debian-installer - en to sk translation catalogue (500 entries)

en: Africa
sk: Afrika

en: Asia
sk: Ázia

en: Atlantic Ocean
sk: Atlantický oceán

en: Caribbean
sk: Karibik

en: Central America
sk: Stredná Amerika

en: Europe
sk: Európa

en: Indian Ocean
sk: Indický oceán

en: North America
sk: Severná Amerika

en: Oceania
sk: Oceánia

en: South America
sk: Južná Amerika

note: Type: select Choices
en: American English
sk: americká angličtina

note: Type: select Choices
en: Albanian
sk: albánska

note: Type: select Choices
en: Arabic
sk: arabská

note: Type: select Choices
en: Asturian
sk: astúrska

note: Type: select Choices
en: Bangladesh
sk: bangladéšska

note: Type: select Choices
en: Belarusian
sk: bieloruská

note: Type: select Choices
en: Bengali
sk: bengálska

note: Type: select Choices
en: Belgian
sk: belgická

note: Type: select Choices
en: Bosnian
sk: bosniacka

note: Type: select Choices
en: Brazilian
sk: brazílska

note: Type: select Choices
en: British English
sk: britská angličtina

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (BDS layout)
sk: bulharská (rozloženie BDS)

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (phonetic layout)
sk: bulharská (fonetické rozloženie)

note: Type: select Choices
en: Burmese
sk: barmská

note: Type: select Choices
en: Canadian French
sk: kanadská francúzština

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
sk: kanadská viacjazyčná

note: Type: select Choices
en: Catalan
sk: katalánska

note: Type: select Choices
en: Chinese
sk: čínska

note: Type: select Choices
en: Croatian
sk: chorvátska

note: Type: select Choices
en: Czech
sk: česká

note: Type: select Choices
en: Danish
sk: dánska

note: Type: select Choices
en: Dutch
sk: holandská

note: Type: select Choices
en: Dvorak
sk: dvorak

note: Type: select Choices
en: Dzongkha
sk: dzongkä

note: Type: select Choices
en: Esperanto
sk: esperanto

note: Type: select Choices
en: Estonian
sk: estónska

note: Type: select Choices
en: Ethiopian
sk: etiópska

note: Type: select Choices
en: Finnish
sk: fínska

note: Type: select Choices
en: French
sk: francúzska

note: Type: select Choices
en: Georgian
sk: gruzínska

note: Type: select Choices
en: German
sk: nemecká

note: Type: select Choices
en: Greek
sk: grécka

note: Type: select Choices
en: Gujarati
sk: gudžarátska

note: Type: select Choices
en: Gurmukhi
sk: gurmukhí

note: Type: select Choices
en: Hebrew
sk: hebrejská

note: Type: select Choices
en: Hindi
sk: hindská

note: Type: select Choices
en: Hungarian
sk: maďarská

note: Type: select Choices
en: Icelandic
sk: islandská

note: Type: select Choices
en: Irish
sk: írska

note: Type: select Choices
en: Italian
sk: talianska

note: Type: select Choices
en: Japanese
sk: japonská

note: Type: select Choices
en: Kannada
sk: kannadská

note: Type: select Choices
en: Kazakh
sk: kazašská

note: Type: select Choices
en: Khmer
sk: khmérska

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
sk: kirgizská

note: Type: select Choices
en: Korean
sk: kórejská

note: Type: select Choices
en: Kurdish (F layout)
sk: kurdská (rozloženie F)

note: Type: select Choices
en: Kurdish (Q layout)
sk: kurdská (rozloženie Q)

note: Type: select Choices
en: Lao
sk: laoská

note: Type: select Choices
en: Latin American
sk: latinsko-americká

note: Type: select Choices
en: Latvian
sk: lotyšská

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
sk: litovská

note: Type: select Choices
en: Macedonian
sk: macedónska

note: Type: select Choices
en: Malayalam
sk: malajálamska

note: Type: select Choices
en: Nepali
sk: nepálska

note: Type: select Choices
en: Northern Sami
sk: severosaamska

note: Type: select Choices
en: Norwegian
sk: nórska

note: Type: select Choices
en: Persian
sk: perzská

note: Type: select Choices
en: Philippines
sk: filipínska

note: Type: select Choices
en: Polish
sk: poľská

note: Type: select Choices
en: Portuguese
sk: portugalská

note: Type: select Choices
en: Punjabi
sk: pandžábska

note: Type: select Choices
en: Romanian
sk: rumunská

note: Type: select Choices
en: Russian
sk: ruská

note: Type: select Choices
en: Serbian (Cyrillic)
sk: srbská (cyrilika)

note: Type: select Choices
en: Sindhi
sk: sindhská

note: Type: select Choices
en: Sinhala
sk: sinhalská

note: Type: select Choices
en: Slovak
sk: slovenská

note: Type: select Choices
en: Slovenian
sk: slovinská

note: Type: select Choices
en: Spanish
sk: španielska

note: Type: select Choices
en: Swedish
sk: švédska

note: Type: select Choices
en: Swiss French
sk: švajčiarska francúzština

note: Type: select Choices
en: Swiss German
sk: švajčiarska nemčina

note: Type: select Choices
en: Tajik
sk: tadžická

note: Type: select Choices
en: Tamil
sk: tamilská

note: Type: select Choices
en: Telugu
sk: telugská

note: Type: select Choices
en: Thai
sk: thajská

note: Type: select Choices
en: Tibetan
sk: tibetská

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
sk: turecká (rozloženie F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
sk: turecká (rozloženie Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
sk: ukrajinská

note: Type: select Choices
en: Uyghur
sk: ujgurská

note: Type: select Choices
en: Vietnamese
sk: vietnamská

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
sk: Klávesová mapa:

note: Type: select Choices
en: WEP/Open Network
sk: WEP/Otvorená sieť

note: Type: select Description
en: Type of wireless network:
sk: Typ bezdrôtovej siete:

note: Type: select Description
en: Wireless networks are either managed or ad-hoc. If you use a real access point of some sort, your network is Managed. If another computer is your 'access point', then your network may be Ad-hoc.
sk: Bezdrôtové siete sú riadené alebo účelové. Ak používate skutočný prístupový bod, je táto sieť riadená (managed). Ak je vašim „prístupovým bodom“ (access point) priamo iný počítač, jedná sa o účelovú sieť (ad-hoc).

note: Type: text Description
en: Detecting link on ${interface}; please wait...
sk: Zisťuje sa stav spojenia rozhrania ${interface}. Prosím, počkajte...

note: Type: select Choices
en: enter information manually
sk: manuálne vloženie údajov

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
sk: Stiahnutie súčastí inštalačného programu

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from CD
sk: Načítanie súčastí inštalačného programu z CD

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from removable media now?
sk: Načítať teraz ovládače z prenosného nosiča?

note: Type: boolean Description
en: You probably need to load drivers from removable media before continuing with the installation. If you know that the install will work without extra drivers, you can skip this step.
sk: Pred pokračovaním inštalácie možno budete potrebovať načítať ovládače z prenosného nosiča. Ak viete, že inštalácia bude úspešne pokračovať bez potreby ďalších ovládačov, môžete preskočiť tento krok.

note: Type: boolean Description
en: If you do need to load drivers, insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
sk: Ak potrebujete načítať ovládače, pred ďalším pokračovaním vložte príslušný prenosný nosič s ovládačmi.

note: Type: text Description main-menu
en: Load drivers from removable media
sk: Načítať ovládače z prenosného nosiča

note: Type: boolean Description
en: Unknown removable media. Try to load anyway?
sk: Neznámy prenosný nosič. Napriek tomu načítať?

note: Type: boolean Description
en: Detected removable media that is not a known driver media. Please make sure that the correct media is inserted. You can still continue if you have an unofficial removable media you want to use.
sk: Prenosný nosič nie je známy nosič s ovládačmi. Uistite sa, že máte vložený správny nosič. Ak máte neoficiálny nosič, ktorý chcete použiť, môžete napriek tomu pokračovať.

note: Type: text Description
en: Please insert ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') first.
sk: Prosím, vložte najprv ${DISK_LABEL} („${DISK_NAME}“).

note: Type: text Description
en: Due to dependencies between packages, drivers must be loaded in the correct order.
sk: Kvôli závislostiam medzi balíkmi je potrebné načítavať nosiče s ovládačmi v správnom poradí.

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from another removable media?
sk: Načítať ovládače z iného prenosného nosiča?

note: Type: boolean Description
en: To load additional drivers from another removable media, please insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
sk: Ak potrebujete načítať ovládače z iného nosiča, pred ďalším pokračovaním vložte príslušný nosič s ovládačmi.

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
sk: Typické použitie tejto oblasti:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
sk: Zadajte použitie súborového systému, aby sa mohli vybrať optimálne hodnoty súborového systému pre dané použitie.

note: Type: select Description
en: standard = standard parameters, news = one inode per 4KB block, largefile = one inode per megabyte, largefile4 = one inode per 4 megabytes.
sk: standard = štandardné parametre, news = jeden inode na 4kB blok, largefile = jeden inode na megabajt, largefile4 = jeden inode na 4 megabajty.

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
sk: Spôsob použitia tejto oblasti:

note: Type: select Description
en: Tool to use to generate boot initrd:
sk: Nástroj na vytvorenie initrd:

note: Type: select Description
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
sk: Zoznam obsahuje dostupné nástroje. Ak si nie ste istí, ktorý si máte zvoliť, ponechajte predvolený nástroj. Ak zlyhá zavedenie systému, môžete zopakovať inštaláciu použitím iného nástroja.

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
sk: Kontroluje sa podpis súboru Release

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
sk: Stiahnutie kľúča lokálneho zdroja softvéru zlyhalo:

note: Type: select Description You should end this with a colon. A non-translatable variable follows with the mirror URL
en: The installer failed to download the public key used to sign the local repository at ${MIRROR}:
sk: Inštalátoru sa nepodarilo stiahnuť verejný kľúč, ktorý sa používa na podpisovanie lokálneho zdroja softvéru na ${MIRROR}:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
sk: Možno je to zapríčinené chybou vo vašej sieti alebo chybou servera ponúkajúceho tento kľúč. Môžete sa pokúsiť o zopakovanie stiahnutia alebo ignorovať tento problém a pokračovať bez všetkých balíkov z tohto zdroja softvéru.

note: Type: select Description
en: The installer failed to access the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or ignore the problem and continue without all the packages from this mirror.
sk: Inštalačnému programu sa nepodarilo pristúpiť na archív s Debianom. Možno je to zapríčinené chybou vo vašej sieti alebo chybou archívu Debianu. Môžete sa pokúsiť o zopakovanie stiahnutia, môžete si zvoliť iný archív s Debianom, prípadne ignorovať tento problém a pokračovať bez všetkých balíkov z tohto archívu Debianu.

note: Type: text Description
en: Resume installation
sk: Pokračovať v inštalácii

note: Type: text Description
en: Choose "Continue" to really exit the shell and resume the installation; any processes still running in the shell will be aborted.
sk: Ak zvolíte „Pokračovať“, shell sa skutočne ukončí a inštalácia bude pokračovať. Procesy bežiace v danom shelli sa zrušia.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users
en: Select and install software
sk: Voľba a inštalácia softvéru

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages
en: Setting up...
sk: Nastavuje sa...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages.
en: Upgrading software...
sk: Aktualizuje sa softvér...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens
en: Running tasksel...
sk: Prebieha výber úloh „tasksel“...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff
en: Cleaning up...
sk: Prebieha čistenie...

note: Type: select Choices
en: No automatic updates
sk: Bez automatických aktualizácií

note: Type: select Choices
en: Install security updates automatically
sk: Automaticky inštalovať bezpečnostné aktualizácie

note: Type: select Description
en: Updates management on this system:
sk: Správa aktualizácií na tomto systéme:

note: Type: select Description
en: Applying updates on a frequent basis is an important part of keeping the system secure.
sk: Časté aktualizácie sú dôležitou súčasťou zabezpečenia systému.

note: Type: select Description
en: By default, security updates are automatically installed by the unattended-upgrades package. Alternatively, you can opt-out from this system and apply updates manually using standard package management tools.
sk: Štandardne bezpečnostné aktualizácie inštaluje automaticky balík unattended-upgrades. Namiesto toho môžete aktualizácie inštalovať manuálne pomocou štandardných nástrojov na správu balíkov.

note: Type: error Description XXX: should be made translatable after Stretch
en: Checksum error
sk: Chyba kontrolného súčtu

note: Type: error Description XXX: should be made translatable after Stretch
en: The ${ALGORITHM} checksum of the file retrieved from <${LOCATION}> fails to match the expected value of "${CHECKSUM}".  The file may be corrupt, or the provided checksums may be out of date.
sk: Kontrolný súčet ${ALGORITHM} súboru získaného z <${LOCATION}> sa nezhoduje s očakávanou hodnotou „${CHECKSUM}“. Je možné, že je súbor poškodený alebo že poskytnuté kontrolné súčty sú neaktuálne.

note: Type: text Description Main menu item
en: Download debconf preconfiguration file
sk: Stiahnutie debconf „preseed“ súboru

note: Type: text Description Main menu item
en: Load debconf preconfiguration file
sk: Načítanie debconf „preseed“ súboru

note: Type: select Choices
en: Assemble RAID array
sk: Zostaviť pole RAID

note: Type: select Choices
en: Do not use a root file system
sk: Nepoužívať koreňový súborový systém:

note: Type: select Description
en: Rescue operations
sk: Záchranné operácie

note: Type: multiselect Choices
en: Automatic
sk: Automaticky

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from an installer ISO
sk: Načítanie súčastí inštalačného programu z obrazu ISO

note: Type: error Description
en: Failed to mount the floppy
sk: Chyba pri pripájaní diskety

note: Type: error Description
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
sk: Buď sa nedá nájsť disketová mechanika, alebo naformátovaná disketa nie je v mechanike.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Log into iSCSI targets
sk: Prihlásenie do cieľa iSCSI

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
sk: Hlavné menu inštalačného programu Debianu

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
sk: Zvoľte ďalší inštalačný krok:

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
sk: Spustenie shellu

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
sk: Prerušenie inštalácie

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
sk: Registrujú sa moduly...

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
sk: Načítavajú sa ďalšie súčasti

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
sk: Sťahuje sa ${PACKAGE}

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
sk: Nastavuje sa ${PACKAGE}

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
sk: Nastavenie jazyka/Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
sk: Nastavuje sa jazyk...

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
sk: Zvoľte jazyk

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
sk: Zvoľte, kde sa nachádzate

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
sk: Konfigurácia locales

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
sk: Výber jazyka už nie je možný

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
sk: V tejto chvíli nie je možné zmeniť jazyk inštalácie, ale môžete ešte vždy zmeniť krajinu a lokálne nastavenia.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
sk: Aby ste mohli vybrať iný jazyk, budete musieť zrušiť inštaláciu a reštartovať inštalátor.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
sk: Pokračovať v inštalácii vo vybranom jazyku?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
sk: Preklad inštalátora je vo vybranom jazyku neúplný.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
sk: Preklad inštalátora nie je vo vybranom jazyku úplne kompletný.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
sk: To znamená, že je významná nezanedbateľná pravdepodobnosť, že sa niektoré dialógy zobrazia v angličtine.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
sk: Ak urobíte niečo iné ako čistú inštaláciu, je pravdepodobné, že sa niektoré dialógy zobrazia v angličtine.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
sk: Ak budete pokračovať v inštalácii vo vybranom jazyku, väčšina dialógov by sa mala zobrazovať správne, ale obzvlášť ak použijete pokročilejšie možnosti inštalátora, je istá malá pravdepodobnosť, že sa zobrazia v angličtine.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
sk: Ak budete pokračovať v inštalácii vo vybranom jazyku, dialógy by sa mali zobrazovať správne, ale obzvlášť ak použijete pokročilejšie možnosti inštalátora, je istá malá pravdepodobnosť, že sa zobrazia v angličtine.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
sk: Pravdepodobnosť, že narazíte na dialóg, ktorý nie je preložený do vybraného jazyka je veľmi malá, no nie je ju možné celkom vylúčiť.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
sk: Odporúča sa buď vybrať si iný jazyk alebo zrušiť inštaláciu, ak alternatívny jazyk dobre neovládate.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
sk: Ak zvolíte nepokračovať, dostanete možnosť vybrať si iný jazyk alebo zrušiť inštaláciu.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
sk: iná

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
sk: Krajina, územie alebo oblasť:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
sk: Kontinent alebo oblasť:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
sk: Miesto, ktoré ste tu vybrali sa použije na nastavenie vášho časového pásma a tiež napríklad na určenie locale vášho systému. Je to zvyčajne krajina, v ktorej žijete.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
sk: Toto je krátky zoznam na základe jazyka, ktorý ste si vybrali. Nie je uvedené miesto, kde sa nachádzate, vyberte „iná“.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
sk: Vyberte kontinent alebo oblasť, kde sa nachádzate.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
sk: Uvedené sú miesta pre: %s. Použite voľbu <Ísť späť> na výber iného kontinentu alebo regiónu ak nie je miesto, kde sa nachádzate uvedené.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
sk: Na ktorej krajine založiť predvolené nastavenie locale:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
sk: Pre kombináciu jazyka a krajiny, ktorú ste vybrali nie je definované žiadne locale. Teraz si môžete vybrať z dostupných locales pre vybraný jazyk. Použije sa to locale, ktoré je uvedené v druhom stĺpci.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
sk: Pre kombináciu jazyka a krajiny, ktorú ste vybrali nie je definovaných viacero locale. Teraz si môžete vybrať z dostupných locales pre vybraný jazyk. Použije sa to locale, ktoré je uvedené v druhom stĺpci.

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
sk: Nastavenie klávesnice

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
sk: Iné

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
sk: Krajina pôvodu klávesnice:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
sk: Rozloženia klávesnice sa líšia podľa krajiny, pričom niektoré krajiny majú viacero bežne používaných rozložení. Prosím, vyberte krajinu pôvodu klávesnice tohto počítača.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
sk: Rozloženie klávesnice:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
sk: Prosím, vyberte rozloženie klávesnice tohto počítača.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
sk: Pravý Alt (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
sk: Pravý Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
sk: Pravý Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
sk: Pravý kláves Logo

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
sk: Kláves Menu

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
sk: Ľavý Alt

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
sk: Ľavý Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
sk: Ľavý Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
sk: Ľavý kláves Logo

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
sk: Kláves Scroll Lock

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
sk: Bez prepínania

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
sk: Spôsob prepínania medzi národným režimom a Latin:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
sk: Budete potrebovať spôsob prepínania medzi národným rozložením a štandardným rozložením Latin.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
sk: Z  ergonomických dôvodov sa často sa volia klávesy pravý Alt alebo Caps Lock (v druhom prípade použite na normálne prepnutie veľkosti písmen Shift+Caps Lock). Alt+Shift je tiež populárna kombinácia; tým však stratí mnoho zo svojho pôvodného významu v Emacs a iným programoch, ktoré ho využívajú.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
sk: Nie všetky uvedené klávesy sa nachádzajú na všetkých klávesniciach.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
sk: Rozpoznáva sa hardvér aby sa našla mechanika CD-ROM

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning CD-ROM
sk: Prehľadáva sa CD-ROM

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
sk: Prehľadáva sa ${DIR}...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
sk: CD-ROM sa odpája a vysúva...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
sk: Rozpoznávajú sa sieťové zariadenia

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect network hardware
sk: Rozpoznanie sieťových zariadení

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect disks
sk: Rozpoznanie diskov

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
sk: Rozpoznávajú sa disky a ďalšie zariadenia

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
sk: Rozpoznávajú sa zariadenia, počkajte, prosím...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
sk: Načítava sa modul „${MODULE}“ pre „${CARDNAME}“...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
sk: Spúšťajú sa služby PC card...

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
sk: Čaká sa na inicializáciu hardvéru...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
sk: Kontroluje sa firmvér...

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
sk: Nastaviť sieť automaticky?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
sk: Sieť môže byť nastavená buď manuálne vložením požadovaných informácií alebo automaticky pomocou DHCP (resp. niekoľkými metódami špecifickými pre IPv6). Ak si zvolíte automatické nastavenie a inštalačný program nedostane správnu konfiguráciu od siete, dostanete príležitosť nastaviť sieť manuálne.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
sk: Názov domény:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
sk: Názov domény je časť vašej internetovej adresy napravo od mena počítača. Často končí na .org, .net, .edu alebo .sk. Ak nastavujete domácu sieť, môžete si niečo vymyslieť, ale používajte rovnakú doménu pre všetky vaše počítače.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
sk: Adresy DNS serverov:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
sk: Vami zadané DNS servery sa použijú na zisťovanie mien a názvov počítačov na sieti. Zadajte IP adresy (nie názvy) maximálne troch DNS serverov oddelené medzerami. Nepoužívajte čiarky. Prvý server v zozname bude prvým, ktorý bude použitý pre DNS požiadavky. Ak nechcete používať žiaden DNS server, nechajte toto pole prázdne.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
sk: Základné sieťové rozhranie:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
sk: Váš systém má viac sieťových rozhraní. Vyberte to z nich, ktoré chcete použiť ako základné sieťové rozhranie počas inštalácie. Ak je to možné, bude zvolené prvé nájdené sieťové rozhranie.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
sk: ESSID pre bezdrôtové ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
sk: Pri pokuse o nájdenie dostupných bezdrôtových sietí nastala chyba.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
sk: ${iface} je rozhranie pre bezdrôtovú sieť. Prosím, zadajte názov (ESSID) bezdrôtovej siete, ktorú chcete používať cez rozhranie ${iface}. Ak chcete používať ľubovoľnú dostupnú sieť, nič nevyplňujte.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
sk: Môže to chvíľu trvať.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
sk: Názov počítača:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
sk: Zadajte názov počítača pre tento systém.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
sk: Názov počítača je jednoslovné pomenovanie, ktoré identifikuje váš systém v sieti. Ak neviete aký by mal byť názov vášho počítača, kontaktujte správcu vašej siete. Ak nastavujete domácu sieť, môžete si niečo vymyslieť.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
sk: Ukladajú sa nastavenia siete ...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure the network
sk: Nastavenie siete

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
sk: ${essid_list} Zadajte ESSID ručne

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
sk: Bezdrôtová sieť:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
sk: Vyberte bezdrôtovú sieť, ktorú chcete použiť počas inštalácie:

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
sk: DHCP názov počítača:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
sk: Možno budete musieť zadať DHCP meno počítača. Ak používate káblový modem, asi bude potrebné zadať číslo účtu.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
sk: Väčšina používateľov nemusí nič zadávať.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
sk: Sieť sa nastavuje pomocou DHCP

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
sk: Automatické nastavenie siete prebehlo úspešne

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
sk: Zopakovanie automatického nastavenia siete

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
sk: Zopakovanie automatického nastavenia siete s DHCP názvom počítača

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
sk: Manuálne nastavenie siete

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
sk: Nenastavovať (teraz) sieť

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
sk: Spôsob nastavenia siete:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
sk: Teraz si môžete zvoliť medzi zopakovaním automatického nastavenia siete pomocou DHCP (čo môže fungovať ak má váš DHCP server dlhšie odozvy) a manuálnym nastavením siete. Niektoré DHCP servery vyžadujú určenie DHCP názvu počítača, takže tiež môžete znova skúsiť automatické nastavenie siete pomocou DHCP s názvom počítača, ktorý zadáte.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
sk: Automatické nastavenie siete zlyhalo

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
sk: Na vašej sieti sa pravdepodobne nepoužíva DHCP. Príčinou neúspechu môže byť aj zaťaženie DHCP servera alebo chyba niektorého sieťového prvku.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
sk: Znovunastavenie bezdrôtovej siete

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
sk: IP adresa:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
sk: IP adresa je jedinečná pre váš počítač a môže pozostávať:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
sk:  * zo štyroch čísel oddelených bodkami (IPv4);
     * z blokov hexadecimálnych znakov oddelených dvojbodkami (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
sk: Ak chcete, môžete pridať aj sieťovú masku v notácii CIDR (napr. „/24“).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
sk: Ak neviete, čo zadať, poraďte sa so svojím správcom siete.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
sk: Sieťová maska:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
sk: Sieťová maska slúži na určenie počítačov, ktoré patria k lokálnej sieti. Kontaktujte správcu vašej siete, ak neviete čo máte zadať. Sieťová maska sa zadáva ako štyri čísla oddelené bodkami.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
sk: Brána:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
sk: Brána je IP adresa (štyri čísla oddelené bodkami), ktorá určuje smerovač. Celá prevádzka, ktorá ide mimo vašej lokálnej siete (napríklad do internetu), je zasielaná cez tento smerovač. Vo výnimočných prípadoch, keď smerovač nemáte, môžete nechať toto pole prázdne. Kontaktujte správcu vašej siete ak neviete čo máte zadať.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
sk: Sú tieto údaje správne?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
sk: Aktuálne nastavené parametre siete:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
sk:  rozhranie      = ${interface}
     IP adresa      = ${ipaddress}
     maska siete    = ${netmask}
     brána          = ${gateway}
     point-to-point = ${pointopoint}
     DNS servery    = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure a network using static addressing
sk: Nastavenie siete so statickými adresami

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
sk: Kontroluje sa zrkadlo archívu Debian

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
sk: Sťahujú sa súbory Release...

note: Type: text Description main-menu :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
sk: Voľba zrkadla archívu Debian

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in http:
en: US[ Default value for http]
sk: SK

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
sk: Krajina so zrkadlom Debian archívu:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
sk: Cieľom je nájsť zrkadlo archívu Debian, ktoré je na sieti najbližšie. Ale pozor, nie vždy sú okolité krajiny alebo dokonca vaša krajina tou najrýchlejšou voľbou.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
sk: Zrkadlo archívu Debian:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
sk: Zvoľte si zrkadlo archívu Debian. Pokiaľ neviete, ktoré zrkadlo je pre vás najrýchlejšie, mali by ste si zvoliť zrkadlo z krajiny alebo regiónu, kde sa nachádzate.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
sk: Zvyčajne je rozumnou voľbou ftp.<kód vašej krajiny>.debian.org.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
sk: Názov počítača so zrkadlom archívu Debian:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
sk: Zadajte názov počítača so zrkadlom archívu Debian, odkiaľ sa bude sťahovať.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
sk: Port sa dá nastaviť použitím štandardného formátu [meno_počítača]:[port]

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
sk: Informácie o HTTP proxy (nevyplňujte, pokiaľ nepoužívate):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
sk: Ak na prístup k okolitému svetu potrebujete HTTP proxy, zadajte tu potrebné informácie. V opačnom prípade nič nevyplňujte.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
sk: Informácie o proxy zadajte v štandardnom tvare „http://[[používateľ][:heslo]@]počítač[:port]/“.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
sk: Spúšťa sa nástroj na rozdelenie disku

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-#
en: Please wait...
sk: Čakajte, prosím...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
sk: Prehľadávajú sa disky...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
sk: Rozpoznávajú sa súborové systémy...

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
sk: Toto je prehľad súčasného stavu vašich oblastí a prípojných bodov. Zvoľte si oblasť, ktorej nastavenie chcete zmeniť (súborový systém, prípojný bod, atď.), voľné miesto pre nové oblasti alebo zariadenie, ktorého tabuľku oblastí chcete vytvoriť.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
sk: Zapísať zmeny na disk?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
sk: Ak sa rozhodnete pokračovať, všetky uvedené zmeny sa zapíšu na disky. V opačnom prípade môžete vykonať ďalšie zmeny manuálne.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
sk: UPOZORNENIE: Týmto zničíte všetky údaje na oblastiach, ktoré ste zrušili alebo vybrali na vytvorenie nových súborových systémov.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
sk: Na oblastiach sa vytvárajú súborové systémy

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
sk: Prebieha spracovanie...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
sk: Ukončiť rozdeľovanie a zapísať zmeny na disk

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
sk: Vrátiť späť zmeny na oblastiach

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
sk: VOĽNÉ MIESTO

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
sk: nepouž.

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
sk: primárna

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
sk: logická

note: Type: text Description How to print the partition numbers in your language Examples: %s. No %s N. %s :sl1:
en: #%s
sk: č.%s

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
sk: ATA%s, oblasť č.%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
sk: IDE%s master, oblasť č.%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
sk: IDE%s slave, oblasť č.%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
sk: SCSI%s (%s,%s,%s), oblasť č.%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
sk: SCSI%s, oblasť č.%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
sk: Zrušiť toto menu

note: Type: text Description Main menu entry :sl1:
en: Partition disks
sk: Rozdelenie diskov

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
sk: Vypočítavajú sa nové oblasti...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
sk: Spôsob rozdelenia:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
sk: Tento inštalačný program vás môže sprevádzať rozdeľovaním disku (použitím rôznych spôsobov rozdelenia), no môžete to urobiť aj manuálne. Pri zvolení sprevádzania rozdeľovaním máte stále možnosť pozrieť si neskôr výsledok a rozdelenie upraviť.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
sk: Ak si zvolíte sprievodcu rozdeľovania pre celý disk, tak v ďalšom kroku si budete musieť zvoliť disk, ktorý chcete použiť.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
sk: Spôsob rozdeľovania:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
sk: Označené na rozdelenie:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
sk: Na rozdelenie disku existuje viacero rôznych spôsobov. Ak sa neviete rozhodnúť, zvoľte si prvý spôsob.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
sk: Sprievodca rozdeľovaním

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
sk: Sprievodca - použiť najväčšie súvislé voľné miesto

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
sk: Sprievodca - použiť celý disk

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
sk: Zvoľte disk, ktorý sa bude rozdeľovať:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
sk: Uvedomte si, že všetky údaje na zvolenom disku sa odstránia, ale až po potvrdení, že naozaj chcete vykonať tieto zmeny.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
sk: Manuálne

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
sk: Automaticky rozdeliť voľné miesto

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
sk: Všetky súbory na jednej oblasti (pre začiatočníkov)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
sk: Samostatná oblasť /home

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
sk: Samostatné oblasti /home, /var a /tmp

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
sk: nepoužitá

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
sk: formátovať

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
sk: ponechať

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
sk: Prepočítavajú sa nové hodnoty tabuľky oblastí...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
sk: Začiatok

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
sk: Koniec

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
sk: Umiestnenie novej oblasti:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
sk: Rozhodnite sa, či chcete vytvoriť novú oblasť na začiatku alebo na konci dostupného priestoru.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
sk: Primárna

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
sk: Logická

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
sk: Typ novej oblasti:

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sk: Kontroluje sa súborový systém ${TYPE} na oblasti č.${PARTITION} na ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sk: Kontroluje sa odkladací (swap) priestor na oblasti č.${PARTITION} na ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sk: Vytvára sa súborový systém ${TYPE} na oblasti č.${PARTITION} na ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sk: Vytvára sa súborový systém ${TYPE} pre ${MOUNT_POINT} na oblasti č.${PARTITION} na ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sk: Formátuje sa odkladací (swap) priestor na oblasti č.${PARTITION} na ${DEVICE}...

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
sk: Pomocník - rozdeľovanie

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
sk: Rozdelenie pevného disku pozostáva z vytvorenia miesta potrebného na inštaláciu vášho nového systému. Zvoľte si oblasť/oblasti, ktoré sa použijú na inštaláciu.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
sk: Zvoľte voľné miesto na vytvorenie oblastí.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
sk: Zvoľte zariadenie na zrušenie všetkých oblastí a následne na vytvorenie novej prázdnej tabuľky oblastí.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
sk: Musíte si zvoliť oblasť na zmazanie alebo určiť ako sa oblasť použije. Systém potrebuje najmenej jednu oblasť, ktorá bude obsahovať koreňový súborový systém (ktorého prípojný bod je /). Mnoho používateľov zvykne používať aj samostatnú odkladaciu (swap) oblasť. „Swap“ je vyhradené miesto pre operačný systém, ktoré mu umožňuje využiť tento priestor ako „virtuálnu pamäť“.

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
sk: Ak je už oblasť naformátovaná, môžete si zvoliť ponechanie a použitie jestvujúcich údajov na oblasti. Oblasti, ktoré budú použité takýmto spôsobom, sú označené „${KEEP}“ v hlavnom menu rozdeľovania.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
sk: Vo všeobecnosti bude potrebné naformátovať oblasti, kde boli nanovo vytvorené súborové systémy. POZOR: všetky údaje v takýchto oblastiach budú nenávratne vymazané. Ak ste sa rozhodli formátovať oblasť, ktorá je už naformátovaná, v hlavnom menu rozdeľovania bude takáto oblasť označená „${DESTROY}“. V opačnom prípade bude označená „${FORMAT}“.

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
sk: Aby ste mohli váš nový systém spustiť, je potrebný zavádzač. Ten môže byť nainštalovaný v hlavnom štartovacom zázname (MBR) prvého pevného disku alebo oblasti. Ak sa zavádzač inštaluje na oblasť, tá musí mať nastavený príznak štartovania. Takáto oblasť bude označená „${BOOTABLE}“ v hlavnom menu rozdeľovania.

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
sk: Ukladá sa časové pásmo...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure the clock
sk: Nastavenie hodín

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
sk: Sú systémové hodiny nastavené na univerzálny čas?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
sk: Všeobecne sa systémové hodiny nastavujú na univerzálny čas (UTC). Operačný systém použije vaše časové pásmo na zmenu systémového času na lokálny čas. Takéto nastavenie sa odporúča vtedy, ak nepoužívate iný operačný systém, ktorý očakáva nastavenie systémových hodín na lokálny čas.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
sk: Nastavujú sa hodiny...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
sk: Nastavenie hodín

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
sk: Získava sa čas zo sieťového časového servera...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
sk: Nastavujú sa hardvérové hodiny...

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
sk: Pripravuje sa inštalácia základného systému...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
sk: Inštalácia základného systému

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
sk: Spúšťa sa ${SCRIPT}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
sk: Nastavuje sa základný systém...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
sk: Nastavujú sa zdroje pre APT...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
sk: Aktualizuje sa zoznam dostupných balíkov...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
sk: Inštalujú sa extra balíky...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
sk: Inštalácia extra balíkov - sťahuje a inštaluje sa ${SUBST0}...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
sk: Inštalácia základného systému

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
sk: Sťahuje sa súbor Release

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
sk: Sťahuje sa podpis súboru Release

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
sk: Zisťujú sa veľkosti balíkov

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
sk: Sťahuje sa súbor Packages

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
sk: Sťahuje sa súbor Packages

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
sk: Sťahujú sa balíky

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
sk: Rozbaľujú sa balíky

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
sk: Inštalujú sa základné (core) balíky

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
sk: Rozbaľujú sa vyžadované balíky

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
sk: Nastavujú sa vyžadované balíky

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
sk: Rozbaľuje sa základný systém

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
sk: Nastavuje sa základný systém

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
sk: Overuje sa ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
sk: Sťahuje sa ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
sk: Rozbaľuje sa ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
sk: Rozbaľuje sa ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
sk: Nastavuje sa ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
sk: Platný podpis súboru Release (ID kľúča ${SUBST0}).

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
sk: Zisťujú sa závislosti základných balíkov...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
sk: Našli sa dodatočné základné závislosti: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
sk: Našli sa dodatočné vyžadované závislosti: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
sk: Nájdené základné balíky už sú medzi vyžadovanými: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
sk: Zisťujú sa závislosti vyžadovaných balíkov...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
sk: Kontroluje sa zložka ${SUBST0} na ${SUBST1}...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
sk: Inštalujú sa základné (core) balíky...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
sk: Rozbaľujú sa vyžadované balíky...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
sk: Nastavujú sa vyžadované balíky...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
sk: Inštalujú sa základné (base) balíky...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
sk: Rozbaľuje sa základný systém...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
sk: Nastavuje sa základný systém...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
sk: Základný systém je úspešne nainštalovaný.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
sk: Vyberá sa jadro na inštaláciu...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
sk: Inštaluje sa jadro...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
sk: Inštalácia jadra - sťahuje a inštaluje sa ${SUBST0}...

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
sk: Nastavenie správcu balíkov

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
sk: Nastavenie apt

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
sk: bezpečnostné aktualizácie (z ${SEC_HOST})

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
sk: Aktualizácie vydania

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
sk: spätne prenesený softvér

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
sk: Používať služby:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
sk: Debian má dve služby poskytujúce aktualizácia vydaných verzií: bezpečnostné aktualizácie a aktualizácie vydania.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
sk: Bezpečnostné aktualizácie pomôžu udržať odolnosť vášho systému proti útokom a chybám. Používanie tejto služby sa veľmi odporúča.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
sk: Aktualizácie vydania poskytujú novšie verzie programov, ktoré sa často menia a ak použitie ich staršej verzie znižuje použiteľnosť daného programu. Tiež poskytujú opravy regresií. Táto služba je dostupná len pre stabilné a predchádzajúce stabilné vydanie.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Backported software are adapted from the development version to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features. Enabling backports here does not cause any of them to be installed by default; it only allows you to manually select backports to use.
sk: Niektoré programy boli prenesené z vývojovej verzie a upravené tak, aby fungovali v tomto vydaní. Hoci tieto programy neprešli takým dôkladným testovaním ako programy obsiahnuté vo vydaní, často obsahujú novšie verzie niektorých aplikácií s užitočnými vlastnosťami. Zapnutie spätne prenesených aplikácií (backports) nespôsobí ich automatické nainštalovanie, iba vám umožní manuálne vybrať, ktoré z nich si chcete nainštalovať.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the CD-ROM...
sk: Prehľadáva sa CD-ROM...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan another CD or DVD?
sk: Prehľadať ďalšie CD či DVD?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Your installation CD or DVD has been scanned; its label is:
sk: Vaše inštalačné CD alebo DVD bolo prehľadané; jeho označenie je:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option to scan additional CDs or DVDs for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the installation CD/DVD. If you do not have any additional CDs or DVDs available, this step can just be skipped.
sk: Teraz máte možnosť nechať prehľadať ďalšie CD alebo DVD, ktoré správca balíčkov (apt) použije. Bežne sa nachádzajú v rovnakej sade ako inštalačné CD/DVD. Ak nemáte ďalšie CD alebo DVD, tento krok môžete preskočiť.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan another CD or DVD, please insert it now.
sk: Ak chcete nechať prehľadať ďalšie CD alebo DVD, teraz ho prosím vložte.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has been scanned:
sk: CD alebo DVD s týmto označením bolo prehľadané:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has already been scanned:
sk: CD alebo DVD s týmto označením už bolo prehľadané:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now if you wish to scan another CD or DVD.
sk: Ak si želáte prehľadať ďalšie CD alebo DVD, teraz ho prosím vymeňte.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the CD/DVD failed.
sk: Zlyhal pokus nastaviť apt pre inštaláciu ďalších balíkov z CD/DVD.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the CD/DVD has been inserted correctly.
sk: Prosím, uistite sa, že CD/DVD bolo vložené správne.

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: Media change
sk: Výmena nosiča

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: /cdrom/:Please insert the disc labeled: '${LABEL}' in the drive '/cdrom/' and press enter.
sk: /cdrom/:Prosím, vložte disk s označením: '${LABEL}' do jednotky '/cdrom/' a stlačte Enter.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
sk: Odstraňuje sa použitie netinst CD v sources.list...

note: Type: text Description :sl1: Type: boolean :sl2:
en: If you are installing from a netinst CD and choose not to use a mirror, you will end up with only a very minimal base system.
sk: Ak si pri inštalácii z „netinst“ CD nezvolíte použitie sieťového zrkadla, skončíte s veľmi obmedzeným základným systémom.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
sk: Inštalujete z tzv. „netinst“ CD, ktoré umožňuje iba inštaláciu veľmi obmedzeného základného systému. Ak chcete mať úplnejší systém, musíte použiť sieťový archív.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a CD, which contains a limited selection of packages.
sk: Inštalujete z CD, ktoré obsahuje obmedzený výber balíkov.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
sk: Nechali ste prehľadať %i CD nosičov. Hoci tieto obsahujú veľký výber balíkov, niektoré môžu chýbať (najmä niektoré balíky na podporu iných jazykov ako angličtiny).

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
sk: Nechali ste prehľadať %i CD nosičov. Hoci tieto obsahujú veľký výber balíkov, niektoré môžu chýbať.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
sk: Uvedomte si, že pri použití sieťového archívu dôjde v ďalšom kroku k sťahovaniu veľkého množstva údajov z internetu.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD. Even though the DVD contains a large selection of packages, some may be missing.
sk: Inštalujete z DVD. Hoci DVD obsahujú veľký výber balíkov, niektoré môžu chýbať.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
sk: Ak nemáte dobré internetové pripojenie, odporúča sa použitie sieťového archívu, hlavne ak chcete inštalovať grafické pracovné prostredie.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
sk: Ak máte dobré internetové pripojenie, navrhuje sa použitie sieťového archívu ak chcete inštalovať grafické pracovné prostredie.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
sk: Prehľadáva sa archív...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
sk: Používať neslobodný (non-free) softvér?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
sk: Niektoré neslobodné (non-free) programy boli upravené na prácu s Debianom. Hoci nie sú tieto programy súčasťou Debianu, môžete ich nainštalovať štandardnými príkazmi Debianu. Tieto programy majú rôzne licencie, ktoré obmedzujú ich používanie, úpravu alebo ich ďalšie šírenie.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
sk: Rozhodnite sa, či chcete používať tento softvér.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
sk: Používať programy závislé na neslobodnom softvéri (zdroj contrib)?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
sk: Na prácu s Debianom boli vytvorené aj niektoré ďalšie programy, ktorých funkčnosť napriek tomu, že sú voľne šíriteľné, závisí na niektorom neslobodnom (non-free) programe. Tieto programy nie sú súčasťou Debianu, ale na ich inštaláciu môžete použiť štandardné nástroje Debianu.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
sk: Rozhodnite sa, či chcete používať tento softvér.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
sk: Použiť sieťové zrkadlo archívu?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the CD-ROM. This may also make newer versions of software available.
sk: Sieťové zrkadlo sa môže použiť na rozšírenie programov dostupných na CD o ďalšie programy. Takisto sa sprístupnia novšie verzie dostupných programov.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
sk: Umožniť prihlásenie používateľa root?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
sk: Ak neumožníte prihlásenie používateľa root, tak sa vytvorí používateľské konto, ktorým budete môcť vykonávať správu systému pomocou príkazu „sudo“.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
sk: Heslo používateľa root:

note: Type: password Description :sl1:
en: You need to set a password for 'root', the system administrative account. A malicious or unqualified user with root access can have disastrous results, so you should take care to choose a root password that is not easy to guess. It should not be a word found in dictionaries, or a word that could be easily associated with you.
sk: Pre správcu systému - používateľa „root“ - musíte nastaviť heslo. Zlomyseľný alebo neskúsený používateľ s prístupovými právami používateľa root môže v systéme napáchať nenapraviteľné škody, takže by ste mali pre používateľa root zvoliť heslo, ktoré je veľmi ťažké uhádnuť. To znamená, že by to nemalo byť slovo zo slovníka ani údaj, ktorý sa s vami dá ľahko spojiť (napr. prezývka).

note: Type: password Description :sl1:
en: A good password will contain a mixture of letters, numbers and punctuation and should be changed at regular intervals.
sk: Dobré heslo obsahuje zmes písmen, číslic, interpunkčných znamienok a malo by sa pravidelne meniť.

note: Type: password Description :sl1:
en: The root user should not have an empty password. If you leave this empty, the root account will be disabled and the system's initial user account will be given the power to become root using the "sudo" command.
sk: Používateľ root by nemal mať prázdne heslo. Ak toto pole ponecháte nevyplnené, používateľský účet root sa vypne a účet prvého používateľa systému dostane oprávnenie vykonávať správu systému pomocou príkazu „sudo“.

note: Type: password Description :sl1:
en: Note that you will not be able to see the password as you type it.
sk: Uvedomte si, že pri písaní sa heslo nezobrazuje.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# :sl2: :sl3:
en: Re-enter password to verify:
sk: Znovu zadajte heslo na overenie:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
sk: Zadajte znovu heslo pre používateľa root, aby ste sa ubezpečili, že ste ho napísali správne.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
sk: Meno a priezvisko nového používateľa:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
sk: Teraz sa vytvorí používateľský účet, ktorý by ste mali používať namiesto účtu root na bežnú prácu okrem aktivít správcu.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
sk: Zadajte skutočné meno tohto používateľa. Toto meno sa použije ako predvolené pri odosielaní pošty týmto používateľom a podobne bude zobrazené aj inými programami, ktoré používajú skutočné meno používateľa. Rozumnou voľbou je vaše úplné meno a priezvisko.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
sk: Používateľské meno pre nový účet:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
sk: Zvoľte si používateľské meno pre nový účet. Rozumnou voľbou by mohlo byť vaše krstné meno. Používateľské mená by mali začínať malým písmenom, za ktorým môže nasledovať ľubovoľná kombinácia čísel a malých písmen.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
sk: Zvoľte heslo pre nového používateľa:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
sk: Zadajte rovnaké heslo, aby ste si overili jeho správnosť.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
sk: Nastavenie používateľov a hesiel

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
sk: Nastavenie používateľov a hesiel...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
sk: Pokračovať

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
sk: Naspäť

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
sk: Áno

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
sk: Nie

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
sk: <Tab> presúva; <medzerník> vyberá; <Enter> aktivuje tlačidlá

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
sk: <F1> vyvoláva Pomocníka; <medzerník> vyberá; <Enter> aktivuje tlačidlá

note: Type: text Description Appears as a checkbox in the newt and GTK interfaces. :sl1:
en: Show Password in Clear
sk: Zobraziť heslo v čitateľnom tvare

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
sk: Pomocník

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
sk: Zachytenie obrazovky

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
sk: Zachytená obrazovka uložená do %s

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Finish the installation
sk: Ukončenie inštalácie

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
sk: Dokončuje sa inštalácia

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
sk: Nastavuje sa sieť...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
sk: Nastavuje sa framebuffer...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
sk: Odpájajú sa súborové systémy...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
sk: Reštartuje sa do vášho nového systému...

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation complete
sk: Inštalácia je kompletná

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new system. Make sure to remove the installation media, so that you boot into the new system rather than restarting the installation.
sk: Inštalácia je kompletná, takže je čas na spustenie vášho nového systému. Uistite sa, či ste odstránili vaše inštalačné médiá, aby ste namiesto novej inštalácie mohli systém spustiť z disku.

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Continue without boot loader
sk: Pokračovanie bez zavádzača

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
sk: Nainštalovať zavádzač GRUB na hlavný štartovací záznam (MBR)?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
sk: Na tomto počítači boli zistené nasledovné iné operačné systémy: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to the master boot record of your first hard drive. When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or your new system.
sk: Ak sú tu zobrazené všetky vaše operačné systémy, tak by malo byť bezpečné nainštalovanie zavádzača na hlavný štartovací záznam (MBR) vášho prvého pevného disku. Po naštartovaní vášho počítača si budete môcť zvoliť jeden z týchto operačných systémov alebo váš nový systém.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to the master boot record of your first hard drive.
sk: Vyzerá to tak, že táto inštalácia je jediným operačným systémom na tomto počítači. V takomto prípade by mala bez problémov prebehnúť inštalácia zavádzača GRUB na hlavný štartovací záznam (MBR) vášho prvého pevného disku.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer, modifying the master boot record will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
sk: Upozornenie: Ak inštalačný program nerozpozná na vašom počítači ďalší operačný systém, zmena hlavného štartovacieho záznamu (MBR) bude mať za následok to, že tento systém sa dočasne nebude môcť spustiť. Neskôr sa však môže GRUB manuálne nastaviť tak, aby sa tento systém mohol spustiť.

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
sk: Inštaluje sa zavádzač GRUB

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
sk: Hľadajú sa iné operačné systémy...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
sk: Inštaluje sa balík „${GRUB}“...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
sk: Zisťujú sa štartovacie zariadenie pre GRUB...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
sk: Spúšťa sa „grub-install ${BOOTDEV}“...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
sk: Spúšťa sa „update-grub“...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
sk: Aktualizuje sa /etc/kernel-img.conf...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking whether to force usage of the removable media path
sk: Kontroluje sa, či sa má vynútiť použitie cesty k vymeniteľnému médiu

note: Type: text Description :sl1:
en: Mounting filesystems
sk: Pripájajú sa súborové systémy

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring grub-efi for future usage of the removable media path
sk: Konfiguruje sa grub-efi na budúce využitie cesty k vymeniteľnému médiu

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
sk: Inštalácia zavádzača GRUB na pevný disk

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Force GRUB installation to the EFI removable media path?
sk: Vynútiť inštaláciu GRUB do využitie cesty EFI k vymeniteľnému médiu?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this computer is configured to boot via EFI, but maybe that configuration will not work for booting from the hard drive. Some EFI firmware implementations do not meet the EFI specification (i.e. they are buggy!) and do not support proper configuration of boot options from system hard drives.
sk: Zdá sa, že tento počítač je nakonfigurovaný na zavádzanie prostredníctvom EFI, ale táto konfigurácia možno nebude fungovať na zavádzanie z pevného disku. Niektoré implementácie firmvéru EFI nespĺňajú špecifikáciu EFI (t.j. majú chyby!) a nepodporujú správnu konfiguráciu možností zavádzania z pevných diskov systému.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A workaround for this problem is to install an extra copy of the EFI version of the GRUB boot loader to a fallback location, the "removable media path". Almost all EFI systems, no matter how buggy, will boot GRUB that way.
sk: Tento problém sa dá obísť nainštalovaním ďalšej kópie EFI verzie zavádzača GRUB na záložné miesto, tzv. „cestu k vymeniteľnému médiu“. Takmer všetky systémy EFI, aj ak majú chyby, dokážu týmto spôsobom GRUB zaviesť.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer that also depends on this fallback, installing GRUB there will make that operating system temporarily unbootable. GRUB can be manually configured later to boot it if necessary.
sk: Upozornenie: Ak inštalačný program nerozpozná na vašom počítači ďalší operačný systém, ktorý tiež využíva tento spôsob zavádzania, zmena hlavného štartovacieho záznamu (MBR) bude mať za následok to, že tento systém sa dočasne nebude môcť spustiť. Neskôr však môžete nastaviť GRUB manuálne tak, aby sa tento systém mohol spustiť.

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
sk: Vstup do záchranného režimu

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
sk: Hľadanie inštalačných ISO súborov na pevných diskoch

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Save debug logs
sk: Uloženie ladiacich záznamov

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
sk: Získavajú sa údaje na hlásenie o inštalácii ...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure MD devices
sk: Nastavenie viacdiskových (MD) zariadení

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
sk: Nastavenie správcu logických zväzkov (LVM)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
sk: Sprievodca - použiť celý disk a nastaviť LVM
