debian-installer - en to tg translation catalogue (695 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Do not change the boot/kernel font
tg: Шрифти роҳандозӣ/ҳастаро тағйир надиҳед

note: Type: text Description :sl3:
en: Let the system select a suitable font
tg: Иҷозат диҳед, ки низом шрифти мувофиқро интихоб кунад

note: Type: text Description Used in the font size question like this: "12x24, framebuffer only" :sl3:
en: framebuffer only
tg: танҳо чорчӯбаи миёнҷӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Arabic
tg: . Арабӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Armenian
tg: # Арманӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - KOI8-R and KOI8-U
tg: # Кириллӣ - KOI8-R ва KOI8-U

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - non-Slavic languages
tg: # Кириллӣ - забонҳои ғайриславянӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - Slavic languages (also Bosnian and Serbian Latin)
tg: # Кириллӣ - забонҳои славянӣ (инчунин босниягӣ ва лотинии сербӣ)

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Ethiopic
tg: . Эфиопиягӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Georgian
tg: # Гурҷӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Greek
tg: # Юнонӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Hebrew
tg: # Ибронӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Lao
tg: # Лао

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin1 and Latin5 - western Europe and Turkic languages
tg: # Latin1 ва Latin5 - забонҳои Аврупои ғарбӣ ва туркӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin2 - central Europe and Romanian
tg: # Latin2 - Аврупои Марказӣ ва Руминӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin3 and Latin8 - Chichewa; Esperanto; Irish; Maltese and Welsh
tg: # Latin3 ва Latin8 - Чичева; Эсперанто; Ирландӣ; Малтӣ ва Валлӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin7 - Lithuanian; Latvian; Maori and Marshallese
tg: # Latin7 - Литвонӣ; Латвиягӣ; Маори ва Маршаллӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Latin - Vietnamese
tg: . Лотинӣ - Ветнамӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Thai
tg: # Тайӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Hebrew; basic Arabic
tg: . Ҳамҷояшуда - Лотинӣ; Кириллии славянӣ; Ибронӣ; Арабии оддӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Greek
tg: . Ҳамҷояшуда - Лотинӣ; Кириллии славянӣ; Юнонӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic and non-Slavic Cyrillic
tg: . Ҳамҷояшуда - Лотинӣ; Кириллии славянӣ ва ғайриславянӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guess optimal character set
tg: Пешниҳоди маҷмӯи аломатҳои мувофиқтар

note: Type: select Description :sl3:
en: Character set to support:
tg: Маҷмӯи аломатҳои дастгиришаванда:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the character set that should be supported by the console font.
tg: Лутфан, маҷмӯи аломатҳоеро интихоб намоед, ки бояд бо шрифти консолӣ дастгирӣ карда шавад.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you don't use a framebuffer, the choices that start with "." will reduce the number of available colors on the console.
tg: Агар шумо миёнгири чорчӯбаҳоро истифода набаред, интихобҳое, ки бо "." оғоз меёбанд, миқдори рангҳои дастраси консолро паст мекунанд.

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: Font for the console:
tg: Шрифт барои консол:

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: "VGA" has a traditional appearance and has medium coverage of international scripts. "Fixed" has a simplistic appearance and has better coverage of international scripts. "Terminus" may help to reduce eye fatigue, though some symbols have a similar aspect which may be a problem for programmers.
tg: "VGA" намуди зоҳирии пешфарз дорад ва тарзҳои навишти байналмиллалиро ба таври миёна дастгирӣ мекунад. "Fixed" намуди зоҳирии оддӣ дорад ва тарзҳои навишти байналмиллалиро беҳтар дастгирӣ мекунад. "Terminus" метавонад мондашавии чашмро пасттар кунад, аммо баъзе аломатҳо ба якдигар монанд мебошанд, ки ин метавонад барои барномасозон мушкил гардад.

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: If you prefer a bold version of the Terminus font, choose either TerminusBold (if you use a framebuffer) or TerminusBoldVGA (otherwise).
tg: Агар ба шумо гунаи пурранги шрифти Terminus маъқул бошад, TerminusBold (агар шумо фреймбуферро истифода баред) ё TerminusBoldVGA-ро (агар фреймбуферро истифода набаред) интихоб намоед.

note: Type: select Description :sl3:
en: Font size:
tg: Андозаи шрифт:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the size of the font for the console. For reference, the font used when the computer boots has size 8x16.
tg: Лутфан, андозаи шрифтро барои консол интихоб намоед. Масалан, андозаи шрифт барои экрани роҳандозии компютер 8x16 мебошад.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the size of the font for the console.  For reference, the font used when the computer boots has size 8x16.  Some font sizes require the kbd console package (not console-tools) plus framebuffer.
tg: Лутфан, андозаи шрифтро барои консол интихоб намоед. Масалан, андозаи шрифт барои экрани роҳандозии компютер 8x16 мебошад. Баъзе андозаҳои шрифт бастаи консоли kbd (абзорҳои ғайри консолӣ) ва чорчӯбаи миёнҷиро талаб мекунанд.

note: Type: select Description :sl3:
en: Encoding to use on the console:
tg: Рамзгузорие, ки дар сатри фармон истифода мешавад:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep the current keyboard layout in the configuration file?
tg: Тарҳбандии ҷории ҳарфкалидро дар файли танзим нигоҳ медоред?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard layout in the configuration file /etc/default/keyboard is defined as XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".
tg: Тарҳбандии ҷории ҳарфкалид дар файли танзими /etc/default/keyboard ҳамчун XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" ва XKBVARIANT="${XKBVARIANT}" муайян карда шудааст.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked and the current configuration will be preserved.
tg: Лутфан, интихоб намоед, ки дар куҷо мехоҳед онро нигоҳ доред. Агар шумо ин имконро интихоб намоед, ягон савол дар бораи тарҳбандии ҳарфкалид пурсида намешавад ва танзими ҷорӣ нигоҳ дошта мешавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard layout (${XKBLAYOUTVARIANT})?
tg: Тарҳбандии пешфарзи ҳарфкалиди (${XKBLAYOUTVARIANT})-ро нигоҳ медоред?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the keyboard layout is XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".  This default value is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
tg: Қимати пешфарз барои тарҳбандии ҳарфкалид XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" ва XKBVARIANT="${XKBVARIANT}" мебошад.  Ин қимати пешфарз бо забон/минтақаи муайяншудаи ҷорӣ ва танзимоти /etc/X11/xorg.conf асос ёфтааст.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked.
tg: Лутфан, интихоб намоед, ки дар куҷо мехоҳед онро нигоҳ доред. Агар шумо ин имконро интихоб намоед, ягон савол дар бораи тарҳбандии ҳарфкалид пурсида намешавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current keyboard options in the configuration file?
tg: Имконоти ҷории ҳарфкалидро дар файли танзим нигоҳ медоред?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard options in the configuration file /etc/default/keyboard are defined as XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".
tg: Имконоти ҷории ҳарфкалид дар файли танзими /etc/default/keyboard ҳамчун XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}" муайян карда шудаанд.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep these options, no questions about the keyboard options will be asked.
tg: Агар шумо интихоб намоед, ки ин имконотро нигоҳ доред, ягон савол дар бораи имконоти ҳарфкалид пурсида намешавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard options (${XKBOPTIONS})?
tg: Имконоти пешфарзи ҳарфкалиди (${XKBOPTIONS})-ро нигоҳ медоред?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the options of the keyboard layout is XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".  It is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
tg: Қимати пешфарзи тарҳбандии ҳарфкалид XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}" мебошад.  Он бо забон/минтақаи муайяншудаи ҷорӣ ва танзимоти /etc/X11/xorg.conf асос ёфтааст.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep it, no questions about the keyboard options will be asked.
tg: Агар шумо интихоб намоед, ки онро нигоҳ медоред, ягон савол дар бораи имконоти ҳарфкалид пурсида намешавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use Control+Alt+Backspace to terminate the X server?
tg: Тугмаҳои "Control+Alt+Backspace"-ро барои қатъ кардани хидматрасони Х истифода мебаред?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: By default the combination Control+Alt+Backspace does nothing.  If you want it can be used to terminate the X server.
tg: Ба таври пешфарз, маҷмӯи тугмаҳои Control+Alt+Backspace ягон амалро иҷро намекунад.  Агар хоҳед, он метавонад барои қатъ кардани хидматрасони Х истифода шавад.

note: Type: note Description :sl3:
en: UNetbootin media detected
tg: Ягон интерфейси шабака ёфт нашудааст

note: Type: note Description :sl3:
en: It appears that your installation medium was generated using UNetbootin. UNetbootin is regularly linked with difficult or unreproducible problem reports from users; if you have problems using this installation medium, please try your installation again without using UNetbootin before reporting issues.
tg: Чунин менамояд, ки расонаи насбкунии шумо ба воситаи UNetbootin таҳия шудааст. UNetbootin мувофиқи маълумоти гузоришҳои мунтазами корбарон дорои мушкилоти ҷиддӣ ва ҳалнашаванда мебошад. Агар шумо ҳангоми истифодаи ин расонаи насбкунӣ мушкилӣ кашед, лутфан, пеш аз фиристодани гузориш дар бораи мушкилӣ, насби худро бе истифодаи UNetbootin аз нав кӯшиш намоед.

note: Type: note Description :sl3:
en: The installation guide contains more information on how to create a USB installation medium directly without UNetbootin.
tg: Дастури насбкунӣ барои таҳия кардани расонаи насбкунӣ тавассути USB бе истифодаи UNetbootin дорои маълумоти муфассал мебошад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do you intend to use FireWire Ethernet?
tg: Шумо мехоҳед, ки FireWire Ethernet-ро истифода баред?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: No Ethernet card was detected, but a FireWire interface is present. It's possible, though unlikely, that with the right FireWire hardware connected to it, this could be your primary Ethernet interface.
tg: Ягон корти Ethernet ёфт нашуд, аммо интерфейси FireWire мавҷуд аст. Эҳтимол аст, ки агар шумо сахтафзори мувофиқро ба он пайваст намоед, он метавонад интерфейси асосии Ethernet-и шумо гардад.

note: Type: string Description :sl3:
en: Additional parameters for module ${MODULE}:
tg: Параметрҳои иловагӣ барои модули ${MODULE}:

note: Type: string Description :sl3:
en: The module ${MODULE} failed to load. You may need to pass parameters to the module to make it work; this is common with older hardware. These parameters are often I/O port and IRQ numbers that vary from machine to machine and cannot be determined from the hardware. An example string looks something like "irq=7 io=0x220"
tg: Модули ${MODULE} бор карда нашуд. Эҳтимол аст, ки ба шумо лозим мешавад, ки барои ба кор даровардани модул ба он параметрҳоро фиристонед; ин бо сахтафзори кӯҳнатар умумӣ мебошад. Ин параметрҳо одатан рақамҳои порти I/O ва IRQ мебошанд, ки дар байни компютерҳои тағйир меёбанд ва наметавонанд аз сахтафзор муайян карда шаванд. Сатри намунавӣ ба чунин зерин монанд аст: "irq=7 io=0x220"

note: Type: string Description :sl3:
en: If you don't know what to enter, consult your documentation, or leave it blank to not load the module.
tg: Агар шумо надонед, ки чиро бояд ворид намоед, ҳуҷҷатҳои худро санҷед, ё ки онро холӣ монед, то ин ки модулро бор накунед.

note: Type: text Description Main menu item :sl3:
en: Detect virtual driver disks from hardware manufacturer
tg: Муайян кардани дискҳои драйви виртуалӣ аз истеҳсолкунандаи сахтафзор

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Load drivers from internal virtual driver disk?
tg: Драйверҳоро аз диски дохилии виртуалии драйверҳо насб мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installing on this hardware may require some drivers provided by the manufacturer to be loaded from the built-in driver injection disk.
tg: Насбкунӣ дар ин сахтафзор метавонад талаб кунад, ки баъзе драйверҳои аз тарафи истеҳсолкунанда таъминшуда аз диски дарунсохти тазриқ бор шаванд.

note: Type: string Description :sl3:
en: Waiting time (in seconds) for link detection:
tg: Вақти интизорӣ (дар сонияҳо) барои муайянкунии пайванд:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the maximum time you would like to wait for network link detection.
tg: Лутфан, вақти зиёдтаринеро, ки шумо мехоҳед низом барои муайянкунии пайванди шабака интизор шавад, интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid network link detection waiting time
tg: Вақти интизории нодуруст барои муайянкунии пайванди шабака

note: Type: error Description :sl3:
en: The value you have provided is not valid. The maximum waiting time (in seconds) for network link detection must be a positive integer.
tg: Қимате, ки шумо ворид кардед беэътибор аст. Вақти интизории зиёдтарин (дар сонияҳо) барои муайянкунии пайванди шабака бояд адади яклухти мусбат бошад.

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 unsupported on point-to-point links
tg: IPv6-и дастгиринашаванда дар пайвандҳои нуқта-ба-нуқта

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 addresses cannot be configured on point-to-point links.  Please use an IPv4 address, or go back and select a different network interface.
tg: Нишониҳои IPv6 дар пайвандҳои нуқта-ба-нуқта танзим карда намешаванд.  Лутфан, нишонии IPv4-ро истифода баред ё ба қафо гузаред ва интерфейси шабакаи дигареро интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Architecture not supported
tg: Сохтор дастгирӣ намешавад

note: Type: error Description :sl3:
en: The specified Debian archive mirror does not seem to support your architecture. Please try a different mirror.
tg: Эҳтимол аст, ки оинаи бойгонии Debian-и муайяншуда сохтори низоми шуморо дастгирӣ намекунад. Лутфан, оинаи дигареро интихоб намоед.

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1 (mmcblk0) :sl3:
en: MMC/SD card #%s (%s)
tg: Корти MMC/SD #%s (%s)

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1, partition #2 (mmcblk0p2) :sl3:
en: MMC/SD card #%s, partition #%s (%s)
tg: Корти MMC/SD #%s, қисми диски #%s (%s)

note: Type: text Description :sl3:
en: RAID%s device #%s
tg: Дастгоҳи RAID%s #%s

note: Type: text Description :sl3:
en: Encrypted volume (%s)
tg: Ҳаҷми рамздор (%s)

note: Type: text Description For example: Serial ATA RAID isw_dhiiedgihc_Volume0 (mirror) :sl3:
en: Serial ATA RAID %s (%s)
tg: ATA RAID силсилавӣ: %s (%s)

note: Type: text Description For example: Serial ATA RAID isw_dhiiedgihc_Volume01 (partition #1) :sl3:
en: Serial ATA RAID %s (partition #%s)
tg: ATA RAID силсилавӣ: %s (қисми диски #%s)

note: Type: text Description Translators: "multipath" is a pretty tricky term to translate You'll find some documentation about it at http://www.redhat.com/docs/manuals/csgfs/browse/4.6/DM_Multipath/index.html "Short" definition: Device Mapper Multipathing (DM-Multipath) allows you to configure multiple I
en: Multipath %s (WWID %s)
tg: Бисёрмасир %s (WWID %s)

note: Type: text Description :sl3:
en: Multipath %s (partition #%s)
tg: Бисёрмасир %s (қисми диски #%s)

note: Type: text Description :sl3:
en: Loopback (loop%s)
tg: Ҳалқа (loop%s)

note: Type: select Description :sl3:
en: If the desired time zone is not listed, then please go back to the step "Choose language" and select a country that uses the desired time zone (the country where you live or are located).
tg: Агар минтақаи вақти дилхоҳ мавҷуд набошад, пас ба қадами "Интихоби забон" баргардед ва кишвареро, ки минтақаи вақти дилхоҳро истифода мебарад, интихоб намоед (кишваре, ки шумо дар он зиндагӣ мекунед ё қарор доред).

note: Type: text Description :sl3:
en: Coordinated Universal Time (UTC)
tg: Вақти ҳамгуни ҷаҳонӣ (UTC)

note: Type: text Description :sl3:
en: Select your time zone:
tg: Интихоб кардани минтақаи вақти шумо:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a location in your time zone:
tg: Ҷойгиршавиеро барои минтақаи вақти худ интихоб намоед:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a city in your time zone:
tg: Шаҳреро дар минтақаи вақти худ интихоб намоед:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select the state or province to set your time zone:
tg: Барои таъин кардани минтақаи вақти худ, кишвар ё иёлотро интихоб намоед:

note: Type: select Choices :sl3:
en: McMurdo
tg: Микмардо

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rothera
tg: Ровера

note: Type: select Choices :sl3:
en: Palmer
tg: Палмер

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mawson
tg: Мовсон

note: Type: select Choices :sl3:
en: Davis
tg: Дэйвис

note: Type: select Choices :sl3:
en: Casey
tg: Кайси

note: Type: select Choices :sl3:
en: Vostok
tg: Шарқ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Dumont-d'Urville
tg: Дюмон де Юрвил

note: Type: select Choices :sl3:
en: Syowa
tg: Сиёва

note: Type: select Choices :sl3:
en: Australian Capital Territory
tg: Минтақаи пойтахти Австралия

note: Type: select Choices :sl3:
en: New South Wales
tg: Уэлси Ҷанубии Нав

note: Type: select Choices :sl3:
en: Victoria
tg: Виктория

note: Type: select Choices :sl3:
en: Northern Territory
tg: Минтақаҳои Шимолӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Queensland
tg: Квинсленд

note: Type: select Choices :sl3:
en: South Australia
tg: Австралияи Ҷанубӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tasmania
tg: Тасмания

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western Australia
tg: Австралияи Ғарбӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eyre Highway
tg: Эйр Ҳайвей

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yancowinna County
tg: Минтақаи Янковинна

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lord Howe Island
tg: Ҷазираи Лорд-Ҳов

note: Type: select Choices :sl3:
en: Acre
tg: Акри

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alagoas
tg: Алагоас

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amazonas
tg: Амазонас

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amapá
tg: Амапа

note: Type: select Choices :sl3:
en: Bahia
tg: Баҳия

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceará
tg: Сеара

note: Type: select Choices :sl3:
en: Distrito Federal
tg: Ҳавзаи Федералӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Espírito Santo
tg: Эспириту-Санту

note: Type: select Choices :sl3:
en: Fernando de Noronha
tg: Фернанду-ди-Норонҳа

note: Type: select Choices :sl3:
en: Goiás
tg: Ҷояс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Maranhão
tg: Маранхао

note: Type: select Choices :sl3:
en: Minas Gerais
tg: Минас Гераис

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso do Sul
tg: Мато Гроссо ду Сул

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso
tg: Мато Гроссо

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pará
tg: Пара

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraíba
tg: Параиба

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pernambuco
tg: Пернамбуко

note: Type: select Choices :sl3:
en: Piauí
tg: Пиайю

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraná
tg: Пороно

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio de Janeiro
tg: Рио де Ҷанейро

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio Grande do Norte
tg: Рио Гранде ду Норте

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rondônia
tg: Рондониа

note: Type: select Choices :sl3:
en: Roraima
tg: Рорайма

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio Grande do Sul
tg: Рио Гранди ду Сул

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santa Catarina
tg: Санто Катарин

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sergipe
tg: Серҷипи

note: Type: select Choices :sl3:
en: São Paulo
tg: Сан-Паулу

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tocantins
tg: Токантинс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Newfoundland
tg: Нюфаундленд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atlantic
tg: Уқёнуси Атлантика

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern
tg: Шарқӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central
tg: Марказӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Saskatchewan
tg: Саскачевани Шарқӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Saskatchewan
tg: Саскачеван

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mountain
tg: Маунтин

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pacific
tg: Уқёнycи Оpoм

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kinshasa
tg: Киншаса

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lubumbashi
tg: Лубумбаши

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santiago
tg: Сантяго

note: Type: select Choices :sl3:
en: Easter Island
tg: Ҷазираи Писҳо

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guayaquil
tg: Гуаякил

note: Type: select Choices :sl3:
en: Galapagos
tg: Галапагос

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madrid
tg: Мадрид

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceuta
tg: Сеута

note: Type: select Choices :sl3:
en: Canary Islands
tg: Ҷазираҳои Канор

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yap
tg: Яп

note: Type: select Choices :sl3:
en: Truk
tg: Трук

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pohnpei
tg: Понпей

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kosrae
tg: Корсай

note: Type: select Choices :sl3:
en: Godthab
tg: Готҳоб

note: Type: select Choices :sl3:
en: Danmarkshavn
tg: Данмарксхавн

note: Type: select Choices :sl3:
en: Scoresbysund
tg: Скорсби

note: Type: select Choices :sl3:
en: Thule
tg: Туле

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western (Sumatra, Jakarta, Java, West and Central Kalimantan)
tg: Ғарбӣ (Суматра, Ҷакарта, Ҷова, Калимонтони Марказӣ ва Ғарбӣ)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central (Sulawesi, Bali, Nusa Tenggara, East and South Kalimantan)
tg: Марказӣ (Сулавеси, Балӣ, Тенгорра Нуса, Калимантони Ҷанубӣ ва Шарқӣ)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern (Maluku, Papua)
tg: Шарқӣ (Малуку, Папуа)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tarawa (Gilbert Islands)
tg: Тарава (Ҷазираҳои Гилберт)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Enderbury (Phoenix Islands)
tg: Эндербери (Ҷазираҳои Феникс)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kiritimati (Line Islands)
tg: Киритимати (Ҷазираҳои Лайн)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Almaty
tg: Алмаато

note: Type: select Choices :sl3:
en: Qyzylorda
tg: Қизилӯрда

note: Type: select Choices :sl3:
en: Aqtobe
tg: Актоб

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atyrau
tg: Атирав

note: Type: select Choices :sl3:
en: Oral
tg: Урол

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ulaanbaatar
tg: Улан-Батор

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hovd
tg: Ҳовд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Choibalsan
tg: Чойбалсан

note: Type: select Choices :sl3:
en: North-West
tg: Ғарби Шимолӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sonora
tg: Сонора

note: Type: select Choices :sl3:
en: South-East
tg: Шарқи Ҷанубӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Auckland
tg: Окланд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Chatham Islands
tg: Ҷазираҳои Чатҳам

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tahiti (Society Islands)
tg: Таити (Ҷазираҳои иҷтимоӣ)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Marquesas Islands
tg: Ҷазираҳои Маркиза

note: Type: select Choices :sl3:
en: Gambier Islands
tg: Ҷазираҳои Гамбер

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lisbon
tg: Лисбон

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madeira Islands
tg: Ҷазираҳои Мадейра

note: Type: select Choices :sl3:
en: Azores
tg: Азорес

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow-01 - Kaliningrad
tg: Маскав-01 - Калининград

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+00 - Moscow
tg: Маскав+00 - Маскав

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+01 - Samara
tg: Маскав+01 - Самара

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+02 - Yekaterinburg
tg: Маскав+02 - Екатеринбург

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+03 - Omsk
tg: Маскав+03 - Омск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+04 - Krasnoyarsk
tg: Маскав+04 - Красноярск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+05 - Irkutsk
tg: Маскав+05 - Иркутск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+06 - Yakutsk
tg: Маскав+06 - Ёқутск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+07 - Vladivostok
tg: Маскав+07 - Владивосток

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+08 - Magadan
tg: Маскав+08 - Магадан

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+09 - Kamchatka
tg: Маскав+09 - Камчатка

note: Type: select Choices :sl3:
en: Johnston Atoll
tg: Ҷонстон Атол

note: Type: select Choices :sl3:
en: Midway Islands
tg: Ҷазираҳои Мидвай

note: Type: select Choices :sl3:
en: Wake Island
tg: Ҷазираи Вейк

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alaska
tg: Аляска

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hawaii
tg: Ҳавай

note: Type: select Choices :sl3:
en: Arizona
tg: Аризона

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Indiana
tg: Ҳиндустони Шарқӣ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Samoa
tg: Самоа

note: Type: select Choices Time zone for Papua New Guinea :sl3:
en: Port Moresby
tg: Порт-Морсби

note: Type: select Choices Time zone for Papua New Guinea :sl3:
en: Bougainville
tg: Бугинвилли

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsupported initrd generator
tg: Генератори initrd-и нодуруст

note: Type: error Description :sl3:
en: The package ${GENERATOR} that was selected to generate the initrd is not supported.
tg: Бастаи ${GENERATOR}, ки барои эҷод кардани initrd интихоб шудааст, дастгирӣ намешавад.

note: Type: select Choices :sl3:
en: generic: include all available drivers
tg: generic: илова кардани ҳамаи драйверҳои дастрас

note: Type: select Choices :sl3:
en: targeted: only include drivers needed for this system
tg: ҳадафӣ: танҳо драйверҳои ба низом лозим илова мешаванд

note: Type: select Description :sl3:
en: Drivers to include in the initrd:
tg: Драйверҳо барои илова кардан ба initrd:

note: Type: select Description :sl3:
en: The primary function of an initrd is to allow the kernel to mount the root file system. It therefore needs to contain all drivers and supporting programs required to do that.
tg: Вазифаи асосии initrd он мебошад, ки ба ҳаста васл кардани низоми файлии root иҷозат дода мешавад. Барои ҳамин, он бояд барои иҷрои он амал дорои ҳамаи драйверҳо ва барномаҳои дастгиркунанда бошад.

note: Type: select Description :sl3:
en: A generic initrd is much larger than a targeted one and may even be so large that some boot loaders are unable to load it but has the advantage that it can be used to boot the target system on almost any hardware. With the smaller targeted initrd there is a very small chance that not all needed drivers are included.
tg: initrd-и умумӣ аз initrd-и ҳадафӣ калонтар мебошад ва ҳатто метавонад он қадар калон бошад, ки баъзе худроҳандозиҳо наметавонанд онро бор кунанд, аммо бартарии он дар он аст, ки он метавонад барои роҳандозии низоми ҳадафӣ дар тақрибан ҳамаи сахтафзор истифода шавад. Бо initrd-и хурдтари ҳадафӣ, эҳтимолии хурде вуҷуд дорад, ки наҳамаи драйверҳои лозимӣ илова шудаанд.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Enable source repositories in APT?
tg: Анборҳои нармафзори асосиро дар APT фаъол созед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: By default source repositories are listed in /etc/apt/sources.list (with appropriate "deb-src" lines) so that "apt-get source" works. However, if you don't need this feature, you can disable those entries and save some bandwidth during "apt-get update" operations.
tg: Ба сурати пешфарз, анборҳои бастаҳои асосӣ дар рӯйхати файли /etc/apt/sources.list навишта шудаанд (дар қисматҳо дорои сатрҳои "deb-src" ), то ки "apt-get source" тавонад кор кунад. Новобаста аз ин, агар ба шумо ин хусусият нодаркор бошад, шумо метавонед он вурудҳоро ғайрифаъол созед ва ҳангоми иҷрокунии амалҳои "apt-get update" ҳаҷми истифодаи шабакаро сарфа намоед.

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader installed
tg: Ягон худроҳандозӣ насб нашудааст

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader has been installed, either because you chose not to or because your specific architecture doesn't support a boot loader yet.
tg: Ягон худроҳандозӣ насб нашудааст, чунки шумо инро нахостед, ё ки аз сабаби он, ки сохтори мушаххаси шумо ҳоло худроҳандозиро дастгирӣ намекунад.

note: Type: note Description :sl3:
en: You will need to boot manually with the ${KERNEL} kernel on partition ${BOOT} and ${ROOT} passed as a kernel argument.
tg: Ба шумо лозим мешавад, ки компютери худро ба таври дастӣ бо ҳастаи ${KERNEL} дар қисми диски ${BOOT}ва ${ROOT} ҳамчун аргументи ҳаста роҳандозӣ намоед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Install the GRUB boot loader to the Serial ATA RAID disk?
tg: Худроҳандозии GRUB-ро ба диски силсилавии ATA RAID насб мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installation of GRUB on Serial ATA RAID is experimental.
tg: Насбкунии GRUB дар дастгоҳи силсилавии ATA RAID озмоишӣ мебошад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: GRUB is always installed to the master boot record (MBR) of the Serial ATA RAID disk. It is also assumed that disk is listed as the first hard disk in the boot order defined in the system's BIOS setup.
tg: GRUB ҳамавақт ба сабти асосии роҳандозӣ (MBR)-и диски Serial ATA RAID насб карда мешавад. Инчунин ҳисобида мешавад, ки диск ҳамчун диски сахти аввалин дар тартиби роҳандозии дар BIOS-и низом муайяншуда таъин шудааст.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The GRUB root device is: ${GRUBROOT}.
tg: Дастгоҳи GRUB ROOT: ${GRUBROOT}.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up GRUB for your Serial ATA RAID disk.
tg: Ҳангоми танзим кардани GRUB барои диски RAID-и Serial ATA-и шумо хато ба вуҷуд омадааст.

note: Type: error Description :sl3:
en: The GRUB installation has been aborted.
tg: Насбкунии GRUB қатъ карда шуд.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Install the GRUB boot loader to the multipath device?
tg: Худроҳандозии GRUB-ро ба дастгоҳи бисёрмасир насб мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installation of GRUB on multipath is experimental.
tg: Насбкунии GRUB дар дастгоҳи бисёрмасир озмоишӣ мебошад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: GRUB is always installed to the master boot record (MBR) of the multipath device. It is also assumed that the WWID of this device is selected as boot device in the system's FibreChannel adapter BIOS.
tg: GRUB ҳамавақт ба сабти асосии роҳандозӣ (MBR)-и дастгоҳи масири чандгона насб карда мешавад. Инчунин ҳисобида мешавад, ки WWID-и ин дастгоҳ ҳамчун дастгоҳи роҳандозӣ дар BIOS-и FibreChannel-и низом таъин шудааст.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up GRUB for the multipath device.
tg: Ҳангоми танзим кардани GRUB барои дастгоҳи масири чандгона хато ба вуҷуд омадааст.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: select Choices #-#-#-#-#  templates.pot (iso-scan)  #-#-#-#-# :sl3:
en: Enter device manually
tg: Дастгоҳро ба таври дастӣ ворид намоед

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${disc}: Master Boot Record
tg: ${disc}: Сабти асосии худроҳандозӣ

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${part}: new Debian partition
tg: ${part}: қисми диски нави Debian

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Other choice (Advanced)
tg: Имконоти дигар (Иловагӣ)

note: Type: select Description :sl3: Type: string
en: LILO installation target:
tg: Ҷойгиршавии насбкунии LILO:

note: Type: select Description :sl3:
en: The LILO program needs to be installed to make your new system bootable. By installing it onto your disk's Master Boot Record, LILO will take complete control of the boot process, but if you want to use a different boot manager, just install LILO on the new Debian partition instead.
tg: Барои он ки низоми шумо худроҳандозӣ шавад, барномаи LILO бояд насб карда шавад. Агар онро ба қайди роҳандозии асосии диск насб намоед, LILO тамоми раванди роҳандозиро идора мекунад, вале агар шумо хоҳед, ки мудири худроҳандозии дигареро истифода баред, барномаи LILO-ро дар қисми диски нави Debian насб намоед.

note: Type: select Description :sl3:
en: If unsure, install LILO into the Master Boot Record.
tg: Агар шумо мутмаин набошед, LILO-ро ба Сабти оғози асосӣ насб намоед.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: ${disc}: software RAID array
tg: ${disc}: қатори нармафзори RAID

note: Type: select Description :sl3:
en: The LILO program needs to be installed to make your new system bootable. You may choose to install it onto a software RAID array or another device.
tg: Барномаи LILO бояд насб шуда бошад, то ин ки низоми нави шумо роҳандозӣ карда шавад. Шумо метавонед интихоб намоед, ки онро ба қатори нармафзори RAID ё дастгоҳи дигар насб намоед.

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the device name of the partition or disk onto which LILO should be installed, such as /dev/hda or /dev/sda1.
tg: Лутфан, номи дастгоҳи қисми диск ё дискеро ворид намоед, ки ба он LILO бояд насб карда шавад, ба мисли /dev/hda ё /dev/sda1.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid partition name
tg: Номи қисми диск нодуруст аст

note: Type: error Description :sl3:
en: The path ${path} does not represent a partition or hard disk device. Please try again.
tg: Масири ${path} қисми диск ё дастгоҳи диски сахтро ифода намекунад. Лутфан, амалро такрор намоед.

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing LILO...
tg: Насбкунии LILO...

note: Type: text Description :sl3:
en: Activating partition ${bootdev}
tg: Қисми диски ${bootdev} фаъол шуда истодааст

note: Type: text Description :sl3:
en: Creating lilo.conf
tg: Эҷодкунии lilo.conf

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the LILO package
tg: Насбкунии бастаи LILO

note: Type: text Description :sl3:
en: Running LILO for ${bootdev}
tg: LILO барои ${bootdev} иҷро шуда истодааст

note: Type: note Description :sl3:
en: LILO configured to use a serial console
tg: LILO барои истифодаи сатри фармони силсилавӣ танзим шудааст

note: Type: note Description :sl3:
en: LILO is configured to use serial port ${PORT} as the console. ${PORT_SPEED}
tg: LILO барои истифодаи порти силсилавии ${PORT} дар сатри фармон танзим шудааст. ${PORT_SPEED}

note: Type: text Description :sl3:
en: The serial port speed is set to ${SPEED}.
tg: Порти силсилавӣ ба ${SPEED} таъин шуд.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Would you like to make this partition active?
tg: Шумо мехоҳед, ки ин қисми дискро фаъол намоед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen to install LILO on a partition that is not the active one. If this partition is not marked active, then LILO will not be loaded by the boot loader. This may cause you to be unable to boot into the system that is being installed.
tg: Шумо интихоб кардед, ки LILO-ро дар қисми диске насб намоед, ки он фаъол намебошад. Агар он қисми диск фаъол набошад, он гоҳ LILO бо худроҳандозӣ бор карда намешавад. Ин метавонад сабаби он гардад, ки шумо ба низоми насбшаванда роҳандозӣ карда наметавонед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You should make this partition active unless you have another boot loader that will allow you to access your new Linux installation.
tg: Шумо бояд ин қисми дискро фаъол намоед, агар шумо худроҳандозии дигарро надошта бошед, ки ба шумо дастрасиро ба насбкунии нави Linux-и шумо иҷозат намедиҳад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: LILO installation failed. Continue anyway?
tg: Насбкунии LILO бо нокомӣ дучор шуд. Ба ҳар ҳол идома медиҳед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The lilo package failed to install into /target/. Installing LILO as a boot loader is a required step. The install problem might however be unrelated to LILO, so continuing the installation may be possible.
tg: Бастаи lilo ба /target/ насб карда нашуд. Насбкунии LILO ҳамчун худроҳандозӣ - ин қадами лозимӣ мебошад. Аммо, мушкилии насбкунӣ метавонад ба LILO алоқаманд набошад, барои ҳамин идомадиҳии насбкунӣ метавонад имконпазир бошад.

note: Type: error Description :sl3:
en: LILO installation failed
tg: Насбкунии LILO ба анҷом нарасид

note: Type: error Description :sl3:
en: Running "/sbin/lilo" failed with error code "${ERRCODE}".
tg: Иҷроиши "/sbin/lilo" бо рамзи хатои "${ERRCODE}" бо нокомӣ дучор шудааст.

note: Type: text Description Main menu item :sl3:
en: Install the LILO boot loader on a hard disk
tg: Насб кардани худроҳандозии LILO ба диски сахт

note: Type: string Description :sl3:
en: Location of initial preconfiguration file:
tg: Ҷойгиршавии файли асосии танзими пешакӣ:

note: Type: string Description :sl3:
en: In order to perform an automated install, you need to supply a preconfiguration file (which can in turn pull in other files). To do that, you need to provide a (perhaps partial) URL.
tg: Барои иҷро кардани насбкунии худкор, шумо бояд файли танзими пешакиро муайян намоед (ки дар навбати худ метавонад файлҳои дигарро истифода барад). Барои иҷрои ин амал, шумо бояд Нишонии URL-ро (эҳтимол аст, ки қисман) пешниҳод намоед.

note: Type: string Description :sl3:
en: This can be as simple as the machine name where your preseed files reside up to a full URL. Any of these could be made to work:
      intra		[for example.com, these three are equivalent]
      intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg
tg: Ин метавонад ҳамчун номи компютер осон бошад, ки дар он компютер файлҳои худкоршуда то нишонии пурраи URL ҷойгир мебошанд. Ягонтои зерин метавонад ба кор ояд:
      intra		[барои example.com, сетои зерин баробар мебошанд]
      intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg

note: Type: string Description :sl3:
en: For fully automated installs, preseed/url should itself be preseeded (via kernel command line, DHCP, or syslinux.cfg on customised media)
tg: Барои насбкуниҳои пурра худкоршуда, preseed/url бояд худаш худкор шавад (тавассути сатри фармони мағзӣ, DHCP, ё syslinux.cfg дар захирагоҳи фармоишӣ)

note: Type: string Description :sl3:
en: See http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed for inspiration.
tg: Барои илҳом "http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed"-ро бинед.

note: Type: text Description :sl3:
en: No partitions found
tg: Ягон қисми диск ёфт нашудааст

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer could not find any partitions, so you will not be able to mount a root file system. This may be caused by the kernel failing to detect your hard disk drive or failing to read the partition table, or the disk may be unpartitioned. If you wish, you may investigate this from a shell in the installer environment.
tg: Насбкунанда натавонист ягон қисми дискро пайдо намояд, барои ҳамин шумо наметавонед низоми файлии root-ро васл намоед. Ин метавонад аз он сабаб ба вуҷуд ояд, ки ҳаста драйви диски сахти шуморо пайдо карда натавонист, ё ки ҷадвали қисмбандиро хонда натавонист, ё ки диск қисмбандӣ нашудааст. Агар шумо хоҳед, шумо метавонед инро аз восити муҳити насбкунанда таҳқиқ намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No such device
tg: Чунин дастгоҳ мавҷуд нест

note: Type: error Description :sl3:
en: The device you entered for your root file system (${DEVICE}) does not exist. Please try again.
tg: Дастгоҳе, ки шумо барои низоми файлии роҳандозии худ (${DEVICE}) ворид кардед, вуҷуд надорад. Лутфан, амалро такрор намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Mount failed
tg: Васлкунӣ қатъ шудааст

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while mounting the device you entered for your root file system (${DEVICE}) on /target.
tg: Ҳангоми васлкунии дастгоҳи воридшудаи шумо барои низоми файлии решагии (${DEVICE}) дар /target хато ба вуҷуд омадааст.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the syslog for more information.
tg: Барои маълумоти бештар, лутфан, syslog-ро санҷед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Rescue operation failed
tg: Амали наҷотдиҳӣ қатъ шуд

note: Type: error Description :sl3:
en: The rescue operation '${OPERATION}' failed with exit code ${CODE}.
tg: Амалиёти барқароршавии "${OPERATION}" бо рамзи хатои ${CODE} бо нокомӣ дучор шуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error running shell in /target
tg: Ҳангоми иҷрокунии восит дар /target хато ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: A shell (${SHELL}) was found on your root file system (${DEVICE}), but an error occurred while running it.
tg: Дар низоми решагии файлии шумо (${DEVICE}) восити (${SHELL}) ёфт шуд, аммо ҳангоми иҷрокунии он хато ба вуҷуд омад.

note: Type: error Description :sl3:
en: No shell found in /target
tg: Ягон восит дар /target ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable shell was found on your root file system (${DEVICE}).
tg: Ягон восити истифодашаванда дар низоми файлии решагии (${DEVICE})-и шумо ёфт нашуд.

note: Type: text Description :sl3:
en: Detecting hardware to find hard drives
tg: Муайянкунии сахтафзор барои ёфтани дискҳои сахт

note: Type: text Description :sl3:
en: Searching drives for an installer ISO image
tg: Ҷустуҷӯи драйвҳо барои тимсоли ISO-и насбкунанда рафта истодааст

note: Type: text Description :sl3:
en: Mounting ${DRIVE}...
tg: Васлкунии ${DRIVE}...

note: Type: text Description :sl3:
en: Scanning ${DRIVE} (in ${DIRECTORY})...
tg: Сканкунии ${DRIVE} (дар ${DIRECTORY}) рафта истодааст...

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do full disk search for installer ISO image?
tg: Барои тимсоли ISO-и насбкунанда дар ҳамаи дискҳо ҷустуҷӯ мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The quick scan for installer ISO images, which looks only in common places, did not find an installer ISO image. It's possible that a more thorough search will find the ISO image, but it may take a long time.
tg: Сканкунии зудамали тасвирҳои ISO-и насбкунанда, ки танҳо дар ҷойҳои умумӣ ҷустуҷӯ мекунад, тимсоли ISO-и насбкунандаро пайдо накард. Эҳтимол аст, ки ҷустуҷӯи чуқуртар тимсоли ISO-ро пайдо мекунад, аммо ин метавонад вақти зиёдро гирад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to find an installer ISO image
tg: Тимсоли ISO-и насбкунанда ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO images were found. If you downloaded the ISO image, it may have a bad filename (not ending in ".iso"), or it may be on a file system that could not be mounted.
tg: Ягон тимсоли ISO-и насбкунанда ёфт нашуд. Агар шумо тимсоли ISO-ро боргирӣ карда бошед, эҳтимол аст, ки он номи файли нодуруст дорад (ки бо ".iso" анҷом намеёбад), ё ки он метавонад дар низоми файлие бошад,  ки наметавонад васл карда шавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: You'll have to use an alternative installation method, select another device to look for ISO image, or try again after you've fixed it.
tg: Ба шумо лозим мешавад, ки усули иловагии насбкуниро истифода баред, дастгоҳи дигарро барои ёфтани тимсоли ISO интихоб намоед, ё ки баъд аз ислоҳ кардани он амалро такрор намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they could not be mounted. The ISO image you downloaded may be corrupt.
tg: Гарчанде ки як ё зиёда тасвири эҳтимолии ISO пайдо карда шуд, онҳо васл карда нашуданд. Тимсоли ISO-и боргиришудаи шумо метавонад харобшуда бошад.

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO image found
tg: Ягон тимсоли ISO-и насбкунӣ ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they did not look like valid installer ISO images.
tg: Гарчанде ки як ё зиёда тимсоли ISO-и имконпазир ёфт шудааст, онҳо ба тасвирҳои боэътибори ISO-и насбкунанда монанд намебошанд.

note: Type: note Description :sl3:
en: Successfully mounted ${SUITE} installer ISO image
tg: Тимсоли ISO-и насбкунандаи ${SUITE} бомуваффақият васл карда шудааст

note: Type: note Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}) will be used as the installation ISO image.
tg: Файли ISO-и ${FILENAME} дар ${DEVICE} (${SUITE}) ҳамчун тимсоли ISO-и насбкунӣ истифода мешавад.

note: Type: select Choices :sl3:
en: All detected devices
tg: Ҳамаи дастгоҳҳои ташхисшуда

note: Type: select Description :sl3:
en: Device or partition to search for installation ISO(s):
tg: Дастгоҳ ё қисми диск барои ҷустуҷӯи файл(ҳо)и ISO-и насбкунӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: You can select a device, manually specify a non-detected device, or rescan available devices (useful for slow USB devices).
tg: Шумо метавонед дастгоҳеро интихоб намоед, дастгоҳи интихобнашударо ба таври дастӣ муайян намоед, ё ки дастгоҳҳои дастрасро аз нав скан намоед (барои дастгоҳҳои сусти USB фоиданок аст).

note: Type: string Description :sl3:
en: Device name:
tg: Номи дастгоҳ:

note: Type: select Choices :sl3:
en: Full search
tg: Ҷустуҷӯи пурра

note: Type: select Description :sl3:
en: ISO file to use:
tg: Файли ISO барои истифода:

note: Type: select Description :sl3:
en: One or multiple ISO files have been detected on the selected device(s). Please choose which one you want to use, or ask for a more thorough search.
tg: Дар дастгоҳ(ҳо)-и интихобшуда як ё зиёда файлҳои ISO ёфт шуданд. Лутфан, интихоб намоед, ки кадомеро мехоҳед истифода баред, ё ки ҷустуҷӯи муфассалро иҷро намоед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Is ISO file ${FILENAME} the correct image for installation?
tg: Оё файли ISO-и ${FILENAME} барои насбкунӣ тасвири дуруст мебошад?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}, code ${CODENAME}, self-described as '${DESCRIPTION}') will be used as the installation ISO image.
tg: Файли ISO-и ${FILENAME} дар ${DEVICE} (${SUITE}, рамзи ${CODENAME}, таърифи махсус "${DESCRIPTION}"') ҳамчун тимсоли ISO-и насбкунӣ истифода мешавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If multiple ISO files exist on the same installer drive, you may select which one you want to use.
tg: Агар якчанд файли ISO дар як драйви насбкунанда вуҷуд дошта бошанд, шумо метавонед интихоб намоед, ки кадоми онҳо истифода шавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Copy the ISO image into RAM before mounting it?
tg: Тимсоли ISO-ро пеш аз васлкунӣ ба RAM нусха мебардоред?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: There is enough available memory to be able to copy the ISO image into RAM.
tg: Барои имкони нусха бардоштани тимсоли ISO ба RAM ҳофизаи кофӣ дастрас аст.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Choosing this option allows reusing the disk hosting the ISO image. If you don't do it, the disk will be actively used to access the ISO image and it can't be partitioned by the installer.
tg: Ба воситаи ин имкон, диск дорои тимсоли ISO метавонад аз нав истифода шавад. Агар ин имконро интихоб накунед, барои пайдо кардани дастрасӣ ба тимсоли ISO диск беист истифода мешавад ва аз тарафи насбкунанда қисмбандӣ карда намешавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note however that if you overwrite the disk containing the ISO image, you should not reboot before the end of the installation as you will not be able to restart the installer since the ISO image will be gone from the hard disk and memory.
tg: Ба назар гиред, ки агар шумо дискро дорои тимсоли ISO рӯиҳамнависӣ кунед, шумо бояд то ба анҷом расонидани раванди насбкунӣ компютерро бозоғозӣ накунед, зеро ба сабаби пок шудани тимсоли ISO аз диски компютерӣ ва ҳофизаи компютер, насбкунанда аз нав оғоз намеёбад.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started, but network not running
tg: Хидматрасони веб оғоз шудааст, вале шабака ғайрифаъол аст

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. However, the network is not set up yet. The web server will be left running, and will be accessible once the network is configured.
tg: Хидматрасони веби оддӣ дар ин компютер оғоз карда шуд, то ин ки файлҳои сабти рӯйдодҳо ва маълумоти ислоҳи хатоҳоро нигоҳ дорад. Аммо шабака то ҳол танзим нашудааст. Хидматрасони веб иҷро мешавад ва баъд аз танзим шудани шабака дастрас мешавад.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started
tg: Хидматрасони веб оғоз шудааст

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. An index of all the available log files can be found at http://${ADDRESS}/
tg: Хидматрасони веби оддӣ дар ин компютер оғоз карда шуд, то ин ки файлҳои сабти рӯйдодҳо ва маълумоти ислоҳи хатоҳоро нигоҳ дорад. Индекси ҳамаи файлҳои дастраси сабти рӯйдодҳо метавонад дар нишонии зерин пайдо шавад: http://${ADDRESS}/

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check CD-ROM integrity?
tg: Яклухтии CD-ROM-ро месанҷед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Warning: this check depends on your hardware and may take some time.
tg: Огоҳӣ: ин санҷиш аз сахтафзори шумо вобаста аст ва метавонад якчанд вақтро гирад.

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert a Debian CD-ROM
tg: Диски CD-ROM-и Debian-ро дарҷ намоед

note: Type: note Description :sl3:
en: Please insert one of the official Debian CD-ROMs into the drive before continuing.
tg: Лутфан, пеш аз идома додан, диски CD-ROM-и расмии Debian-ро ба драйв дарҷ намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to mount CD-ROM
tg: CD-ROM васл карда нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: The CD-ROM ${CDROM} could not be mounted correctly. Please check the media and cables, and try it again.
tg: CD-ROM-и ${CDROM} наметавонад ба таври дуруст васл карда шавад. Лутфан, захирагоҳҳо ва симҳоро санҷед ва амалро такрор намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No valid Debian CD-ROM
tg: Диски боэътибори CD-ROM-и Debian нест

note: Type: error Description :sl3:
en: The CD-ROM you have inserted is not a valid Debian CD-ROM. Please change the disk.
tg: Диски CD-ROM-и Debian-е, ки шумо дарҷ кардед беэътибор аст. Лутфан, диски дигареро дарҷ намоед.

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Failed to open checksum file
tg: Файли натиҷаи муқобила кушода нашуд

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Opening the MD5 file on the CD-ROM failed. This file contains the checksums of the files located on the CD-ROM.
tg: Кушодани файли MD5 дар CD-ROM бо нокомиҳо дучор шудааст. Ин файл дорои натиҷаҳои муқобилаи файлҳои дар CD-ROM мавҷудбуда мебошад.

note: Type: note Description :sl3:
en: Integrity test successful
tg: Санҷиши яклухтӣ бомуваффақият ба анҷом нарасид

note: Type: note Description :sl3:
en: The CD-ROM integrity test was successful. The CD-ROM is valid.
tg: Санҷиши яклухтии CD-ROM бомуваффақият ба анҷом расид. CD-ROM боэътибор мебошад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Integrity test failed
tg: Санҷиши яклухтӣ ба анҷом нарасид

note: Type: error Description :sl3:
en: The ${FILE} file failed the MD5 checksum verification. Your CD-ROM or this file may have been corrupted.
tg: Тафтиши натиҷаи муқобилаи MD5-и файли ${FILE} ба анҷом нарасид. Эҳтимол аст, ки CD-ROM-и шумо, ё ки ин файл харобшуда мебошад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check the integrity of another CD-ROM?
tg: Яклухтии CD-ROM-и дигарро месанҷед?

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert Debian boot CD-ROM
tg: Диски роҳандозии CD-ROM-и Debian-ро дарҷ намоед

note: Type: note Description :sl3:
en: Please make sure you have inserted the Debian boot CD-ROM  to continue with the installation.
tg: Лутфан, мутмаин шавед, ки шумо барои идома додани насбкунӣ диски роҳандозии CD-ROM-и Debian-ро дарҷ кардед.

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking CD-ROM integrity
tg: Санҷиши яклухтии CD-ROM

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking file: ${FILE}
tg: Санҷиши файл: ${FILE}

note: Type: text Description :sl3:
en: Continue installation remotely using SSH
tg: Идома додани насбкунии дурдаст тавассути SSH

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer
tg: Оғоз кардани насбкунанда

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer (expert mode)
tg: Оғоз кардани насбкунанда (реҷаи коршинос)

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start shell
tg: Оғоз кардани восит

note: Type: select Description :sl3:
en: Network console option:
tg: Имконоти консоли шабакавӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the network console for the Debian installer. From here, you may start the Debian installer, or execute an interactive shell.
tg: Ин консоли шабакавӣ барои насбкунандаи Debian мебошад. Аз ин ҷо шумо метавонед насбкунандаи Debian-ро оғоз намоед ё восити интерактивиро иҷро намоед.

note: Type: select Description :sl3:
en: To return to this menu, you will need to log in again.
tg: Барои бозгашт ба ин меню шумо бояд аз нав ворид шавед.

note: Type: text Description :sl3:
en: Generating SSH host key
tg: Эҷодкунии калиди мизбони SSH

note: Type: password Description :sl3:
en: Remote installation password:
tg: Ниҳонвожаи насбкунии дурдаст:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to set a password for remote access to the Debian installer. A malicious or unqualified user with access to the installer can have disastrous results, so you should take care to choose a password that is not easy to guess. It should not be a word found in the dictionary, or a word that could be easily associated with you, like your middle name.
tg: Барои пайдо кардани дастрасии дурдаст ба насбкунандаи Debian шумо бояд ниҳонвожаеро таъин намоед. Корбари нодон ё бадқасд бо дастрасӣ ба насбкунанда метавонад сабаби оқибати ҳазин шавад, бинобар ин шумо бояд ниҳонвожаи қавӣ ва мураккабро интихоб намоед. Ин бояд калимаи оддие аз луғат ё калимае, ки ба шумо тааллуқ дорад, монанди ному насаб набошад.

note: Type: password Description :sl3:
en: This password is used only by the Debian installer, and will be discarded once you finish the installation.
tg: Ин ниҳонвожа танҳо бо насбкунандаи Debian истифода мешавад ва баъд аз ба анҷом расонидани насб барҳам дода мешавад.

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same remote installation password again to verify that you have typed it correctly.
tg: Лутфан, ниҳонвожаи воридшудаи насби дурдастро аз нав ворид намоед, то ки мутобиқати комили онро тайид намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Password mismatch
tg: Номувофиқии ниҳонвожа

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passwords you entered were not the same. Please enter a password again.
tg: Ду ниҳонвожаи воридшуда ба ҳамдигар мувофиқат намекунанд. Лутфан, ниҳонвожаеро аз нав ворид намоед.

note: Type: note Description :sl3:
en: Start SSH
tg: Оғоз кардани SSH

note: Type: note Description :sl3:
en: To continue the installation, please use an SSH client to connect to the IP address ${ips} and log in as the "installer" user. For example:
tg: Барои идома додани насб, лутфан муштарии SSH-ро барои пайваст шудан ба нишонии IP-и ${ip} ва ворид шудан ҳамчун корбари "насбкунанда" истифода баред. Масалан:

note: Type: note Description :sl3:
en: The fingerprint of this SSH server's host key is: ${fingerprint}
tg: Нақши ангушти ин калиди мизбони хидматрасони SSH чунин аст: ${fingerprint}

note: Type: note Description :sl3:
en: Please check this carefully against the fingerprint reported by your SSH client.
tg: Лутфан, мувофиқати онро бо нақши ангушти муштарии SSH-и худ бо диққат санҷед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Could not fetch SSH authorized keys
tg: Калидҳои тасдиқшудаи SSH бозёбӣ нашудаанд

note: Type: error Description :sl3: Translators: do NOT translate the "LOCATION" variable name
en: An error occurred while fetching SSH authorized keys from ${LOCATION}.
tg: Ҳангоми бозёбии калидҳои тасдиқшудаи SSH аз ${LOCATION} хато ба вуҷуд омад.

note: Type: title Description :sl3:
en: Kernel version mismatch
tg: Номувофиқии гунаи ҳаста

note: Type: error Description :sl3:
en: Live system kernel and installer kernel don't match
tg: Ҳастаи низоми зинда ва ҳастаи насбкунанда ба ҳамдигар мувофиқат намекунанд

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: The installer can only be used if the kernel versions of the live system (${LIVE_KERNEL}) and of the installer (${DI_KERNEL}) are the same.
tg: Насбкунанда истифода мешавад танҳо агар гунаи ҳастаи низоми зиндаи (${LIVE_KERNEL}) ва насбкунандаи (${DI_KERNEL}) ба ҳамдигар мувофиқат мекунанд.

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: Please reboot with the correct kernel (${DI_KERNEL}).
tg: Лутфан, низомро бо ҳастаи дуруст (${DI_KERNEL}) бозоғозӣ намоед.

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure iSCSI volumes
tg: Танзим кардани ҳаҷмҳои рамздор

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-iscsi)  #-#-#-#-# Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.p
en: Finish
tg: Тайёр

note: Type: select Description :sl3:
en: iSCSI configuration actions
tg: Амалҳои танзими iSCSI

note: Type: select Description :sl3:
en: This menu allows you to configure iSCSI volumes.
tg: Ин меню танзим кардани ҳаҷмҳои рамздорро иҷозат медиҳад.

note: Type: string Description :sl3:
en: iSCSI target portal address:
tg: Нишонии портали ҳадафи iSCSI:

note: Type: string Description :sl3:
en: Enter an IP address to scan for iSCSI targets. To use a port other than the default of 3260, use "IP:port" notation, for example "1.2.3.4:3261".
tg: Барои ҷустуҷӯи ҳадафҳои iSCSI нишонии IP-ро ворид намоед. Барои истифода кардани порти дигар, ба ғайр аз порти пешфарзи 3260, аз истиноди "IP:port" истифода баред. Барои мисол "1.2.3.4:3261".

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI initiator username for ${PORTAL}:
tg: Номи корбари корҷунбони iSCSI барои ${PORTAL}:

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Some iSCSI targets require the initiator (client) to authenticate using a username and password. If that is the case for this target, enter the username here. Otherwise, leave this blank.
tg: Баъзеи ҳадафҳои iSCSI корҷунбонро (муштарӣ) талаб мекунанд, ки ҳаққонияти худро тавассути номи корбар ва ниҳонвожа санҷиш кунанд. Дар ин маврид, номи корбарро барои чунин ҳадаф дар ин ҷо ворид намоед. Дар мавридҳои дигар, ин ҷойро холӣ монед.

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI initiator password for ${PORTAL}:
tg: Ниҳонвожаи корҷунбони iSCSI барои ${PORTAL}:

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Enter the initiator password needed to authenticate to this iSCSI target.
tg: Барои пайдо кардани дастрасӣ ба ин ҳадафи iSCSI, ниҳонвожаи корҷунбонро ворид намоед.

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI target username for ${PORTAL}:
tg: Номи корбари ҳадафи iSCSI барои ${PORTAL}:

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: In some environments, the iSCSI target needs to authenticate to the initiator as well as the other way round. If that is the case here, enter the incoming username which the target is expected to supply. Otherwise, leave this blank.
tg: Дар баъзеи муҳитҳо, ҳадафи iSCSI барои истифодаи корҷунбон тарзҳои гуногуни санҷиши ҳаққониятро талаб мекунад. Дар ин маврид, номи корбари даромадро мувофиқи дархости ҳадаф ворид намоед. Дар мавридҳои дигар, ин ҷойро холӣ монед.

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI target password for ${PORTAL}:
tg: Ниҳонвожаи ҳадафи iSCSI барои ${PORTAL}:

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Enter the incoming password which the iSCSI target is expected to supply.
tg: Ниҳонвожаи даромадро мувофиқи дархости ҳадафи iSCSI ворид намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No iSCSI targets discovered
tg: Ягон ҳадафи iSCSI ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: No iSCSI targets were discovered on ${PORTAL}.
tg: Ягон ҳадафи iSCSI дар ${PORTAL} ёфт нашуд.

note: Type: multiselect Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI targets on ${PORTAL}:
tg: Ҳадафҳои iSCSI дар ${PORTAL}:

note: Type: multiselect Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Select the iSCSI targets you wish to use.
tg: Лутфан, ҳавзаи ZFS-ро, ки мехоҳед нест намоед, интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: iSCSI login failed
tg: Воридшавии iSCSI қатъ шудааст

note: Type: error Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable names (PORTAL and TARGET)
en: Logging into the iSCSI target ${TARGET} on ${PORTAL} failed.
tg: Воридшавӣ ба ҳадафи iSCSI ${TARGET} дар ${PORTAL} иҷро нашуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: Multidisk (MD) not available
tg: Мултидиск (MD) дастнорас аст

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support multidisk devices. This should be solved by loading the needed modules.
tg: Чунин менамояд, ки ҳастаи ҷорӣ дастгоҳҳои мултидискиро дастгирӣ намекунад. Эҳтимол аст, ки ин масъала метавонад бо боркунии модулҳои лозимӣ ҳал карда шавад.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create MD device
tg: Эҷод кардани дастгоҳи MD

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Delete MD device
tg: Нест кардани дастгоҳи MD

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk configuration actions
tg: Амалҳои танзимоти мултидиск

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Multidisk (MD) and software RAID configuration menu.
tg: Ин менюи танзимоти нармафзори RAID ва мултидиск (MD) мебошад.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure multidisk devices.
tg: Лутфан, яке аз амалҳои пешниҳодшударо барои танзими дастгоҳҳои мултидискӣ интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No RAID partitions available
tg: Ягон қисми диски RAID дастрас нест

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used multidisk device to free its partitions.
tg: Ягон қисми диски истифоданашуда бо намуди "Худмуайянкунии Linux RAID" дастрас нест. Лутфан, чунин қисми дискеро эҷод намоед ё дастгоҳи мултидискии аллакай истифодашударо нест намоед, то ки қисмҳои диски онро холӣ намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: If you have such partitions, they might contain actual file systems, and are therefore not available for use by this configuration utility.
tg: Агар шумо чунин қисмҳои диск дошта бошед, онҳо метавонанд низомҳои файлии воқеӣ дошта бошанд ва барои ҳамин метавонанд бо ин барномаи хидматӣ истифода шавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions available
tg: Миқдори қисмҳои диски дастраси RAID кофӣ нест

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions available for your selected configuration.  You have ${NUM_PART} RAID partitions available but your configuration requires ${REQUIRED} partitions.
tg: Барои танзими интихобшудаи шумо қисмҳои диски RAID кофӣ нестанд.  Шумо ${NUM_PART} қисми диски RAID доред, аммо барои танзими шумо ${REQUIRED} қисми диск лозим аст.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device type:
tg: Намуди дастгоҳи мултидискӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the multidisk device to be created.
tg: Лутфан, намуди дастгоҳи мултидискеро, ки эҷод мекунед, интихоб намоед.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 multidisk device:
tg: Дастгоҳҳои фаъол барои дастгоҳи мултидиски RAID0:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID0 array. Please choose the active devices in this array.
tg: Шумо интихоб кардед, ки қатори RAID0 эҷод карда шавад. Лутфан, дастгоҳҳои фаъолро барои ин қатор интихоб намоед.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of active devices for the RAID${LEVEL} array:
tg: Миқдори дастгоҳҳои фаъол барои қатори RAID${LEVEL}:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare partitions. The active partitions are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
tg: Қатори RAID${LEVEL} аз қисмҳои диски фаъол ва озод иборат аст. Қисмҳои диски фаъол танҳо, агар як ё якчанд дастгоҳҳои фаъол қатъ шаванд, истифода мешаванд. Ақаллан ${MINIMUM} дастгоҳи фаъол лозим аст.

note: Type: string Description :sl3:
en: NOTE: this setting cannot be changed later.
tg: ТАВЗЕҲ: ин танзим наметавонад баъдтар тағйир дода шавад.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
tg: Дастгоҳҳои фаъол барои дастгоҳи мултидиски RAID${LEVEL}:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} active devices.
tg: Шумо қарор кардед, ки қатори RAID${LEVEL}-ро бо ${COUNT} дастгоҳи фаъол эҷод намоед.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions are active devices. You must select exactly ${COUNT} partitions.
tg: Лутфан, қисмҳои дискеро интихоб намоед, ки дастгоҳҳои фаъол мебошанд. Шумо бояд айнан ${COUNT} қисми дискро интихоб намоед.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of spare devices for the RAID${LEVEL} array:
tg: Миқдори дастгоҳҳои иловагӣ барои қатори RAID${LEVEL}:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
tg: Дастгоҳҳои озод барои дастгоҳи мултидиски RAID${LEVEL}:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} spare devices.
tg: Шумо қарор кардед, ки қатори RAID${LEVEL}-ро бо ${COUNT} дастгоҳи иловагӣ эҷод намоед.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them later to the array.
tg: Лутфан, интихоб намоед, ки кадом қисмҳои диск ҳамчун дастгоҳҳои эҳтиётӣ истифода мешаванд. Шумо метавонед то ${COUNT} қисмбандӣ интихоб намоед. Агар кам аз ${COUNT} дастгоҳ интихоб намоед, қисмҳои диски боқимонда ба қатор ҳамчун "намерасидагӣ" илова карда мешаванд. Шумо метавонед онҳоро ба қатор баъдтар илова намоед.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 multidisk device:
tg: Тарҳбандии дастгоҳи мултидиски RAID10:

note: Type: string Description :sl3:
en: The layout must be n, o, or f (arrangement of the copies) followed by a number (number of copies of each chunk). The number must be smaller or equal to the number of active devices.
tg: Тарҳбандӣ бояд n, o, ё f бошад (тартиби нусхаҳо), ва бо рақам идома диҳад (қи миқдори нусхаҳои ҳар як пора мебошад). Рақам бояд аз миқдори дастгоҳҳои фаъол хурдтар ё ба он баробар бошад.

note: Type: string Description :sl3:
en: The letter is the arrangement of the copies:
     n - near copies: Multiple copies of one data block are at similar
         offsets in different devices.
     f - far copies: Multiple copies have very different offsets
     o - offset copies: Rather than the chunks being duplicated within a
         stripe, whole stripes are duplicated but are rotated by one
         device so duplicate blocks are on different devices.
tg: Ҳарф мураттабсозии нусхаҳо мебошад:
     n - нусхаҳои наздик: Якчанд нусхаи як блоки иттилоот дар
         омезишҳои монанди дастгоҳҳои гуногун ҷойгиранд.
     f - нусхаҳои дур: Якчанд нусхае дорои омезишҳои хеле фарқкунанда мебошанд
     o - нусхаҳои омезиш: Пораҳо дар дохили як рах такрор намешаванд,
         рахҳои пурра такрор мешаванд, аммо бо як дастгоҳ давр мезананд,
         ва блокҳои такрорӣ дар дастгоҳҳои гуногун ҷойгиранд.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device to be deleted:
tg: Дастгоҳи мултидиске, ки нест карда мешавад:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a multidisk device will stop it and clear the superblock of all its components.
tg: Амали несткунии дастгоҳи мултидиск онро манъ мекунад ва суперблоки ҳамаи унсурҳои онро пок мекунад.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new multidisk device. The array will however be unusable after the deletion.
tg: Лутфан, қайд намоед, ки ин амал ба шумо дарҳол иҷозат намедиҳад, ки тавонед дар дастгоҳи мултидиски нав қисмҳои диск ё дастгоҳҳоро аз нав истифода баред. Лекин қатор баъд аз несткунӣ истифода бурда намешавад.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you select a device for deletion, you will get some information about it and you will be given the option of aborting this operation.
tg: Агар шумо дастгоҳеро барои несткунӣ интихоб намоед, шумо дар бораи он баъзе маълумот мегиред ва ба шумо имкон дода мешавад, ки ин амалиётро қатъ намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices available
tg: Ягон дастгоҳи мултидиск дастрас нест

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices are available for deletion.
tg: Ягон дастгоҳи мултидиск барои несткунӣ дастрас нест.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this multidisk device?
tg: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед ин дастгоҳи мултидискро нест намоед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following multidisk device:
tg: Лутфан, тайид намоед, ки шумо дар ҳақиқат мехоҳед дастгоҳи мултидиски зеринро нест намоед:

note: Type: boolean Description :sl3:
en:  Device:            ${DEVICE}
     Type:              ${TYPE}
     Component devices:
tg:  Дастгоҳ:            ${DEVICE}
     Намуд:              ${TYPE}
     Дастгоҳҳои тарқибӣ:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the multidisk device
tg: Несткунии дастгоҳи мултидиск қатъ карда шудааст

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the multidisk device. It may be in use.
tg: Ҳангоми несткунии дастгоҳи мултидиск хато ба вуҷуд омад. Эҳтимол аст, ки он истифода шуда истодааст.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Activate existing volume groups?
tg: Гурӯҳҳои ҳаҷми мавҷудбударо фаъол мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: ${COUNT} existing volume groups have been found. Please indicate whether you want to activate them.
tg: ${COUNT} гурӯҳи ҳаҷми мавҷудбуда ёфт шуд. Лутфан, муайян намоед, ки агар хоҳед онҳоро фаъол намоед.

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify volume groups (VG)
tg: Тағйир додани гурӯҳҳои ҳаҷм (VG)

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify logical volumes (LV)
tg: Тағйир додани ҳаҷмҳои мантиқӣ (LV)

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path Volume groups configurati
en: Leave
tg: Монда рафтан

note: Type: select Description :sl3:
en: LVM configuration action:
tg: Амали танзимоти LVM:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Logical Volume Manager configuration menu.
tg: Ин менюи танзими мудири ҳаҷми мантиқӣ мебошад.

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create volume groups
tg: Эҷод кардани гурӯҳҳои ҳаҷм

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete volume groups
tg: Нест кардани гурӯҳҳои ҳаҷм

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Extend volume groups
tg: Васеъ кардани гурӯҳҳои ҳаҷм

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Reduce volume groups
tg: Ихтисор кардани гурӯҳҳои ҳаҷм

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume groups configuration action:
tg: Амалҳои танзими гурӯҳҳои ҳаҷм:

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create logical volumes
tg: Эҷод кардани ҳаҷмҳои мантиқӣ

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete logical volumes
tg: Нест кардани ҳаҷмҳои мантиқӣ

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volumes configuration action:
tg: Амалҳои танзими ҳаҷмҳои мантиқӣ:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices for the new volume group:
tg: Дастгоҳҳо барои гурӯҳи ҳаҷми нав:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices for the new volume group.
tg: Лутфан, дастгоҳҳоро барои гурӯҳи нави ҳаҷмҳо интихоб намоед.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: multiselect Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-#
en: You can select one or more devices.
tg: Шумо метавонед як ё зиёда дастгоҳро интихоб намоед.

note: Type: string Description :sl3:
en: Volume group name:
tg: Номи гурӯҳи ҳаҷм:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new volume group.
tg: Лутфан, номеро ворид намоед, ки мехоҳед бо гурӯҳи нави ҳаҷмҳо истифода баред.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No physical volumes selected
tg: Ягон ҳаҷми ҷисмонӣ интихоб нашудааст

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group was aborted.
tg: Ягон ҳаҷми ҷисмонӣ интихоб нашудааст. Эҷодкунии гурӯҳи ҳаҷми нав қатъ карда шудааст.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group name entered
tg: Ягон номи гурӯҳи ҳаҷмҳо ворид нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered.  Please enter a name.
tg: Ягон ном барои гурӯҳи ҳаҷм ворид нашудааст. Лутфан, номеро ворид намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name already in use
tg: Номи гурӯҳи ҳаҷм аллакай истифода шудааст

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: Type: string
en: The selected volume group name is already in use. Please choose another name.
tg: Номи интихобшудаи гурӯҳи ҳаҷмҳо аллакай истифода мешавад. Лутфан, номи дигареро интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name overlaps with device name
tg: Номи гурӯҳи ҳаҷм номи дастгоҳро ҳампӯшонӣ мекунад

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose another name.
tg: Номи гурӯҳи ҳаҷми интихобшуда номи дастгоҳи мавҷудбударо ҳампушонӣ мекунад. Лутфан, номи дигареро интихоб намоед.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to delete:
tg: Гурӯҳи ҳаҷм барои несткунӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to delete.
tg: Лутфан, гурӯҳи ҳаҷмҳоро барои нест кардан интихоб намоед.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No volume group found
tg: Ягон гурӯҳи ҳаҷмҳо ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found.
tg: Ягон гурӯҳи ҳаҷмҳо ёфт нашуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group may have already been deleted.
tg: Эҳтимол аст, ки гурӯҳи ҳаҷм аллакай нест шудааст.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete the volume group?
tg: Гурӯҳи ҳаҷмро дар ҳақиқат нест мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm the ${VG} volume group removal.
tg: Лутфан, тозакунии гурӯҳи ҳаҷмҳои ${VG}-ро тасдиқ намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting volume group
tg: Ҳангоми несткунии гурӯҳи ҳаҷм хато ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group could not be deleted. One or more logical volumes may currently be in use.
tg: Гурӯҳи интихобшудаи ҳаҷмҳо наметавонад нест карда шавад. Як ё зиёда аз ҳаҷмҳои мантиқӣ метавонад дар айни ҳол дар ҳоли истифода бошад.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be deleted.
tg: Ягон гурӯҳи ҳаҷмҳо наметавонад нест карда шавад.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to extend:
tg: Гурӯҳи ҳаҷм барои васеъкунӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to extend.
tg: Лутфан, ҳаҷми мантиқиро барои густариш додан интихоб намоед.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to add to the volume group:
tg: Дастгоҳҳо барои илова кардан ба гурӯҳи ҳаҷм:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to add to the volume group.
tg: Лутфан, дастгоҳҳоеро интихоб намоед, ки бояд ба гурӯҳи ҳаҷмҳо илова карда шаванд.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group was aborted.
tg: Ягон ҳаҷми ҷисмонӣ интихоб нашудааст. Васеъкунии гурӯҳи ҳаҷм қатъ карда шудааст.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while extending volume group
tg: Ҳангоми васеъкунии гурӯҳи ҳаҷм хато ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be added to the selected volume group.
tg: Қисмбандии ҷисмонии ${PARTITION} ба гурӯҳи интихобшудаи ҳаҷмҳо илова карда нашуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be reduced.
tg: Ягон гурӯҳи ҳаҷмҳо наметавонад паст карда шавад.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to reduce:
tg: Гурӯҳи ҳаҷм барои хурдкунӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to reduce.
tg: Лутфан, гурӯҳи ҳаҷмҳоро, ки бояд кам карда шавад, интихоб намоед.

note: Type: select Description :sl3:
en: Device to remove from volume group:
tg: Дастгоҳе, ки аз гурӯҳи ҳаҷм тоза мешавад:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the device you wish to remove from the volume group.
tg: Лутфан, дастгоҳеро, ки шумо мехоҳед аз гурӯҳи ҳаҷм тоза намоед, интихоб намоед.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Error while reducing volume group
tg: Ҳангоми хурдкунии гурӯҳи ҳаҷм хато ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group (${VG}) could not be reduced. There is only one physical volume attached. Please delete the volume group instead.
tg: Гурӯҳи ҳаҷми интихобшудаи (${VG}) ихтисор карда намешавад. Танҳо як ҳаҷми ҷисмонӣ замима карда шудааст. Лутфан, ба ивази ихтисоркунӣ гурӯҳи ҳаҷмро нест намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be removed from the selected volume group.
tg: Ҳаҷми ҷисмонии ${PARTITION} аз гурӯҳи ҳаҷмҳои интихобшуда тоза карда намешавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume groups were found for creating a new logical volume.  Please create more physical volumes and volume groups.
tg: Барои эҷод кардани ҳаҷми мантиқии нав ягон гурӯҳи ҳаҷм ёфт нашудааст.  Лутфан, бештар ҳаҷмҳои ҷисмонӣ ва гурӯҳҳои ҳаҷмро эҷод намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No free volume groups were found for creating a new logical volume. Please create more physical volumes and volume groups, or reduce an existing volume group.
tg: Ягон гурӯҳи озоди ҳаҷмҳо барои эҷод кардани ҳаҷми мантиқии нав ёфт нашуд. Лутфан, ҳаҷмҳои ҷисмонӣ ва гурӯҳҳои ҳаҷмҳои ҷисмонии бештарро эҷод намоед, ё ки гурӯҳи мавҷудбудаи ҳаҷмро кам намоед.

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume name:
tg: Номи ҳаҷми мантиқӣ:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new logical volume.
tg: Лутфан, номеро ворид намоед, ки мехоҳед барои ҳаҷми нави мантиқӣ истифода баред.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Volume group:
tg: Гурӯҳи ҳаҷм:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group where the new logical volume should be created.
tg: Лутфан, гурӯҳи ҳаҷмҳоеро интихоб намоед, ки ҳаҷми нави мантиқӣ бояд дар он ҷо эҷод карда шавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume name entered
tg: Ягон номи ҳаҷми мантиқӣ ворид нашудааст

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered.  Please enter a name.
tg: Барои ҳаҷми мантиқӣ ягон ном ворид карда нашуд. Лутфан, номеро ворид намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while creating a new logical volume
tg: Ҳангоми эҷодкунии ҳаҷми мантиқии нав хато ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: The name ${LV} is already in use by another logical volume on the same volume group (${VG}).
tg: Номи ${LV} бо ҳаҷми дигари мантиқии ҳамон гурӯҳи ҳаҷмҳои (${VG}) истифода мешавад.

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume size:
tg: Андозаи ҳаҷми мантиқӣ:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the size of the new logical volume. The size may be entered in the following formats: 10K (Kilobytes), 10M (Megabytes), 10G (Gigabytes), 10T (Terabytes). The default unit is Megabytes.
tg: Лутфан, андозаи ҳаҷми нави мантиқиро ворид намоед. Андоза метавонад дар шаклҳои зерин ворид карда шавад: 10K (Килобайт), 10M (Мегабайт), 10G (Гигабайт), 10T (Терабайт). Воҳиди пешфарз мегабайт мебошад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to create a new logical volume (${LV}) on ${VG} with the new size ${SIZE}.
tg: Ҳаҷми мантиқии нави (${LV}) бо андозаи нави ${SIZE} дар ${VG} эҷод карда нашуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found for deleting a logical volume.
tg: Барои нест кардани ҳаҷми мантиқӣ ягон гурӯҳи ҳаҷм ёфт нашудааст.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group which contains the logical volume to be deleted.
tg: Лутфан, гурӯҳи ҳаҷмеро, ки дорои ҳаҷми мантиқӣ барои несткунӣ мебошад, интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume found
tg: Ягон диски мантиқӣ ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found.  Please create a logical volume first.
tg: Ягон ҳаҷми мантиқӣ ёфт нашуд. Лутфан, аввал ҳаҷми мантиқиро эҷод намоед.

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volume:
tg: Ҳаҷми мантиқӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to be deleted on ${VG}.
tg: Лутфан, ҳаҷми мантиқиеро, ки мехоҳед дар ${VG} нест намоед, интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting the logical volume
tg: Ҳангоми несткунии ҳаҷми мантиқӣ хато ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume (${LV}) on ${VG} could not be deleted.
tg: Ҳаҷми мантиқии (${LV}) дар ${VG} нест карда намешавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable physical volumes found
tg: Ягон ҳаҷми ҷисмонии истифодашаванда ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes (i.e. partitions) were found in your system. All physical volumes may already be in use. You may also need to load some required kernel modules or re-partition the hard drives.
tg: Дар низоми шумо ягон ҳаҷми ҷисмонӣ (масалан, қисми диск) ёфт нашуд. Эҳтимол аст, ки ҳамаи ҳаҷмҳои ҷисмонӣ аллакай истифода мешаванд. Ба шумо метавонад лозим шавад, ки баъзе модулҳои лозимии ҳастаро бор намоед, ё ки дискҳои сахтро аз нав қисмбандӣ намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager not available
tg: Мудири ҳаҷмҳои мантиқӣ дастнорас аст

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't support the Logical Volume Manager. You may need to load the lvm-mod module.
tg: Ҳастаи ҷорӣ Мудири ҳаҷмҳои мантиқиро дастгирӣ намекунад. Эҳтимол аст, ки шумо бояд модули "lvm-mod"-ро бор намоед.

note: Type: text Description :sl3:
en: Software RAID device
tg: Дастгоҳ бо нармафзори RAID

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure software RAID
tg: Танзим кардани нармафзори RAID

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by software RAID device ${DEVICE}
tg: Бо дастгоҳи нармафзори RAID истифода мешавад ${DEVICE}

note: Type: error Description :sl3:
en: Software RAID not available
tg: RAID-и нармафзор дастнорас аст

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support software RAID (MD) devices. This should be solved by loading the necessary modules.
tg: Чунин менамояд, ки ҳастаи ҷорӣ дастгоҳҳои нармафзори RAID (MD)-ро дастгирӣ намекунад. Ин бояд бо боркунии модулҳои лозимӣ ҳал карда шавад.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID configuration actions
tg: Амалҳои танзими RAID-и нармафзор

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the software RAID (or MD, "multiple device") configuration menu.
tg: Ин менюи танзими RAID (ё MD, "multiple device - дастгоҳи чандгона") мебошад.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure software RAID.
tg: Лутфан, яке аз амалҳои тавсияшударо барои танзими RAID-и нармафзор интихоб намоед.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device type:
tg: Намуди дастгоҳи RAID:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the software RAID device to be created.
tg: Лутфан, намуди дастгоҳи нармафзори RAID барои эҷодкунӣ интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used software RAID device to free its partitions.
tg: Ягон қисми диски истифоданашаванда бо намуди "Ташхиси худкори Linux RAID" дастрас нест. Лутфан, чунин қисмбандиро эҷод намоед, ё ки дастгоҳи аллакай истифодашудаи RAID-ро барои озод кардани қисмҳои диски он нест намоед.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 array:
tg: Дастгоҳҳои фаъол барои қатори RAID0:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare devices. The active devices are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
tg: Қатори RAID${LEVEL} ҳам дастгоҳҳои фаъол ва ҳам дастгоҳҳои иловагиро дар бар мегирад. Дастгоҳҳои фаъол дастгоҳҳои истифодашаванда мебошанд ва дастгоҳҳои иловагӣ танҳо он гоҳ истифода мешаванд, ки агар як ё зиёда дастгоҳи фаъол бо нокомӣ дучор мешавад. Ҳадди ақалл ${MINIMUM} дастгоҳи фаъол лозим аст.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} array:
tg: Дастгоҳҳои фаъол барои қатори RAID${LEVEL}:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} array:
tg: Дастгоҳҳои иловагӣ барои қатори RAID${LEVEL}:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them to the array later.
tg: Лутфан, қисмҳои дискеро интихоб намоед, ки ҳамчун дастгоҳҳои иловагӣ истифода мешаванд. Шумо метавонед то ${COUNT} қисми дискро интихоб намоед. Агар шумо камтар аз ${COUNT} дастгоҳро интихоб намоед, қисмҳои диски боқимонда ба қатор ҳамчун "намерасидагӣ" илова карда мешаванд. Шумо метавонед онҳоро ба қатор баъдтар илова намоед.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 array:
tg: Тарҳбандии қатори RAID10:

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device to be deleted:
tg: Дастгоҳи нармафзори RAID, ки бояд ташхис карда шавад:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a software RAID device will stop it and clear the superblock of all its components.
tg: Несткунии дастгоҳи нармафзори RAID онро қатъ мегардонад ва суперблоки ҳамаи ҷузъҳои онро пок мекунад.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new software RAID device. The array will however be unusable after the deletion.
tg: Лутфан, ба қайд гиред, ки ин ба шумо фавран имконияти аз нав истифода бурдани қисмҳои диск ё дастгоҳҳоро дар дастгоҳи нармафзори RAID намедиҳад. Аммо, ин қатор баъд аз несткунӣ истифода шуда наметавонад.

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices available
tg: Ягон дастгоҳи нармафзори RAID дастрас нест

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices are available for deletion.
tg: Ягон дастгоҳи нармафзори RAID барои несткунӣ дастрас нест.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this software RAID device?
tg: Нармафзори дастгоҳи RAID-ро дар ҳақиқат нест мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following software RAID device:
tg: Лутфан, тасдиқ намоед, ки оё шумо воқеан мехоҳед дастгоҳи нармафзори RAID-и зеринро нест намоед:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the software RAID device
tg: Дастгоҳи нармафзори RAID нест карда нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the software RAID device. It may be in use.
tg: Ҳангоми нест кардани дастгоҳи нармафзори RAID хато ба вуҷуд омад. Он метавонад истифода шавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to the storage devices and configure RAID?
tg: Тағйиротро ба дастгоҳҳои захирагоҳ менависед ва RAID-ро танзим мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before RAID can be configured, the changes have to be written to the storage devices.  These changes cannot be undone.
tg: Пеш аз танзим шудани RAID, тағйирот бояд ба дастгоҳҳои захирагоҳҳо навишта шавад.  Ин тағйирот наметавонад ботил сохта шавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: When RAID is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed.  Please convince yourself that you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks.
tg: Вақте ки RAID танзим мешавад, ягон тағйироти иловагӣ ба қисмҳои диск дар дискҳо бо ҳаҷмҳои ҷисмонӣ иҷозат дода намешаванд.  Лутфан, мутмаин шавед, ки схемаи ҷории қисмбандӣ дар ин дискҳо барои шумо мувофиқ мебошад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure RAID?
tg: Тарҳбандии қисмбандии ҷориро нигоҳ дошта, RAID-ро танзим мекунед?

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration failure
tg: Хатои танзимоти RAID

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration has been aborted.
tg: Танзимоти RAID қатъ шудааст.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for RAID
tg: ҳаҷми ҷисмонӣ барои RAID

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing software RAID partitions?
tg: Қисмҳои диски мавҷудбудаи нармафзори RAID-ро тоза мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device contains partitions used for software RAID devices. The following devices and partitions are about to be removed:
tg: Дастгоҳи интихобшуда дорои қисмҳои диске мебошад, ки барои дастгоҳҳои нармафзори RAID истифода мешаванд. Дастгоҳҳо ва қисмҳои диски зерин ҳозир тоза карда мешаванд:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Software RAID devices about to be removed: ${REMOVED_DEVICES}
tg: Дастгоҳҳои нармафзори RAID, ки тоза карда мешаванд: ${REMOVED_DEVICES}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Partitions used by these RAID devices: ${REMOVED_PARTITIONS}
tg: Қисмҳои диске, ки бо ин дастгоҳҳои RAID истифода мешаванд: ${REMOVED_PARTITIONS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the software RAID devices.
tg: Ба қайд гиред, ки ин ягон иттилооти дар айни ҳол дар дастгоҳи нармафзори RAID-и мавҷудбударо низ бебозгашт тоза мекунад.

note: Type: text Description :sl3:
en: Unallocated physical volumes:
tg: Ҳаҷмҳои ҷисмонии ҷойгирнашуда:

note: Type: text Description :sl3:
en: Volume groups:
tg: Гурӯҳҳои ҳаҷм:

note: Type: text Description :sl3:
en: Uses physical volume:
tg: Ҳаҷми ҷисмонии зеринро истифода мебарад:

note: Type: text Description :sl3:
en: Provides logical volume:
tg: Таъмини ҳаҷми мантиқӣ:

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Physical Volumes"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Physical Volumes:" ]
tg: ҳеҷ

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Volume Groups"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Volume Groups:" ]
tg: ҳеҷ

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by LVM volume group ${VG}
tg: Бо гурӯҳи ҳаҷмҳои LVM истифода мешавад ${VG}

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Display configuration details
tg: Намоиш додани тафсилоти танзим

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create volume group
tg: Эҷод кардани гурӯҳи ҳаҷм

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete volume group
tg: Нест кардани гурӯҳи ҳаҷм

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Extend volume group
tg: Густариш додани гурӯҳи ҳаҷм

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Reduce volume group
tg: Хурд кардани гурӯҳи ҳаҷм

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create logical volume
tg: Эҷод кардани ҳаҷми мантиқӣ

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete logical volume
tg: Нест кардани ҳаҷми мантиқӣ

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disks and configure LVM?
tg: Тағйиротро ба диск менависед ва LVM-ро танзим мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before the Logical Volume Manager can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk. These changes cannot be undone.
tg: Пеш аз имкони танзим кардани мудири ҳаҷми мантиқӣ, нақшаи қисмбандии ҷорӣ бояд ба диск сабт карда шавад. Ин тағйирот ботил сохта намешавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitioning scheme of disks containing physical volumes are allowed during the installation. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme before continuing.
tg: Баъд аз танзим шудани Мудири ҳаҷмҳои мантиқӣ, ягон тағйироти иловагӣ ба схемаи қисмбандии дискҳои дорои ҳаҷмҳои рамздор ҳангоми насбкунӣ иҷозат дода намешавад. Лутфан, пеш аз идомадиҳӣ мутмаин шавед, ки шумо бо схемаи ҷории қисмбандиҳо розӣ мебошед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure LVM?
tg: Тарҳбандии қисмбандии ҷориро нигоҳ дошта, LVM-ро танзим мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks before continuing.
tg: Баъд аз танзим шудани Мудири ҳаҷмҳои мантиқӣ, ягон тағйироти иловагӣ ба қисмҳои диск дар дискҳо бо ҳаҷмҳои рамздор иҷозат дода намешавад. Лутфан, пеш аз идомадиҳӣ мутмаин шавед, ки шумо бо схемаи қисмбандии ҷорӣ розӣ мебошед.

note: Type: error Description :sl3:
en: LVM configuration failure
tg: Хатои танзимоти LVM

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while writing the changes to the disks.
tg: Ҳангоми ба дискҳо навиштани тағйирот хато ба вуҷуд омадааст.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager configuration has been aborted.
tg: Танзими мудири ҳаҷмҳои мантиқӣ қатъ карда шуд.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for LVM
tg: ҳаҷми ҷисмонӣ барои LVM

note: Type: select Description :sl3:
en: Summary of current LVM configuration:
tg: Ҷамъбасти танзими ҷории LVM:

note: Type: select Description :sl3:
en:  Free Physical Volumes:  ${FREE_PVS}
     Used Physical Volumes:  ${USED_PVS}
     Volume Groups:          ${VGS}
     Logical Volumes:        ${LVS}
tg:  Ҳаҷмҳои ҷисмонии холӣ:  ${FREE_PVS}
     Ҳаҷмҳои ҷисмонии пур:  ${USED_PVS}
     Гурӯҳҳои ҳаҷм:          ${VGS}
     Ҳаҷмҳои мантиқӣ:        ${LVS}

note: Type: note Description :sl3:
en: Current LVM configuration:
tg: Танзимоти ҷории LVM:

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group has been aborted.
tg: Ягон ҳаҷми ҷисмонӣ интихоб карда нашуд. Эҷодкунии гурӯҳи нави ҳаҷмҳо қатъ карда шуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered. Please enter a name.
tg: Барои гурӯҳи ҳаҷмҳо ягон ном ворид карда нашуд. Лутфан, номеро ворид намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name is already in use. Please choose a different name.
tg: Номи интихобшудаи гурӯҳи ҳаҷмҳо аллакай истифода мешавад. Лутфан, номи дигареро интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose a different name.
tg: Номи интихобшудаи гурӯҳи ҳаҷмҳо бо номи мавҷудбудаи дастгоҳ мутобиқат мекунад. Лутфан, номи дигареро интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while creating volume group
tg: Ҳангоми несткунии гурӯҳи ҳаҷм хато ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group ${VG} could not be created.
tg: Гурӯҳи ҳаҷми ${VG} эҷод карда нашуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group has been aborted.
tg: Ягон ҳаҷми ҷисмонӣ интихоб нашудааст. Густаришдиҳии гурӯҳи ҳаҷмҳо қатъ карда шуд.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to remove from the volume group:
tg: Дастгоҳҳо барои тоза кардан аз гурӯҳи ҳаҷм:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to remove from the volume group.
tg: Лутфан, дастгоҳҳоеро интихоб намоед, ки бояд аз гурӯҳи ҳаҷмҳо тоза карда шаванд.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Reduction of the volume group was aborted.
tg: Ягон ҳаҷми ҷисмонӣ интихоб нашудааст. Камкунии гурӯҳи ҳаҷмҳо қатъ карда шуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered. Please enter a name.
tg: Ягон ном барои ҳаҷми мантиқӣ ворид нашудааст. Лутфан, номеро ворид намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found. Please create a logical volume first.
tg: Ягон ҳаҷми мантиқӣ ёфт нашудааст. Лутфан, аввал ҳаҷми мантиқиро эҷод намоед.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to delete.
tg: Лутфан, ҳаҷми мантиқиро барои нест кардан интихоб намоед.

note: Type: text Description :sl3:
en: in VG ${VG}
tg: дар VG ${VG}

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume ${LV} on ${VG} could not be deleted.
tg: Ҳаҷми мантиқии ${LV} дар ${VG} нест карда намешавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while initializing physical volume
tg: Ҳангоми омодасозии ҳаҷми ҷисмонӣ хато ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PV} could not be initialized.
tg: Ҳаҷми ҷисмонии ${PV} оғоз дода намешавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid logical volume or volume group name
tg: Ҳаҷми мантиқӣ ё номи гурӯҳи ҳаҷм беэътибор мебошад

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical volume or volume group names may only contain alphanumeric characters, hyphen, plus, period, and underscore. They must be 128 characters or less and may not begin with a hyphen. The names "." and ".." are not allowed. In addition, logical volume names cannot begin with "snapshot".
tg: Номҳои ҳаҷми ҷисмонӣ ё гурӯҳи ҳаҷм метавонанд танҳо ҳарфҳои алифбои англисӣ, рақамҳо, тире, аломати ҷамъ, нуқта ва тиреи поёнро дар бар гиранд. Онҳо бояд на зиёда аз 128 аломат бошанд ва дар аввали ном аломати тиреро дар бар нагиранд. Номҳои "." ва ".." иҷозат намешаванд. Илова бар ин, номҳои ҳаҷми мантиқӣ бояд дар аввали ном калимаи "snapshot"-ро дар бар нагиранд.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please choose a different name.
tg: Лутфан, номи дигареро интихоб намоед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing logical volume data?
tg: Иттилооти мавҷудбудаи ҳаҷмҳои мантиқиро тоза мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device already contains the following LVM logical volumes, volume groups and physical volumes which are about to be removed:
tg: Дастгоҳи интихобшуда аллакай ҳаҷмҳои мантиқии LVM, гурӯҳҳои ҳаҷмҳо ва ҳаҷмҳои ҷисмониеро, ки бояд тоза карда шаванд, дар бар мегирад:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Logical volume(s) to be removed: ${LVTARGETS}
tg: Ҳаҷм(ҳо)и мантиқӣ барои нест шудан: ${LVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Volume group(s) to be removed: ${VGTARGETS}
tg: Гурӯҳ(ҳо)и ҳаҷме, ки нест мешавад: ${VGTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Physical volume(s) to be removed: ${PVTARGETS}
tg: Ҳаҷм(ҳо)и ҷисмонӣ барои тозакунӣ: ${PVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the logical volumes.
tg: Ба қайд гиред, ки ин ягон иттилооти дар айни ҳол дар ҳаҷмҳои мантиқӣ мавҷудбударо низ бебозгашт тоза мекунад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to automatically remove LVM data
tg: Иттилооти LVM ба таври худкор тоза нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: Because the volume group(s) on the selected device also consist of physical volumes on other devices, it is not considered safe to remove its LVM data automatically. If you wish to use this device for partitioning, please remove its LVM data first.
tg: Азбаски гурӯҳ(ҳо)и ҳаҷмҳои дастгоҳи интихобшуда инчунин аз ҳаҷмҳои ҷисмонӣ дар дастгоҳҳои дигар иборат мебошанд, тозакунии худкори иттилооти LVM-и он бехатар намебошад. Агар шумо хоҳед, ки ин дастгоҳро барои қисмбандӣ истифода баред, лутфан, аввал иттилооти LVM-и онро тоза намоед.

note: Type: note Description :sl3:
en: Logical Volume Management
tg: Идоракунии ҳаҷми мантиқӣ

note: Type: note Description :sl3:
en: A common situation for system administrators is to find that some disk partition (usually the most important one) is short on space, while some other partition is underused. The Logical Volume Manager (LVM) can help with this.
tg: Яке аз масъалаҳои умумии маъмурони низом он мебошад, ки дар ягон қисми диск (одатан қисмбандии аз ҳама муҳим) фазо кофӣ нест ва қисми диски дигар истифода намешавад. Мудири Ҳаҷмҳои Мантиқӣ (LVM) метавонад бо ин кумак кунад.

note: Type: note Description :sl3:
en: LVM allows combining disk or partition devices ("physical volumes") to form a virtual disk ("volume group"), which can then be divided into virtual partitions ("logical volumes"). Volume groups and logical volumes may span several physical disks. New physical volumes may be added to a volume group at any time, and logical volumes can be resized up to the amount of unallocated space in the volume group.
tg: LVM иҷозат медиҳад, ки дискҳо ё дастгоҳҳои қисмбандӣ ("ҳаҷмҳои ҷисмонӣ") барои сохтани диски виртуалӣ ("гурӯҳи ҳаҷмҳо") якҷоя карда шаванд ва он диски виртуалӣ метавонад баъдтар ба қисмҳои диски виртуалӣ ("ҳаҷмҳои мантиқӣ") тақсим карда шавад. Гурӯҳҳои ҳаҷмҳо ва ҳаҷмҳои мантиқӣ метавонанд якчанд диски ҷисмониро истифода баранд. Ҳаҷмҳои нави ҷисмонӣ метавонанд дар вақти дилхоҳ ба гурӯҳи ҳаҷмҳо илова карда шаванд ва андозаи ҳаҷмҳои мантиқӣ метавонад то миқдори фазои тахсиснашудаи гурӯҳи ҳаҷмҳо танзим карда шавад.

note: Type: note Description :sl3:
en: The items on the LVM configuration menu can be used to edit volume groups and logical volumes. After you return to the main partition manager screen, logical volumes will be displayed in the same way as ordinary partitions, and should be treated as such.
tg: Объектҳо дар менюи танзими LVM метавонанд барои таҳрир кардани гурӯҳҳои ҳаҷмҳо ва ҳаҷмҳои мантиқӣ истифода шаванд. Баъд аз оне, ки шумо ба экрани асосии мудири қисмбандиҳо бар мегардед, ҳаҷмҳои мантиқӣ ҳамчун қисмҳои диски оддӣ намоиш дода мешаванд ва бояд ҳамчун онҳо истифода шаванд.

note: Type: string Description :sl3:
en: Name of the volume group for the new system:
tg: Номи гурӯҳи ҳаҷмҳо барои низоми нав:

note: Type: error Description :sl3:
en: This happened because the selected recipe does not contain any partition that can be created on LVM volumes.
tg: Ин аз он сабаб ба вуҷуд омад, ки нақшаи интихобшуда ягон қисми дискро дар бар намегирад, ки метавонад дар ҳаҷмҳои LVM эҷод карда шавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Continue installation without /boot partition?
tg: Насбкуниро бе қисми диски /boot идома медиҳед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The recipe you selected does not contain a separate partition for /boot. This is normally needed to allow you to boot the system when using LVM.
tg: Нақшае, ки шумо интихоб кардед, қисмбандии алоҳидаро барои /boot дар бар намегирад. Одатан, ин барои он лозим аст, ки шумо низомро ҳангоми истифодаи LVM роҳандозӣ намоед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You can choose to ignore this warning, but that may result in a failure to reboot the system after the installation is completed.
tg: Шумо метавонед интихоб намоед, ки ин огоҳиро нодида гузаронед, аммо ин метавонад сабаби он гардад, ки баъд аз ба анҷом расидани насбкунӣ низом бозоғозӣ намешавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group name used to automatically partition using LVM is already in use. Lowering the priority for configuration questions will allow you to specify an alternative name.
tg: Номи гурӯҳи ҳаҷмҳое, ки барои қисмгузории худкор тавассути LVM истифода шудааст, аллакай истифода мешавад. Паст кардани аввалият барои саволҳои танзим ба шумо иҷозат медиҳад, ки номи дигарро муайян намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unexpected error while creating volume group
tg: Ҳангоми эҷодкунии гурӯҳи ҳаҷм, хатои ногаҳон ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: Autopartitioning using LVM failed because an error occurred while creating the volume group.
tg: Қисмбандии худкор тавассути LVM бо нокомӣ дучор шуд, чунки ҳангоми эҷодкунии гурӯҳи ҳаҷм хато дучор шуд.

note: Type: text Description :sl3:
en: Multiple disks (%s)
tg: Якчанд диск (%s)

note: Type: error Description :sl3:
en: Non-existing physical volume
tg: Ҳаҷми ҷисмонии мавҷуднабуда

note: Type: error Description :sl3:
en: A volume group definition contains a reference to a non-existing physical volume.
tg: Тавсифи гурӯҳи ҳаҷм дорои истинод ба ҳаҷми мавҷуднабудаи ҷисмонӣ мебошад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check that all devices are properly connected. Alternatively, please check the automatic partitioning recipe.
tg: Лутфан, санҷед, ки ҳамаи дастгоҳҳо ба таври дуруст пайваст карда шудаанд. Илова бар ин, лутфан, дастури қисмгузории худкорро санҷед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volume defined in volume group
tg: Ягон ҳаҷми ҷисмонӣ дар гурӯҳи ҳаҷмҳо муайян карда нашудааст

note: Type: error Description :sl3:
en: The automatic partitioning recipe contains the definition of a volume group that does not contain any physical volume.
tg: Нақшаи қисмбандии худкор дорои таърифи гурӯҳи ҳаҷмҳо мебошад, ки ягон ҳаҷми ҷисмониро дар бар намегирад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the automatic partitioning recipe.
tg: Лутфан, дастури қисмбандии худкорро санҷед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while setting up RAID
tg: Ҳангоми танзими RAID хато ба вуҷуд омад

note: Type: error Description :sl3:
en: An unexpected error occurred while setting up a preseeded RAID configuration.
tg: Ҳангоми танзими худкори RAID хатои ногаҳон ба вуҷуд омад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions specified
tg: Миқдори кофӣ барои қисмҳои диски RAID муайян нашудааст

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions specified for your preseeded configuration. You need at least 3 devices for a RAID5 array.
tg: Барои танзими худкор қисмҳои диски қофии RAID муайян нашудаанд. Барои қатори RAID5 ақаллан 3 дастгоҳ лозиманд.

note: Type: text Description File system name Keep translations short enough :sl3:
en: physical volume for encryption
tg: ҳаҷми ҷисмонӣ барои рамзгузорӣ

note: Type: text Description Short file system name (untranslatable in many languages) Should be kept very short or unstranslated :sl3:
en: crypto
tg: рамзгузорӣ

note: Type: text Description This is related to "encryption method" Encryption type for a file system Translations should be kept below 40 columns :sl3:
en: Device-mapper (dm-crypt)
tg: Дастгоҳи нишонгузорӣ (dm-crypt)

note: Type: text Description This is related to "encryption method" Encryption type for a file system :sl3:
en: not active
tg: ғайрифаъол

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption method:
tg: Усули рамзгузорӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption method for this partition:
tg: Усули рамзгузорӣ барои ин қисми диск:

note: Type: select Description :sl3:
en: Changing the encryption method will set other encryption-related fields to their default values for the new encryption method.
tg: Тағйирдиҳии ин усули рамзгузорӣ майдонҳои дигари ба рамзгузорӣ алоқаманд ба қиматҳои пешфарзи онҳо барои усули нави рамзгузорӣ таъин мекунад.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption:
tg: Рамзгузорӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption for this partition:
tg: Рамзгузорӣ кардани ин қисми диск:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Key size:
tg: Андозаи калид:

note: Type: select Description :sl3:
en: Key size for this partition:
tg: Андозаи калид барои ин қисми диск:

note: Type: text Description An initialization vector is the initial value used to seed the encryption algorithm Should be kept below 24 columns :sl3:
en: IV algorithm:
tg: Алгоритми IV:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Initialization vector generation algorithm for this partition:
tg: Алгоритми эҷодкунии вектори омодасозӣ барои ин қисми диск:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Different algorithms exist to derive the initialization vector for each sector. This choice influences the encryption security. Normally, there is no reason to change this from the recommended default, except for compatibility with older systems.
tg: Барои таъмин кардани вектори омодасозӣ барои ҳар як сектор алгоритмҳои гуногун мавҷуд мебошанд. Ин интихоб ба амнияти рамзгузорӣ таъсир мерасонад. Одатан, ягон сабаб барои тағйир додани ин аз қимати пешфарз вуҷуд надорад, ба ғайр аз мувофиқат бо низомҳои кӯҳнатар.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key:
tg: Калиди рамзгузорӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key for this partition:
tg: Навъи калиди рамзгузорӣ барои ин қисми диск:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key hash:
tg: Ҳэши калиди рамзгузорӣ:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key hash for this partition:
tg: Навъи калиди рамзгузории hash барои ин қисми диск:

note: Type: select Description :sl3:
en: The encryption key is derived from the passphrase by applying a one-way hash function to it. Normally, there is no reason to change this from the recommended default and doing so in the wrong way can reduce the encryption strength.
tg: Калиди рамзгузорӣ аз калидвожа тавассути таъин кардани функсияи яксамтаи ҳэш гирифта мешавад. Одатан ягон сабаби тағйир додани ин аз пешфарзи тавсияшуда вуҷуд надорад ва иҷрокунии нодурусти ин амал метавонад қавии рамзгузориро пасттар кунад.

note: Type: text Description This shows up in a screen summarizing options and will be followed by "yes" or "no" :sl3:
en: Erase data:
tg: Пок кардани иттилоот:

note: Type: text Description :sl3:
en: Erase data on this partition
tg: Маълумотро дар ин қисми диск пок намоед

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really erase the data on ${DEVICE}?
tg: Маълумоти ${DEVICE}-ро дар ҳақиқат тоза мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with zeroes. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
tg: Иттилоот дар ${DEVICE} бо сифрҳо рӯйҳамнависӣ карда мешавад. Баъд аз ба анҷом расидани ин қадам, он дигар барқарор карда намешавад. Барои бекор кардани ин амал шумо имконияти охирин доред.

note: Type: text Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE}
tg: Поксозии маълумот дар ${DEVICE}

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer is now overwriting ${DEVICE} with zeroes to delete its previous contents. This step may be skipped by cancelling this action.
tg: Насбкунанда ${DEVICE}-ро бо сифрҳо барои несткунии муҳтавои қаблӣ рӯйҳамнависӣ карда истодааст. Ин қадам метавонад бо бекоркунии ин амал қатъ карда шавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE} failed
tg: Поксозии маълумот дар ${DEVICE} қатъ шуд

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while trying to overwrite the data on ${DEVICE} with zeroes. The data has not been erased.
tg: Ҳангоми рӯиҳамнависии ${DEVICE} бо иттилооти сифрӣ хато ба вуҷуд омад. Иттилоот тоза карда нашудааст.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with random data. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
tg: Иттилоот дар ${DEVICE} бо иттилооти тасодуфӣ рӯйҳамнависӣ мешавад. Баъд аз ба анҷом расонидани ин қадам, он дигар барқарор карда намешавад. Барои қатъ кардани поксозӣ ин имкони ниҳоӣ аст.

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer is now overwriting ${DEVICE} with random data to prevent meta-information leaks from the encrypted volume. This step may be skipped by cancelling this action, albeit at the expense of a slight reduction of the quality of the encryption.
tg: Насбкунанда ${DEVICE}-ро бо иттилооти тасодуфӣ барои пешгирӣ кардани пайдоиши метаиттилоот аз ҳаҷми рамздор рӯйҳамнависӣ карда истодааст. Ин қадам метавонад бо бекоркунии ин амал қатъ карда шавад, вале сифати рамзгузорӣ пасттар мешавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while trying to overwrite ${DEVICE} with random data. Recovery of the device's previous contents is possible and meta-information of its new contents may be leaked.
tg: Ҳангоми рӯиҳамнависии ${DEVICE} бо иттилооти тасодуфӣ хато ба вуҷуд омад. Барқарори муҳтавои қаблӣ ва пайдоиши метаиттилооти муҳтавои нави он мумкин аст.

note: Type: text Description :sl3:
en: Setting up encryption...
tg: Танзимкунии рамзгузорӣ...

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure encrypted volumes
tg: Танзим кардани ҳаҷмҳои рамздор

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions to encrypt
tg: Ягон қисми диск барои рамзгузорӣ нест

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions have been selected for encryption.
tg: Ягон қисми диск барои рамзгузорӣ интихоб карда нашуд.

note: Type: note Description :sl3:
en: Required programs missing
tg: Барномаҳои лозимӣ вуҷуд надоранд

note: Type: note Description :sl3:
en: This build of debian-installer does not include one or more programs that are required for partman-crypto to function correctly.
tg: Ин сохти debian-installer як ё зиёда барномаро, ки барои кори дурусти partman-crypto лозиманд, дар бар намегирад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Required encryption options missing
tg: Имконоти лозимии рамзгузорӣ намерасад

note: Type: error Description :sl3:
en: The encryption options for ${DEVICE} are incomplete. Please return to the partition menu and select all required options.
tg: Имконоти рамзгузорӣ барои ${DEVICE} нопурра мебошанд. Лутфан, ба менюи қисмбандӣ баргардед ва ҳамаи имконоти лозимиро интихоб намоед.

note: Type: text Description :sl3: Translators: this string is used to assemble a string of the format "$specify_option: $missing". If this proves to be a problem in your language, please contact the maintainer and we can do it differently.
en: missing
tg: мавҷуд нест

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use as physical volume for encrypted volume ${DEV}
tg: Ҳамчун ҳаҷми ҷисмонӣ барои ҳаҷми рамздор истифода мешавад ${DEV}

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption package installation failure
tg: Ҳангоми насбкунии бастаи рамзгузорӣ нокомӣ ба вуҷуд омадааст

note: Type: error Description :sl3:
en: The kernel module package ${PACKAGE} could not be found or an error occurred during its installation.
tg: Бастаи модули ҳастаи ${PACKAGE} ёфт нашуд, ё ки ҳангоми насб кардани он хато ба вуҷуд омадааст.

note: Type: error Description :sl3:
en: It is likely that there will be problems setting up encrypted partitions when the system is rebooted. You may be able to correct this by installing the required package(s) later on.
tg: Эҳтимол аст, ки баъд аз бозоғозидани низом ҳангоми танзим кардани қисмҳои диски рамздор мушкилиҳо ба вуҷуд меоянд. Шумо метавонед инро бо насб кардани баста(ҳо)и лозимӣ баъдтар ислоҳ намоед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disk and configure encrypted volumes?
tg: Тағйиротро ба диск менависед ва ҳаҷмҳои рамздорро танзим мекунед?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before encrypted volumes can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk.  These changes cannot be undone.
tg: Пеш аз танзим шудани ҳаҷмҳои рамздор, схемаи қисмбандиии ҷорӣ бояд ба диск навишта шавад. Ин тағйирот наметавонад ботил сохта шавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the encrypted volumes have been configured, no additional changes to the partitions on the disks containing encrypted volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme for these disks before continuing.
tg: Баъд аз танзим шудани ҳаҷмҳои рамздор, ягон тағйироти иловагӣ ба қисмҳои диск дар дискҳо бо ҳаҷмҳои рамздор иҷозат дода намешавад. Лутфан, пеш аз идомадиҳӣ мутмаин шавед, ки шумо бо нақшаи қисмбандии ҷорӣ розӣ мебошед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure encrypted volumes?
tg: Тарҳбандии қисмбандии ҷориро нигоҳ дошта, ҳаҷмҳои рамздорро танзим мекунед?

note: Type: error Description :sl3:
en: Configuration of encrypted volumes failed
tg: Танзимкунии ҳаҷмҳои рамздор қатъ шуд

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while configuring encrypted volumes.
tg: Ҳангоми танзим кардани ҳаҷмҳои рамздор хато ба вуҷуд омадааст.

note: Type: error Description :sl3:
en: The configuration has been aborted.
tg: Танзим қатъ карда шуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: Initialisation of encrypted volume failed
tg: Омодасозии ҳаҷми рамздор бо нокомӣ дучор шуд

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up encrypted volumes.
tg: Ҳангоми танзим кардани ҳаҷмҳои рамздор хато ба вуҷуд омадааст.

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Passphrase
tg: Калидвожа

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Keyfile (GnuPG)
tg: Файли калидӣ (GnuPG)

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Random key
tg: Калиди ихтиёрӣ

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsafe swap space detected
tg: Фосилаи мубодилаи ҳифзнашуда ёфт шудааст

note: Type: error Description :sl3:
en: An unsafe swap space has been detected.
tg: Фазои беэътимоди мубодилакунӣ ташхис карда шуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: This is a fatal error since sensitive data could be written out to disk unencrypted. This would allow someone with access to the disk to recover parts of the encryption key or passphrase.
tg: Ин хатои ногузир мебошад, чунки иттилооти муҳим ба диск бе рамзгузорӣ навишта шуд. Ин ба ягон нафаре, ки ба диск дастрасӣ дорад, иҷозат медиҳад, ки қисмҳои калид ё калидвожаи рамзгузориро барқарор намояд.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please disable the swap space (e.g. by running swapoff) or configure an encrypted swap space and then run setup of encrypted volumes again. This program will now abort.
tg: Лутфан, фазои мубодилакуниро нест намоед (масалан, бо иҷрои фармони swapoff), ё ки фазои рамздори мубодилакуниро танзим карда, танзимкунии ҳаҷмҳои рамздорро аз нав иҷро намоед. Ин барнома ҳозир қатъ карда мешавад.

note: Type: password Description :sl3:
en: Encryption passphrase:
tg: Калидвожаи рамзгузорӣ:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to choose a passphrase to encrypt ${DEVICE}.
tg: Шумо бояд калидвожаро барои рамзгузории ${DEVICE} интихоб намоед.

note: Type: password Description :sl3:
en: The overall strength of the encryption depends strongly on this passphrase, so you should take care to choose a passphrase that is not easy to guess. It should not be a word or sentence found in dictionaries, or a phrase that could be easily associated with you.
tg: Қуввати умумии рамзгузорӣ аз ин калидвожа вобаста аст, барои ҳамин шумо бояд калидвожаеро эҷод намоед, ки ёфтани он осон нест. Он бояд калима ё ҷумлае набошад, ки дар луғатҳо ёфта мешавад, ё ба осонӣ бо шумо алоқаманд мешавад.

note: Type: password Description :sl3:
en: A good passphrase will contain a mixture of letters, numbers and punctuation. Passphrases are recommended to have a length of 20 or more characters.
tg: Калидвожаи хуб маҷмӯи ҳарфҳо, рақамҳо ва аломатҳои китобатӣ мебошад. Тавсия мешавад, ки калидвожаҳо аз 20 ё зиёда аломат иборатанд.

note: Type: password Description :sl3:
en: Re-enter passphrase to verify:
tg: Калидвожаро барои тафтиш дубора ворид намоед:

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same passphrase again to verify that you have typed it correctly.
tg: Лутфан, он калидвожаро як маротибаи дигар ворид намоед, то ин ки тасдиқ намоед, ки шумо онро ба таври дуруст чоп кардед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Passphrase input error
tg: Хатои вуруди калидвожа

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passphrases you entered were not the same. Please try again.
tg: Ду калидвожае, ки шумо ворид кардед, якхела набуданд. Лутфан, амалро такрор намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: Empty passphrase
tg: Калидвожа холӣ аст

note: Type: error Description :sl3:
en: You entered an empty passphrase, which is not allowed. Please choose a non-empty passphrase.
tg: Шумо калидвожаи холиро ворид кардед, ки иҷозат дода намешавад. Лутфан, калидвожаи ғайрихолиро интихоб намоед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use weak passphrase?
tg: Калидвожаи сустро истифода мебаред?

note: Type: boolean Description :sl3: Translators: we unfortunately cannot use plural forms here So, you are suggested to use the plural form adapted for MINIMUM=8, which is the current hardcoded value
en: You entered a passphrase that consists of less than ${MINIMUM} characters, which is considered too weak. You should choose a stronger passphrase.
tg: Шумо калидвожаеро ворид кардед, ки кам аз ${MINIMUM} аломат мебошад ва қавӣ нест. Шумо бояд калидвожаи қавитарро интихоб намоед.

note: Type: entropy Description :sl3:
en: The encryption key for ${DEVICE} is now being created.
tg: Калиди рамзгузорӣ барои ${DEVICE} дар айни ҳол эҷод шуда истодааст.

note: Type: text Description :sl3:
en: Key data has been created successfully.
tg: Иттилооти калид бомуваффақият эҷод карда шуд.

note: Type: error Description :sl3:
en: Keyfile creation failure
tg: Файли калид эҷод карда нашуд

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while creating the keyfile.
tg: Ҳангоми эҷод кардани файли калид хато ба вуҷуд омадааст.

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption configuration failure
tg: Ҳангоми танзим кардани рамзгузорӣ нокомӣ ба вуҷуд омадааст

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the root file system to be stored on an encrypted partition. This feature requires a separate /boot partition on which the kernel and initrd can be stored.
tg: Шумо интихоб кардед, ки низоми файлии root дар қисми диски рамздор нигоҳ дошта шавад. Барои ин хусусият қисми диски алоҳидаи /boot лозим аст, ки дар он ҳаста ва initrd нигоҳ дошта мешаванд.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and setup a /boot partition.
tg: Шумо бояд ба қафо гузаред ва қисми диски "/boot"-ро танзим намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the /boot file system to be stored on an encrypted partition. This is not possible because the boot loader would be unable to load the kernel and initrd. Continuing now would result in an installation that cannot be used.
tg: Шумо интихоб кардед, ки низоми файлии /boot дар қисми диски рамздор нигоҳ дошта шавад. Ин имконнопазир аст, чунки он гоҳ худроҳандозӣ наметавонад ҳаста ва initrd-ро бор кунад. Агар шумо ҳозир идома диҳед, насбкунӣ истифода намешавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and choose a non-encrypted partition for the /boot file system.
tg: Шумо бояд ба қафо гузашта, қисми диски рамзнадоштаро барои низоми файлии /boot интихоб намоед.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Are you sure you want to use a random key?
tg: Шумо мутмаин ҳастед, ки калиди таваккалиро истифода мебаред?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen a random key type for ${DEVICE} but requested the partitioner to create a file system on it.
tg: Шумо намуди таваккалии калидро барои ${DEVICE} интихоб кардед, аммо аз василаи қисмбандӣ талаб кардед, ки дар он низоми файлӣ эҷод карда шавад.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Using a random key type means that the partition data is going to be destroyed upon each reboot. This should only be used for swap partitions.
tg: Истифодабарии калиди таваккалӣ маънои онро дорад, ки иттилооти қисми диск ҳангоми ҳар як бозоғозӣ вайрон карда мешавад. Ин бояд танҳо барои қисмҳои диски мубодилакунӣ истифода шавад.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to download crypto components
tg: Боргирии ҷузъҳои рамзгузорӣ ба анҷом нарасид

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred trying to download additional crypto components.
tg: Ҳангоми кӯшиши боркунии ҷузъҳои иловагии криптографӣ хато ба вуҷуд омадааст.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Proceed to install crypto components despite insufficient memory?
tg: Ба ҳофизаи ғайрикофӣ нигоҳ накарда, ба насбкунии ҷузъҳои рамзгузорӣ мегузаред?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: There does not seem to be sufficient memory available to install additional crypto components. If you choose to go ahead and continue anyway, the installation process could fail.
tg: Барои насб кардани унсурҳои иловагии рамзгузорӣ ҳофизаи кофӣ нест. Агар шумо интихоб намоед, ки ба ҳар ҳол идома диҳед, раванди насбкунӣ метавонад бо нокомб дучор шавад.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create encrypted volumes
tg: Эҷод кардани ҳаҷмҳои рамздор

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption configuration actions
tg: Амалҳои танзими рамзгузорӣ

note: Type: select Description :sl3:
en: This menu allows you to configure encrypted volumes.
tg: Ин меню танзим кардани ҳаҷмҳои рамздорро иҷозат медиҳад.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to encrypt:
tg: Дастгоҳҳо барои рамзгузорӣ:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices to be encrypted.
tg: Лутфан, дастгоҳҳоро барои рамзгузорӣ интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices selected
tg: Ягон дастгоҳ интихоб нашудааст

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices were selected for encryption.
tg: Ягон дастгоҳ барои рамзгузорӣ интихоб нашуд.

note: Type: text Description :sl3: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up encrypted LVM
tg: Идорашаванда - тамоми дискро истифода баред ва LVM-и рамздорро танзим намоед

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters
tg: Аломатҳои гуногунро ворид намоед

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard, or just wait until enough key data has been collected (which can take a long time).
tg: Барои тезонидани раванд шумо метавонед ба воситаи ҳарфкалид аломатҳои гуногунро ворид намоед ё интизор шавед то вақте ки маълумоти калидии кофӣ ҷамъ навашад (ин метавонад вақти зиёдро гирад).

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters or make random movements with the mouse
tg: Аломатҳои гуногунро ворид намоед ё курсори мушро ба ҳар тараф интиқол диҳед

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard or by making random movements with the mouse.
tg: Барои тезонидани раванд шумо метавонед ба воситаи ҳарфкалид аломатҳои гуногунро ворид намоед ё курсори мушро ба ҳар тараф интиқол диҳед.
