debian-installer - en to sr translation catalogue (476 entries)

en: Africa
sr: Afrika

en: Asia
sr: Azija

en: Atlantic Ocean
sr: Atlantski okean

en: Caribbean
sr: Karibi

en: Central America
sr: Centralna Amerika

en: Europe
sr: Evropa

en: Indian Ocean
sr: Indijski okean

en: North America
sr: Severna Amerika

en: Oceania
sr: Okeanija

en: South America
sr: Južna Amerika

note: Type: select Choices
en: American English
sr: američki engleski

note: Type: select Choices
en: Albanian
sr: albanski

note: Type: select Choices
en: Arabic
sr: arapski

note: Type: select Choices
en: Asturian
sr: asturijski

note: Type: select Choices
en: Bangladesh
sr: bangladeški

note: Type: select Choices
en: Belarusian
sr: beloruski

note: Type: select Choices
en: Bengali
sr: bengalski

note: Type: select Choices
en: Belgian
sr: belgijski

note: Type: select Choices
en: Bosnian
sr: bošnjački

note: Type: select Choices
en: Brazilian
sr: brazilski

note: Type: select Choices
en: British English
sr: britanski engleski

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (phonetic layout)
sr: bugarski (phonetic raspored)

note: Type: select Choices
en: Canadian French
sr: kanadski francuski

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
sr: kanadski višejezični

note: Type: select Choices
en: Catalan
sr: katalonski

note: Type: select Choices
en: Chinese
sr: kineski

note: Type: select Choices
en: Croatian
sr: hrvatski

note: Type: select Choices
en: Czech
sr: češki

note: Type: select Choices
en: Danish
sr: danski

note: Type: select Choices
en: Dutch
sr: holandski

note: Type: select Choices
en: Dzongkha
sr: Dzongka

note: Type: select Choices
en: Estonian
sr: estonski

note: Type: select Choices
en: Ethiopian
sr: etiopski

note: Type: select Choices
en: Finnish
sr: finski

note: Type: select Choices
en: French
sr: francuski

note: Type: select Choices
en: Georgian
sr: gruzijski

note: Type: select Choices
en: German
sr: nemački

note: Type: select Choices
en: Greek
sr: grčki

note: Type: select Choices
en: Gujarati
sr: gujaratski

note: Type: select Choices
en: Gurmukhi
sr: gurmukski

note: Type: select Choices
en: Hebrew
sr: hebrejski

note: Type: select Choices
en: Hindi
sr: Hindu

note: Type: select Choices
en: Hungarian
sr: mađarski

note: Type: select Choices
en: Icelandic
sr: islandski

note: Type: select Choices
en: Irish
sr: irski

note: Type: select Choices
en: Italian
sr: italijanski

note: Type: select Choices
en: Japanese
sr: japanski

note: Type: select Choices
en: Kannada
sr: Kanada

note: Type: select Choices
en: Kazakh
sr: kazahstanski

note: Type: select Choices
en: Khmer
sr: kmerski

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
sr: kirgiski

note: Type: select Choices
en: Korean
sr: korejski

note: Type: select Choices
en: Kurdish (F layout)
sr: kurdski (F raspored)

note: Type: select Choices
en: Kurdish (Q layout)
sr: kurdski (Q raspored)

note: Type: select Choices
en: Lao
sr: lao

note: Type: select Choices
en: Latin American
sr: latinoamerički

note: Type: select Choices
en: Latvian
sr: letonski

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
sr: litvanski

note: Type: select Choices
en: Macedonian
sr: makedonski

note: Type: select Choices
en: Malayalam
sr: malajamski

note: Type: select Choices
en: Nepali
sr: nepalski

note: Type: select Choices
en: Northern Sami
sr: severnosamski

note: Type: select Choices
en: Norwegian
sr: norvežanski

note: Type: select Choices
en: Persian
sr: persijski

note: Type: select Choices
en: Polish
sr: poljski

note: Type: select Choices
en: Portuguese
sr: portugalski

note: Type: select Choices
en: Punjabi
sr: pandžabski

note: Type: select Choices
en: Romanian
sr: rumunski

note: Type: select Choices
en: Russian
sr: ruski

note: Type: select Choices
en: Serbian (Cyrillic)
sr: srpski (ćirilica)

note: Type: select Choices
en: Sindhi
sr: sindi

note: Type: select Choices
en: Sinhala
sr: sinalski

note: Type: select Choices
en: Slovak
sr: slovački

note: Type: select Choices
en: Slovenian
sr: slovenački

note: Type: select Choices
en: Spanish
sr: španski

note: Type: select Choices
en: Swedish
sr: švedski

note: Type: select Choices
en: Swiss French
sr: švajcarski francuski

note: Type: select Choices
en: Swiss German
sr: švajcarski nemački

note: Type: select Choices
en: Tamil
sr: tamilski

note: Type: select Choices
en: Telugu
sr: telugu

note: Type: select Choices
en: Thai
sr: tai

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
sr: turski (F raspored)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
sr: turski (Q raspored)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
sr: ukrajinski

note: Type: select Choices
en: Uyghur
sr: ujgurski

note: Type: select Choices
en: Vietnamese
sr: vijetnamski

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
sr: Raspored tastature za upotrebu:

note: Type: select Choices
en: WEP/Open Network
sr: WEP/Otvorena mreža

note: Type: select Description
en: Type of wireless network:
sr: Tip bežične mreže:

note: Type: select Description
en: Wireless networks are either managed or ad-hoc. If you use a real access point of some sort, your network is Managed. If another computer is your 'access point', then your network may be Ad-hoc.
sr: Bežične mreže su ili upravljane ili ad-hok mreže. Ukoliko koristite neku vrstu stvarne pristupne tačke, vaša mreža je upravljana. U slučaju da je vaša pristupna tačka neki drugi računar, onda vaša mreža može biti ad-hok tipa.

note: Type: text Description
en: Detecting link on ${interface}; please wait...
sr: Detektovanje linka na ${interface}; sačekajte...

note: Type: select Choices
en: enter information manually
sr: unesite ručno informacije

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
sr: Preuzmi komponente instalera

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from CD
sr: Učitaj komponente instalera sa CD-a

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from removable media now?
sr: Učitati nedostajuće drajvere sa izmenljivog medijuma?

note: Type: boolean Description
en: You probably need to load drivers from removable media before continuing with the installation. If you know that the install will work without extra drivers, you can skip this step.
sr: Verovatno bi trebalo učitati drajvere sa izmenljivog medijuma pre nego što nastavite sa instalacijom. Ako znate da će instaliranje raditi bez dodatnih drajvera možete preskočiti ovaj korak.

note: Type: boolean Description
en: If you do need to load drivers, insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
sr: Ako je potrebno da učitate drajvere ubacite odgovarajući izmenljivi medijum kao što je flopi disk ili USB fleš pre nego što nastavite.

note: Type: text Description main-menu
en: Load drivers from removable media
sr: Učitaj drajvere sa izmenljivog medijuma

note: Type: boolean Description
en: Unknown removable media. Try to load anyway?
sr: Nepoznat izmenljivi medijum. Ipak učitati?

note: Type: boolean Description
en: Detected removable media that is not a known driver media. Please make sure that the correct media is inserted. You can still continue if you have an unofficial removable media you want to use.
sr: Detektovan je izmenljivi medijum koji nije poznat medijum sa drajverima. Proverite da li je ubačen ispravan medijum. I dalje možete nastaviti ukoliko imate nezvanični izmenljivi medijum sa drajverima koji želite da koristite.

note: Type: text Description
en: Please insert ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') first.
sr: Prvo ubacite ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}').

note: Type: text Description
en: Due to dependencies between packages, drivers must be loaded in the correct order.
sr: Zbog međuzavisnosti paketa, drajveri moraju biti učitani po ispravnom redosledu.

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from another removable media?
sr: Učitati drajvere sa nekog drugog izmenljivog medijuma?

note: Type: boolean Description
en: To load additional drivers from another removable media, please insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
sr: Da biste učitali dodatne drajevere sa nekog drugog izmenljivog medijuma, ubacite odgovarajući medijum kao što je flopi disk ili USB fleš pre nastavljanja.

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
sr: Tipična upotreba ove particije:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
sr: Naznačite kako će se ovaj fajl sistem upotrebljavati kako bi se mogli odabrati optimalni parametri za tu vrstu upotrebe.

note: Type: select Description
en: standard = standard parameters, news = one inode per 4KB block, largefile = one inode per megabyte, largefile4 = one inode per 4 megabytes.
sr: standard = standardni parametri, news = jedan i-nod po bloku od 4KB, largefile = jedan i-nod po megabajtu, largefile4 = jedan i-nod po 4 megabajta.

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
sr: Kako hoćete da koristite ovu particiju:

note: Type: select Description
en: Tool to use to generate boot initrd:
sr: Alat koji se koristi za generisanje pokretačkog „initrd“-a:

note: Type: select Description
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
sr: Lista prikazuje dostupne alate. Ako niste sigurni koji da koristite odaberite podrazumevani. Ako vaš sistem ne uspe da se pokrene, možete reinstalirati sistem koristeći druge opcije.

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
sr: Provera potpisa „Release“ fajla

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
sr: Preuzimanje ključa za lokalni repozitorijum nije uspelo:

note: Type: select Description You should end this with a colon. A non-translatable variable follows with the mirror URL
en: The installer failed to download the public key used to sign the local repository at ${MIRROR}:
sr: Instaler nije uspeo da preuzme javni ključ korišćen za potpisivanje lokalnog repozitorijuma na ${MIRROR}:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
sr: Program za instalaciju nije uspeo da pristupi miror sajtu. Problem može biti do vaše mreže ili do samog mirora. Možete odabrati da ponovo pokušate preuzimanje, promenite miror sajt ili da ignorišete ovaj problem i nastavite bez svih paketa sa ovog mirora.

note: Type: select Description
en: The installer failed to access the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or ignore the problem and continue without all the packages from this mirror.
sr: Program za instalaciju nije uspeo da pristupi miror sajtu. Problem može biti do vaše mreže ili do samog mirora. Možete odabrati daponovo pokušate preuzimanje, promenite miror sajt ili da ignorišete ovaj problem i nastavite bez svih paketa sa ovog mirora.

note: Type: text Description
en: Resume installation
sr: Nastavi instalaciju

note: Type: text Description
en: Choose "Continue" to really exit the shell and resume the installation; any processes still running in the shell will be aborted.
sr: Izaberite „Nastavi“ da biste stvarno napustili komandni interfejs i nastavili instalaciju; svi procesi koji se još uvek izvršavaju u komandnom interfejsu će biti prekinuti.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users
en: Select and install software
sr: Izaberi i instaliraj programe

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages
en: Setting up...
sr: Podešavanje u toku...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages.
en: Upgrading software...
sr: Ažuriranje softvera...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens
en: Running tasksel...
sr: Pokretanje „tasksel“ programa...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff
en: Cleaning up...
sr: Čišćenje...

note: Type: text Description Main menu item
en: Download debconf preconfiguration file
sr: Preuzmi „debconf“ prekonfiguracioni fajl

note: Type: text Description Main menu item
en: Load debconf preconfiguration file
sr: Učitaj „debconf“ prekonfiguracioni fajl

note: Type: select Choices
en: Assemble RAID array
sr: Sastavljanje RAID niza

note: Type: select Choices
en: Do not use a root file system
sr: Ne koristi „root“ fajl sistem

note: Type: select Description
en: Rescue operations
sr: Operacije spasavanja

note: Type: multiselect Choices
en: Automatic
sr: Automatsko

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from an installer ISO
sr: Učitaj komponente instalera sa ISO slike instalera

note: Type: error Description
en: Failed to mount the floppy
sr: Neuspelo montiranje flopi diska

note: Type: error Description
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
sr: Ili flopi uređaj ne može biti pronađen, ili formatirana flopi disketa nije u uređaju.

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
sr: Glavni meni Debian instalera

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
sr: Izaberite sledeći korak instalacije:

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
sr: Pokreni komandni interfejs

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
sr: Prekini instalaciju

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
sr: Registrovanje modula...

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
sr: Učitavanje dodatnih komponenata

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
sr: Preuzimanje paketa ${PACKAGE}

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
sr: Konfigurisanje paketa ${PACKAGE}...

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
sr: Izaberite jezik/Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
sr: Snimanje jezika...

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
sr: Izaberite jezik

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
sr: Izaberite lokaciju

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
sr: Konfigurišite podešavanja lokalizacije

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
sr: Izbor jezika više nije moguć

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
sr: Na ovom mestu više nije moguće promeniti jezik instalacije, ali još uvek možete promeniti državu ili podešavanja lokalizacije.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
sr: Da biste odabrali neki drugi jezik, morate da prekinete ovu instalaiju i ponovo pokrenete instaler.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
sr: Nastaviti instalaciju sa odabranim jezikom?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
sr: Prevod instalera nije kompletan za odabrani jezik.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
sr: Prevod instalera nije potpuno kompletan za odabrani jezik.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
sr: Ovo znači da postoji značajna šansa da će neki dijalozi biti prikazani na engleskom.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
sr: Ako radite bilo šta drugo osim potpuno podrazumevane instalacije, postoji realna šansa da će neki dijalozi biti prikazani na engleskom.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
sr: Ako nastavite instalaciju sa odabranim jezikom, većina dijaloga će biti prikazana ispravno, ali posebno ako koristite naprednije opicije instalera, neki dijalozi će biti prikazani na engleskom.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
sr: Ako nastavite instalaciju sa odabranim jezikom, dijalozi bi trebalo normalno da budu prikazani ispravno, ali posebno ako koristite naprednije opcije instalera, postoji mala šansa da će neki dijalozi biti prikazani na engleskom.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
sr: Šansa da ćete naleteti na dijalog koji nije preveden na odabrani jezik je veoma mala, ali ne sme se potpuno otpisati.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
sr: Ukoliko dobro ne razumete alternativni jezik, odaberete drugi jezik ili prekinete instalaciju.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
sr: Ukoliko odlučite da ne nastavite, biće vam data opcija izbora drugog jezika ili prekidanja instalacije.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
sr: ostalo

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
sr: Izaberite državu, teritoriju ili oblast:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
sr: Izaberite kontinent ili region:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
sr: Izabrana lokacija će biti korišćena za odabir vremenske zone i kao pomoć pri izboru lokalizovanog jezika sistema. Obično je to zemlja u kojoj živite.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
sr: Ovo je kratka lista lokacija bazirana na jeziku koji ste izabrali. Izaberite „ostalo“ ako vaša lokacija nije izlistana.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
sr: Izaberite kontinent ili region gde se nalazi željena država.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
sr: Izlistane su lokacije za: %s. Izaberite <Nazad> da bi izabrali drugi kontinent ili region ako vaša lokacija nije izlistana.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
sr: Zemlja na kojoj su bazirana osnovna podešavanja lokalizacije:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
sr: Nema podešavanja lokalizacije za kombinaciju jezika i zemlje koje ste izabrali. Možete izabrati sledeća podešavanja za izabran jezik.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
sr: Postoje više podešavanja lokalizacije za jezik koji ste izabrali. Izaberite odgovarajuću lokalizaciju.

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
sr: Konfiguriši tastaturu

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
sr: druga

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
sr: Zemlja porekla za tastaturu:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
sr: Raspored tastatura zavisi od zemlje, gde pojedine zemlje imaju više rasporeda. Izaberite zemlju porekla za tastaturu ovog kompjutera.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
sr: Raspored tastature:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
sr: Izaberite raspored koji odgovara tastaturi ove mašine.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
sr: Desni Alt (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
sr: Desni Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
sr: Desni Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
sr: Desni logo taster

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
sr: Meni taster

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
sr: Levi Control+Levi Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
sr: Levi Alt

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
sr: Levi Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
sr: Levi Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
sr: Levi logo taster

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
sr: Scroll Lock taster

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
sr: Bez prebacivanja

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
sr: Metod za prebacivanje između nacionalnog i latiničnog moda:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
sr: Trebaće vam način za prebacivanje tastature na nacionalni ili latinični raspored.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
sr: Desni Alt ili Caps Lock tasteri obično se koriste zbog ergonomskih razloga (ukoliko se koristi Caps Lock, prebacivanje na velika i mala slova se vrši pomoću Shift+Caps Lock). Popularna kombinacija je i Alt+Shift, ali se tako gube neke funkcije Emacs editora i ostalih programa koji koriste tu kombinaciju.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
sr: Nisu svi izlistani tasteri prisutni na svim tastaturama.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
sr: Pretraživanje hardvera za CD-ROM uređajima

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning CD-ROM
sr: Skeniranje CD-ROM-a

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
sr: Skeniranje direktorijuma ${DIR}...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
sr: Demontiranje i izbacivanje CD-ROM-a...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
sr: Detektovanje mrežnog hardvera

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect network hardware
sr: Detektuj mrežni hardver

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect disks
sr: Detektuj diskove

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
sr: Detektovanje diskova i ostalog hardvera

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
sr: Detektovanje hardvera, sačekajte...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
sr: Učitavanje modula '${MODULE}' za '${CARDNAME}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
sr: Pokretanje „PC card“ servisa...

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
sr: Čekanje inicijalizacije hardvera...:

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
sr: Traženje firmvera...

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
sr: Automatski podesi mrežu?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
sr: Umrežavanje može biti podešeno ili pomoću DHCP (automatski) ili ručnim unošenjem svih podataka (pa i po raznim za IPv6 specifičnim metodama). Ako izaberete DHCP, a program za instalaciju ne bude mogao dobaviti valjane radne postavke sa DHCP servera na vašoj mreži, ipak ćete moći podesiti svoju mrežu i ručno.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
sr: Ime domena:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
sr: Ime domena je deo vaše Internet adrese u desnom delu imena vašeg računara. To je obično nešto što završava sa .rs, .com, .net, .edu ili .org. Ako podešavate kućnu mrežu, možete ga proizvoljno odrediti, ali morate koristiti isto ime domena na svim vašim računarima.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
sr: Adrese DNS servera:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
sr: DNS serveri koriste se za traženje imena računara na mreži. Unesite IP adrese (ne imena) do tri DNS servera, odvojene razmacima. Ne koristite zapete. Prvi DNS server na spisku biće prvi propitivan. Ako ne želite koristiti DNS servere, ostavite polje praznim.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
sr: Osnovni mrežni interfejs:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
sr: Vaš sistem ima više mrežnih interfejsa. Odredite koji ćete koristiti kao osnovni mrežni interfejs tokom instalacije. Ako je to moguće, biće izabran prvi pronađeni mrežni interfejs koji je povezan na mrežu.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
sr: Bežični ESSID za ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
sr: Pokušaj pronalaska dostupne bežične mreže nije uspeo.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
sr: ${iface} je bežični mrežni interfejs. Unesite ime (ESSID) bežične mreže koju želite da ${iface} koristi. Za povezivanje na bilo koju dostupnu mrežu, ostavite prazno polje.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
sr: Ovo može potrajati neko vreme.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
sr: Ime računara:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
sr: Unesite ime računara za ovaj sistem.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
sr: Ime računara je jedna reč koja identifikuje vaš sistem na mreži. Ako ne znate koje ime bi trebalo da stoji, proverite kod vešeg mrežnog administratora. Ako postavljate vašu kućnu mrežu, onda možete nešto da izmislite.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
sr: Snimanje mrežnih podešavanja...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure the network
sr: Podesi mrežu

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
sr: ${essid_list} Unesite ESSID ručno

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
sr: Bežična mreža:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
sr: Izaberite bežičnu mrežu koja će se koristiti tokom instalacije:

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
sr: DHCP ime računara:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
sr: Možda ćete morati da unesete DHCP ime računara. Ako koristite kablovski modem, možda ćete morati da u ovom polju navedete broj naloga.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
sr: Većina ostalih korisnika može ostaviti ovo prazno.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
sr: Podešavanje mreže pomoću DHCP-a

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
sr: Automatsko podešavanje mreže je bilo uspešno

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
sr: Pokušaj ponovo automatsko podešavanje mreže

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
sr: Pokušaj ponovo automatsko podešavanje mreže sa DHCP imenom

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
sr: Podesi mrežu ručno

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
sr: Nemoj podešavati mrežu sada

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
sr: Način podešavanja mreže:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
sr: Ovde možete odabrati ponovno automatsko podešavanje pomoću DHCP-a (što će pomoći ako vašem DHCP serveru treba vremena da se odazove) ili da ručno podesite mrežu. Neki DHCP serveri zahtevaju od klijenta da pošalje i ime računara, tako da možete ponoviti automatsko podešavanje DHCP-a sa vašim imenom računara.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
sr: Automatsko podešavanje mreže nije uspelo

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
sr: Vaša mreža verovatno ne koristi DHCP protokol. Druga mogućnost je da je DHCP server spor ili neki mrežni uređaj ne radi dobro.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
sr: Ponovo podesi bežičnu mrežu

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
sr: IP adresa:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
sr: IP adresa je jedinstvena za ovaj računar i može biti:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
sr:  * četiri brojeva razdvojenih tačkom (IPv4);
     * osam brojeva razdvojenih dvotačkom (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
sr: Možete takođe opciono navesti CIDR mrežnu masku (na primer "/24").

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
sr: Ako ne znate šta da unesete, konsultujte vašeg mrežnog administratora.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
sr: Mrežna maska:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
sr: Mrežna maska služi da odredi koje mašine su lokalne za vašu mrežu.  Konsultujte vašeg mrežnog administratora ako ne znate vrednost za ovaj parametar.  Mrežna maska bi trebala biti u obliku četiri broja razdvojena tačkama.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
sr: Mrežni prolaz (gateway):

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
sr: Mrežni prolaz je IP adresa (četiri broja odvojena tačkama) koja ukazuje na ruter mrežnog prolaza, takođe poznat kao podrazumevani ruter.  Sav saobraćaj koji ide van vaše lokalne mreže (na primer, ka Internetu) se šalje kroz ovaj ruter.  U retkim slučajevima ovo polje možete ostaviti nepopunjeno.  Ako ne znate odgovarajuće parametre, konsultujte vašeg mrežnog administratora.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
sr: Da li je ova informacija tačna?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
sr: Trenutno podešeni mrežni parametri:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
sr:  interfejs     = ${interface}
     IP adresa     = ${ipaddress}
     mrežna maska       = ${netmask}
     mrežni prolaz       = ${gateway}
     PPP   = ${pointopoint}
     DNS serveri   = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure a network using static addressing
sr: Podešavanje mreže sa statičkim adresiranjem

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
sr: Proveravanje Debian arhive na miroru

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
sr: Preuzimanje „Release“ fajlova...

note: Type: text Description main-menu :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
sr: Izaberite miror Debian arhive

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in http:
en: US[ Default value for http]
sr: RS

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
sr: Zemlja mirora Debian arhive:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
sr: Cilj je da se pronađe miror Debian arhive koji vam je najbliži na mreži -- vodite računa da susedne zemlje, ili čak vaša zemlja, ne moraju biti najbolji izbor.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
sr: Miror Debian arhive:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
sr: Izaberite miror Debian arhive. Možete da koristite miror u vašoj zemlji ili regionu ako ne znate koji miror ima najbolju Internet vezu do vas.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
sr: Obično je ftp.<dvoslovna oznaka vaše zemlje>.debian.org dobar izbor.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
sr: Ime hosta miror Debian arhive:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
sr: Unesite ime mirora sa koga će Debian biti preuzet.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
sr: Možete navesti neki drugi port koristeći standardni format[ime servera]:[port]

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
sr: Adresa HTTP proksi servera (ostavite prazno ako ne koristite):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
sr: Ako vam je potrebno da koristite HTTP proksi server za pristup spoljnoj mreži, unesite njegovu adresu. U suprotnom ostavite polje praznim.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
sr: Adresa proksi servera bi trebalo da bude zadata u standardnom obliku „http://[[korisnik]:[lozinka]@]server[:port]/“.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl
en: Cancel
sr: Poništi

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
sr: Pokretanje programa za particionisanje

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-#
en: Please wait...
sr: Molim sačekajte...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
sr: Skeniranje diskova...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
sr: Detektovanje fajl sistema...

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
sr: Ovo je pregled vaših trenutno konfigurisanih particija i tačaka montiranja. Izaberite paritciju da izmenite njena podešavanja (fajl sistem, tačku montiranja, itd.), slobodan prostor da kreirate particije ili uređaje da inicijalizujete njihove particione tabele.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
sr: Zapisati izmene na disk?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
sr: Ako nastavite, izmene navedene ispod će biti upisane na diskove. U suprotnom, moći ćete da načinite dalje izmene ručno.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
sr: UPOZORENJE: Ovo će uništiti sve podatke na particijama koje ste uklonili kao i na onim koje treba da budu formatirane.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
sr: Formatiranje particija

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
sr: Obrada...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
sr: Završi particionisanje i zapiši izmene na disk

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
sr: Poništi izmene na particijama

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
sr: SLOBODAN PROSTOR

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
sr: neupotrebljeno

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
sr: primarna

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
sr: logička

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
sr: ATA%s, particija #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd) :sl1:
en: IDE%s slave (%s)
sr: IDE%s slejv (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
sr: IDE%s master, particija #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
sr: IDE%s slejv, particija #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
sr: SCSI%s (%s,%s,%s), particija #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
sr: SCSI%s, particija #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
sr: Poništi ovaj meni

note: Type: text Description Main menu entry :sl1:
en: Partition disks
sr: Particioniši diskove

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
sr: Računanje nove particije...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
sr: Način particionisanja:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
sr: Program za instalaciju vas može voditi kroz proceduru particionisanja diska (koristeći različite standardne šeme) ili, ako vam se to više sviđa, možete to uraditi ručno. Sa navođenim particionisanjem ipak ćete imati priliku da naknadno proverite i izmenite rezultate.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
sr: Ako koristite navođeno particionisanje za čitav disk, sledeće pitanje će biti koji disk treba da se koristi.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
sr: Šema particionisanja:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
sr: Odabrano za particionisanje:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
sr: Disk može biti particionisan koristeći jednu od različitih šema. Ako niste sigurni odaberite prvu.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
sr: Navođeno particionisanje

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
sr: Navođeno - upotrebi najveći slobodan prostor

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
sr: Navođeno - upotrebi ceo disk

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
sr: Izaberite disk za particionisanje:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
sr: Svi podaci na disku koji ste odabrali će biti obrisani, ali ne pre nego što potvrdite da stvarno želite da učinite izmene.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
sr: Ručno

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
sr: Automatski particioniši slobodan prostor

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
sr: Svi fajlovi na jednoj particiji (dobro za početnike)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
sr: Zasebna /home particija

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
sr: Zasebne /home, /var i /tmp particije

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
sr: neiskorišćeno

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
sr: formatiraj

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
sr: zadrži

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
sr: Određivanje novog stanja particione tabele...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
sr: Početak

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
sr: Kraj

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
sr: Lokacija nove particije:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
sr: Izaberite da li želite da nova particija bude kreirana na početku ili na kraju dostupnog slobodnog prostora.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
sr: Primarna

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
sr: Logička

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
sr: Tip nove particije:

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sr: Proveravanje ${TYPE} fajl sistema na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sr: Proveravanje prostora za pomoćnu memoriju na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sr: Kreiranje ${TYPE} fajl sistema na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sr: Kreiranje ${TYPE} fajl sistema za ${MOUNT_POINT} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
sr: Formatiranje prostora za pomoćnu memoriju na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1: Short variant of `swap space'
en: swap
sr: pomoćna memorija

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
sr: Pomoć pri particionisanju

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
sr: Particionisanje hard drajva se sastoji od deljenja istog da bi se napravio prostor potreban za instalaciju vašeg novog sistema.  Potrebno je da odaberete koje particije će biti upotrebljene za instalaciju.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
sr: Izaberite prazan prostor da biste na njemu kreirali particije.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
sr: Izaberite uređaj sa koga ćete ukloniti sve particije i kreirati novu, praznu particionu tabelu.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
sr: Izaberite particiju da biste je uklonili ili naznačili kao će biti korišćena. Minimalno je potrebno da imate jednu particiju koja će sadržati „root“ fajl sistem (čija tačka montiranja je /). Mnogi smatraju da je zasebna particija za pomoćnu memoriju neophodna.  „Pomoćna memorija“ dozvoljava sistemu da koristi prostor na disku kao svoju „virtuelnu memoriju“.

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
sr: Kada je particija već formatirana možete odabrati da je sačuvate i iskoristite postojeće podatke na njoj.  Particije koje će se koristiti na ovaj način su označene sa „${KEEP}“ u glavnom meniju za particionisanje.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
sr: U opštem slučaju poželećete da formatirate particiju sa novokreiranim fajl sistemom.  NAPOMENA: svi podaci na particiji će biti nepovratno obrisani.  Ako odlučite da formatirate već formatiranu particiju, ona će biti označena sa „${DESTROY}“ u meniju za particionisanje.  U suprotnom ona će biti označena sa „${FORMAT}“.

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
sr: Da bi pokrenuli vaš novi sistem, morate koristiti tzv. pokretački program (boot loader). On može biti instaliran ili na master but zapisu prvog hard diska, ili na particiji.  Kada je pokretački program instaliran na particiji, njoj morate postaviti pokretačku zastavicu. Takva particija će biti označena sa „${BOOTABLE}“ u meniju za particionisanje.

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
sr: Snimanje vremenske zone...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure the clock
sr: Konfiguriši časovnik

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
sr: Da li je sistemski časovnik podešen na univerzalno vreme (UTC)?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
sr: Sistemski časovnici su obično podešeni na koordinisano univerzalno vreme (UTC). Operativni sistem koristi vašu vremensku zonu za pretvaranje sistemskog vremena u lokalno vreme. Ovo je preporučena vrednost izuzev ukoliko na ovoj mašini koristite i neki drugi operativni sistem koji očekuje da je časovnik podešen na lokalno vreme.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
sr: Konfigursanje podešavanja časovnika...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
sr: Podešavanje časovnika

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
sr: Preuzimanje vremena sa vremenskog servera...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
sr: Podešavanje hardverskog časovnika...

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
sr: Pripremanje instalacije osnovnog sistema...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
sr: Instaliranje osnovnog sistem

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
sr: Izvršavanje skripte ${SCRIPT}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
sr: Podešavanje osnovnog sistema...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
sr: Konfigurisanje izvora za APT...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
sr: Ažuriranje liste dostupnih paketa...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
sr: Instaliranje dodatnih paketa...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
sr: Instaliranje dodatnih paketa - preuzimanje i instaliranje ${SUBST0}...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
sr: Instaliraj osnovni sistem

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
sr: Preuzimanje „Release“ fajla

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
sr: Preuzimanje potpisa „Release“ fajla

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
sr: Računanje veličine paketa

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
sr: Preuzimanje „Packages“ fajlova

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
sr: Preuzimanje „Packages“ fajla

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
sr: Preuzimanje paketa

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
sr: Otpakivanje paketa

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
sr: Instaliranje osnovnih paketa

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
sr: Otpakivanje potrebnih paketa

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
sr: Konfigurisanje potrebnih paketa

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
sr: Otpakivanje osnovnog sistema

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
sr: Konfigurisanje osnovnog sistema

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
sr: Proveravanje ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
sr: Preuzimanje ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
sr: Otpakivanje ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
sr: Otpakivanje ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
sr: Konfigurisanje ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
sr: Validan potpis „Release“ fajla (oznaka ključa ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
sr: Određivanje zavisnosti osnovnih paketa...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
sr: Pronađene su dodatne osnovne zavisnosti: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
sr: Pronađene su potrebne zavisnosti: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
sr: Pronađeni osnovni paketi već u spisku potrebnih: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
sr: Određivanje zavisnosti potrebnih paketa...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
sr: Proveravanje komponente ${SUBST0} na ${SUBST1}...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
sr: Instaliranje osnovnih paketa...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
sr: Otpakivanje potrebnih paketa...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
sr: Konfigurisanje potrebnih paketa...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
sr: Instaliranje osnovnih paketa...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
sr: Otpakivanje osnovnog sistema...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
sr: Konfigurisanje osnovnog sistema...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
sr: Osnovni sistem uspešno instaliran.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
sr: Biranje kernela za instalaciju...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
sr: Instaliranje kernela...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
sr: Instaliranje kernela - preuzimanje i instaliranje ${SUBST0}...

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
sr: Konfiguriši upravljač paketima

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
sr: Konfigurisanje apt-a

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
sr: bezbednosne zakrpe (sa ${SEC_HOST})

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
sr: ažurirani paketi

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
sr: Servisi koji će se koristiti:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
sr: Debian ima dva servisa koji obezbeđuju ažurirane pakete: bezbednosne zakrpe i nove verzije paketa.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
sr: Bezbednosne zakrpe pomažu da održite sistem bezbednim protiv napada. Uključivanje ovog servisa se strogo preporučuje.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
sr: Ažurirani paketi su novije verzije softvera koji se relativno često menja i kod kojih neposedovanje poslednje verzije može umanjiti upotrebljivost softvera. Takođe pruža popravke za ranije verzije. Ovaj servis je dostupan samo za „stable “ i „oldstable“ izdanja.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the CD-ROM...
sr: Skeniranje CD-ROM...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan another CD or DVD?
sr: Skenirati drugi CD ili DVD?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Your installation CD or DVD has been scanned; its label is:
sr: Vaš instalacioni CD ili DVD je skeniran; njegova oznaka je:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option to scan additional CDs or DVDs for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the installation CD/DVD. If you do not have any additional CDs or DVDs available, this step can just be skipped.
sr: Sada imate mogućnost da skenirate dodatne CD-eve ili DVD-eve koje koristi upravljač paketima (program „apt“). Obično su ovi CD-evi i DVD-evi iz istog seta kao i instalacioni CD/DVD. Ako nemate nikakvih dodatnih CD-eva ili DVD-eva onda možete jednostavno preskočiti ovaj korak.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan another CD or DVD, please insert it now.
sr: Ako želite da skenirate neki drugi CD ili DVD, ubacite ga sada.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has been scanned:
sr: Skeniran je CD ili DVD sa sledećom oznakom:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has already been scanned:
sr: CD ili DVD sa sledećom oznakom je već prethodno bio skeniran:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now if you wish to scan another CD or DVD.
sr: Zamenite ga odmah ukoliko želite da skenirate neki drugi CD ili DVD.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the CD/DVD failed.
sr: Pokušaj da se konfiguriše „apt“ da bi instalirao dodatne pakete sa CD/DVD-a nije uspeo.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the CD/DVD has been inserted correctly.
sr: Proverite da li je CD/DVD ispravno ubačen.

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: Media change
sr: Zamena medijuma

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: /cdrom/:Please insert the disc labeled: '${LABEL}' in the drive '/cdrom/' and press enter.
sr: /cdrom/:Ubacite disk označen kao: „${LABEL}“ u uređaj „/cdrom/“ i pritisnite taster ENTER.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
sr: Isključivanje „netinst“ CD u „sources.list“ fajlu...

note: Type: text Description :sl1: Type: boolean :sl2:
en: If you are installing from a netinst CD and choose not to use a mirror, you will end up with only a very minimal base system.
sr: Ako instalirate sa „netinst“ CD-a i odaberete da ne koristite miror, na kraju ćete ostati sa veoma minimalnim osnovnim sistemom.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
sr: Instalirate sa „netinst“ CD-a koji obezbeđuje samo instaliranje vrlo minimalnog osnovnog sistema. Da bi ste instalirali kompletniji sistem koristite miror.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a CD, which contains a limited selection of packages.
sr: Instalirate sa CD-a koji sadrži ograničen izbor paketa.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
sr: Skenirali ste %i CD-a. Iako oni sadrže dobar izbor paketa, neki paketi možda nedostaju (posebno oni potrebni za podršku drugim jezicima osim engleskog).

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
sr: Skenirali ste %i CD-ova. Iako oni sadrže veliki izbor paketa, neki paketi možda nedostaju.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
sr: Korišćenje mirora može rezultirati u velikoj količini podataka koja će se preuzimati u sledećem koraku instalacije.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD. Even though the DVD contains a large selection of packages, some may be missing.
sr: Instalirate sa DVD-a. Iako DVD sadrži veliki izbor paketa, neki paketi možda nedostaju.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
sr: Izuzev ako nemate dobru konekciju ka Internetu, upotreba mirora se preporučuje, posebno ako planirate da instalirate grafičko okruženje.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
sr: Ukoliko imate dobru konekciju ka Internetu, upotreba mirora se preporučuje ako planirate da instalirate grafičko okruženje.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
sr: Skeniranje mirora...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
sr: Koristiti „non-free“ softver?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
sr: Neki „non-free“ softverski paketi su portovani na Debian. Mada ovi paketi nikako nisu deo Debian-a, standardni Debian alati se mogu koristiti za instaliranje ovakvog softvera. Ovaj softver ima različite licence koje vas mogu sprečiti da ga koristite, menjate i delite sa drugima.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
sr: Izaberite da li želite da i dalje bude dostupan.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
sr: Koristiti „contrib“ softver?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
sr: Neki dodatni softverski paketi su portovani na Debian. Mada je ovaj softver slobodan (free), zavisi od „non-free“ softvera. Ovaj softver nije deo Debian-a, ali standardni Debian alati se mogu koristiti za njegovo instaliranje.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
sr: Izaberite da li želite da vam ovaj softver i dalje bude dostupan.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
sr: Koristiti mrežni miror?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the CD-ROM. This may also make newer versions of software available.
sr: Mrežni miror se može upotrebiti da zameni softver koji je uključen na CD-u. Može takođe obezbediti novije verzije softvera.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
sr: Dozvoliti logovanje na sistem kao „root“ korisnik?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
sr: Ako odaberete da ne dozvolite logovanje za „root“ korisnika, onda će biti kreiran korisnički nalog i data mu mogućnost da postane korisnik „root“ koristeći „sudo“ komandu.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
sr: Lozinka za „root“ korisnika:

note: Type: password Description :sl1:
en: You need to set a password for 'root', the system administrative account. A malicious or unqualified user with root access can have disastrous results, so you should take care to choose a root password that is not easy to guess. It should not be a word found in dictionaries, or a word that could be easily associated with you.
sr: Morate postaviti lozinku za „root“ korisnika, sistemski administrativni nalog. Zlonameran ili nekvalifikovan korisnik sa pravima pristupa „root“ korisnika može imati pogubne efekte, tako da vodite računa da odaberete lozinku koja se ne može lako pogoditi. To ne bi trebalo da bude reč iz rečnika ili reč koja se može lako povezati sa vama.

note: Type: password Description :sl1:
en: A good password will contain a mixture of letters, numbers and punctuation and should be changed at regular intervals.
sr: Dobra lozinka će sadržati mešavinu slova, cifara i znakova interpunkcije i treba da bude menjana u regularnim intervalima.

note: Type: password Description :sl1:
en: The root user should not have an empty password. If you leave this empty, the root account will be disabled and the system's initial user account will be given the power to become root using the "sudo" command.
sr: Korisnik „root“ ne bi trebalo da ima praznu lozinku. Ukoliko ostane prazno polje, „root“ korisnik će biti onemogućen i inicijalni korisnički nalog će imati mogućnost da dobije „root“ dozvole koristeći „sudo“ komandu.

note: Type: password Description :sl1:
en: Note that you will not be able to see the password as you type it.
sr: Obratite pažnju da nećete moći da vidite lozinku dok je ukucavate.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# :sl2: :sl3:
en: Re-enter password to verify:
sr: Ponovo unesite lozinku radi provere:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
sr: Unesite istu „root“ lozinku ponovo radi provere da li ste je uneli ispravno.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
sr: Puno ime novog korisnika:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
sr: Korisnički nalog će biti kreiran za upotrebu umesto „root“ naloga za neadministrativne aktivnosti.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
sr: Unesite ime ovog korisnika. Ova informacija će biti upotrebljena npr. u adresi pošiljaoca imejla kao i u bilo kom programu koji ispisuje ili koristi korisnikovo pravo ime. Vaše puno ime je razuman izbor za vrednost ovog polja.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
sr: Korisničko ime za vaš nalog:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
sr: Izaberite korisničko ime za novi nalog. Vaše ime je razuman izbor. Korisničko ime mora početi sa malim slovom, koje može biti praćeno bilo kakvom kombinacijom cifara i malih slova.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
sr: Izaberite lozinku za novog korisnika:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
sr: Unesite istu korisničku lozinku ponovo kako bi proverili da li ste je ispravno uneli.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
sr: Podesi korisnike i lozinke

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
sr: Podešavanje korisnika i lozinki...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
sr: Nastavi

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
sr: Nazad

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
sr: Da

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
sr: Ne

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
sr: <Tab> kretanje između opcija; <Space> odabira; <Enter> aktivira odabrano

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
sr: <F1> pomoć; <Tab> kretanje između opcija; <Space> odabira; <Enter> aktivira odabrano

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
sr: Pomoć

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
sr: Slika ekrana

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
sr: Slika ekrana je sačuvan kao %s

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Finish the installation
sr: Završi instalaciju

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
sr: Završavanje instalacije

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
sr: Podešavanje mreže...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
sr: Podešavanje frejm bafera...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
sr: Demontiranje fajl sistema...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
sr: Restartovanje i pokretanje novog sistema...

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation complete
sr: Instalacija je završena

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Continue without boot loader
sr: Nastavi bez pokretačkog programa

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
sr: Instalirati GRUB pokretački program u master but zapisu?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
sr: Na ovom računaru su detektovani sledeći operativni sistemi: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to the master boot record of your first hard drive. When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or your new system.
sr: Ako su gore nabrojani svi vaši operativni sistemi, onda bi trebalo biti bezbedno instalirati pokretački program na master but zapisu na vašem prvom hard disku. Kada se vaš računar startuje moći ćete da odaberete neki od ovih operativnih sistema ili vaš novi sistem.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to the master boot record of your first hard drive.
sr: Izgleda da je nova instalacija jedini operativni sistem na ovom računaru. Ako je to tačno, bilo bi bezbedno instalirati GRUB pokretački program na master but zapisu vašeg prvog hard diska.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer, modifying the master boot record will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
sr: Upozorenje: ako program za instalaciju nije uspeo da detektuje neki drugi operativni sistem koji se nalazi na vašem računaru, menjanje master but zapisa će učiniti da taj operativni sistem privremeno neće moći da se pokrene, mada se GRUB može kasnije ručno podesiti da ga pokreće.

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
sr: Instaliranje GRUB pokretačkog programa

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
sr: Traženje drugih operativnih sistema...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
sr: Instaliranje paketa '${GRUB}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
sr: Određivanje pokretačkog uređaja za GRUB...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
sr: Izvršavanje „grub-install ${BOOTDEV}“...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
sr: Izvršavanje „update-grub“...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
sr: Ažuriranje /etc/kernel-img.conf fajla...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
sr: Instaliraj GRUB pokretački program na hard disk

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
sr: Pokreni mod za oporavak sistema

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
sr: Skeniraj hard diskove radi ISO slike instalera

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Save debug logs
sr: Snimi debag logove

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
sr: Sakupljanje informacije za izveštaj o instalaciji...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure MD devices
sr: Podesi MD uređaje

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
sr: Konfiguriši LVM

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
sr: Navođeno - upotrebi ceo disk i postavi LVM
