debian-installer - en to ms translation catalogue (273 entries)

en: Africa
ms: Afrika

en: Atlantic Ocean
ms: Lautan Atlantik

en: Central America
ms: Amerika Tengah

en: Europe
ms: Eropah

en: Indian Ocean
ms: Lautan India

en: North America
ms: Amerika Utara

en: South America
ms: Amerika Selatan

note: Type: select Choices
en: Arabic
ms: Bahasa Arab

note: Type: select Description
en: Type of wireless network:
ms: Jenis rangkaian tanpa wayar:

note: Type: select Description
en: Wireless networks are either managed or ad-hoc. If you use a real access point of some sort, your network is Managed. If another computer is your 'access point', then your network may be Ad-hoc.
ms: Rangkaian tanpa wayar adalah diurus atau 'ad-hoc'. Sekiranya anda menggunakan titik akses yang nyata, rangkaian anda akan Diuruskan. Sekiranya komputer lain merupakan 'titik akses', maka rangkaian anda adalah Ad-hoc.

note: Type: select Choices
en: enter information manually
ms: Masukkan maklumat secara manual

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
ms: Muat turun komponen pemasangan

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from CD
ms: Memuat komponen pemasangan dari CD

note: Type: boolean Description
en: You probably need to load drivers from removable media before continuing with the installation. If you know that the install will work without extra drivers, you can skip this step.
ms: Anda mungkin perlu memuat driver dari disket sebelum melanjutkan pemasangan. Jika anda yakin bahawa pemasangan akan berjalan tanpa driver tambahan, anda boleh melewatkan langkah ini.

note: Type: boolean Description
en: If you do need to load drivers, insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
ms: Jika anda perlu memuat driver, silakan masukkan disket driver sebelum meneruskan.

note: Type: boolean Description
en: Unknown removable media. Try to load anyway?
ms: Disket tak diketahui. Tetap teruskan?

note: Type: boolean Description
en: Detected removable media that is not a known driver media. Please make sure that the correct media is inserted. You can still continue if you have an unofficial removable media you want to use.
ms: Disket ini bukan disket driver yang dikenali. Pastikan anda memasukkan disket yang betul. Anda tetap dapat meneruskan jika anda ingin menggunakan disket driver yang tak rasmi.

note: Type: text Description
en: Please insert ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') first.
ms: Sila masukkan ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') terlebih dahulu.

note: Type: boolean Description
en: To load additional drivers from another removable media, please insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
ms: Untuk memuat driver tambahan dari disket lain, sila masukkan disket driver tersebut sebelum meneruskan.

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
ms: Penggunaan umum untuk partisi ini:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
ms: Sila tentukan bagaimana sistem fail ini akan digunakan, supaya parameter paling optima untuk sistem fail dapat dipilih.

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
ms: Bagaimana menggunakan partisi ini:

note: Type: select Description
en: Tool to use to generate boot initrd:
ms: Alat yang digunakan untuk membuat initrd:

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
ms: Menyemak tandatangan lepasan

note: Type: select Description
en: The installer failed to access the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or ignore the problem and continue without all the packages from this mirror.
ms: Pemasang gagal mengakses lam pendua. Ini mungkin karena masalah pada jaringan Anda, atau pada mirror. Anda dapat mencoba lagi, memilih mirror yang berbeda, atau mengabaikan masalah ini dan meneruskan tanpa paket-paket dari mirror ini.

note: Type: text Description
en: Resume installation
ms: Teruskan pemasangan

note: Type: text Description
en: Choose "Continue" to really exit the shell and resume the installation; any processes still running in the shell will be aborted.
ms: Pilih "Teruskan" untuk keluar dari shell dan teruskan pemasangan; sebarang proses yang masih aktif dalam shell akan dihentikan,

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users
en: Select and install software
ms: Pilih dan pasang perisian

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages.
en: Upgrading software...
ms: Meningkatkan aplikasi...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens
en: Running tasksel...
ms: Menjalankan tasksel...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff
en: Cleaning up...
ms: Sedang membersihkan...

note: Type: select Choices
en: Do not use a root file system
ms: Jangan gunakan fail sistem root

note: Type: select Description
en: Rescue operations
ms: Operasi penyelamatan

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from an installer ISO
ms: Memuat komponen pemasangan dari ISO pemasang

note: Type: error Description
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
ms: Kemungkinan peranti disket tidak dijumpai, atau disket yang diformat tiada dalam pemacu.

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
ms: Menu utama instalasi Debian

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
ms: Pilih langkah yang seterusnya dalam proses instalasi:

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
ms: Laksanakan cangkerang

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
ms: Batalkan proses instalasi

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
ms: Mendaftar modul...

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
ms: Memuatkan komponen-komponen tambahan

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
ms: Mendapatkan ${PACKAGE}

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
ms: Mengkonfigurasikan ${PACKAGE}

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
ms: Pilih bahasa

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
ms: Simpan bahasa...

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
ms: Pemilihan bahasa sudah diabaikan

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
ms: Pada masa ini penukaran bahasa sudah tidak dilakukan, tetapi anda masih boleh menukar negara dan lokaliti.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
ms: Untuk memilih bahasa lain, anda perlu batalkan pemasangan ini dan boot semula pemasang ini.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
ms: Teruskan pemasangan dengan bahasa yang dipilih?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
ms: Terjemahan pemasang untuk bahasa yang dipilih tidak lengkap.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
ms: Terjemahan pemasang untuk bahasa yang dipilih belum lengkap sepenuhnya.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
ms: Ini bermakna terdapat perkataan yang masih dipaparkan dalam Bahasa Inggeris.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
ms: Jika anda tidak menggunakan pemasangan asal, kemungkinan besar anda akan mendapat perkataan yang masih dipaparkan dalam Bahasa Inggeris.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
ms: Jika anda teruskan pemasangan dengan bahasa yang dipilih, kebanyakan perkatan akan dipapar dengan betul - terutamanya jika anda gunakan opsyen lanjutan pada pamasang - sebilangan kecil akan dipapar dalam Bahasa Inggeris.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
ms: Jika anda teruskan pemasangan dengan bahasa yang dipilih, kebiasaannya perkatan akan dipapar dengan betul - terutamanya jika anda gunakan opsyen lanjutan pada pamasang - cuma kemungkinan kecil akan dipapar dalam Bahasa Inggeris.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
ms: Kemungkinan perkataan yang belum diterjemah bagi bahasa yang dipilih adalah kecil, tetapi tidak dijaman sepenuhnya.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
ms: Adalah dicadangkan supaya anda menukar ke bahasa lain atau batalkan pemasangan ini, kecuali anda mempunyai mempunyai pengetahuan baik dalam bahasa alternatif tersebut.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
ms: Jika anda memilih untuk tidak meneruskan, anda akan diberi opsyen untuk memilih bahasa lain, atau anda boleh batalkan pemasangan ini.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
ms: lain

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
ms: Mengesan peralatan untuk pemacu CD-ROM

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning CD-ROM
ms: Mengesan CD-ROM

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
ms: Mengimbas ${DIR}...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
ms: Menyahpaut dan melentingkan CD-ROM...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
ms: Mengesan perkakasan rangkaian

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect network hardware
ms: Kesan perkakasan rangkaian

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect disks
ms: Kesan cakera

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
ms: Mengesan cakera dan semua perkakasan yang lain

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
ms: Mengesan perkakasan, sila tunggu...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
ms: Memuat modul '${MODULE}' untuk '${CARDNAME}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
ms: Memulakan perkhidmatan kad PC....

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
ms: Nama domain:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
ms: Nama domain ialah bahagian alamat internet di sebelah kanan nama hos anda. Kebiasaannya merupakan sesuatu yang berakhir dengan .com, .net. .edu, atau .org. Jika anda sedang menyediakan rangkaian rumah, anda boleh mencipta akhiran apa jua, tetapi pastikan bahawa anda menggunakan nama domain yang sama pada semua komputer anda.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
ms: Namakan alamat pelayan:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
ms: Nama pelayan digunakan untuk melihat nama hos pada rangkaian. Sila masukkan alamat IP (bukan nama hos) sehingga 3 nama server, dipisahkan dengan tempat kosong. Jangan gunakan koma. Nama server yang pertama dalam senarai akan jadi yang pertama diminta. Jika anda tidak mahu menggunakan mana-mana nama pelayan, tinggalkan medan ini kosong.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
ms: Antaramuka rangkaian utama:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
ms: Sistem anda memiliki pelbagai antaramuka rangkaian. Pilih satu yang akan dijadikan antaramuka rangkaian utama semasa pemasangan, jika boleh, antaramuka rangkaian pertama disambung yang ditemui telah dipilih.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
ms: ESSID tanpa wayar untuk ${iface}

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
ms: Ini akan mengambil sedikit masa.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
ms: Nama hos:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
ms: Sila masukkan nama hos bagi sistem ini.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
ms: Nama hos adalah perkataan tunggal yang mengenalkan sistem anda kepada rangkaian. Jika anda tidak tahu tentang nama hos anda, sila rujuk kepada pentadbir rangkaian anda. Jika anda sedang menyediakan rangkaian rumah anda, anda boleh hasilkan di sini.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
ms: Menyimpan konfigurasi rangkaian...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure the network
ms: Kom=nfigurasikan rangkaian.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
ms: Nama hos DHCP:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
ms: Anda mungkin perlu menyediakan nama hos DHCP. Jika anda menggukan modem berkabel, anda mungkin perlu nyatakan nombor akaun disini.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
ms: Kebanyakan pengguna boleh mengosongkan ini.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
ms: Mengkonfigurasikan rangkaian dengan DHCP

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
ms: Konfigurasi rangkaian secara automatik berjaya

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
ms: Cuba lagi untuk mengkonfigurasi rangkaian automatik

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
ms: Cuba lagi konfigurasi rangkaian automatik dengan nama hos DHCP

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
ms: Konfigurasikan Rangkaian secara manual

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
ms: Jangan konfigurasikan rangkaian pada masa ini

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
ms: Tatacara konfigurasi rangkaian:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
ms: Dari sini ada boleh memilih untuk mencuba kembali konfigurasi secara automatik bangi rangkaian DHCP (yang mungkin berjaya sekiranya pelayan DHCP anda memakan masa yang agak lama untuk bertindakbalas) atau untuk mengkonfigurasikan rangkaian secara manual. Sesetenah pelayan DHCP memerlukan nama hos untuk dihantar oleh klien jadi anda juga boleh memilih untuk mencuba semula mengkonfigurasokan secara automatik nama hos yang anda sediakan.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
ms: Konfigurasi automatik rangkaian gagal

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
ms: Rangkaian anda berkemungkinan besar menggunakan protokol DHCP. Secara pilihannya, pelayan DHCP mungkin perlahan atau sesetengah perkakasan rangkaian tidak berfungsi dengan baik.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
ms: Konfigurasikan semula rangkaian tanpa wayar

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
ms: Netmask digunakan untuk menentukan mesin-mesin setempat dalam rangkaian anda. Sila rujuk pentadbir rangkaian jika anda tidak tahu tentang nilainya. Netmask harus mengambil bentuk empat nombor yang diasingkan dengan tanda titik.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
ms: Laluan keluar

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
ms: Laluan keluar ialah alamat IP (empat nombor yang diasingkan dengan tanda titik) yang menunjukkan penghala laluan keluar. Penghala ini juga dikenali sebagai penghala default. Semua lalu lintas di luar LAN anda (misalnya ke internet) dihantar melalui penghala ini. Dalam keadaan yang jarang, anda mungkin tidak mempunyai sebarang penghala dan dalam kes tersebut, anda boleh mengosongkan ini. Jika anda tidak tahu tentang jawapan yang betul untuk soalan ini, sila rujuk pentadbir rangkaian anda.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
ms: Adakah maklumat ini tepat?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
ms: Parameter konfigurasi rangkaian semasa:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
ms:  antaramuka = ${interface}
     alamatip = ${ipaddress}
     netmask = ${netmask}
     pintupenghalaan = ${gateway}
     titikketitik = ${pointopoint}
     namapelayan = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure a network using static addressing
ms: Tetapkan rangkaian menggunakan alamat statik

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
ms: Memeriksa laman pendua arkib Debian

note: Type: text Description main-menu :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
ms: Pilih laman pendua arkib Debian

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in http:
en: US[ Default value for http]
ms: SG

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
ms: Tujuannya adalah untuk mencari laman pendua untuk arkib Debian yang terletak berdekatan dengan rangkaian anda -- perlu diketahui bahawa negara berdekatan, atau kepunyaan anda, mungkin bukan pilihan terbaik.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
ms: Sila pilih laman pendua arkib Debian. Anda digalakkan untuk mengguna laman pendua dalam negara atau kawasan anda sekiranya anda tidak pasti yang mana satu mempunyai sambungan Internet yang terbaik untuk anda.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
ms: Kebiasaannya, ftp.<kod negara anda>.debian.org adalah pilihan yang baik.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
ms: Port pilihan boleh diberikan menggunakan format [namahos][port] standard

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
ms: Maklumat proksi HTTP (kosongkan jika tiada):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
ms: Jika anda memerlukan proksi HTTP untuk mengakses dunia luar, masukkan maklumat proksi di sini. Jika tidak, biarkan kosong.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
ms: Maklumat proksi sepatutnya diberikan dalam bentuk standard "http://[[pengguna][:kata kunci]@]hos[:port]/".

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl
en: Cancel
ms: Batal

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
ms: Memulakan pembahagi

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-#
en: Please wait...
ms: Sila tunggu...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
ms: Mengimbas cakera...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
ms: Mengesan sistem fail...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
ms: Tulis perubahan ke cakera?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
ms: Jika anda teruskan, perubahan yang disenaraikan dibawah akan ditulis ke cakera. Jika tidak, anda boleh membuat perubahan selanjutnya secara manual.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
ms: AMARAN: Tindakan ini akan memusnahkan segala data pada pembahagi yang anda buang, begitu juga pada pembahagi yang akan diformat.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
ms: Pembahagi sedang diformat

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
ms: Sedang diproses...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
ms: Selesai membahagi dan menulis perubahan ke cakera

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
ms: Undur semula perubhan pada pembahagi

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
ms: RUANG KOSONG

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
ms: Tidak boleh guna

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
ms: utama

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
ms: logikal

note: Type: text Description "primary or logical".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: pri/log
ms: uta/log

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
ms: IDE%s master, pembahagi #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
ms: IDE%s slave, bahagian #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
ms: SCSI%s (%s,%s,%s), bahagian #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
ms: Batalkan menu ini

note: Type: text Description Main menu entry :sl1:
en: Partition disks
ms: Membahagi cakera

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
ms: Mengira pembahagi baru

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
ms: Tatacara pembahagian:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
ms: Pemasang boleh membimbing anda membahagi cakera (dengan menggunakan skima standard yang berlainan) atau, jika anda suka, anda boleh melakukannya secara manual. Dengan pembahagian berpandu, anda masih mempunyai peluang untuk meninjau semula dan menyesuaikan hasilnya.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
ms: Jika anda memilih pembahagian berpandu untuk keseluruhan cakera, selepas ini akan ditanya tentang cakera mana yang sepatutnya digunakan.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
ms: Skima pembahagian:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
ms: Dipilih untuk pembahagian:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
ms: Cakera boleh dibahagiakan menggunakan satu atau lebih skima berlainan. Jika anda tidak pasti, pilih yang pertama.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
ms: Pembahagian berpandu

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
ms: Berpandu - gunakan ruang kosong selanjar yang terbesar

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
ms: Berpandu - gunakan seluruh cakera

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
ms: Pilih cakera untuk pembahagian:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
ms: Perhatian: Semua data dalam cakera yang anda pilih tidak akan dipadamkan sehingga anda mengesahkan bahawa anda benar-benar hendak berbuat demikian.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
ms: Membahagi ruang kosong secara automatik

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
ms: Kesemua fail dalam bahagian (disyorkan untuk semua pengguna)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
ms: Asingkan Bahagian /home

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
ms: Asingkan /home, /var, dan bahagian /tmp

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
ms: tidak diguna

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
ms: kekal

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
ms: Kirakan keadaan baru jadual bahagian ini...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
ms: Permulaan

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
ms: Akhir

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
ms: Lokasi bahagian baru

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
ms: Sila pilih adakah anda hendak bahagian baru dihasilkan pada permulaan atau hujung ruang yang sedia ada.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
ms: Utama

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
ms: Logikal

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
ms: Jenis bagi bahagian baru:

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ms: Memeriksa sistem fail ${TYPE} dalam bahagian #${PARTITION} dari ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1: Short variant of `swap space'
en: swap
ms: gantian

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
ms: Bantuan tentang pemetkaan

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
ms: Pemetakan pemacu keras terdiri daripada pembahagiannya untuk mencipta ruang yang diperlukan untuk memasang sistem anda yang baru. Anda perlu memilih petak-petak yang akan digunakan untuk pemasangan.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
ms: Pilihlah ruang kosong untuk mencipta bahagian di dalamnya.

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
ms: Menyimpan zon waktu...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure the clock
ms: Mengkonfigurasi waktu

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
ms: Apakah sistem waktu di set pada UTC?

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
ms: Mengkonfigurasi tetapan waktu...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
ms: Mengkonfigurasi waktu

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
ms: Mendapatkan masa dari server rangkaian masa...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
ms: Mengkonfigurasi perkakas waktu

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
ms: Menyediakan pemasangan sistem asas...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
ms: Memasang sistem dasar

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
ms: Menjalankan ${SKRIP}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
ms: Menatarajah sumber-sumber APT...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
ms: Mengemaskinikan senarai pakej yang sedia ada...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
ms: Memasang pakej-pakej tambahan...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
ms: Memasang pakej-pakej tambahan - mendapatkan semula dan memasang ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
ms: Mendapatkan semula fail lepasan

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
ms: Mendapatkan semula tandatangan fail lepasan

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
ms: Mencarikan saiz-saiz pakej

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
ms: Mendapatkan semula fail-fail pakej

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
ms: Mendapatkan semula fail-fail pakej

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
ms: Mendapatkan semula ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
ms: Mendapatkan ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
ms: Menyahpadatkan ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
ms: Menatarajah ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
ms: Tandatangan lepasan yang sah (masukkan id ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
ms: Menyelesaikan kesandaran pakej-pakej tapak...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
ms: Menjumpai kesandaran-kesandaran tapak tambahan: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
ms: Menjumpai kesandaran-kesandaran tambahan yang diperlukan: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
ms: Menjumpai pakej-pakej dalam tapak yang telah dimasukkan ke dalam yang diperlukan: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
ms: Sedang memasang pakej-pakej dasar...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
ms: Sedang mengkonfigurasikan pakej-pakej yang diperlukan...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
ms: Sedang memasang pakej-pakej dasar...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
ms: Sedang mengkonfigurasikan sistem dasar...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
ms: Sistem dasar telah dipasang.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
ms: Memilih inti untuk memasang...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
ms: Memasang inti...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
ms: Memasang inti - mendapatkan semula dan memasang ${SUBST0}...

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
ms: Mengkonfigurasi pengurus pakej

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
ms: Sedang mengkonfigurasi apt...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the CD-ROM...
ms: Mengimbas CD-ROM...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan another CD or DVD?
ms: Imbas CD atau DVD lain?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Your installation CD or DVD has been scanned; its label is:
ms: CD atau DVD pemasangan anda telah diimbas; labelnya adalah:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option to scan additional CDs or DVDs for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the installation CD/DVD. If you do not have any additional CDs or DVDs available, this step can just be skipped.
ms: Anda kini mempunyai pilihan untuk mengimbas CD atau DVD lain untuk kegunaan pengurus pakej (apt). Kebiasaannya dari set yag sama dengan CD/DVD pemasangan. Langkah ini boleh diabaikan sekiranya tiada CD atau DVD lain.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan another CD or DVD, please insert it now.
ms: Sekiranya anda ingin mengimbas CD atau DVD lain, sila masukkan sekarang.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has been scanned:
ms: CD atau DVD dengan label berikut telah diimbas:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has already been scanned:
ms: CD atau DVD dengan label berikut telah pun diimbas:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now if you wish to scan another CD or DVD.
ms: Sila gantikan sekarang sekiranya anda ingin mengimbas CD atau DVD lain.

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: Media change
ms: Penukaran media

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: /cdrom/:Please insert the disc labeled: '${LABEL}' in the drive '/cdrom/' and press enter.
ms: /cdrom/:Sila masukkan CD/DVD yang berlabel: '${LABEL}' kedalan pemacu '/cdrom/' dan tekan enter.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
ms: Anda memasang dari CD netinst yang anda cuma membenarkan pemasangan sistem yang minima. Gunakan laman pendua untuk memasang sistem yang lebih lengkap.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a CD, which contains a limited selection of packages.
ms: Anda memasang dari CD, yang hanya mengandungi pilihan pakej yang terhad.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
ms: Anda telah mengimbas %i CD. Walaupun terdapat pilihan pakej yang wajar tetapi sebilangan masih tertinggal (seperti pakej untuk bahsa lain).

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
ms: Anda telah mengimbas %i CD. Walaupun terdapat pilihan pakej yang banyak tetapi sebilangan masih tertinggal.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
ms: Sila ambil perhatian sekiranya anda menggunakan laman pendua, ini memerlukan muat turun data yang banyak untuk langkah pemasangan yang seterusnya.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD. Even though the DVD contains a large selection of packages, some may be missing.
ms: Anda memasang dari DVD. Walaupun DVD mengandungi pilihan pakej yang besar, sebahagian mungkin tertinggal.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
ms: Kecuali anda tidak mempunyai sambungan Internet yang baik, penggunaan laman pendua digalakkan terutamanya jika anda memasang desktop yang bergrafik.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
ms: Jika anda mempunyai sambungan Internet yang baik, penggunaan laman pendua adalah dicadang jika anda memasang desktop yang bergrafik.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
ms: Mengimbas cermin...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
ms: Gunakan perisian bukan bebas?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
ms: Sesetengah perisian bukan bebas telah direka untuk digunakan dengan Debian. Walaupun perisian ini bukannya sebahagian Debian, alat-alat Debian yang piawai boleh digunakan untuk memasangnya. Perisian ini mempunyai berbagai-bagai lesen yang mungkin melarang anda menggunakan, mengubah suai atua mengongsinya.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
ms: Sila pilih adakah anda hendak menyediakannya.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
ms: Gunakan perisian contrib?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
ms: Sesetengah perisian tambahan telah dicipta untuk digunakan dengan Debian. Walaupun perisian ini adalah bebas, ia bergantung kepada perisian bukan bebas untuk pengendaliannya. Perisian ini bukannya sebahagian Debian tetapi alat-alat Debian yang piawai boleh digunakan untuk memasangnya.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
ms: Sila pilih adakah anda hendak perisian ini disediakan untuk anda.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
ms: Gunakan jaringan cermin (mirror)?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
ms: Izinkan login sebagai root?

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
ms: Katalaluan root:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# :sl2: :sl3:
en: Re-enter password to verify:
ms: Masukkan lagi katalaluan untuk verifikasi:

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
ms: Nama penuh bagi pengguna baru:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
ms: Akaun pengguna akan dicipta untuk anda sebagai ganti untuk akaun punca supaya anda dapat menggunakannya untuk aktiviti-aktiviti bukan pentadbiran.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
ms: Sila masukkan nama sebenar pengguna ini. Maklumat ini akan digunakan misalnya sebagai asalan lalai bagi e-mel yang dikirimkan oleh pengguna ini serta juga oleh sebarang atur cara yang memaparkan atau menggunakan nama sebenar pengguna. Nama penuh anda merupakan pilihan yang munasabah.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
ms: Nama pengguna bagi akaun anda:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
ms: Pilihlah nama pengguna untuk akaun baru. Nama pertama anda merupakan pilihan yang munasabah. Nama pengguna harus bermula dengan huruf kecil, diikuti oleh sebarang gabungan nombor dan huruf kecil tambahan.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
ms: Pilih katalaluan untuk pengguna baru:

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
ms: Menetapkan pengguna dan katalaluan

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
ms: Sedang menetapkan pengguna dan katalaluan...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
ms: Teruskan

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
ms: Kembali

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
ms: Ya

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
ms: Tidak

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
ms: Tangkapan skrin

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Finish the installation
ms: Selesaikan pemasangan

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
ms: Sedang menyelesaikan pemasangan

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
ms: Mengkonfigurasi rangkaian...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
ms: Sedang mengatur frame buffer...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
ms: Sedang nyahpaut fail-fail sistem....

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
ms: Sedang boot ke sistem baru anda...

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation complete
ms: Pemasangan selesai

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Continue without boot loader
ms: Teruskan tanpa pemuat boot

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
ms: Memasang pemuat boot GRUB pada master boot record?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
ms: Sistem-sistem operasi berikut ditemukan pada komputer ini: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer, modifying the master boot record will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
ms: Amaran: Jika pemasang gagal mengesan sistem operasi lain yang ada pada komputer anda, mengubah rekod boot utama akan membuat sistem operasi tersebut untuk sementara tidak dapat diboot, walaupun GRUB dapat dikonfigurasi secara manual untuk memboot sistem operasi itu.

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
ms: Memasang pemuat boot GRUB

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
ms: Mencari sistem operasi lain...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
ms: Sedang memasang pakej '${GRUB}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
ms: Sedang menentukan peranti boot GRUB...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
ms: Sedang menjalankan "grub-install ${BOOTDEV}"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
ms: Sedang menjalankan "update-grub"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
ms: Sedang memutakhirkan /etc/kernel-img.conf...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
ms: Memasang pemuat boot GRUB pada hard disk

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
ms: Masuk mod penyelamat

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
ms: Imbas pemacu-pemacu untuk imej ISO pemasangan

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Save debug logs
ms: Simpan log-log nyahpepijat

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
ms: Mengumpulkan maklumat untuk laporan pemasangan...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure MD devices
ms: Mengonfigurasi peranti-peranti MD

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
ms: Mengonfigurasi Pengurus Volum Logikal (LVM)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
ms: Terpandu - gunakan seluruh cakera dan pasang LVM
