debian-installer - en to cs translation catalogue (501 entries)

en: Africa
cs: Afrika

en: Asia
cs: Asie

en: Atlantic Ocean
cs: Atlantický oceán

en: Caribbean
cs: Karibik

en: Central America
cs: Střední Amerika

en: Europe
cs: Evropa

en: Indian Ocean
cs: Indický oceán

en: North America
cs: Severní Amerika

en: Oceania
cs: Oceánie

en: South America
cs: Jižní Amerika

note: Type: select Choices
en: American English
cs: americká angličtina

note: Type: select Choices
en: Albanian
cs: albánská

note: Type: select Choices
en: Arabic
cs: arabská

note: Type: select Choices
en: Asturian
cs: asturská

note: Type: select Choices
en: Bangladesh
cs: bangladéšská

note: Type: select Choices
en: Belarusian
cs: běloruská

note: Type: select Choices
en: Bengali
cs: bengálská

note: Type: select Choices
en: Belgian
cs: belgická

note: Type: select Choices
en: Bosnian
cs: bosenská

note: Type: select Choices
en: Brazilian
cs: brazilská

note: Type: select Choices
en: British English
cs: britská angličtina

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (BDS layout)
cs: bulharská (rozložení BDS)

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (phonetic layout)
cs: bulharská (rozložení phonetic)

note: Type: select Choices
en: Burmese
cs: barmská

note: Type: select Choices
en: Canadian French
cs: kanadská francouzština

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
cs: kanadská vícejazyčná

note: Type: select Choices
en: Catalan
cs: katalánská

note: Type: select Choices
en: Chinese
cs: čínská

note: Type: select Choices
en: Croatian
cs: chorvatská

note: Type: select Choices
en: Czech
cs: česká

note: Type: select Choices
en: Danish
cs: dánská

note: Type: select Choices
en: Dutch
cs: holandská

note: Type: select Choices
en: Dvorak
cs: dvořák

note: Type: select Choices
en: Dzongkha
cs: bhútánská

note: Type: select Choices
en: Esperanto
cs: esperanto

note: Type: select Choices
en: Estonian
cs: estonská

note: Type: select Choices
en: Ethiopian
cs: etiopská

note: Type: select Choices
en: Finnish
cs: finská

note: Type: select Choices
en: French
cs: francouzská

note: Type: select Choices
en: Georgian
cs: gruzínská

note: Type: select Choices
en: German
cs: německá

note: Type: select Choices
en: Greek
cs: řecká

note: Type: select Choices
en: Gujarati
cs: gudžarátská

note: Type: select Choices
en: Gurmukhi
cs: Gurmukhí

note: Type: select Choices
en: Hebrew
cs: hebrejská

note: Type: select Choices
en: Hindi
cs: hindská

note: Type: select Choices
en: Hungarian
cs: maďarská

note: Type: select Choices
en: Icelandic
cs: islandská

note: Type: select Choices
en: Irish
cs: irská

note: Type: select Choices
en: Italian
cs: italská

note: Type: select Choices
en: Japanese
cs: japonská

note: Type: select Choices
en: Kannada
cs: kannadská

note: Type: select Choices
en: Kazakh
cs: kazašská

note: Type: select Choices
en: Khmer
cs: khmerská

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
cs: kirgizská

note: Type: select Choices
en: Korean
cs: korejská

note: Type: select Choices
en: Kurdish (F layout)
cs: kurdská (rozložení F)

note: Type: select Choices
en: Kurdish (Q layout)
cs: kurdská (rozložení Q)

note: Type: select Choices
en: Lao
cs: laoská

note: Type: select Choices
en: Latin American
cs: latinsko americká

note: Type: select Choices
en: Latvian
cs: lotyšská

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
cs: litevská

note: Type: select Choices
en: Macedonian
cs: makedonská

note: Type: select Choices
en: Malayalam
cs: malajálamská

note: Type: select Choices
en: Nepali
cs: nepálská

note: Type: select Choices
en: Northern Sami
cs: Severní Sami

note: Type: select Choices
en: Norwegian
cs: norská

note: Type: select Choices
en: Persian
cs: perská

note: Type: select Choices
en: Philippines
cs: filipínská

note: Type: select Choices
en: Polish
cs: polská

note: Type: select Choices
en: Portuguese
cs: portugalská

note: Type: select Choices
en: Punjabi
cs: paňdžábská

note: Type: select Choices
en: Romanian
cs: rumunská

note: Type: select Choices
en: Russian
cs: ruská

note: Type: select Choices
en: Serbian (Cyrillic)
cs: srbská (azbuka)

note: Type: select Choices
en: Sindhi
cs: sindhská

note: Type: select Choices
en: Sinhala
cs: sinhálská

note: Type: select Choices
en: Slovak
cs: slovenská

note: Type: select Choices
en: Slovenian
cs: slovinská

note: Type: select Choices
en: Spanish
cs: španělská

note: Type: select Choices
en: Swedish
cs: švédská

note: Type: select Choices
en: Swiss French
cs: švýcarská - francouzština

note: Type: select Choices
en: Swiss German
cs: švýcarská - němčina

note: Type: select Choices
en: Tajik
cs: tádžická

note: Type: select Choices
en: Tamil
cs: tamilská

note: Type: select Choices
en: Telugu
cs: telugu

note: Type: select Choices
en: Thai
cs: thajská

note: Type: select Choices
en: Tibetan
cs: tibetská

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
cs: turecká (rozložení F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
cs: turecká (rozložení Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
cs: ukrajinská

note: Type: select Choices
en: Uyghur
cs: ujgurská

note: Type: select Choices
en: Vietnamese
cs: vietnamská

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
cs: Klávesová mapa:

note: Type: select Choices
en: WEP/Open Network
cs: WEP/otevřená síť

note: Type: select Description
en: Type of wireless network:
cs: Typ bezdrátové sítě:

note: Type: select Description
en: Wireless networks are either managed or ad-hoc. If you use a real access point of some sort, your network is Managed. If another computer is your 'access point', then your network may be Ad-hoc.
cs: Bezdrátové sítě jsou buď řízené, nebo náhodné. Pokud používáte skutečný přístupový bod, je tato síť řízená. Pokud je vaším 'přístupovým bodem' jiný počítač, jedná se pravděpodobně o náhodnou síť.

note: Type: text Description
en: Detecting link on ${interface}; please wait...
cs: Rozpoznává se spojení na ${interface}, prosím čekejte...

note: Type: select Choices
en: enter information manually
cs: zadat informace ručně

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
cs: Stáhnout komponenty instalátoru

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from CD
cs: Nahrát komponenty instalátoru z CD

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from removable media now?
cs: Nahrát nyní ovladače z výměnného média?

note: Type: boolean Description
en: You probably need to load drivers from removable media before continuing with the installation. If you know that the install will work without extra drivers, you can skip this step.
cs: Je pravděpodobné, že pro pokračování v instalaci musíte z výměnného média nahrát další ovladače. Pokud víte, že se bez těchto ovladačů obejdete, můžete tento krok přeskočit.

note: Type: boolean Description
en: If you do need to load drivers, insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
cs: Pokud potřebujete nahrát ovladače, zasuňte před pokračováním příslušné výměnné médium, např. disketu s ovladači nebo USB klíčenku.

note: Type: text Description main-menu
en: Load drivers from removable media
cs: Nahrát ovladače z výměnného média?

note: Type: boolean Description
en: Unknown removable media. Try to load anyway?
cs: Neznámé výměnné médium. Přesto zkusit nahrát?

note: Type: boolean Description
en: Detected removable media that is not a known driver media. Please make sure that the correct media is inserted. You can still continue if you have an unofficial removable media you want to use.
cs: Nalezené výměnné médium není oficiálním médiem s ovladači. Ujistěte se, že máte zasunuto správné médium. Jestliže se jedná o neoficiální médium, které opravdu chcete použít, můžete pokračovat.

note: Type: text Description
en: Please insert ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') first.
cs: Nejprve prosím vložte ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}').

note: Type: text Description
en: Due to dependencies between packages, drivers must be loaded in the correct order.
cs: Kvůli závislostem mezi balíky se musí ovladače nahrát ve správném pořadí.

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from another removable media?
cs: Nahrát ovladače z jiného výměnného média?

note: Type: boolean Description
en: To load additional drivers from another removable media, please insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
cs: Chcete-li nahrát ovladače z jiného výměnného média (např. z diskety s ovladači nebo z USB klíčenky), zasuňte prosím médium dříve, než budete pokračovat.

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
cs: Typické použití oblasti:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
cs: Zde můžete upřesnit, jak se bude souborový systém využívat. Instalační program tak vybere nejlepší parametry pro dané použití.

note: Type: select Description
en: standard = standard parameters, news = one inode per 4KB block, largefile = one inode per megabyte, largefile4 = one inode per 4 megabytes.
cs: standardní = standardní parametry, news = jeden inode na 4KB blok, largefile = jeden inode na megabajt, largefile4 = jeden inode na 4 megabajty.

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
cs: Způsob použití této oblasti:

note: Type: select Description
en: Tool to use to generate boot initrd:
cs: Nástroj pro vytvoření initrd:

note: Type: select Description
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
cs: Seznam obsahuje dostupné nástroje. Pokud si nejste jisti, který vybrat, ponechte výchozí. Jestliže zavedení systému selže, můžete zkusit instalaci zopakovat a vybrat jinou možnost.

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
cs: Kontroluje se podpis souboru Release

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
cs: Stažení klíče lokálního repositáře selhalo:

note: Type: select Description You should end this with a colon. A non-translatable variable follows with the mirror URL
en: The installer failed to download the public key used to sign the local repository at ${MIRROR}:
cs: Instalačnímu programu se nepodařilo stáhnout veřejnou část klíče použitého pro podepsání lokálního repositáře ${MIRROR}:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
cs: Chyba může být v připojení k síti, nebo na straně serveru s klíčem. Můžete zkusit stažení opakovat, nebo problém ignorovat a pokračovat bez balíků z tohoto repositáře.

note: Type: select Description
en: The installer failed to access the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or ignore the problem and continue without all the packages from this mirror.
cs: Instalační program nemohl kontaktovat zrcadlo. Chyba může být ve vaší síti, nebo v zrcadle. Můžete zkusit stažení souboru opakovat, použít jiné zrcadlo, nebo problém ignorovat a pokračovat bez balíků z tohoto zrcadla.

note: Type: text Description
en: Resume installation
cs: Pokračovat v instalaci

note: Type: text Description
en: Choose "Continue" to really exit the shell and resume the installation; any processes still running in the shell will be aborted.
cs: Chcete-li opravdu ukončit shell a pokračovat v instalaci, zvolte „Pokračovat“; všechny procesy běžící v shellu budou ukončeny.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users
en: Select and install software
cs: Vybrat a nainstalovat software

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages
en: Setting up...
cs: Probíhá nastavování...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages.
en: Upgrading software...
cs: Aktualizuje se software...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens
en: Running tasksel...
cs: Spouští se tasksel...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff
en: Cleaning up...
cs: Probíhá úklid...

note: Type: select Choices
en: No automatic updates
cs: Žádné automatické aktualizace

note: Type: select Choices
en: Install security updates automatically
cs: Instalovat bezpečnostní aktualizace automaticky

note: Type: select Description
en: Updates management on this system:
cs: Správa aktualizací na tomto systému:

note: Type: select Description
en: Applying updates on a frequent basis is an important part of keeping the system secure.
cs: Důležitou součástí udržování systému zabezpečeného, je včasná instalace aktualizací.

note: Type: select Description
en: By default, security updates are automatically installed by the unattended-upgrades package. Alternatively, you can opt-out from this system and apply updates manually using standard package management tools.
cs: Ve výchozím nastavení jsou bezpečnostní aktualizace instalovány automaticky balíkem unattended-upgrades. Alternativně to můžete zakázat a instalovat aktualizace ručně pomocí standardních nástrojů pro správu balíků.

note: Type: error Description XXX: should be made translatable after Stretch
en: Checksum error
cs: Chyba kontrolního součtu

note: Type: error Description XXX: should be made translatable after Stretch
en: The ${ALGORITHM} checksum of the file retrieved from <${LOCATION}> fails to match the expected value of "${CHECKSUM}".  The file may be corrupt, or the provided checksums may be out of date.
cs: Kontrolní ${ALGORITHM} součet souboru staženého z <${LOCATION}> neodpovídá očekávané hodnotě „${CHECKSUM}“. Soubor může být porušený, nebo mohou být zastaralé poskytnuté kontrolní součty.

note: Type: text Description Main menu item
en: Download debconf preconfiguration file
cs: Stáhnout soubor s přednastavením

note: Type: text Description Main menu item
en: Load debconf preconfiguration file
cs: Nahrát soubor s přednastavením

note: Type: select Choices
en: Assemble RAID array
cs: Sestavit RAID pole

note: Type: select Choices
en: Do not use a root file system
cs: Bez kořenového souborového systému

note: Type: select Description
en: Rescue operations
cs: Záchranné operace

note: Type: multiselect Choices
en: Automatic
cs: Automaticky

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from an installer ISO
cs: Nahrát soubory instalačního programu z ISO obrazů instalátoru

note: Type: error Description
en: Failed to mount the floppy
cs: Připojení diskety selhalo

note: Type: error Description
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
cs: Buď nebyla nalezena disketová mechanika, nebo v ní není naformátovaná disketa.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Log into iSCSI targets
cs: Přihlásit se k iSCSI cílům

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
cs: Hlavní menu instalace Debianu

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
cs: Vyberte další krok instalace:

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
cs: Spustit shell

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
cs: Přerušit instalaci

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
cs: Registrují se moduly...

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
cs: Nahrávají se dodatečné komponenty

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
cs: Stahuje se ${PACKAGE}

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
cs: Nastavuje se ${PACKAGE}

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
cs: Vybrat jazyk/Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
cs: Ukládá se jazyk...

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
cs: Vybrat jazyk

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
cs: Vybrat umístění

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
cs: Nastavit místní prostředí

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
cs: Výběr jazyka již není možný

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
cs: V tento okamžik již není možné změnit jazyk instalace, ale stále můžete změnit zemi a místní prostředí.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
cs: Pro výběr jiného jazyka musíte tuto instalaci přerušit a znovu spustit instalační systém.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
cs: Pokračovat v instalaci ve zvoleném jazyce?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
cs: Překlad instalačního systému do zvoleného jazyka není kompletní.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
cs: Překlad instalačního systému do zvoleného jazyka není zcela kompletní.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
cs: To znamená, že existuje značná šance, že se některé dialogy objeví anglicky.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
cs: Pokud při instalaci odbočíte od čistě standardní instalace, je zde reálná možnost, že se některé dialogy zobrazí anglicky.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
cs: Budete-li pokračovat v instalaci ve zvoleném jazyce, zobrazí se většina dialogů správně, ovšem pokud použijete některé pokročilé možnosti instalátoru, mohou se zobrazit anglicky.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
cs: Budete-li pokračovat v instalaci ve zvoleném jazyce, měly by se dialogy zobrazit správně, ovšem je zde drobná šance, že se některé z nich zobrazí anglicky (obzvláště pokud použijete některé pokročilé možnosti instalátoru).

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
cs: Šance, že uvidíte nepřeložený dialog, je extrémně nízká, ovšem nedá se zcela vyloučit.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
cs: Pokud nemáte rozumné znalosti alternativního jazyka, je doporučeno zvolit jiný jazyk, případně instalaci přerušit.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
cs: Rozhodnete-li se, že nechcete pokračovat, bude vám nabídnuta možnost zvolit jiný jazyk nebo možnost přerušení instalace.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
cs: jiná

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
cs: Země, území nebo oblast:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
cs: Kontinent nebo oblast:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
cs: Zvolená oblast, se použije pro nastavení časového pásma a také pomůže s výběrem místního prostředí. Obvykle by to měla být země, ve které žijete.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
cs: Toto je zkrácený seznam oblastí založený na zvoleném jazyce. Pokud zde není vaše oblast uvedena, zvolte „jiná“.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
cs: Vyberte kontinent nebo oblast, kde se nacházíte.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
cs: Výpis oblastí pro: %s. Pokud zde není vaše oblast uvedena, můžete vybrat jiný kontinent nebo oblast tlačítkem <Jít zpět>.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
cs: Země, podle které nastavit místní prostředí:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
cs: Pro zvolenou kombinaci jazyka a země neexistuje definice místního prostředí. Nyní můžete vybrat preferovanou zemi ze seznamu prostředí definovaných pro zvolený jazyk. Místní prostředí je uvedeno ve druhém sloupci.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
cs: Pro zvolený jazyk existuje několik definic místního prostředí. Nyní můžete vybrat svou preferovanou variantu. Místní prostředí je uvedeno ve druhém sloupci.

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
cs: Nastavit klávesnici

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
cs: Jiné

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
cs: Země klávesnice:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
cs: Rozložení klávesnice se mezi jednotlivými zeměmi liší, přičemž některé země mohou mít vícero rozložení. Vyberte prosím zemi pro klávesnici tohoto počítače.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
cs: Rozložení klávesnice:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
cs: Vyberte rozložení klávesnice odpovídající tomuto počítači.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
cs: Pravý Alt (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
cs: Pravý Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
cs: Pravý Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
cs: Pravá klávesa logo

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
cs: Klávesa Menu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
cs: Levý Control+levý Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
cs: Levý Alt

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
cs: Levý Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
cs: Levý Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
cs: Levá klávesa logo

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
cs: Klávesa Scroll Lock

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
cs: Bez přepínání

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
cs: Způsob přepínání mezi vstupem národních znaků a latinkou:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
cs: Potřebujete způsob, kterým se budete přepínat mezi vaším národním rozložením a standardním rozložením latinky.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
cs: Nejergonomičtější se zdá použití pravého Altu nebo Caps Lock (původní funkčnost Caps Lock pak získáte kombinací kláves Shift+Caps Lock). Další populární kombinací je Alt+Shift, případně Control+Shift. V takovém případě ale tato kombinace ztratí v aplikacích svůj původní význam (např. v Emacsu).

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
cs: Uvedené klávesy nemusí být přítomny na všech klávesnicích.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
cs: Rozpoznává se hardware za účelem nalezení CD-ROM mechanik

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning CD-ROM
cs: Prohledává se CD-ROM

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
cs: Prohledává se ${DIR}...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
cs: Odpojuje se CD-ROM...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
cs: Rozpoznává se síťový hardware

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect network hardware
cs: Rozpoznat síťový hardware

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect disks
cs: Rozpoznat disky

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
cs: Rozpoznávají se disky a další hardware

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
cs: Rozpoznává se hardware, prosím čekejte...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
cs: Nahrává se modul '${MODULE}' pro '${CARDNAME}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
cs: Startují se služby PC card...

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
cs: Čeká se na inicializaci hardware...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
cs: Kontroluje se firmware...

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
cs: Nastavit síť automaticky?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
cs: Síťování můžete nastavit buď automaticky přes DHCP (resp. různými způsoby specifickými pro IPv6), nebo ručně zadat požadované informace. Pokud zvolíte automatické nastavení a instalační systém neobdrží ze sítě funkční nastavení, vždy můžete přejít k ručnímu nastavení sítě.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
cs: Název domény:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
cs: Doménové jméno je část vaší internetové adresy napravo od jména počítače. Často končí na na .org, .net, .edu nebo .cz. Pokud stavíte domácí síť, můžete si něco vymyslet, ale použijte stejnou doménu pro všechny počítače.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
cs: Adresy jmenných serverů:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
cs: Jmenné servery slouží pro vyhledávání počítačů na síti podle jejich jmen. Zadejte IP adresy (ne názvy) maximálně tří jmenných serverů oddělené mezerami. Nepoužívejte čárky. Servery budou dotazovány v pořadí, v jakém je zadáte. Pokud nechcete používat jmenné servery, nechte pole prázdné.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
cs: Primární síťové rozhraní:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
cs: Váš systém má několik síťových rozhraní. Vyberte to, které chcete použít pro instalaci. Pokud to bylo možné, bylo vybráno první nalezené síťové rozhraní.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
cs: ESSID pro bezdrátové ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
cs: Nalezení bezdrátové sítě selhalo.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
cs: ${iface} je rozhraní k bezdrátové síti. Zadejte jméno (ESSID) bezdrátové sítě, kterou chcete přes rozhraní ${iface} používat. Jestliže chcete použít libovolnou dostupnou síť, ponechte pole prázdné.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
cs: Může to chvíli trvat.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
cs: Jméno počítače:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
cs: Zadejte jméno tohoto počítače.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
cs: Jméno počítače je jednoslovný název, který identifikuje váš systém v síti. Pokud neznáte název svého počítače, zeptejte se svého síťového správce. Jestliže stavíte domácí síť, můžete si vymyslet téměř cokoliv.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
cs: Ukládají se síťová nastavení...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure the network
cs: Nastavit síť

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
cs: ${essid_list} Zadat ESSID ručně

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
cs: Bezdrátová síť:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
cs: Vyberte bezdrátovou síť, kterou chcete použít během instalace.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
cs: DHCP jméno:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
cs: Možná budete muset zadat DHCP jméno počítače. Pokud používáte kabelový modem, někdy se sem zadává číslo účtu.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
cs: Většina uživatelů nemusí vyplňovat nic.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
cs: Nastavuje se síť přes DHCP

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
cs: Automatické nastavení sítě bylo úspěšné

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
cs: Zkusit znovu automatické nastavení sítě

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
cs: Zkusit znovu automatické nastavení sítě s DHCP jménem

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
cs: Nastavit síť ručně

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
cs: Nyní síť nenastavovat

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
cs: Způsob nastavení sítě:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
cs: Nyní můžete znovu zkusit nastavit síť přes DHCP (což může fungovat, pokud má váš DHCP server pomalejší odpovědi), nebo můžete síť nastavit ručně. Některé DHCP servery přidělují adresy pouze po zadání konkrétního DHCP jména klienta, takže můžete vyzkoušet i tuto variantu.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
cs: Automatické nastavení sítě selhalo

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
cs: To může být díky pomalému DHCP serveru, nefunkčním síťovým prvkům, nebo jednoduše vaše síť DHCP nepodporuje.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
cs: Znovu nastavit bezdrátovou síť

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
cs: IP adresa:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
cs: IP adresa je jedinečná pro váš počítač a mohou to být:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
cs:  * čtyři čísla oddělená tečkami (IPv4);
     * skupiny hexadecimálních znaků oddělené dvojtečkami (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
cs: Volitelně můžete zadat i síťovou masku ve tvaru CIDR (např. „/24“).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
cs: Pokud nevíte co zadat, poraďte se se svým správcem sítě.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
cs: Síťová maska:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
cs: Síťová maska slouží k určení, které počítače patří k lokální síti. Pokud neznáte přesnou hodnotu, zeptejte se svého síťového správce. Maska se zadává jako čtyři čísla oddělená tečkami.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
cs: Brána:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
cs: Brána je IP adresa (čtyři čísla oddělená tečkami), která určuje standardní směrovač. Veškerý provoz, který jde mimo vaši LAN (například do Internetu), je poslán přes tento směrovač. Ve výjimečných případech, když směrovač nemáte, zde nic nevyplňujte. Správnou hodnotu ví určitě váš síťový správce.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
cs: Jsou tyto informace správné?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
cs: Momentálně nastavené parametry sítě:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
cs:  rozhraní       = ${interface}
     IP adresa      = ${ipaddress}
     síťová maska   = ${netmask}
     brána          = ${gateway}
     pointopoint    = ${pointopoint}
     jmenné servery = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure a network using static addressing
cs: Nastavit síť se statickými adresami

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
cs: Kontroluje se zrcadlo s archivem Debianu

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
cs: Stahují se soubory Release...

note: Type: text Description main-menu :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
cs: Vybrat zrcadlo s archivem Debianu

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in http:
en: US[ Default value for http]
cs: CZ

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
cs: Země se zrcadlem archivu Debianu:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
cs: Cílem je najít zrcadlo, které je na síti nejblíže. Ale pozor, ne vždy jsou okolní státy tou nejrychlejší volbou.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
cs: Zrcadlo s archivem Debianu:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
cs: Vyberte zrcadlo s archivem Debianu. Pokud nevíte, které zrcadlo je pro vás nejvhodnější, vyberte zrcadlo ze státu nebo oblasti, ve které se právě nacházíte.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
cs: Rozumnou volbou bývá ftp.<kód země>.debian.org.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
cs: Název počítače se zrcadlem archivu Debianu:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
cs: Zadejte název počítače se zrcadlem, ze kterého se má Debian stáhnout.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
cs: Alternativní port můžete zadat pomocí standardní syntaxe [jméno_počítače]:[port].

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
cs: Informace o HTTP proxy (pokud nepoužíváte, ponechte prázdné):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
cs: Pokud pro přístup k okolnímu světu používáte HTTP proxy, zadejte zde potřebné informace. V opačném případě nic nevyplňujte.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
cs: Informace o proxy zadejte ve standardním tvaru „http://[[uživatel][:heslo]@]počítač[:port]/“

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl
en: Cancel
cs: Zrušit

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
cs: Startuje se nástroj na dělení disku

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-#
en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
cs: Prohledávají se disky...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
cs: Rozpoznávají se souborové systémy...

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
cs: Toto je přehled aktuálně nakonfigurovaných oblastí a přípojných bodů. Vyberte oblast pro změnu jejího nastavení (souborový systém, přípojný bod, atd.), volné místo pro vytvoření nových oblastí, nebo celé zařízení pro vytvoření tabulky oblastí.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
cs: Zapsat změny na disk?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
cs: Budete-li pokračovat, následující změny se zapíší na disky. V opačném případě budete moci provést další změny.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
cs: VAROVÁNÍ: Tímto zničíte veškerá data na oblastech, které jste odstranili, nebo které se budou formátovat.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
cs: Formátování oblastí

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
cs: Pracuji...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
cs: Ukončit rozdělování a zapsat změny na disk

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
cs: Vrátit zpět změny provedené na oblastech

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
cs: VOLNÉ MÍSTO

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
cs: nepouž.

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
cs: primární

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
cs: logická

note: Type: text Description How to print the partition numbers in your language Examples: %s. No %s N. %s :sl1:
en: #%s
cs: %s.

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
cs: ATA%s, oblast č.%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
cs: IDE%s master, oblast č.%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
cs: IDE%s slave, oblast č.%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
cs: SCSI%s (%s,%s,%s), oblast č.%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
cs: SCSI%s, oblast č.%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
cs: Opustit toto menu

note: Type: text Description Main menu entry :sl1:
en: Partition disks
cs: Rozdělit disky

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
cs: Vypočítávají se nové oblasti...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
cs: Způsob rozdělení:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
cs: Instalační program vás může provést rozdělením disku (pomocí několika připravených šablon), nebo také můžete disk rozdělit ručně. Chcete-li využít asistovaného dělení, stále budete mít možnost si prohlédnout a upravit navrhované změny.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
cs: Zvolíte-li asistované rozdělení celého disku, budete dále dotázáni, který disk se má použít.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
cs: Způsob rozdělení:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
cs: Vybráno pro rozdělení:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
cs: Disk můžete rozdělit různými způsoby. Pokud si nejste jisti, vyberte první z nich.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
cs: Asistované rozdělení

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
cs: Asistované - použít největší spojité volné místo

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
cs: Asistované - použít celý disk

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
cs: Vyberte disk pro rozdělení:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
cs: Všechna data na zvoleném disku budou smazána, ale ne dříve, než potvrdíte, že opravdu chcete provést navrhované změny.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
cs: Ruční

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
cs: Automaticky rozdělit volné místo

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
cs: Všechny soubory v jedné oblasti (doporučeno pro začátečníky)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
cs: Samostatná oblast pro /home

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
cs: Samostatné oblasti pro /home, /var a /tmp

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
cs: nepoužitá

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
cs: formátovat

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
cs: ponechat

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
cs: Vypočítává se nový stav tabulky oblastí...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
cs: Začátek

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
cs: Konec

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
cs: Umístění nové oblasti:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
cs: Vyberte, zda se má nová oblast vytvořit na začátku nebo na konci dostupného místa.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
cs: Primární

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
cs: Logická

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
cs: Typ nové oblasti:

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
cs: Kontroluje se souborový systém ${TYPE} ${PARTITION}. oblasti na ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
cs: Kontroluje se odkládací prostor v ${PARTITION}. oblasti na ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
cs: Vytváří se souborový systém ${TYPE} v ${PARTITION}. oblasti na ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
cs: Vytváří se souborový systém ${TYPE} pro ${MOUNT_POINT} v ${PARTITION}. oblasti na ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
cs: Formátuje se odkládací prostor v ${PARTITION}. oblasti na ${DEVICE}...

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
cs: Nápověda pro rozdělování

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
cs: Rozdělení pevného disku spočívá v logickém rozdělení disku za účelem vytvoření místa pro instalaci nového systému. Musíte si vybrat, které oblasti se použijí pro instalaci.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
cs: Vyberte volné místo pro vytvoření nových oblastí.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
cs: Vyberte zařízení pro smazání všech oblastí na něm umístěných a vytvoření nové, prázdné tabulky oblastí.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
cs: Vyberte oblast pro její smazání, nebo pro změnu způsobu, jakým se s ní bude pracovat. Minimálně potřebujete jednu oblast, která bude obsahovat kořenový souborový systém (připojuje se jako /). Většina uživatelů doporučuje použít i samostatnou oblast pro odkládací prostor. Odkládací prostor (swap) je místo na disku, které operační systém využívá jako „virtuální paměť“.

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
cs: Pokud je oblast již zformátovaná, můžete ji zachovat a používat data v ní obsažená. Takovéto oblasti jsou v hlavním rozdělovacím menu označeny jako „${KEEP}“.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
cs: Většinou budete chtít formátovat oblast novým souborovým systémem. POZNÁMKA: veškerá data v oblasti budou nenávratně smazána. Pokud se rozhodnete formátovat oblast, která je již naformátovaná, bude v rozdělovacím menu označena symbolem „${DESTROY}“. Jinak bude označená jako „${FORMAT}“.

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
cs: Pro spuštění operačního systému se používá takzvaný zavaděč. Můžete jej nainstalovat buď do hlavního zaváděcího záznamu prvního disku, nebo do oblasti. Je-li zavaděč nainstalován do oblasti, musíte jí nastavit příznak zavádění. Tyto oblasti jsou v hlavním rozdělovacím menu označeny symbolem „${BOOTABLE}“.

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
cs: Ukládá se časové pásmo...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure the clock
cs: Nastavit hodiny

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
cs: Jsou systémové hodiny nastaveny na UTC?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
cs: Systémové hodiny jsou obvykle nastaveny na Univerzální koordinovaný čas (UTC). Operační systém používá časové pásmo pro převod systémového času na čas místní. Toto je doporučená možnost, pokud ovšem nepoužíváte jiný operační systém, který očekává systémové hodiny rovnou v místním čase.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
cs: Nastavují se hodiny...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
cs: Nastavují se hodiny

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
cs: Zjišťuje se čas ze síťového časového serveru...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
cs: Nastavují se hardwarové hodiny...

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
cs: Připravuje se instalace základního systému...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
cs: Instaluje se základní systém

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
cs: Spouští se ${SCRIPT}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
cs: Nastavuje se základní systém...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
cs: Nastavují se zdroje pro APT...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
cs: Aktualizuje se seznam dostupných balíků...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
cs: Instalují se extra balíky...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
cs: Instaluji extra balíky - stahuji a instaluji ${SUBST0}...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
cs: Instalovat základní systém

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
cs: Stahuje se soubor Release

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
cs: Stahuje se podpis souboru Release

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
cs: Zjišťuje se velikost balíků

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
cs: Stahují se soubory Packages

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
cs: Stahuje se soubor Packages

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
cs: Stahují se balíky

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
cs: Rozbalují se balíky

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
cs: Instalují se stěžejní balíky

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
cs: Rozbalují se vyžadované balíky

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
cs: Nastavují se vyžadované balíky

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
cs: Rozbaluje se základní systém

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
cs: Nastavuje se základní systém

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
cs: Ověřuje se ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
cs: Stahuje se ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
cs: Rozbaluje se ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
cs: Rozbaluje se ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
cs: Nastavuje se ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
cs: Platný podpis souboru Release (id klíče ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
cs: Řeší se závislosti základních balíků...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
cs: Nalezeny dodatečné závislosti základního systému: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
cs: Nalezeny dodatečné vyžadované závislosti: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
cs: Nalezené balíky základního systému jsou již vyžadovány: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
cs: Řeší se závislosti vyžadovaných balíků...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
cs: Kontroluje se komponenta ${SUBST0} na ${SUBST1}...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
cs: Instalují se stěžejní balíky...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
cs: Rozbalují se vyžadované balíky...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
cs: Nastavují se vyžadované balíky...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
cs: Instalují se základní balíky...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
cs: Rozbaluje se základní systém...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
cs: Nastavuje se základní systém...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
cs: Základní systém byl úspěšně nainstalován.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
cs: Vybírá se jádro pro instalaci...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
cs: Instaluje se jádro...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
cs: Instaluji jádro - stahuji a instaluji ${SUBST0}...

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
cs: Nastavit správce balíků

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
cs: Nastavuje se apt

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
cs: bezpečnostní opravy (z ${SEC_HOST})

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
cs: aktualizace vydání

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
cs: zpětně přenesený software

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
cs: Používat služby:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
cs: Debian má dvě služby, které poskytují aktualizované balíky: bezpečnostní opravy a aktualizace vydání.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
cs: Bezpečnostní opravy udržují váš systém chráněný proti útokům. Povolení této služby je důrazně doporučeno.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
cs: Aktualizace vydání poskytují novější verze balíků, které se mění relativně často a u nichž by nedostupnost poslední verze znamenala horší použitelnost. Opravuje také regresní chyby. Tato služba je dostupná pouze pro stabilní a předchozí stabilní vydání.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Backported software are adapted from the development version to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features. Enabling backports here does not cause any of them to be installed by default; it only allows you to manually select backports to use.
cs: Zpětně přenesený software byl převzat z vývojové větve a upraven tak, aby pracoval v této verzi distribuce. Přestože tento software neprošel stejně důkladným testováním jako ostatní balíky, obsahuje novější verze některých aplikací, které mohou obsahovat nové užitečné vlastnosti. Povolení této možnosti neznamená, že se zpětně přenesený software začne instalovat automaticky - pouze vám později umožní ručně zvolit, který přenesený software chcete používat.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the CD-ROM...
cs: Prohledává se CD-ROM...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan another CD or DVD?
cs: Prozkoumat další CD nebo DVD?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Your installation CD or DVD has been scanned; its label is:
cs: Vaše instalační CD nebo DVD bylo prohledáno; jeho název je:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option to scan additional CDs or DVDs for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the installation CD/DVD. If you do not have any additional CDs or DVDs available, this step can just be skipped.
cs: Nyní máte možnost prohledat další CD nebo DVD a zpřístupnit je tak správci balíků APT. Tato média by měla být ze stejné sady jako instalační CD/DVD. Nemáte-li další CD nebo DVD, můžete tento krok přeskočit.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan another CD or DVD, please insert it now.
cs: Chcete-li prohledat další CD nebo DVD, vložte je prosím do mechaniky.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has been scanned:
cs: Bylo prohledáno CD nebo DVD s následujícím názvem:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has already been scanned:
cs: CD nebo DVD s následujícím názvem již bylo prohledáno:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now if you wish to scan another CD or DVD.
cs: Chcete-li prohledat jiné CD nebo DVD, vložte je prosím do mechaniky místo stávajícího média.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the CD/DVD failed.
cs: Pokus o nastavení aptu, aby instaloval další balíky z CD/DVD, selhal.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the CD/DVD has been inserted correctly.
cs: Zkontrolujte prosím, že jste CD/DVD vložili správně.

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: Media change
cs: Výměna média

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: /cdrom/:Please insert the disc labeled: '${LABEL}' in the drive '/cdrom/' and press enter.
cs: /cdrom/:Vložte prosím disk nazvaný '${LABEL}' do mechaniky '/cdrom/' a stiskněte enter.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
cs: Blokuje se netinst CD v sources.list...

note: Type: text Description :sl1: Type: boolean :sl2:
en: If you are installing from a netinst CD and choose not to use a mirror, you will end up with only a very minimal base system.
cs: Jestliže instalujete z malého CD (varianta netinst) a nepoužijete síťové zrcadlo, skončíte po instalaci jen s minimálním základním systémem.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
cs: Instalujete z malého CD (varianta netinst), které samo o sobě umožňuje instalaci pouze minimálního systému. Pro instalaci úplnějšího systému použijte síťové zrcadlo.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a CD, which contains a limited selection of packages.
cs: Instalujete z CD, které obsahuje omezený počet balíků.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
cs: Prohledali jste %i CD. I když tato obsahují slušné množství balíků, některé mohou chybět (obzvláště balíky pro podporu jiných jazyků než angličtiny).

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
cs: Prohledali jste %i CD. I když tato obsahují velké množství balíků, některé mohou chybět.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
cs: Použití zrcadla může v příštím kroku instalace způsobit stahování větších objemů dat.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD. Even though the DVD contains a large selection of packages, some may be missing.
cs: Instalujete z DVD. Přestože DVD obsahuje velké množství balíků, některé mohou chybět

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
cs: Kromě případů, kdy nemáte rozumné internetové připojení, se doporučuje použít síťové zrcadlo (obzvláště pokud plánujete instalovat desktopové prostředí).

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
cs: Máte-li rozumně rychlé připojení do Internetu a plánujete-li instalovat desktopové prostředí, bývá použití síťového zrcadla vhodnou volbou.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
cs: Prohledává se zrcadlo...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
cs: Používat nesvobodný software?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
cs: Některý nesvobodný software byl upraven, aby s Debianem pracoval. Přestože tento software není součástí Debianu, můžete ho nainstalovat standardními příkazy Debianu. Tento software má různé licence, které omezují jeho použití, modifikaci nebo šíření.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
cs: Rozhodněte se, zda chcete zpřístupnit tento software.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
cs: Používat contrib software?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
cs: Pro práci s Debianem byly vytvořeny i některé další programy, které ačkoliv jsou volně šiřitelné, závisí jejich funkce na některém nesvobodném programu. Tento software není standardní částí Debianu, ale přesto ho můžete nainstalovat standardními příkazy Debianu.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
cs: Rozhodněte se, zda chcete mít tento software k dispozici.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
cs: Používat síťové zrcadlo?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the CD-ROM. This may also make newer versions of software available.
cs: Síťové zrcadlo můžete použít pro stažení dalšího softwaru, nebo pro získání novějších verzí balíků než se nachází na CD.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
cs: Povolit přihlášení jako root?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
cs: Jestliže zakážete přihlášení uživateli root, vytvoří se uživatelský účet, který se bude moci stát rootem pomocí příkazu 'sudo'.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
cs: Heslo uživatele root:

note: Type: password Description :sl1:
en: You need to set a password for 'root', the system administrative account. A malicious or unqualified user with root access can have disastrous results, so you should take care to choose a root password that is not easy to guess. It should not be a word found in dictionaries, or a word that could be easily associated with you.
cs: Než budete pokračovat, musíte nastavit heslo pro uživatele 'root' - správce systému. Zlomyslný nebo neznalý uživatel s rootovskými právy může v systému napáchat neuvěřitelné škody, takže byste měli zvolit rootovo heslo co nejvíce neuhodnutelné. To znamená, že by to nemělo být slovo ze slovníku, ani údaj, který se s vámi dá lehce spojit.

note: Type: password Description :sl1:
en: A good password will contain a mixture of letters, numbers and punctuation and should be changed at regular intervals.
cs: Dobré heslo obsahuje směs písmen, číslic a dalších znaků a je pravidelně měněno.

note: Type: password Description :sl1:
en: The root user should not have an empty password. If you leave this empty, the root account will be disabled and the system's initial user account will be given the power to become root using the "sudo" command.
cs: Uživatel root by neměl mít prázdné heslo. Ponecháte-li toto pole prázdné, bude účet root deaktivován a prvnímu vytvořenému uživateli bude přiděleno právo stát se rootem pomocí příkazu „sudo“.

note: Type: password Description :sl1:
en: Note that you will not be able to see the password as you type it.
cs: Heslo se při psaní nezobrazuje.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# :sl2: :sl3:
en: Re-enter password to verify:
cs: Znovu zadejte heslo pro ověření:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
cs: Zadejte znovu rootovo heslo, abyste se přesvědčili, že jste jej zadali správně.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
cs: Celé jméno nového uživatele:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
cs: Nyní bude vytvořen uživatelský účet, který slouží k běžné (neadministrátorské) práci.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
cs: Zadejte prosím skutečné jméno uživatele. Tato informace se použije v poli odesílatel odchozí pošty tohoto uživatele a také v programech, které zobrazují skutečné jméno uživatele. Rozumné je zadat vaše celé jméno.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
cs: Uživatelské jméno pro nový účet:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
cs: Zadejte uživatelské jméno pro nový účet. Rozumnou volbou bývá křestní jméno uživatele. Uživatelské jméno musí začínat malým písmenem, za kterým může následovat libovolná kombinace čísel a malých písmen.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
cs: Zadejte heslo pro nového uživatele:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
cs: Zadejte prosím stejné heslo, abyste si ověřili, že jste jej zadali správně.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
cs: Nastavit uživatele a hesla

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
cs: Nastavují se uživatelé a hesla...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
cs: Pokračovat

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
cs: Jít zpět

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
cs: Ano

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
cs: Ne

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
cs: <Tab> přesunuje; <Mezera> vybírá; <Enter> aktivuje tlačítka

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
cs: <F1> nápověda; <Tab> přesunuje; <Mezera> vybírá; <Enter> aktivuje tlačítka

note: Type: text Description Appears as a checkbox in the newt and GTK interfaces. :sl1:
en: Show Password in Clear
cs: Zobrazit heslo

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
cs: Nápověda

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
cs: Snímek obrazovky uložen jako %s

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Finish the installation
cs: Dokončit instalaci

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
cs: Dokončuje se instalace

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
cs: Nastavuje se síť...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
cs: Nastavuje se frame buffer...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
cs: Odpojují se souborové systémy...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
cs: Restartuje se do nového systému...

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation complete
cs: Instalace je kompletní

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new system. Make sure to remove the installation media, so that you boot into the new system rather than restarting the installation.
cs: Instalace je kompletní, takže nastal čas zavést váš nový systém. Vyjměte prosím instalační média, aby se spustil váš nový systém a ne opětovná instalace.

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Continue without boot loader
cs: Pokračovat bez zavaděče

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
cs: Instalovat zavaděč GRUB do hlavního zaváděcího záznamu?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
cs: Na tomto počítači byly zjištěny následující operační systémy: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to the master boot record of your first hard drive. When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or your new system.
cs: Pokud jsou zde vypsány všechny vaše operační systémy, mělo by být bezpečné instalovat zavaděč do hlavního zaváděcího záznamu (MBR) vašeho prvního disku. Při startu počítače si pak budete moci vybrat, který ze systémů se má spustit.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to the master boot record of your first hard drive.
cs: Zdá se, že tato nová instalace je jediným operačním systémem na tomto počítači. Pokud je to pravda, mělo by být bezpečné instalovat zavaděč GRUB do hlavního zaváděcího záznamu (MBR) vašeho prvního disku.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer, modifying the master boot record will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
cs: Varování: Jestliže instalační program nerozpoznal typ stávajícího operačního systému na tomto počítači, je možné, že zásahem do hlavního zaváděcího záznamu dočasně ztratíte možnost zavádět tento neznámý operační systém. Zavádění neznámého systému pak budete muset nastavit v GRUBu ručně.

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
cs: Instaluje se zavaděč GRUB

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
cs: Hledají se jiné operační systémy...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
cs: Instaluje se balík '${GRUB}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
cs: Určuje se zaváděcí zařízení pro GRUB...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
cs: Spouští se „grub-install ${BOOTDEV}“...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
cs: Spouští se „update-grub“...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
cs: Aktualizuje se /etc/kernel-img.conf...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking whether to force usage of the removable media path
cs: Ověřuje se, zda vynutit použití cesty pro výměnná média

note: Type: text Description :sl1:
en: Mounting filesystems
cs: Připojují se souborové systémy

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring grub-efi for future usage of the removable media path
cs: Nastavuje se grub-efi pro budoucí použití cesty pro výměnná média

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
cs: Instalovat zavaděč GRUB na pevný disk

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Force GRUB installation to the EFI removable media path?
cs: Vynutit instalaci GRUBu do EFI cesty pro výměnná média?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this computer is configured to boot via EFI, but maybe that configuration will not work for booting from the hard drive. Some EFI firmware implementations do not meet the EFI specification (i.e. they are buggy!) and do not support proper configuration of boot options from system hard drives.
cs: Vypadá to, že je tento počítač nastaven pro zavádění přes EFI, ale je možné, že toto nastavení nebude fungovat pro zavádění z pevného disku. Některé implementace EFI firmwaru nedodržují EFI specifikaci (tj. jsou chybné!) a nepodporují korektní konfiguraci zaváděcích parametrů ze systémových pevných disků.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A workaround for this problem is to install an extra copy of the EFI version of the GRUB boot loader to a fallback location, the "removable media path". Almost all EFI systems, no matter how buggy, will boot GRUB that way.
cs: Problém se dá obejít tak, že se nainstaluje dodatečná kopie EFI varianty GRUBu do záchytného umístění, tzv. „cesty pro výměnná média“. Téměř všechny EFI systémy (bez ohledu na jejich chybovost) pak budou schopny GRUB zavést.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer that also depends on this fallback, installing GRUB there will make that operating system temporarily unbootable. GRUB can be manually configured later to boot it if necessary.
cs: Varování: Jestliže instalační program nerozpoznal stávající operační systém na tomto počítači, který na této cestě také závisí, ztratíte instalací GRUBu dočasně možnost zavádět tento neznámý operační systém. Zavádění neznámého systému pak budete muset nastavit v GRUBu ručně.

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
cs: Vstoupit do záchranného režimu

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
cs: Hledat na pevných discích ISO soubory instalátoru

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Save debug logs
cs: Uložit záznamy pro pozdější ladění

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
cs: Sbírají se informace pro zprávu o instalaci...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure MD devices
cs: Nastavit MD zařízení

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
cs: Nastavit manažer logických svazků (LVM)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
cs: Asistované - použít celý disk a nastavit LVM
