debian-installer - en to af translation catalogue (182 entries)

note: Type: error Description :sl2:
en: Installation step failed
af: Installasie stap het misluk

note: Type: error Description :sl2:
en: An installation step failed. You can try to run the failing item again from the menu, or skip it and choose something else. The failing step is: ${ITEM}
af: 'n Installasie stap het misluk.  Jy kan probeer om die mislukte item te herlaai, of om dit uit te laat en iets anders te kies. Die mislukte item is: ${ITEM}

note: Type: select Description :sl2:
en: Choose an installation step:
af: Kies 'n installasie stap:

note: Type: select Description :sl2:
en: This installation step depends on one or more other steps that have not yet been performed.
af: Hierdie installasie stap is afhanklik van een of meer stappe wat nog nie uitgevoer is nie

note: Type: note Description :sl2:
en: After this message, you will be running "ash", a Bourne-shell clone.
af: Na hierdie boodskap, sal jy die Bourne-shell kloon "ash" laat loop.

note: Type: note Description :sl2:
en: The root file system is a RAM disk. The hard disk file systems are mounted on "/target". The editor available to you is nano. It's very small and easy to figure out. To get an idea of what Unix utilities are available to you, use the "help" command.
af: Die wortellêerstelsel  is 'n RAM-skyf.  Die hardeskyf lêerstelsels is op "/target" gemonteer.  Die wysiger beskikbaar is "nano"; dis klein en maklik om te leer.  Om 'n idee te kry van watter Unix-nutsprogramme jy kan gebruik, gebruik die "help"-opdrag.

note: Type: note Description :sl2:
en: Use the "exit" command to return to the installation menu.
af: Gebruik die "Uit" opdrag om terug te keer na die installasiemenu.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you have not finished the install, your system may be left in an unusable state.
af: As die installasie nie voltooi is nie, mag jou stelsel moontlik in 'n onbruikbare toestand gelos word.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Installer components to load:
af: Installasie komponente om te laai:

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: All components of the installer needed to complete the install will be loaded automatically and are not listed here. Some other (optional) installer components are shown below. They are probably not necessary, but may be interesting to some users.
af: Alle komponente van die installasie proses benodig om die installasie suksesvol te voltooi, sal outomaties gelaai word en word nie hier gelys nie. Ander (opsionele) komponente wat benodig word, word onder gelys. Die opsionele komponente is waarskynlik nie nodig nie, maar kan dalk nuttig wees ter inligting vir sommige gebruikers.

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to load installer component
af: Laai van installasiekomponent het misluk

note: Type: error Description :sl2:
en: Loading ${PACKAGE} failed for unknown reasons. Aborting.
af: Laai van ${PACKAGE}het misluk weens onbekende redes.  Proses staak.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue the install without loading kernel modules?
af: Gaan voort met die installasie sonder om kernmodules te laai?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No kernel modules were found. This probably is due to a mismatch between the kernel used by this version of the installer and the kernel version available in the archive.
af: Geen kernmodules is gevind. Dit is waarskynlik weens 'n verkeerde samevoeging van die kern wat in dié weergawe van die installeerder gebruik is en die kernweergawe beskikbaar in die argief.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No common CD-ROM drive was detected.
af: Geen gewone CD-ROM-skyf was ontdek.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Manually select a CD-ROM module and device?
af: Kies 'n CD-ROM-module en -toestel met die hand?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Your CD-ROM drive may be an old Mitsumi or another non-IDE, non-SCSI CD-ROM drive. In that case you should choose which module to load and the device to use. If you don't know which module and device are needed, look for some documentation or try a network installation instead of a CD-ROM installation.
af: Jou CD-ROM-skyf mag 'n ou Mitsumi of ander nie-IDE, nie-SCSI CD-ROM-skyf wees.  In dié geval moet jy kies watter module te laai en watter toestel te gebruik.  As jy nie weet watter module en toestel nodig is, deursoek asseblief jou dokumentasie of probeer 'n netwerk installasie in plaas van 'n CD-ROM-installasie.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Retry mounting the CD-ROM?
af: Probeer weer om die CD-ROM aan te heg?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Your installation CD-ROM couldn't be mounted. This probably means that the CD-ROM was not in the drive. If so you can insert it and try again.
af: Jou CD-ROM kon nie aangeheg word nie.  Dit beteken waarskynlik dat die CD-ROM nie in die rekenaar is.  In dié geval kan jy dit in die rekenaar plaas en weer probeer.

note: Type: select Description :sl2:
en: Module needed for accessing the CD-ROM:
af: Module nodig vir toegang tot CD-ROM:

note: Type: note Description :sl2:
en: CD-ROM detected
af: CD-ROM ontdek

note: Type: note Description :sl2:
en: The CD-ROM autodetection was successful. A CD-ROM drive has been found and it currently contains the CD ${cdname}. The installation will now continue.
af: Die CD-ROM outo-deteksie het geslaag.  A CD-ROM-skyftoestel was gevind en dit bevind tans die CD ${cdname}.  Die installasie sal nou voortgaan.

note: Type: error Description :sl2:
en: Incorrect CD-ROM detected
af: Inkorrekte CD-ROM agtergekom

note: Type: error Description :sl2:
en: The CD-ROM drive contains a CD which cannot be used for installation.
af: Die CD in die CD-ROM-skyftoestel kan nie vir installasie gebruik word nie.

note: Type: error Description :sl2:
en: Please insert a suitable CD to continue with the installation.
af: Laai asseblief 'n gepaste CD om aan te gaan met die installasie.

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: Error reading Release file
af: Fout met lees van Release-lêer

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: The CD-ROM does not seem to contain a valid 'Release' file, or that file could not be read correctly.
af: Dit lyk asof die CD-ROM nie 'n geldige 'Release'-lêer bevat nie of die lêer kon nie sonder fout gelees word nie.

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: You may try to repeat CD-ROM detection but, even if it does succeed the second time, you may experience problems later in the installation.
af: Jy mag die CD-ROM-ontdekking weer probeer maar, maar selfs as dit die tweedekeer slaag mag jy probleme later in die installasie ervaar.

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl2:
en: Detect and mount CD-ROM
af: Ontdek en heg aan CD-ROM...

note: Type: select Description :sl2:
en: Driver needed by your Ethernet card:
af: Aandrywer nodig vir jou Ethernet-kaart:

note: Type: select Description :sl2:
en: No Ethernet card was detected. If you know the name of the driver needed by your Ethernet card, you can select it from the list.
af: Geen Ethernet-kaart ontdek nie.  As jy die naam ken van die aandrywer wat jou Ethernet-kaart nodig het, kan jy dit van die lys kies.

note: Type: select Description :sl2:
en: Driver needed for your disk drive:
af: Aandrywer nodig vir jou skyftoestel:

note: Type: select Description :sl2:
en: No disk drive was detected. If you know the name of the driver needed by your disk drive, you can select it from the list.
af: Geen skyftoestel ontdek nie.  As jy nie die naam ken van die nodige aandrywer vir jou skyftoestel, kan jy dit van die lys kies.

note: Type: error Description :sl2:
en: Please check that a hard disk is attached to this machine.
af: Maak asseblief seker dat 'n hardeskyf aan hierdie rekenaar gekoppel is.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: The following Linux kernel modules were detected as matching your hardware. If you know some are unnecessary, or cause problems, you can choose not to load them. If you're unsure, you should leave them all selected.
af: Die volgende kernmodules is vasgestel as van toepassing tot jou hardeware.  As jy weet dat van hulle onnodig is, or probleme kan veroorsaak, kan jy besluit om hulle nie te laai nie.  As jy onseker is, los hulle liewer almal gekose.

note: Type: boolean Description FIXME: not in use and kept just while we're still in doubt it will be needed :sl2:
en: Start PC card services?
af: Begin PC-kaart dienste?

note: Type: string Description :sl2:
en: PCMCIA resource range options:
af: PCMCIA hulpbronreeks opsies:

note: Type: string Description :sl2:
en: Some PCMCIA hardware needs special resource configuration options in order to work, and can cause the computer to freeze otherwise. For example, some Dell laptops need "exclude port 0x800-0x8ff" to be specified here. These options will be added to /etc/pcmcia/config.opts. See the installation manual or the PCMCIA HOWTO for more information.
af: Party PCMCIA-toestelle het spesiale voorsieningsopsies nodig om te werk, en sal die rekenaar laat hang sonder daardie opsies.  Sommige Dell skootrekenaars, byvoorbeeld, eis "exclude port 0x800-0x8ff" hier.  Hierdie opsies sal in /etc/pcmcia/config.opts bygevoeg word. Sien die installasie-handboek of die PCMCIA HOWTO vir meer inligting.

note: Type: string Description :sl2:
en: For most hardware, you do not need to specify anything here.
af: Vir die meerderheid hardeware, hoef jy niks hier in te vul nie.

note: Type: error Description :sl2:
en: Error while running '${CMD_LINE_PARAM}'
af: Fout met uitvoering van '${CMD_LINE_PARAM}'

note: Type: string Description :sl2:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. If you would like to use any available network, leave this field blank.
af: ${iface} is 'n draadlose netwerkkoppelstuk.  Stel asseblief die naam (die ESSID) in van die draadlose netwerk wat ${iface} moet gebruik.  As jy enige beskikbare netwerk will gebruik, los hierdie veld leeg.

note: Type: string Description :sl2:
en: WEP key for wireless device ${iface}:
af: WEP-sleutel vir draadlose toestel ${iface}:

note: Type: string Description :sl2:
en: If applicable, please enter the WEP security key for the wireless device ${iface}. There are two ways to do this:
af: Indien van toepassing, gee asseblief die WEP sekuriteitssleutel vir die draadlose toestel ${iface}.  Daar is twee maniere om dit te gee:

note: Type: string Description :sl2:
en: If your WEP key is in the format 'nnnn-nnnn-nn', 'nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn:nn', or 'nnnnnnnn', where n is a number, just enter it as it is into this field.
af: Is jou WEP-sleutel in die formaat 'xxxx-xxxx-xx', 'xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx', of 'xxxxxxxx' is, waar  'n syfer is, dan vul dit eenvoudig in hierdie veld in.

note: Type: string Description :sl2:
en: If your WEP key is in the format of a passphrase, prefix it with 's:' (without quotes).
af: As jou WEP-sleutel 'n wagsinnetjie is, sit 'n 's:' (sonder aanhalingstekens) voor aan.

note: Type: string Description :sl2:
en: Of course, if there is no WEP key for your wireless network, leave this field blank.
af: Natuurlik, as daar geen WEP-sleutel vir jou draadlose netwerk bestaan, kan jy hierdie veld leeg los.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid WEP key
af: Ongeldige WEP-sleutel

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid hostname
af: Ongeldige rekenaarnaam

note: Type: error Description :sl2:
en: The name "${hostname}" is invalid.
af: Die naam "${hostname}" is ongeldig.

note: Type: error Description :sl2:
en: Error
af: Fout

note: Type: error Description :sl2:
en: An error occurred and the network configuration process has been aborted. You may retry it from the installation main menu.
af: 'n Fout is beaan en die netwerk-opstel proses moes gestaak wees.  Jy mag dit weer probeer vanuit die hoofmenu.

note: Type: error Description :sl2:
en: No network interfaces detected
af: Geen netwerk-koppelstukke ontdek nie

note: Type: error Description :sl2:
en: No network interfaces were found. The installation system was unable to find a network device.
af: Geen netwerk-koppelstukke ontdek nie.  Die installasie-stelsel kon nie 'n netwerk toestel vind nie.

note: Type: error Description :sl2:
en: You may need to load a specific module for your network card, if you have one. For this, go back to the network hardware detection step.
af: Dit mag nodig wees om 'n spesifieke module te laai, as jy een het.  Om een te laai, keer terug na die netwerk-hardeware ontdekking stap.

note: Type: note Description A "kill switch" is a physical switch found on some network cards that disables the card. :sl2:
en: Kill switch enabled on ${iface}
af: Aan-af-knoppie geaktiveer op ${iface}

note: Type: note Description A "kill switch" is a physical switch found on some network cards that disables the card. :sl2:
en: ${iface} appears to have been disabled by means of a physical "kill switch". If you intend to use this interface, please switch it on before continuing.
af: ${iface} blyk om deaktiveer te wees deur middel van 'n fisiese "aan-af-knoppie".  As jy van plan is om hierdie koppelstuk te gebruik, skakel dit asseblief aan voordat jy aangaan.

note: Type: text Description :sl2:
en: Wireless network configuration
af: Draadlose netwerk konfigurasie

note: Type: text Description :sl2:
en: <none>
af: <geen>

note: Type: text Description :sl2:
en: Wireless ethernet (802.11x)
af: Draadlose ethernet (802.11x)

note: Type: text Description :sl2:
en: wireless
af: draadloos

note: Type: text Description :sl2:
en: Real channel-to-channel
af: Egte channel-to-channel

note: Type: text Description :sl2:
en: Unknown interface
af: Onbekende koppelstuk

note: Type: error Description :sl2:
en: No DHCP client found
af: Geen DHCP kliënt gevind nie.

note: Type: error Description :sl2:
en: No DHCP client was found. This package requires pump or dhcp-client.
af: Geen DHCP kliënt gevind nie. Hierdie paket het pump of dhcp-client nodig.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue without a default route?
af: Hou aan met die standaard roete?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The network autoconfiguration was successful. However, no default route was set: the system does not know how to communicate with hosts on the Internet. This will make it impossible to continue with the installation unless you have the first installation CD-ROM, a 'Netinst' CD-ROM, or packages available on the local network.
af: Netwerk outo-konfigurasie het geslaag.  'n Standaardroete is egter nie opgestel nie: die stelsel weet nie hoe om met rekenaars op die internet te kommunikeer nie.  Dit sal dus nie moontlik wees om met die installasie voort te gaan nie as jy nie die eerste installasie CD-ROM of 'n 'Netinst' CD-ROM het nie, of as die pakette nie op die plaaslike netwerk beskikbaar is nie.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you are unsure, you should not continue without a default route: contact your local network administrator about this problem.
af: As jy onseker is, moet liewer nie sonder 'n standaardroete voortgaan nie: praat met jou plaaslike netwerkadministrateur oor hierdie probleem.

note: Type: string Description :sl2:
en: Point-to-point address:
af: Punt-tot-Punt adres:

note: Type: error Description :sl2:
en: Bad archive mirror
af: Slegte argief-spieëlbediener

note: Type: string Description :sl2:
en: FTP proxy information (blank for none):
af: FTP proxy inligting (leeg vir geen proxy):

note: Type: string Description :sl2:
en: If you need to use a FTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
af: As jy 'n FTP-proxy moet gebruik om die buitewêreld te bereik, voer die proxy inligting hier in.  Anders, los die veld leeg.

note: Type: select Description :sl2:
en: Protocol for file downloads:
af: Protocol vir aflaai van lêers:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please select the protocol to be used for downloading files. If unsure, select "http"; it is less prone to problems involving firewalls.
af: Kies die protokol vir aflaai van lêers.  As jy onseker is, kies "http"; dit ondervind minder probleme met vuurmure.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-#
en: Retry
af: Probeer weer

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-#
en: Downloading a file failed:
af: Aflaai van lêer het misluk:

note: Type: select Description :sl2:
en: The installer failed to download a file from the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or cancel and choose another installation method.
af: Die installeerder het met die aflaai van 'n lêer misluk.  Dit mag as gevolg van 'n probleem met die netwerk of met die spieëlbediener wees.  Jy kan besluit om die aflaai weer te probeer, 'n ander spieëlbediener te kies, of om uit te gaan en 'n ander installasiemetode te kies.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue with the installation?
af: Hou aan met die installasie?

note: Type: text Description :sl2:
en: The following partitions are going to be formatted:
af: Die volgende partisies gaan geformateer wees:

note: Type: text Description :sl2: for example: "partition #6 of IDE0 master as ext3 journaling file system"
en: partition #${PARTITION} of ${DEVICE} as ${TYPE}
af: partisie #${PARTITION} op ${DEVICE} as ${TYPE}

note: Type: text Description :sl2:
en: The partition tables of the following devices are changed:
af: Die partisietafels van die volgende toestelle het verander:

note: Type: select Description :sl2:
en: How to use this free space:
af: Hoe om hierdie vry spasie te gebruik:

note: Type: select Description :sl2:
en: Partition settings:
af: Partisie instellings:

note: Type: select Description :sl2:
en: You are editing partition #${PARTITION} of ${DEVICE}. ${OTHERINFO} ${DESTROYED}
af: Jy verander tans partisie #${PARTITION} op ${DEVICE}. ${OTHERINFO} ${DESTROYED}

note: Type: text Description :sl2:
en: This partition is formatted with the ${FILESYSTEM}.
af: Hierdie partisie is volgens ${FILESYSTEM} geformateer.

note: Type: text Description :sl2:
en: No existing file system was detected in this partition.
af: Geen bestaande lêerstelsel is op hierdie partisie agtergekom nie.

note: Type: text Description :sl2:
en: All data in it WILL BE DESTROYED!
af: Al die data daarin SAL VERNIETIG WEES!

note: Type: note Description :sl2:
en: The partition starts from ${FROMCHS} and ends at ${TOCHS}.
af: Die partisie begin by ${FROMCHS} en eindig by ${TOCHS}.

note: Type: note Description :sl2:
en: The free space starts from ${FROMCHS} and ends at ${TOCHS}.
af: Die vryspasie begin van ${FROMCHS} en eindig by ${TOCHS}.

note: Type: text Description :sl2:
en: Done setting up the partition
af: Opstel van partisie is voltooi

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# :sl3:
en: Failed to partition the selected disk
af: Partisie van gekose skyf het misluk

note: Type: error Description :sl2:
en: This probably happened because the selected disk or free space is too small to be automatically partitioned.
af: Dit het moontlik gebeur omdat die gekose skyf of die vryspasie te klein is.

note: Type: error Description :sl2:
en: This probably happened because there are too many (primary) partitions in the partition table.
af: Dit het moontlik gebeur omdat daar te veel (primêre) partisies in die partisie-tafel is.

note: Type: text Description :sl2:
en: yes, format it
af: ja, formateer dit

note: Type: text Description :sl2:
en: no, keep existing data
af: nee, hou die bestaande data

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use
af: moenie gebruik nie

note: Type: text Description :sl2:
en: format the partition
af: formateer die partisie

note: Type: text Description :sl2:
en: keep and use the existing data
af: hou en gebruik die bestaande data

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid size
af: Ongeldige grootte

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue with partitioning?
af: Gaan voort met partisionering?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: This partitioner doesn't have information about the default type of the partition tables on your architecture.  Please send an e-mail message to debian-boot@lists.debian.org with information.
af: Hierdie partisioneerder besit nie data oor die standaard partisie-tafelsoorte op jou rekenaar se argitektuur.  Stuur asseblief 'n email aan debian-boot@lists.debian.org met inligting daaroor.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Please note that if the type of the partition table is unsupported by libparted, then this partitioner will not work properly.
af: Let wel dat as die partisie-tafelsoorte nie deur libparted ondersteun is nie, sal die partisioneerder nie volgens plan werk nie.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: This partitioner is based on the library libparted which doesn't have support for the partition tables used on your architecture.  It is strongly recommended that you exit this partitioner.
af: Hierdie partisioneerder is gegrond op die biblioteek libparted wat nie die partisie-tafels van hierdie argitektuur ondersteun nie.  Dit is sterk aanbeveel dat jy die partisioneerder uitgaan.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you can, please help to add support for your partition table type to libparted.
af: As jy kan, help ons asseblief om ondersteuning vir jou partisie-tafelsoorte aan libparted by te voeg.

note: Type: select Description :sl2:
en: Partition table type:
af: Partisietafel soort:

note: Type: select Description :sl2:
en: Select the type of partition table to use.
af: Kies die soort partisietafel om te gebruik.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Create new empty partition table on this device?
af: Skep nuwe partisietafel op hierdie toestel?

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: / - the root file system
af: / - die wortel lêerstelsel

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /home - user home directories
af: /home - gebruiker tuisgidse

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /tmp - temporary files
af: /tmp - tydelike lêers

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /usr - static data
af: /usr - statiese data

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /var - variable data
af: /var - veranderlike data

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /srv - data for services provided by this system
af: /srv - data vir dienste verskaf deur hierdie stelsel

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /opt - add-on application software packages
af: /opt - addisionele sagteware pakette

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /usr/local - local hierarchy
af: /usr/local - plaaslike hierargie

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: Enter manually
af: Voer met die hand in

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: Do not mount it
af: Moet dit nie aanheg nie

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-basicfilesystems)  #-#-#-#-# Type: text Description In the following context: "Format the partition: yes" :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# :sl3:
en: yes
af: ja

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-basicfilesystems)  #-#-#-#-# Type: text Description In the following context: "Format the partition: no" :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# :sl3:
en: no
af: nee

note: Type: text Description label of file system :sl2:
en: Label:
af: Etiket:

note: Type: text Description :sl2: In the following context: "Typical usage: standard"
en: standard
af: standaard

note: Type: text Description This is an item in the menu "Partition settings" :sl2:
en: Mount point:
af: Hegpunt:

note: Type: text Description :sl2:
en: Ext2 file system
af: Ext2 lêerstelsel

note: Type: text Description :sl2:
en: FAT16 file system
af: FAT16 lêerstelsel

note: Type: text Description :sl2:
en: FAT32 file system
af: FAT32 lêerstelsel

note: Type: text Description :sl2:
en: swap area
af: Ruillêerstelsel

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: noatime - do not update inode access times at each access
af: noatime - moenie die inodetoegangstyd wysig elke keer dit gebruik is

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: nodev - do not support character or block special devices
af: nodev - moenie karakter- of blok-spesialetoeselle ondersteun nie

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: nosuid - ignore set-user-identifier or set-group-identifier bits
af: nosuid - ingoreer set-user-identifier of set-group-identifier bits

note: Type: text Description :sl2: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: notail - disable packing of files into the file system tree
af: notail - deaktiveer pakkery van lêers in lêerstelselboom

note: Type: text Description :sl2: File system name
en: Ext3 journaling file system
af: Ext3 joernalende lêerstelsel

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You have mounted a JFS file system as /boot. This is likely to cause problems with the boot loader used by default by this installer.
af: Jy het 'n JFS-lêerstelsel as /boot laat aanheg.  Dit sal seker probleme veroorsaak met die boot-laaier wat as standaardwaarde vir hierdie installasie gebruik is.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You should use another file system, such as ext3, for the /boot partition.
af: Jy moet 'n ander lêerstelsel, soos ext3, vir die boot-partisie gebruik.

note: Type: text Description :sl2: File system name
en: XFS journaling file system
af: XFS joernalende lêerstelsel

note: Type: error Description :sl2:
en: No root file system
af: Geen wortel lêerstelsel

note: Type: error Description :sl2:
en: No root file system is defined.
af: Geen wortel lêerstelsel is verklaar nie.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: You may resume partitioning from the partitioning menu.
af: Jy mag die partisionering hervat van die partisiemenu.

note: Type: text Description :sl2:
en: Use as:
af: Gebruik as:

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Proceed with installation to unclean target?
af: Gaan voort met installasie op nie-skone teiken?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The target file system contains files from a past installation. These files could cause problems with the installation process, and if you proceed, some of the existing files may be overwritten.
af: Die teiken-lêerstelsel bevat lêers van 'n vorige installasie.  Hierdie lêers kan probleme met die huidige installasie veroorsaak, en as jy voortgaan mag party van die lêers vernietig word.

note: Type: error Description The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7 :sl2:
en: Cannot install base system
af: Kan nie grondstelsel installeer nie

note: Type: error Description The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7 :sl2:
en: The installer cannot figure out how to install the base system. No installable CD-ROM was found and no valid mirror was configured.
af: Die installeerder kan nie uitwerk hoe om die grondstelsel te installeer nie.  Geen installeerbare CD-ROM is gevind en geen geldige spieëlbediener is opgestel.

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a Release file name. SUBST0 is a Release.gpg file name SUBST0 is a gpg key ID SUBST0 is a filename SUBST0 is a filename or package name Debootstrap is a program name: should not be translated
en: Debootstrap Error
af: Debootstrap fout

note: Type: error Description :sl2:
en: The following error occurred:
af: Die volgende fout is begaan:

note: Type: error Description :sl2:
en: Unable to install the selected kernel
af: Kan gekose kern nie installeer nie

note: Type: error Description :sl2:
en: An error was returned while trying to install the kernel into the target system.
af: 'n Fout is teruggevoer toe die daar gepoog was om die kern op die teikenstelsel te installeer.

note: Type: error Description :sl2:
en: Kernel package: '${KERNEL}'.
af: Kernpaket: '${KERNEL}'.

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a Release file name.
en: Failed getting Release file ${SUBST0}.
af: Aflaai van Release-lêer ${SUBSTO} het misluk.

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a Release.gpg file name
en: Failed getting Release signature file ${SUBST0}.
af: Aflaai van Release-stempellêer ${SUBSTO} het misluk.

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a gpg key ID
en: Release file signed by unknown key (key id ${SUBST0})
af: Release-lêer is deur onbekende sleutel (sleutel-id ${SUBSTO}) geteken.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid Release file: no valid components.
af: Ongeldige Release-lêer: geen geldige komponente

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a filename
en: Invalid Release file: no entry for ${SUBST0}.
af: Ongeldige Release-lêer: geen inskrywing vir ${SUBST0}.

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a filename or package name Debootstrap is a program name: should not be translated
en: Couldn't retrieve ${SUBST0}. This may be due to a network problem or a bad CD, depending on your installation method.
af: Kon ${SUBSTO} nie aflaai nie.  Dit mag weens 'n netwerkprobleem of 'n foutiewe CD wees, afhangend van jou installasie-metode.

note: Type: error Description :sl2: SUBST0 is a filename or package name Debootstrap is a program name: should not be translated
en: If you are installing from CD-R or CD-RW, burning the CD at a lower speed may help.
af: As jy van 'n CD-R of CD-RW installeer, sal dit miskien help om die CD teen 'n laer spoed te brand.

note: Type: error Description Debootstrap is a program name: should not be translated :sl2:
en: Warning: ${INFO}
af: Waarskuwing: ${INFO}

note: Type: text Description :sl2:
en: Scanning local repositories...
af: Deursoek plaaslike lêerstore...

note: Type: text Description :sl2:
en: Scanning the security updates repository...
af: Deursoek die sekuriteits-update lêerstoor...

note: Type: select Choices :sl2: These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form
en: Ignore
af: Ignoreer

note: Type: error Description :sl2:
en: apt configuration problem
af: apt konfigurasie probleem

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Use restricted software?
af: Gebruik beperkte sagteware?

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Some non-free software is available in packaged form. Though this software is not a part of the main distribution, standard package management tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
af: Party nie-vrye sagteware is beskikbaar in paketvorm. Al is dié sagteware nie deel van die hoofdistribusie, kan standaard paketbestuursprogramme gebruik word om dit te installeer.  Hierdie sagteware is versprei onder verskeie lisensies wat moontlik jou sal verbied om dit te gebruik, te verander of met ander te deel.

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Use software from the "universe" component?
af: Gebruik sagteware van die "universe" komponent?

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Some additional software is available in packaged form. This software is free and, though it is not a part of the main distribution, standard package management tools can be used to install it.
af: Party addisionele sagteware is besikbaar in paketvorm. Hierdie sagteware is vry en, al is dit nie deel van die hoofdistribusie, kan  standaard paketbestuursprogramme gebruik word om dit te installeer.

note: Type: boolean Description This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Some non-free software is available in packaged form. Though this software is not a part of the main distribution, standard package management tools can be used to install it. This software has varying licenses and (in some cases) patent restrictions which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
af: Party nie-vrye sagteware is beskikbaar in paketvorm. Al is dié sagteware nie deel van die hoofdistribusie, kan standaard paketbestuursprogramme gebruik word om dit te installeer.  Hierdie sagteware is versprei onder verskeie lisensies en (in sommige gevalle) patentbeperkings wat moontlik jou sal verbied om dit te gebruik, te verander of met ander te deel.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Create a normal user account now?
af: Skep nou 'n normale gebruiker-rekening?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: It's a bad idea to use the root account for normal day-to-day activities, such as the reading of electronic mail, because even a small mistake can result in disaster. You should create a normal user account to use for those day-to-day tasks.
af: Dis 'n slegte idee om die wortel-rekening vir daaglikse rekenaarfunksies te gebruik, soos om email te lees, want selfs 'n klein fout kan 'n ramp veroorsaak.  Jy moet erder 'n normale gebruiker-rekening skep vir daaglikse gebruik.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid username
af: Ongeldige gebruikernaam

note: Type: error Description :sl2:
en: Password input error
af: Wagwoord invoerfout

note: Type: error Description :sl2:
en: The two passwords you entered were not the same. Please try again.
af: Die twee wagwoorde wat jy ingetik het was nie dieselfde nie.  Probeer asseblief weer.

note: Type: select Choices :sl2:
en: critical
af: krities

note: Type: select Choices :sl2:
en: high
af: hoog

note: Type: select Choices :sl2:
en: low
af: laag

note: Type: select Description :sl2:
en: Ignore questions with a priority less than:
af: Ignoreer vrae met 'n prioriteit laer as:

note: Type: select Description :sl2:
en: Packages that use debconf for configuration prioritize the questions they might ask you. Only questions with a certain priority or higher are actually shown to you; all less important questions are skipped.
af: Pakette wat debconf vir konfigurasie gebruik, bepaal 'n prioriteit vir elke vraag wat hulle jou mag vra. Net vrae van 'n bepaalde prioriteit of hoër is na jou verwys; minder belangike vrae is uitgelaat.

note: Type: select Description :sl2:
en: You can select the lowest priority of question you want to see:
     - 'critical' is for items that will probably break the system
        without user intervention.
     - 'high' is for items that don't have reasonable defaults.
     - 'medium' is for normal items that have reasonable defaults.
     - 'low' is for trivial items that have defaults that will work in
       the vast majority of cases.
af: Jy kan kies tussen die laagste prioriteit van vrae wat jy wil sien:
     - 'krities' is vir items wat waarskynlik die sisteem 
         gaan breek sonder gebruikerstoetreding.
     - 'hoog' is vir items sonder verstandige standaard waardes.
     - 'medium' is vir gewone items met verstandige standaard waardes.
     - 'laag' is vir onbeduidende items waarvoor die standaard waardes
        in die meeste gevalle sal werk.

note: Type: select Description :sl2:
en: For example, this question is of medium priority, and if your priority were already 'high' or 'critical', you wouldn't see this question.
af: Byvoorbeeld, hierdie vraag is van medium prioriteit, en sou nie gevra word nie as jou bepaalde prioriteit 'hoog' of 'krities' was.

note: Type: text Description :sl2:
en: Change debconf priority
af: Verander debconf prioriteit

note: Type: error Description :sl3: :sl2:
en: Unable to configure GRUB
af: Kon nie GRUB konfigureer nie

note: Type: string Description :sl2: Type: select
en: Device for boot loader installation:
af: Toestel vir boot-laaier installasie:

note: Type: password Description :sl2:
en: If you do not wish to set a GRUB password, leave this field blank.
af: As jy nie 'n GRUB-wagwoord wil set nie, los hierdie veld leeg.

note: Type: error Description :sl2:
en: Unable to install GRUB in ${BOOTDEV}
af: Kan nie GRUB in ${BOOTDEV} installeer nie

note: Type: error Description :sl2:
en: This is a fatal error.
af: Hierdie is 'n onherstelbare fout.

note: Type: text Description Rescue menu item :sl2:
en: Reinstall GRUB boot loader
af: Herinstalleer GRUB boot-laaier
