debian-installer - en to tg translation catalogue (506 entries)

en: Africa
tg: Африка

en: Asia
tg: Осиё

en: Atlantic Ocean
tg: Уқёнуси Атлантика

en: Caribbean
tg: Ҷазираҳои Кариб

en: Central America
tg: Амрикои Марказӣ

en: Europe
tg: Аврупо

en: Indian Ocean
tg: Уқёнуси Ҳинд

en: North America
tg: Амрикои Шимолӣ

en: Oceania
tg: Уқёнусиявӣ

en: South America
tg: Амрикои Ҷанубӣ

note: Type: select Choices
en: American English
tg: Англисии амрикоӣ

note: Type: select Choices
en: Albanian
tg: Албанӣ

note: Type: select Choices
en: Arabic
tg: Арабӣ

note: Type: select Choices
en: Asturian
tg: Астурӣ

note: Type: select Choices
en: Bangladesh
tg: Бангладешӣ

note: Type: select Choices
en: Belarusian
tg: Белорусӣ

note: Type: select Choices
en: Bengali
tg: Банголӣ

note: Type: select Choices
en: Belgian
tg: Белгиягӣ

note: Type: select Choices
en: Bosnian
tg: Босниягӣ

note: Type: select Choices
en: Brazilian
tg: Бразилиягӣ

note: Type: select Choices
en: British English
tg: Англисии британӣ

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (BDS layout)
tg: Булғорӣ (тарҳбандии БДС)

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (phonetic layout)
tg: Булғорӣ (тарҳбандии фонетикӣ)

note: Type: select Choices
en: Burmese
tg: Бирмавӣ

note: Type: select Choices
en: Canadian French
tg: Фаронсавии канадӣ

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
tg: Бисёрзабонаи канадӣ

note: Type: select Choices
en: Catalan
tg: Каталонӣ

note: Type: select Choices
en: Chinese
tg: Чинӣ

note: Type: select Choices
en: Croatian
tg: Хорватӣ

note: Type: select Choices
en: Czech
tg: Чехӣ

note: Type: select Choices
en: Danish
tg: Даниягӣ

note: Type: select Choices
en: Dutch
tg: Ҳолландӣ

note: Type: select Choices
en: Dvorak
tg: Дровакӣ

note: Type: select Choices
en: Dzongkha
tg: Дзонгхагӣ

note: Type: select Choices
en: Esperanto
tg: Эсперанто

note: Type: select Choices
en: Estonian
tg: Эстонӣ

note: Type: select Choices
en: Ethiopian
tg: Эфиопӣ

note: Type: select Choices
en: Finnish
tg: Финнӣ

note: Type: select Choices
en: French
tg: Фаронсавӣ

note: Type: select Choices
en: Georgian
tg: Гурҷӣ

note: Type: select Choices
en: German
tg: Олмонӣ

note: Type: select Choices
en: Greek
tg: Юнонӣ

note: Type: select Choices
en: Gujarati
tg: Гуҷаротӣ

note: Type: select Choices
en: Gurmukhi
tg: Гурмухӣ

note: Type: select Choices
en: Hebrew
tg: Ибрӣ

note: Type: select Choices
en: Hindi
tg: Ҳиндӣ

note: Type: select Choices
en: Hungarian
tg: Манҷурӣ

note: Type: select Choices
en: Icelandic
tg: Исландӣ

note: Type: select Choices
en: Irish
tg: Ирландӣ

note: Type: select Choices
en: Italian
tg: Италиявӣ

note: Type: select Choices
en: Japanese
tg: Ҷопонӣ

note: Type: select Choices
en: Kannada
tg: Каннадагӣ

note: Type: select Choices
en: Kazakh
tg: Қазоқӣ

note: Type: select Choices
en: Khmer
tg: Кҳмерӣ

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
tg: Кирғизӣ

note: Type: select Choices
en: Korean
tg: Кореягӣ

note: Type: select Choices
en: Kurdish (F layout)
tg: Курдӣ (Тарҳбандии F)

note: Type: select Choices
en: Kurdish (Q layout)
tg: Курдӣ (Тарҳбандии Q)

note: Type: select Choices
en: Lao
tg: Лаосӣ

note: Type: select Choices
en: Latin American
tg: Амрикои Лотинӣ

note: Type: select Choices
en: Latvian
tg: Латишӣ

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
tg: Литвиягӣ

note: Type: select Choices
en: Macedonian
tg: Мақдунӣ

note: Type: select Choices
en: Malayalam
tg: Малаяламӣ

note: Type: select Choices
en: Nepali
tg: Непалӣ

note: Type: select Choices
en: Northern Sami
tg: Самии Шимолӣ

note: Type: select Choices
en: Norwegian
tg: Норвегӣ

note: Type: select Choices
en: Persian
tg: Форсӣ

note: Type: select Choices
en: Philippines
tg: Филиппинӣ

note: Type: select Choices
en: Polish
tg: Полякӣ

note: Type: select Choices
en: Portuguese
tg: Португалӣ

note: Type: select Choices
en: Punjabi
tg: Панҷобӣ

note: Type: select Choices
en: Romanian
tg: Ромонӣ

note: Type: select Choices
en: Russian
tg: Русӣ

note: Type: select Choices
en: Serbian (Cyrillic)
tg: Сербӣ (Сириллӣ)

note: Type: select Choices
en: Sindhi
tg: Синдӣ

note: Type: select Choices
en: Sinhala
tg: Синҳалӣ

note: Type: select Choices
en: Slovak
tg: Словакӣ

note: Type: select Choices
en: Slovenian
tg: Словениёнӣ

note: Type: select Choices
en: Spanish
tg: Испанӣ

note: Type: select Choices
en: Swedish
tg: Шведӣ

note: Type: select Choices
en: Swiss French
tg: Фаронсавии шведӣ

note: Type: select Choices
en: Swiss German
tg: Олмонии шведӣ

note: Type: select Choices
en: Tajik
tg: Тоҷикӣ

note: Type: select Choices
en: Tamil
tg: Томилӣ

note: Type: select Choices
en: Telugu
tg: Телугуӣ

note: Type: select Choices
en: Thai
tg: Тайландӣ

note: Type: select Choices
en: Tibetan
tg: Тибетӣ

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
tg: Туркӣ (Тарҳбандии F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
tg: Туркӣ (Тарҳбандии Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
tg: Украинӣ

note: Type: select Choices
en: Uyghur
tg: Ӯйғурӣ

note: Type: select Choices
en: Vietnamese
tg: Ветнамӣ

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
tg: Тарҳбандии ҳарфкалид барои истифода:

note: Type: select Choices
en: WEP/Open Network
tg: Шабакаи WEP/Кушод

note: Type: select Description
en: Type of wireless network:
tg: Намуди шабакаи бесим:

note: Type: select Description
en: Wireless networks are either managed or ad-hoc. If you use a real access point of some sort, your network is Managed. If another computer is your 'access point', then your network may be Ad-hoc.
tg: Шабакаҳои бесим идорашаванда ё мутобиқшаванда (ad-hoc) мебошанд. Агар шумо нуқтаи дастрасии ҳақиқӣ ё чизи монандро истифода баред, шабакаи шумо «идорашаванда» номида мешавад. Агар компютери дигар «нуқтаи дастрасии» шумо бошад, шабакаи шумо «мутобиқшаванда (ad-hoc)» номида мешавад.

note: Type: text Description
en: Detecting link on ${interface}; please wait...
tg: Пайванд дар ${interface} муайян шуда истодааст. Лутфан, интизор шавед...

note: Type: select Choices
en: enter information manually
tg: иттилоотро ба таври дастӣ ворид намоед

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
tg: Боргирӣ кардани унсурҳои насбкунанда

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from CD
tg: Бор кардани унсурҳои насбкунанда аз CD

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from removable media now?
tg: Драйверҳоро аз расонаи ҷудошаванда ҳозир бор мекунед?

note: Type: boolean Description
en: You probably need to load drivers from removable media before continuing with the installation. If you know that the install will work without extra drivers, you can skip this step.
tg: Эҳтимол аст, ки шумо бояд пеш аз идома додани насб драйверҳоро аз расонаи ҷудошаванда бор намоед. Агар шумо донед, ки насб бе драйверҳои иловагӣ ба анҷом мерасад, метавонед ин қадамро иҷро накарда гузаронед.

note: Type: boolean Description
en: If you do need to load drivers, insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
tg: Агар шумо бояд драйверҳоро бор намоед, пеш аз идома додан расонаи ҷудошавандаи мувофиқро монанди драйви флоппи ё флешкаи USB дарҷ намоед.

note: Type: text Description main-menu
en: Load drivers from removable media
tg: Бор кардани драйверҳо аз расонаи ҷудошаванда

note: Type: boolean Description
en: Unknown removable media. Try to load anyway?
tg: Расонаи ҷудошаванда номаълум аст. Ба ҳар ҳол бор мекунед?

note: Type: boolean Description
en: Detected removable media that is not a known driver media. Please make sure that the correct media is inserted. You can still continue if you have an unofficial removable media you want to use.
tg: Расонаи ҷудошавандаи номаълуме, ки дорои драйверҳо намебошад, муайян карда шудааст. Лутфан, мутмаин шавед, ки расонаи дуруст дарҷ карда шудааст. Агар шумо расонаи ҷудошавандаи ғайрирасмӣ дошта бошед, метавонед онро барои идома истифода баред.

note: Type: text Description
en: Please insert ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') first.
tg: Лутфан, аввал диски ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}')-ро дарҷ намоед.

note: Type: text Description
en: Due to dependencies between packages, drivers must be loaded in the correct order.
tg: Ба сабаби доштани вобастагӣ байни бастаҳо, драйверҳо бояд бо тартиби лозимӣ бор карда шаванд.

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from another removable media?
tg: Драйверҳоро аз расонаи ҷудошавандаи дигар бор мекунед?

note: Type: boolean Description
en: To load additional drivers from another removable media, please insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
tg: Барои бор кардани драйверҳои иловагӣ аз расонаи ҷудошавандаи дигар, лутфан, пеш аз идома додан расонаи ҷудошавандаи мувофиқро монанди драйви флоппи ё флешкаи USB дарҷ намоед.

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
tg: Истифодабарии намунавӣ барои ин қисми диск:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
tg: Лутфан, муайян намоед, ки низоми файлӣ чӣ тавр истифода мешавад, то ки параметрҳои беҳтарини низоми файлӣ барои истифода интихоб карда шаванд.

note: Type: select Description
en: standard = standard parameters, news = one inode per 4KB block, largefile = one inode per megabyte, largefile4 = one inode per 4 megabytes.
tg: standard = параметрҳои стандартӣ, news = як гиреҳи индекс барои ҳар як блоки 4 КБ, largefile = як гиреҳи индекс барои ҳар як мегабайт, largefile4 = як гиреҳи индекс барои ҳар 4 мегабайт.

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
tg: Тарзи истифодабарии ин қисми диск:

note: Type: select Description
en: Tool to use to generate boot initrd:
tg: Абзоре, ки барои эҷодкунии «initrd»-и роҳандозӣ истифода мешавад:

note: Type: select Description
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
tg: Ин рӯйхат абзорҳои дастрасро намоиш медиҳад. Агар шумо мутмаин набошед, ки кадоми абзор бояд интихоб карда шавад, шумо бояд абзори пешфарзро интихоб намоед. Агар роҳандозии низоми шумо иҷро нашавад, метавонед насбкуниро тавассути имконоти дигар такрор намоед.

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
tg: Санҷиши имзои барориш

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
tg: Боргирии калиди анбори бастаҳои маҳаллӣ ба анҷом нарасид:

note: Type: select Description You should end this with a colon. A non-translatable variable follows with the mirror URL
en: The installer failed to download the public key used to sign the local repository at ${MIRROR}:
tg: Насбкунанда калиди оммавиро, ки барои имзогузории анбори бастаҳои маҳаллӣ дар ${MIRROR} истифода мешавад, боргирӣ накард:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
tg: Эҳтимол аст, ки шабакаи шумо мушкилӣ дорад ё ин ки хидматрасоне, ки ин калидро нигоҳ медорад, дастнорас аст. Шумо метавонед боргириро такрор намоед ё ин ки мушкилиро нодида гирифта, равандро бе бастаҳои ин анбор идома диҳед.

note: Type: select Description
en: The installer failed to access the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or ignore the problem and continue without all the packages from this mirror.
tg: Насбкунанда ба оина дастрасӣ пайдо накард. Эҳтимол аст, ки шабакаи шумо мушкилӣ дорад ё ин ки оина дастнорас аст. Шумо метавонед боргириро такрор намоед ё ин ки мушкилиро нодида гирифта, равандро бе бастаҳои ин оина идома диҳед.

note: Type: text Description
en: Resume installation
tg: Идома додани насбкунӣ

note: Type: text Description
en: Choose "Continue" to really exit the shell and resume the installation; any processes still running in the shell will be aborted.
tg: Барои хориҷ шудан аз пӯста ва идома додани насб, тугмаи «Идома додан»-ро пахш намоед. Ягон раванде, ки то ҳол дар пӯста иҷро шуда истодааст, қатъ мешавад.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users
en: Select and install software
tg: Интихоб ва насби нармафзор

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages
en: Setting up...
tg: Танзим шуда истодааст...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages.
en: Upgrading software...
tg: Нармафзор такмил шуда истодааст...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens
en: Running tasksel...
tg: Барномаи «tasksel» иҷро шуда истодааст...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff
en: Cleaning up...
tg: Пок шуда истодааст...

note: Type: select Choices
en: No automatic updates
tg: Бе навсозиҳои худкор

note: Type: select Choices
en: Install security updates automatically
tg: Насб кардани навсозиҳои амниятӣ ба таври худкор

note: Type: select Description
en: Updates management on this system:
tg: Идоракунии навсозиҳо дар ин низом:

note: Type: select Description
en: Applying updates on a frequent basis is an important part of keeping the system secure.
tg: Татбиқи навсозиҳо ба таври муқаррар барои нигоҳдории амнияти низом муҳим аст.

note: Type: select Description
en: By default, security updates are automatically installed by the unattended-upgrades package. Alternatively, you can opt-out from this system and apply updates manually using standard package management tools.
tg: Навсозиҳои амниятӣ тавассути бастаҳои такмили бевосита ба сурати пешфарз насб карда мешаванд. Ба ивази ин имкон, шумо метавонед ин низомро бекор намоед ва навсозиҳоро тавассути абзори идоракунии бастаҳо ба таври дастӣ татбиқ намоед.

note: Type: error Description XXX: should be made translatable after Stretch
en: Checksum error
tg: Хатои ҷамъи санҷишӣ

note: Type: error Description XXX: should be made translatable after Stretch
en: The ${ALGORITHM} checksum of the file retrieved from <${LOCATION}> fails to match the expected value of "${CHECKSUM}".  The file may be corrupt, or the provided checksums may be out of date.
tg: Ҷамъи санҷишии ${ALGORITHM} барои файли бозёфта аз <${LOCATION}> ба қимати лозимии "${CHECKSUM}\” мувофиқат намекунад.  Эҳтимол аст, ки файл вайрон аст ё ин ки ҷамъи санҷишии таъминшуда аз муҳлаташ гузашт.

note: Type: text Description Main menu item
en: Download debconf preconfiguration file
tg: Боргирӣ кардани файли танзими пешакии debconf

note: Type: text Description Main menu item
en: Load debconf preconfiguration file
tg: Бор кардани файли танзими пешакии debconf

note: Type: select Choices
en: Assemble RAID array
tg: Ҷамъ кардани қатори RAID

note: Type: select Choices
en: Do not use a root file system
tg: Истифода накардани низоми файлии root

note: Type: select Description
en: Rescue operations
tg: Амалҳои наҷотдиҳӣ

note: Type: multiselect Choices
en: Automatic
tg: Худкор

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from an installer ISO
tg: Бор кардани унсурҳои насбкунанда аз ISO-и насбкунанда

note: Type: error Description
en: Failed to mount the floppy
tg: Диски нарм васл карда нашуд

note: Type: error Description
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
tg: Дастгоҳи диски нарм наметавонад ёфт шавад, ё ки диски флоппи шаклбандишуда дар драйв мавҷуд нест.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Log into iSCSI targets
tg: Ворид ба ҳадафҳои iSCSI

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
tg: Менюи асосии насбкунандаи Debian

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
tg: Қадами навбатиро дар раванди насбкунӣ интихоб намоед:

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
tg: Иҷро кардани восит

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
tg: Қатъ кардани насбкунӣ

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
tg: Бақайдгирии модулҳо...

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
tg: Боркунии унсурҳои иловагӣ

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
tg: Бозёбӣ кардани ${PACKAGE}

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
tg: Танзим кардани ${PACKAGE}

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
tg: Интихоби забон

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
tg: Нигоҳ доштани забон...

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
tg: Забонро интихоб намоед

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
tg: Ҷойгиршавии худро интихоб намоед

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
tg: Танзим кардани маҳаллигардониҳо

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
tg: Интихобкунии забон дигар имконнопазир аст

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
tg: Дар ин нуқта тағйир додани забони насбкунӣ дигар имконнопазир аст, аммо шумо то ҳол метавонед кишвар ё маҳаллигардониро интихоб намоед.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
tg: Барои интихоб кардани забони дигар, ба шумо лозим мешавад, ки насбкуниро қатъ намоед ва барномаи насбкуниро бозоғозӣ намоед.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
tg: Насбкуниро бо забони интихобшуда идома медиҳед?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
tg: Тарҷумаи барномаи насбкунӣ барои забони интихобшуда нопурра мебошад.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
tg: Тарҷумаи барномаи насбкунӣ барои забони интихобшуда пурра тайёр намебошад.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
tg: Ин маънои онро дорад, ки баъзе равзанаҳои гуфтугӯ ба ҷойи он бо забони англисӣ намоиш дода мешаванд.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
tg: Агар шумо на танҳо насбкунии пурра пешфарзро иҷро намоед, имконияти зиёди он мавҷуд аст, ки баъзе равзанаҳои гуфтугӯ ба ҷойи он бо забони англисӣ намоиш дода мешаванд.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
tg: Агар шумо насбкуниро бо забони интихобшуда идома диҳед, қисми зиёди равзанаҳои гуфтугӯ бояд ба таври дуруст намоиш дода шаванд, аммо - хусусан, агар шумо имконоти иловагии барномаи насбкуниро истифода баред - баъзеи онҳо метавонанд ба ҷойи он бо забони англисӣ намоиш дода шаванд.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
tg: Агар шумо насбкуниро бо забони интихобшуда идома диҳед, равзанаҳои гуфтугӯ бояд ба таври дуруст намоиш дода шаванд, аммо - хусусан, агар шумо имконоти иловагии барномаи насбкуниро истифода баред - эҳтимол аст, ки баъзеи онҳо метавонанд ба ҷойи он бо забони англисӣ намоиш дода шаванд.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
tg: Имконияти он, ки шумо воқеан бо равзанаи гуфтугӯе дучор мешавед, ки он ба забони интихобшуда тарҷума нашудааст, хеле хурд аст, аммо ин имконият наметавонад тамоман ба назар гирифта нашавад.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
tg: Агар шумо дониши хуби забони иловагиро надошта бошед, тавсия дода мешавад, ки забони дигареро интихоб намоед, ё ки насбкуниро қатъ намоед.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
tg: Агар шумо идомадиҳиро интихоб накунед, ба шумо имкон дода мешавад, ки забони дигарро интихоб намоед, ё ки шумо метавонед насбкуниро қатъ намоед.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
tg: дигар

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
tg: Кишвар, минтақа ё ноҳия:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
tg: Қитъа ё минтақа:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
tg: Ҷойгиршавии интихобшуда барои танзим кардани минтақаи вақт истифода бурда мешавад. Инчунин ҷойгиршавии интихобшуда барои интихоби маҳаллигардонии низом кумак мерасонад. Одатан ин бояд кишваре бошад, ки шумо дар он ҷо зиндагонӣ мекунед.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
tg: Ин рӯйхати кӯтоҳи ҷойгиршавиҳое мебошад, ки бо забони интихобшудаи шумо асос ёфтааст. Агар ҷойгиршавии шумо дар рӯйхат мавҷуд набошад, "дигар"-ро интихоб намоед.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
tg: Қитъа ё минтақаеро интихоб намоед, ки ҷойгиршавии шумо ба он тааллуқ дорад.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
tg: Дар рӯйхати зерин кишварҳо, минтақаҳо ё ноҳияҳо барои %s мавҷуданд. Агар ҷойгиршавии шумо дар рӯйхати зерин вуҷуд надошта бошад, тугмаи <Ба қафо гузаштан>-ро барои интихоб кардани қитъа ё минтақаи дигар истифода баред.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
tg: Кишваре, ки бо он танзимоти пешфарзи маҳаллигардонӣ асос меёбанд:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
tg: Барои забон ва кишваре, ки шумо интихоб кардед, ягон маҳаллигардонӣ муайян нашудааст. Акнун шумо метавонед бартарии худро аз ҷойгиршавиҳое, ки барои забони интихобшуда дастрасанд, интихоб намоед. Маҳаллигардоние, ки истифода мешавад, дар сутуни дуюм намоиш дода шудааст.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
tg: Барои забони интихобшудаи шумо якчанд маҳаллигардонӣ таъин карда шудааст. Акнун шумо метавонед бартарии худро аз он маҳаллигардониҳо интихоб намоед. Маҳаллигардоние, ки истифода мешавад, дар сутуни дуюм намоиш дода шудааст.

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
tg: Танзим кардани ҳарфкалид

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
tg: Дигар

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
tg: Кишвари истеҳсоли ҳарфкалид:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
tg: Тарҳбандии ҳарфкалидҳо барои ҳар як кишвар фарқ мекунанд ва баъзе кишварҳо якчанд тарҳбандии умумӣ доранд. Лутфан, кишвари истеҳсоли ҳарфкалиди ин компютерро интихоб намоед.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
tg: Тарҳбандии ҳарфкалид:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
tg: Лутфан, тарҳбандиеро интихоб намоед, ки ба ҳарфкалиди ин компютер мувофиқат мекунад.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
tg: Alt-и рост (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
tg: Control-и рост

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
tg: Shift-и рост

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
tg: Тугмаи рости тамға

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
tg: Тугмаи меню

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
tg: Control-и чап+Shift-и чап

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
tg: Alt-и чап

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
tg: Control-и чап

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
tg: Shift-и чап

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
tg: Тугмаи чапи тамға

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
tg: Тугмаи Scroll Lock

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
tg: Бе интихобкунӣ

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
tg: Усули интихобкунии реҷаи миллӣ ва лотинӣ:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
tg: Ба шумо усуле лозим мешавад, ки ҳарфкалидро дар байни тарҳбандии миллӣ ва тарҳбандии стандартии лотинӣ интихоб мекунад.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
tg: Тугмаҳои Alt-и рост ё Caps Lock одатан барои сабабҳои эргономӣ интихоб карда мешаванд (дар ҳолати пешина, вобастагии тугмаҳои Shift+Caps Lock-ро барои интихобкунии муқаррарии ҳарфҳои калон истифода баред). Alt+Shift низ вобастагии машҳур мебошад; аммо, он рафтори оддии худро дар Emacs ва барномаҳои дигаре, ки онро барои эҳтиёҷоти мушаххаси худ истифода мебаранд, гум мекунад.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
tg: На ҳамаи тугмаҳои номбаршуда дар ҳамаи ҳарфкалидҳо мавҷуданд.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
tg: Муайянкунии сахтафзор барои ёфтани драйвҳои CD-ROM

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning CD-ROM
tg: Сканкунии CD-ROM

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
tg: Сканкунии ${DIR}...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
tg: Ҷудокунӣ ва барориши CD-ROM...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
tg: Муайянкунии сахтафзори шабакавӣ

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect network hardware
tg: Муайян кардани сахтафзори шабакавӣ

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect disks
tg: Муайян кардани дискҳо

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
tg: Муайянкунии дискҳо ва ҳамаи сахтафзори дигар

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
tg: Муайянкунии сахтафзор, интизор шавед...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
tg: Боркунии модули "${MODULE}" барои "${CARDNAME}"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
tg: Оғозкунии хидматҳои корти PC...

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
tg: Дар ҳоли интизори омодаи сахтафзор...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
tg: Санҷиши нармафзори дастгоҳ...

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
tg: Шабакаро ба таври худкор танзим мекунед?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
tg: Шумо метавонед шабакаро бо ворид кардани ҳамаи маълумот ба таври дастӣ ё бо истифодаи DHCP (ё усулҳои гуногуни махсус барои IPv6) барои муайян кардани танзимоти шабака ба таври худкор танзим намоед. Агар танзими худкорро интихоб намоед ва барномаи насб натавонад танзими кориро аз шабака гирад, ба шумо имконият пайдо мешавад, ки тавонед шабакаро ба таври дастӣ танзим намоед.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
tg: Номи домен:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
tg: Номи домен - ин қисми нишонии Интернет мебошад, ки ба тарафи рости номи мизбони илова карда мешавад. Бисёр вақт он бо .tj, .ru, .com, ё .org (масалан: mydomain.tj) анҷом меёбад.  Агар шумо шабакаи хонагиро танзим намоед, шумо метавонед чизеро ба ҷо оред, аммо мутмаин шавед, ки номи ягонаи доменро дар ҳамаи компютерҳо истифода мебаред.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
tg: Номҳои нишониҳои хидматрасонҳо:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
tg: Хидматрасонҳои номҳо барои пайдо кардани номҳои мизбон дар шабака истифода мешаванд. Лутфан, нишониҳои IP-и (на ин ки номҳои мизбони) то 3 хидматрасони номро бо фазоҳо ҷудо карда, ворид намоед. Вергулҳоро истифода набаред. Хидматрасони якуми номҳо дар рӯйхат аввалин дархост карда мешавад. Агар шумо нахоҳед, ки ягон хидматрасони номро истифода баред, ин майдонро холӣ монед.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
tg: Интерфейси асосии шабакавӣ:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
tg: Низоми шумо дорои якчанд интерфейси шабакавӣ мебошад. Интерфейсро интихоб намоед, ки ҳангоми насбкунӣ ҳамчун пешфарз истифода мешавад. Агар имконпазир бошад, интерфейси аввалини шабакавии пайдошударо интихоб намоед.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
tg: Шабакаи ESSID-и бесим барои ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
tg: Кӯшиши пайдо кардани шабакаи дастраси бесим бо нокомӣ дучор шуд.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
tg: ${iface} - интерфейси шабакаи бесим мебошад. Лутфан, номи шабакаи бесимеро (ESSID), ки шумо мехоҳед ${iface} истифода барад ворид намоед. Барои пайваст шудан ба ягон шабакаи дастрас ин майдонро холӣ монед.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
tg: Ин метавонад якчанд лаҳза гирад.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
tg: Номи мизбон:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
tg: Лутфан, номи мизбонро барои ин низом ворид намоед.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
tg: Номи мизбон - ин як калимае мебошад (масалан: localhost) , ки низоми шуморо дар шабака муайян мекунад. Агар шумо надонед, ки номи мизбони шумо чӣ бояд бошад, бо маъмури шабакаи худ дар тамос шавед. Агар шумо шабакаи хонагии мушаххаси худро танзим карда бошед, шумо метавонед дар ин ҷо ягон чизро эҷод намоед.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
tg: Захиракунии танзимоти шабака...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure the network
tg: Танзими шабака

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
tg: ${essid_list} Ворид кардани ESSID ба таври дастӣ

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
tg: Шабакаи бесим:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
tg: Интихоб кардани шабакаи бесим барои истифода ҳангоми раванди насбкунӣ.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
tg: Номи мизбони DHCP:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
tg: Эҳтимол аст, ки ба шумо лозим мешавад, ки номи мизбони DHCP-ро муайян намоед. Агар шумо модеми симдорро истифода баред, ба шумо метавонад лозим шавад, ки дар ин ҷо рақами ҳисобро муайян намоед.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
tg: Қисми зиёди корбарони дигар инро холӣ монда наметавонанд.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
tg: Танзимкунии шабака бо DHCP

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
tg: Танзими худкори шабакавӣ бомуваффақият ба анҷом расид

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
tg: Такрор кардани танзими худкори шабакавӣ

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
tg: Такрор кардани танзими худкори шабакавӣ бо номи мизбони DHCP

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
tg: Танзим кардани шабака ба таври дастӣ

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
tg: Дар ин қадам шабакаро танзим намекунам

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
tg: Усули танзими шабака:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
tg: Аз ин ҷо шумо метавонед интихоб намоед, ки танзими худкори шабакаи DHCP-ро такрор намоед (ин метавонад он гоҳ ба кор ояд, ки хидматрасони DHCP дер ҷавоб медиҳад), ё ки шабакаро ба таври дастӣ танзим намоед. Баъзе хидматрасонҳои DHCP номи мизбони DHCP-ро аз мизоҷ дархост мекунанд ва шумо метавонед инчунин танзими худкори шабакаи DHCP-ро бо номи мизбоне, ки шумо пешниҳод мекунед, такрор намоед.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
tg: Танзими худкори шабакавӣ бо нокомӣ дучор шудааст

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
tg: Эҳтимол аст, ки шабакаи шумо протоколи DHCP-ро истифода намебарад. Илова бар ин, хидматрасони DHCP метавонад суст бошад, ё ки баъзе сахтафзори шабака ба таври нодуруст кор мекунад.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
tg: Танзими дубораи шабакаи бесим

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
tg: Нишонии IP:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
tg: Нишонии IP барои компютери шумо ягона аст ва метавонад:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
tg:  * дорои чор рақами бо нуқта ҷудошуда бошад (IPv4);
     * дорои блокҳои рамзи шонздаҳрақамаи бо ду нуқта ҷудошуда бошад (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
tg: Шумо инчунин метавонед ниқоби шабакаи CIDR-ро илова намоед (монанди "/24").

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
tg: Агар шумо надонед, ки чиро бояд истифода баред, ба маъмури шабакаи худ муроҷиат намоед.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
tg: Ниқоби шабака:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
tg: Ниқоби шабакавӣ барои муайян кардани компютерҳои маҳаллӣ дар шабакаи шумо истифода мешавад.  Агар шумо онро надонед, бо маъмури низоми худ дар тамос шавед.  Ниқоби шабакавӣ бояд ҳамчун чор рақам бо нуқтаҳо ҷудошуда ворид карда шавад.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
tg: Шлюз:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
tg: Шлюз - ин нишонии IP (чор адади бо нуқтаҳо ҷудошуда) мебошад, ки масиргузори шлюзро, ки ҳамчун масиргузори пешфарз низ дониста мешавад, муайян мекунад.  Тамоми трафике, ки берун аз LAN-и шумо меравад (масалан, ба Интернет), аз миёни ин масиргузор фиристода мешавад.  Дар баъзе шароитҳо, шумо метавонед масиргузор надошта бошед; дар он ҳолат, шумо метавонед инро холӣ монед.  Агар шумо ба ин савол ҷавоби дурустро надонед, бо маъмури шабакаи худ дар тамос шавед.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
tg: Оё ин маълумот дуруст аст?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
tg: Параметрҳои танзимшудаи шабакаи ҷорӣ:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
tg:  интерфейс     = ${interface}
     нишонии ip     = ${ipaddress}
     ниқоби шабака       = ${netmask}
     шлюз       = ${gateway}
     нуқта ба нуқта   = ${pointopoint}
     номи хидматрасон   = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure a network using static addressing
tg: Танзим кардани шабака бо истифодаи нишониҳои статикӣ

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
tg: Санҷиши оинаи бойгонии Debian

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
tg: Боргирии файлҳои Release...

note: Type: text Description main-menu :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
tg: Интихоб кардани оинаи бойгонии Debian

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in http:
en: US[ Default value for http]
tg: ИМА[ Қимати пешфарз барои http]

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
tg: Кишвари оинаи бойгонии Debian:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
tg: Дар ин ҷо шумо бояд оинаи бойгонии Debian-ро муайян намоед, ки барои шумо дар шабака наздиктар аст -- дар ёд дошта бошед, ки кишварҳои наздиктар ё ҳатто кишвари шумо наметавонанд интихоби беҳтарин бошанд.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
tg: Оинаи бойгонии Debian:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
tg: Лутфан яке аз оинаи бойгонии Debian-ро интихоб намоед. Агар надонед, ки кадом оина пайвасти беҳтарини Интернетро барои шумо дорад, шумо бояд оинаеро дар кишвар ё минтақаи худ истифода баред.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
tg: Одатан, ftp.<рамзи кишвари шумо>.debian.org интихоби хуб аст.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
tg: Номи мизбони оинаи бойгонии Debian:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
tg: Лутфан, номи мизбони оинае, ки Debian барои боргирӣ истифода мебарад, ворид намоед.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
tg: Порти иловагӣ метавонад тавассути шакли стандартии [мизбон]:[порт] муайян карда шавад.

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
tg: Маълумоти проксии HTTP (агар ҳеҷ бошад, холӣ монед):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
tg: Агар шумо хоҳед, ки проксии HTTP-ро барои пайдо кардани дастрасӣ ба дунёи беруна истифода баред, маълумоти проксиро дар ин ҷо ворид намоед. Ба таври дигар, инро холӣ монед.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
tg: Маълумоти прокси бояд шакли стандартии "http://[[user][:pass]@]host[:port]/" дошта бошад.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl
en: Cancel
tg: Бекор кардан

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
tg: Оғозкунии абзори қисмбандӣ

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-#
en: Please wait...
tg: Лутфан, интизор шавед...

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
tg: Сканкунии дискҳо...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
tg: Муайянкунии низомҳои файлӣ...

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
tg: Ин хулосаи қисмҳои диск ва нуқтаҳои васлкунии дар айни ҳол танзим шудаи шумо мебошад. Қисми дискеро барои тағйир додани танзимоти он (низоми файлӣ, нуқтаи васлкунӣ ва ғайра), фазои озод барои эҷод кардани қисмҳо, ё ки дастгоҳ барои оғоз додани ҷадвали қисмбандии он интихоб намоед.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
tg: Тағйиротро ба дискҳо захира мекунед?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
tg: Агар шумо идома диҳед, тағйироти дар поён номбаршуда ба дискҳо навишта мешавад. Агар шумо идома надиҳед, шумо метавонед тағйироти ояндаро ба таври дастӣ ворид намоед.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
tg: ОГОҲӢ: Ин тамоми иттилоотро дар қисмҳои диски тозашуда ва инчунин дар қисмҳои диске, ки бояд шаклбандӣ карда шаванд, вайрон мекунад.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
tg: Шаклбандии қисмҳои диск

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
tg: Иҷро шуда истодааст...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
tg: Ба анҷом расонидани қисмбандӣ ва навиштани тағйирот ба диск

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
tg: Ботил сохтани тағйироти қисмҳои диск

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
tg: ФАЗОИ ХОЛӢ

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
tg: берун аз истифода

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
tg: асосӣ

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
tg: мантиқӣ

note: Type: text Description For example ATA1 (ad0) :sl1:
en: ATA%s (%s)
tg: ATA ()

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
tg: ATA, қисми диск # ()

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda) :sl1:
en: IDE%s master (%s)
tg: IDE master ()

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd) :sl1:
en: IDE%s slave (%s)
tg: IDE slave ()

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
tg: IDE master, қисми диск # ()

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
tg: IDE slave, қисми диск # ()

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s) (%s)
tg: SCSI (,,) ()

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
tg: SCSI (,,), қисми диск # ()

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s)
tg: SCSI ()

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
tg: SCSI, қисми диск # ()

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
tg: Бекор кардани ин меню

note: Type: text Description Main menu entry :sl1:
en: Partition disks
tg: Дискҳои қисмбандӣ

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
tg: Ҳисобкунии қисмҳои диски нав...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
tg: Усули қисмбандӣ:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
tg: Насбкунанда метавонад ба шумо ҳангоми қисмбандии диск (тавассути нақшаҳои стандартии гуногун) ёрӣ расонад, ё ки, агар шумо хоҳед, шумо метавонед инро ба таври дастӣ иҷро намоед. Бо қисмбандии ёрирасон шумо имкони азназаргузаронӣ ва фармоиш додани натиҷаҳоро мегиред.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
tg: Агар шумо қисмбандии идорашавандаро барои тамоми диск интихоб намоед, дар қадами навбатӣ аз шумо пурсида мешавад, ки кадом диск бояд истифода шавад.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
tg: Нақшаи қисмбандӣ:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
tg: Барои қисмбандӣ интихоб шудааст:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
tg: Диск метавонад тавассути яке аз якчанд нақшаи гуногун қисмбандӣ карда шавад. Агар шумо мутмаин набошед, нақшаи якумро интихоб намоед.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
tg: Қисмбандии роҳнамоӣ

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
tg: Идорашаванда - истифодаи фазои озоди идомадиҳандаи калонтарин

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
tg: Идорашаванда - тамоми дискро истифода баред

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
tg: Дискро барои қисмбандӣ интихоб намоед:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
tg: Ба қайд гиред, ки тамоми иттилоот дар диски интихобшудаи шумо пок карда мешавад, аммо на пеш аз тасдиқи шумо оиди хоҳиши даровардани тағйирот.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
tg: Дастӣ

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
tg: Эҷодкунии қисмҳои диск дар фазои озод ба таври худкор

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
tg: Ҳамаи файлҳо дар як қисми диск (барои корбарони нав тавсия мешавад)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
tg: Ҷудо кардани қисми диски /home

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
tg: Ҷудо кардани қисмҳои диски /home, /var ва /tmp

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
tg: истифоданашуда

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
tg: шаклбандӣ

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
tg: нигоҳ доштан

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
tg: Ҳисобкунии вазъияти нав барои ҷадвали қисмбандӣ...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
tg: Аввал

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
tg: Анҷом

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
tg: Ҷойгиршавии қисми диски нав:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
tg: Лутфан, интихоб намоед, ки қисми диски нав бояд дар аввал ё дар охири фазои дастрас эҷод карда шавад.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
tg: Асосӣ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
tg: Мантиқӣ

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
tg: Навъи қисми диски нав:

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
tg: Санҷиши низоми файлии ${TYPE} дар қисми диски #${PARTITION} дар ${DEVICE} иҷро шуда истодааст...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
tg: Санҷиши фазои мубодилакунӣ дар қисми диски #${PARTITION} дар ${DEVICE} иҷро шуда истодааст...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
tg: Эҷодкунии низоми файлии ${TYPE} дар қисми диски #${PARTITION} дар дастгоҳи ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
tg: Эҷодкунии низоми файлии ${TYPE} барои ${MOUNT_POINT} дар қисми диски #${PARTITION} дар дастгоҳи ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
tg: Шаклбандии фазои мубодилакунӣ дар қисми диски #${PARTITION} дар ${DEVICE}...

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
tg: Кумак барои қисмбандӣ

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
tg: Қисмбандии диски сахт аз ҷудо кардани он барои эҷод кардани фазои лозимӣ барои насб кардани низоми нави шумо иборат аст.  Шумо бояд интихоб намоед, кадом қисми диск барои насбкунӣ истифода мешавад.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
tg: Фазои холиро барои дар дохили он эҷод кардани қисмҳои диск интихоб намоед.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
tg: Дастгоҳеро интихоб намоед, ки ҳамаи қисмҳои диски он тоза карда мешаванд ва ҷадвали қисмбандии холии наверо эҷод намоед.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
tg: Қисми дискеро интихоб карда тоза намоед, ё ки тарзи истифодабарии онро муайян намоед. Воқеан, ақаллан як қисми диски шумо бояд дорои низоми файлии root бошад (ки нуқтаи васлкунии он "/" мебошад).  Одамони зиёд инчунин ҳисоб мекунанд, ки қисми диски алоҳидаи мубодилакунӣ низ лозим аст.  "Swap" - ин фазои муваққатии низоми омил мебошад, ки ба он истифодаи захирагоҳи дискро ҳамчун "ҳофизаи виртуалӣ" иҷозат медиҳад.

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
tg: Вақте ки қисми диск аллакай шаклбандишуда мебошад, шумо метавонед интихоб намоед, ки иттилооти мавҷудбудаи қисми дискро нигоҳ доред ва истифода баред.  Қисмбандиҳое, чи ҳамин тарзи истифода мешаванд, дар менюи асосии қисмбандӣ бо "${KEEP}" қайд карда мешаванд.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
tg: Дар умум, ба шумо лозим мешавад, ки қисми дискро бо низоми файлии нави эҷодшуда шаклбандӣ намоед.  ТАВЗЕҲ: тамоми иттилоот дар қисми диск бебозгашт нест карда мешавад.  Агар шумо қарор намоед, ки қисми дискеро, ки аллакай шаклбандӣ шудааст, шаклбандӣ намоед, он дар менюи асосии қисмбандӣ байрақчаи "${DESTROY}" интихоб мекунад. Ба таври дигар, он дорои байрақчаи "${FORMAT}" мегардад.

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
tg: Барои оғоз кардани низоми нави шумо, "худроҳандозӣ" истифода мешавад.  Он метавонад дар сабти асосии роҳандозии диски сахти аввалин, ё ки дар қисмбандӣ насб карда шавад.  Вақте ки худроҳандозӣ ба қисми диск насб карда мешавад, шумо бояд байрақчаи роҳандозиро барои он таъин намоед. Чунин қисми диск дар менюи асосии қисмбандӣ бо байрақчаи "${BOOTABLE}" қайд карда мешавад.

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
tg: Минтақаи вақт захира шуда истодааст...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure the clock
tg: Танзим кардани соат

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
tg: Вақти низом ба UTC танзим мекунед?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
tg: Умуман, соатҳои низом ба Вақти Умумиҷаҳонии Идорашаванда (UTC) таъин карда мешаванд. Низоми омил минтақаи вақти шуморо барои табдил додани вақти низом ба вақти маҳаллӣ истифода мебарад. Ин тавсия мешавад, агар шумо низоми дигари омилро истифода набаред, ки талаб мекунад, ки соатҳо ба вақти маҳаллӣ танзим карда шаванд.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
tg: Танзимкунии соат...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
tg: Танзимкунии соат

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
tg: Танзим кардани вақт тавассути хидматрасони вақтии шабакавӣ...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
tg: Танзимкунии соати сахтафзор...

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
tg: Омодасозӣ барои насбкунии низоми асосӣ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
tg: Насбкунии низоми асосӣ

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
tg: Иҷрокунии ${SCRIPT}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
tg: Танзимкунии низоми асосӣ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
tg: Танзимкунии манбаҳои APT...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
tg: Навсозии рӯйхати бастаҳои дастрас...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
tg: Насбкунии бастаҳои иловагӣ...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
tg: Насбкунии бастаҳои иловагӣ - бозёбӣ ва насбкунии ${SUBST0}...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
tg: Насбкунии низоми асосӣ

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
tg: Бозёбии файли барориш

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
tg: Бозёбии имзои файли барориш

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
tg: Ёфтани андозаҳои бастаҳо

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
tg: Бозёбии файлҳои бастаҳо

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
tg: Бозёбии файли бастаҳо

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
tg: Бозёбии бастаҳо

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
tg: Баровардани бастаҳо

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
tg: Насбкунии бастаҳои мағзӣ

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
tg: Бастаҳои лозимӣ бароварда шуда истодаанд

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
tg: Танзимкунии бастаҳои дархостшуда

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
tg: Баровардани низоми асосӣ

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
tg: Танзимкунии низоми асосӣ

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
tg: Санҷиши эътибори ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
tg: Бозёбии ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
tg: Барориши ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
tg: Барориши ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
tg: Танзимкунии ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
tg: Имзои ҳақиқии барориш (рамзи калид ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
tg: Ҳалкунии вобастагиҳои бастаҳои асосӣ рафта истодааст...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
tg: Вобастагиҳои иловагии асосӣ ёфт шуданд: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
tg: Вобастагиҳои иловагии лозимӣ ёфт шуданд: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
tg: Бастаҳои пойгоҳ аллакай лозим мебошанд: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
tg: Ҳалкунии вобастагиҳои бастаҳои лозимӣ рафта истодааст...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
tg: Санҷиши унсурҳои ${SUBST0} дар ${SUBST1}...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
tg: Насбкунии бастаҳои мағзӣ...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
tg: Бастаҳои лозимӣ бароварда шуда истодаанд...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
tg: Танзимкунии бастаҳои дархостшуда...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
tg: Насбкунии бастаҳои асосӣ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
tg: Баровардани низоми асосӣ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
tg: Танзимкунии низоми асосӣ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
tg: Низоми асосӣ бо муваффақият насб карда шуд.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
tg: Интихобкунии ҳаста барои насбкунӣ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
tg: Насбкунии ҳаста...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
tg: Насбкунии ҳаста - бозёбӣ ва насбкунии ${SUBST0}...

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
tg: Танзим кардани мудири бастаҳо

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
tg: Танзимкунии Apt

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
tg: навсозиҳои амниятӣ (аз ${SEC_HOST})

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
tg: навсозиҳои барориш

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
tg: нармафзори интиқолшудаи пешакӣ

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
tg: Хидматҳо барои истифода:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
tg: Debian дорои ду хидмате, ки навсозиҳоро барои бароришҳо таъмин менамояд, мебошад: навсозиҳои барориш ва амният.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
tg: Навсозиҳои амниятӣ низоми шуморо аз ҳамлаҳо маҳофизат мекунад. Тавсия мешавад, ки шумо ин хидматро фаъол намоед.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
tg: Навсозиҳои барориш гунаҳои нисбатан ҷориро барои нармафзоре, ки зуд зуд тағйир меёбад ва нармафзоре, ки дорои гунаи охирин намебошад, таъмин менамоянд. Он ҳамчунин ҳалҳои бозгаштро таъмин менамояд. Ин хидмат танҳо барои бароришҳои устувор ва устувори қаблӣ дастрас аст.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Backported software are adapted from the development version to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features. Enabling backports here does not cause any of them to be installed by default; it only allows you to manually select backports to use.
tg: Нармафзори пешакӣ интиқолшуда барои кор кардан бо ин барориш аз гунаи такомул мувофиқ карда шудааст. Бо вуҷуди он ки ин нармафзор аз санҷиши пурра гузашта нашудааст, чӣ хеле ки барои барориш лозим аст, он гунаҳои навтари баъзе барномаҳоеро, ки дорои хусусиятҳои фоиданок мебошанд, дар ба мегирад. Агар нармафзори пешакӣ интиқолшударо фаъол намоед, он ба сурати пешфарз насб карда намешавад, вале шумо метавонед нармафзори пешақӣ интиқолшударо ба таври дастӣ барои истифода интихоб намоед.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the CD-ROM...
tg: Сканкунии CD-ROM...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan another CD or DVD?
tg: CD ё DVD-и дигарро скан мекунед?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Your installation CD or DVD has been scanned; its label is:
tg: CD ё DVD-и насбкунии шумо скан карда шуд; барчаспи он зерин аст:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option to scan additional CDs or DVDs for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the installation CD/DVD. If you do not have any additional CDs or DVDs available, this step can just be skipped.
tg: Акнун шумо имкон доред, ки CD-ҳо ё DVD-ҳои иловагиро барои истифода бо мудири бастаҳо (apt) скан намоед. Одатан онҳо бояд аз маҷмӯи якхела ба CD/DVD бошанд. Агар шумо ягон CD ё DVD-и дастрас надошта бошед, шумо метавонед ин қадамро нодида гузаронед.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan another CD or DVD, please insert it now.
tg: Агар шумо хоҳед, ки CD ё DVD-и дигарро скан намоед, лутфан, онро ҳозир дарҷ намоед.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has been scanned:
tg: CD ё DVD бо барчаспи зерин скан карда шуд:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has already been scanned:
tg: CD ё DVD бо барчаспи зерин аллакай скан карда шуд:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now if you wish to scan another CD or DVD.
tg: Агар шумо хоҳед, ки CD ё DVD-и дигарро скан намоед, онро ҳозир ҷойгузин намоед.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the CD/DVD failed.
tg: Кӯшиши танзимкунии apt барои насбкунии бастаҳои иловагӣ аз CD/DVD ба анҷом нарасид.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the CD/DVD has been inserted correctly.
tg: Лутфан, мутмаин шавед, ки CD/DVD ба таври дуруст дарҷ карда шудааст.

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: Media change
tg: Тағйир додани расона

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: /cdrom/:Please insert the disc labeled: '${LABEL}' in the drive '/cdrom/' and press enter.
tg: /cdrom/:Лутфан, дискро бо барчаспи: "${LABEL}" дар драйви "/cdrom/" дарҷ намоед ва тугмаи enter-ро зер намоед.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
tg: CD-и netinst дар sources.list ғайрифаъол шуда истодааст...

note: Type: text Description :sl1: Type: boolean :sl2:
en: If you are installing from a netinst CD and choose not to use a mirror, you will end up with only a very minimal base system.
tg: Агар шумо аз CD-и насбкунии шабакавӣ насб карда бошед, шумо низоми хурдтарини асосиро ба даст меоред.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
tg: Шумо аз CD-и насбкунии шабакавӣ насб карда истодаед, ки он танҳо насбкунии низоми ақалли асосиро иҷозат медиҳад. Барои насб кардани низоми пурратар оинаро истифода баред.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a CD, which contains a limited selection of packages.
tg: Шумо низомро аз диски CD насб карда истодаед, ки миқдори маҳдудшудаи бастаҳо дорад.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
tg: Шумо  CD-ро скан кардед. Гарчанде ки онҳо маҷмӯи зиёди бастаҳоро дар бар мегиранд, баъзеи онҳо метавонанд мавҷуд набошанд (асосан, барои баъзе бастаҳо дастгирии забонҳои аз англисӣ фарқкунанда лозим аст).

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
tg: Шумо  CD-ро скан кардед. Гарчанде ки баъзеи онҳо дорои маҷмӯи калон бастаҳо мебошад, баъзеи онҳо метавонанд дастнорас бошанд.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
tg: Ба қайд гиред, ки истифодабарии оина метавонад сабаби боргирии миқдори зиёди иттилоот ҳангоми қадами навбатии насбкунӣ гардад.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD. Even though the DVD contains a large selection of packages, some may be missing.
tg: Шумо низомро аз диски DVD насб карда истодаед. Гарчанде, ки диски DVD дорои бастаҳои зиёд мебошад, баъзе бастаҳо дастнорасанд.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
tg: Агар шумо пайвасти хуби Интернет надошта бошед, истифодаи оина тавсия мешавад, хусусан агар шумо интихоб намоед, ки муҳити мизи кории графикиро насб намоед.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
tg: Агар шумо пайвасти Интернети хуб дошта бошед, тавсия мешавад, ки шумо оинаро истифода баред, агар шумо хоҳед, ки муҳити мизи кории графикиро насб намоед.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
tg: Сканкунии оина...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
tg: Нармафзори пулакиро истифода мебаред?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
tg: Баъзе нармафзори ғайриозод барои кор бо Debian танзим карда шудааст. Гарчанде ки ин нармафзор қисми Debian намебошад, абзорҳои стандартии Debian метавонанд барои насб кардани он истифода шаванд. Ин нармафзор дорои иҷозатномаҳои тағйирёбанда мебошад, ки метавонанд ба шумо истифода, тағйирдиҳӣ ё мубодилакунии онро иҷозат надиҳанд.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
tg: Лутфан, интихоб намоед, ки оё мехоҳед, ки он ба ҳар ҳол дастрас бошад.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
tg: Нармафзори иловагиро истифода мебаред?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
tg: Баъзе нармафзори иловагӣ барои кор бо Debian сохта шудааст. Гарчанде ки ин нармафзор ройгон мебошад, барои кори худ он нармафзори ғайриройгонро талаб мекунад. Ин нармафзор қисми Debian намебошад, аммо барои насб кардани он абзорҳои стандартии Debian метавонанд истифода шаванд.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
tg: Лутфан, интихоб намоед, ки ин нармафзор барои шумо бояд дастрас бошад ё не.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
tg: Оинаи шабакаро истифода мебаред?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the CD-ROM. This may also make newer versions of software available.
tg: Оинаи шабакавӣ метавонад ҳамчун илова барои нармафзоре, ки дар CD-ROM мавҷуд аст, истифода шавад. Ин метавонанд гунаҳои навтари нармафзорро низ дастрас кунад.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
tg: Барои ворид шудан ҳамчун root иҷозат медиҳед?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
tg: Агар шумо интихоб намоед, ки ба root воридшавиро иҷозат надиҳед, он гоҳ ҳисоби корбар эҷод карда мешавад ва он ҳисоб метавонад тавассути фармони "sudo" ба root табдил ёбад.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
tg: Ниҳонвожаи root:

note: Type: password Description :sl1:
en: You need to set a password for 'root', the system administrative account. A malicious or unqualified user with root access can have disastrous results, so you should take care to choose a root password that is not easy to guess. It should not be a word found in dictionaries, or a word that could be easily associated with you.
tg: Шумо бояд барои "root", ҳисоби маъмурии низом ниҳонвожаро таъин намоед. Корбари бадқасд ё бесалоҳият бо дастрасии root метавонад натиҷаҳои фоҷиавиро ба вуҷуд орад, барои ҳамин шумо бояд барои root ниҳонвожаеро интихоб намоед, ки дарёфтани он душвор аст. Он бояд калима ё ҷумлае набошад, ки дар луғатҳо ёфта мешавад, ё ба осонӣ бо шумо алоқаманд мешавад.

note: Type: password Description :sl1:
en: A good password will contain a mixture of letters, numbers and punctuation and should be changed at regular intervals.
tg: Ниҳонвожаи хуб дорои маҷмӯи ҳарфҳо, рақамҳо ва аломатҳои китобатӣ мебошад ва бояд дар давраҳои доимӣ тағйир дода шавад.

note: Type: password Description :sl1:
en: The root user should not have an empty password. If you leave this empty, the root account will be disabled and the system's initial user account will be given the power to become root using the "sudo" command.
tg: Корбари root наметавонад ниҳонвожаи холӣ дошта бошад. Агар шумо инро холӣ монед, ҳисоби root ғайрифаъол карда мешавад ва ҳисоби аслии корбари низом метавонад тавассути фармони "sudo" ба root табдил ёбад.

note: Type: password Description :sl1:
en: Note that you will not be able to see the password as you type it.
tg: Ба қайд гиред, ки шумо ҳангоми ворид кардани ниҳонвожа онро дида наметавонед.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# :sl2: :sl3:
en: Re-enter password to verify:
tg: Ниҳонвожаро барои тайид кардан аз нав ворид намоед:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
tg: Лутфан, он ниҳонвожаи root як маротибаи дигар ворид намоед, то ин ки тасдиқ намоед, ки шумо онро ба таври дуруст чоп кардед.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
tg: Номи ҳақиқии шумо барои корбари нав:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
tg: Барои амалҳои ғайримаъмурӣ, барои шумо ҳисоби корбар ба ҷойи ҳисоби решагӣ эҷод карда мешавад.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
tg: Лутфан, номи воқеии корбарро ворид намоед. Ин маълумот ҳангоми навиштани паёмҳои электронии ин корбар, инчунин бо ягон барномае, ки номи воқеии корбарро намоиш медиҳад, истифода мешавад. Тавсия мешавад, ки номи пурраи худро ворид намоед.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
tg: Номи корбар барои ҳисоби шумо:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
tg: Номи корбарро барои ҳисоби нав интихоб намоед. Номи шумо интихоби беҳтарин аст. Номи корбар бояд бо ҳарфи хурд оғоз ёбад, ки метавонад бо ягон маҷмӯи рақамҳо ва ҳарфҳои дигари хурд идома ёбад.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
tg: Ниҳонвожаеро барои корбари нав интихоб намоед:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
tg: Лутфан, он ниҳонвожаи корбарро як маротибаи дигар ворид намоед, то ин ки тасдиқ намоед, ки шумо онро ба таври дуруст чоп кардед.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
tg: Танзими корбарон ва ниҳонвожаҳо

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
tg: Корбарон ва ниҳонвожаҳо танзим шуда истодаанд...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
tg: Идома додан

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
tg: Ба қафо гузаштан

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
tg: Ҳа

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
tg: Не

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
tg: Тугмаи <Tab> интиқол медиҳад; тугмаи <Space> интихоб мекунад; тугмаи <Enter> тугмаҳоро фаъол мекунад

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
tg: Тугмаи <F1> барои кумак; <Tab> интиқол медиҳад; <Space> интихоб мекунад; <Enter> тугмаҳоро фаъол мекунад

note: Type: text Description Appears as a checkbox in the newt and GTK interfaces. :sl1:
en: Show Password in Clear
tg: Намоиш додани ниҳонвожаи пок

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
tg: Кумак

note: Type: text Description TRANSLATORS: This should be "translated" to "RTL" or "LTR" depending of default text direction of your language LTR: Left to Right (Latin, Cyrillic, CJK, Indic...) RTL: Right To Left (Arabic, Hebrew, Persian...) DO NOT USE ANYTHING ELSE :sl1:
en: LTR
tg: ЧБР

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
tg: Акси экран

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
tg: Акси экран дар макони зерин бо номи %s захира шудааст

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Finish the installation
tg: Ба анҷом расонидани насб

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
tg: Ба анҷом расонидани насб

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
tg: Шабака танзим шуда истодааст...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
tg: Танзими миёнҷии чорчӯба...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
tg: Ҷудокунии низоми файлӣ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
tg: Ба низоми нави шумо аз нав бор шуда истодааст...

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation complete
tg: Насб ба анҷом расид

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new system. Make sure to remove the installation media, so that you boot into the new system rather than restarting the installation.
tg: Насб ба анҷом расид ва акнун шумо бояд низоми навро ба кор дароред. Мутмаин шавед, ки расонаи насбкунии низомро бароред (аз CD-ROM, дискҳои флоппи, драйви флеш), то ки тавонед ба низоми нав ворид шавед ва насби наверо аз нав оғоз накунед.

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Continue without boot loader
tg: Идома додан бе худроҳандозӣ

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
tg: Худроҳандозии GRUB-ро ба сабти роҳандозии устод насб мекунед?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
tg: Низомҳои омили зерин дар ин компютер ташхис карда шуданд: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to the master boot record of your first hard drive. When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or your new system.
tg: Агар ҳамаи низомҳои оператсионии шумо дар боло номбар шуда бошанд, он гоҳ насбкунии худроҳандозӣ ба сабти асосии роҳандозии диски сахти аввалини шумо бехатар мебошад. Вақте ки компютери шумо роҳандозӣ мешавад, шумо метавонед интихоб намоед, ки яке аз ин низомҳои оператсиониро ба низоми нави худ бор намоед.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to the master boot record of your first hard drive.
tg: Чунин менамояд, ки ин насбкунии нав метавонад низоми омили ягонаи ин компютер бошад. Агар чунин бошад, барои бехатарӣ тавсия мешавад, ки худроҳандозии GRUB-ро ба сабти асосии роҳандозии диски сахти аввалини шумо насб намоед.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer, modifying the master boot record will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
tg: Огоҳӣ: Агар насбкунанда низоми омили дигарро, ки дар компютери шумо мавҷуд аст, ташхис карда натавонад, тағйир додани сабти асосии роҳандозӣ низоми омилро муваққатан роҳандозинашаванда мегардонад, гарчанде ки GRUB метавонад баъдтар барои роҳандозӣ кардани он танзим карда шавад.

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
tg: Насбкунии худроҳандозии GRUB

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
tg: Ҷустуҷӯи низомҳои омили дигар рафта истодааст...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
tg: Насбкунии бастаҳои '${GRUB}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
tg: Муайянкунии дастгоҳи роҳандозии GRUB...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
tg: "grub-install ${BOOTDEV}" иҷро шуда истодааст...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
tg: Иҷрокунии "update-grub"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
tg: Навсозии /etc/kernel-img.conf...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking whether to force usage of the removable media path
tg: Дар ҳоли санҷиши ниёзи истифодабарии маҷбурӣ нисбати масири расонаи ҷудошаванда

note: Type: text Description :sl1:
en: Mounting filesystems
tg: Васлкунии низомҳои файлӣ

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring grub-efi for future usage of the removable media path
tg: Дар ҳоли танзимкунии grub-efi барои истифодабарии оянда нисбати масири расонаи ҷудошаванда

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
tg: Насбкунии худроҳандозии GRUB ба диски сахт

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Force GRUB installation to the EFI removable media path?
tg: Насбкунии маҷбурии GRUB-ро ба масири расонаи ҷудошавандаи EFI татбиқ мекунед?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this computer is configured to boot via EFI, but maybe that configuration will not work for booting from the hard drive. Some EFI firmware implementations do not meet the EFI specification (i.e. they are buggy!) and do not support proper configuration of boot options from system hard drives.
tg: Чунин менамояд, ки ин компютер барои иҷрои роҳандозӣ тавассути EFI танзим карда шудааст, вале эҳтимол ин танзим барои роҳандозӣ аз диски компютерӣ кор намекунад. Баъзеи амалиётҳои сахтафзори дарунсохт ба хусусиятҳои EFI мувофиқат намекунанд (масалан, онҳо дорои хатоҳо мебошанд!) ва танзими лозимиро барои имконоти роҳандозӣ аз дискҳои компютерии низом дастгирӣ намекунанд.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A workaround for this problem is to install an extra copy of the EFI version of the GRUB boot loader to a fallback location, the "removable media path". Almost all EFI systems, no matter how buggy, will boot GRUB that way.
tg: Барои ҳал кардани ин масъала, шумо бояд нусхаи иловагии гунаи EFI-ро барои боркунандаи роҳандозии GRUB ба масири эҳтиётӣ бо номи  "масири расонаи ҷудошаванда (removable media path)\” насб намоед. Ҳамин тариқ тақрибан ҳамаи низомҳои EFI, новобаста аз будани хатоҳо, роҳандозии GRUB-ро иҷро мекунанд.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer that also depends on this fallback, installing GRUB there will make that operating system temporarily unbootable. GRUB can be manually configured later to boot it if necessary.
tg: Огоҳӣ: Агар насбкунанда низоми омили дигареро, ки дар компютери шумо мавҷуд аст, ташхис карда натавонад, тағйир додани сабти асосии роҳандозӣ низоми омилро муваққатан роҳандозинашаванда мегардонад, гарчанде ки GRUB метавонад баъдтар барои роҳандозӣ кардани он танзим карда шавад.

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
tg: Гузаштан ба реҷаи наҷотдиҳӣ

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
tg: Скан кардани дискҳои сахт барои тимсоли ISO-и насбкунанда

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Save debug logs
tg: Захира кардани сабтҳои рӯйдодҳои ислоҳи хатоҳо

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
tg: Гирифтани маълумот барои гузориши насбкунӣ...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure MD devices
tg: Танзимоти дастгоҳҳои MD

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
tg: Танзим кардани Мудири ҳаҷми мантиқӣ

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
tg: Идорашаванда - тамоми дискро истифода баред ва LVM-ро танзим намоед
