carefully and select the components you need.
ms: Untuk menjimatkan memori, hanya komponen yang diperlukan untuk pemasangan sahaja dipilih. Komponen lain tidak perlu untuk pemasangan biasa, tetapi anda mungkin perlukan sebahagian darinya, terutamanya sesetengah modul kernel, jadi lihat senarai dengan teliti dan pilih komponen yang anda perlukan.

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to load installer component
ms: Gagal untuk memuatkan komponen pemasangan

note: Type: error Description :sl2:
en: Loading ${PACKAGE} failed for unknown reasons. Aborting.
ms: Gagal memuatkan ${PACKAGE} tanpa diketahui sebabnya. Membatalkan.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue the install without loading kernel modules?
ms: Teruskan pemasangan tanpa memuatkan modul kernel?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No kernel modules were found. This probably is due to a mismatch between the kernel used by this version of the installer and the kernel version available in the archive.
ms: Tiada modul kernel dijumpai. Ini mungkin kerana versi kernel untuk pemasang ini dan versi kernel dalam yang ada dalam archive tak sama.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No common CD-ROM drive was detected.
ms: Tiada pemacu CD-ROM yang biasa dikesan.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Manually select a CD-ROM module and device?
ms: Pilih modul dan peranti CD-ROM secara manual?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Your CD-ROM drive may be an old Mitsumi or another non-IDE, non-SCSI CD-ROM drive. In that case you should choose which module to load and the device to use. If you don't know which module and device are needed, look for some documentation or try a network installation instead of a CD-ROM installation.
ms: Pemacu CD-ROM anda mungkin merupakan jenis Mitsumi yang lama atau pemacu CD-ROM bukan IDE dan bukan SCSI. Dalam kes ini, anda harus memilih modul untuk dimuat dan peranti untuk digunakan. Jika anda tidak tahu tentang modul dan peranti yang diperlukan, rujuklah kepada sesetengah dokumentasi atau cubalah pemasangan rangkaian sebagai ganti untuk pemasangan CD-ROM.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Retry mounting the CD-ROM?
ms: Cuba pautkan CD-ROM sekali lagi?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Your installation CD-ROM couldn't be mounted. This probably means that the CD-ROM was not in the drive. If so you can insert it and try again.
ms: CD-ROM pemasangan anda tidak dapat dipautkan. Ini mungkin bermakna bahawa CD-ROM anda tidak berada di dalam pemacu. Jika ya, sila masukkannya dan cuba sekali lagi.

note: Type: select Description :sl2:
en: Module needed for accessing the CD-ROM:
ms: Modul diperlukan bagi mengakses CD-ROM:

note: Type: select Description :sl2:
en: The automatic detection didn't find a CD-ROM drive. You can try to load a specific module if you have an unusual CD-ROM drive (that is neither IDE nor SCSI).
ms: Pengesanan automatik tidak menemui pemacu CD-ROM. Anda boleh cuba muatkan modul spesifik jika anda miliki pemacu CD-ROM luar dari kebiasaan (yang bukan IDE mahupun SCSI)

note: Type: string Description :sl2:
en: Device file for accessing the CD-ROM:
ms: Fail peranti untuk mengakses CD-ROM:

note: Type: string Description :sl2:
en: In order to access your CD-ROM drive, please enter the device file that should be used. Non-standard CD-ROM drives use non-standard device files (such as /dev/mcdx).
ms: Bagi membolehkan anda mengakses pe,acu CD-ROM, sila masukkan fail peranti yang ia sepatutnya gunakan. Pemacu CD-ROM bukan standard menggunakan fail tidak standard (seperti /dev/mcdx).

note: Type: string Description :sl2:
en: You may switch to the shell on the second terminal (ALT+F2) to check the available devices in /dev with "ls /dev". You can return to this screen by pressing ALT+F1.
ms: Anda boleh bertukar kepada canglerang pada terminal kedua (ALT-F2) untuk memeriksa peranti yang ada dalam /dev dengan "ls /dev". Anda boleh kembali ke skrin ini dengan menekan ALT+F1.

note: Type: note Description :sl2:
en: CD-ROM detected
ms: CD-ROM dikesan

note: Type: note Description :sl2:
en: The CD-ROM autodetection was successful. A CD-ROM drive has been found and it currently contains the CD ${cdname}. The installation will now continue.
ms: Pengesanan CD-ROM secara automatik berjaya dilakukan. Pemacu CD-ROM berjaya ditemui dan buat masa ini ia mengandungi CD ${cdname}. Pemasangan akan diteruskan sekarang.

note: Type: error Description :sl2:
en: Incorrect CD-ROM detected
ms: CD-ROM yang salah dikesan

note: Type: error Description :sl2:
en: The CD-ROM drive contains a CD which cannot be used for installation.
ms: Pemacu CD-ROM mengandungi CD yang tidak boleh digunakan untuk pemasangan.

note: Type: error Description :sl2:
en: Please insert a suitable CD to continue with the installation.
ms: Sila masukkan CD yang sesuai untuk meneruskan pemasangan.

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: Error reading Release file
ms: Ralat membaca fail Keluaran

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: The CD-ROM does not seem to contain a valid 'Release' file, or that file could not be read correctly.
ms: CD-ROM kelihatan tidak mengandungi fail 'Keluaran' yang sah atau fail itu tidak dapat dibaca dengan betul.

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: You may try to repeat CD-ROM detection but, even if it does succeed the second time, you may experience problems later in the installation.
ms: Anda boleh mencuba mengulang pengesanan CD-ROM tetapi walaupun anda berjaya pada kali kedua ini, anda mungkin akan mengalami masalah pemasangan kelak.

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl2:
en: Detect and mount CD-ROM
ms: Mengesan dan memautkan CD-ROM

note: Type: select Choices :sl2:
en: no ethernet card
ms: tiada kad ethernet

note: Type: select Choices :sl2: "none of the above" should be understood as "none of the above choices"
en: none of the above
ms: tiada satu pun di atas

note: Type: select Description :sl2:
en: Driver needed by your Ethernet card:
ms: Pemacu diperlukan oleh kad Ethernet anda

note: Type: select Description :sl2:
en: No Ethernet card was detected. If you know the name of the driver needed by your Ethernet card, you can select it from the list.
ms: Tiada kad Ethernet dikesan. Jika anda tahu nama pemacu yang diperlukan oleh kad tersebut, anda boleh memilihnya dari senarai.

note: Type: error Description :sl2:
en: Ethernet card not found
ms: Kad Ethernet tidak ditemui

note: Type: error Description :sl2:
en: No Ethernet card was found on the system.
ms: Tiada kad Ethernet ditemui dalam sistem.

note: Type: select Choices :sl2:
en: continue with no disk drive
ms: teruskan tanpa pemacu cakera

note: Type: select Description :sl2:
en: Driver needed for your disk drive:
ms: Pemacu diperlukan untuk pemacu cakera anda

note: Type: select Description :sl2:
en: No disk drive was detected. If you know the name of the driver needed by your disk drive, you can select it from the list.
ms: Tiada pemacu cakera dikesan. Jika anda mengetahui nama pemacu yang diperlukan oleh pemacu cakera anda, anda boleh memilihnya daripada senarai.

note: Type: error Description :sl2:
en: No partitionable media
ms: Tiada pembahagian media

note: Type: error Description :sl2:
en: No partitionable media were found.
ms: Tiada pembahagian media ditemui

note: Type: error Description :sl2:
en: Please check that a hard disk is attached to this machine.
ms: Sila pastikan bahawa cakera keras disambungkan pada mesin ini.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Modules to load:
ms: Modul untuk dimuatkan:

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: The following Linux kernel modules were detected as matching your hardware. If you know some are unnecessary, or cause problems, you can choose not to load them. If you're unsure, you should leave them all selected.
ms: Modul Kernel Linux berikut didapati sesuai dengan perkakasab anda. Jika anda tahu yang tidak perlu atau mendatangkan masalah, anda boleh memilih untuk tidak memuatkannya. Jika tidak pasti, anda perlu biarkannya kesemuanya dipilih.

note: Type: boolean Description FIXME: not in use and kept just while we're still in doubt it will be needed :sl2:
en: Start PC card services?
ms: Mula khidmat kad PC?

note: Type: boolean Description FIXME: not in use and kept just while we're still in doubt it will be needed :sl2:
en: Please choose whether PC card services should be started in order to allow the use of PCMCIA cards.
ms: Sila pilih sama ada khidmat kad PC perlu dimulakan supaya bagi memboleh kad PCMCIA digunakan .

note: Type: string Description :sl2:
en: PCMCIA resource range options:
ms: Opsyen Sumber Julat PCMCIA:

note: Type: string Description :sl2:
en: Some PCMCIA hardware needs special resource configuration options in order to work, and can cause the computer to freeze otherwise. For example, some Dell laptops need "exclude port 0x800-0x8ff" to be specified here. These options will be added to /etc/pcmcia/config.opts. See the installation manual or the PCMCIA HOWTO for more information.
ms: Sesetengah perkakasan PCMCIA memerlukan opsyen konfigurasi sumber khas untuk berfungsi, dan boleh menyebabkan komputer kaku dan sebaliknya. Sebagai contoh, sesetengah komputer riba Dell memerlukan "exclude port 0x800-0x8ff" untuk dinyatakan secara spesifik disini. Opsyen ini akan ditambah ke /etc/pcmcia/config.opts. Lihat manual pemasangan atau PCMCIA HOWTO untuk maklumat selanjutnya.

note: Type: string Description :sl2:
en: For most hardware, you do not need to specify anything here.
ms: Untuk kebanyakan perkakasan, anda tidak perlu untuk nyatakan apa-apa di sini.

note: Type: error Description :sl2:
en: Error while running '${CMD_LINE_PARAM}'
ms: Ralat ketika menjalankan '${CMD_LINE_PARAM}'

note: Type: string Description :sl2:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. If you would like to use any available network, leave this field blank.
ms: ${iface} adalah antaramuka rangkaian tanpa wayar. Sila masukkan nama (ESSID) atau rangkaian tanpa wayar yang anda ingin ${iface} untuk gunakan. Jika anda mahu gunakan mana-mana rangkaian yang ada, sila tinggalkan medan ini kosong.

note: Type: string Description :sl2:
en: WEP key for wireless device ${iface}:
ms: Kekunci WEP untuk peranti tanpa wayar ${iface}:

note: Type: string Description :sl2:
en: If applicable, please enter the WEP security key for the wireless device ${iface}. There are two ways to do this:
ms: Jika berkenaan, sila masukkan kekunci keselamatan WEP untuk peranti tampa wayar ${iface}. Terdapat dua cara untuk melakukannya:

note: Type: string Description :sl2:
en: If your WEP key is in the format 'nnnn-nnnn-nn', 'nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn', or 'nnnnnnnn', where n is a number, just enter it as it is into this field.
ms: Jika kekunci WEP anda berada dalam format 'nnnn-nnnn-nn', 'nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn', atau 'nnnnnnnn', dimana n ialah nombor, hanya masukkannya sebagaimana ia kedalam medan ini.

note: Type: string Description :sl2:
en: If your WEP key is in the format of a passphrase, prefix it with 's:' (without quotes).
ms: Jika kunci WEP anda adalah dalam format frasakatalaluan, bubuhkan awalan 's:' (tanpa koma atas).

note: Type: string Description :sl2:
en: Of course, if there is no WEP key for your wireless network, leave this field blank.
ms: Sudah tentu, jika anda tiada kunci WEP bagi rangkaian tanpa wayar, kosongkan medan ini.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid WEP key
ms: Kunci WEP tidak sah

note: Type: error Description :sl2:
en: The WEP key '${wepkey}' is invalid. Please refer to the instructions on the next screen carefully on how to enter your WEP key correctly, and try again.
ms: Kunci WEP '${wepkey}' tidak sah. Sila rujuk kepada arahan pada skrin berikut dengan teliti bagaimana memasukkan kunci WEP anda dengan betul dan cuba sekali lagi.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid hostname
ms: Nama hos yang tidak sah

note: Type: error Description :sl2:
en: The name "${hostname}" is invalid.
ms: Nama "${hostname}" tidak sah

note: Type: error Description :sl2:
en: Error
ms: Ralat

note: Type: error Description :sl2:
en: An error occurred and the network configuration process has been aborted. You may retry it from the installation main menu.
ms: Ralat berlaku dan proses mengkonfigurasikan rangkaian telah dihentikan. Anda boleh mencuba sekali lagi melalui menu utama pemasangan.

note: Type: error Description :sl2:
en: No network interfaces detected
ms: Tiada antaramuka rangkaian dikesan.

note: Type: error Description :sl2:
en: No network interfaces were found. The installation system was unable to find a network device.
ms: Tiada antaramuka rangkaian dijumpai. Sistem pemasangan tidak menjumpai sebarang peranti rangkaian.

note: Type: error Description :sl2:
en: You may need to load a specific module for your network card, if you have one. For this, go back to the network hardware detection step.
ms: Anda mungkin perlu memuat modul khusus untuk kad rangkaian anda jika ada. Untuk itu, kembali ke langkah pengesanan perkakasan rangkaian.

note: Type: note Description A "kill switch" is a physical switch found on some network cards that disables the card. :sl2:
en: Kill switch enabled on ${iface}
ms: Suiz pemati diaktifkan pada ${iface}

note: Type: note Description A "kill switch" is a physical switch found on some network cards that disables the card. :sl2:
en: ${iface} appears to have been disabled by means of a physical "kill switch". If you intend to use this interface, please switch it on before continuing.
ms: ${iface} nampaknya telah dinyaktifkan dengan menggunakan "suis pemati" fizikal/ Jika anda mahu menggunakan antaramuka ini, sila hidupkannya sebelum teruskan.

note: Type: select Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of each choice below the 65 columns limit (which means 65 characters for most languages) Choices MUST be separated by commas You MUST use standard commas not special commas for your language You MUST NOT use commas inside
en: Infrastructure (Managed) network
ms: Rangkaian Infrastruktur (Diuruskan)

note: Type: select Choices :sl2: Note to translators : Please keep your translations of each choice below the 65 columns limit (which means 65 characters for most languages) Choices MUST be separated by commas You MUST use standard commas not special commas for your language You MUST NOT use commas inside
en: Ad-hoc network (Peer to peer)
ms: Rangkaian serta merta (rakan kepada rakan)

note: Type: text Description :sl2:
en: Wireless network configuration
ms: Konfigurasi rangkain tanpa wayar

note: Type: text Description :sl2:
en: Searching for wireless access points...
ms: Sedang mencari titik akses tanpa wayar...

note: Type: text Description :sl2:
en: <none>
ms: <tiada>

note: Type: text Description :sl2:
en: Wireless ethernet (802.11x)
ms: Ethernet tanpa wayar (802.11x)

note: Type: text Description :sl2:
en: wireless
ms: tanpa wayar

note: Type: text Description :sl2:
en: Token Ring
ms: Gelang Token

note: Type: text Description :sl2:
en: USB net
ms: jaring USB

note: Type: text Description :sl2:
en: Serial-line IP
ms: IP talian sesiri

note: Type: text Description :sl2:
en: Parallel-port IP
ms: IP port selari

note: Type: text Description :sl2:
en: Point-to-Point Protocol
ms: Protokol Titik-ke-Titik

note: Type: text Description :sl2:
en: IPv6-in-IPv4
ms: IPv6-dalam-IPv4

note: Type: text Description :sl2:
en: ISDN Point-to-Point Protocol
ms: Protokol Titik-ke-Titik ISDN

note: Type: text Description :sl2:
en: Channel-to-channel
ms: Saluran-ke-saluran

note: Type: text Description :sl2:
en: Real channel-to-channel
ms: Saluran-ke-saluran sebenar

note: Type: text Description :sl2:
en: Inter-user communication vehicle
ms: Kenderaan komunikasi antara pengguna

note: Type: text Description :sl2:
en: Unknown interface
ms: Antaramuka tidak diketahui

note: Type: error Description :sl2:
en: No DHCP client found
ms: Tiada klien DHCP dijumpai

note: Type: error Description :sl2:
en: No DHCP client was found. This package requires pump or dhcp-client.
ms: Tiada klien DHCP dijumpai. Pakej ini memerlukan pam atau klien-dhcp.

note: Type: error Description :sl2:
en: The DHCP configuration process has been aborted.
ms: Proses konfigurasi DHCP dihentikan.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The network autoconfiguration was successful. However, no default route was set: the system does not know how to communicate with hosts on the Internet. This will make it impossible to continue with the installation unless you have the first installation CD-ROM, a 'Netinst' CD-ROM, or packages available on the local network.
ms: Konfigurasi automatik rangkaian berjaya. Walau bagaimanapun, tiada penghaalaan default ditetapkan: Sistem tidak tahu untuk berkomunikasi dengan hos di internet. Ini akan membuatkannya agak mustahil untuk meneruskan dengan pemasangan melainkan anda memiliki CD-ROM pemasangan pertama, CD-ROM 'Netinst', atau pakej yang boleh didapati dari rangkaian setempat.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you are unsure, you should not continue without a default route: contact your local network administrator about this problem.
ms: Jika anda tidak pasti, anda perlu teruskan dengan penghalaan default: hubungi pentadbir rangkaian setempat anda mengenai masalah ini.

note: Type: string Description :sl2:
en: Point-to-point address:
ms: Alamat titik ke titik:

note: Type: string Description :sl2:
en: The point-to-point address is used to determine the other endpoint of the point to point network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The point-to-point address should be entered as four numbers separated by periods.
ms: Alamat titik ke titik digunakan untuk menetapkan titik hujung yang lain bagi rangkaian titik ke titik. Sila rujuk pentadbir rangkaian anda jika anda tidak tahu tentang nilainya. Alamat titik ke tititk harus mengambil bentuk empat nombor yang diasingkan dengan tanda titik.

note: Type: error Description :sl2:
en: Unreachable gateway
ms: Laluan keluar tidak dapat dicapai

note: Type: error Description :sl2:
en: The gateway address you entered is unreachable.
ms: Alamat laluan keluar yang anda berikan tidak dapat dicapai.

note: Type: error Description :sl2:
en: You may have made an error entering your IP address, netmask and/or gateway.
ms: Anda mungkin membuat kesilapan memasukakan alamat IP, netmask dan/atau laluan keluar.

note: Type: error Description :sl2:
en: Bad archive mirror
ms: Cermin Arkib teruk

note: Type: text Description :sl2:
en: testing
ms: cubaan

note: Type: string Description :sl2:
en: FTP proxy information (blank for none):
ms: Maklumat proksi FTP (kosongkan jika tiada)

note: Type: string Description :sl2:
en: If you need to use a FTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
ms: Jika anda memerlukan proksi FTP untuk mengakses dunia luar, masukkan maklumat proksi di sini. Jika tidak, biarkan kosong.

note: Type: select Description :sl2:
en: Protocol for file downloads:
ms: Protokol untuk muat turun fail:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please select the protocol to be used for downloading files. If unsure, select "http"; it is less prone to problems involving firewalls.
ms: Sila pilih protokol untuk memuat turun fail. Jika anda tidak pasti, pilihlah "http"; ianya kurang hadapi masalah yang melibatkan firewall.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-#
en: Retry
ms: Cuba sekali lagi

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-#
en: Change mirror
ms: Ubah cermin

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-#
en: Downloading a file failed:
ms: Muat turun fail tidak berjaya:

note: Type: select Description :sl2:
en: The installer failed to download a file from the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or cancel and choose another installation method.
ms: Pemasang gagal memuat turun fail dari cermin. Ini mungkin merupakan masalah rangkaian anda atau masalah cermin. Anda boleh mencuba memuat turun sekali lagi, memilih cermin yang lain, atau membatalkan dan memilih kaedah pemasangan yang lain.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Failed to copy file from CD-ROM. Retry?
ms: Gagal menyalin fail dari CD-ROM. Cuba lagi?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: There was a problem reading data from the CD-ROM. Please make sure it is in the drive. If retrying does not work, you should check the integrity of your CD-ROM.
ms: Ada masalah membaca data dari CD-ROM. Sila pastikan ia berada dalam pemacunya. Jika mencuba semula masih lagi tidak menjadi, anda perlu periksa kebolehpercayaan CD-ROM anda.

note: Type: text Description :sl2:
en: Scanning removable media
ms: Mengimbas media mudah-alih

note: Type: error Description :sl2:
en: Device in use
ms: Peranti sedang digunakan

note: Type: error Description :sl2:
en: No modifications can be made to the device ${DEVICE} for the following reasons:
ms: Tiada perubahan boleh dilakukan kepada peranti ${DEVICE} untuk sebab berikut:

note: Type: error Description :sl2:
en: Partition in use
ms: Pembahagi sedang digunakan

note: Type: error Description :sl2: This should be translated as "partition *number* ${PARTITION}" In short, ${PARTITION} will indeed contain the partition NUMBER and not the partition NAME
en: No modifications can be made to the partition #${PARTITION} of device ${DEVICE} for the following reasons:
ms: Tiada perubahan boleh dibuat dalam bahagian #${PARTITION} peranti ${DEVICE} oleh kerana sebab-sebab berikut::

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue with the installation?
ms: Teruskan dengan pemasangan?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No partition table changes and no creation of file systems have been planned.
ms: Tiada perubahan jadual pembahagi dan penghasilan sistem fail dirancang.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you plan on using already created file systems, be aware that existing files may prevent the successful installation of the base system.
ms: Jika anda merancang untuk menggunakan sistem fail yang telah dijhasilkan, sedarilah bahawa fail-fail yang wujud mungkin akan menggagalkan pemasangan sistem asas.

note: Type: text Description :sl2:
en: The following partitions are going to be formatted:
ms: Bahagian berikut akan diformat:

note: Type: text Description :sl2: for example: "partition #6 of IDE0 master as ext3 journaling file system"
en: partition #${PARTITION} of ${DEVICE} as ${TYPE}
ms: Bahagian #${PARTITION} dari ${DEVICE} sebagai ${TYPE}

note: Type: text Description :sl2: for devices which have no partitions for example: "LVM VG Debian, LV Root as ext3 journaling file system"
en: ${DEVICE} as ${TYPE}
ms: ${DEVICE} sebagai ${TYPE}

note: Type: text Description :sl2:
en: The partition tables of the following devices are changed:
ms: Jadual bahagian peranti berikut adalah diubah:

note: Type: select Description :sl2:
en: What to do with this device:
ms: Apa yang perlu dilakukan dengan peranti ini:

note: Type: select Description :sl2:
en: How to use this free space:
ms: Macam mana hendak menggunakan ruang kosong ini:

note: Type: select Description :sl2:
en: Partition settings:
ms: Seting bahagian:

note: Type: select Description :sl2:
en: You are editing partition #${PARTITION} of ${DEVICE}. ${OTHERINFO} ${DESTROYED}
ms: Anda kini sedang menyunting bahagian #${PARTITION} ${DEVICE}. ${OTHERINFO} ${DESTROYED}

note: Type: text Description :sl2:
en: This partition is formatted with the ${FILESYSTEM}.
ms: Bahagian ini diformatkan dengan ${FILESYSTEM}

note: Type: text Description :sl2:
en: No existing file system was detected in this partition.
ms: Tiada sistem fail dikesan dalam bahagian ini.

note: Type: text Description :sl2:
en: All data in it WILL BE DESTROYED!
ms: Semua data didalamnya AKAN DIMUSNAHKAN!

note: Type: note Description :sl2:
en: The partition starts from ${FROMCHS} and ends at ${TOCHS}.
ms: Pembahagi ini bermula dari ${FROMCHS} dan berakhir dengan ${TOCHS}.

note: Type: note Description :sl2:
en: The free space starts from ${FROMCHS} and ends at ${TOCHS}.
ms: Ruang kosong ini bermula dari ${FROMCHS} dan berakhir dengan ${TOCHS}.

note: Type: text Description :sl2:
en: Show Cylinder/Head/Sector information
ms: Tunjuk maklumat Silinder/Kepala/Sektor

note: Type: text Description :sl2:
en: Done setting up the partition
ms: Pembahagi berjaya diselesaikan

note: Type: text Description :sl2:
en: Dump partition info in %s
ms: Buang maklumat pembahagi dalam %s

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# :sl3:
en: Failed to partition the selected disk
ms: Gagal membahagi cakera yang dipilih

note: Type: error Description :sl2:
en: This probably happened because the selected disk or free space is too small to be automatically partitioned.
ms: Ini berlaku mungkin kerana cakera yang dipilih atau ruang kosong terlalu kecil untuk dibahagi secara automatik.

note: Type: error Description :sl2:
en: This probably happened because there are too many (primary) partitions in the partition table.
ms: Ini berlaku mungkin kerana terdapat terlalu banyak bahagian (utama) di dalam jadual bahagian.

note: Type: error Description :sl2:
en: Unusable free space
ms: Ruang kosong tidak boleh digunakan

note: Type: error Description :sl2:
en: Partitioning failed because the chosen free space may not be used. There are probably too many (primary) partitions in the partition table.
ms: Pembahagian gagal kerana ruang kosonh yang dipilih tidak boleh digunakan. Mungkin terdapat terlalu banyak bahagian (utama) di dalam jadual bahagian.

note: Type: text Description :sl2: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Small-disk (< 1GB) partitioning scheme
ms: Cakera kecik (< 1GB) skima pembahagian

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Go back to the menu?
ms: Kembali kepada menu?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
ms: Tiada fail sistem dinyatakan untuk bahagian #${PARTITION} dari ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
ms: Jika anda tidak kembali kepada menu pembahagian dan menetapkan sistem fail kepada bahagian ini, ianya tidak akan digunakan sama sekali.

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use the partition
ms: Jangan gunakan bahagian ini

note: Type: text Description up to 25 character positions :sl2:
en: Format the partition:
ms: Format bahagian ini.

note: Type: text Description :sl2:
en: yes, format it
ms: Ya, formatkan.

note: Type: text Description :sl2:
en: no, keep existing data
ms: Tidak, kekalkan data sedia ada

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use
ms: Jangan gunakan

note: Type: text Description :sl2:
en: format the partition
ms: Format bahagian ini

note: Type: text Description :sl2:
en: keep and use the existing data
ms: Kekalkan dan gunakan data sedia ada

note: Type: text Description :sl2:
en: Resizing partition...
ms: Mengubahs saiz bahagian...

note: Type: error Description :sl2:
en: The resize operation is impossible
ms: Operasi mngubah saiz adalah mustahil

note: Type: error Description :sl2:
en: Because of an unknown reason it is impossible to resize this partition.
ms: Atas sebab yang tidak diketahui, pengubahan saiz bahagian ini tidak adalah mustahil.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-partitioning)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: boolean :sl4: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-iscsi)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
ms: Semak /var/log/syslog atau lihat konsol maya untuk perincian.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Write previous changes to disk and continue?
ms: Tuliskan perubahan terdahulu ke cakera dan teruskan?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Before you can select a new partition size, any previous changes have to be written to disk.
ms: Sebelum anda memilih saiz bahagian yang baru, sebarang perubahan sebelumnya harus dituliskan ke dalam cakera.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You cannot undo this operation.
ms: Anda tidak boleh mengundurkan operasi ini.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Please note that the resize operation may take a long time.
ms: Sila ambil perhatian bahawa operasi perubahan saiz akan mengambil masa yang panjang.

note: Type: string Description :sl2:
en: New partition size:
ms: Saiz pembahagian baru

note: Type: error Description :sl2:
en: Resize operation failure
ms: Operasi mengubah saiz gagal

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-partitioning)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# :sl3:
en: An error occurred while writing the changes to the storage devices.
ms: Ralat berlaku ketika menulis perubahan ke peranti penyimpanan

note: Type: error Description :sl2:
en: The resize operation has been aborted.
ms: Operasi menukar saiz telah dibatalkan.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid size
ms: Saiz tidak sah

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Flags for the new partition:
ms: Pengenalan untuk bahagian baru:

note: Type: string Description :sl2:
en: Partition name:
ms: Nama bahagian:

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue with partitioning?
ms: Teruskan dengan pembahagian

note: Type: boolean Description :sl2:
en: This partitioner doesn't have information about the default type of the partition tables on your architecture.  Please send an e-mail message to debian-boot@lists.debian.org with information.
ms: Pembahagi ini tidak memiliki maklumat tentang jenis jadual pembahagi default pada senibina sistem komputer anda. Sila hantar e-mel kepada debian-boot@lists.debian.org bersama maklumat.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Please note that if the type of the partition table is unsupported by libparted, then this partitioner will not work properly.
ms: Sila ambil perhatian bahawa jenis jadul pembahagi tidak disokong oleh libparted, dan pembahagian ini tidak akan berfungsi dengan baik.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: This partitioner is based on the library libparted which doesn't have support for the partition tables used on your architecture.  It is strongly recommended that you exit this partitioner.
ms: Pembahagi ini adalah berdasarkan pustaka libparted yang tidak disokong oleh jadual pembahagi yang digunakan pada senibina komputer anda. Adalah disyorkan anda tutup pembahagi ini.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you can, please help to add support for your partition table type to libparted.
ms: Jika boleh, sila bantu untuk menambah sokongan bagi jenis jadual pembahagian kepada libparted.

note: Type: select Description :sl2:
en: Partition table type:
ms: Jenis jadual bahagian:

note: Type: select Description :sl2:
en: Select the type of partition table to use.
ms: Pilihlah jenis jadual bahagian untuk digunakan:

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Create new empty partition table on this device?
ms: Hasilkan jadual bahagian baru dalam peranti ini?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You have selected an entire device to partition. If you proceed with creating a new partition table on the device, then all current partitions will be removed.
ms: Anda telah memilih keseluruhan peranti untuk pembahagian Jika anda meneruskan penhasilan jadual bahagian yang baru pada peranti ini, jadi semua bahagian sedia ada akan dihapuskan.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Note that you will be able to undo this operation later if you wish.
ms: Ambil perhatian bahawa anda boleh mengembalikan operasi ini selepas ini jika anda mahu.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Write a new empty partition table?
ms: Tuliskan jadual pembahagi kosong yang baru?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Because of limitations in the current implementation of the Sun partition tables in libparted, the newly created partition table has to be written to the disk immediately.
ms: Disebabkan oleh had perlaksanaan jadual pembahagi Sun yang terkini dalam libparted, jadual pembahgi yang baru dicipta harus dituliskan ke dalam cakera dengan segera.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You will NOT be able to undo this operation later and all existing data on the disk will be irreversibly removed.
ms: Anda TIDAK boleh mengundurkan operasi ini dan semua data dalam cakera yang dihapuskan tidak akan dapat dikembalikan.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Confirm whether you actually want to create a new partition table and write it to disk.
ms: Sahkan samada anda benar-benar hendak menghasilkan jadual pembahagi yang baru dan menulisnya ke cakera.

note: Type: text Description :sl2:
en: Set the partition flags
ms: Tetapkan pengenalan bahagian:

note: Type: text Description :sl2:
en: Name:
ms: Nama:

note: Type: text Description :sl2:
en: Bootable flag:
ms: Penanda Boleh Boot:

note: Type: text Description :sl2:
en: on
ms: buka

note: Type: text Description :sl2:
en: off
ms: tutup

note: Type: text Description :sl2:
en: Resize the partition (currently ${SIZE})
ms: Ubah saiz bahagian (semasa ${SIZE})

note: Type: text Description :sl2:
en: Delete the partition
ms: Hapuskan bahagian

note: Type: text Description :sl2:
en: Create a new partition
ms: Hasilkan bahagian baru

note: Type: text Description :sl2:
en: Create a new empty partition table on this device
ms: Hasilkan bahagian baru yang kosong pada peranti ini

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-basicfilesystems)  #-#-#-#-# Type: boolean Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-#
en: Do you want to return to the partitioning menu?
ms: Adakah anda ingin kembali kepada menu pembahagian?

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to create a file system
ms: Gagal menghasikan sistem fail

note: Type: error Description :sl2:
en: The ${TYPE} file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
ms: Penghasilan Sistem fail ${TYPE} dalam bahagian #${PARTITION} dari ${DEVICE} gagal.

note: Type: error Description :sl2:
en: The creation of swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
ms: Penghasilan ruangan swap dalam bahagian #${PARTITION} dari ${DEVICE} gagal.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a mount point from there, this partition will not be used at all.
ms: Jika anda tidak kembali kepada menu pembahagian dan menetapkan titip pautan dari sana, bahagian ini tidak akan digunakan sama sekali.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid file system for this mount point
ms: Sistem fail tidak sah untuk titik pautan ini

note: Type: error Description :sl2:
en: The file system type ${FILESYSTEM} cannot be mounted on ${MOUNTPOINT}, because it is not a fully-functional Unix file system. Please choose a different file system, such as ${EXT2}.
ms: Jenis fail sistem ${FILESYSTEM} tidak boleh dinyahpaut pada ${MOUNTPOINT}, kerana ianya bukan sistem fail unix yang berfungsi sepenuhnya. Sila pilih sistem fail lain, seperti ${EXT2}.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: / - the root file system
ms: / - punca sistem fail

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: Enter manually
ms: masukkan secara manual

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: Do not mount it
ms: Jangan pautkannya

note: Type: select Description Type: string :sl2:
en: Mount point for this partition:
ms: Titik pautan untuk bahagian ini:

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid mount point
ms: Titik pautan tidak sah

note: Type: error Description :sl2:
en: The mount point you entered is invalid.
ms: Titik pautan yang anda masukkan tidak sah.

note: Type: error Description :sl2:
en: Mount points must start with "/". They cannot contain spaces.
ms: Titik pautan mesti bemula dengan "/" dan tidak boleh mengandungi ruang.

note: Type: string Description :sl2:
en: Label for the file system in this partition:
ms: Label untuk sistem fail dalam bahagian ini:

note: Type: text Description :sl2:
en: Format the swap area:
ms: Format kawasan swap:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-basicfilesystems)  #-#-#-#-# Type: text Description In the following context: "Format the partition: yes" :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# :sl3:
en: yes
ms: ya

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-basicfilesystems)  #-#-#-#-# Type: text Description In the following context: "Format the partition: no" :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# :sl3:
en: no
ms: tidak

note: Type: string Description :sl2:
en: Percentage of the file system blocks reserved for the super-user:
ms: Peratusan blok sistem fail yang dikhaskan untuk pengguna super:

note: Type: text Description This is an item in the menu "Partition settings" :sl2:
en: Mount point:
ms: Titik lekap:

note: Type: text Description :sl2: In the following context: "Mount point: none"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Mount point:" ]
ms: tiada

note: Type: text Description :sl2:
en: Ext2 file system
ms: Sistem fail Ext2

note: Type: text Description :sl2:
en: FAT16 file system
ms: Sistem fail FAT16

note: Type: text Description :sl2:
en: FAT32 file system
ms: Sistem fail FAT32

note: Type: text Description :sl2:
en: swap area
ms: Kawasan gantian

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: noatime - do not update inode access times at each access
ms: noatime - jangan kemaskinikan masa capaian bagi setiap capaian

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: nodev - do not support character or block special devices
ms: nodev - tidak mendukung peranti-peranti khusus aksara atau blok

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: nosuid - ignore set-user-identifier or set-group-identifier bits
ms: nosuid - abaikan bit-bit pengesan-pengguna-set atau pengesan-kumpulan-set

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: noexec - do not allow execution of any binaries
ms: noexec - jangan benarkan pelaksanaan sebarang kod perduaan

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: ro - mount the file system read-only
ms: ro - pasang sistem fail sebagai baca sahaja

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: usrquota - user disk quota accounting enabled
ms: usrquota - perakaunan kuota cakera pengguna dibolehkan

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: grpquota - group disk quota accounting enabled
ms: grpquota - perakaunan kuota cakera kumpulan dibolehkan

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: user_xattr - support user extended attributes
ms: user_xattr - mendukung atribut-atribut yang diperluas oleh pengguna

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You should use another file system, such as ext3, for the /boot partition.
ms: Anda patut gunakan sistem fail yang lain seperti ext3 untuk bahagian /boot.

note: Type: text Description :sl2: File system name
en: XFS journaling file system
ms: Sistem fail penjurnalan XFS

note: Type: error Description :sl2:
en: No root file system
ms: Tiada fail sistem root

note: Type: error Description :sl2:
en: No root file system is defined.
ms: Tiada sistem fail punca ditakrifkan.

note: Type: error Description :sl2:
en: Please correct this from the partitioning menu.
ms: Sila betulkan ini dari menu pemetakan.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Do you want to resume partitioning?
ms: Adakah anda hendak menyambung semula pemetakan?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The attempt to mount a file system with type ${TYPE} in ${DEVICE} at ${MOUNTPOINT} failed.
ms: Percubaan untuk memasang sistem fail dengan jenis ${JENIS} pada ${TITIKPASANG} di dalam ${PERANTI} tidak berjaya.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You may resume partitioning from the partitioning menu.
ms: Anda boleh menyambung semula pemetakan dari menu pemetakan.

note: Type: text Description :sl2:
en: Use as:
ms: Digunakan sebagai:

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Set the clock using NTP?
ms: Set masa menggunakan NTP?

note: Type: string Description :sl2:
en: NTP server to use:
ms: Server NTP untuk digunakan:

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Proceed with installation to unclean target?
ms: Teruskan pemasangan ke sasaran yang kotor?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The target file system contains files from a past installation. These files could cause problems with the installation process, and if you proceed, some of the existing files may be overwritten.
ms: Sistem fail sasaran mengandungi fail-fail daripada pemasangan dahulu. Fail-fail ini boleh mengakibatkan masalah dalam proses pemasangan dan jika anda meneruskan, sesetengah fail yang ada mungkin akan ditulis ganti.

note: Type: error Description :sl2:
en: No file system mounted on /target
ms: Tiada sistem fail dipasang pada /sasaran

note: Type: error Description :sl2:
en: Before the installation can proceed, a root file system must be mounted on /target. The partitioner and formatter should have done this for you.
ms: Sebelum pemasangan boleh diteruskan, sistem fail punca harus dipasang pada /sasaran. Pemetak dan pemformat patut berbuat demikian untuk anda.

note: Type: error Description :sl2:
en: Not installing to unclean target
ms: Tidak memasang pada sasaran kotor

note: Type: error Description :sl2:
en: The installation to the target file system has been canceled. You should go back and erase or format the target file system before proceeding with the install.
ms: Pemasangan pada sistem fail sasaran telah dibatalkan. Anda harus kembali untuk memadamkan atau memformat sistem fail sasaran sebelum meneruskan pemasangan.

note: Type: error Description The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7 :sl2:
en: Cannot install base system
ms: Tidak dapat memasang sistem asas

note: Type: error Description The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7 :sl2:
en: The installer cannot figure out how to install the base system. No installable CD-ROM was found and no valid mirror was configured.
ms: Pemasang tidak dapat menentukan bagaimana memasang sistem asas. Tiada CD-ROM boleh pasang dijumpai dan tiada cermin yang sah ditatarajah.

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a Release file name. SUBST0 is a Release.gpg file name SUBST0 is a gpg key ID SUBST0 is a filename SUBST0 is a filename or package name Debootstrap is a program name: should not be translated
en: Debootstrap Error
ms: Ralat Nyahikatbut

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to determine the codename for the release.
ms: Gagal menentukan nama kod lepasan.

note: Type: error Description :sl2:
en: Unable to install the selected kernel
ms: Tidak berupaya memasang inti yang dipilih

note: Type: error Description :sl2:
en: An error was returned while trying to install the kernel into the target system.
ms: Ralat dikembalikan semasa mencuba memasang inti pada sistem sasaran.

note: Type: error Description :sl2:
en: Kernel package: '${KERNEL}'.
ms: Pakej inti:'${INTI}'.

note: Type: select Choices :sl2:
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" means "no kernel" ]
ms: tiada [Jangan terjemahkan kandungan di dalam tanda kurung tetapi hanya membubuh terjemahan bagi perkataan "tiada" dalam bahasa anda tanpa sebarang tanda kurung. "Tiada" ini bermaksud "tiada inti". ]

note: Type: select Description :sl2:
en: Kernel to install:
ms: Inti untuk memasang:

note: Type: select Description :sl2:
en: The list shows the available kernels. Please choose one of them in order to make the system bootable from the hard drive.
ms: Senarai ini menunjukkan inti-inti yang sedia ada. Sila pilih salah satunya supaya sistem itu dapat membut dari pemacu keras.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue without installing a kernel?
ms: Teruskan tanpa memasang inti?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No installable kernel was found in the defined APT sources.
ms: Tiada inti boleh pasang dijumpai dalam sumber-sumber APT tertakrif.

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a filename or package name Debootstrap is a program name: should not be translated
en: Couldn't retrieve ${SUBST0}. This may be due to a network problem or a bad CD, depending on your installation method.
ms: Tidak dapat mendapatkan semula ${SUBST0}. Ini mungkin diakibatkan oleh masalah rangkaian atau CD yang rosak, bergantung kepada kaedah pemasangan anda.

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a filename or package name Debootstrap is a program name: should not be translated
en: If you are installing from CD-R or CD-RW, burning the CD at a lower speed may help.
ms: Jika anda sedang memasang dari CD-R atau CD-RW, melebur CD pada kelajuan yang lebih rendah mungkin dapat membantu.

note: Type: error Description Debootstrap is a program name: should not be translated :sl2:
en: Warning: ${INFO}
ms: Amaran: ${MAKLUMAT}

note: Type: text Description SUBST0 is an url :sl2:
en: Retrying failed download of ${SUBST0}
ms: Mencuba lagi muat turun ${SUBST0} yang gagal

note: Type: text Description :sl2:
en: Scanning local repositories...
ms: Mengimbas repositori lokal...

note: Type: error Description :sl2:
en: apt configuration problem
ms: masalah tatarajah apt

note: Type: error Description :sl2:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the CD failed.
ms: Percubaan untuk menatarajah apt bagi memasang pakej-pakej tambahan dari CD tidak berjaya.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: It's a bad idea to use the root account for normal day-to-day activities, such as the reading of electronic mail, because even a small mistake can result in disaster. You should create a normal user account to use for those day-to-day tasks.
ms: Adalah idea yang buruk untuk menggunakan akaun punca bagi aktiviti-aktiviti harian seperti membaca e-mel kerana kesilapan yang walaupun kecil boleh mengakibatkan bencana. Anda patut mencipta akaun pengguna biasa untuk kegunaan harian tersebut.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Note that you may create it later (as well as any additional account) by typing 'adduser <username>' as root, where <username> is an username, like 'imurdock' or 'rms'.
ms: Perhatikan bahawa anda boleh menciptanya kemudian (berserta sebarang akaun tambahan) dengan menaip 'tambahpengguna <namapengguna> sebagai punca, dengan <namapengguna> merupakan nama pengguna, misalnya 'imurdock' atau 'rms'.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid username
ms: Nama pengguna yang tidak sah.

note: Type: error Description :sl2:
en: Reserved username
ms: Nama pengguna simpanan

note: Type: select Choices :sl2:
en: critical
ms: kritikal

note: Type: select Choices :sl2:
en: high
ms: tinggi

note: Type: select Choices :sl2:
en: medium
ms: sederhana

note: Type: select Choices :sl2:
en: low
ms: rendah

note: Type: select Description :sl2:
en: Ignore questions with a priority less than:
ms: Abaikan soalan-soalan yang keutamaannya kurang dari:

note: Type: select Description :sl2:
en: Packages that use debconf for configuration prioritize the questions they might ask you. Only questions with a certain priority or higher are actually shown to you; all less important questions are skipped.
ms: Pakej-pakej yang menggunakan debconf untuk konfigurasi mengutamakan soalan yang mungkin diajukan. Hanya soalan dengan keutamaan tertentu atau lebih tinggi akan dipaparkan kepada anda; soalan yang kurang keutamaan akan diabaikan.

note: Type: select Description :sl2:
en: You can select the lowest priority of question you want to see:
     - 'critical' is for items that will probably break the system
        without user intervention.
     - 'high' is for items that don't have reasonable defaults.
     - 'medium' is for normal items that have reasonable defaults.
     - 'low' is for trivial items that have defaults that will work in
       the vast majority of cases.
ms: Anda boleh pilih soalan yang paling kurang utama yang anda ingin lihat:
     - 'kritikal' adalah untuk item yang berkemungkinan besar akan merosakkan sistem anda
        tanpa campurtangan pengguna.
     - 'tinggi' adalah untuk item yang tiada tetapan asal yang sesuai.
     - 'sederhana' adalah untuk item biasa yang ada tetapan asal.
     - 'rendah' adalah untuk item yang kurang penting yang ada tetapan asal yang berfungsi
       dalam kebanyakan kes.

note: Type: select Description :sl2:
en: For example, this question is of medium priority, and if your priority were already 'high' or 'critical', you wouldn't see this question.
ms: Sebagai contoh, soalan ini berkeutamaan sederhana, sekiranya keutamaan anda telah ditetapkan kepada 'tinggi' atau 'kritikal', anda tidak akan melihat soalan ini.

note: Type: text Description :sl2:
en: Change debconf priority
ms: Tukar keutamaan debconf
