debian-installer - en to af translation catalogue (147 entries)

note: Type: select Choices
en: Albanian
af: Albanees

note: Type: select Choices
en: Arabic
af: Arabies

note: Type: select Choices
en: Bangladesh
af: Bangladesj

note: Type: select Choices
en: Bengali
af: Bengalees

note: Type: select Choices
en: Bosnian
af: Bosnies

note: Type: select Choices
en: Chinese
af: Sjinees

note: Type: select Choices
en: Georgian
af: Georgies

note: Type: select Choices
en: Gujarati
af: Goedjarati

note: Type: select Choices
en: Irish
af: Iers

note: Type: select Choices
en: Kazakh
af: Kazak

note: Type: select Choices
en: Korean
af: Koreaans

note: Type: select Choices
en: Malayalam
af: Malabaars

note: Type: select Choices
en: Nepali
af: Nepalees

note: Type: select Choices
en: Persian
af: Persies

note: Type: select Choices
en: Telugu
af: Teloegoe

note: Type: select Choices
en: Vietnamese
af: Viëtnamees

note: Type: select Choices
en: enter information manually
af: Voer inligting met die hand in

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
af: Laai installasie komponente af

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
af: Gewone gebruik van hierdie partisie:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
af: Dui asseblief aan hoe die lêerstelsel gebruik gaan word, sodat die optimale lêerstelsel-parameters daarvoor gekies kan word.

note: Type: select Description
en: standard = standard parameters, news = one inode per 4KB block, largefile = one inode per megabyte, largefile4 = one inode per 4 megabytes.
af: standard = standaard parameters, news = een inode per 4KB-blok, largefile = een inode per megabyte, largefile4 = een inode per 4MB

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
af: Hoe om hierdie partisie te gebruik:

note: Type: select Description
en: Tool to use to generate boot initrd:
af: Program gebruik om initrd te genereer:

note: Type: select Description
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
af: Die lys dui aan die beskikbare progamme.  As jy onseker watter een om te kies, kies gerus die standaardwaarde.  As jou stelsel nie kan boot nie, kan jy die installasie weer probeer met ander opsies.

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
af: Kontroleer Release-stempel

note: Type: select Description
en: The installer failed to access the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or ignore the problem and continue without all the packages from this mirror.
af: Die installeerder kon nie die spieëlbediener kontak nie.  Dit mag 'n probleem met jou netwerk aandui, of met die spieëlbediener.  Jy kan die aflaai weer prober, of 'n ander spieëlbediener kies, of hierdie probleem ignoreer en sonder die pakette van daardie spieëlbediener aangaan.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users
en: Select and install software
af: Kies en installeer sagteware

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages
en: Setting up...
af: Stel op...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens
en: Running tasksel...
af: Laat tasksel loop...

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
af: Kies die volgende stap in die installasie proses:

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
af: 'n shell uitvoer

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
af: Staak die installasie

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
af: Modules word geregistreer...

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
af: Besig om addisionele komponente te laai

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
af: Besig om ${PACKAGE} af te laai

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
af: Kies taal

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
af: Stoor taal...

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
af: ander

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
af: Bespeur hardeware om CD-ROM-skywe te ontdek

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning CD-ROM
af: Deursoek CD-ROm

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
af: Deursoek ${DIR}...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
af: Ontheg en gooi uit CD-ROM...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
af: Ontdek skywe en alle ander hardeware

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
af: Ontdek hardeware, wag asseblief...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
af: Laai module '${MODULE}' vir '${CARDNAME}'...

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
af: Daadlose ESSID vir ${iface}:

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
af: Dit mag 'n ruk duur.

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure the network
af: Stel die netwerk op

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
af: DHCP rekenaarnaam:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
af: Jy mag 'n DHCP-rekenaarnaam verskaf.  As jy 'n kabelmodem gebruik, sal jy miskien 'n rekeningnommer moet invoer.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
af: Die meeste ander gebruikers kan dit net leeg laat.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
af: Stel die netwerk op met DHCP

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
af: Van hier af kan jy besluit om die DHCP netwerk outo-konfigurasie weer te probeer (dit mag slaag as jou DHCP-bediener lank vat om te reageer) of om die netwerk met die hand op te stel.  Party DHCP-bedieners dring daarop aan dat die kliënt 'n rekenaarnaam verskaf, dus kan jy ook netwerk outo-konfigurasie weer probeer saam met 'n rekenaarnaam wat jy kan invoer.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
af: Netwerk outo-konfigurasie het misluk

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
af: Jou netwerk gebruik blykbaar nie die DHCP-protokol.  Anders is die DHCP-bediener stadig of werk deel van die netwerk hardeware nie.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
af: Stel die draadlose netwerk weer op

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
af: Netmasker:

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure a network using static addressing
af: Stel die netwerk op met 'n statiese adres

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
af: Die proxy-inligting moet in die standaardvorm gegee word, "http://[[user][:pass]@]host[:port]/"

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl
en: Cancel
af: Kanselleer

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
af: Begin die partisioneerder

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-#
en: Please wait...
af: Wag asseblief...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
af: Deursoek skywe...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
af: Ontdek lêerstelsels...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
af: As jy voortgaan, sal die veranderinge onder genoem op die skywe aangebring word.  Anders sal jy kans kry om verdere veranderinge met die hand te maak.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
af: WAARSKUWING: Dit gaan alle data op enige partisies wat jy verwyder het, asook partisies wat gerformateer gaan wees, vernietig.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
af: Formateer partisies

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
af: Prosedeer...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
af: Maak partisionering klaar en skryf wysigings tot skyf

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
af: VRY SPASIE

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
af: onbruikbaar

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
af: primêre

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
af: logiese

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda) :sl1:
en: IDE%s master (%s)
af: IDE%s meester (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
af: SCSI%s (%s,%s,%s), partisie #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
af: Kanseleer hierdie menu

note: Type: text Description Main menu entry :sl1:
en: Partition disks
af: Partisioneer skywe

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
af: Bereken nuwe partisies...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
af: Partisie metode:

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
af: ongebruik

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
af: formateer

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
af: hou

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
af: Begin

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
af: Einde

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
af: Ligging van nuwe partisie:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
af: Kies asseblief of jy die nuwe partisie aan die begin of die einde van die beskikbare spasie wil hê.

note: Type: text Description :sl1: Short variant of `swap space'
en: swap
af: ruilplek

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
af: Help met partisie

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
af: Om 'n hardeskyf te partisie, moet dit opgedeel wees om spasie vir jou nuwe stelsel te skep.  Jy moet kies watter partisie(s) vir die installasie gebruik gaan word.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
af: Kies 'n vryspasie om partisies daarin te skep.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
af: Kies 'n toestel om all partisies daarin te verwyder en 'n nuwe partisie-tafel te skep.

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure the clock
af: Stel die horlosie op

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
af: Is die stelselhorlosie op UTC ingestel?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
af: Stelselhorlosies is gewoonlik tot Coordinated Universal Time (UTC) ingestel.  Die bedryfstelsel gebruik jou tydsone om stelseltyd in plaasliketyd te vertaal.  Dit is aanbeveel tensy jy 'n ander bedryfstelsel gebruik wat daarop dring dat die stelselhorlosie op plaasliketyd ingestel is.

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
af: Stel die horlosie op

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
af: Maak gereed om die grondstelsel te installeer...

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
af: Laat ${SCRIPT} loop...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
af: Installeer die grondstelsel

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
af: Laai Release-lêer af

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
af: Laai Paketlêers af

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
af: Laai Pakettelêer af

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
af: Laai Pakette af

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
af: Haal pakette uit

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
af: Laai ${SUBST0} af...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
af: Haal ${SUBST0} uit...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
af: Stel ${SUBST0} op...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
af: Geldige Release-stempel (sleutel-id ${SUBSTO})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
af: Los afhanklihede in grondpakette op...

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
af: Los afhanklikhede in nodige pakette op...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
af: Kontrolleer komponent ${SUBST0} op ${SUBST1}...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
af: Installeer kernpakette...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
af: Pak nodige pakette uit...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
af: Stel nodige pakette op...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
af: Installeer grondpakette...

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
af: Kies die kern om te laat installeer...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
af: Installeer die kern...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
af: Installeer die kern - laai af en installeer ${SUBSTO}...

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
af: Stel die paketbestuurder op

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
af: Stel apt op

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the CD-ROM...
af: Deursoek die CD-ROM...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
af: Deursoek die spieëlbediener

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
af: Gebruik nie-vrye sagteware?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
af: Gebruik contrib sagteware?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
af: Party addisionele sagteware pakette is vir Debian beskikbaar gemaak.  Hierdie pakette is self vrye sagteware, maar dit maak staat op nie-vrye sagteware vir hulle funksionering.  Hierdie sagteware is nie deel van Debian, maar gewone Debian-programme kan gebruik word om dit te installeer.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
af: Besluit asseblief of jy hierdie sagteware beskikbaar wil maak.

note: Type: password Description :sl1:
en: Note that you will not be able to see the password as you type it.
af: Let op dat jy nie die wagwoord sal kan sien terwyl jy dit intik nie.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# :sl2: :sl3:
en: Re-enter password to verify:
af: Nogmaals jou wagwoord (vir bevestiging):

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
af: Voer asseblief dieselfde wortel-wagwoord in weer om eker te maak dat jy dit korek ingetik het.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
af: Volledige naam van nuwe gebruiker:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
af: 'n Gebruikersrekening sal geskep word om vir jou te gebruik (in plaas van die root-rekening) vir nie-administratiewe take.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
af: Voer in asseblief die ware naam vir dié gebruiker.  Die inligting sal gebruik word vir, onder andere, die bronnaam vir emails wat die gebruiker stuur asook enige program wat die gebruiker se naam vertoon.  Jou volle naam is 'n redelike keuse.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
af: Geruikernaam vir jou rekening:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
af: Kies 'n gebruikernaam vir jou nuwe rekening.  Jou eerste naam is 'n redelike keuse.  Die gebruikernaam moet met 'n kleinletter begin, en kan deur enige kombinasie nommers en kleinletters gevolg word.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
af: Kies 'n wagwoord vir die nuwe gebruiker:

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
af: Stel gebruikers en wagwoorde op...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
af: Gaan voort

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
af: Gaan terug

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
af: Ja

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
af: Nee

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
af: Skermkiekie

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
af: Skermkiekie as %s gestoor

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
af: Stel netwerk op...

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation complete
af: Installasie is voltooi

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Continue without boot loader
af: Gaan voort sonder boot-laaier

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
af: Installeer die GRUB boot-laaier op die meesterselflaairekord (MBR)?

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
af: Installeer GRUB boot-laaier

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
af: Installer die GRUB boot-laaier op 'n hardeskyf
