debian-installer - en to ga translation catalogue (498 entries)

en: Africa
ga: An Afraic

en: Asia
ga: An Áise

en: Atlantic Ocean
ga: An tAigéan Atlantach

en: Caribbean
ga: Muir Chairib

en: Central America
ga: Meiriceá Láir

en: Europe
ga: An Eoraip

en: Indian Ocean
ga: An tAigéan Indiach

en: North America
ga: Meiriceá Thuaidh

en: Oceania
ga: An Aigéine

en: South America
ga: Meiriceá Theas

note: Type: select Choices
en: American English
ga: Béarla Meiriceánach

note: Type: select Choices
en: Albanian
ga: Albánach

note: Type: select Choices
en: Arabic
ga: Arabach

note: Type: select Choices
en: Asturian
ga: Astúrach

note: Type: select Choices
en: Bangladesh
ga: An Bhanglaidéis

note: Type: select Choices
en: Belarusian
ga: Bealarúiseach

note: Type: select Choices
en: Bengali
ga: Beangálach

note: Type: select Choices
en: Belgian
ga: Beilgeach

note: Type: select Choices
en: Bosnian
ga: Boisniach

note: Type: select Choices
en: Brazilian
ga: Brasaíleach

note: Type: select Choices
en: British English
ga: Béarla Sasanach

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (BDS layout)
ga: Bulgárach (leagan amach BDS)

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (phonetic layout)
ga: Bulgárach (leagan amach phonetic)

note: Type: select Choices
en: Burmese
ga: Burmais

note: Type: select Choices
en: Canadian French
ga: Francach (Ceanada)

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
ga: Ceanadach Ilteangach

note: Type: select Choices
en: Catalan
ga: Catalónach

note: Type: select Choices
en: Chinese
ga: Síneach

note: Type: select Choices
en: Croatian
ga: Crótach

note: Type: select Choices
en: Czech
ga: Seiceach

note: Type: select Choices
en: Danish
ga: Danmhargach

note: Type: select Choices
en: Dutch
ga: Ollannach

note: Type: select Choices
en: Dzongkha
ga: Seoiniach

note: Type: select Choices
en: Estonian
ga: Eastónach

note: Type: select Choices
en: Ethiopian
ga: Aetópach

note: Type: select Choices
en: Finnish
ga: Fionlannach

note: Type: select Choices
en: French
ga: Francach

note: Type: select Choices
en: Georgian
ga: Seoirseach

note: Type: select Choices
en: German
ga: Gearmánach

note: Type: select Choices
en: Greek
ga: Gréagach

note: Type: select Choices
en: Gujarati
ga: Gúisearátach

note: Type: select Choices
en: Gurmukhi
ga: Gurmúcaí

note: Type: select Choices
en: Hebrew
ga: Eabhrach

note: Type: select Choices
en: Hindi
ga: Hiondúis

note: Type: select Choices
en: Hungarian
ga: Ungárach

note: Type: select Choices
en: Icelandic
ga: Íoslannach

note: Type: select Choices
en: Irish
ga: Gaeilge

note: Type: select Choices
en: Italian
ga: Iodálach

note: Type: select Choices
en: Japanese
ga: Seapánach

note: Type: select Choices
en: Kannada
ga: Cannadach

note: Type: select Choices
en: Kazakh
ga: Casacach

note: Type: select Choices
en: Khmer
ga: Ciméarach

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
ga: Cirgiseach

note: Type: select Choices
en: Korean
ga: Cóiréach

note: Type: select Choices
en: Kurdish (F layout)
ga: Coirdínach (leagan amach F)

note: Type: select Choices
en: Kurdish (Q layout)
ga: Coirdíneach (leagan amach Q)

note: Type: select Choices
en: Lao
ga: Laoch

note: Type: select Choices
en: Latin American
ga: Meiriceánach Laidineach

note: Type: select Choices
en: Latvian
ga: Laitviach

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
ga: Liotuánach

note: Type: select Choices
en: Macedonian
ga: Macadónach

note: Type: select Choices
en: Malayalam
ga: Mailéalamach

note: Type: select Choices
en: Nepali
ga: Neipealach

note: Type: select Choices
en: Northern Sami
ga: Sáimis Thuaidh

note: Type: select Choices
en: Norwegian
ga: Ioruach

note: Type: select Choices
en: Persian
ga: Peirseach

note: Type: select Choices
en: Philippines
ga: Na hOileáin Fhilipíneacha

note: Type: select Choices
en: Polish
ga: Polannach

note: Type: select Choices
en: Portuguese
ga: Portaingéalach

note: Type: select Choices
en: Punjabi
ga: Puinseábach

note: Type: select Choices
en: Romanian
ga: Rómánach

note: Type: select Choices
en: Russian
ga: Rúiseach

note: Type: select Choices
en: Serbian (Cyrillic)
ga: Seirbiach (Coireallach)

note: Type: select Choices
en: Sindhi
ga: Sindeach

note: Type: select Choices
en: Sinhala
ga: Siolónach

note: Type: select Choices
en: Slovak
ga: Slóvacach

note: Type: select Choices
en: Slovenian
ga: Slóivéanach

note: Type: select Choices
en: Spanish
ga: Spáinneach

note: Type: select Choices
en: Swedish
ga: Sualannach

note: Type: select Choices
en: Swiss French
ga: Francach (An Eilvéis)

note: Type: select Choices
en: Swiss German
ga: Gearmánach (An Eilvéis)

note: Type: select Choices
en: Tajik
ga: Táidsíceastánach

note: Type: select Choices
en: Tamil
ga: Tamalach

note: Type: select Choices
en: Telugu
ga: Teileagúch

note: Type: select Choices
en: Thai
ga: Téalannach

note: Type: select Choices
en: Tibetan
ga: Tibéadach

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
ga: Turcach (leagan amach F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
ga: Turcach (leagan amach Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
ga: Úcránach

note: Type: select Choices
en: Uyghur
ga: Uigiúrach

note: Type: select Choices
en: Vietnamese
ga: Vítneamach

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
ga: Eochairmhapáil le húsáid:

note: Type: select Choices
en: WEP/Open Network
ga: Líonra WEP/Oscailte

note: Type: select Description
en: Type of wireless network:
ga: Cineál an líonra gan sreang:

note: Type: select Description
en: Wireless networks are either managed or ad-hoc. If you use a real access point of some sort, your network is Managed. If another computer is your 'access point', then your network may be Ad-hoc.
ga: Tá dhá chineál líonra gan sreang ann: bainistithe nó ad hoc.  Má úsáideann tú fíorphointe rochtana de chineál éigin, tá líonra Bainistithe agat.  Má úsáideann tú ríomhaire eile mar do 'phointe rochtana', is dócha go bhfuil líonra ad hoc agat.

note: Type: text Description
en: Detecting link on ${interface}; please wait...
ga: Nasc á bhrath ar ${interface}; fan go fóill...

note: Type: select Choices
en: enter information manually
ga: iontráil faisnéis de láimh

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
ga: Íosluchtaigh comhpháirteanna an tsuiteálaí

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from CD
ga: Luchtaigh comhpháirteanna an tsuiteálaí ó dhlúthdhiosca

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from removable media now?
ga: An bhfuil fonn ort tiománaithe a luchtú ó mheán inbhainte anois?

note: Type: boolean Description
en: You probably need to load drivers from removable media before continuing with the installation. If you know that the install will work without extra drivers, you can skip this step.
ga: Is dócha go gcaithfidh tú tiománaithe a luchtú ó mheán inbhainte sular féidir leat dul ar aghaidh leis an tsuiteáil.  Má tá tú cinnte go n-oibreoidh an tsuiteáil gan tiománaithe breise, ná bac leis an gcéim seo.

note: Type: boolean Description
en: If you do need to load drivers, insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
ga: Má tá tiománaithe de dhíth ort, ionsáigh an meán inbhainte oiriúnach, mar shampla diosca flapach nó méaróg USB leis na tiománaithe, sula leanann tú ar aghaidh.

note: Type: text Description main-menu
en: Load drivers from removable media
ga: Luchtaigh tiománaithe ó mheán inbhainte

note: Type: boolean Description
en: Unknown removable media. Try to load anyway?
ga: Meán inbhainte anaithnid. An bhfuil fonn ort luchtú mar sin féin?

note: Type: boolean Description
en: Detected removable media that is not a known driver media. Please make sure that the correct media is inserted. You can still continue if you have an unofficial removable media you want to use.
ga: Braitheadh meán inbhainte ach ní aithnítear é mar mheán tiománaithe.  Bí cinnte go bhfuil an meán ceart sa tiomántán. Is féidir leat dul ar aghaidh mar sin féin má tá meán inbhainte neamhoifigiúil agat agus is mian leat é a úsáid.

note: Type: text Description
en: Please insert ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') first.
ga: Ionsáigh ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') ar dtús.

note: Type: text Description
en: Due to dependencies between packages, drivers must be loaded in the correct order.
ga: Toisc go mbraitheann pacáistí ar phacáistí eile, ní mór duit na tiománaithe a luchtú san ord ceart.

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from another removable media?
ga: An bhfuil fonn ort tiománaithe a luchtú ó mheán inbhainte eile?

note: Type: boolean Description
en: To load additional drivers from another removable media, please insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
ga: Chun tiománaithe breise a luchtú ó mheán inbhainte eile, ionsáigh an meán oiriúnach, mar shampla diosca flapach nó méaróg USB leis na tiománaithe, sula leanann tú ar aghaidh.

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
ga: Úsáid thipiciúil den deighilt seo:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
ga: Sonraigh conas a úsáidfear an córas comhad, sa chaoi gur féidir na paraiméadair is fearr a roghnú don chóras.

note: Type: select Description
en: standard = standard parameters, news = one inode per 4KB block, largefile = one inode per megabyte, largefile4 = one inode per 4 megabytes.
ga: standard = paraiméadair chaighdeánacha, news = i-nód amháin sa bhloc 4kB, largefile = i-nód amháin sa mheigibheart, largefile4 = i-nód amháin sna cheithre mheigibheart.

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
ga: Conas a úsáidfear an deighilt seo:

note: Type: select Description
en: Tool to use to generate boot initrd:
ga: Uirlis le húsáid chun initrd a ghiniúint:

note: Type: select Description
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
ga: Taispeánann an liosta na huirlisí atá ar fáil. Mura bhfuil tú cinnte cé acu ba chóir a roghnú, roghnaigh na cinn réamhshocraithe. Mura dtosaíonn do chóras mar is ceart, déan an tsuiteáil arís le roghanna eile.

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
ga: Síniú "Release" á sheiceáil

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
ga: Theip ar eochair na stórlainne logánta a íosluchtú:

note: Type: select Description You should end this with a colon. A non-translatable variable follows with the mirror URL
en: The installer failed to download the public key used to sign the local repository at ${MIRROR}:
ga: An eochair phoiblí a úsáidtear chun an stórlann logánta a shíniú; níorbh fhéidir leis an suiteálaí í a íosluchtú ó ${MIRROR}:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
ga: Seans go bhfuil fadhb le do líonra, nó leis an suíomh ar a bhfuil an eochair seo. B'fhéidir leat an t-íosluchtú a dhéanamh arís, nó ná bac leis agus dul ar aghaidh gan na pacáistí go léir ón suíomh seo.

note: Type: select Description
en: The installer failed to access the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or ignore the problem and continue without all the packages from this mirror.
ga: Níorbh fhéidir leis an suiteálaí an suíomh scáthánaithe a rochtain.  Seans go bhfuil fadhb le do líonra logánta, nó leis an suíomh scáthánaithe.  B'fhéidir leat an t-íosluchtú a dhéanamh arís, nó ná bac leis agus dul ar aghaidh gan na pacáistí ón suíomh seo.

note: Type: text Description
en: Resume installation
ga: Atosaigh an tsuiteáil

note: Type: text Description
en: Choose "Continue" to really exit the shell and resume the installation; any processes still running in the shell will be aborted.
ga: Roghnaigh "Lean ar aghaidh" chun an bhlaosc a scor agus an tsuiteáil a atosú; tobscoirfear aon phróiseas atá ag rith sa bhlaosc fós.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users
en: Select and install software
ga: Roghnaigh agus suiteáil bogearraí

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages
en: Setting up...
ga: Á Shocrú...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages.
en: Upgrading software...
ga: Bogearraí á n-uasghrádú...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens
en: Running tasksel...
ga: tasksel á rith...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff
en: Cleaning up...
ga: Á Ghlanadh...

note: Type: error Description XXX: should be made translatable after Stretch
en: Checksum error
ga: Earráid: suim sheiceála

note: Type: error Description XXX: should be made translatable after Stretch
en: The ${ALGORITHM} checksum of the file retrieved from <${LOCATION}> fails to match the expected value of "${CHECKSUM}".  The file may be corrupt, or the provided checksums may be out of date.
ga: Ní ionann suim sheiceála ${ALGORITHM} an chomhaid ó <${LOCATION}> agus an luach a rabhthas ag súil leis: "${CHECKSUM}". Seans go bhfuil an comhad truaillithe, nó go bhfuil na suimeanna seiceála as dáta.

note: Type: text Description Main menu item
en: Download debconf preconfiguration file
ga: Íosluchtaigh an comhad réamhchumraíochta debconf

note: Type: text Description Main menu item
en: Load debconf preconfiguration file
ga: Luchtaigh an comhad réamhchumraíochta debconf

note: Type: select Choices
en: Assemble RAID array
ga: Cuir eagar RAID le chéile

note: Type: select Choices
en: Do not use a root file system
ga: Ná húsáid fréamhchóras comhad

note: Type: select Description
en: Rescue operations
ga: Oibríochtaí tarrthála

note: Type: multiselect Choices
en: Automatic
ga: Uathoibríoch

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from an installer ISO
ga: Luchtaigh comhpháirteanna an tsuiteálaí ó ISO

note: Type: error Description
en: Failed to mount the floppy
ga: Níorbh fhéidir an diosca flapach a fheistiú

note: Type: error Description
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
ga: Ní féidir an gléas flapach a aimsiú, nó níl diosca flapach formáidithe sa tiomántán.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Log into iSCSI targets
ga: Logáil isteach i spriocanna iSCSI

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
ga: Príomh-Roghchlár Suiteálaí Debian

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
ga: Roghnaigh an chéad chéim eile sa phróiseas suiteála:

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
ga: Rith blaosc

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
ga: Tobscoir an tsuiteáil

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
ga: Modúil á gclárú...

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
ga: Comhpháirteanna eile á luchtú

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
ga: ${PACKAGE} á fháil

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
ga: ${PACKAGE} á chumrú

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
ga: Roghnaigh teanga/Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
ga: Teanga á stóráil...

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
ga: Roghnaigh teanga

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
ga: Roghnaigh do shuíomh

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
ga: Cumraigh logchaighdeáin

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
ga: Ní féidir teanga a roghnú a thuilleadh

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
ga: Ag an bpointe seo, ní féidir teanga na suiteála a athrú a thuilleadh, ach is féidir leat an tír nó an logchaighdeán a athrú fós.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
ga: Chun teanga eile a roghnú, caithfidh tú an tsuiteáil seo a thobscor agus an suiteálaí a atosú.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
ga: An bhfuil fonn ort dul ar aghaidh leis an tsuiteáil sa teanga roghnaithe?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
ga: Tá aistriúchán iomlán ar an suiteálaí sa teanga roghnaithe.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
ga: Níl aistriúchán iomlán ar an suiteálaí sa teanga roghnaithe.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
ga: Seans maith go dtaispeánfar roinnt dialóg i mBéarla.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
ga: Má dhéanann tú aon rud seachas an tsuiteáil réamhshocraithe, beidh seans maith go dtaispeánfar roinnt dialóg i mBéarla.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
ga: Má théann tú ar aghaidh leis an tsuiteáil sa teanga roghnaithe, taispeánfar formhór na ndialóg mar is ceart, ach taispeánfar cuid acu i mBéarla, go háirithe má bhaineann tú úsáid as na roghanna níos casta sa suiteálaí.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
ga: Má théann tú ar aghaidh leis an tsuiteáil sa teanga roghnaithe, is dócha go dtaispeánfar na dialóga mar is ceart, ach tá caolseans ann go dtaispeánfar cuid acu i mBéarla, go háirithe má bhaineann tú úsáid as na roghanna níos casta sa suiteálaí.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
ga: Níl ach seans an-bheag go bhfeicfidh tú dialóg nach bhfuil aistrithe go dtí an teanga roghnaithe, ach ní féidir é a chur as an áireamh go hiomlán.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
ga: Mura bhfuil tuiscint mhaith agat ar an teanga mhalartach, moltar duit teanga eile a roghnú nó an tsuiteáil a thobscor.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
ga: Más é do rogha gan dul ar aghaidh, beidh tú in ann teanga eile a roghnú, nó an tsuiteáil a thobscor.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
ga: eile

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
ga: Tír, dúiche, nó limistéar:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
ga: Mór-roinn nó réigiún:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
ga: Bainfear úsáid as an suíomh roghnaithe chun do chrios ama a shocrú agus logchaighdeán an chórais a roghnú chomh maith. De ghnáth, ba chóir duit an tír ina bhfuil tú i do chónaí a roghnú.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
ga: Seo é gearrliosta de shuímh, bunaithe ar an teanga a roghnaigh tú. Roghnaigh "eile" mura bhfeiceann tú do shuíomh féin.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
ga: Roghnaigh an mhór-roinn nó an réigiún ina bhfuil do shuíomh.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
ga: Suímh do %s ar taispeáint. Úsáid an rogha <Téigh Siar> chun mór-roinn nó réigiún difriúil a roghnú mura bhfeiceann tú do shuíomh.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
ga: Tír ar a mbunaófar na réamhshocruithe logchaighdeán:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
ga: Níl aon logchaighdeáin ann atá comhoiriúnach don teanga agus don tír a roghnaigh tú. Anois, is féidir leat do rogha a dhéanamh ó na logchaighdeáin atá ar fáil le haghaidh na teanga roghnaithe. Taispeántar an logchaighdeán a úsáidfear sa dara colún.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
ga: Tá níos mó ná logchaighdeán amháin ar fáil le haghaidh na teanga a roghnaigh tú. Anois is féidir leat do rogha a dhéanamh ó na logchaighdeáin sin. Taispeánfar an logchaighdeán a úsáidfear sa dara colún.

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
ga: Cumraigh an méarchlár

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
ga: Eile

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
ga: An tír ina n-úsáidtear an méarchlár seo:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
ga: Tá leaganacha amach éagsúla ar mhéarchláir i dtíortha éagsúla, fiú níos mó ná leagan amach amháin in úsáid go coitianta i roinnt tíortha. Roghnaigh an tír ina n-úsáidtear méarchlár an ríomhaire seo.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
ga: Leagan amach an mhéarchláir:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
ga: Roghnaigh leagan amach an mhéarchláir le haghaidh an ríomhaire seo.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Caps Lock
ga: Glas Ceannlitreacha

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
ga: Alt Ar Dheis (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
ga: Ctrl Ar Dheis

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
ga: Shift Ar Dheis

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
ga: Eochair lógó ar dheis

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
ga: Eochair roghchláir

note: Type: select Choices :sl1:
en: Control+Shift
ga: Ctrl+Shift

note: Type: select Choices :sl1:
en: Control+Alt
ga: Ctrl+Alt

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
ga: Ctrl Ar Chlé+Shift Ar Chlé

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
ga: Alt Ar Chlé

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
ga: Ctrl Ar Chlé

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
ga: Shift Ar Chlé

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
ga: Eochair lógó ar chlé

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
ga: Eochair Scroll Lock

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
ga: Gan scoránú

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
ga: Modh scoránaithe idir an mód náisiúnta agus an mód Laidineach:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
ga: Teastaíonn uait modh scoránaithe idir an leagan amach náisiúnta agus an gnáthleagan amach Laidineach.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
ga: Baintear úsáid as an eochair Alt ar dheis nó Caps Lock go minic, ar chúiseanna eirgeanamaice (sa dara cás, úsáid Shift+Caps Lock le haghaidh an ghnáthoibríocht Caps Lock). Baintear úsáid as Alt+Shift go minic freisin; ach sa chás seo ní bheidh a ghnáthoibríocht ar fáil in Emacs nó i ríomhchláir eile a úsáideann é.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
ga: Níl gach eochair anseo ar fáil ar gach méarchlár.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
ga: Ag brath crua-earraí chun tiomántáin CD-ROM a aimsiú

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning CD-ROM
ga: CD-ROM á scanadh

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
ga: ${DIR} á scanadh...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
ga: CD-ROM á dhífheistiú agus á dhíchur...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
ga: Crua-earraí líonra á mbrath

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect network hardware
ga: Braith crua-earraí líonra

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect disks
ga: Braith dioscaí

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
ga: Dioscaí á mbrath agus gach crua-earra eile

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
ga: Crua-earraí á mbrath, fan go fóill...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
ga: Modúl '${MODULE}' á luchtú le haghaidh '${CARDNAME}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
ga: Seirbhísí cárta PC a dtosú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
ga: Ag feitheamh le túsú na gcrua-earraí...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
ga: Ag lorg dochtearraí...

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
ga: An bhfuil fonn ort an líonra a chumrú go huathoibríoch?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
ga: Is féidir do líonra a chumrú tríd an fhaisnéis go léir a chur isteach de láimh, nó le DHCP (nó trí mhodhanna éagsúla a bhaineann le IPv6) chun na socruithe a bhrath go huathoibríoch.  Má roghnaíonn tú cumraíocht uathoibríoch ach ní féidir leis an suiteálaí cumraíocht a oibríonn a fháil ón líonra, tabharfar deis duit do líonra a chumrú de láimh.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
ga: Ainm an fhearainn:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
ga: Is éard atá in ainm fearainn ná an chuid de sheoladh Idirlíon ar thaobh na láimhe deise den óstainm.  Go minic, críochnaíonn sé le .com, .net, .edu, nó .org.  Má tá tú ag socrú líonra baile, is féidir leat rud éigin a chumadh, ach bí cinnte go n-úsáideann tú an t-ainm céanna ar gach ceann de do chuid ríomhairí.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
ga: Seoltaí na bhfreastalaithe ainmneacha:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
ga: Úsáidtear freastalaí ainmneacha chun óstainmneacha a lorg ar an líonra.  Cuir isteach seoltaí IP (nach óstainmneacha) de fhreastalaithe ainmneacha (trí cinn ar a mhéad), scartha ag spásanna.  Ná húsáid camóga.  Is é an chéad fhreastalaí ar an liosta an chéad cheann a úsáidfear.  Mura mian leat freastalaí ainmneacha a úsáid, fág an réimse seo bán.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
ga: Príomh-chomhéadan líonra:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
ga: Tá níos mó ná comhéadan líonra amháin ar do chóras.  Roghnaigh comhéadan le húsáid mar phríomh-chomhéadan líonra le linn na suiteála.  Más féidir, roghnaíodh an chéad chomhéadan líonra atá ceangailte.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
ga: ESSID gan sreang do ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
ga: Níor aimsíodh líonra gan sreang atá ar fáil.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
ga: Is comhéadan líonra gan sreang é ${iface}. Cuir isteach ainm (ESSID) an líonra gan sreang is mian leat ${iface} a úsáid. Dá mbeifeá sásta ceangal le haon líonra atá ar fáil, fág an réimse seo bán.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
ga: Seans go nglacfaidh sé seo roinnt ama.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
ga: Óstainm:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
ga: Iontráil óstainm an chórais seo.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
ga: Is éard atá in óstainm ná focal amháin a chuireann do chóras in iúl don líonra.  Mura bhfuil tú cinnte cad ba chóir a úsáid mar óstainm, téigh i dteagmháil le riarthóir do chórais.  Má tá tú ag socrú líonra baile, is féidir leat rud éigin a chumadh anseo.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
ga: Socruithe líonra á stóráil ...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure the network
ga: Cumraigh an líonra

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
ga: ${essid_list} Cuir ESSID isteach de láimh

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
ga: Líonra gan sreang:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
ga: Roghnaigh an líonra gan sreang le húsáid le linn an tsuiteála.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
ga: Óstainm DHCP:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
ga: Seans go gcaithfidh tú óstainm DHCP a sholáthar.  Má tá móideim cábla agat, seans go gcaithfidh tú uimhir do chuntais a sholáthar anseo.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
ga: B'fhéidir le formhór úsáideoirí eile é seo a fhágáil bán.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
ga: Líonra á chumrú le DHCP

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
ga: D'éirigh le huathchumraíocht an líonra

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
ga: Atriail uathchumraíocht an líonra

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
ga: Atriail uathchumraíocht an líonra le hóstainm DHCP

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
ga: Cumraigh an líonra de láimh

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
ga: Ná cumraigh an líonra faoi láthair

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
ga: Modh cumraíochta líonra:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
ga: Anseo is féidir leat triail eile a bhaint as uathchumraíocht DHCP (b'fhéidir go n-éireoidh sé leis má tá an freastalaí DHCP go mall) nó an líonra a chumrú de láimh.  Éilíonn roinnt freastalaithe DHCP go seolann an cliant óstainm DHCP, agus mar sin is féidir freisin triail eile a bhaint as uathchumraíocht DHCP le hóstainm a sholáthraíonn tú.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
ga: Theip ar uathchumraíocht an líonra

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
ga: Is dócha nach mbaineann do líonra úsáid as an bprótacal DHCP.  Is é sin, nó tá an freastalaí DHCP go mall, nó níl crua-earra líonra éigin ag obair mar is ceart.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
ga: Athchumraigh an líonra gan sreang

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
ga: Seoladh IP:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
ga: Baineann an seoladh IP le do ríomhaire amháin; is éard atá ann ná:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
ga:  * ceithre uimhir scartha ag poncanna (IPv4);
     * seicheamh d'uimhreacha heicsidheachúlacha scartha ag idirstadanna (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
ga: Más mian leat, is féidir masc líonra CIDR a cheangal leis (mar shampla "/24").

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
ga: Mura bhfuil a fhios agat cad é ba chóir a úsáid anseo, cuir ceist ar riarthóir do chórais.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
ga: Masc líonra:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
ga: Úsáidtear an masc líonra chun na ríomhairí ar do líonra logánta a dhéanamh amach.  Téigh i dteagmháil le riarthóir do chórais mura bhfuil a fhios agat cad é an luach ceart.  Is éard atá ann ná ceithre uimhir scartha ag poncanna.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
ga: Geata:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
ga: Seoladh IP é an geata (ceithre uimhir scartha ag poncanna) a chomharthaíonn an ródaire geata (a dtugtar "ródaire réamhshocraithe" air freisin).  An trácht go léir a théann lasmuigh de do líonra logánta (mar shampla, go dtí an tIdirlíon), seoltar é tríd an ródaire seo.  Go hannamh, níl ródaire ar bith agat; sa chás sin, fág an réimse seo bán.  Agus mura bhfuil a fhios agat cad é an freagra ceart, fiafraigh de riarthóir do chórais.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
ga: An bhfuil an t-eolas thíos ceart?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
ga: Paraiméadair líonra atá cumraithe faoi láthair:

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure a network using static addressing
ga: Cumraigh líonra le seolachán statach

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
ga: Suíomh scáthánaithe cartlainne Debian á sheiceáil

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
ga: Comhaid "Release" á n-íosluchtú...

note: Type: text Description main-menu :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
ga: Roghnaigh suíomh scáthánaithe de chartlann Debian

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in http:
en: US[ Default value for http]
ga: IE

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
ga: Tír an tsuímh scáthánaithe cartlainne Debian:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
ga: Is é an aidhm suíomh scáthánaithe cartlainne Debian a aimsiú atá i ngar duit ar an líonra -- tabhair faoi deara nach bhfuil suímh sna tíortha i ngar duit, nó i do thír féin, an rogha is fearr i gcónaí.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
ga: Suíomh scáthánaithe cartlainne Debian:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
ga: Roghnaigh suíomh scáthánaithe cartlainne Debian.  Ba chóir duit suíomh i do thír nó i do réigiún a úsáid mura bhfuil tú cinnte cé acu an suíomh leis an gceangal is fearr leat.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
ga: Rogha mhaith é ftp.<cód do thíre>.debian.org go hiondúil.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
ga: Óstainm scáthánaithe cartlainne Debian:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
ga: Iontráil óstainm an tsuímh scáthánaithe a n-íosluchtófar Debian uaidh.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
ga: Is féidir port malartach a shonrú leis an bhformáid chaighdeánach [óstainm]:[port].

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
ga: Eolas faoin seachfhreastalaí HTTP (bán=dada):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
ga: I gcás go n-éilíonn do cheangal Idirlín seachfhreastalaí HTTP, iontráil an fhaisnéis anseo. Mura n-éilíonn, fág bán é seo.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
ga: Ba chóir duit eolas faoin seachfhreastalaí a thabhairt san fhoirm chaighdeánach: "http://[[úsáideoir][:ffaire]@]óstainm[:port]/".

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl
en: Cancel
ga: Cealaigh

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
ga: Deighilteoir á thosú

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-#
en: Please wait...
ga: Fan go fóill, le do thoil...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
ga: Dioscaí á scanadh...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
ga: Córais chomhad á mbrath...

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
ga: Seo é foramharc ar na deighiltí agus pointí feistithe atá cumraithe agat faoi láthair. Roghnaigh deighilt chun a socruithe a athrú (córas comhad, pointe feistithe, srl.), spás saor chun deighiltí nua a chruthú, nó gléas chun a tábla deighiltí a thúsú.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat na hathruithe a scríobh ar na dioscaí?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
ga: Má théann tú ar aghaidh leis seo, scríobhfar na hathruithe thíos ar na dioscaí. Mura dtéann, beidh tú in ann tuilleadh athruithe a dhéanamh de láimh.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
ga: RABHADH: Scriosfaidh sé seo na sonraí go léir ó aon deighilt a bhaineann tú, chomh maith leis na deighiltí a ndéanfar formáidiú orthu.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
ga: Deighiltí á bhformáidiú

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
ga: Á Phróiseáil...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
ga: Críochnaigh le deighiltí agus scríobh na hathruithe ar an diosca

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
ga: Cuir athruithe ar dheighiltí ar neamhní

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
ga: SPÁS SAOR

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
ga: do-úsáid

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
ga: príomha

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
ga: loighic

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
ga: ATA%s, deighilt #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda) :sl1:
en: IDE%s master (%s)
ga: IDE%s máistir (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd) :sl1:
en: IDE%s slave (%s)
ga: IDE%s sclábhaí (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
ga: IDE%s máistir, deighilt #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
ga: IDE%s sclábhaí, deighilt #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
ga: SCSI%s (%s,%s,%s), deighilt #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
ga: SCSI%s, deighilt #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
ga: Cealaigh an roghchlár seo

note: Type: text Description Main menu entry :sl1:
en: Partition disks
ga: Deighil dioscaí

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
ga: Deighiltí nua á n-áireamh...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
ga: Modh deighilte:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
ga: Is féidir leis an suiteálaí thú a threorú trí dheighilt do dhiosca (le scéimeanna éagsúla caighdeánacha) nó, más fearr leat, is féidir an diosca a dheighilt de láimh.  Le deighilt treoraithe, beidh deis agat na torthaí a athbhreithniú agus a athchumrú ar ball.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
ga: Má roghnaíonn tú Deighilt Threoraithe ar an diosca iomlán, fiafrófar díot ina dhiaidh seo cé acu diosca is mian leat a úsáid.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
ga: Scéim dheighilte:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
ga: Roghnaithe le deighilt:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
ga: Is féidir an diosca a dheighilt trí scéimeanna éagsúla.  Mura bhfuil tú cinnte, roghnaigh an chéad cheann.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
ga: Deighilt treoraithe

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
ga: Treoraithe - úsáid an spás saor leanúnach is mó

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
ga: Treoraithe - úsáid an diosca ina iomláine

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
ga: Roghnaigh diosca le deighilt:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
ga: Tabhair faoi deara go scriosfar na sonraí go léir ar an diosca a roghnóidh tú, tar éis duit deimhniú gur mian leat na hathruithe a chur i bhfeidhm.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
ga: De Láimh

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
ga: Deighil an spás saor go huathoibríoch

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
ga: Gach comhad in aon deighilt (molta d'úsáideoirí nua)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
ga: Deighilt /home ar leith

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
ga: Deighiltí /home, /var, agus /tmp ar leith

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
ga: gan úsáid

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
ga: formáid

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
ga: coimeád

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
ga: Staid nua tábla na ndeighiltí á háireamh...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
ga: Tosach

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
ga: Deireadh

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
ga: Suíomh na deighilte nuaí:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
ga: An bhfuil tú ag iarraidh an deighilt nua a chruthú ag tosach an spáis shaoir, nó ag deireadh an spáis shaoir.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
ga: Príomhúil

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
ga: Loighciúil

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
ga: Cineál na deighilte nuaí:

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ga: Córas comhad ${TYPE} i ndeighilt #${PARTITION} de ${DEVICE} á sheiceáil...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ga: Spás babhtála i ndeighilt #${PARTITION} de ${DEVICE} á sheiceáil...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ga: Córas comhad ${TYPE} i ndeighilt #${PARTITION} de ${DEVICE} á chruthú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ga: Córas comhad ${TYPE} le haghaidh ${MOUNT_POINT} i ndeighilt #${PARTITION} de ${DEVICE} á chruthú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ga: Spás babhtála i ndeighilt #${PARTITION} de ${DEVICE} á fhormáidiú...

note: Type: text Description :sl1: Short variant of `swap space'
en: swap
ga: babhtáil

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
ga: Cabhair le deighilt

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
ga: Is éard atá i gceist nuair a dhéanann tú deighilt ar thiomántán crua ná é a roinnt sa chaoi go mbeidh go leor spáis air chun do chóras nua a shuiteáil.  Ní mór duit cé acu deighiltí is mian leat a úsáid le haghaidh na suiteála.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
ga: Roghnaigh spás saor chun deighiltí a chruthú ann.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
ga: Roghnaigh gléas chun gach deighilt a bhaint uaidh agus tábla nua folamh deighilte a chruthú air.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
ga: Roghnaigh deighilt chun í a bhaint amach, nó le sonrú conas ba mhaith leat é a úsáid.  Tá deighilt amháin de dhíth ort ar a laghad, a gcuirfear fréamh an chórais comhad uirthi (le pointe feistithe /).  Ceapann formhór daoine go bhfuil deighilt bhabhtála de dhíth freisin.  Ceadaíonn an deighilt bhabhtála don chóras an diosca a úsáid mar "cuimhne fhíorúil".

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
ga: Nuair atá an deighilt formáidithe cheana, is féidir leat na sonraí atá ann a chaomhnú agus a úsáid.  Marcálfar na deighiltí a úsáidfear sa chaoi seo le "${KEEP}" sa phríomh-roghchlár deighilte.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
ga: Go ginearálta, b'fhearr leat an deighilt a fhormáidiú le córas comhad nuadhéanta. NÓTA: Scriosfar na sonraí go léir ar an deighilt seo go brách.  Má shocraíonn tú deighilt a fhormáidiú atá formáidithe cheana féin, marcálfar é le "${DESTROY}" sa phríomh-roghchlár deighilte.  I ngach cás eile marcálfar é le "${FORMAT}".

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
ga: Chun do chóras nua a thosú, úsáidtear "luchtóir tosaithe".  Is féidir é a shuiteáil i dteascóg na deighilte ar an chéad tiomántán crua, nó i ndeighilt.  Nuair a shuiteáiltear an luchtóir tosaithe i ndeighilt, ní mór duit an bhratach "intosaithe" a shocrú ar an deighilt sin. Marcálfar a leithéid de dheighilt le "${BOOTABLE}" sa phríomh-roghchlár deighilte.

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
ga: Crios ama á shábháil...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure the clock
ga: Cumraigh an clog

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
ga: An bhfuil clog an chórais ag úsáid UTC?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
ga: Go hiondúil, úsáideann clog an chórais Am Uilíoch Lárnach (Universal Time Central, nó UTC).  Úsáideann an córas oibriúcháin do chrios ama chun am an chórais a thiontú go dtí an t-am logánta.  Moltar é seo duit mura bhfuil córas eile agat atá ag súil le clog a úsáideann am logánta.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
ga: Socruithe an chloig á gcumrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
ga: Socrú an chloig

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
ga: Am á fháil ó fhreastalaí ama...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
ga: Clog crua-earraí á shocrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
ga: Ag ullmhú leis an mbunchóras a shuiteáil...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
ga: Bunchóras á shuiteáil

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
ga: ${SCRIPT} á rith...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
ga: Bunchóras á shocrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
ga: Foinsí API á gcumrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
ga: Liosta na bpacáistí atá ar fáil á nuashonrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
ga: Pacáistí breisithe á suiteáil...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
ga: Pacáistí breisithe á suiteáil - ${SUBST0} á fháil agus á shuiteáil...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
ga: Suiteáil an bunchóras

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
ga: Comhad "Release" á fháil

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
ga: Síniú comhaid "Release" á fháil

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
ga: Méideanna pacáistí á aimsiú

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
ga: Comhaid "Packages" á bhfáil

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
ga: Comhad "Packages" á fháil

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
ga: Pacáistí á bhfáil

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
ga: Pacáistí á mbaint amach

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
ga: Bunphacáistí á suiteáil

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
ga: Pacáistí riachtanacha á ndíphacáil

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
ga: Pacáistí riachtanacha á gcumrú

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
ga: Bunchóras á dhíphacáil

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
ga: Bunchóras á chumrú

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
ga: ${SUBST0} á fhíorú...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
ga: ${SUBST0} á fháil...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
ga: ${SUBST0} á bhaint amach...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
ga: ${SUBST0} á dhíphacáil...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
ga: ${SUBST0} á chumrú...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
ga: Síniú bailí ar "Release" (aitheantas eochrach ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
ga: Spleáchóga na mbunphacáistí á réiteach...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
ga: Aimsíodh spleáchóga breise: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
ga: Aimsíodh spleáchóga breise riachtanacha: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
ga: Aimsíodh pacáistí sa bhunchóras atá riachtanach cheana: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
ga: Spleáchóga na bpacáistí riachtanach á réiteach...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
ga: Comhpháirt ${SUBST0} á seiceáil ar ${SUBST1}...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
ga: Bunphacáistí á suiteáil...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
ga: Pacáistí riachtanacha á ndíphacáil...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
ga: Pacáistí riachtanacha á gcumrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
ga: Bunphacáistí á suiteáil...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
ga: Bunchóras á dhíphacáil...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
ga: Bunchóras á chumrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
ga: D'éirigh le suiteáil an bhunchórais.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
ga: Eithne le suiteáil á roghnú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
ga: Eithne á suiteáil...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
ga: Eithne á suiteáil - ${SUBST0} á fháil agus á shuiteáil...

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
ga: Cumraigh bainisteoir na bpacáistí

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
ga: apt á chumrú

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
ga: nuashonruithe slándála (ó ${SEC_HOST})

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
ga: nuashonruithe luaineacha

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
ga: cúlphoirt

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
ga: Seirbhísí le húsáid:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
ga: Tá dhá sheirbhís ag Debian a sholáthraíonn leaganacha nua de phacáistí: nuashonruithe slándála agus nuashonruithe luaineacha.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
ga: Cuidíonn nuashonruithe slándála leat do chóras a chosaint ar ionsaithe.  Moltar go láidir duit an tseirbhís seo a chumasú.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
ga: Soláthraíonn nuashonruithe luaineacha na leaganacha is déanaí de bhogearraí a athraíonn go minic, agus i gcásanna nach mbeadh seanleaganacha de na bogearraí chomh húsáideach.  Déanann siad ceartúcháin ar earráidí cúlchéimnithe freisin. Tá an tseirbhís seo ar fáil le dáiltí 'stable' agus 'oldstable' amháin.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Backported software are adapted from the development version to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features. Enabling backports here does not cause any of them to be installed by default; it only allows you to manually select backports to use.
ga: Déantar cúlphort ar roinnt bogearraí ón leagan forbartha chun iad a chur in oiriúint don leagan seo. Cé nach ndearnadh tástáil orthu chomh hiomlán leis na bogearraí sa leagan oifigiúil, tá roinnt bogearraí níos nuaí ann a sholáthraíonn gnéithe áisiúla. Dá gcumasófá cúlphoirt anseo, ní úsáidfí go huathoibríoch iad, ach bheifeá ábalta na cúlphoirt atá uait a roghnú de láimh.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the CD-ROM...
ga: CD-ROM á scanadh...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan another CD or DVD?
ga: An bhfuil fonn ort dlúthdhiosca nó DVD eile a scanadh?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Your installation CD or DVD has been scanned; its label is:
ga: Scanadh do dhlúthdhiosca nó DVD suiteála; seo é a lipéad:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option to scan additional CDs or DVDs for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the installation CD/DVD. If you do not have any additional CDs or DVDs available, this step can just be skipped.
ga: Anois is féidir leat dlúthdhioscaí nó DVDanna breise a scanadh sa chaoi gur féidir le bainisteoir na bpacáistí (apt) iad a úsáid.  De ghnáth, ba chóir iad seo a bheith ón tacar céanna leis an CD/DVD suiteála.  Mura bhfuil dlúthdhioscaí nó DVDanna breise agat, ná bac leis an gcéim seo.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan another CD or DVD, please insert it now.
ga: Más mian leat dlúthdhiosca nó DVD eile a scanadh, ionsáigh é anois.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has been scanned:
ga: Scanadh dlúthdhiosca nó DVD leis an lipéad seo a leanas:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has already been scanned:
ga: Scanadh dlúthdhiosca nó DVD leis an lipéad seo a leanas cheana:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now if you wish to scan another CD or DVD.
ga: Cuir é ar ais anois más mian leat dlúthdhiosca nó DVD eile a scanadh.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the CD/DVD failed.
ga: Níorbh fhéidir apt a chumrú sa chaoi go suiteálfadh sé pacáistí breise ón CD/DVD.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the CD/DVD has been inserted correctly.
ga: Bí cinnte go bhfuil an dlúthdhiosca nó DVD ionsáite mar is ceart.

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: Media change
ga: Athrú meáin

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: /cdrom/:Please insert the disc labeled: '${LABEL}' in the drive '/cdrom/' and press enter.
ga: /cdrom/:Ionsáigh an diosca le lipéad: '${LABEL}' i dtiomántán '/cdrom/' agus brúigh Enter.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
ga: Dlúthdhiosca netinst á dhíchumasú i sources.list...

note: Type: text Description :sl1: Type: boolean :sl2:
en: If you are installing from a netinst CD and choose not to use a mirror, you will end up with only a very minimal base system.
ga: Má tá tú ag suiteáil ó dhlúthdhiosca netinst agus má roghnaíonn tú gan suíomh scáthánaithe a úsáid, ní bheidh agat ach bunchóras an-teoranta.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
ga: Tá tú ag suiteáil ó dhlúthdhiosca netinst nach gceadaíonn duit ach bunchóras an-teoranta a shuiteáil.  Úsáid suíomh scáthánaithe chun córas níos iomláine a shuiteáil.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a CD, which contains a limited selection of packages.
ga: Tá tú ag suiteáil ó dhlúthdhiosca nach bhfuil ach rogha teoranta pacáistí air.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
ga: Scan tú %i dlúthdhiosca. Cé go bhfuil roinnt mhaith pacáistí orthu seo, seans go mbeidh roinnt pacáistí ar iarraidh (go háirithe pacáistí a thacaíonn teangacha seachas an Béarla).

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
ga: Scan tú %i dlúthdhiosca. Cé go bhfuil go leor pacáistí orthu seo, seans go mbeidh roinnt pacáistí ar iarraidh.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
ga: Má úsáideann tú suíomh scáthánaithe, seans go n-íosluchtófar neart sonraí le linn na céad chéim eile den tsuiteáil.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD. Even though the DVD contains a large selection of packages, some may be missing.
ga: Tá tú ag suiteáil ó DVD. Cé go bhfuil go leor pacáistí ar an DVD, seans go mbeidh roinnt pacáistí ar iarraidh.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
ga: Má tá ceangal maith (nó measartha maith) Idirlín agat, moltar duit suíomh scáthánaithe a úsáid, go háirithe más mian leat timpeallacht ghrafach a shuiteáil.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
ga: Má tá ceangal maith (nó measartha maith) Idirlín agat, moltar duit suíomh scáthánaithe a úsáid más mian leat timpeallacht ghrafach a shuiteáil.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
ga: Suíomh scáthánaithe á scanadh...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
ga: An bhfuil fonn ort bogearraí nach saor a úsáid?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
ga: Oibríonn roinnt bogearraí dílsithe le Debian.  Cé nach cuid de Debian na bogearraí seo, is féidir iad a shuiteáil le huirlisí caighdeánacha Debian.  Tá ceadúnais éagsúla ag na bogearraí seo a chuireann cosc ort iad a úsáid, a athrú nó a roinnt le do chairde.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
ga: An bhfuil fonn ort na bogearraí seo a bheith ar fáil mar sin féin?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
ga: An bhfuil fonn ort bogearraí "contrib" a úsáid?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
ga: Tá bogearraí eile ann a oibríonn le Debian.  Cé is saor na bogearraí seo, braitheann siad ar bhogearraí nach saor.  Níl na bogearraí seo cuid de Debian, ach is féidir iad a shuiteáil le huirlisí caighdeánacha Debian.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
ga: An bhfuil fonn ort na bogearraí seo a bheith ar fáil mar sin féin?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
ga: An bhfuil fonn ort suíomh scáthánaithe a úsáid?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the CD-ROM. This may also make newer versions of software available.
ga: Is féidir suíomh scáthánaithe a úsáid chun na bogearraí ar an CD-ROM a fhorlíonadh.  Is féidir leaganacha níos nuaí de na bogearraí a fháil freisin.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
ga: An bhfuil fonn ort cead logála isteach a thabhairt don fhorúsáideoir?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
ga: Mura gceadaíonn tú don fhorúsáideoir logáil isteach, cruthófar cuntas úsáideora atá in ann cumhacht an fhorúsáideora a ghabháil leis an ordú 'sudo'.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
ga: Focal faire an fhorúsáideora:

note: Type: password Description :sl1:
en: You need to set a password for 'root', the system administrative account. A malicious or unqualified user with root access can have disastrous results, so you should take care to choose a root password that is not easy to guess. It should not be a word found in dictionaries, or a word that could be easily associated with you.
ga: Caithfidh tú focal faire a roghnú do 'root', cuntas an fhorúsáideora. Tubaiste é má fhaigheann úsáideoir mailíseach nó neamhcháilithe rochtain ar chuntas an fhorúsáideora, agus mar sin ba chóir duit focal faire a roghnú nach féidir a dhéanamh amach go furasta.  Mar shampla, ná roghnaigh focal atá san fhoclóir, ná focal a bhaineann leatsa i slí ar bith.

note: Type: password Description :sl1:
en: A good password will contain a mixture of letters, numbers and punctuation and should be changed at regular intervals.
ga: Tá meascán de litreacha, uimhreacha agus poncaíocht i ngach focal faire maith, agus ba chóir duit d'fhocal faire a athrú go rialta.

note: Type: password Description :sl1:
en: The root user should not have an empty password. If you leave this empty, the root account will be disabled and the system's initial user account will be given the power to become root using the "sudo" command.
ga: Ní ceart focal faire folamh a bheith ag an bhforúsáideoir. Má fhágann tú an focal faire folamh, díchumasófar cuntas an fhorúsáideora agus tabharfar ceadanna an fhorúsáideora don chéad chuntas úsáideora atá cruthaithe, tríd an ordú "sudo".

note: Type: password Description :sl1:
en: Note that you will not be able to see the password as you type it.
ga: Tabhair faoi deara nach mbeidh tú in ann an focal faire a fheiceáil le linn a chlóscríofa.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# :sl2: :sl3:
en: Re-enter password to verify:
ga: Iontráil an focal faire arís chun é a fhíorú:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
ga: Iontráil focal faire an fhorúsáideora arís chun fíorú go raibh sé clóscríofa mar is ceart.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
ga: Ainm iomlán an úsáideora nua:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
ga: Cruthófar cuntas úsáideora gur féidir leat a úsáid in ionad chuntas an fhorúsáideora le haghaidh oibre nach mbaineann le riarachán an chórais.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
ga: Iontráil fíorainm an úsáideora seo.  Úsáidfear an fhaisnéis seo mar bhunphointe réamhshocraithe nuair a sheolann an t-úsáideoir seo ríomhphost, mar shampla, nó in aon ríomhchlár a thaispeánann fíorainm an úsáideora.  Is é d'ainm iomlán rogha réasúnta maith.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
ga: Ainm úsáideora do do chuntas:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
ga: Roghnaigh ainm úsáideora don chuntas nua.  Is rogha réasúnta é d'ainm gan sloinne. Ba chóir litir bheag a bheith ar dtús, agus aon teaghrán d'uimhreacha agus litreacha beaga tar éis sin.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
ga: Roghnaigh focal faire an úsáideora nua:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
ga: Iontráil focal faire an úsáideora arís chun fíorú go raibh sé clóscríofa mar is ceart.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
ga: Socraigh úsáideoirí agus focail fhaire

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
ga: Úsáideoirí agus focail fhaire á socrú...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
ga: Lean ar aghaidh

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
ga: Téigh Siar

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
ga: Tá

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
ga: Níl

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
ga: Bogann <Tab> idir roghanna; roghnaíonn <Spás>; cumasaíonn <Enter> cnaipí

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
ga: <F1>=cabhair; bogann <Tab>; roghnaíonn <Spás>; cumasaíonn <Enter> cnaipí

note: Type: text Description Appears as a checkbox in the newt and GTK interfaces. :sl1:
en: Show Password in Clear
ga: Taispeáin an focal faire gan criptiú

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
ga: Cabhair

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
ga: Seat den Scáileán

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
ga: Sábháladh seat den scáileán mar %s

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Finish the installation
ga: Cuir an tsuiteáil i gcrích

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
ga: Suiteáil á cur i gcrích

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
ga: Líonra á chumrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
ga: Maolán fráma á shocrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
ga: Córais chomhad á ndífheistiú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
ga: Do chóras nua á thosú anois...

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation complete
ga: Críochnaíodh an tsuiteáil

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new system. Make sure to remove the installation media, so that you boot into the new system rather than restarting the installation.
ga: Tá an tsuiteáil críochnaithe, agus is mithid duit an córas nua a thosú. Bí cinnte go bhfuil an meán suiteála bainte amach agat, sa chaoi go dtosóidh an córas nua in ionad an tsuiteáil a thosú arís.

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Continue without boot loader
ga: Lean ar aghaidh gan luchtóir tosaithe

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
ga: An bhfuil fonn ort luchtóir tosaithe GRUB a shuiteáil ar theascóg na deighilte?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
ga: Braitheadh na córais oibriúcháin seo a leanas ar an ríomhaire seo: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to the master boot record of your first hard drive. When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or your new system.
ga: Má fheiceann tú do chórais oibriúcháin go léir thuas, beidh tú in ann an luchtóir tosaithe a shuiteáil ar theascóg na deighilte ar do chéad tiomántán crua.  Nuair a thosaíonn do ríomhaire, beidh tú in ann ceann de na córais seo, nó do chóras nua, a luchtú.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to the master boot record of your first hard drive.
ga: Dealraíonn sé gurb é an tsuiteáil nua seo an córas oibriúcháin amháin ar an ríomhaire seo.  Más ea, beidh tú in ann luchtóir tosaithe GRUB a shuiteáil ar theascóg na deighilte ar do chéad tiomántán crua.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer, modifying the master boot record will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
ga: Rabhadh: Má theip ar an suiteálaí córas oibriúcháin eile a bhrath ar do ríomhaire, ní bheidh tú in ann an córas sin a thosú go sealadach tar éis duit teascóg na deighilte a athrú.  Mar sin féin, tig leat GRUB a chumrú sa chaoi gur féidir é a thosú amach anseo.

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
ga: Luchtóir tosaithe GRUB á shuiteáil

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
ga: Córais oibriúcháin eile á lorg...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
ga: Pacáiste '${GRUB}' á shuiteáil...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
ga: Gléas tosaithe GRUB á bhrath...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
ga: "grub-install ${BOOTDEV}" á rith...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
ga: "update-grub" á rith...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
ga: /etc/kernel-img.conf á nuashonrú...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking whether to force usage of the removable media path
ga: Ag seiceáil ar chóir úsáid chonair na meán inbhainte a éileamh

note: Type: text Description :sl1:
en: Mounting filesystems
ga: Córais chomhad á bhfheistiú

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring grub-efi for future usage of the removable media path
ga: grub-efi á chumrú d'úsáid chonair na meán inbhainte amach anseo

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
ga: Luchtóir tosaithe GRUB á shuiteáil ar dhiosca crua

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Force GRUB installation to the EFI removable media path?
ga: Suiteáil GRUB i gconair na meán inbhainte EFI mar sin féin?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this computer is configured to boot via EFI, but maybe that configuration will not work for booting from the hard drive. Some EFI firmware implementations do not meet the EFI specification (i.e. they are buggy!) and do not support proper configuration of boot options from system hard drives.
ga: Dealraíonn gur cumraíodh an ríomhaire le tosú trí EFI, ach seans nach mbeidh tú in ann é a thosú ón diosca crua. Uaireanta ní chloíonn leaganacha áirithe dochtearraí EFI leis an tsonraíocht EFI (.i. tá fabhtanna ann!) agus ní thacaíonn siad le cumraíocht oiriúnach na roghanna tosaithe ó dhiosca crua an chórais.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A workaround for this problem is to install an extra copy of the EFI version of the GRUB boot loader to a fallback location, the "removable media path". Almost all EFI systems, no matter how buggy, will boot GRUB that way.
ga: Mar sheift, is féidir leat cóip bhreise den leagan EFI den luchtóir tosaithe GRUB in áit tacachumais, .i. "conair na meán inbhainte". Beidh beagnach gach córas EFI, is cuma cé chomh fabhtach, ábalta GRUB a thosú sa chaoi sin.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer that also depends on this fallback, installing GRUB there will make that operating system temporarily unbootable. GRUB can be manually configured later to boot it if necessary.
ga: Rabhadh: Má theip ar an suiteálaí córas oibriúcháin eile a bhrath ar do ríomhaire a bhraitheann ar an tacachumas seo, ní bheidh tú in ann an córas sin a thosú go sealadach tar éis duit GRUB a shuiteáil ansin. Más gá, d'fhéadfá GRUB a chumrú de láimh sa chaoi gur féidir é a thosú amach anseo.

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
ga: Téigh i mód tarrthála

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
ga: Scan tiomántáin chrua le haghaidh íomhá ISO a bhfuil suiteálaí uirthi

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Save debug logs
ga: Sábháil na logchomhaid dífhabhtaithe

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
ga: Faisnéis á bailiú le haghaidh tuairisce suiteála...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure MD devices
ga: Cumraigh gléasanna MD

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
ga: Cumraigh an Bainisteoir Imleabhar Loighciúil

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
ga: Treoraithe - úsáid an diosca iomlán agus socraigh LVM
