debian-installer - en to sr translation catalogue (641 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Do not change the boot/kernel font
sr: Ne menjati but/kernel font

note: Type: text Description :sl3:
en: Let the system select a suitable font
sr: Prepusti odabir odgovarajućeg fonta sistemu

note: Type: text Description Used in the font size question like this: "12x24, framebuffer only" :sl3:
en: framebuffer only
sr: frejmbafer samo

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Arabic
sr: . arapski

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Armenian
sr: # jermenski

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - KOI8-R and KOI8-U
sr: # ćirilica  - KOI8-R i KOI8-U

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - non-Slavic languages
sr: # ćirilica - neslovenski jezici

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - Slavic languages (also Bosnian and Serbian Latin)
sr: # ćirilica - slovenski jezici (takođe srpska latinica i bosanski)

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Ethiopic
sr: . etiopski

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Georgian
sr: # gruzijski

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Greek
sr: # grčki

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Hebrew
sr: # hebrejski

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Lao
sr: # lao

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin1 and Latin5 - western Europe and Turkic languages
sr: # Latin1 and Latin5 - zapadnoevropski i turski jezici

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin2 - central Europe and Romanian
sr: # Latin2 - centralnoevropski i rumunski

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin3 and Latin8 - Chichewa; Esperanto; Irish; Maltese and Welsh
sr: # Latin3 and Latin8 - čeva, esperanto, irski, malteški i velški

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin7 - Lithuanian; Latvian; Maori and Marshallese
sr: # Latin7 - litvanski, letonski, maorski, maršalski

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Latin - Vietnamese
sr: . Latin - vijetnamski

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Thai
sr: # tai

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Hebrew; basic Arabic
sr: . kombinovan - latinica, slovenska ćirilica, hebrejski, osnovni arapski

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Greek
sr: . kombinovan - latinica, clovenska ćirilica, grčki

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic and non-Slavic Cyrillic
sr: . kombinovan - latinica, slovenska i neslovenska ćirilica

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guess optimal character set
sr: Pogodi optimalan raspored karaktera

note: Type: select Description :sl3:
en: Character set to support:
sr: Kodna strana karaktera:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the character set that should be supported by the console font.
sr: Izaberite kodnu stranu karaktera konzolnog fonta.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you don't use a framebuffer, the choices that start with "." will reduce the number of available colors on the console.
sr: Ukoliko ne koristite frejmbafer, opcije koje počinju sa „.“ smanjuju broj mogućih boja konzole.

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: Font for the console:
sr: Font konzole:

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: "VGA" has a traditional appearance and has medium coverage of international scripts. "Fixed" has a simplistic appearance and has better coverage of international scripts. "Terminus" may help to reduce eye fatigue, though some symbols have a similar aspect which may be a problem for programmers.
sr: „VGA“ ima tradicionalni izgled i osrednju pokrivenost internacionalizovanih skripti. „Fixed“ ima jednostavan izgled i bolju pokrivenost internacionalizovanih skripti. „Terminus“ može smanjiti umor očiju, ali neki simboli mogu slično izgledati, što može biti problem za programere.

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: If you prefer a bold version of the Terminus font, choose either TerminusBold (if you use a framebuffer) or TerminusBoldVGA (otherwise).
sr: Ako želite podebljanu verziju Terminus fonta, izaberite ili TerminusBold (ako koristite frejmbafer) ili TerminusBoldVGA.

note: Type: select Description :sl3:
en: Font size:
sr: Veličina fonta:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the size of the font for the console. For reference, the font used when the computer boots has size 8x16.
sr: Izaberite veličinnu fonta za konzolu. Na primer, font pri butovanju ima veličinu 8x16.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the size of the font for the console.  For reference, the font used when the computer boots has size 8x16.  Some font sizes require the kbd console package (not console-tools) plus framebuffer.
sr: Izaberite veličinnu fonta za konzolu. Na primer, font pri butovanju ima veličinu 8x16.  Neke veličine fontova zahtevaju kbd konzolni paket (ne console-tools) plus frejmbafer.

note: Type: select Description :sl3:
en: Encoding to use on the console:
sr: Kod konzole:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep the current keyboard layout in the configuration file?
sr: Zadržati trenutni raspored tastature u konfiguracionom fajlu?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard layout in the configuration file /etc/default/keyboard is defined as XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".
sr: Trenutni raspored tastature u konfiguracionom fajlu /etc/default/keyboard je definisan kao XKBLAYOUT=„${XKBLAYOUT}“ i XKBVARIANT=„${XKBVARIANT}“.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked and the current configuration will be preserved.
sr: Izaberite da li želite da ga zadržite. Ako izaberete ovu opciju, neće biti pitanja o rasporedu tastature i trenutna konfiguracija će se zadržati.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard layout (${XKBLAYOUTVARIANT})?
sr: Zadržati podrazumevani raspored tastature (${XKBLAYOUTVARIANT})?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the keyboard layout is XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".  This default value is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
sr: Podrazumevana vrednost za raspored tastature je XKBLAYOUT=„${XKBLAYOUT}“ i XKBVARIANT=„${XKBVARIANT}“. Ova vrednost je bazirana na trenutno definisanim jeziku/regionu i podešavanjima u /etc/X11/xorg.conf.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked.
sr: Izaberite da li želite da ga zadržite. Ako izaberete ovu opciju, neće biti pitanja o raporedu tastature.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current keyboard options in the configuration file?
sr: Zadržati trenutne opcije tastature u konfiguracionom fajlu?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard options in the configuration file /etc/default/keyboard are defined as XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".
sr: Trenutne opcije za tastaturu u konfiguracionom fajlu /etc/default/keyboard su definisane kao XKBOPTIONS=„${XKBOPTIONS}“.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep these options, no questions about the keyboard options will be asked.
sr: Ako izaberete ovu opciju, neće biti pitanja o opcijama tastature.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard options (${XKBOPTIONS})?
sr: Zadržati podrazumevane opcije tastature (${XKBOPTIONS})?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the options of the keyboard layout is XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".  It is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
sr: Podrazumevana vrednost za opcije rasporeda tastature je XKBOPTIONS=„${XKBOPTIONS}“.  Bazirana je na trenutno definisanim jeziku/regionu i podešavanjima u /etc/X11/xorg.conf.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep it, no questions about the keyboard options will be asked.
sr: Ako izabetere da je zadržite, neće biti pitanja o opcijama tastature.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use Control+Alt+Backspace to terminate the X server?
sr: Koristiti Control+Alt+Backspace za restartovanje X servera?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: By default the combination Control+Alt+Backspace does nothing.  If you want it can be used to terminate the X server.
sr: Možete uključiti da kombinacija tastera Control+Alt+Backspace restartuje „X“ server.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do you intend to use FireWire Ethernet?
sr: Da li nameravate da koristite FireWire eternet?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: No Ethernet card was detected, but a FireWire interface is present. It's possible, though unlikely, that with the right FireWire hardware connected to it, this could be your primary Ethernet interface.
sr: Nijedna eternet kartica nije detektovana, ali je prisutan FireWire interfejs. Moguće je da sa odgovarajućim FireWire uređajem povezanim na njega to bude vaš primarni eternet interfejs.

note: Type: string Description :sl3:
en: Additional parameters for module ${MODULE}:
sr: Dodatni parametri za modul ${MODULE}:

note: Type: string Description :sl3:
en: The module ${MODULE} failed to load. You may need to pass parameters to the module to make it work; this is common with older hardware. These parameters are often I/O port and IRQ numbers that vary from machine to machine and cannot be determined from the hardware. An example string looks something like "irq=7 io=0x220"
sr: Modul ${MODULE} nije uspeo da se učita. Možda morate proslediti neke parametre modulu da biste ga naterali da radi; ovo je čest slučaj sa starijim hardverom. Ovi parametri su najčešće I/O port i IRQ brojevi koji variraju od mašine do mašine i ne mogu se detektovati. Na primer, parametri mogu izgledati ovako „irq=7,io=0x220“

note: Type: string Description :sl3:
en: If you don't know what to enter, consult your documentation, or leave it blank to not load the module.
sr: Ako ne znate šta da unesete, konsultujte dokumentaciju ili ostavite polje prazno kako se modul ne bi učitao.

note: Type: text Description Main menu item :sl3:
en: Detect virtual driver disks from hardware manufacturer
sr: Pronađi diskove sa virtualnim drajverima proizvođača

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Load drivers from internal virtual driver disk?
sr: Učitati drajvere sa diska sa virtualnim drajverima?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installing on this hardware may require some drivers provided by the manufacturer to be loaded from the built-in driver injection disk.
sr: Instaliranje na ovom hardevru može zahtevati učitavanje dodatnih drajvera sa ugrađenog diska.

note: Type: string Description :sl3:
en: Waiting time (in seconds) for link detection:
sr: Potrebno vreme (u sekundama) za detekciju linka:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the maximum time you would like to wait for network link detection.
sr: Unesite maksimalno vreme koje želite da čekate za detekciju mrežnog linka.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid network link detection waiting time
sr: Neispravno vreme čekanja detekcije mrežnog linka

note: Type: error Description :sl3:
en: The value you have provided is not valid. The maximum waiting time (in seconds) for network link detection must be a positive integer.
sr: Vrednost koju ste uneli nije ispravna. Maksimalno vreme čekanja (u sekundama) za detekciju mrežnog linka mora biti pozitivan ceo broj.

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 unsupported on point-to-point links
sr: IPv6 sa dvopunktnim linkovima nije podržan

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 addresses cannot be configured on point-to-point links.  Please use an IPv4 address, or go back and select a different network interface.
sr: IPv6 adrese ne mogu se konfigurisati sa dvopunktnim linkovima. Koristite IPv4 adresu, ili se vratite nazad pa izaberite drugačiji interfejs.

note: Type: error Description :sl3:
en: Architecture not supported
sr: Nepodržana arhitektura

note: Type: error Description :sl3:
en: The specified Debian archive mirror does not seem to support your architecture. Please try a different mirror.
sr: Navedeni miror Debian arhive ne podržava vašu arhitekturu. Probajte neki drugi miror.

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1 (mmcblk0) :sl3:
en: MMC/SD card #%s (%s)
sr: MMC/SD karta #%s (%s)

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1, partition #2 (mmcblk0p2) :sl3:
en: MMC/SD card #%s, partition #%s (%s)
sr: MMC/SD karta #%s, particija #%s (%s)

note: Type: text Description :sl3:
en: RAID%s device #%s
sr: RAID%s uređaj br. %s

note: Type: text Description :sl3:
en: Encrypted volume (%s)
sr: Šifrovani volumen (%s)

note: Type: text Description For example: Serial ATA RAID isw_dhiiedgihc_Volume0 (mirror) :sl3:
en: Serial ATA RAID %s (%s)
sr: SATA RAID %s (%s)

note: Type: text Description For example: Serial ATA RAID isw_dhiiedgihc_Volume01 (partition #1) :sl3:
en: Serial ATA RAID %s (partition #%s)
sr: SATA RAID %s (particija br. %s)

note: Type: text Description :sl3:
en: Multipath %s (partition #%s)
sr: Multipath %s (particija br. %s)

note: Type: text Description :sl3:
en: Loopback (loop%s)
sr: Povratna petlja (loop%s)

note: Type: select Description :sl3:
en: If the desired time zone is not listed, then please go back to the step "Choose language" and select a country that uses the desired time zone (the country where you live or are located).
sr: Ukoliko vremenska zona nije izlistana, vratite se nazad na korak „Izaberi jezik“ i izaberite zemlju sa željenom vremenskom zonom.

note: Type: text Description :sl3:
en: Coordinated Universal Time (UTC)
sr: Koordinisano univerzalno vreme (UTC)

note: Type: text Description :sl3:
en: Select your time zone:
sr: Izaberite vašu vremensku zonu:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a location in your time zone:
sr: Izaberite lokaciju u vašoj vremenskoj zoni:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a city in your time zone:
sr: Izaberite grad u vašoj vremenskoj zoni:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select the state or province to set your time zone:
sr: Izaberite državu ili provinciju za podešavanje vaše vremenske zone:

note: Type: select Choices :sl3:
en: McMurdo
sr: Mekmurdo

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rothera
sr: Rotera

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mawson
sr: Moson

note: Type: select Choices :sl3:
en: Davis
sr: Dejvis

note: Type: select Choices :sl3:
en: Casey
sr: Kejsi

note: Type: select Choices :sl3:
en: Dumont-d'Urville
sr: Dimon-d'Urvil

note: Type: select Choices :sl3:
en: Syowa
sr: Sjova

note: Type: select Choices :sl3:
en: Australian Capital Territory
sr: Australijska Prestonička Teritorija

note: Type: select Choices :sl3:
en: New South Wales
sr: Novi Južni Vels

note: Type: select Choices :sl3:
en: Victoria
sr: Viktorija

note: Type: select Choices :sl3:
en: Northern Territory
sr: Severna Teritorija

note: Type: select Choices :sl3:
en: Queensland
sr: Kvinslend

note: Type: select Choices :sl3:
en: South Australia
sr: Južna Australija

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tasmania
sr: Tasmanija

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western Australia
sr: Zapadna Australija

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eyre Highway
sr: Eir Autoput

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yancowinna County
sr: Jankovina

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lord Howe Island
sr: Ostrvo Lord Houv

note: Type: select Choices :sl3:
en: Acre
sr: Akri

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amazonas
sr: Amazon

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amapá
sr: Amapa

note: Type: select Choices :sl3:
en: Bahia
sr: Bahija

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceará
sr: Seara

note: Type: select Choices :sl3:
en: Distrito Federal
sr: Federalni Okrug

note: Type: select Choices :sl3:
en: Espírito Santo
sr: Ešpirito Santo

note: Type: select Choices :sl3:
en: Fernando de Noronha
sr: Fernando de Noronja

note: Type: select Choices :sl3:
en: Goiás
sr: Gojaš

note: Type: select Choices :sl3:
en: Maranhão
sr: Maranjo

note: Type: select Choices :sl3:
en: Minas Gerais
sr: Minaš Geraiš

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso do Sul
sr: Mato Groso du Sul

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso
sr: Mato Groso

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pará
sr: Para

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraíba
sr: Paraiba

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pernambuco
sr: Perambuko

note: Type: select Choices :sl3:
en: Piauí
sr: Piaui

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraná
sr: Parana

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio de Janeiro
sr: Rio de Ženeiro

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rondônia
sr: Rondonia

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio Grande do Sul
sr: Rio Grande du Sul

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santa Catarina
sr: Santa Katarina

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sergipe
sr: Seržipe

note: Type: select Choices :sl3:
en: São Paulo
sr: Sao Paolo

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tocantins
sr: Tokantins

note: Type: select Choices :sl3:
en: Newfoundland
sr: Njufaundlend

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atlantic
sr: Atlantik

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern
sr: Istočna

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central
sr: Centralna

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Saskatchewan
sr: Istočni Saskačevan

note: Type: select Choices :sl3:
en: Saskatchewan
sr: Saskačevan

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mountain
sr: Planinska

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pacific
sr: Pacifik

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kinshasa
sr: Kinšasa

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lubumbashi
sr: Lubumbaši

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santiago
sr: Santjago

note: Type: select Choices :sl3:
en: Easter Island
sr: Uskršnja ostrva

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guayaquil
sr: Gvajakil

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceuta
sr: Seuta

note: Type: select Choices :sl3:
en: Canary Islands
sr: Kanarska ostrva

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yap
sr: Jap

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pohnpei
sr: Ponpei

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kosrae
sr: Kosre

note: Type: select Choices :sl3:
en: Godthab
sr: Godtab

note: Type: select Choices :sl3:
en: Danmarkshavn
sr: Denmarkshavn

note: Type: select Choices :sl3:
en: Scoresbysund
sr: Skoresbisund

note: Type: select Choices :sl3:
en: Thule
sr: Tule

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western (Sumatra, Jakarta, Java, West and Central Kalimantan)
sr: Zapadni (Sumatra, Džakarta, Java, Zapadni i Centralni Kalimantan)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central (Sulawesi, Bali, Nusa Tenggara, East and South Kalimantan)
sr: Centralni (Sulavesi, Bali, Mala Sundska ostrva, Istočni i Južni Kalimantan)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern (Maluku, Papua)
sr: Istočni (Maluku, Papua)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tarawa (Gilbert Islands)
sr: Tarava (Gilbertova ostrva)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Enderbury (Phoenix Islands)
sr: Enderberi (ostrva Feniks)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kiritimati (Line Islands)
sr: Kiritimati (Lajn ostrva)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Almaty
sr: Alma-ata

note: Type: select Choices :sl3:
en: Qyzylorda
sr: Kizilorda

note: Type: select Choices :sl3:
en: Aqtobe
sr: Aktobe

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atyrau
sr: Atirau

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ulaanbaatar
sr: Ulan Bator

note: Type: select Choices :sl3:
en: Choibalsan
sr: Čujbasan

note: Type: select Choices :sl3:
en: Auckland
sr: Oklend

note: Type: select Choices :sl3:
en: Chatham Islands
sr: Ostrva Čatam

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tahiti (Society Islands)
sr: Tahiti (Sosajeti ostrva)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Marquesas Islands
sr: Ostrva Markezas

note: Type: select Choices :sl3:
en: Gambier Islands
sr: Ostrva Gambier

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lisbon
sr: Lisabon

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madeira Islands
sr: Ostrva Madeira

note: Type: select Choices :sl3:
en: Azores
sr: Azori

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow-01 - Kaliningrad
sr: Moskva-01 - Kalinjingrad

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+00 - Moscow
sr: Moskva+00 - Moskva

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+01 - Samara
sr: Moskva+01 - Samara

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+02 - Yekaterinburg
sr: Moskva+02 - Ekaterinburg

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+03 - Omsk
sr: Moskva+03 - Omsk

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+04 - Krasnoyarsk
sr: Moskva+04 - Krasnojarsk

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+05 - Irkutsk
sr: Moskva+05 - Irkutsk

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+06 - Yakutsk
sr: Moskva+06 - Jakutsk

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+07 - Vladivostok
sr: Moskva+07 - Vladivostok

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+08 - Magadan
sr: Moskva+08 - Magadan

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+09 - Kamchatka
sr: Moskva+09 - Kamčatka

note: Type: select Choices :sl3:
en: Johnston Atoll
sr: Atol Džonston

note: Type: select Choices :sl3:
en: Midway Islands
sr: Ostrva Midvej

note: Type: select Choices :sl3:
en: Wake Island
sr: Ostrvo Vejk

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alaska
sr: Aljaska

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hawaii
sr: Havaji

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Indiana
sr: Istočna Indijana

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsupported initrd generator
sr: Nepodržani generator „initrd“-a

note: Type: error Description :sl3:
en: The package ${GENERATOR} that was selected to generate the initrd is not supported.
sr: Paket ${GENERATOR} koji je izabran za generisanje „initrd“-a nije podržan.

note: Type: select Choices :sl3:
en: generic: include all available drivers
sr: generički: uključi sve dostupne drajvere

note: Type: select Choices :sl3:
en: targeted: only include drivers needed for this system
sr: ciljano: uključi samo drajvere potrebne za sistem

note: Type: select Description :sl3:
en: Drivers to include in the initrd:
sr: Drajveri u okviru „initrd“-a:

note: Type: select Description :sl3:
en: The primary function of an initrd is to allow the kernel to mount the root file system. It therefore needs to contain all drivers and supporting programs required to do that.
sr: Osnovna funkcija „initrd“-a je da omogući kernelu montiranje root fajl sistema. Zbog toga treba da sadrži sve drajvere i programe koji su potrebni za to.

note: Type: select Description :sl3:
en: A generic initrd is much larger than a targeted one and may even be so large that some boot loaders are unable to load it but has the advantage that it can be used to boot the target system on almost any hardware. With the smaller targeted initrd there is a very small chance that not all needed drivers are included.
sr: Generički initrd je mnogo veći od ciljanog i može biti toliko veliki da neki but louderi neće moći da ga učitaju, ali ima prednost da se može koristiti na bilo kom hardversom sistemu. Sa ciljanim initrd-om postoji veoma mala da nisu uključeni svi drajveri.

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader installed
sr: But louder nije instaliran

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader has been installed, either because you chose not to or because your specific architecture doesn't support a boot loader yet.
sr: But louder nije instaliran, ili zbog vašeg izbora ili zbog arhitekture koja još uvek ne podržava but louder.

note: Type: note Description :sl3:
en: You will need to boot manually with the ${KERNEL} kernel on partition ${BOOT} and ${ROOT} passed as a kernel argument.
sr: Moraćete da butujete ručno sa ${KERNEL} kernelom na particiji ${BOOT} i ${ROOT} kao argumentima.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Install the GRUB boot loader to the Serial ATA RAID disk?
sr: Instalirati GRUB but louder na SATA RAID hard disku?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installation of GRUB on Serial ATA RAID is experimental.
sr: Instaliranje GRUB-a na SATA RAID je eksperimentalno.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: GRUB is always installed to the master boot record (MBR) of the Serial ATA RAID disk. It is also assumed that disk is listed as the first hard disk in the boot order defined in the system's BIOS setup.
sr: GRUB je uvek instaliran na master but zapisu (MBR) SATA RAID diska. Takođe se pretpostavlja da je taj disk označen kao prvi hard disk u redosledu butovanja definisanom u podešavanjima sistemskog BIOS-a.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The GRUB root device is: ${GRUBROOT}.
sr: Root uređaj za GRUB je: ${GRUBROOT}.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up GRUB for your Serial ATA RAID disk.
sr: Došlo je do greške prilikom podešavanja GRUB-a na SATA RAID hard disku.

note: Type: error Description :sl3:
en: The GRUB installation has been aborted.
sr: Instalacija GRUB-a je prekinuta.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Install the GRUB boot loader to the multipath device?
sr: Instalirati GRUB but louder na multipath uređaj?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installation of GRUB on multipath is experimental.
sr: Instalacija GRUB-a na multipath uređaju je eksperimentalna.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: GRUB is always installed to the master boot record (MBR) of the multipath device. It is also assumed that the WWID of this device is selected as boot device in the system's FibreChannel adapter BIOS.
sr: GRUB je uvek instaliran na master but zapis (MBR) multipath uređaja. Takođe se pretpostavlja da je WWID tog uređaja izabran kao but uređaj na sistemskom FibreChannel adaptiranom BIOS-u.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up GRUB for the multipath device.
sr: Došlo je do greške prilikom podešavanja GRUB-a na multipath uređaju.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: select Choices #-#-#-#-#  templates.pot (iso-scan)  #-#-#-#-# :sl3:
en: Enter device manually
sr: Unesi uređaj ručno

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${part}: new Debian partition
sr: ${part}: nova Debian particija

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Other choice (Advanced)
sr: Drugi izbor (napredno)

note: Type: select Description :sl3: Type: string
en: LILO installation target:
sr: Mesto instalacije LILO-a:

note: Type: select Description :sl3:
en: The LILO program needs to be installed to make your new system bootable. By installing it onto your disk's Master Boot Record, LILO will take complete control of the boot process, but if you want to use a different boot manager, just install LILO on the new Debian partition instead.
sr: Potrebno je instalirati LILO da bi sistem bio butabilan. Instaliranjem na MBR-u LILO će preuzeti potpunu kontrolu but procesa, ali ako želite da koristite drugi but menadžer, instalirajte LILO na particiju na kojoj je instaliran Debian.

note: Type: select Description :sl3:
en: If unsure, install LILO into the Master Boot Record.
sr: Ako niste sigurni, instalirajte LILO u Master Boot Record.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${disc}: software RAID array
sr: ${disc}: softverski RAID niz

note: Type: select Description :sl3:
en: The LILO program needs to be installed to make your new system bootable. You may choose to install it onto a software RAID array or another device.
sr: Potrebno je instalirati LILO da bi sistem bio butabilan. Možete ga instalirati na softverski RAID niz ili na neki drugi uređaj.

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the device name of the partition or disk onto which LILO should be installed, such as /dev/hda or /dev/sda1.
sr: Unesite naziv particije ili hard diska na kome će se instalirati LILO, kao na primer /dev/hda ili /dev/sda1.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid partition name
sr: Pogrešan naziv particije

note: Type: error Description :sl3:
en: The path ${path} does not represent a partition or hard disk device. Please try again.
sr: Putanja ${path} ne predstavlja particiju ili hard disk. Pokušajte opet.

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing LILO...
sr: Instaliranje LILO-a...

note: Type: text Description :sl3:
en: Activating partition ${bootdev}
sr: Aktiviranje particije ${bootdev}

note: Type: text Description :sl3:
en: Creating lilo.conf
sr: Kreiranje lilo.conf fajla

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the LILO package
sr: Instaliranje LILO paketa

note: Type: text Description :sl3:
en: Running LILO for ${bootdev}
sr: Pokretanje LILO-a za ${bootdev}

note: Type: note Description :sl3:
en: LILO configured to use a serial console
sr: LILO je konfigurisan da koristi serijsku konzolu

note: Type: note Description :sl3:
en: LILO is configured to use serial port ${PORT} as the console. ${PORT_SPEED}
sr: LILO je konfigurisan da koristi serijski port ${PORT} kao konzolu. ${PORT_SPEED}

note: Type: text Description :sl3:
en: The serial port speed is set to ${SPEED}.
sr: Brzina serijskog porta je podešena na ${SPEED}.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Would you like to make this partition active?
sr: Da li želite da učinite ovu particiju aktivnom?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen to install LILO on a partition that is not the active one. If this partition is not marked active, then LILO will not be loaded by the boot loader. This may cause you to be unable to boot into the system that is being installed.
sr: Izabrali ste da instalirate LILO na particiji koja nije aktivna. Ako particija nije označena kao aktivna, LILO neće biti učitan od but loudera. Zbog ovoga nećete moći da butujete u sistem koji je instaliran.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You should make this partition active unless you have another boot loader that will allow you to access your new Linux installation.
sr: Ova particija treba biti aktivna, osim ako imate drugi but louder koji će vam omogućiti pristup vašoj novoj Linux instalaciji.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: LILO installation failed. Continue anyway?
sr: Instalacija LILO-a nije uspela. Nastaviti dalje?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The lilo package failed to install into /target/. Installing LILO as a boot loader is a required step. The install problem might however be unrelated to LILO, so continuing the installation may be possible.
sr: Paket lilo nije uspeo da se instalira na /target/. Instalacija LILO-a kao but loudera je obavezan korak. Problem možda ipak nije u vezi sa LILO-om, tako da nastavak instalacije može biti moguć.

note: Type: error Description :sl3:
en: LILO installation failed
sr: Instalacija LILO-a nije uspela

note: Type: error Description :sl3:
en: Running "/sbin/lilo" failed with error code "${ERRCODE}".
sr: Pokretanje „/sbin/lilo“ nije uspelo, kod greške „${ERRCODE}“.

note: Type: text Description Main menu item :sl3:
en: Install the LILO boot loader on a hard disk
sr: Instaliraj LILO but louder na hard disk

note: Type: string Description :sl3:
en: Location of initial preconfiguration file:
sr: Lokacija inicijalnog prekonfiguracionog fajla:

note: Type: string Description :sl3:
en: In order to perform an automated install, you need to supply a preconfiguration file (which can in turn pull in other files). To do that, you need to provide a (perhaps partial) URL.
sr: Da biste izvršili automatizovenu instalaciju, morate da imate prekonfiguracioni fajl (koji može povući i druge fajlove). Da biste uradili to, morate uneti (moguće delimični) URL.

note: Type: string Description :sl3:
en: This can be as simple as the machine name where your preseed files reside up to a full URL. Any of these could be made to work:
      intra		[for example.com, these three are equivalent]
      intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg
sr: Ovo može biti jednostavno poput naziva mašine gde se nalaze pripremljeni fajlovi ili potpun URL. Bilo šta od sledećeg se može upotrebiti:
      intra		[za example.com, ova tri su ekvivalentna]
      intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg

note: Type: string Description :sl3:
en: For fully automated installs, preseed/url should itself be preseeded (via kernel command line, DHCP, or syslinux.cfg on customised media)
sr: Za potpuno automatizovane instalacije, datoteke/url trebaju biti pripremljeni (putem komadne linije kernela, DHCP ili syslinux.cfg prilagođenom mediju)

note: Type: string Description :sl3:
en: See http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed for inspiration.
sr: Vidite http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed za inspiraciju.

note: Type: text Description :sl3:
en: No partitions found
sr: Nije pronađena nijedna particija

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer could not find any partitions, so you will not be able to mount a root file system. This may be caused by the kernel failing to detect your hard disk drive or failing to read the partition table, or the disk may be unpartitioned. If you wish, you may investigate this from a shell in the installer environment.
sr: Instaler ne može da nađe particije, nećete moći da montirate root fajl sistem. Do ovoga je možda došlo jer kernel nije mogao da detektuje hard disk ili nije uspeo da pročita particionu tabelu, ili disk nije particionisan. Ako želite, možete ovo da proverite iz shell-a u instaleru.

note: Type: error Description :sl3:
en: No such device
sr: Ne postoji takav uređaj

note: Type: error Description :sl3:
en: The device you entered for your root file system (${DEVICE}) does not exist. Please try again.
sr: Uređaj koji ste uneli kao root fajl sistem (${DEVICE}) ne postoji. Pokušajte ponovo.

note: Type: error Description :sl3:
en: Mount failed
sr: Montiranje nije uspelo

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while mounting the device you entered for your root file system (${DEVICE}) on /target.
sr: Desila se greška tokom montiranja uređaja koji ste uneli kao root fajl sistem (${DEVICE}) na /target

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the syslog for more information.
sr: Proverite „syslog“ za više informacija.

note: Type: error Description :sl3:
en: Rescue operation failed
sr: Operacija popravke nije uspela

note: Type: error Description :sl3:
en: The rescue operation '${OPERATION}' failed with exit code ${CODE}.
sr: Operacija popravke „${OPERATION}“ nije uspela sa izlaznim kodom ${CODE}.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error running shell in /target
sr: Greška pri pokretanju shell-a na /target

note: Type: error Description :sl3:
en: A shell (${SHELL}) was found on your root file system (${DEVICE}), but an error occurred while running it.
sr: Shell (${SHELL}) je pronađen na root fajl sistemu (${DEVICE}), ali je greška nastala tokom njegovog pokretanja.

note: Type: error Description :sl3:
en: No shell found in /target
sr: Shell nije nađen na /target

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable shell was found on your root file system (${DEVICE}).
sr: Nije pronađen shell na root fajl sistemu (${DEVICE}).

note: Type: text Description :sl3:
en: Detecting hardware to find hard drives
sr: Detektovanje hardvera za pronalazak hard diskova

note: Type: text Description :sl3:
en: Searching drives for an installer ISO image
sr: Pretraga uređaja radi ISO slike instalera

note: Type: text Description :sl3:
en: Mounting ${DRIVE}...
sr: Montiranje ${DRIVE}...

note: Type: text Description :sl3:
en: Scanning ${DRIVE} (in ${DIRECTORY})...
sr: Skeniranje ${DRIVE} (u ${DIRECTORY})...

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do full disk search for installer ISO image?
sr: Uraditi punu pretragu diska radi ISO slike instalera?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The quick scan for installer ISO images, which looks only in common places, did not find an installer ISO image. It's possible that a more thorough search will find the ISO image, but it may take a long time.
sr: Brza pretraga za ISO slikom instalera, koja pretražuje samo uobičajena mesta, nije pronašla ISO sliku instalera. Moguće je da će detaljnija pretraga pronaći ISO sliku instalera, ali može da potraje.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to find an installer ISO image
sr: Neuspela detekcija ISO slike instalera

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO images were found. If you downloaded the ISO image, it may have a bad filename (not ending in ".iso"), or it may be on a file system that could not be mounted.
sr: Nisu pronađene ISO slike instalera. Ako ste preuzeli ISO slike, možda imaju loše ime fajla (ne završava se sa „.iso“), ili su možda na fajl sistemu koji ne može biti montiran.

note: Type: error Description :sl3:
en: You'll have to use an alternative installation method, select another device to look for ISO image, or try again after you've fixed it.
sr: Morate koristiti alternativni metod instalacije, izabrati drugi uređaj za traženje ISO slike, ili probati ponovo nakon popravke ISO slike instalera.

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they could not be mounted. The ISO image you downloaded may be corrupt.
sr: Iako je pronađeno jedna ili više mogućih ISO slika instalera, ne mogu biti montirane. ISO slika koju ste preuzeli je možda neispravna.

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO image found
sr: ISO slika instalera nije nađena

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they did not look like valid installer ISO images.
sr: Iako je pronađeno jedna ili više ISO slika, izgleda da nisu ispravne ISO slike instalera.

note: Type: note Description :sl3:
en: Successfully mounted ${SUITE} installer ISO image
sr: Uspešno montirana ${SUITE} ISO slika instalera

note: Type: note Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}) will be used as the installation ISO image.
sr: ISO fajl ${FILENAME} na ${DEVICE} (${SUITE}) će biti korišćen kao instalaciona ISO slika.

note: Type: select Choices :sl3:
en: All detected devices
sr: Svi pronađeni uređaji

note: Type: select Description :sl3:
en: Device or partition to search for installation ISO(s):
sr: Uređaj ili particija za pretragu za instalaciju ISO uređaja:

note: Type: select Description :sl3:
en: You can select a device, manually specify a non-detected device, or rescan available devices (useful for slow USB devices).
sr: Možete odabrati uređaj, ručno uneti nepronađeni uređaj ili ponovo ili ponovo pretražiti dostupne uređaje (korisno za spore USB uređaje).

note: Type: string Description :sl3:
en: Device name:
sr: Ime uređaja:

note: Type: select Choices :sl3:
en: Full search
sr: Puna pretraga

note: Type: select Description :sl3:
en: ISO file to use:
sr: ISO fajl koji će se koristiti:

note: Type: select Description :sl3:
en: One or multiple ISO files have been detected on the selected device(s). Please choose which one you want to use, or ask for a more thorough search.
sr: Jedan ili više ISO fajlova su pronađeni na odabranom uređaju(ima). Izaberite koji želite da koristite ili pokušajte detaljnijom pretragom.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Is ISO file ${FILENAME} the correct image for installation?
sr: Da li je ISO fajl ${FILENAME} ispravna slika za instalaciju?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}, code ${CODENAME}, self-described as '${DESCRIPTION}') will be used as the installation ISO image.
sr: ISO fajl ${FILENAME} na ${DEVICE} (${SUITE}, kodnog imena ${CODENAME}, samoopisanog kao '${DESCRIPTION}') će biti korišćen kao instalaciona ISO slika.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If multiple ISO files exist on the same installer drive, you may select which one you want to use.
sr: Ako postoji više ISO fajlova na instalacionom uređaju, možete izabrati koji želite da koristite.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started, but network not running
sr: Veb server je pokrenut, ali mreža ne radi

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. However, the network is not set up yet. The web server will be left running, and will be accessible once the network is configured.
sr: Veb server koji opslužuje log fajlove i debag informacije je pokrenut na ovom računaru. Međutim, mreža nije podešena. Bev server će nastaviti da radi i biće dostupan kada mreža bude konfigurisana.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started
sr: Web server je pokrenut

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. An index of all the available log files can be found at http://${ADDRESS}/
sr: Veb server koji opslužuje log fajlove i debag informacije je pokrenut na ovom računaru. Indeks dostupnih log fajlova se nalazi na http://${ADDRESS}/

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check CD-ROM integrity?
sr: Proveriti ispravnost CD-ROM-a?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Warning: this check depends on your hardware and may take some time.
sr: Upozorenje: ova provera zavisi od vašeg hardvera i može potrajati.

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert a Debian CD-ROM
sr: Unesite CD-ROM sa Debian-om

note: Type: note Description :sl3:
en: Please insert one of the official Debian CD-ROMs into the drive before continuing.
sr: Unesite jedan od zvaničnih CD-ROM-ova sa Debian-om pre nego što nastavite.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to mount CD-ROM
sr: Neuspelo moniranje CD-ROM-a

note: Type: error Description :sl3:
en: The CD-ROM ${CDROM} could not be mounted correctly. Please check the media and cables, and try it again.
sr: CD-ROM ${CDROM} ne može biti dobro montiran. Proverite uređaj i kablove i probajte ponovo.

note: Type: error Description :sl3:
en: No valid Debian CD-ROM
sr: Nije pronađen ispravan CD-ROM sa Debian-om

note: Type: error Description :sl3:
en: The CD-ROM you have inserted is not a valid Debian CD-ROM. Please change the disk.
sr: CD-ROM koji ste ubecili nije ispravan CD-ROM sa Debian-om. Promenite disk.

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Failed to open checksum file
sr: Neuspelo otvaranje checksum fajla

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Opening the MD5 file on the CD-ROM failed. This file contains the checksums of the files located on the CD-ROM.
sr: Nije uspelo otvaranje MD5 fajla sa CD-ROM-a. Fajl sadrži sume fajlova koji se nalaze na CD-ROM-u.

note: Type: note Description :sl3:
en: Integrity test successful
sr: Disk je ispravan

note: Type: note Description :sl3:
en: The CD-ROM integrity test was successful. The CD-ROM is valid.
sr: Test ispravnosti diska je bio uspešan. Disk je ispravan.

note: Type: error Description :sl3:
en: Integrity test failed
sr: Disk nije ispravan

note: Type: error Description :sl3:
en: The ${FILE} file failed the MD5 checksum verification. Your CD-ROM or this file may have been corrupted.
sr: Fajl ${FILE} nije prošao MD5 proveru. Vaš disk ili ovaj fajl možda nije ispravan.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check the integrity of another CD-ROM?
sr: Proveriti ispravnost drugog diska?

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert Debian boot CD-ROM
sr: Unesite butabilni disk sa Debian-om

note: Type: note Description :sl3:
en: Please make sure you have inserted the Debian boot CD-ROM  to continue with the installation.
sr: Proverite da li ste ubacili but CD-ROM sa Debian-om da biste nastavili sa instalacijom.

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking CD-ROM integrity
sr: Proveravanje ispravnosti diska

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking file: ${FILE}
sr: Proveravanje fajla: ${FILE}

note: Type: text Description :sl3:
en: Continue installation remotely using SSH
sr: Nastavi instalaciju sa udaljene lokacije koristeći SSH

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer
sr: Pokreni instaler

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer (expert mode)
sr: Pokreni instaler (mod za eksperte)

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start shell
sr: Pokreni komandni interfejs

note: Type: select Description :sl3:
en: Network console option:
sr: Opcija mrežne konzole:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the network console for the Debian installer. From here, you may start the Debian installer, or execute an interactive shell.
sr: Ovo je mrežna konzola za Debian instaler. Odavde možete pokrenuti Debian-ov instaler ili komandni interfejs.

note: Type: select Description :sl3:
en: To return to this menu, you will need to log in again.
sr: Da biste se vratili na ovaj meni, moraćete ponovo da se ulogujete.

note: Type: text Description :sl3:
en: Generating SSH host key
sr: Generisanje SSH ključa za ovaj računar

note: Type: password Description :sl3:
en: Remote installation password:
sr: Lozinka za udaljenu instalaciju:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to set a password for remote access to the Debian installer. A malicious or unqualified user with access to the installer can have disastrous results, so you should take care to choose a password that is not easy to guess. It should not be a word found in the dictionary, or a word that could be easily associated with you, like your middle name.
sr: Morate postaviti lozinku za udaljeni pristup Debian-ovom instaleru. Zlonameran ili nekvalifikovan korisnik sa pristupom instaleru može imati pogubne efekte, tako da vodite računa da izaberete lozinku koja se ne može lako pogoditi. To ne bi trebalo da bude reč iz rečnika ili reč koja se može lako povezati sa vama.

note: Type: password Description :sl3:
en: This password is used only by the Debian installer, and will be discarded once you finish the installation.
sr: Ovu lozinku koristi samo Debian-ov instaler i ona će biti odbačena kada završite instalaciju.

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same remote installation password again to verify that you have typed it correctly.
sr: Unesite istu lozinku za udaljeni pristup ponovo radi provere da li ste je uneli ispravno.

note: Type: error Description :sl3:
en: Password mismatch
sr: Lozinke se razlikuju

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passwords you entered were not the same. Please enter a password again.
sr: Dve lozinke koje ste uneli se razlikuju. Probajte ponovo.

note: Type: note Description :sl3:
en: Start SSH
sr: Pokreni SSH

note: Type: note Description :sl3:
en: The fingerprint of this SSH server's host key is: ${fingerprint}
sr: Otisak ovog SSH serverskog ključa je: ${fingerprint}

note: Type: note Description :sl3:
en: Please check this carefully against the fingerprint reported by your SSH client.
sr: Pažljivo uporedite ovaj otisak sa otiskom koji prijavi vaš SSH klijent.

note: Type: error Description :sl3:
en: Could not fetch SSH authorized keys
sr: Nije moguće preuzeti autorizovane SSH ključeve

note: Type: error Description :sl3: Translators: do NOT translate the "LOCATION" variable name
en: An error occurred while fetching SSH authorized keys from ${LOCATION}.
sr: Došlo je do greške prilikom preuzimanja SSH autorizovanog ključa sa ${LOCATION}.

note: Type: title Description :sl3:
en: Kernel version mismatch
sr: Verzije kernela se ne podudaraju

note: Type: error Description :sl3:
en: Live system kernel and installer kernel don't match
sr: Kernel live sistema i kernel instalera se ne podudaraju

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: The installer can only be used if the kernel versions of the live system (${LIVE_KERNEL}) and of the installer (${DI_KERNEL}) are the same.
sr: Instaler se može koristiti samo ako su verzije kernela live sistema (${LIVE_KERNEL}) i instalera (${DI_KERNEL}) iste.

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: Please reboot with the correct kernel (${DI_KERNEL}).
sr: Restartujte računar sa kernelom (${DI_KERNEL}).

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-iscsi)  #-#-#-#-# Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.p
en: Finish
sr: Završiti

note: Type: error Description :sl3:
en: Multidisk (MD) not available
sr: Multidisk (MD) nije dostupan

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support multidisk devices. This should be solved by loading the needed modules.
sr: Trenutni kernel ne podržava multidisk uređaje. Učitavanjem potrebnih modula se može dodati podrška.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create MD device
sr: Kreiraj MD uređaj

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Delete MD device
sr: Obriši MD uređaj

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk configuration actions
sr: Konfiguracija multidiska

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Multidisk (MD) and software RAID configuration menu.
sr: Ovo je Multidisk (MD) i softverski RAID konfiguracioni meni.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure multidisk devices.
sr: Izaberite akcije za konfigurisanje multidisk uređaja.

note: Type: error Description :sl3:
en: No RAID partitions available
sr: RAID particije nisu dostupne

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used multidisk device to free its partitions.
sr: Nisu dostupne neupotrebljene particije tipa „Linux RAID Autodetect“. Kreirajte takvu particiju ili obrišite multidisk uređaj koji je već u upotrebi da oslobodite njegove particije.

note: Type: error Description :sl3:
en: If you have such partitions, they might contain actual file systems, and are therefore not available for use by this configuration utility.
sr: Ako imate takvu particiju, možda sadrži pravi fajl sistem, i zbog toga nije dostupna za upotrebu za ovu konfiguraciju.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions available
sr: Nema dovoljno dostupnih RAID particija

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions available for your selected configuration.  You have ${NUM_PART} RAID partitions available but your configuration requires ${REQUIRED} partitions.
sr: Nema dovoljno RAID particija dostupnih za izabranu konfiguraciju. Imate dostupnih ${NUM_PART} RAID particija, ali je potrebno ${REQUIRED} particija.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device type:
sr: Tip multidisk uređaja:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the multidisk device to be created.
sr: Izaberite tip multidisk uređaja koji će biti kreiran.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 multidisk device:
sr: Aktivni uređaji za RAID0 multidisk udeđaj:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID0 array. Please choose the active devices in this array.
sr: Izabrali ste da kreirate RAID0 niz. Izaberite aktivne uređaje u ovom nizu.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of active devices for the RAID${LEVEL} array:
sr: Broj aktivnih uređaja za RAID${LEVEL} niz:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare partitions. The active partitions are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
sr: RAID${LEVEL} niz će se sastojati od aktivnih i rezervnih particija. Aktivne particije su one u upotrebi, dok će rezrvni uređaji biti u upotrebi samo ako su jedan ili više aktivnih uređaja neupotrebljivi. Najmanje ${MINIMUM} aktivnih uređaja je potrebno.

note: Type: string Description :sl3:
en: NOTE: this setting cannot be changed later.
sr: PRIMEDBA: ovo podešavanje ne može biti kasnije promenjeno.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
sr: Aktivni uređaji za RAID${LEVEL} multidisk udeđaj:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} active devices.
sr: Izabrali ste da kreirate RAID${LEVEL} niz sa ${COUNT} aktivnih uređaja.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions are active devices. You must select exactly ${COUNT} partitions.
sr: Izaberite koje particije su aktivni uređaji. Morate izabrati tačno ${COUNT} particija.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of spare devices for the RAID${LEVEL} array:
sr: Broj rezervnih uređaja za RAID${LEVEL} niz:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
sr: Rezervni uređaji za RAID${LEVEL} multidisk udeđaj:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} spare devices.
sr: Izabrali ste da kreirate RAID${LEVEL} niz sa ${COUNT} rezervnih uređaja.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them later to the array.
sr: Izaberite koje će se particije koristiti kao rezervni uređaji. Možete izabrati do ${COUNT} particija. Ako izaberete manje od ${COUNT} uređaja, preostale particije će biti dodate nizu kao „missing“. Moćićete da ih dodate nizu kasnije.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 multidisk device:
sr: Redosled za RAID10 multidisk udeđaj:

note: Type: string Description :sl3:
en: The layout must be n, o, or f (arrangement of the copies) followed by a number (number of copies of each chunk). The number must be smaller or equal to the number of active devices.
sr: Raspored mora biti n, o ili f (poredak kopija) praćen brojem (broj kopija svakog dela). Broj mora biti manji ili jednak broju aktivnih uređaja.

note: Type: string Description :sl3:
en: The letter is the arrangement of the copies:
     n - near copies: Multiple copies of one data block are at similar
         offsets in different devices.
     f - far copies: Multiple copies have very different offsets
     o - offset copies: Rather than the chunks being duplicated within a
         stripe, whole stripes are duplicated but are rotated by one
         device so duplicate blocks are on different devices.
sr: Slovo u poretku kopija:
     n - bliske kopije: Višestruke kopije istog bloka podataka
         imaju sličan ofset na različitim uređajima.
     f - daleke kopije: Višestruke kopije imaju vrlo različite ofsete
     o - ofset kopije: Umesto dupliranja delova u okviru linije
         cele linije se dupliraju i rotiraju za jedan uređaj tako da
         su duplirani blokovi na različitim uređajima.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device to be deleted:
sr: Multidisk uređaj koji će biti izbrisan:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a multidisk device will stop it and clear the superblock of all its components.
sr: Brisanje multidisk uređaja će ga zaustaviti i obrisati superblok svih njegovih komponenti.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new multidisk device. The array will however be unusable after the deletion.
sr: Ovo vam neće odmah dozvoliti da ponovo koristite particije ili uređaje u novom multidisk uređaju. Ali će niz biti neupotrebljiv nakon brisanja.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you select a device for deletion, you will get some information about it and you will be given the option of aborting this operation.
sr: Ako izaberete uređaj za brisanje, dobićete informacije o njemu i dobićete mogućnost za odustajenje od ove operacije.

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices available
sr: Nema dostupnih multidisk uređaja

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices are available for deletion.
sr: Nema dostupnih multidisk uređaja za brisanje.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this multidisk device?
sr: Stvarno obrisati ovaj multidisk uređaj?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following multidisk device:
sr: Potvrdite da li stvarno želite da obrišete multidisk uređaj:

note: Type: boolean Description :sl3:
en:  Device:            ${DEVICE}
     Type:              ${TYPE}
     Component devices:
sr:  Uređaj:            ${DEVICE}
     Tip:              ${TYPE}
     Component devices:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the multidisk device
sr: Neuspelo brisanje multidisk uređaja

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the multidisk device. It may be in use.
sr: Došlo je do greške pri brisanju multidisk uređaja. Verovatno je u upotrebi.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Activate existing volume groups?
sr: Aktivirati postojeće grupe volumena?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: ${COUNT} existing volume groups have been found. Please indicate whether you want to activate them.
sr: ${COUNT} postojećih grupa volumena je pronađen. Odredite da li želite da ih aktivirate.

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify volume groups (VG)
sr: Promeniti grupe volumena (VG)

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify logical volumes (LV)
sr: Promeniti logičke volumene (LV)

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path Volume groups configurati
en: Leave
sr: Ostaviti

note: Type: select Description :sl3:
en: LVM configuration action:
sr: Konfigurisanje LVM-a:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Logical Volume Manager configuration menu.
sr: Ovo je LVM konfiguracioni meni.

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create volume groups
sr: Napraviti grupe volumena

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete volume groups
sr: Obrisati grupe volumena

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Extend volume groups
sr: Proširiti grupe volumena

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Reduce volume groups
sr: Smanjiti grupe volumena

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume groups configuration action:
sr: Konfiguraciona akcija grupa volumena:

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create logical volumes
sr: Napraviti logičke volumene

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete logical volumes
sr: Obrisati logičke volumene

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volumes configuration action:
sr: Konfiguraciona akcija logičkih volumena:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices for the new volume group:
sr: Uređaji za novu grupu:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices for the new volume group.
sr: Izaberite uređaj za novu grupu volumena.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-#
en: You can select one or more devices.
sr: Možete izabrati jedan ili više uređaja.

note: Type: string Description :sl3:
en: Volume group name:
sr: Ime grupe volumena:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new volume group.
sr: Unesite ime za novu grupu volumena.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No physical volumes selected
sr: Fizički volumeni nisu izabrani

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group was aborted.
sr: Nisu izabrani fizički volumeni. Kreiranje nove grupe volumena je prekinuto.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group name entered
sr: Nije uneto ime grupe volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered.  Please enter a name.
sr: Nije uneto ime za grupu volumena.  Unesite ime.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name already in use
sr: Ime za grupu volumena je već u upotrebi

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: Type: string
en: The selected volume group name is already in use. Please choose another name.
sr: Izabrano ime za grupu volumena je već u upotrebi. Izaberite drugo ime.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name overlaps with device name
sr: Ima grupe volumena se preklapa sa imenom uređaja

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose another name.
sr: Izabrano ime za grupu volumena se preklapa da postojećim imenom uređaja. Izaberite drugo ime.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to delete:
sr: Grupa volumena za brisanje:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to delete.
sr: Izaberite grupu volumena koju želite da obrišete.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No volume group found
sr: Nije pronađena grupa volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found.
sr: Nije pronađena grupa volumena.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group may have already been deleted.
sr: Grupa volumena je možda već obrisana.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete the volume group?
sr: Stvarno obrisati grupu volumena?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm the ${VG} volume group removal.
sr: Potvrsite uklanjanje ${VG} grupe volumena.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting volume group
sr: Greška pri brisanju grupe volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group could not be deleted. One or more logical volumes may currently be in use.
sr: Izabrana grupa volumena ne može biti obrisana. Jedan ili više logičkih volumena je možda u upotrebi.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be deleted.
sr: Grupa volumena ne može biti obrisana.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to extend:
sr: Grupa volumena za proširenje:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to extend.
sr: Izaberite grupu volumena koju želite da proširite.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to add to the volume group:
sr: Uređaj koji treba dodati grpi volumena:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to add to the volume group.
sr: Izaberite uređaj koji želite da dodate grupi volumena.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group was aborted.
sr: Fizički volumeni nisu izabrani. Proširenje grupe volumena je prekinuto.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while extending volume group
sr: Greška pri proširenju grupe volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be added to the selected volume group.
sr: Fizički volumen ${PARTITION} ne može biti dodat izabranoj grupi volumena.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be reduced.
sr: Grupa volumena ne može biti smanjena.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to reduce:
sr: Grupa volumena za smanjenje:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to reduce.
sr: Izaberite grupu volumena koju želite da smanjite.

note: Type: select Description :sl3:
en: Device to remove from volume group:
sr: Uređaji koje treba izbaciti iz grupe volumena:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the device you wish to remove from the volume group.
sr: Izaberite uređaj koji želite da izbacite iz grupe volumena.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Error while reducing volume group
sr: Greška pri smanjenju grupe volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group (${VG}) could not be reduced. There is only one physical volume attached. Please delete the volume group instead.
sr: Izabrana grupa volumena (${VG}) ne može biti smanjena. Samo je jedan fizički volumen zakačen. Obrišite grupu volumena.

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be removed from the selected volume group.
sr: Fizički volumen ${PARTITION} ne može biti uklonjen iz izabrane grupe volumena.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume groups were found for creating a new logical volume.  Please create more physical volumes and volume groups.
sr: Grupe volumena nisu pronađene za kreiranje novog logičkog volumena. Kreirajte više fizičkih volumena i grupa volumena.

note: Type: error Description :sl3:
en: No free volume groups were found for creating a new logical volume. Please create more physical volumes and volume groups, or reduce an existing volume group.
sr: Nisu pronađene slobodne grupe volumena za kreiranje novog logičkog volumena. Kreirajte više fizičkih volumena i grupa volumena, ili smanjite postojeću grupu volumena.

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume name:
sr: Ime logičkog volumena:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new logical volume.
sr: Unesite ime za novu logičku particiju.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Volume group:
sr: Grupa volumena:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group where the new logical volume should be created.
sr: Izaberite grupu volumena gde treba biti kreiran novi logički volumen.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume name entered
sr: Nije uneto ime za logički volumen

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered.  Please enter a name.
sr: Nije uneto ime za logički volumen. Unesite ime.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while creating a new logical volume
sr: Greška pri kreiranju novog logičkog volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: The name ${LV} is already in use by another logical volume on the same volume group (${VG}).
sr: Ime ${LV} za logički volumen je već u upotrebi u okviru iste grupe volumena (${VG}).

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume size:
sr: Veličina logičkog volumena:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the size of the new logical volume. The size may be entered in the following formats: 10K (Kilobytes), 10M (Megabytes), 10G (Gigabytes), 10T (Terabytes). The default unit is Megabytes.
sr: Unesite veličinu novog logičkog volumena. Mogući formati su: 10K (kilobajti), 10M (megabajti), 10G (gigabajti), 10T (terabajti). Podrazumevane jedinice su megabajti.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to create a new logical volume (${LV}) on ${VG} with the new size ${SIZE}.
sr: Nemoguće je kreirati novi logički volumen (${LV}) u okviru ${VG} nove veličine ${SIZE}.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found for deleting a logical volume.
sr: Nije pronađena grupa volumena za brisanje logičkog volumena.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group which contains the logical volume to be deleted.
sr: Izaberite grupu volumena koja sadrži logički volumen koji treba obrisati.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume found
sr: Nije pronađen logički volumen

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found.  Please create a logical volume first.
sr: Nije pronađen logički volumen. Kreirajte ga.

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volume:
sr: Logički volumen:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to be deleted on ${VG}.
sr: Izaberite logički volumen u okviru ${VG} za brisanje.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting the logical volume
sr: Greška pri brisanju logičkog volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume (${LV}) on ${VG} could not be deleted.
sr: Logički volumen (${LV}) u okviru ${VG} ne može biti obrisan.

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable physical volumes found
sr: Nisu pronađeni upotrebljivi fizički volumeni

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes (i.e. partitions) were found in your system. All physical volumes may already be in use. You may also need to load some required kernel modules or re-partition the hard drives.
sr: Fizički volumeni (tj. particije) nisu pronađeni na vašem sistemu. Svi fizički volumeni su možda već u upotrebi. Možda treba da učitate potrebne module za kernel ili da ponovo particioniše hard diskove.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager not available
sr: LVM nije dostupan

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't support the Logical Volume Manager. You may need to load the lvm-mod module.
sr: Trenutni kernel ne podržava LVM. Treba da učitate „lvm-mod“ modul.

note: Type: text Description :sl3:
en: Software RAID device
sr: Softverski RAID uređaj

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure software RAID
sr: Konfiguriši softverski RAID

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by software RAID device ${DEVICE}
sr: Particija u upotrebi od softverskog RAID uređaja ${DEVICE}

note: Type: error Description :sl3:
en: Software RAID not available
sr: Softverski RAID nije dostupan

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support software RAID (MD) devices. This should be solved by loading the necessary modules.
sr: Trenutni kernel ne podržava softverske RAID (MD) uređaje. Obo treba rešiti učitavanjem potrebnih modula.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID configuration actions
sr: Konfigurisanje softverskog RAID-a

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the software RAID (or MD, "multiple device") configuration menu.
sr: Ovo je konfiguracioni meni za softverski RAID (ili MD, „višestruki uređaj“).

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure software RAID.
sr: Izaberite jednu od ponuđenih akcija za konfigurisanje softverskog RAID-a.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device type:
sr: Tip softverskog RAID-a:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the software RAID device to be created.
sr: Izaberite tip softvarskog RAID uređaja za kreiranje.

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used software RAID device to free its partitions.
sr: Nisu pronađene slobodne particije tipa „Linux RAID Autodetect“. Kreirajte takvu particiju, ili obrišite softverski RAID uređaj koji je već u upotrebi da oslobodite njegove particije.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 array:
sr: Aktivni uređaji za RAID0 niz:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare devices. The active devices are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
sr: RAID${LEVEL} niz će se sastojati od aktivnih i rezervnih uređaja. Aktivni uređaji su oni u upotrebi, dok će rezrvni uređaji biti u upotrebi samo ako su jedan ili više aktivnih uređaja neupotrebljivi. Najmanje ${MINIMUM} aktivnih uređaja je potrebno.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} array:
sr: Aktivni uređaji za RAID${LEVEL} niz:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} array:
sr: Rezervni uređaji za RAID${LEVEL} niz:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them to the array later.
sr: Izaberite koje će se particije koristiti kao rezervni uređaji. Možete izabrati do ${COUNT} particija. Ako izaberete manje od ${COUNT} uređaja, preostale particije će biti dodate nizu kao „missing“. Moćićete da ih dodate nizu kasnije.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 array:
sr: Redosled za RAID10 niz:

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device to be deleted:
sr: Softverski RAID uređaji za brisanje:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a software RAID device will stop it and clear the superblock of all its components.
sr: Brisanje softverskog RAID uređaja će ga zaustaviti i obrisati superblok svih njegovih komponenti.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new software RAID device. The array will however be unusable after the deletion.
sr: Ovo vam neće odmah dozvoliti da ponovo koristite particije ili uređaje u novom softverskom RAID uređaju. Ali će niz biti neupotrebljiv nakon brisanja.

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices available
sr: Nije dostupan nijedan softverski RAID uređaj

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices are available for deletion.
sr: Nema softverskih RAID uređaja dostupnih za brisanje.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this software RAID device?
sr: Stvarno obrisati ovaj softverski RAID uređaj?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following software RAID device:
sr: Potvrdite da li stvarno želite da obrišete softverski RAID uređaj:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the software RAID device
sr: Neuspelo brisanje softverskog RAID uređaja

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the software RAID device. It may be in use.
sr: Došlo je do greške pri brisanju softverskog RAID uređaja. Moguće da je u upotrebi.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to the storage devices and configure RAID?
sr: Zapiati

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before RAID can be configured, the changes have to be written to the storage devices.  These changes cannot be undone.
sr: Pre konfiguracije RAID-a, treba primeniti promene na uređaju za skladištenje. Ove promene nije moguće poništiti.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: When RAID is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed.  Please convince yourself that you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks.
sr: Kada je RAID konfigurisan, nisu dozvoljene dodatne promene na particijama diskova koji sadrže fizičke volumene. Ubedite sebe da ste zadovoljni sa trenutnom particionom šemom na ovim diskovima.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure RAID?
sr: Zadržati trenutni raspored particija i konfigurisati RAID?

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration failure
sr: Greška pri konfigurisanju RAID-a

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration has been aborted.
sr: RAID konfiguracija je prekinuta.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for RAID
sr: fizički volumen za RAID

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing software RAID partitions?
sr: Ukloniti postojeću softversku RAID particiju?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device contains partitions used for software RAID devices. The following devices and partitions are about to be removed:
sr: Izabrani uređaj sadrži particije upotrebljene za softverske RAID uređaje. Sledeći uređaji i particije će biti uklonjeni:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Software RAID devices about to be removed: ${REMOVED_DEVICES}
sr: Softverski RAID uređaji koji će biti uklonjeni: ${REMOVED_DEVICES}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Partitions used by these RAID devices: ${REMOVED_PARTITIONS}
sr: Particije koje koriste ovi RAID uređaji: ${REMOVED_PARTITIONS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the software RAID devices.
sr: Ovo će takođe trajno obrisati sve podatke koji se trenutno nalaze na softveskim RAID uređajima.

note: Type: text Description :sl3:
en: Unallocated physical volumes:
sr: Neodređeni fizički volumeni:

note: Type: text Description :sl3:
en: Volume groups:
sr: Grupe volumena:

note: Type: text Description :sl3:
en: Uses physical volume:
sr: Koriste fizički volumen:

note: Type: text Description :sl3:
en: Provides logical volume:
sr: Pružaju logički volumen:

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Physical Volumes"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Physical Volumes:" ]
sr: nema

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Volume Groups"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Volume Groups:" ]
sr: nema

note: Type: text Description :sl3: Translators: use the acronym for "Physical Volume" in your language here
en: PV
sr: FV

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by LVM volume group ${VG}
sr: Particija u upotrebi od LVM grupe volumena ${VG}

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Display configuration details
sr: Prikazati detalje kofiguracije

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create volume group
sr: Napraviti grupu volumena

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete volume group
sr: Obrisati grupu volumena

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Extend volume group
sr: Proširiti grupu volumena

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Reduce volume group
sr: Smanjiti grupu volumena

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create logical volume
sr: Napraviti logički volumen

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete logical volume
sr: Obrisati logički volumen

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disks and configure LVM?
sr: Zapisati promene na disk i konfigurisati LVM?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before the Logical Volume Manager can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk. These changes cannot be undone.
sr: Pre konfiguracije LVM-a, trenutna particiona šema treba da se zapiše na disk.  Ove promene se ne mogu poništiti.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitioning scheme of disks containing physical volumes are allowed during the installation. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme before continuing.
sr: Nakon konfiguracije LVM-a nisu dozvoljene dodatne izmene tokom instalacije na particionoj šemi diskova koji sadrže fizičke volumene. Odlučite da li ste zadovoljni trenutnom particionom šemom za ove diskove pre nego što nastavite.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure LVM?
sr: Zadržati trenutni raspored particija i konfigurisati LVM?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks before continuing.
sr: Nakon konfiguracije LVM-a nisu dozvoljene dodatne izmene na particijama diskova koji sadrže fizičke volumene. Odlučite da li ste zadovoljni trenutnom particionom šemom za ove diskove pre nego što nastavite.

note: Type: error Description :sl3:
en: LVM configuration failure
sr: Greška pri konfiguraciji LVM-a

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while writing the changes to the disks.
sr: Došlo je do greške prilikom zapisivanja izmena na diskove.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager configuration has been aborted.
sr: Konfiguracija LVM-a je prekinuta.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for LVM
sr: fizički volumen za LVM

note: Type: select Description :sl3:
en: Summary of current LVM configuration:
sr: Pregled trenutne LVM konfiguracije:

note: Type: select Description :sl3:
en:  Free Physical Volumes:  ${FREE_PVS}
     Used Physical Volumes:  ${USED_PVS}
     Volume Groups:          ${VGS}
     Logical Volumes:        ${LVS}
sr:  Slobodni fizički volumeni:  ${FREE_PVS}
     Iskorišćeni fizički volumeni:  ${USED_PVS}
     Grupe volumena:          ${VGS}
     Logički volumeni:        ${LVS}

note: Type: note Description :sl3:
en: Current LVM configuration:
sr: Trenutna LVM konfiguracija:

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group has been aborted.
sr: Fizički volumeni nisu izabrani.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered. Please enter a name.
sr: Nije uneto ime za grupu volumena. Unesite ime.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name is already in use. Please choose a different name.
sr: Izabrano ime za grupu volumena je već u upotrebi. Izaberite grugo ime.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose a different name.
sr: Izabrano ime za grupu volumena se poklapa sa postojećim imenom uređaja. Izaberite drugo ime.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group ${VG} could not be created.
sr: Grupa volumena ${VG} ne može biti kreirana.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group has been aborted.
sr: Fizički volumeni nisu izabrani. Proširenje grupe volumena je prekinuto.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to remove from the volume group:
sr: Uređaji koje treba ukloniti iz ggrupe volumena:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to remove from the volume group.
sr: Izaberite uređaje za uklanjanje iz grupe volumena.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Reduction of the volume group was aborted.
sr: Fizički volumeni nisu izabrani. Smanjenje grupe volumena je prekinuto.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered. Please enter a name.
sr: Nije uneto ime za logički volumen. Unesite ime.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found. Please create a logical volume first.
sr: Nije pronađen logički volumen. Kreirajte ga.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to delete.
sr: Izaberite logički volumen za brisanje.

note: Type: text Description :sl3:
en: in VG ${VG}
sr: u GV ${VG}

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume ${LV} on ${VG} could not be deleted.
sr: Logički volumen (${LV}) u okviru ${VG} ne može biti obrisan.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while initializing physical volume
sr: Greška pri inicijalizaciji fizičkog volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PV} could not be initialized.
sr: Fizički volumen ${PV} ne može biti inicijalizovan.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid logical volume or volume group name
sr: Neispravno ime za logički volumen ili grupu volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical volume or volume group names may only contain alphanumeric characters, hyphen, plus, period, and underscore. They must be 128 characters or less and may not begin with a hyphen. The names "." and ".." are not allowed. In addition, logical volume names cannot begin with "snapshot".
sr: Nazivi logičkih volumena ili grupe volumena mogu da sadrže samo alfanumeričke karaktere, crtu, plus, tačku i donju crtu. Mogu da imaju najviše 128 karaktera i ne mogu da počinju crtom. Nazivi „.“ i „..“ nisu dozvoljeni. Dodatno, nazivi logičkih volumena ne mogu da počinju sa „snapshot“.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please choose a different name.
sr: izaberite drugo ime

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing logical volume data?
sr: Ukloniti postojeće podatke logičkih prostora?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device already contains the following LVM logical volumes, volume groups and physical volumes which are about to be removed:
sr: Izabrani uređaj več sadrži sledeće LVM logičke volumene, grupe volumena i fizičke volumene koji će biti uklonjeni:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Logical volume(s) to be removed: ${LVTARGETS}
sr: Logički volumen(i) koje terba ukloniti: ${LVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Volume group(s) to be removed: ${VGTARGETS}
sr: Grupa(e) volumena koje treba ukloniti: ${VGTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Physical volume(s) to be removed: ${PVTARGETS}
sr: Fizički volumen(i) koje treba ukloniti: ${PVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the logical volumes.
sr: Ovo će takođe trajno obrisati sve podatke koji se trenutno nalaze na logičkim volumenima.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to automatically remove LVM data
sr: Nemoguće je automatski ukloniti LVM podatke

note: Type: error Description :sl3:
en: Because the volume group(s) on the selected device also consist of physical volumes on other devices, it is not considered safe to remove its LVM data automatically. If you wish to use this device for partitioning, please remove its LVM data first.
sr: Pošto se grupa(e) volumena na izabranom uređaju sastoji i od fizičkih volumena na drugim uređajima, smatra se da nije sigurno da se automatski uklone LVM podaci. Ako želite da koristite ovaj uređaj za particionisanje, uklonite LVM podatke prvo.

note: Type: note Description :sl3:
en: Logical Volume Management
sr: LVM

note: Type: note Description :sl3:
en: A common situation for system administrators is to find that some disk partition (usually the most important one) is short on space, while some other partition is underused. The Logical Volume Manager (LVM) can help with this.
sr: Česta situacija za sistem administratore je da nađu neke particije koje imaju manjak prostora (obično najvažnije), dok su neke druge particije slabo u upotrebi. LVM može tu da pomogne.

note: Type: note Description :sl3:
en: LVM allows combining disk or partition devices ("physical volumes") to form a virtual disk ("volume group"), which can then be divided into virtual partitions ("logical volumes"). Volume groups and logical volumes may span several physical disks. New physical volumes may be added to a volume group at any time, and logical volumes can be resized up to the amount of unallocated space in the volume group.
sr: LVM omogućava kombinovanje disk ili particionih uređaja („fizički volumeni“) za formiranje virtualnog diska („grupa volumena“), koji onda može biti podeljen na virtualne particije („logički volumeni“). Grupe volumena i logički volumeni mogu da se prostiru na više fizičkih diskova. Novi fizički volumeni mogu biti dodati grupi volumena bilo kad i logički volumeni mogu biti prošireni za veličinu nealociranog prostora u grupi volumena.

note: Type: note Description :sl3:
en: The items on the LVM configuration menu can be used to edit volume groups and logical volumes. After you return to the main partition manager screen, logical volumes will be displayed in the same way as ordinary partitions, and should be treated as such.
sr: Stavke u LVM konfiguracionom meniju mogu biti upotrebljene za uređivanje grupa volumena i logičkih volumena. Nakon što se vratite na uređivanje particija, logički volumeni će biti prikazani kao obične particije i kao takve ih treba tretirati.

note: Type: string Description :sl3:
en: Name of the volume group for the new system:
sr: Ime volumenske grupe za novi sistem:

note: Type: error Description :sl3:
en: This happened because the selected recipe does not contain any partition that can be created on LVM volumes.
sr: Ovo se desilo zato što izabrani recept ne sadrži nijednu particiju koja može biti napravljena na LVM volumenima.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Continue installation without /boot partition?
sr: Nastaviti instalaciju bez /boot particije?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The recipe you selected does not contain a separate partition for /boot. This is normally needed to allow you to boot the system when using LVM.
sr: Recept koji ste izabrali ne sadrži zasebnu particiju za /boot. Ovo je obično potrebno da bi vam omogućilo da pokrenete sistem kada koristite LVM.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You can choose to ignore this warning, but that may result in a failure to reboot the system after the installation is completed.
sr: Možete izabrati da zanemarite ovo upozorenje, ali to može dovesti do nemogućnosti da ponovo pokrenete sistem pošto se završi instalacija.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group name used to automatically partition using LVM is already in use. Lowering the priority for configuration questions will allow you to specify an alternative name.
sr: Ime volumenske grupe korišćene pri automatskom particionisanju koristeći LVM je već u upotrebi. Snižavanje prioriteta za konfiguraciona pitanja će vam omogućiti da naznačite drugo ime.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unexpected error while creating volume group
sr: Došlo je do neočekivane greške prilikom kreiranja volumenske grupe

note: Type: error Description :sl3:
en: Autopartitioning using LVM failed because an error occurred while creating the volume group.
sr: Automatsko particionisanje koristeći LVM nije uspelo jer je došlo do greške prilikom kreiranja volumenske grupe.

note: Type: text Description :sl3:
en: Multiple disks (%s)
sr: Više diskova (%s)

note: Type: error Description :sl3:
en: Non-existing physical volume
sr: Nepostojeći fizički volumen

note: Type: error Description :sl3:
en: A volume group definition contains a reference to a non-existing physical volume.
sr: Definicija grupe volumena sadrži referencu ka nepostojećem fizičkom volumenu.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check that all devices are properly connected. Alternatively, please check the automatic partitioning recipe.
sr: Proverite da li su svi uređaji dobro povezani ili proverite automatsko particionisanje.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volume defined in volume group
sr: Fizički volumeni nisu definisani u grupi volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: The automatic partitioning recipe contains the definition of a volume group that does not contain any physical volume.
sr: Automatsko particionisanje sadrži definiciju grupe volumena koja ne sadrži nijedan fizički volumen.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the automatic partitioning recipe.
sr: Proverite automatsko particionisanje.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while setting up RAID
sr: Greška pri nameštanju RAID-a

note: Type: error Description :sl3:
en: An unexpected error occurred while setting up a preseeded RAID configuration.
sr: Došlo je do neočekivane greške prilikom podešavanja RAID konfiguracije.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions specified
sr: Nije određeno dovoljno RAID particija

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions specified for your preseeded configuration. You need at least 3 devices for a RAID5 array.
sr: Nema dovoljno RAID particija navedenih za vašu konfiguraciju. Treba vam najmanje 3 uređaja za RAID5 niz.

note: Type: text Description File system name Keep translations short enough :sl3:
en: physical volume for encryption
sr: fizički volumen za enkripciju

note: Type: text Description This is related to "encryption method" Encryption type for a file system Translations should be kept below 40 columns :sl3:
en: Device-mapper (dm-crypt)
sr: Maper uređaja (dm-crypt)

note: Type: text Description This is related to "encryption method" Encryption type for a file system :sl3:
en: not active
sr: neaktivno

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption method:
sr: Metod enkripcije:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption method for this partition:
sr: Metod enkripcije za ovu particiju:

note: Type: select Description :sl3:
en: Changing the encryption method will set other encryption-related fields to their default values for the new encryption method.
sr: Promena metode enkripcije će podesiti ostala povezana polja na njihove podrazumevane vrednosti za novi metod enkripcije.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption:
sr: Enkripcija:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption for this partition:
sr: Enkripcija za ovu particiju:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Key size:
sr: Veličina ključa:

note: Type: select Description :sl3:
en: Key size for this partition:
sr: Veličina ključa za ovu particiju:

note: Type: text Description An initialization vector is the initial value used to seed the encryption algorithm Should be kept below 24 columns :sl3:
en: IV algorithm:
sr: IV algoritam:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Initialization vector generation algorithm for this partition:
sr: Algoritam generisanja inicijalizacionog vektora za ovu particiju:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Different algorithms exist to derive the initialization vector for each sector. This choice influences the encryption security. Normally, there is no reason to change this from the recommended default, except for compatibility with older systems.
sr: Postoje različiti algoritmi koji izvlače inicijalizacioni vektor za svaki sektor. Izbor utiče na sigurnost enkripcije. Normalno, nije potrebno menjati podrazumevano, osim zbog kompatibilnosti sa starijim sistemima.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key:
sr: Ključ za enkripciju:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key for this partition:
sr: Tip enkripcionog ključa za ovu particiju:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key hash:
sr: Haš ključa za enkripciju:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key hash for this partition:
sr: Tip haša za ključ enkripcije za ovu particiju:

note: Type: select Description :sl3:
en: The encryption key is derived from the passphrase by applying a one-way hash function to it. Normally, there is no reason to change this from the recommended default and doing so in the wrong way can reduce the encryption strength.
sr: Ključ za enkripciju se generiše iz lozinke pomoću haš funkcije. Normalno, ne postoji razlog za promenu podrazumevanog, jer može smanjiti jačinu enkripcije.

note: Type: text Description This shows up in a screen summarizing options and will be followed by "yes" or "no" :sl3:
en: Erase data:
sr: Brisanje podataka:

note: Type: text Description :sl3:
en: Erase data on this partition
sr: Izbriši podatke na ovoj particiji

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really erase the data on ${DEVICE}?
sr: Stvarno obrisati podatke sa ${DEVICE}?

note: Type: text Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE}
sr: Brisanje podataka sa ${DEVICE}

note: Type: error Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE} failed
sr: Neuspelo brisanje podataka sa ${DEVICE}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with random data. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
sr: Podaci na uređaju ${DEVICE} će biti prepisani nasumičnim podacima. Neće se moći povratiti nakon ovog koraka. Ovo je poslednja šansa da prekinete brisanje.

note: Type: text Description :sl3:
en: Setting up encryption...
sr: Podešavanje enkripcije...

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure encrypted volumes
sr: Konfiguriši enkriptovane volumene

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions to encrypt
sr: Nema particija za enkripciju

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions have been selected for encryption.
sr: Particija nije izabrana za enkripciju.

note: Type: note Description :sl3:
en: Required programs missing
sr: Nedostaju potrebni programi

note: Type: note Description :sl3:
en: This build of debian-installer does not include one or more programs that are required for partman-crypto to function correctly.
sr: Ova verzija „debian-installer“-a ne sadrži jedan ili više programa koji su neophodni da „partman-crypto“ pravilno funkcioniše.

note: Type: error Description :sl3:
en: Required encryption options missing
sr: Nedostaju potrebne opcije za enkripciju

note: Type: error Description :sl3:
en: The encryption options for ${DEVICE} are incomplete. Please return to the partition menu and select all required options.
sr: Opcije za enkripciju za ${DEVICE} su nepotpune. Vratite se u meni za particionisanje i izaberite sve potrebne opcije.

note: Type: text Description :sl3: Translators: this string is used to assemble a string of the format "$specify_option: $missing". If this proves to be a problem in your language, please contact the maintainer and we can do it differently.
en: missing
sr: nedostaje

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use as physical volume for encrypted volume ${DEV}
sr: Particija u upotrebi kao fizički volumen za enkriptovani volumen ${DEV}

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption package installation failure
sr: Greška pri instalaciji enkriptovanog paketa

note: Type: error Description :sl3:
en: The kernel module package ${PACKAGE} could not be found or an error occurred during its installation.
sr: Paket kernel modula ${PACKAGE} nije pronađen ili je došlo do greške tokom njegove instalacije.

note: Type: error Description :sl3:
en: It is likely that there will be problems setting up encrypted partitions when the system is rebooted. You may be able to correct this by installing the required package(s) later on.
sr: Moguće je da će nastati problemi pri podešavanju enkriptovanih particija kad se sistem ponovo butuje. Možete popraviti ovo instaliranjem potrebnih paketa kasnije.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disk and configure encrypted volumes?
sr: Zapisati izmene na disk i konfigurisati enkriptovani volumen?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before encrypted volumes can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk.  These changes cannot be undone.
sr: Pre nego što enkriptovani volumeni mogu biti konfigurisani, trenutna particiona šema mora biti zapisana na disk.  Ove promene se ne mogu poništiti.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the encrypted volumes have been configured, no additional changes to the partitions on the disks containing encrypted volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme for these disks before continuing.
sr: Nakon konfiguracije enkriptovanih volumena, nisu dozvoljene dodatne izmene na particijama diskova koji sadrže enkriptovane volumene. Odlučite da li ste zadovoljni trenutnom particionom šemom za ove diskove pre nego što nastavite.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure encrypted volumes?
sr: Konfigurisati enkritovane volumene na postojeći raspored particija?

note: Type: error Description :sl3:
en: Configuration of encrypted volumes failed
sr: Nije uspela konfiguracija enkriptovanih volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while configuring encrypted volumes.
sr: Došlo je do greške prilikom konfigurisanja enkriptovanih volumena.

note: Type: error Description :sl3:
en: The configuration has been aborted.
sr: Konfigurisanje je prekinuto.

note: Type: error Description :sl3:
en: Initialisation of encrypted volume failed
sr: Nije uspela inicijalizacija enkriptovanog volumena

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up encrypted volumes.
sr: Došlo je do greške prilikom podešavanja enkriptovanih volumena.

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Passphrase
sr: Lozinka

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Keyfile (GnuPG)
sr: Fajl sa ključem (GnuPG)

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Random key
sr: Nasumični ključ

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsafe swap space detected
sr: Detektovan je nesiguran prostor za dodatnu memoriju

note: Type: error Description :sl3:
en: An unsafe swap space has been detected.
sr: Detektovan je nesiguran prostor za dodatnu memoriju.

note: Type: error Description :sl3:
en: This is a fatal error since sensitive data could be written out to disk unencrypted. This would allow someone with access to the disk to recover parts of the encryption key or passphrase.
sr: Ovo je fatalna greška, jer osetljivi podaci mogu biti zapisani neenkriptovani. Ovo dozvoljava nekome sa pristupom disku da povrati delove ključa za enkripciju ili lozinke.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please disable the swap space (e.g. by running swapoff) or configure an encrypted swap space and then run setup of encrypted volumes again. This program will now abort.
sr: Isključite prostor za dodatnu memoriju (npr. pokretanjem programa swapoff) ili konfigurišite enkriptovani prostor za dodatnu memoriju i onda pokrenite podešavanje enkriptovanih volumena ponovo. Ovaj program će se sada prekinuti.

note: Type: password Description :sl3:
en: Encryption passphrase:
sr: Lozinka za enkripciju:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to choose a passphrase to encrypt ${DEVICE}.
sr: Treba da izaberete lozinku za enkripciju ${DEVICE}.

note: Type: password Description :sl3:
en: The overall strength of the encryption depends strongly on this passphrase, so you should take care to choose a passphrase that is not easy to guess. It should not be a word or sentence found in dictionaries, or a phrase that could be easily associated with you.
sr: Celokupna jačina particije veoma zavisi od ove lozinke, tako da vodite računa da izaberete lozinku koja se ne može lako pogoditi. To ne bi trebalo da bude reč iz rečnika ili reč koja se može lako povezati sa vama.

note: Type: password Description :sl3:
en: A good passphrase will contain a mixture of letters, numbers and punctuation. Passphrases are recommended to have a length of 20 or more characters.
sr: Dobra lozinka će sadržati mešavinu slova, cifara i znakova interpunkcije. Lozinke bi trebale da imaju dužinu od 20 ili više karaktera.

note: Type: password Description :sl3:
en: Re-enter passphrase to verify:
sr: Ponovo unesite lozinku radi provere:

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same passphrase again to verify that you have typed it correctly.
sr: Unesite istu root lozinku ponovo radi provere da li ste je uneli ispravno.

note: Type: error Description :sl3:
en: Passphrase input error
sr: Greška pri unosu lozinke

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passphrases you entered were not the same. Please try again.
sr: Dve lozinke koje ste uneli se razlikuju. Probajte ponovo.

note: Type: error Description :sl3:
en: Empty passphrase
sr: Prazna lozinka

note: Type: error Description :sl3:
en: You entered an empty passphrase, which is not allowed. Please choose a non-empty passphrase.
sr: Uneli ste praznu lozinku, što nije dopušteno. Izaberite lozinku.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use weak passphrase?
sr: Koristiti slabu lozinku?

note: Type: boolean Description :sl3: Translators: we unfortunately cannot use plural forms here So, you are suggested to use the plural form adapted for MINIMUM=8, which is the current hardcoded value
en: You entered a passphrase that consists of less than ${MINIMUM} characters, which is considered too weak. You should choose a stronger passphrase.
sr: Uneli ste lozinku koja se sastoji od manje od ${MINIMUM} karaktera, što se smatra previše slabim. Izaberite jaču lozinku.

note: Type: entropy Description :sl3:
en: The encryption key for ${DEVICE} is now being created.
sr: Ključ za enkripciju za ${DEVICE} je sada kreiran.

note: Type: text Description :sl3:
en: Key data has been created successfully.
sr: Ključ je uspešno kreiran.

note: Type: error Description :sl3:
en: Keyfile creation failure
sr: Problem pri kreiranju ključa

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while creating the keyfile.
sr: Došlo je do greške prilikom kreiranja fajla sa ključem.

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption configuration failure
sr: Problem sa konfiguracijom enkripcije

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the root file system to be stored on an encrypted partition. This feature requires a separate /boot partition on which the kernel and initrd can be stored.
sr: Izabrali ste da root fajl sistem bude na enkriptovanoj particiji. Ovo zahteva odvojenu /boot particiju na kojoj će biti kernel i „initrd“.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and setup a /boot partition.
sr: Trebalo bi da se vratite i podesite /boot particiju.

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the /boot file system to be stored on an encrypted partition. This is not possible because the boot loader would be unable to load the kernel and initrd. Continuing now would result in an installation that cannot be used.
sr: Izabrali ste da /boot fajl sistem bude na enkriptovanoj particiji. Ovo nije moguće jer but louder neće moći da učita kernel i „initrd“. Ako nastavite sada završićete sa instalacijom koja neće biti upotrebljiva.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and choose a non-encrypted partition for the /boot file system.
sr: Trebalo bi da se vratite i izaberete neenkriptovanu particiju za /boot fajl sistem.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Are you sure you want to use a random key?
sr: Da li ste sigurni da želite da koristite nasumično generisan ključ?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen a random key type for ${DEVICE} but requested the partitioner to create a file system on it.
sr: Izabrali ste tip nasumičnog ključa za ${DEVICE} a zahtevali kreaciju fajl sistema na njemu.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Using a random key type means that the partition data is going to be destroyed upon each reboot. This should only be used for swap partitions.
sr: Upotreba tipa nasumičnog ključa znači da će podaci sa particije biti uništeni posle svakog ponovnog butovanja. Ovo treba upotrebiti samo za particiju za dodatnu memoriju.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to download crypto components
sr: Neuspelo preuzimanje „crypto“ komponenata

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred trying to download additional crypto components.
sr: Došlo je do greške pri pokušaju preuzimanja „crypto“ komponenata.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Proceed to install crypto components despite insufficient memory?
sr: Nastaviti instaliranje „crypto“ komponenata uprkos nedostatku memorije?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: There does not seem to be sufficient memory available to install additional crypto components. If you choose to go ahead and continue anyway, the installation process could fail.
sr: Izgleda da nema dovoljno slobodne memorije za instalaciju dodatnih „crypto“ komponenata. Ako odaberete da nastavite, proces instalacije možda neće uspeti.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create encrypted volumes
sr: Napravi enkriptovane volumene

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption configuration actions
sr: Akcije pri konfiguraciji enkripcije

note: Type: select Description :sl3:
en: This menu allows you to configure encrypted volumes.
sr: Ovaj meni omogućava konfiguraciju enkritovanih volumena.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to encrypt:
sr: Uređaji koji će biti enkriptovani:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices to be encrypted.
sr: Izaberite uređaje za enkripciju.

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices selected
sr: Nijedan uređaj nije izabran

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices were selected for encryption.
sr: Nisu izabrani uređaji za enkripciju.

note: Type: text Description :sl3: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up encrypted LVM
sr: Navođeno - upotrebi ceo disk i podesi LVM

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters
sr: Unesite nasumične karaktere

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard, or just wait until enough key data has been collected (which can take a long time).
sr: Možete ubrzati proces unoseći nasumične karaktere na tastaturi, ili samo čekajte dok se ne sakupi dovoljno podataka (što može da potraje).

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters or make random movements with the mouse
sr: Unosite nasumične karaktere ili nasumično pokrećite miš

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard or by making random movements with the mouse.
sr: Možete ubrzati proces unoseći nasumične karaktere na tastaturi ili nasumično pomerajući miša.
