debian-installer - en to sr translation catalogue (696 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Do not change the boot/kernel font
sr: Не мењати бут/кернел фонт

note: Type: text Description :sl3:
en: Let the system select a suitable font
sr: Препусти одабир одговарајућег фонта систему

note: Type: text Description Used in the font size question like this: "12x24, framebuffer only" :sl3:
en: framebuffer only
sr: фрејмбафер само

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Arabic
sr: . арапски

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Armenian
sr: # јерменски

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - KOI8-R and KOI8-U
sr: # ћирилица  - KOI8-R и KOI8-U

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - non-Slavic languages
sr: # ћирилица - несловенски језици

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - Slavic languages (also Bosnian and Serbian Latin)
sr: # ћирилица - словенски језици (такође српска латиница и босански)

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Ethiopic
sr: . етиопски

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Georgian
sr: # грузијски

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Greek
sr: # грчки

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Hebrew
sr: # хебрејски

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Lao
sr: # лао

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin1 and Latin5 - western Europe and Turkic languages
sr: # Latin1 and Latin5 - западноевропски и турски језици

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin2 - central Europe and Romanian
sr: # Latin2 - централноевропски и румунски

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin3 and Latin8 - Chichewa; Esperanto; Irish; Maltese and Welsh
sr: # Latin3 and Latin8 - чева, есперанто, ирски, малтешки и велшки

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin7 - Lithuanian; Latvian; Maori and Marshallese
sr: # Latin7 - литвански, летонски, маорски, мaršalski

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Latin - Vietnamese
sr: . Latin - вијетнамски

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Thai
sr: # таи

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Hebrew; basic Arabic
sr: . комбинован - латиница, словенска ћирилица, хебрејски, основни арапски

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Greek
sr: . комбинован - латиница, cловенска ћирилица, грчки

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic and non-Slavic Cyrillic
sr: . комбинован - латиница, словенска и несловенска ћирилица

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guess optimal character set
sr: Погоди оптималан распоред карактера

note: Type: select Description :sl3:
en: Character set to support:
sr: Кодна страна карактера:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the character set that should be supported by the console font.
sr: Изаберите кодну страну карактера конзолног фонта.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you don't use a framebuffer, the choices that start with "." will reduce the number of available colors on the console.
sr: Уколико не користите фрејмбафер, опције које почињу са „.“ смањују број могућих боја конзоле.

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: Font for the console:
sr: Фонт конзоле:

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: "VGA" has a traditional appearance and has medium coverage of international scripts. "Fixed" has a simplistic appearance and has better coverage of international scripts. "Terminus" may help to reduce eye fatigue, though some symbols have a similar aspect which may be a problem for programmers.
sr: „VGA“ има традиционални изглед и осредњу покривеност интернационализованих скрипти. „Fixed“ има једноставан изглед и бољу покривеност интернационализованих скрипти. „Terminus“ може смањити умор очију, али неки симболи могу слично изгледати, што може бити проблем за програмере.

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: If you prefer a bold version of the Terminus font, choose either TerminusBold (if you use a framebuffer) or TerminusBoldVGA (otherwise).
sr: Ако желите подебљану верзију Terminus фонта, изаберите или TerminusBold (ако користите фрејмбафер) или TerminusBoldVGA.

note: Type: select Description :sl3:
en: Font size:
sr: Величина фонта:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the size of the font for the console. For reference, the font used when the computer boots has size 8x16.
sr: Изаберите величинну фонта за конзолу. На пример, фонт при бутовању има величину 8x16.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the size of the font for the console.  For reference, the font used when the computer boots has size 8x16.  Some font sizes require the kbd console package (not console-tools) plus framebuffer.
sr: Изаберите величинну фонта за конзолу. На пример, фонт при бутовању има величину 8x16.  Неке величине фонтова захтевају kbd конзолни пакет (не console-tools) плус фрејмбафер.

note: Type: select Description :sl3:
en: Encoding to use on the console:
sr: Код конзоле:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep the current keyboard layout in the configuration file?
sr: Задржати тренутни распоред тастатуре у конфигурационом фајлу?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard layout in the configuration file /etc/default/keyboard is defined as XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".
sr: Тренутни распоред тастатуре у конфигурационом фајлу /etc/default/keyboard је дефинисан као XKBLAYOUT=„${XKBLAYOUT}“ и XKBVARIANT=„${XKBVARIANT}“.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked and the current configuration will be preserved.
sr: Изаберите да ли желите да га задржите. Ако изаберете ову опцију, неће бити питања о распореду тастатуре и тренутна конфигурација ће се задржати.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard layout (${XKBLAYOUTVARIANT})?
sr: Задржати подразумевани распоред тастатуре (${XKBLAYOUTVARIANT})?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the keyboard layout is XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".  This default value is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
sr: Подразумевана вредност за распоред тастатуре је XKBLAYOUT=„${XKBLAYOUT}“ и XKBVARIANT=„${XKBVARIANT}“. Ова вредност је базирана на тренутно дефинисаним језику/региону и подешавањима у /etc/X11/xorg.conf.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked.
sr: Изаберите да ли желите да га задржите. Ако изаберете ову опцију, неће бити питања о рапореду тастатуре.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current keyboard options in the configuration file?
sr: Задржати тренутне опције тастатуре у конфигурационом фајлу?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard options in the configuration file /etc/default/keyboard are defined as XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".
sr: Тренутне опције за тастатуру у конфигурационом фајлу /etc/default/keyboard су дефинисане као XKBOPTIONS=„${XKBOPTIONS}“.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep these options, no questions about the keyboard options will be asked.
sr: Ако изаберете ову опцију, неће бити питања о опцијама тастатуре.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard options (${XKBOPTIONS})?
sr: Задржати подразумеване опције тастатуре (${XKBOPTIONS})?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the options of the keyboard layout is XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".  It is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
sr: Подразумевана вредност за опције распореда тастатуре је XKBOPTIONS=„${XKBOPTIONS}“.  Базирана је на тренутно дефинисаним језику/региону и подешавањима у /etc/X11/xorg.conf.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep it, no questions about the keyboard options will be asked.
sr: Ако изабетере да је задржите, неће бити питања о опцијама тастатуре.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use Control+Alt+Backspace to terminate the X server?
sr: Користити Control+Alt+Backspace за рестартовање X сервера?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: By default the combination Control+Alt+Backspace does nothing.  If you want it can be used to terminate the X server.
sr: Можете укључити да комбинација тастера Control+Alt+Backspace рестартује „X“ сервер.

note: Type: note Description :sl3:
en: UNetbootin media detected
sr: UNetbootin медиј је откривен

note: Type: note Description :sl3:
en: It appears that your installation medium was generated using UNetbootin. UNetbootin is regularly linked with difficult or unreproducible problem reports from users; if you have problems using this installation medium, please try your installation again without using UNetbootin before reporting issues.
sr: Изгледа да је ваш инсталациони медиј обликован употребом апликације UNetbootin. UNetbootin се редовно повезује са тешкоћама које пријављују корисници; ако имате проблеме коришћењем овог инсталационог медија, молимо пробајте вашу инсталацију поново без коришћења UNetbootin пре пријаве грешака.

note: Type: note Description :sl3:
en: The installation guide contains more information on how to create a USB installation medium directly without UNetbootin.
sr: Инсталациони водич садржи више информација како креирати УСБ инсталациони медиј директно, без апликације UNetbootin.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do you intend to use FireWire Ethernet?
sr: Да ли намеравате да користите FireWire етернет?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: No Ethernet card was detected, but a FireWire interface is present. It's possible, though unlikely, that with the right FireWire hardware connected to it, this could be your primary Ethernet interface.
sr: Ниједна етернет картица није детектована, али је присутан FireWire интерфејс. Могуће је да са одговарајућим FireWire уређајем повезаним на њега то буде ваш примарни етернет интерфејс.

note: Type: string Description :sl3:
en: Additional parameters for module ${MODULE}:
sr: Додатни параметри за модул ${MODULE}:

note: Type: string Description :sl3:
en: The module ${MODULE} failed to load. You may need to pass parameters to the module to make it work; this is common with older hardware. These parameters are often I/O port and IRQ numbers that vary from machine to machine and cannot be determined from the hardware. An example string looks something like "irq=7 io=0x220"
sr: Модул ${MODULE} није успео да се учита. Можда морате проследити неке параметре модулу да бисте га натерали да ради; ово је чест случај са старијим хардвером. Ови параметри су најчешће I/O порт и IRQ бројеви који варирају од машине до машине и не могу се детектовати. На пример, параметри могу изгледати овако „irq=7,io=0x220“

note: Type: string Description :sl3:
en: If you don't know what to enter, consult your documentation, or leave it blank to not load the module.
sr: Ако не знате шта да унесете, консултујте документацију или оставите поље празно како се модул не би учитао.

note: Type: text Description Main menu item :sl3:
en: Detect virtual driver disks from hardware manufacturer
sr: Пронађи дискове са виртуалним драјверима произвођача

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Load drivers from internal virtual driver disk?
sr: Учитати драјвере са диска са виртуалним драјверима?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installing on this hardware may require some drivers provided by the manufacturer to be loaded from the built-in driver injection disk.
sr: Инсталирање на овом хардевру може захтевати учитавање додатних драјвера са уграђеног диска.

note: Type: string Description :sl3:
en: Waiting time (in seconds) for link detection:
sr: Потребно време (у секундама) за детекцију линка:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the maximum time you would like to wait for network link detection.
sr: Унесите максимално време које желите да чекате за детекцију мрежног линка.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid network link detection waiting time
sr: Неисправно време чекања детекције мрежног линка

note: Type: error Description :sl3:
en: The value you have provided is not valid. The maximum waiting time (in seconds) for network link detection must be a positive integer.
sr: Вредност коју сте унели није исправна. Максимално време чекања (у секундама) за детекцију мрежног линка мора бити позитиван цео број.

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 unsupported on point-to-point links
sr: IPv6 са двопунктним линковима није подржан

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 addresses cannot be configured on point-to-point links.  Please use an IPv4 address, or go back and select a different network interface.
sr: IPv6 aдресе не могу се конфигурисати са двопунктним линковима. Користите IPv4 адресу, или се вратите назад па изаберите другачији интерфејс.

note: Type: error Description :sl3:
en: Architecture not supported
sr: Неподржана архитектура

note: Type: error Description :sl3:
en: The specified Debian archive mirror does not seem to support your architecture. Please try a different mirror.
sr: Наведени мирор Debian архиве не подржава вашу архитектуру. Пробајте неки други мирор.

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1 (mmcblk0) :sl3:
en: MMC/SD card #%s (%s)
sr: MMC/SD карта #%s (%s)

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1, partition #2 (mmcblk0p2) :sl3:
en: MMC/SD card #%s, partition #%s (%s)
sr: MMC/SD карта #%s, партиција #%s (%s)

note: Type: text Description :sl3:
en: RAID%s device #%s
sr: RAID%s уређај бр. %s

note: Type: text Description :sl3:
en: Encrypted volume (%s)
sr: Шифровани волумен (%s)

note: Type: text Description For example: Serial ATA RAID isw_dhiiedgihc_Volume0 (mirror) :sl3:
en: Serial ATA RAID %s (%s)
sr: SATA RAID %s (%s)

note: Type: text Description For example: Serial ATA RAID isw_dhiiedgihc_Volume01 (partition #1) :sl3:
en: Serial ATA RAID %s (partition #%s)
sr: SATA RAID %s (партиција бр. %s)

note: Type: text Description Translators: "multipath" is a pretty tricky term to translate You'll find some documentation about it at http://www.redhat.com/docs/manuals/csgfs/browse/4.6/DM_Multipath/index.html "Short" definition: Device Mapper Multipathing (DM-Multipath) allows you to configure multiple I
en: Multipath %s (WWID %s)
sr: Вишеструка путања %s (WWID %s)

note: Type: text Description :sl3:
en: Multipath %s (partition #%s)
sr: Multipath %s (партиција бр. %s)

note: Type: text Description :sl3:
en: Loopback (loop%s)
sr: Повратна петља (loop%s)

note: Type: select Description :sl3:
en: If the desired time zone is not listed, then please go back to the step "Choose language" and select a country that uses the desired time zone (the country where you live or are located).
sr: Уколико временска зона није излистана, вратите се назад на корак „Изабери језик“ и изаберите земљу са жељеном временском зоном.

note: Type: text Description :sl3:
en: Coordinated Universal Time (UTC)
sr: Координисано универзално време (UTC)

note: Type: text Description :sl3:
en: Select your time zone:
sr: Изаберите вашу временску зону:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a location in your time zone:
sr: Изаберите локацију у вашој временској зони:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a city in your time zone:
sr: Изаберите град у вашој временској зони:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select the state or province to set your time zone:
sr: Изаберите државу или провинцију за подешавање ваше временске зоне:

note: Type: select Choices :sl3:
en: McMurdo
sr: Mекмурдо

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rothera
sr: Ротера

note: Type: select Choices :sl3:
en: Palmer
sr: Палмер

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mawson
sr: Мосон

note: Type: select Choices :sl3:
en: Davis
sr: Дејвис

note: Type: select Choices :sl3:
en: Casey
sr: Кејси

note: Type: select Choices :sl3:
en: Vostok
sr: Восток

note: Type: select Choices :sl3:
en: Dumont-d'Urville
sr: Димон-д'Урвил

note: Type: select Choices :sl3:
en: Syowa
sr: Сјова

note: Type: select Choices :sl3:
en: Australian Capital Territory
sr: Аустралијска Престоничка Територија

note: Type: select Choices :sl3:
en: New South Wales
sr: Нови Јужни Велс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Victoria
sr: Викторија

note: Type: select Choices :sl3:
en: Northern Territory
sr: Северна Територија

note: Type: select Choices :sl3:
en: Queensland
sr: Квинсленд

note: Type: select Choices :sl3:
en: South Australia
sr: Јужна Аустралија

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tasmania
sr: Тасманија

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western Australia
sr: Западна Аустралија

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eyre Highway
sr: Еир Аутопут

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yancowinna County
sr: Јанковина

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lord Howe Island
sr: Острво Лорд Хоув

note: Type: select Choices :sl3:
en: Acre
sr: Акри

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alagoas
sr: Алагоас

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amazonas
sr: Амазон

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amapá
sr: Амапа

note: Type: select Choices :sl3:
en: Bahia
sr: Бахија

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceará
sr: Сеара

note: Type: select Choices :sl3:
en: Distrito Federal
sr: Федерални Округ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Espírito Santo
sr: Ешпирито Санто

note: Type: select Choices :sl3:
en: Fernando de Noronha
sr: Фернандо де Нороња

note: Type: select Choices :sl3:
en: Goiás
sr: Гојаш

note: Type: select Choices :sl3:
en: Maranhão
sr: Марањо

note: Type: select Choices :sl3:
en: Minas Gerais
sr: Минаш Гераиш

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso do Sul
sr: Мато Гросо ду Сул

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso
sr: Мато Гросо

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pará
sr: Пара

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraíba
sr: Параиба

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pernambuco
sr: Перамбуко

note: Type: select Choices :sl3:
en: Piauí
sr: Пиауи

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraná
sr: Парана

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio de Janeiro
sr: Рио де Женеиро

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio Grande do Norte
sr: Рио Гранде до Норте

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rondônia
sr: Рондониа

note: Type: select Choices :sl3:
en: Roraima
sr: Рораима

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio Grande do Sul
sr: Рио Гранде ду Сул

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santa Catarina
sr: Санта Катарина

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sergipe
sr: Сержипе

note: Type: select Choices :sl3:
en: São Paulo
sr: Сао Паоло

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tocantins
sr: Токантинс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Newfoundland
sr: Њуфаундленд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atlantic
sr: Атлантик

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern
sr: Источна

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central
sr: Централна

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Saskatchewan
sr: Источни Саскачеван

note: Type: select Choices :sl3:
en: Saskatchewan
sr: Саскачеван

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mountain
sr: Планинска

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pacific
sr: Пацифик

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kinshasa
sr: Киншаса

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lubumbashi
sr: Лубумбаши

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santiago
sr: Сантјаго

note: Type: select Choices :sl3:
en: Easter Island
sr: Ускршња острва

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guayaquil
sr: Гвајакил

note: Type: select Choices :sl3:
en: Galapagos
sr: Галапагос

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madrid
sr: Мадрид

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceuta
sr: Сеута

note: Type: select Choices :sl3:
en: Canary Islands
sr: Канарска острва

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yap
sr: Јап

note: Type: select Choices :sl3:
en: Truk
sr: Трук

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pohnpei
sr: Понпеи

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kosrae
sr: Косре

note: Type: select Choices :sl3:
en: Godthab
sr: Годтаб

note: Type: select Choices :sl3:
en: Danmarkshavn
sr: Денмарксхавн

note: Type: select Choices :sl3:
en: Scoresbysund
sr: Скоресбисунд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Thule
sr: Туле

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western (Sumatra, Jakarta, Java, West and Central Kalimantan)
sr: Западни (Суматра, Џакарта, Јава, Западни и Централни Калимантан)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central (Sulawesi, Bali, Nusa Tenggara, East and South Kalimantan)
sr: Централни (Сулавеси, Бали, Мала Сундска острва, Источни и Јужни Калимантан)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern (Maluku, Papua)
sr: Источни (Малуку, Папуа)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tarawa (Gilbert Islands)
sr: Тарава (Гилбертова острва)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Enderbury (Phoenix Islands)
sr: Ендербери (острва Феникс)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kiritimati (Line Islands)
sr: Киритимати (Лајн острва)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Almaty
sr: Алма-ата

note: Type: select Choices :sl3:
en: Qyzylorda
sr: Кизилорда

note: Type: select Choices :sl3:
en: Aqtobe
sr: Актобе

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atyrau
sr: Атирау

note: Type: select Choices :sl3:
en: Oral
sr: Орал

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ulaanbaatar
sr: Улан Батор

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hovd
sr: Ховд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Choibalsan
sr: Чујбасан

note: Type: select Choices :sl3:
en: North-West
sr: Северозапад

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sonora
sr: Сонора

note: Type: select Choices :sl3:
en: South-East
sr: Југоисток

note: Type: select Choices :sl3:
en: Auckland
sr: Окленд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Chatham Islands
sr: Острва Чатам

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tahiti (Society Islands)
sr: Тахити (Сосајети острва)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Marquesas Islands
sr: Острва Маркезас

note: Type: select Choices :sl3:
en: Gambier Islands
sr: Острва Гамбиер

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lisbon
sr: Лисабон

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madeira Islands
sr: Острва Мадеира

note: Type: select Choices :sl3:
en: Azores
sr: Азори

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow-01 - Kaliningrad
sr: Москва-01 - Калињинград

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+00 - Moscow
sr: Москва+00 - Москва

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+01 - Samara
sr: Москва+01 - Самара

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+02 - Yekaterinburg
sr: Москва+02 - Екатеринбург

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+03 - Omsk
sr: Москва+03 - Омск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+04 - Krasnoyarsk
sr: Москва+04 - Краснојарск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+05 - Irkutsk
sr: Москва+05 - Иркутск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+06 - Yakutsk
sr: Москва+06 - Јакутск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+07 - Vladivostok
sr: Москва+07 - Владивосток

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+08 - Magadan
sr: Москва+08 - Магадан

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+09 - Kamchatka
sr: Москва+09 - Камчатка

note: Type: select Choices :sl3:
en: Johnston Atoll
sr: Атол Џонстон

note: Type: select Choices :sl3:
en: Midway Islands
sr: Острва Мидвеј

note: Type: select Choices :sl3:
en: Wake Island
sr: Острво Вејк

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alaska
sr: Аљаска

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hawaii
sr: Хаваји

note: Type: select Choices :sl3:
en: Arizona
sr: Аризона

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Indiana
sr: Источна Индијана

note: Type: select Choices :sl3:
en: Samoa
sr: Самоа

note: Type: select Choices Time zone for Papua New Guinea :sl3:
en: Port Moresby
sr: Порт Морсби

note: Type: select Choices Time zone for Papua New Guinea :sl3:
en: Bougainville
sr: Бугенвил

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsupported initrd generator
sr: Неподржани генератор „initrd“-а

note: Type: error Description :sl3:
en: The package ${GENERATOR} that was selected to generate the initrd is not supported.
sr: Пакет ${GENERATOR} који је изабран за генерисање „initrd“-а није подржан.

note: Type: select Choices :sl3:
en: generic: include all available drivers
sr: генерички: укључи све доступне драјвере

note: Type: select Choices :sl3:
en: targeted: only include drivers needed for this system
sr: циљано: укључи само драјвере потребне за систем

note: Type: select Description :sl3:
en: Drivers to include in the initrd:
sr: Драјвери у оквиру „initrd“-а:

note: Type: select Description :sl3:
en: The primary function of an initrd is to allow the kernel to mount the root file system. It therefore needs to contain all drivers and supporting programs required to do that.
sr: Основна функција „initrd“-а је да омогући кернелу монтирање root фајл система. Због тога треба да садржи све драјвере и програме који су потребни за то.

note: Type: select Description :sl3:
en: A generic initrd is much larger than a targeted one and may even be so large that some boot loaders are unable to load it but has the advantage that it can be used to boot the target system on almost any hardware. With the smaller targeted initrd there is a very small chance that not all needed drivers are included.
sr: Генерички initrd је много већи од циљаног и може бити толико велики да неки бут лоудери неће моћи да га учитају, али има предност да се може користити на било ком хардверсом систему. Са циљаним initrd-ом постоји веома мала да нису укључени сви драјвери.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Enable source repositories in APT?
sr: Омогући софтверску ризницу у APT?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: By default source repositories are listed in /etc/apt/sources.list (with appropriate "deb-src" lines) so that "apt-get source" works. However, if you don't need this feature, you can disable those entries and save some bandwidth during "apt-get update" operations.
sr: Подразумевано листа софтверских ризница се налази у /etc/apt/sources.list (са одговарајућим "deb-src" линијама) па тако "apt-get source" ради. Међутим , ако не желите ову функцију, можете искључити ову ставку и сачувати интернет проток током  "apt-get update" операција.

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader installed
sr: Бут лоудер није инсталиран

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader has been installed, either because you chose not to or because your specific architecture doesn't support a boot loader yet.
sr: Бут лоудер није инсталиран, или због вашег избора или због архитектуре која још увек не подржава бут лоудер.

note: Type: note Description :sl3:
en: You will need to boot manually with the ${KERNEL} kernel on partition ${BOOT} and ${ROOT} passed as a kernel argument.
sr: Мораћете да бутујете ручно са ${KERNEL} кернелом на партицији ${BOOT} и ${ROOT} као аргументима.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Install the GRUB boot loader to the Serial ATA RAID disk?
sr: Инсталирати GRUB бут лоудер на SATA RAID хард диску?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installation of GRUB on Serial ATA RAID is experimental.
sr: Инсталирање GRUB-а на SATA RAID је експериментално.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: GRUB is always installed to the master boot record (MBR) of the Serial ATA RAID disk. It is also assumed that disk is listed as the first hard disk in the boot order defined in the system's BIOS setup.
sr: GRUB је увек инсталиран на мастер бут запису (MBR) SATA RAID диска. Такође се претпоставља да је тај диск означен као први хард диск у редоследу бутовања дефинисаном у подешавањима системског BIOS-а.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The GRUB root device is: ${GRUBROOT}.
sr: Root уређај за GRUB је: ${GRUBROOT}.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up GRUB for your Serial ATA RAID disk.
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања GRUB-а на SATA RAID хард диску.

note: Type: error Description :sl3:
en: The GRUB installation has been aborted.
sr: Инсталација GRUB-а је прекинута.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Install the GRUB boot loader to the multipath device?
sr: Инсталирати GRUB бут лоудер на multipath уређај?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installation of GRUB on multipath is experimental.
sr: Инсталacija GRUB-а на multipath уређају је експериментална.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: GRUB is always installed to the master boot record (MBR) of the multipath device. It is also assumed that the WWID of this device is selected as boot device in the system's FibreChannel adapter BIOS.
sr: GRUB је увек инсталиран на мастер бут запис (MBR) multipath уређаја. Такође се претпоставља да је WWID тог уређаја изабран као бут уређај на системском FibreChannel адаптираном BIOS-у.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up GRUB for the multipath device.
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања GRUB-а на multipath уређају.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: select Choices #-#-#-#-#  templates.pot (iso-scan)  #-#-#-#-# :sl3:
en: Enter device manually
sr: Унеси уређај ручно

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${part}: new Debian partition
sr: ${part}: нова Debian партиција

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Other choice (Advanced)
sr: Други избор (напредно)

note: Type: select Description :sl3: Type: string
en: LILO installation target:
sr: Место инсталације LILO-а:

note: Type: select Description :sl3:
en: The LILO program needs to be installed to make your new system bootable. By installing it onto your disk's Master Boot Record, LILO will take complete control of the boot process, but if you want to use a different boot manager, just install LILO on the new Debian partition instead.
sr: Потребно је инсталирати LILO да би систем био бутабилан. Инсталирањем на MBR-у LILO ће преузети потпуну контролу бут процеса, али ако желите да користите други бут менаџер, инсталирајте LILO на партицију на којој је инсталиран Debian.

note: Type: select Description :sl3:
en: If unsure, install LILO into the Master Boot Record.
sr: Ако нисте сигурни, инсталирајте LILO у Master Boot Record.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${disc}: software RAID array
sr: ${disc}: софтверски RAID низ

note: Type: select Description :sl3:
en: The LILO program needs to be installed to make your new system bootable. You may choose to install it onto a software RAID array or another device.
sr: Потребно је инсталирати LILO да би систем био бутабилан. Можете га инсталирати на софтверски RAID низ или на неки други уређај.

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the device name of the partition or disk onto which LILO should be installed, such as /dev/hda or /dev/sda1.
sr: Унесите назив партиције или хард диска на коме ће се инсталирати LILO, као на пример /dev/hda или /dev/sda1.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid partition name
sr: Погрешан назив партиције

note: Type: error Description :sl3:
en: The path ${path} does not represent a partition or hard disk device. Please try again.
sr: Путања ${path} не представља партицију или хард диск. Покушајте опет.

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing LILO...
sr: Инсталирање LILO-а...

note: Type: text Description :sl3:
en: Activating partition ${bootdev}
sr: Активирање партиције ${bootdev}

note: Type: text Description :sl3:
en: Creating lilo.conf
sr: Креирање lilo.conf фајла

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the LILO package
sr: Инсталирање LILO пакета

note: Type: text Description :sl3:
en: Running LILO for ${bootdev}
sr: Покретање LILO-а за ${bootdev}

note: Type: note Description :sl3:
en: LILO configured to use a serial console
sr: LILO је конфигурисан да користи серијску конзолу

note: Type: note Description :sl3:
en: LILO is configured to use serial port ${PORT} as the console. ${PORT_SPEED}
sr: LILO је конфигурисан да користи серијски порт ${PORT} као конзолу. ${PORT_SPEED}

note: Type: text Description :sl3:
en: The serial port speed is set to ${SPEED}.
sr: Брзина серијског порта је подешена на ${SPEED}.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Would you like to make this partition active?
sr: Да ли желите да учините ову партицију активном?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen to install LILO on a partition that is not the active one. If this partition is not marked active, then LILO will not be loaded by the boot loader. This may cause you to be unable to boot into the system that is being installed.
sr: Изабрали сте да инсталирате LILO на партицији која није активна. Ако партиција није означена као активна, LILO неће бити учитан од бут лоудера. Због овога нећете моћи да бутујете у систем који је инсталиран.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You should make this partition active unless you have another boot loader that will allow you to access your new Linux installation.
sr: Ова партиција треба бити активна, осим ако имате други бут лоудер који ће вам омогућити приступ вашој новој Linux инсталацији.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: LILO installation failed. Continue anyway?
sr: Инсталација LILO-а није успела. Наставити даље?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The lilo package failed to install into /target/. Installing LILO as a boot loader is a required step. The install problem might however be unrelated to LILO, so continuing the installation may be possible.
sr: Пакет lilo није успео да се инсталира на /target/. Инсталacija LILO-а као бут лоудера је обавезан корак. Проблем можда ипак није у вези са LILO-ом, тако да наставак инсталације може бити могућ.

note: Type: error Description :sl3:
en: LILO installation failed
sr: Инсталација LILO-а није успела

note: Type: error Description :sl3:
en: Running "/sbin/lilo" failed with error code "${ERRCODE}".
sr: Покретање „/sbin/lilo“ није успело, код грешке „${ERRCODE}“.

note: Type: text Description Main menu item :sl3:
en: Install the LILO boot loader on a hard disk
sr: Инсталирај LILO бут лоудер на хард диск

note: Type: string Description :sl3:
en: Location of initial preconfiguration file:
sr: Локација иницијалног преконфигурационог фајла:

note: Type: string Description :sl3:
en: In order to perform an automated install, you need to supply a preconfiguration file (which can in turn pull in other files). To do that, you need to provide a (perhaps partial) URL.
sr: Да бисте извршили аутоматизовену инсталацију, морате да имате преконфигурациони фајл (који може повући и друге фајлове). Да бисте урадили то, морате унети (могуће делимични) URL.

note: Type: string Description :sl3:
en: This can be as simple as the machine name where your preseed files reside up to a full URL. Any of these could be made to work:
      intra		[for example.com, these three are equivalent]
      intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg
sr: Ово може бити једноставно попут назива машине где се налазе припремљени фајлови или потпун URL. Било шта од следећег се може употребити:
      intra		[за example.com, ова три су еквивалентна]
      intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg

note: Type: string Description :sl3:
en: For fully automated installs, preseed/url should itself be preseeded (via kernel command line, DHCP, or syslinux.cfg on customised media)
sr: За потпуно аутоматизоване инсталације, datoteke/url требају бити припремљени (путем комадне линије кернела, DHCP или syslinux.cfg прилагођеном медију)

note: Type: string Description :sl3:
en: See http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed for inspiration.
sr: Видите http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed за инспирацију.

note: Type: text Description :sl3:
en: No partitions found
sr: Није пронађена ниједна партиција

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer could not find any partitions, so you will not be able to mount a root file system. This may be caused by the kernel failing to detect your hard disk drive or failing to read the partition table, or the disk may be unpartitioned. If you wish, you may investigate this from a shell in the installer environment.
sr: Инсталер не може да нађе партиције, нећете моћи да монтирате root фајл систем. До овога је можда дошло јер кернел није могао да детектује хард диск или није успео да прочита партициону табелу, или диск није партиционисан. Ако желите, можете ово да проверите из shell-а у инсталеру.

note: Type: error Description :sl3:
en: No such device
sr: Не постоји такав уређај

note: Type: error Description :sl3:
en: The device you entered for your root file system (${DEVICE}) does not exist. Please try again.
sr: Уређај који сте унели као root фајл систем (${DEVICE}) не постоји. Покушајте поново.

note: Type: error Description :sl3:
en: Mount failed
sr: Монтирање није успело

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while mounting the device you entered for your root file system (${DEVICE}) on /target.
sr: Десила се грешка током монтирања уређаја који сте унели као root фајл систем (${DEVICE}) на /target.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the syslog for more information.
sr: Проверите „syslog“ за више информација.

note: Type: error Description :sl3:
en: Rescue operation failed
sr: Операција поправке није успела

note: Type: error Description :sl3:
en: The rescue operation '${OPERATION}' failed with exit code ${CODE}.
sr: Операција поправке „${OPERATION}“ није успела са излазним кодом ${CODE}.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error running shell in /target
sr: Грешка при покретању shell-а на /target

note: Type: error Description :sl3:
en: A shell (${SHELL}) was found on your root file system (${DEVICE}), but an error occurred while running it.
sr: Shell (${SHELL}) је пронађен на root фајл систему (${DEVICE}), али је грешка настала током његовог покретања.

note: Type: error Description :sl3:
en: No shell found in /target
sr: Shell није нађен на /target

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable shell was found on your root file system (${DEVICE}).
sr: Није пронађен shell на root фајл систему (${DEVICE}).

note: Type: text Description :sl3:
en: Detecting hardware to find hard drives
sr: Детектовање хардвера за проналазак хард дискова

note: Type: text Description :sl3:
en: Searching drives for an installer ISO image
sr: Претрага уређаја ради ISO слике инсталера

note: Type: text Description :sl3:
en: Mounting ${DRIVE}...
sr: Монтирање ${DRIVE}...

note: Type: text Description :sl3:
en: Scanning ${DRIVE} (in ${DIRECTORY})...
sr: Скенирање ${DRIVE} (у ${DIRECTORY})...

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do full disk search for installer ISO image?
sr: Урадити пуну претрагу диска ради ISO слике инсталера?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The quick scan for installer ISO images, which looks only in common places, did not find an installer ISO image. It's possible that a more thorough search will find the ISO image, but it may take a long time.
sr: Брза претрага за ISO сликом инсталера, која претражује само уобичајена места, није пронашла ISO слику инсталера. Могуће је да ће детаљнија претрага пронаћи ISO слику инсталера, али може да потраје.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to find an installer ISO image
sr: Неуспела детекција ISO слике инсталера

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO images were found. If you downloaded the ISO image, it may have a bad filename (not ending in ".iso"), or it may be on a file system that could not be mounted.
sr: Нису пронађене ISO слике инсталера. Ако сте преузели ISO слике, можда имају лоше име фајла (не завршава се са „.iso“), или су можда на фајл систему који не може бити монтиран.

note: Type: error Description :sl3:
en: You'll have to use an alternative installation method, select another device to look for ISO image, or try again after you've fixed it.
sr: Морате користити алтернативни метод инсталације, изабрати други уређај за тражење ISO слике, или пробати поново након поправке ISO слике инсталера.

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they could not be mounted. The ISO image you downloaded may be corrupt.
sr: Иако је пронађено једна или више могућих ISO слика инсталера, не могу бити монтиране. ISO слика коју сте преузели је можда неисправна.

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO image found
sr: ISO слика инсталера није нађена

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they did not look like valid installer ISO images.
sr: Иако је пронађено једна или више ISO слика, изгледа да нису исправне ISO слике инсталера.

note: Type: note Description :sl3:
en: Successfully mounted ${SUITE} installer ISO image
sr: Успешно монтирана ${SUITE} ISO слика инсталера

note: Type: note Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}) will be used as the installation ISO image.
sr: ISO фајл ${FILENAME} на ${DEVICE} (${SUITE}) ће бити коришћен као инсталациона ISO слика.

note: Type: select Choices :sl3:
en: All detected devices
sr: Сви пронађени уређаји

note: Type: select Description :sl3:
en: Device or partition to search for installation ISO(s):
sr: Уређај или партиција за претрагу за инсталацију ISO уређаја:

note: Type: select Description :sl3:
en: You can select a device, manually specify a non-detected device, or rescan available devices (useful for slow USB devices).
sr: Moжете одабрати уређај, ручно унети непронађени уређај или поново или поново претражити доступне уређаје (корисно за споре USB уређаје).

note: Type: string Description :sl3:
en: Device name:
sr: Име уређаја:

note: Type: select Choices :sl3:
en: Full search
sr: Пуна претрага

note: Type: select Description :sl3:
en: ISO file to use:
sr: ISO фајл који ће се користити:

note: Type: select Description :sl3:
en: One or multiple ISO files have been detected on the selected device(s). Please choose which one you want to use, or ask for a more thorough search.
sr: Jeдан или више ISO фајлова су пронађени на одабраном уређају(има). Изаберите који желите да користите или покушајте детаљнијом претрагом.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Is ISO file ${FILENAME} the correct image for installation?
sr: Да ли је ISO фајл ${FILENAME} исправна слика за инсталацију?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}, code ${CODENAME}, self-described as '${DESCRIPTION}') will be used as the installation ISO image.
sr: ISO фајл ${FILENAME} на ${DEVICE} (${SUITE}, кодног имена ${CODENAME}, самоописаног као '${DESCRIPTION}') ће бити коришћен као инсталациона ISO слика.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If multiple ISO files exist on the same installer drive, you may select which one you want to use.
sr: Ако постоји више ISO фајлова на инсталационом уређају, можете изабрати који желите да користите.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Copy the ISO image into RAM before mounting it?
sr: Копирај ИСО слику у РАМ пре монтирања?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: There is enough available memory to be able to copy the ISO image into RAM.
sr: Постоји довољно доступне меморије за копирање ИСО слике у РАМ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Choosing this option allows reusing the disk hosting the ISO image. If you don't do it, the disk will be actively used to access the ISO image and it can't be partitioned by the installer.
sr: Избор ове опције дозвољава поновно коришћење диска на коме је ИСО слика. Ако то не учините, диск ће активно користити приступ ИСО слици и инсталер га не може партиционисати.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note however that if you overwrite the disk containing the ISO image, you should not reboot before the end of the installation as you will not be able to restart the installer since the ISO image will be gone from the hard disk and memory.
sr: Обратите пажњу да ако препишете диск који садржи ИСО слику, не би требало да вршите рестарт пре краја инсталације пошто нећете моћи поново покренути инсталер јер ће ИСО слика нестати са тврдог диска и меморије.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started, but network not running
sr: Веб сервер је покренут, али мрежа не ради

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. However, the network is not set up yet. The web server will be left running, and will be accessible once the network is configured.
sr: Веб сервер који опслужује лог фајлове и дебаг информације је покренут на овом рачунару. Међутим, мрежа није подешена. Бев сервер ће наставити да ради и биће доступан када мрежа буде конфигурисана.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started
sr: Web сервер је покренут

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. An index of all the available log files can be found at http://${ADDRESS}/
sr: Веб сервер који опслужује лог фајлове и дебаг информације је покренут на овом рачунару. Индекс доступних лог фајлова се налази на http://${ADDRESS}/

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check CD-ROM integrity?
sr: Проверити исправност CD-ROM-а?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Warning: this check depends on your hardware and may take some time.
sr: Упозорење: ова провера зависи од вашег хардвера и може потрајати.

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert a Debian CD-ROM
sr: Унесите CD-ROM са Debian-ом

note: Type: note Description :sl3:
en: Please insert one of the official Debian CD-ROMs into the drive before continuing.
sr: Унесите један од званичних CD-ROM-ова са Debian-ом пре него што наставите.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to mount CD-ROM
sr: Неуспело монирање CD-ROM-а

note: Type: error Description :sl3:
en: The CD-ROM ${CDROM} could not be mounted correctly. Please check the media and cables, and try it again.
sr: CD-ROM ${CDROM} не може бити добро монтиран. Проверите уређај и каблове и пробајте поново.

note: Type: error Description :sl3:
en: No valid Debian CD-ROM
sr: Није пронађен исправан CD-ROM са Debian-ом

note: Type: error Description :sl3:
en: The CD-ROM you have inserted is not a valid Debian CD-ROM. Please change the disk.
sr: CD-ROM који сте убецили није исправан CD-ROM са Debian-ом. Промените диск.

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Failed to open checksum file
sr: Неуспело отварање checksum фајла

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Opening the MD5 file on the CD-ROM failed. This file contains the checksums of the files located on the CD-ROM.
sr: Није успело отварање MD5 фајла са CD-ROM-а. Фајл садржи суме фајлова који се налазе на CD-ROM-у.

note: Type: note Description :sl3:
en: Integrity test successful
sr: Диск је исправан

note: Type: note Description :sl3:
en: The CD-ROM integrity test was successful. The CD-ROM is valid.
sr: Тест исправности диска је био успешан. Диск је исправан.

note: Type: error Description :sl3:
en: Integrity test failed
sr: Диск није исправан

note: Type: error Description :sl3:
en: The ${FILE} file failed the MD5 checksum verification. Your CD-ROM or this file may have been corrupted.
sr: Фајл ${FILE} није прошао MD5 проверу. Ваш диск или оваj фајл можда није исправан.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check the integrity of another CD-ROM?
sr: Проверити исправност другог диска?

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert Debian boot CD-ROM
sr: Унесите бутабилни диск са Debian-ом

note: Type: note Description :sl3:
en: Please make sure you have inserted the Debian boot CD-ROM  to continue with the installation.
sr: Проверите да ли сте убацили бут CD-ROM са Debian-ом да бисте наставили са инсталацијом.

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking CD-ROM integrity
sr: Проверавање исправности диска

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking file: ${FILE}
sr: Проверавање фајла: ${FILE}

note: Type: text Description :sl3:
en: Continue installation remotely using SSH
sr: Настави инсталацију са удаљене локације користећи SSH

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer
sr: Покрени инсталер

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer (expert mode)
sr: Покрени инсталер (мод за експерте)

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start shell
sr: Покрени командни интерфејс

note: Type: select Description :sl3:
en: Network console option:
sr: Опција мрежне конзоле:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the network console for the Debian installer. From here, you may start the Debian installer, or execute an interactive shell.
sr: Ово је мрежна конзола за Debian инсталер. Одавде можете покренути Debian-ов инсталер или командни интерфејс.

note: Type: select Description :sl3:
en: To return to this menu, you will need to log in again.
sr: Да бисте се вратили на овај мени, мораћете поново да се улогујете.

note: Type: text Description :sl3:
en: Generating SSH host key
sr: Генерисање SSH кључа за овај рачунар

note: Type: password Description :sl3:
en: Remote installation password:
sr: Лозинка за удаљену инсталацију:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to set a password for remote access to the Debian installer. A malicious or unqualified user with access to the installer can have disastrous results, so you should take care to choose a password that is not easy to guess. It should not be a word found in the dictionary, or a word that could be easily associated with you, like your middle name.
sr: Морате поставити лозинку за удаљени приступ Debian-овом инсталеру. Злонамеран или неквалификован корисник са приступом инсталеру може имати погубне ефекте, тако да водите рачуна да изаберете лозинку која се не може лако погодити. То не би требало да буде реч из речника или реч која се може лако повезати са вама.

note: Type: password Description :sl3:
en: This password is used only by the Debian installer, and will be discarded once you finish the installation.
sr: Ову лозинку користи само Debian-ов инсталер и она ће бити одбачена када завршите инсталацију.

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same remote installation password again to verify that you have typed it correctly.
sr: Унесите исту лозинку за удаљени приступ поново ради провере да ли сте је унели исправно.

note: Type: error Description :sl3:
en: Password mismatch
sr: Лозинке се разликују

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passwords you entered were not the same. Please enter a password again.
sr: Две лозинке које сте унели се разликују. Пробајте поново.

note: Type: note Description :sl3:
en: Start SSH
sr: Покрени SSH

note: Type: note Description :sl3:
en: To continue the installation, please use an SSH client to connect to the IP address ${ips} and log in as the "installer" user. For example:
sr: Да бисте наставили инсталацију, користите SSH клијент да се повежете на IP адресу ${ips} и улогујете као "installer" корисник . На пример:

note: Type: note Description :sl3:
en: The fingerprint of this SSH server's host key is: ${fingerprint}
sr: Отисак овог SSH серверског кључа је: ${fingerprint}

note: Type: note Description :sl3:
en: Please check this carefully against the fingerprint reported by your SSH client.
sr: Пажљиво упоредите овај отисак са отиском који пријави ваш SSH клијент.

note: Type: error Description :sl3:
en: Could not fetch SSH authorized keys
sr: Није могуће преузети ауторизоване SSH кључеве

note: Type: error Description :sl3: Translators: do NOT translate the "LOCATION" variable name
en: An error occurred while fetching SSH authorized keys from ${LOCATION}.
sr: Дошло је до грешке приликом преузимања SSH ауторизованог кључа са ${LOCATION}.

note: Type: title Description :sl3:
en: Kernel version mismatch
sr: Верзије кернела се не подударају

note: Type: error Description :sl3:
en: Live system kernel and installer kernel don't match
sr: Кернел live система и кернел инсталера се не подударају

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: The installer can only be used if the kernel versions of the live system (${LIVE_KERNEL}) and of the installer (${DI_KERNEL}) are the same.
sr: Инсталер се може користити само ако су верзије кернела live система (${LIVE_KERNEL}) и инсталера (${DI_KERNEL}) исте.

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: Please reboot with the correct kernel (${DI_KERNEL}).
sr: Рестартујте рачунар са кернелом (${DI_KERNEL}).

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure iSCSI volumes
sr: Конфигуриши  iSCSI волумеne

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-iscsi)  #-#-#-#-# Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.p
en: Finish
sr: Завршити

note: Type: select Description :sl3:
en: iSCSI configuration actions
sr: iSCSI конфигурационе радње

note: Type: select Description :sl3:
en: This menu allows you to configure iSCSI volumes.
sr: Овај мени омогућава конфигурацију  iSCSI  волумена.

note: Type: string Description :sl3:
en: iSCSI target portal address:
sr: iSCSI циљана адреса портала:

note: Type: string Description :sl3:
en: Enter an IP address to scan for iSCSI targets. To use a port other than the default of 3260, use "IP:port" notation, for example "1.2.3.4:3261".
sr: Унесите ИП адресу за скенирање за iSCSI циљеве. Да би користили други порт осим подразумеваног 3260, користите "IP:port" напомену, као пример "1.2.3.4:3261".

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI initiator username for ${PORTAL}:
sr: iSCSI покретачко корисичко име за ${PORTAL}:

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Some iSCSI targets require the initiator (client) to authenticate using a username and password. If that is the case for this target, enter the username here. Otherwise, leave this blank.
sr: Неки iSCSI циљеви захтевају покретачку (клијент) идентификацију коришћењем корисничког имена и лозинке. Ако је тај случај за овај циљ, унесите корисничко име овде. У другом случају, оставите поље празно.

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI initiator password for ${PORTAL}:
sr: iSCSI покретачка лозинка за ${PORTAL}:

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Enter the initiator password needed to authenticate to this iSCSI target.
sr: Унесите покретачку лозинку потребну за потврду за овај iSCSI циљ.

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI target username for ${PORTAL}:
sr: Корисничко име за iSCSI циљ за ${PORTAL}:

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: In some environments, the iSCSI target needs to authenticate to the initiator as well as the other way round. If that is the case here, enter the incoming username which the target is expected to supply. Otherwise, leave this blank.
sr: У неким окружењима, iSCSI циљ треба да потврди аутентичност од иницијатора, као и обрнуто. Ако је такав случај, унесите долазно корисничко име које се очекује да циљ обезбеди. У супротном, оставите поље празно.

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI target password for ${PORTAL}:
sr: Лозинка за iSCSI циљ ${PORTAL}:

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Enter the incoming password which the iSCSI target is expected to supply.
sr: Унесите долазну лозинку коју се очекује да iSCSI циљ обезбеди.

note: Type: error Description :sl3:
en: No iSCSI targets discovered
sr: Без откривених iSCSI циљева

note: Type: error Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: No iSCSI targets were discovered on ${PORTAL}.
sr: Без откривених iSCSI циљева на ${PORTAL}.

note: Type: multiselect Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI targets on ${PORTAL}:
sr: iSCSI циљеви на ${PORTAL}:

note: Type: multiselect Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Select the iSCSI targets you wish to use.
sr: Изаберите  iSCSI циљеве које желите да користите.

note: Type: error Description :sl3:
en: iSCSI login failed
sr: iSCSI пријава није успела

note: Type: error Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable names (PORTAL and TARGET)
en: Logging into the iSCSI target ${TARGET} on ${PORTAL} failed.
sr: Пријава у iSCSI циљ ${TARGET} на ${PORTAL} није успела.

note: Type: error Description :sl3:
en: Multidisk (MD) not available
sr: Мултидиск (MД) није доступан

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support multidisk devices. This should be solved by loading the needed modules.
sr: Тренутни кернел не подржава мултидиск уређаје. Учитавањем потребних модула се може додати подршка.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create MD device
sr: Креирај MD уређај

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Delete MD device
sr: Обриши MD уређај

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk configuration actions
sr: Kонфигурација мултидиска

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Multidisk (MD) and software RAID configuration menu.
sr: Ово је Мултидиск (MD) и софтверски RAID конфигурациони мени.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure multidisk devices.
sr: Изаберите акције за конфигурисање мултидиск уређаја.

note: Type: error Description :sl3:
en: No RAID partitions available
sr: RAID партиције нису доступне

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used multidisk device to free its partitions.
sr: Нису доступне неупотребљене партиције типа „Linux RAID Autodetect“. Креирајте такву партицију или обришите мултидиск уређај који је већ у употреби да ослободите његове партиције.

note: Type: error Description :sl3:
en: If you have such partitions, they might contain actual file systems, and are therefore not available for use by this configuration utility.
sr: Ако имате такву партицију, можда садржи прави фајл систем, и због тога није доступна за употребу за ову конфигурацију.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions available
sr: Нема довољно доступних RAID партиција

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions available for your selected configuration.  You have ${NUM_PART} RAID partitions available but your configuration requires ${REQUIRED} partitions.
sr: Нема довољно RAID партиција доступних за изабрану конфигурацију. Имате доступних ${NUM_PART} RAID партиција, али је потребно ${REQUIRED} партиција.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device type:
sr: Тип мултидиск уређаја:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the multidisk device to be created.
sr: Изаберите тип мултидиск уређаја који ће бити креиран.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 multidisk device:
sr: Активни уређаји за RAID0 мултидиск удеђај:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID0 array. Please choose the active devices in this array.
sr: Изабрали сте да креирате RAID0 низ. Изаберите активне уређаје у овом низу.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of active devices for the RAID${LEVEL} array:
sr: Број активних уређаја за RAID${LEVEL} низ:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare partitions. The active partitions are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
sr: RAID${LEVEL} низ ће се састојати од активних и резервних партиција. Активне партиције су оне у употреби, док ће резрвни уређаји бити у употреби само ако су један или више активних уређаја неупотребљиви. Најмање ${MINIMUM} активних уређаја је потребно.

note: Type: string Description :sl3:
en: NOTE: this setting cannot be changed later.
sr: ПРИМЕДБА: ово подешавање не може бити касније промењено.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
sr: Активни уређаји за RAID${LEVEL} мултидиск удеђај:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} active devices.
sr: Изабрали сте да креирате RAID${LEVEL} низ са ${COUNT} активних уређаја.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions are active devices. You must select exactly ${COUNT} partitions.
sr: Изаберите које партиције су активни уређаји. Морате изабрати тачно ${COUNT} партиција.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of spare devices for the RAID${LEVEL} array:
sr: Број резервних уређаја за RAID${LEVEL} низ:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
sr: Резервни уређаји за RAID${LEVEL} мултидиск удеђај:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} spare devices.
sr: Изабрали сте да креирате RAID${LEVEL} низ са ${COUNT} резервних уређаја.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them later to the array.
sr: Изаберите које ће се партиције користити као резервни уређаји. Можете изабрати до ${COUNT} партиција. Ако изаберете мање од ${COUNT} уређаја, преостале партиције ће бити додате низу као „missing“. Моћићете да их додате низу касније.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 multidisk device:
sr: Редослед за RAID10 мултидиск удеђај:

note: Type: string Description :sl3:
en: The layout must be n, o, or f (arrangement of the copies) followed by a number (number of copies of each chunk). The number must be smaller or equal to the number of active devices.
sr: Распоред мора бити n, o ili f (поредак копија) праћен бројем (број копија сваког дела). Број мора бити мањи или једнак броју активних уређаја.

note: Type: string Description :sl3:
en: The letter is the arrangement of the copies:
     n - near copies: Multiple copies of one data block are at similar
         offsets in different devices.
     f - far copies: Multiple copies have very different offsets
     o - offset copies: Rather than the chunks being duplicated within a
         stripe, whole stripes are duplicated but are rotated by one
         device so duplicate blocks are on different devices.
sr: Слово у поретку копија:
     n - блиске копије: Вишеструке копије истог блока података
         имају сличан офсет на различитим уређајима.
     f - далеке копије: Вишеструке копије имају врло различите офсете
     o - офсет копије: Уместо дуплирања делова у оквиру линије
         целе линије се дуплирају и ротирају за један уређај тако да
         су дуплирани блокови на различитим уређајима.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device to be deleted:
sr: Мултидиск уређај који ће бити избрисан:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a multidisk device will stop it and clear the superblock of all its components.
sr: Брисање мултидиск уређаја ће га зауставити и обрисати суперблок свих његових компоненти.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new multidisk device. The array will however be unusable after the deletion.
sr: Ово вам неће одмах дозволити да поново користите партиције или уређаје у новом мултидиск уређају. Али ће низ бити неупотребљив након брисања.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you select a device for deletion, you will get some information about it and you will be given the option of aborting this operation.
sr: Ако изаберете уређај за брисање, добићете информације о њему и добићете могућност за одустајење од ове операције.

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices available
sr: Нема доступних мултидиск уређаја

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices are available for deletion.
sr: Нема доступних мултидиск уређаја за брисање.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this multidisk device?
sr: Стварно обрисати овај мултидиск уређај?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following multidisk device:
sr: Потврдите да ли стварно желите да обришете мултидиск уређај:

note: Type: boolean Description :sl3:
en:  Device:            ${DEVICE}
     Type:              ${TYPE}
     Component devices:
sr:  Уређај:            ${DEVICE}
     Tип:              ${TYPE}
     Component devices:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the multidisk device
sr: Неуспело брисање мултидиск уређаја

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the multidisk device. It may be in use.
sr: Дошло је до грешке при брисању мултидиск уређаја. Вероватно је у употреби.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Activate existing volume groups?
sr: Активирати постојеће групе волумена?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: ${COUNT} existing volume groups have been found. Please indicate whether you want to activate them.
sr: ${COUNT} постојећих група волумена је пронађен. Одредите да ли желите да их активирате.

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify volume groups (VG)
sr: Променити групе волумена (VG)

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify logical volumes (LV)
sr: Променити логичке волумене (LV)

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path Volume groups configurati
en: Leave
sr: Оставити

note: Type: select Description :sl3:
en: LVM configuration action:
sr: Конфигурисање LVM-а:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Logical Volume Manager configuration menu.
sr: Ово је LVM конфигурациони мени.

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create volume groups
sr: Направити групе волумена

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete volume groups
sr: Обрисати групе волумена

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Extend volume groups
sr: Проширити групе волумена

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Reduce volume groups
sr: Смањити групе волумена

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume groups configuration action:
sr: Конфигурациона акција група волумена:

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create logical volumes
sr: Направити логичке волумене

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete logical volumes
sr: Обрисати логичке волумене

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volumes configuration action:
sr: Конфигурациона акција логичких волумена:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices for the new volume group:
sr: Уређаји за нову групу:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices for the new volume group.
sr: Изаберите уређај за нову групу волумена.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-#
en: You can select one or more devices.
sr: Можете изабрати један или више уређаја.

note: Type: string Description :sl3:
en: Volume group name:
sr: Име групе волумена:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new volume group.
sr: Унесите име за нову групу волумена.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No physical volumes selected
sr: Физички волумени нису изабрани

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group was aborted.
sr: Нису изабрани физички волумени. Креирање нове групе волумена је прекинуто.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group name entered
sr: Није унето име групе волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered.  Please enter a name.
sr: Није унето име за групу волумена.  Унесите име.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name already in use
sr: Име за групу волумена је већ у употреби

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: Type: string
en: The selected volume group name is already in use. Please choose another name.
sr: Изабрано име за групу волумена је већ у употреби. Изаберите друго име.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name overlaps with device name
sr: Има групе волумена се преклапа са именом уређаја

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose another name.
sr: Изабрано име за групу волумена се преклапа да постојећим именом уређаја. Изаберите друго име.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to delete:
sr: Група волумена за брисање:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to delete.
sr: Изаберите групу волумена коју желите да обришете.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No volume group found
sr: Није пронађена група волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found.
sr: Није пронађена група волумена.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group may have already been deleted.
sr: Група волумена је можда већ обрисана.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete the volume group?
sr: Стварно обрисати групу волумена?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm the ${VG} volume group removal.
sr: Потврсите уклањање ${VG} групе волумена.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting volume group
sr: Грешка при брисању групе волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group could not be deleted. One or more logical volumes may currently be in use.
sr: Изабрана група волумена не може бити обрисана. Један или више логичких волумена је можда у употреби.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be deleted.
sr: Група волумена не може бити обрисана.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to extend:
sr: Група волумена за проширење:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to extend.
sr: Изаберите групу волумена коју желите да проширите.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to add to the volume group:
sr: Уређај који треба додати грпи волумена:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to add to the volume group.
sr: Изаберите уређај који желите да додате групи волумена.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group was aborted.
sr: Физички волумени нису изабрани. Проширење групе волумена је прекинуто.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while extending volume group
sr: Грешка при проширењу групе волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be added to the selected volume group.
sr: Физички волумен ${PARTITION} не може бити додат изабраној групи волумена.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be reduced.
sr: Група волумена не може бити смањена.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to reduce:
sr: Група волумена за смањење:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to reduce.
sr: Изаберите групу волумена коју желите да смањите.

note: Type: select Description :sl3:
en: Device to remove from volume group:
sr: Уређаји које треба избацити из групе волумена:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the device you wish to remove from the volume group.
sr: Изаберите уређај који желите да избаците из групе волумена.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Error while reducing volume group
sr: Грешка при смањењу групе волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group (${VG}) could not be reduced. There is only one physical volume attached. Please delete the volume group instead.
sr: Изабрана група волумена (${VG}) не може бити смањена. Само је један физички волумен закачен. Обришите групу волумена.

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be removed from the selected volume group.
sr: Физички волумен ${PARTITION} не може бити уклоњен из изабране групе волумена.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume groups were found for creating a new logical volume.  Please create more physical volumes and volume groups.
sr: Групе волумена нису пронађене за креирање новог логичког волумена. Kреирајте више физичких волумена и група волумена.

note: Type: error Description :sl3:
en: No free volume groups were found for creating a new logical volume. Please create more physical volumes and volume groups, or reduce an existing volume group.
sr: Нису пронађене слободне групе волумена за креирање новог логичког волумена. Креирајте више физичких волумена и група волумена, или смањите постојећу групу волумена.

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume name:
sr: Име логичког волумена:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new logical volume.
sr: Унесите име за нову логичку партицију.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Volume group:
sr: Група волумена:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group where the new logical volume should be created.
sr: Изаберите групу волумена где треба бити креиран нови логички волумен.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume name entered
sr: Није унето име за логички волумен

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered.  Please enter a name.
sr: Није унето име за логички волумен. Унесите име.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while creating a new logical volume
sr: Грешка при креирању новог логичког волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: The name ${LV} is already in use by another logical volume on the same volume group (${VG}).
sr: Име ${LV} за логички волумен је већ у употреби у оквиру исте групе волумена (${VG}).

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume size:
sr: Величина логичког волумена:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the size of the new logical volume. The size may be entered in the following formats: 10K (Kilobytes), 10M (Megabytes), 10G (Gigabytes), 10T (Terabytes). The default unit is Megabytes.
sr: Унесите величину новог логичког волумена. Могући формати су: 10K (килобајти), 10M (мeгабајти), 10G (гигабајти), 10T (тeрабајти). Подразумеване јединице су мегабајти.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to create a new logical volume (${LV}) on ${VG} with the new size ${SIZE}.
sr: Немогуће је креирати нови логички волумен (${LV}) у оквиру ${VG} нове величине ${SIZE}.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found for deleting a logical volume.
sr: Није пронађена група волумена за брисање логичког волумена.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group which contains the logical volume to be deleted.
sr: Изаберите групу волумена која садржи логички волумен који треба обрисати.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume found
sr: Није пронађен логички волумен

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found.  Please create a logical volume first.
sr: Није пронађен логички волумен. Креирајте га.

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volume:
sr: Логички волумен:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to be deleted on ${VG}.
sr: Изаберите логички волумен у оквиру ${VG} за брисање.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting the logical volume
sr: Грешка при брисању логичког волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume (${LV}) on ${VG} could not be deleted.
sr: Логички волумен (${LV}) у оквиру ${VG} не може бити обрисан.

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable physical volumes found
sr: Нису пронађени употребљиви физички волумени

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes (i.e. partitions) were found in your system. All physical volumes may already be in use. You may also need to load some required kernel modules or re-partition the hard drives.
sr: Физички волумени (тј. партиције) нису пронађени на вашем систему. Сви физички волумени су можда већ у употреби. Можда треба да учитате потребне модуле за кернел или да поново партиционише хард дискове.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager not available
sr: LVM није доступан

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't support the Logical Volume Manager. You may need to load the lvm-mod module.
sr: Тренутни кернел не подржава LVM. Треба да учитате „lvm-mod“ модул.

note: Type: text Description :sl3:
en: Software RAID device
sr: Софтверски RAID уређај

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure software RAID
sr: Конфигуриши софтверски RAID

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by software RAID device ${DEVICE}
sr: Партиција у употреби од софтверског RAID уређаја ${DEVICE}

note: Type: error Description :sl3:
en: Software RAID not available
sr: Софтверски RAID није доступан

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support software RAID (MD) devices. This should be solved by loading the necessary modules.
sr: Тренутни кернел не подржава софтверске RAID (MD) уређаје. Обо треба решити учитавањем потребних модула.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID configuration actions
sr: Конфигурисање софтверског RAID-а

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the software RAID (or MD, "multiple device") configuration menu.
sr: Ово је конфигурациони мени за софтверски RAID (или MD, „вишеструки уређај“).

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure software RAID.
sr: Изаберите једну од понуђених акција за конфигурисање софтверског RAID-а.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device type:
sr: Тип софтверског RAID-а:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the software RAID device to be created.
sr: Изаберите тип софтварског RAID уређаја за креирање.

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used software RAID device to free its partitions.
sr: Нису пронађене слободне партиције типа „Linux RAID Autodetect“. Креирајте такву партицију, или обришите софтверски RAID уређај који је већ у употреби да ослободите његове партиције.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 array:
sr: Активни уређаји за RAID0 низ:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare devices. The active devices are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
sr: RAID${LEVEL} низ ће се састојати од активних и резервних уређаја. Активни уређаји су они у употреби, док ће резрвни уређаји бити у употреби само ако су један или више активних уређаја неупотребљиви. Најмање ${MINIMUM} активних уређаја је потребно.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} array:
sr: Активни уређаји за RAID${LEVEL} низ:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} array:
sr: Резервни уређаји за RAID${LEVEL} низ:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them to the array later.
sr: Изаберите које ће се партиције користити као резервни уређаји. Можете изабрати до ${COUNT} партиција. Ако изаберете мање од ${COUNT} уређаја, преостале партиције ће бити додате низу као „missing“. Моћићете да их додате низу касније.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 array:
sr: Редослед за RAID10 низ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device to be deleted:
sr: Софтверски RAID уређаји за брисање:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a software RAID device will stop it and clear the superblock of all its components.
sr: Брисање софтверског RAID уређаја ће га зауставити и обрисати суперблок свих његових компоненти.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new software RAID device. The array will however be unusable after the deletion.
sr: Ово вам неће одмах дозволити да поново користите партиције или уређаје у новом софтверском RAID уређају. Али ће низ бити неупотребљив након брисања.

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices available
sr: Није доступан ниједан софтверски RAID уређај

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices are available for deletion.
sr: Нема софтверских RAID уређаја доступних за брисање.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this software RAID device?
sr: Стварно обрисати овај софтверски RAID уређај?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following software RAID device:
sr: Потврдите да ли стварно желите да обришете софтверски RAID уређај:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the software RAID device
sr: Неуспело брисање софтверског RAID уређаја

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the software RAID device. It may be in use.
sr: Дошло је до грешке при брисању софтверског RAID уређаја. Могуће да је у употреби.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to the storage devices and configure RAID?
sr: Запиши измене уређајима за складиштење и конфигуриши РАИД?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before RAID can be configured, the changes have to be written to the storage devices.  These changes cannot be undone.
sr: Пре конфигурације RAID-а, треба применити промене на уређају за складиштење. Ове промене није могуће поништити.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: When RAID is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed.  Please convince yourself that you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks.
sr: Када је RAID конфигурисан, нису дозвољене додатне промене на партицијама дискова који садрже физичке волумене. Убедите себе да сте задовољни са тренутном партиционом шемом на овим дисковима.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure RAID?
sr: Задржати тренутни распоред партиција и конфигурисати RAID?

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration failure
sr: Грешка при конфигурисању RAID-а

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration has been aborted.
sr: RAID конфигурација је прекинута.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for RAID
sr: физички волумен за RAID

note: Type: text Description :sl3:
en: raid
sr: раид

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing software RAID partitions?
sr: Уклонити постојећу софтверску RAID партицију?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device contains partitions used for software RAID devices. The following devices and partitions are about to be removed:
sr: Изабрани уређај садржи партиције употребљене за софтверске RAID уређаје. Следећи уређаји и партиције ће бити уклоњени:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Software RAID devices about to be removed: ${REMOVED_DEVICES}
sr: Софтверски RAID уређаји који ће бити уклоњени: ${REMOVED_DEVICES}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Partitions used by these RAID devices: ${REMOVED_PARTITIONS}
sr: Партиције које користе ови RAID уређаји: ${REMOVED_PARTITIONS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the software RAID devices.
sr: Ово ће такође трајно обрисати све податке који се тренутно налазе на софтвеским RAID уређајима.

note: Type: text Description :sl3:
en: Unallocated physical volumes:
sr: Неодређени физички волумени:

note: Type: text Description :sl3:
en: Volume groups:
sr: Групе волумена:

note: Type: text Description :sl3:
en: Uses physical volume:
sr: Користе физички волумен:

note: Type: text Description :sl3:
en: Provides logical volume:
sr: Пружају логички волумен:

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Physical Volumes"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Physical Volumes:" ]
sr: нема

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Volume Groups"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Volume Groups:" ]
sr: нема

note: Type: text Description :sl3: Translators: use the acronym for "Physical Volume" in your language here
en: PV
sr: ФВ

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by LVM volume group ${VG}
sr: Партиција у употреби од LVM групе волумена ${VG}

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Display configuration details
sr: Приказати детаље кофигурације

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create volume group
sr: Направити групу волумена

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete volume group
sr: Обрисати групу волумена

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Extend volume group
sr: Проширити групу волумена

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Reduce volume group
sr: Смањити групу волумена

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create logical volume
sr: Направити логички волумен

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete logical volume
sr: Обрисати логички волумен

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disks and configure LVM?
sr: Записати промене на диск и конфигурисати LVM?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before the Logical Volume Manager can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk. These changes cannot be undone.
sr: Пре конфигурације LVM-a, тренутна партициона шема треба да се запише на диск.  Ове промене се не могу поништити.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitioning scheme of disks containing physical volumes are allowed during the installation. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme before continuing.
sr: Након конфигурације LVM-a нису дозвољене додатне измене током инсталације на партиционој шеми дискова који садрже физичке волумене. Одлучите да ли сте задовољни тренутном партиционом шемом за ове дискове пре него што наставите.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure LVM?
sr: Задржати тренутни распоред партиција и конфигурисати LVM?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks before continuing.
sr: Након конфигурације LVM-a нису дозвољене додатне измене на партицијама дискова који садрже физичке волумене. Одлучите да ли сте задовољни тренутном партиционом шемом за ове дискове пре него што наставите.

note: Type: error Description :sl3:
en: LVM configuration failure
sr: Грешка при конфигурацији LVM-а

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while writing the changes to the disks.
sr: Дошло је до грешке приликом записивања измена на дискове.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager configuration has been aborted.
sr: Конфигурација LVM-а је прекинута.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for LVM
sr: физички волумен за LVM

note: Type: select Description :sl3:
en: Summary of current LVM configuration:
sr: Преглед тренутне LVM конфигурације:

note: Type: select Description :sl3:
en:  Free Physical Volumes:  ${FREE_PVS}
     Used Physical Volumes:  ${USED_PVS}
     Volume Groups:          ${VGS}
     Logical Volumes:        ${LVS}
sr:  Слободни физички волумени:  ${FREE_PVS}
     Искоришћени физички волумени:  ${USED_PVS}
     Групе волумена:          ${VGS}
     Логички волумени:        ${LVS}

note: Type: note Description :sl3:
en: Current LVM configuration:
sr: Тренутна LVM конфигурација:

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group has been aborted.
sr: Физички волумени нису изабрани.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered. Please enter a name.
sr: Није унето име за групу волумена. Унесите име.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name is already in use. Please choose a different name.
sr: Изабрано име за групу волумена је већ у употреби. Изаберите груго име.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose a different name.
sr: Изабрано име за групу волумена се поклапа са постојећим именом уређаја. Изаберите друго име.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while creating volume group
sr: Грешка при креирању групе волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group ${VG} could not be created.
sr: Група волумена ${VG} не може бити креирана.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group has been aborted.
sr: Физички волумени нису изабрани. Проширење групе волумена је прекинуто.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to remove from the volume group:
sr: Уређаји које треба уклонити из ггрупе волумена:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to remove from the volume group.
sr: Изаберите уређаје за уклањање из групе волумена.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Reduction of the volume group was aborted.
sr: Физички волумени нису изабрани. Смањење групе волумена је прекинуто.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered. Please enter a name.
sr: Није унето име за логички волумен. Унесите име.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found. Please create a logical volume first.
sr: Није пронађен логички волумен. Креирајте га.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to delete.
sr: Изаберите логички волумен за брисање.

note: Type: text Description :sl3:
en: in VG ${VG}
sr: у ГВ ${VG}

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume ${LV} on ${VG} could not be deleted.
sr: Логички волумен (${LV}) у оквиру ${VG} не може бити обрисан.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while initializing physical volume
sr: Грешка при иницијализацији физичког волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PV} could not be initialized.
sr: Физички волумен ${PV} не може бити иницијализован.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid logical volume or volume group name
sr: Неисправно име за логички волумен или групу волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical volume or volume group names may only contain alphanumeric characters, hyphen, plus, period, and underscore. They must be 128 characters or less and may not begin with a hyphen. The names "." and ".." are not allowed. In addition, logical volume names cannot begin with "snapshot".
sr: Називи логичких волумена или групе волумена могу да садрже само алфанумеричке карактере, црту, плус, тачку и доњу црту. Могу да имају највише 128 карактера и не могу да почињу цртом. Називи „.“ и „..“ нису дозвољени. Додатно, називи логичких волумена не могу да почињу са „snapshot“.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please choose a different name.
sr: изаберите друго име.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing logical volume data?
sr: Уклонити постојеће податке логичких простора?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device already contains the following LVM logical volumes, volume groups and physical volumes which are about to be removed:
sr: Изабрани уређај веч садржи следеће LVM логичке волумене, групе волумена и физичке волумене који ће бити уклоњени:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Logical volume(s) to be removed: ${LVTARGETS}
sr: Логички волумен(и) које терба уклонити: ${LVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Volume group(s) to be removed: ${VGTARGETS}
sr: Група(е) волумена које треба уклонити: ${VGTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Physical volume(s) to be removed: ${PVTARGETS}
sr: Физички волумен(и) које треба уклонити: ${PVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the logical volumes.
sr: Ово ће такође трајно обрисати све податке који се тренутно налазе на логичким волуменима.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to automatically remove LVM data
sr: Немогуће је аутоматски уклонити LVM податке

note: Type: error Description :sl3:
en: Because the volume group(s) on the selected device also consist of physical volumes on other devices, it is not considered safe to remove its LVM data automatically. If you wish to use this device for partitioning, please remove its LVM data first.
sr: Пошто се група(е) волумена на изабраном уређају састоји и од физичких волумена на другим уређајима, сматра се да није сигурно да се аутоматски уклоне LVM подаци. Ако желите да користите овај уређај за партиционисање, уклоните LVM податке прво.

note: Type: note Description :sl3:
en: Logical Volume Management
sr: LVM

note: Type: note Description :sl3:
en: A common situation for system administrators is to find that some disk partition (usually the most important one) is short on space, while some other partition is underused. The Logical Volume Manager (LVM) can help with this.
sr: Честа ситуација за систем администраторе је да нађу неке партиције које имају мањак простора (обично најважније), док су неке друге партиције слабо у употреби. LVM може ту да помогне.

note: Type: note Description :sl3:
en: LVM allows combining disk or partition devices ("physical volumes") to form a virtual disk ("volume group"), which can then be divided into virtual partitions ("logical volumes"). Volume groups and logical volumes may span several physical disks. New physical volumes may be added to a volume group at any time, and logical volumes can be resized up to the amount of unallocated space in the volume group.
sr: LVM омогућава комбиновање диск или партиционих уређаја („физички волумени“) за формирање виртуалног диска („група волумена“), који онда може бити подељен на виртуалне партиције („логички волумени“). Групе волумена и логички волумени могу да се простиру на више физичких дискова. Нови физички волумени могу бити додати групи волумена било кад и логички волумени могу бити проширени за величину неалоцираног простора у групи волумена.

note: Type: note Description :sl3:
en: The items on the LVM configuration menu can be used to edit volume groups and logical volumes. After you return to the main partition manager screen, logical volumes will be displayed in the same way as ordinary partitions, and should be treated as such.
sr: Ставке у LVM конфигурационом менију могу бити употребљене за уређивање група волумена и логичких волумена. Након што се вратите на уређивање партиција, логички волумени ће бити приказани као обичне партиције и као такве их треба третирати.

note: Type: string Description :sl3:
en: Name of the volume group for the new system:
sr: Име волуменске групе за нови систем:

note: Type: error Description :sl3:
en: This happened because the selected recipe does not contain any partition that can be created on LVM volumes.
sr: Ово се десило зато што изабрани рецепт не садржи ниједну партицију која може бити направљена на LVM волуменима.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Continue installation without /boot partition?
sr: Наставити инсталацију без /boot партиције?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The recipe you selected does not contain a separate partition for /boot. This is normally needed to allow you to boot the system when using LVM.
sr: Рецепт који сте изабрали не садржи засебну партицију за /boot. Ово је обично потребно да би вам омогућило да покренете систем када користите LVM.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You can choose to ignore this warning, but that may result in a failure to reboot the system after the installation is completed.
sr: Можете изабрати да занемарите ово упозорење, али то може довести до немогућности да поново покренете систем пошто се заврши инсталација.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group name used to automatically partition using LVM is already in use. Lowering the priority for configuration questions will allow you to specify an alternative name.
sr: Име волуменске групе коришћене при аутоматском партиционисању користећи LVM је већ у употреби. Снижавање приоритета за конфигурациона питања ће вам омогућити да назначите друго име.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unexpected error while creating volume group
sr: Дошло је до неочекиване грешке приликом креирања волуменске групе

note: Type: error Description :sl3:
en: Autopartitioning using LVM failed because an error occurred while creating the volume group.
sr: Аутоматско партиционисање користећи LVM није успело јер је дошло до грешке приликом креирања волуменске групе.

note: Type: text Description :sl3:
en: Multiple disks (%s)
sr: Више дискова (%s)

note: Type: error Description :sl3:
en: Non-existing physical volume
sr: Непостојећи физички волумен

note: Type: error Description :sl3:
en: A volume group definition contains a reference to a non-existing physical volume.
sr: Дефиниција групе волумена садржи референцу ка непостојећем физичком волумену.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check that all devices are properly connected. Alternatively, please check the automatic partitioning recipe.
sr: Проверите да ли су сви уређаји добро повезани или проверите аутоматско партиционисање.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volume defined in volume group
sr: Физички волумени нису дефинисани у групи волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: The automatic partitioning recipe contains the definition of a volume group that does not contain any physical volume.
sr: Аутоматско партиционисање садржи дефиницију групе волумена која не садржи ниједан физички волумен.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the automatic partitioning recipe.
sr: Проверите аутоматско партиционисање.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while setting up RAID
sr: Грешка при намештању RAID-а

note: Type: error Description :sl3:
en: An unexpected error occurred while setting up a preseeded RAID configuration.
sr: Дошло је до неочекиване грешке приликом подешавања RAID конфигурације.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions specified
sr: Није одређено довољно RAID партиција

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions specified for your preseeded configuration. You need at least 3 devices for a RAID5 array.
sr: Нема довољно RAID партиција наведених за вашу конфигурацију. Треба вам најмање 3 уређаја за RAID5 низ.

note: Type: text Description File system name Keep translations short enough :sl3:
en: physical volume for encryption
sr: физички волумен за енкрипцију

note: Type: text Description Short file system name (untranslatable in many languages) Should be kept very short or unstranslated :sl3:
en: crypto
sr: крипто

note: Type: text Description This is related to "encryption method" Encryption type for a file system Translations should be kept below 40 columns :sl3:
en: Device-mapper (dm-crypt)
sr: Мапер уређаја (dm-crypt)

note: Type: text Description This is related to "encryption method" Encryption type for a file system :sl3:
en: not active
sr: неактивно

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption method:
sr: Метод енкрипције:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption method for this partition:
sr: Метод енкрипције за ову партицију:

note: Type: select Description :sl3:
en: Changing the encryption method will set other encryption-related fields to their default values for the new encryption method.
sr: Промена методе енкрипције ће подесити остала повезана поља на њихове подразумеване вредности за нови метод енкрипције.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption:
sr: Енкрипција:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption for this partition:
sr: Енкрипција за ову партицију:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Key size:
sr: Величина кључа:

note: Type: select Description :sl3:
en: Key size for this partition:
sr: Величина кључа за ову партицију:

note: Type: text Description An initialization vector is the initial value used to seed the encryption algorithm Should be kept below 24 columns :sl3:
en: IV algorithm:
sr: IV алгоритам:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Initialization vector generation algorithm for this partition:
sr: Алгоритам генерисања иницијализационог вектора за ову партицију:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Different algorithms exist to derive the initialization vector for each sector. This choice influences the encryption security. Normally, there is no reason to change this from the recommended default, except for compatibility with older systems.
sr: Постоје различити алгоритми који извлаче иницијализациони вектор за сваки сектор. Избор утиче на сигурност енкрипције. Нормално, није потребно мењати подразумевано, осим због компатибилности са старијим системима.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key:
sr: Кључ за енкрипцију:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key for this partition:
sr: Тип енкрипционог кључа за ову партицију:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key hash:
sr: Хаш кључа за енкрипцију:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key hash for this partition:
sr: Тип хаша за кључ енкрипције за ову партицију:

note: Type: select Description :sl3:
en: The encryption key is derived from the passphrase by applying a one-way hash function to it. Normally, there is no reason to change this from the recommended default and doing so in the wrong way can reduce the encryption strength.
sr: Кључ за енкрипцију се генерише из лозинке помоћу хаш функције. Нормално, не постоји разлог за промену подразумеваног, јер може смањити јачину енкрипције.

note: Type: text Description This shows up in a screen summarizing options and will be followed by "yes" or "no" :sl3:
en: Erase data:
sr: Брисање података:

note: Type: text Description :sl3:
en: Erase data on this partition
sr: Избриши податке на овој партицији

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really erase the data on ${DEVICE}?
sr: Стварно обрисати податке са ${DEVICE}?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with zeroes. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
sr: Подаци на уређају ${DEVICE} ће бити преписани са нулама. Неће се моћи повратити након овог корака. Ово је последња шанса да прекинете брисање.

note: Type: text Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE}
sr: Брисање података са ${DEVICE}

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer is now overwriting ${DEVICE} with zeroes to delete its previous contents. This step may be skipped by cancelling this action.
sr: Инсталер је сада преписао ${DEVICE} са нулама за брисање претходног садржаја. Овај степеник може бити прескочен прекидањем ове радње.

note: Type: error Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE} failed
sr: Неуспело брисање података са ${DEVICE}

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while trying to overwrite the data on ${DEVICE} with zeroes. The data has not been erased.
sr: Дошло је до грешке при брисању података са ${DEVICE} са нулама. Подаци нису обрисани.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with random data. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
sr: Подаци на уређају ${DEVICE} ће бити преписани насумичним подацима. Неће се моћи повратити након овог корака. Ово је последња шанса да прекинете брисање.

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer is now overwriting ${DEVICE} with random data to prevent meta-information leaks from the encrypted volume. This step may be skipped by cancelling this action, albeit at the expense of a slight reduction of the quality of the encryption.
sr: Инсталер је сада преписао ${DEVICE} са случајним подацима да би се спречило цурење информација са заштићеног диска. Овај степеник може бити прескочен прекидањем ове акције, мада на рачун благог смањења квалитета за шифровање.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while trying to overwrite ${DEVICE} with random data. Recovery of the device's previous contents is possible and meta-information of its new contents may be leaked.
sr: Дошло је до грешке приликом покушаја преписивања ${DEVICE} са случајним подацима. Повратак претходних садржаја на уређају је могућ и мета-информације о новим садржајима могу процурети.

note: Type: text Description :sl3:
en: Setting up encryption...
sr: Подешавање енкрипције...

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure encrypted volumes
sr: Конфигуриши енкриптоване волумеne

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions to encrypt
sr: Нема партиција за енкрипцију

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions have been selected for encryption.
sr: Партиција није изабрана за енкрипцију.

note: Type: note Description :sl3:
en: Required programs missing
sr: Недостају потребни програми

note: Type: note Description :sl3:
en: This build of debian-installer does not include one or more programs that are required for partman-crypto to function correctly.
sr: Ова верзија „debian-installer“-а не садржи један или више програма који су неопходни да „partman-crypto“ правилно функционише.

note: Type: error Description :sl3:
en: Required encryption options missing
sr: Недостају потребне опције за енкрипцију

note: Type: error Description :sl3:
en: The encryption options for ${DEVICE} are incomplete. Please return to the partition menu and select all required options.
sr: Опције за енкрипцију за ${DEVICE} су непотпуне. Вратите се у мени за партиционисање и изаберите све потребне опције.

note: Type: text Description :sl3: Translators: this string is used to assemble a string of the format "$specify_option: $missing". If this proves to be a problem in your language, please contact the maintainer and we can do it differently.
en: missing
sr: недостаје

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use as physical volume for encrypted volume ${DEV}
sr: Партиција у употреби као физички волумен за енкриптовани волумен ${DEV}

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption package installation failure
sr: Грешка при инсталацији енкриптованог пакета

note: Type: error Description :sl3:
en: The kernel module package ${PACKAGE} could not be found or an error occurred during its installation.
sr: Пакет кернел модула ${PACKAGE} није пронађен или је дошло до грешке током његове инсталације.

note: Type: error Description :sl3:
en: It is likely that there will be problems setting up encrypted partitions when the system is rebooted. You may be able to correct this by installing the required package(s) later on.
sr: Могуће је да ће настати проблеми при подешавању енкриптованих партиција кад се систем поново бутује. Можете поправити ово инсталирањем потребних пакета касније.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disk and configure encrypted volumes?
sr: Записати измене на диск и конфигурисати енкриптовани волумен?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before encrypted volumes can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk.  These changes cannot be undone.
sr: Пре него што енкриптовани волумени могу бити конфигурисани, тренутна партициона шема мора бити записана на диск.  Ове промене се не могу поништити.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the encrypted volumes have been configured, no additional changes to the partitions on the disks containing encrypted volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme for these disks before continuing.
sr: Након конфигурације енкриптованих волумена, нису дозвољене додатне измене на партицијама дискова који садрже енкриптоване волумене. Одлучите да ли сте задовољни тренутном партиционом шемом за ове дискове пре него што наставите.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure encrypted volumes?
sr: Конфигурисати енкритоване волумене на постојећи распоред партиција?

note: Type: error Description :sl3:
en: Configuration of encrypted volumes failed
sr: Није успела конфигурација енкриптованих волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while configuring encrypted volumes.
sr: Дошло је до грешке приликом конфигурисања енкриптованих волумена.

note: Type: error Description :sl3:
en: The configuration has been aborted.
sr: Конфигурисање је прекинуто.

note: Type: error Description :sl3:
en: Initialisation of encrypted volume failed
sr: Није успела иницијализација енкриптованог волумена

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up encrypted volumes.
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања енкриптованих волумена.

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Passphrase
sr: Лозинка

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Keyfile (GnuPG)
sr: Фајл са кључем (GnuPG)

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Random key
sr: Насумични кључ

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsafe swap space detected
sr: Детектован је несигуран простор за додатну меморију

note: Type: error Description :sl3:
en: An unsafe swap space has been detected.
sr: Детектован је несигуран простор за додатну меморију.

note: Type: error Description :sl3:
en: This is a fatal error since sensitive data could be written out to disk unencrypted. This would allow someone with access to the disk to recover parts of the encryption key or passphrase.
sr: Ово је фатална грешка, јер осетљиви подаци могу бити записани неенкриптовани. Ово дозвољава некоме са приступом диску да поврати делове кључа за енкрипцију или лозинке.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please disable the swap space (e.g. by running swapoff) or configure an encrypted swap space and then run setup of encrypted volumes again. This program will now abort.
sr: Искључите простор за додатну меморију (нпр. покретањем програма swapoff) или конфигуришите енкриптовани простор за додатну меморију и онда покрените подешавање енкриптованих волумена поново. Овај програм ће се сада прекинути.

note: Type: password Description :sl3:
en: Encryption passphrase:
sr: Лозинка за енкрипцију:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to choose a passphrase to encrypt ${DEVICE}.
sr: Треба да изаберете лозинку за енкрипцију ${DEVICE}.

note: Type: password Description :sl3:
en: The overall strength of the encryption depends strongly on this passphrase, so you should take care to choose a passphrase that is not easy to guess. It should not be a word or sentence found in dictionaries, or a phrase that could be easily associated with you.
sr: Целокупна јачина партиције веома зависи од ове лозинке, тако да водите рачуна да изаберете лозинку која се не може лако погодити. То не би требало да буде реч из речника или реч која се може лако повезати са вама.

note: Type: password Description :sl3:
en: A good passphrase will contain a mixture of letters, numbers and punctuation. Passphrases are recommended to have a length of 20 or more characters.
sr: Добра лозинка ће садржати мешавину слова, цифара и знакова интерпункције. Лозинке би требале да имају дужину од 20 или више карактера.

note: Type: password Description :sl3:
en: Re-enter passphrase to verify:
sr: Поново унесите лозинку ради провере:

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same passphrase again to verify that you have typed it correctly.
sr: Унесите исту root лозинку поново ради провере да ли сте је унели исправно.

note: Type: error Description :sl3:
en: Passphrase input error
sr: Грешка при уносу лозинке

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passphrases you entered were not the same. Please try again.
sr: Две лозинке које сте унели се разликују. Пробајте поново.

note: Type: error Description :sl3:
en: Empty passphrase
sr: Празна лозинка

note: Type: error Description :sl3:
en: You entered an empty passphrase, which is not allowed. Please choose a non-empty passphrase.
sr: Унели сте празну лозинку, што није допуштено. Изаберите лозинку.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use weak passphrase?
sr: Користити слабу лозинку?

note: Type: boolean Description :sl3: Translators: we unfortunately cannot use plural forms here So, you are suggested to use the plural form adapted for MINIMUM=8, which is the current hardcoded value
en: You entered a passphrase that consists of less than ${MINIMUM} characters, which is considered too weak. You should choose a stronger passphrase.
sr: Унели сте лозинку која се састоји од мање од ${MINIMUM} карактера, што се сматра превише слабим. Изаберите јачу лозинку.

note: Type: entropy Description :sl3:
en: The encryption key for ${DEVICE} is now being created.
sr: Кључ за енкрипцију за ${DEVICE} је сада креиран.

note: Type: text Description :sl3:
en: Key data has been created successfully.
sr: Кључ је успешно креиран.

note: Type: error Description :sl3:
en: Keyfile creation failure
sr: Проблем при креирању кључа

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while creating the keyfile.
sr: Дошло је до грешке приликом креирања фајла са кључем.

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption configuration failure
sr: Проблем са конфигурацијом енкрипције

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the root file system to be stored on an encrypted partition. This feature requires a separate /boot partition on which the kernel and initrd can be stored.
sr: Изабрали сте да root фајл систем буде на енкриптованој партицији. Ово захтева одвојену /boot партицију на којој ће бити кернел и „initrd“.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and setup a /boot partition.
sr: Требало би да се вратите и подесите /boot партицију.

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the /boot file system to be stored on an encrypted partition. This is not possible because the boot loader would be unable to load the kernel and initrd. Continuing now would result in an installation that cannot be used.
sr: Изабрали сте да /boot фајл систем буде на енкриптованој партицији. Ово није могуће јер бут лоудер неће моћи да учита кернел и „initrd“. Ако наставите сада завршићете са инсталацијом која неће бити употребљива.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and choose a non-encrypted partition for the /boot file system.
sr: Требало би да се вратите и изаберете неенкриптовану партицију за /boot фајл систем.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Are you sure you want to use a random key?
sr: Да ли сте сигурни да желите да користите насумично генерисан кључ?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen a random key type for ${DEVICE} but requested the partitioner to create a file system on it.
sr: Изабрали сте тип насумичног кључа за ${DEVICE} а захтевали креацију фајл система на њему.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Using a random key type means that the partition data is going to be destroyed upon each reboot. This should only be used for swap partitions.
sr: Употреба типа насумичног кључа значи да ће подаци са партиције бити уништени после сваког поновног бутовања. Ово треба употребити само за партицију за додатну меморију.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to download crypto components
sr: Неуспело преузимање „crypto“ компонената

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred trying to download additional crypto components.
sr: Дошло је до грешке при покушају преузимања „crypto“ компонената.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Proceed to install crypto components despite insufficient memory?
sr: Наставити инсталирање „crypto“ компонената упркос недостатку меморије?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: There does not seem to be sufficient memory available to install additional crypto components. If you choose to go ahead and continue anyway, the installation process could fail.
sr: Изгледа да нема довољно слободне меморије за инсталацију додатних „crypto“ компонената. Ако одаберете да наставите, процес инсталације можда неће успети.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create encrypted volumes
sr: Направи енкриптоване волумене

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption configuration actions
sr: Акције при конфигурацији енкрипције

note: Type: select Description :sl3:
en: This menu allows you to configure encrypted volumes.
sr: Овај мени омогућава конфигурацију енкритованих волумена.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to encrypt:
sr: Уређаји који ће бити енкриптовани:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices to be encrypted.
sr: Изаберите уређаје за енкрипцију.

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices selected
sr: Ниједан уређај није изабран

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices were selected for encryption.
sr: Нису изабрани уређаји за енкрипцију.

note: Type: text Description :sl3: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up encrypted LVM
sr: Навођено - употреби цео диск и подеси LVM

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters
sr: Унесите насумичне карактере

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard, or just wait until enough key data has been collected (which can take a long time).
sr: Можете убрзати процес уносећи насумичне карактере на тастатури, или само чекајте док се не сакупи довољно података (што може да потраје).

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters or make random movements with the mouse
sr: Уносите насумичне карактере или насумично покрећите миш

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard or by making random movements with the mouse.
sr: Можете убрзати процес уносећи насумичне карактере на тастатури или насумично померајући миша.
