debian-installer - en to ug translation catalogue (483 entries)

en: Africa
ug: ئافرىقا

en: Asia
ug: ئاسىيا

en: Atlantic Ocean
ug: ئاتلانتىك ئوكيان

en: Caribbean
ug: كارىب دېڭىزى

en: Central America
ug: ئوتتۇرا ئامېرىكا

en: Europe
ug: ياۋروپا

en: Indian Ocean
ug: ھىندى ئوكيان

en: North America
ug: شىمالىي ئامېرىكا

en: Oceania
ug: ئوكيانىيە

en: South America
ug: جەنۇبىي ئامېرىكا

note: Type: select Choices
en: American English
ug: ئامېرىكا ئىنگلىزچە

note: Type: select Choices
en: Albanian
ug: ئالبانچە

note: Type: select Choices
en: Arabic
ug: ئەرەبچە

note: Type: select Choices
en: Asturian
ug: ئاستۇرىيەچە

note: Type: select Choices
en: Bangladesh
ug: باڭلادىش

note: Type: select Choices
en: Belarusian
ug: بېلارۇسچە

note: Type: select Choices
en: Bengali
ug: بېنگالچە

note: Type: select Choices
en: Belgian
ug: بىلگىيەچە

note: Type: select Choices
en: Bosnian
ug: بوسنىيەچە

note: Type: select Choices
en: Brazilian
ug: بىرازىلىيەچە

note: Type: select Choices
en: British English
ug: ئەنگلىيە ئىنگلىزچە

note: Type: select Choices
en: Bulgarian (phonetic layout)
ug: بۇلغارچە (فونېتىكىلىق جايلاشتۇرۇش)

note: Type: select Choices
en: Canadian French
ug: كانادا فىرانسۇزچە

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
ug: كانادا كۆپ تىل

note: Type: select Choices
en: Catalan
ug: كاتالانچە

note: Type: select Choices
en: Chinese
ug: خەنزۇچە

note: Type: select Choices
en: Croatian
ug: خورۋاتچە

note: Type: select Choices
en: Czech
ug: چېخچە

note: Type: select Choices
en: Danish
ug: دانىشچە

note: Type: select Choices
en: Dutch
ug: گوللاندىيەچە

note: Type: select Choices
en: Dzongkha
ug: بۇتانچە

note: Type: select Choices
en: Esperanto
ug: ئېسپېرانتو (دۇنيا تىلى)

note: Type: select Choices
en: Estonian
ug: ئېستونچە

note: Type: select Choices
en: Ethiopian
ug: ئېفىيوپىيەچە

note: Type: select Choices
en: Finnish
ug: فىنچە

note: Type: select Choices
en: French
ug: فىرانسۇزچە

note: Type: select Choices
en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

note: Type: select Choices
en: German
ug: گېرمانچە

note: Type: select Choices
en: Greek
ug: گىرېكچە

note: Type: select Choices
en: Gujarati
ug: گۇجاراتچە

note: Type: select Choices
en: Gurmukhi
ug: گۇرمۇكىچە

note: Type: select Choices
en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

note: Type: select Choices
en: Hindi
ug: ھىندىچە

note: Type: select Choices
en: Hungarian
ug: ماجارچە

note: Type: select Choices
en: Icelandic
ug: ئىسلاندچە

note: Type: select Choices
en: Irish
ug: ئىرېلاندچە

note: Type: select Choices
en: Italian
ug: ئىتاليانچە

note: Type: select Choices
en: Japanese
ug: ياپونچە

note: Type: select Choices
en: Kannada
ug: كانناداچە

note: Type: select Choices
en: Kazakh
ug: قازاقچە

note: Type: select Choices
en: Khmer
ug: كېخمېرچە

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
ug: قىرغىزچە

note: Type: select Choices
en: Korean
ug: كورېيەچە

note: Type: select Choices
en: Kurdish (F layout)
ug: كۇردچە(F جايلاشتۇرۇش)

note: Type: select Choices
en: Kurdish (Q layout)
ug: كۇردچە(Q جايلاشتۇرۇش)

note: Type: select Choices
en: Lao
ug: لائوسچە

note: Type: select Choices
en: Latin American
ug: لاتىن ئامېرىكا

note: Type: select Choices
en: Latvian
ug: لاتۋىيەچە

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
ug: لىتۋاچە

note: Type: select Choices
en: Macedonian
ug: ماكېدونچە

note: Type: select Choices
en: Malayalam
ug: مالايالامچە

note: Type: select Choices
en: Nepali
ug: نېپالچە

note: Type: select Choices
en: Northern Sami
ug: شىمالىي سامىچە

note: Type: select Choices
en: Norwegian
ug: نورۋېگچە

note: Type: select Choices
en: Persian
ug: پارىسچە

note: Type: select Choices
en: Polish
ug: پولەكچە

note: Type: select Choices
en: Portuguese
ug: پورتۇگالچە

note: Type: select Choices
en: Punjabi
ug: پەنجابچە

note: Type: select Choices
en: Romanian
ug: رۇمىنىيەچە

note: Type: select Choices
en: Russian
ug: رۇسچە

note: Type: select Choices
en: Serbian (Cyrillic)
ug: سېربچە (سلاۋىيان)

note: Type: select Choices
en: Sindhi
ug: سىندىچە

note: Type: select Choices
en: Sinhala
ug: سىنگالچە

note: Type: select Choices
en: Slovak
ug: سلوۋاكچە

note: Type: select Choices
en: Slovenian
ug: سلوۋىنچە

note: Type: select Choices
en: Spanish
ug: ئىسپانچە

note: Type: select Choices
en: Swedish
ug: شۋېدچە

note: Type: select Choices
en: Swiss French
ug: شىۋېتسىيە فىرانسۇزچە

note: Type: select Choices
en: Swiss German
ug: شىۋېتسىيە  گېرمانچە

note: Type: select Choices
en: Tajik
ug: تاجىكچە

note: Type: select Choices
en: Tamil
ug: تامىلچە

note: Type: select Choices
en: Telugu
ug: تېلۇگۇچە

note: Type: select Choices
en: Thai
ug: تايلاندچە

note: Type: select Choices
en: Tibetan
ug: تىبەتچە

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
ug: تۈركچە (F جايلاشتۇرۇش)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
ug: تۈركچە (Q جايلاشتۇرۇش)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
ug: ئۇكرائىنچە

note: Type: select Choices
en: Uyghur
ug: ئۇيغۇرچە

note: Type: select Choices
en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
ug: ئىشلىتىدىغان ھەرپتاختا خەرىتىسى:

note: Type: select Choices
en: WEP/Open Network
ug: WEP/ئوچۇق تور

note: Type: select Description
en: Type of wireless network:
ug: سىمسىز تور تىپى:

note: Type: select Description
en: Wireless networks are either managed or ad-hoc. If you use a real access point of some sort, your network is Managed. If another computer is your 'access point', then your network may be Ad-hoc.
ug: سىمسىز تور بەلكىم managed ياكى ad-hoc ئىككىدىن بىرى بولىدۇ. ئەگەر سىز مەلۇم رېئال ۋاقىتلىق كىرىش نۇقتىسىنى ئىشلەتكەن بولسىڭىز تورىڭىز managed. ئەگەر باشقا بىر كومپيۇتېرنى ئۇلىنىش نۇقتىسى قىلسىڭىز ئۇنداقتا سىزنىڭ تورىڭىز ad-hoc.

note: Type: text Description
en: Detecting link on ${interface}; please wait...
ug: ${interface} دىكى ئۇلانمىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ؛ سەل كۈتۈڭ…

note: Type: select Choices
en: enter information manually
ug: ئۇچۇرنى قولدا كىرگۈزۈڭ

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
ug: ئورناتقۇنىڭ بۆلەكلىرىنى چۈشۈر

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from CD
ug: ئورناتقۇ بۆلىكىنى CD-ROM دىن يۈكلە

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from removable media now?
ug: يۆتكىمە ۋاسىتىدىن قوزغاتقۇنى يۈكلەمسىز؟

note: Type: boolean Description
en: You probably need to load drivers from removable media before continuing with the installation. If you know that the install will work without extra drivers, you can skip this step.
ug: ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرۇشتىن ئىلگىرى، يۆتكىمە ۋاسىتىدىن قوزغاتقۇ يۈكلىشىڭىز زۆرۈر بولۇشى مۇمكىن. ئەگەر ئورنىتىش جەريانى باشقا قوزغاتقۇغا بىھاجەت بولسا بۇ قەدەمدىن ئاتلاپ كەتسىڭىز بولىدۇ.

note: Type: boolean Description
en: If you do need to load drivers, insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
ug: ئەگەر قوزغاتقۇ يۈكلەشكە ئېھتىياجلىق بولسىڭىز، داۋاملاشتۇرۇشتىن ئىلگىرى مۇناسىپ يۆتكىمە ۋاسىتە يەنى قوزغاتقۇ يۇمشاق دىسكا ياكى USB بارماق دىسكا قىستۇرۇڭ.

note: Type: text Description main-menu
en: Load drivers from removable media
ug: يۆتكىمە ۋاسىتىدىن قوزغاتقۇنى يۈكلە

note: Type: boolean Description
en: Unknown removable media. Try to load anyway?
ug: نامەلۇم يۆتكىمە ۋاسىتە. يۈكلەۋېرەمدۇ؟

note: Type: boolean Description
en: Detected removable media that is not a known driver media. Please make sure that the correct media is inserted. You can still continue if you have an unofficial removable media you want to use.
ug: بايقالغان يۆتكىمە ۋاسىتە مەلۇملۇق قوزغاتقۇچ ۋاسىتە ئەمەس. قوزغاتقۇچقا توغرا بولغان ۋاسىتە قىستۇرۇلغانلىقىنى جەزملەڭ. ئەگەر ئىگە تەرەپنىڭ بولمىغان يۆتكىمە ۋاسىتە ئىشلەتسىڭىز ئۇنداقتا يەنىلا داۋاملاشتۇرالايسىز.

note: Type: text Description
en: Please insert ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') first.
ug: ئاۋۋال ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') نى قىستۇرۇڭ.

note: Type: text Description
en: Due to dependencies between packages, drivers must be loaded in the correct order.
ug: بوغچىلار ئارىسىدا بېقىندىلىق مۇناسىۋىتى بولغانلىقتىن قوزغاتقۇ چوقۇم توغرا تەرتىپتە يۈكلىنىشى لازىم.

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from another removable media?
ug: باشقا يۆتكىمە ۋاسىتىدىن قوزغاتقۇنى يۈكلەمسىز؟

note: Type: boolean Description
en: To load additional drivers from another removable media, please insert the appropriate removable media, such as a driver floppy or USB stick before continuing.
ug: ئەگەر باشقا بىر يۆتكىمە ۋاسىتىدىن باشقا قوزغاتقۇنى يۈكلىمەكچى بولسىڭىز، داۋاملاشتۇرۇشتىن ئىلگىرى مۇناسىپ يۆتكىمە ۋاسىتە يەنى قوزغاتقۇ يۇمشاق دىسكا ياكى USB بارماق دىسكا قىستۇرۇڭ.

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
ug: بۇ رايوننىڭ تىپىك ئىشلىتىلىشى:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى قانداق ئىشلىتىشنى بەلگىلەڭ، ئورنىتىش پروگراممىسى مۇناسىپ ئىشلىتىش ئورنىغا قاراپ ھۆججەت سىستېما پارامېتىرىنى تەڭشەيدۇ.

note: Type: select Description
en: standard = standard parameters, news = one inode per 4KB block, largefile = one inode per megabyte, largefile4 = one inode per 4 megabytes.
ug: ئۆلچەملىك= ئۆلچەملىك پارامېتىر، news=ھەر بىر inode چوڭلۇقى4KB block، چوڭ ھۆججەت= ھەر بىر inode چوڭلۇقى M1، چوڭ ھۆججەت4= ھەر بىر inode چوڭلۇقى M4

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
ug: بۇ رايوننى قانداق ئىشلىتىدۇ:

note: Type: select Description
en: Tool to use to generate boot initrd:
ug: boot initrd ھاسىل قىلىشتا ئىشلىتىدىغان قورال:

note: Type: select Description
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
ug: تىزىملىكتە تاللاشقا بولىدىغان قوراللار كۆرسىتىلدى. ئەگەر قايسىسىنى تاللاشنى جەزملىيەلمىسىڭىز، كۆڭۈلدىكى تاللانمىنى ئىشلىتىڭ. ئەگەر سىستېمىڭىزنىڭ قوزغىلىشى مەغلۇپ بولسا، ئورنىتىشنى قايتا سىنىسىڭىز ياكى باشقا تاللانمىنى تاللىسىڭىز بولىدۇ.

note: Type: text Description Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
ug: تارقىتىش ئىمزاسىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
ug: يەرلىك غەزىنە ئاچقۇچىنى چۈشۈرۈش مەغلۇپ بولدى:

note: Type: select Description You should end this with a colon. A non-translatable variable follows with the mirror URL
en: The installer failed to download the public key used to sign the local repository at ${MIRROR}:
ug: ئورناتقۇچ ${MIRROR} دىن يەرلىك غەزىنىگە كىرىشتە ئىشلىتىدىغان ئاممىۋى ئاچقۇچنى چۈشۈرۈشتە مەغلۇپ بولدى:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
ug: بۇ توردىكى ياكى مۇلازىمېتىردىكى مەسىلە بولۇشى مۇمكىن. قايتا سىناڭ ياكى بۇ مەسىلىگە پىسەنت قىلماي داۋاملاشتۇرۇۋېرىڭ.

note: Type: select Description
en: The installer failed to access the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or ignore the problem and continue without all the packages from this mirror.
ug: ئورنىتىش پروگراممىسى تەسۋىر تور بېكىتىگە ئۇلىنالمىدى. بۇ تورىڭىزنىڭ مەسىلىسى ياكى تەسۋىر تور بېكىتىنىڭ خاتالىقى بولۇشى مۇمكىن. قايتا چۈشۈرۈشنى تاللىسىڭىز ياكى باشقا ئەينەك بېكەتنى تاللىسىڭىز بولىدۇ، ۋە ياكى بۇ مەسىلىنى ئېتىبارغا ئالماي بۇ ئەينەك بېكەتتىكى ھەر قانداق يۇمشاق دېتال بوغچىسىنى ئىشلەتمەي داۋاملاشتۇرۇڭ.

note: Type: text Description
en: Resume installation
ug: ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇر

note: Type: text Description
en: Choose "Continue" to really exit the shell and resume the installation; any processes still running in the shell will be aborted.
ug: «داۋاملاشتۇر» تاللانسا shell دىن چېكىنىپ ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرىدۇ؛ shell دا ئىجرا قىلىنىۋاتقان ھەر قانداق جەريان توختىتىلىدۇ.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users
en: Select and install software
ug: يۇمشاق دېتال تاللاپ ئورنىتىدۇ

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages
en: Setting up...
ug: تەڭشەك…

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages.
en: Upgrading software...
ug: يۇمشاق دېتالنىڭ نەشرنى ئۆرلىتىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens
en: Running tasksel...
ug: tasksel ئىجرا قىلىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff
en: Cleaning up...
ug: تازىلاۋاتىدۇ…

note: Type: text Description Main menu item
en: Download debconf preconfiguration file
ug: debconf ئالدىن سەپلىمە ھۆججەت چۈشۈر

note: Type: text Description Main menu item
en: Load debconf preconfiguration file
ug: debconf ئالدىن سەپلىمە ھۆججەت يۈكلە

note: Type: select Choices
en: Assemble RAID array
ug: يېڭى RAID تىزىقى

note: Type: select Choices
en: Do not use a root file system
ug: غول ھۆججەت سىستېمىسى ئىشلەتمە

note: Type: select Description
en: Rescue operations
ug: قۇتقۇزۇش مەشغۇلاتى

note: Type: multiselect Choices
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from an installer ISO
ug: ئورناتقۇ ISO تەسۋىرىدىن ئورناتقۇ بۆلەكلىرىنى يۈكلە

note: Type: error Description
en: Failed to mount the floppy
ug: يۇمشاق دىسكىنى ئېگەرلىيەلمىدى

note: Type: error Description
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
ug: يۇمشاق دىسكا قوزغاتقۇچ ئۈسكۈنىسىنى تاپالمىغان ياكى قوزغاتقۇچقا فورماتلانغان يۇمشاق دىسكا قىستۇرۇلمىغان.

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
ug: Debian نى ئورنىتىش باش تىزىملىكى

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
ug: ئورنىتىشنىڭ كېيىنكى قەدىمىنى تاللاڭ:

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
ug: shell ئىجرا قىل

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
ug: ئورنىتىشتىن چېكىن

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
ug: بۆلەكلەرنى خەتلەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
ug: قوشۇمچە بۆلەكلەرنى يۈكلەۋاتىدۇ

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
ug: ${PACKAGE} قوبۇللاۋاتىدۇ

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
ug: ${PACKAGE} سەپلەۋاتىدۇ

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
ug: تىل تاللا

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
ug: تىل تەڭشىكىنى ساقلاۋاتىدۇ…

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
ug: تىل تاللا

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
ug: ئورنىڭىزنى تاللاڭ

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
ug: يەرلەشتۈرۈشنى سەپلەش

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
ug: تىلنى تاللىغىلى بولمايدۇ

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
ug: بۇ نۇقتىدا ئورنىتىش پروگراممىسىنىڭ تىلىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ، ئەمما دۆلەت ياكى يەرلەشتۈرۈش تەڭشىكىنى يەنىلا ئۆزگەرتەلەيسىز.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
ug: ئەگەر باشقا تىلنى تاللىسىڭىز، بۇ ئورنىتىشنى توختىتىپ، ئورنىتىش پروگراممىسىنى قايتا قوزغىتىڭ.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
ug: تاللىغان تىلدا ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
ug: تاللىغان تىلنىڭ ئورنىتىش پروگراممىسى تولۇق تەرجىمە قىلىنمىغان.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
ug: ئورنىتىش پروگراممىسىنىڭ تاللىغان تىلدىكى تەرجىمىسى تېخى تولۇق تاماملانمىغان.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
ug: بۇنداق بولغاندا بەزى سۆزلەشكۈلەر ئىنگلىزچە كۆرۈنۈشى مۇمكىن.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
ug: ئەگەر سىز كۆڭۈلدىكى ئورنىتىشتىن باشقا مەشغۇلات ئېلىپ بارسىڭىز، قىسمەن سۆزلەشكۈ ئىنگلىزچە كۆرۈنۈشى مۇمكىن.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
ug: ئەگەر سىز تاللىغان تىلدا ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرسىڭىز، كۆپ قىسىم سۆزلەشكۈ توغرا كۆرۈنىدۇ، ئەمما قىسمەن مەزمۇن ئىنگلىزچە كۆرۈنۈشى مۇمكىن، بولۇپمۇ سىز تېخىمۇ ئالىي ئورنىتىش پروگرامما تەڭشەكلىرىنى تاللىغاندا.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
ug: ئەگەر سىز تاللىغان تىلدا ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرسىڭىز، ئادەتتىكى ئەھۋالدا سۆزلەشكۈ نورمال كۆرۈنىدۇ، ئەمما يەنىلا بىر قىسىم مەزمۇن ئىنگلىزچە كۆرۈنۈش ئەھۋالى كۆرۈلۈشى مۇمكىن، بولۇپمۇ سىز ئورنىتىش پروگراممىسىنىڭ ئالىي تەڭشەكلىرىنى ئىشلەتكەندە شۇنداق بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
ug: تاللىغان تىلغا تەرجىمە قىلىنمىغان سۆزلەشكۈگە يولۇقۇش ئېھتىماللىقىڭىز يوق دېيەرلىك، ئەمما پۈتۈنلەي يوققا چىقىرىۋېتىشكىمۇ بولمايدۇ.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
ug: ئەگەر زاپاس تىلنى چۈشەنمىسىڭىز، باشقا بىر تىلنى تاللاڭ ياكى ئورنىتىش پروگراممىسىنى توختىتىڭ.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
ug: داۋاملاشتۇرماسلىقنى تاللىسىڭىز، باشقا تىلنى تاللىيالايسىز ياكى ئورنىتىش پروگراممىسىنى توختىتالايسىز.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
ug: باشقا

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
ug: دۆلەت، تېررىتورىيە ياكى رايون:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
ug: قۇرۇقلۇق ياكى رايون:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
ug: سىز تاللىغان ئورۇن ۋاقىت رايونى ۋە باشقا مەسىلەن، سىستېما رايون ئورنىنى تەڭشەشتە ئىشلىتىلىدۇ. ئادەتتە بۇ سىز تۇرۇشلۇق دۆلەتنى كۆرسىتىدۇ.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
ug: بۇ سىز تاللىغان تىل ئاساسىدىكى ئورۇنلارنىڭ قىسقا تىزىملىكى. ئەگەر سىزنىڭ ئورنىڭىز تىزىملىكتە كۆرسىتىلمىگەن بولسا «باشقا»نى تاللاڭ.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
ug: ئورنىڭىز تۇرۇشلۇق قىتئە ياكى رايوننى تاللاڭ.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
ug: تىزىلغان ئورۇنلارنىڭ تەۋەلىكى: %s. ئەگەر ئورنىڭىز كۆرسىتىلمىگەن بولسا <قايت> تاللانمىنى ئىشلىتىپ باشقا بىر قىتئە ياكى ئورۇننى تاللاڭ.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
ug: كۆڭۈلدىكى ئورۇن تەڭشىكىگە ئاساسەن تاللانغان دۆلەت:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
ug: سىز تاللىغان دۆلەت ۋە تىلغا ئورۇن ئېنىقلىمىسى بېرىلمىگەن. ھازىر تاللىغان تىلىڭىزغا ئىشلەتكىلى بولىدىغان مايىللىقنى تاللىيالايسىز. ئىككىنچى ئىستوندا ئىشلىتىدىغان ئورۇن تىزىلىدۇ.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
ug: سىز تاللىغان تىلغا كۆپ ئورۇن ئېنىقلىمىسى بېرىلمىگەن. ھازىر تاللىغان تىلىڭىزغا ئىشلەتكىلى بولىدىغان مايىللىقنى تاللىيالايسىز. ئىككىنچى ئىستوندا ئىشلىتىدىغان ئورۇن تىزىلىدۇ.

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
ug: ھەرپتاختا سەپلىمىسى

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
ug: باشقا

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
ug: ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇلۇشى تەۋە دۆلەت:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
ug: ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇلۇشى ھەر قايسى دۆلەتلەردە ئوخشاش ئەمەس، ھەتتا بەزى دۆلەتلەردە كۆپ ئۇچرايدىغان بىر قانچە خىل ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇلۇشى بولۇشى مۇمكىن. بۇ كومپيۇتېردىكى ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇلۇشى تەۋە دۆلەتنى تاللاڭ.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
ug: ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇلۇشى:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
ug: بۇ ماشىنىنىڭ ھەرپتاختىسى ماس كېلىدىغان جايلاشتۇرۇشنى تاللاڭ.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Caps Lock
ug: CapsLock

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
ug: ئوڭ Alt (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
ug: ئوڭ Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
ug: ئوڭ Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
ug: ئوڭ  Logo كۇنۇپكا

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
ug: تىزىملىك كۇنۇپكا

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
ug: سول Control + سول Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
ug: سول Alt

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
ug: سول Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
ug: سول Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
ug: سول Logo كۇنۇپكا

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
ug: Scroll Lock كۇنۇپكا

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
ug: ئالماشتۇرما

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
ug: لاتىنچە بىلەن خەلقئارا كىرگۈزۈش ھالىتىنى ئالماشتۇرۇش ئۇسۇلى:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
ug: ھەرپتاختىڭىزنى دۆلەتلىك جايلاشتۇرۇش بىلەن ئۆلچەملىك لاتىنچە جايلاشتۇرۇش ئارىسىدا ئالماشتۇرۇش ئۇسۇلىغا موھتاج بولىسىز.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
ug: ئوڭ تەرەپتىكى Alt ياكى Caps Lock كۆپىنچە ھاللاردا ئىنسان بەدەن قۇرۇلمىسى سەۋەبلىرىدىن تاللىنىلىدۇ (كېيىنكى ئەھۋالدا، نورمال Caps ئالماشتۇرۇش مەشغۇلاتىنى Shift+Caps Lock كۇنۇپكا بىرىكمىسى ئارقىلىق ئېلىپ بېرىڭ). Alt+Shift مۇ كۆپ ئۇچرايدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى؛ ئەمما بۇ كۇنۇپكا بىرىكمىسى Emacs ۋە باشقا ئۇنىڭغا ئالاھىدە ئېھتىياجى بار پروگراممىلاردا ئۆزىنىڭ ئادەتتىكى ئىقتىدارىدىن مەھرۇم بولىدۇ.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
ug: كۆرسىتىلگەن كۇنۇپكىلارنىڭ ھەممىسى بارلىق كۇنۇپكا تاختىلىرىدا بار بولۇشى ناتايىن.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
ug: قاتتىق دېتالدىن CD-ROM قوزغاتقۇچ بايقالدى

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning CD-ROM
ug: CD-ROM نى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
ug: ${DIR} نى تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
ug: CD-ROM نى ئېگەرسىزلەپ چىقىرىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
ug: تور قاتتىق دېتالىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect network hardware
ug: تور قاتتىق دېتالىنى تەكشۈر

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Detect disks
ug: دىسكا تەكشۈر

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
ug: دىسكا ۋە باشقا قاتتىق دېتاللارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
ug: قاتتىق دېتال تەكشۈرۈۋاتىدۇ، سەل كۈتۈڭ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
ug: '${CARDNAME}' ئۈچۈن '${MODULE}' بۆلىكى يۈكلەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
ug: PC كارتا مۇلازىمىتىنى قوزغىتىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
ug: قاتتىق دېتال دەسلەپلەشتۈرۈشنى كۈتۈۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
ug: مۇقىم دېتال تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
ug: تورنى ئۆزلۈكىدىن تەڭشەمدۇ؟

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
ug: ھەممە ئۇچۇرنى قولدا كىرگۈزۈپ تورنى سەپلىيەلەيسىز ياكى DHCP (ياكى كۆپ خىل IPv6 ئەمەلىي ئۇسۇلى)نى ئىشلىتىپ تور تەڭشىكىنى ئۆزلۈكىدىن بايقىيالايسىز. ئەگەر ئۆزلۈكىدىن سەپلەشنى تاللىغان بولسىڭىز ئەمما ئورناتقۇچ توردىكى مۇلازىمېتىردىن تور تەڭشىكىگە ئېرىشەلمىگەن بولسا سىناپ مەغلۇپ بولغاندىن كېيىن، سىزنىڭ تور سەپلىمىسىنى قولدا كىرگۈزۈش پۈرسىتىڭىز بار.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
ug: دائىرە ئاتى:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
ug: دائىرە ئاتى ئىنتېرنېت ئادرېسىڭىزنىڭ بىر قىسمى بولۇپ ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنىڭ كەينىگە قوشۇلىدۇ. ئۇ ئادەتتە .com، .net، .edu ياكى .org بىلەن ئاخىرلىشىدۇ. ئەگەر سىز ئىچكى توردىن بىرنى سەپلەۋاتقان بولسىڭىز، خالىغان بىرنى يېزىپ قويسىڭىز بولىدۇ ئەمما سىز ئىشلىتىۋاتقان كومپيۇتېر دائىرە ئاتىنىڭ ئوخشاشلىقىغا كاپالەتلىك قىلىڭ.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
ug: ئات مۇلازىمەت ئادرېسى:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
ug: ئىسىم مۇلازىمېتىرى توردا ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنى ئىزدەشكە ئىشلىتىلىدۇ. ئاز دېگەندە ئۈچ ئىسىم مۇلازىمېتىرىنىڭ IP ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ (ئاساسىي ئاپپارات ئاتى ئەمەس)، بوش ئورۇن بىلەن ئايرىڭ، چېكىتلىك پەش ئىشلەتمەڭ. تىزىملىكتىكى بىرىنچى مۇلازىمېتىر ئالدى بىلەن سۈرۈشتۈرۈلىدۇ. ئەگەر ھېچقانداق سىم مۇلازىمېتىرى ئىشلەتمەيدىغان بولسىڭىز بوش قالدۇرۇڭ.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
ug: ئاساسىي تور ئارايۈزى:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
ug: سىستېمىڭىزدا كۆپ تور ئېغىزى باركەن ئورنىتىش جەريانىدا ئۇنىڭ ئىچىدىن ئاساسلىق ئېغىزدىن بىرنى تاللاڭ. ئەگەر مۇمكىن بولسا ئورنىتىش پروگراممىسى بىرىنچى ئۇلانغان تور ئېغىزىنى تاللايدۇ.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
ug: ${iface} نىڭ سىمسىز ESSID

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان سىمسىز تورنى ئىزدەش مەغلۇپ بولدى.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
ug: ${iface} سىمسىز تور ئېغىزى، ${iface} غا ئىشلەتمەكچى بولغان سىمسىز تور ئاتى (ESSID) نى كىرگۈزۈڭ. ئەگەر خالىغان ئىشلەتكىلى بولىدىغان تورنى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز ئۇنداقتا بۇ جاينى بوش قالدۇرۇڭ.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
ug: بۇنىڭغا بىر ئاز ۋاقىت كېتىشى مۇمكىن.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
ug: بۇ سىستېمىنىڭ ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
ug: ئاساسىي ئاپپارات ئاتى توردا سىستېمىڭىزنى ئىپادىلەيدىغان بىر سۆز. ئەگەر ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنى بىلمىسىڭىز تور باشقۇرغۇچىدىن سوراڭ. ئەگەر ئىچكى تورنى تەڭشەۋاتقان بولسىڭىز خالىغان ئىسىمدىن بىرنى يازسىڭىز بولىدۇ.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
ug: تور تەڭشىكىنى ساقلاۋاتىدۇ…

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure the network
ug: تور سەپلەيدۇ

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
ug: ${essid_list} دىكى ESSID نى قولدا كىرگۈزۈڭ

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
ug: سىمسىز تور:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
ug: ئورنىتىش جەريانىدا ئىشلىتىدىغان سىسمسىز تورنى تاللاڭ.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
ug: DHCP ئاساسىي ئاپپارات ئاتى:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
ug: سىز DHCP ئاساسىي ئاپپارات ئاتىدىن بىرنى تەمىنلىشىڭىز لازىم. ئەگەر ئىشلەتكىنىڭىز cable modem بولسا ھېساباتتىن بىرنى بەلگىلىشىڭىز لازىم.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
ug: زور كۆپچىلىك ئىشلەتكۈچىلەر بۇ جاينى بوش قالدۇرىدۇ.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
ug: DHCP ئارقىلىق تورنى سەپلەۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
ug: تورنى ئۆزلۈكىدىن تەڭشەش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
ug: تورنى ئۆزلۈكىدىن تەڭشەشنى قايتا سىنا

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
ug: DHCP ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنى ئىشلىتىپ تورنى ئۆزلۈكىدىن تەڭشەشنى قايتا سىنايدۇ

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
ug: تورنى قولدا سەپلەش

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
ug: تورنى ھازىر سەپلىمە

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
ug: تور سەپلەش ئۇسۇلى:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
ug: بۇ يەردە DHCP تورنى ئۆزلۈكىدىن سەپلەشنى قايتا سىنىيالايسىز (ئەگەر DHCP مۇلازىمېتىرىڭىز ئۇزۇن ۋاقىت ئىنكاس قايتۇرمىسا، قايتا بىر سىناپ باقسىڭىز مۇۋەپپەقىيەتلىك بولۇشى مۇمكىن) ياكى تورنى ئۆزىڭىز سەپلىسىڭىزمۇ بولىدۇ. ئۇنىڭدىن سىرت، بەزى DHCP مۇلازىمېتىر خېرىدار كومپيۇتېرىنىڭ DHCP ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنى يوللىشىنى تەلەپ قىلىدۇ، شۇڭلاشقا DHCP تورىنى ئۆزلۈكىدىن سەپلەشنى قايتا سىنىغاندا مۇشۇنداق ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنى تەمىنلەڭ.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
ug: تورنى ئۆزلۈكىدىن سەپلەش مەغلۇپ بولدى

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
ug: تورىڭىز DHCP كېلىشىمىنى ئىشلەتمىگەندەك تۇرىدۇ، بەلكىم DHCP مۇلازىمېتىرىڭىزنىڭ ئىنكاسى بەك ئاستا ياكى تور ئۈسكۈنىڭىز نورمال خىزمەت قىلمىغان بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
ug: سىمسىز تورنى قايتا تەڭشەش

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
ug: IP ئادرېس:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
ug: بۇ IP ئادرېس كومپيۇتېرىڭىزغا بىردىنبىردۇر ۋە تۆۋەندىكىدەك بولۇشى مۇمكىن:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
ug: * چېكىت بىلەن ئايرىلغان تۆت سان (IPv4);
    * قوش چېكىت بىلەن ئايرىلغان ئون ئالتىلىك سىستېمىدىكى ھەرپ بۆلەكلىرى (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
ug: سىز يەنە CIDR تور ماسكىسىنى قوشالايسىز ("/24" غا ئوخشاش).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
ug: ئەگەر بۇ جايغا قانداق مەزمۇن كىرگۈزۈشنى بىلمىسىڭىز، تور باشقۇرغۇچىڭىزدىن سۈرۈشتۈرۈڭ.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
ug: تور نىقابلاش كودى:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
ug: تور ماسكىسى قايسى كومپيۇتېرلارنىڭ تورىڭىزدا ئىكەنلىكىنى جەزملەيدۇ. ئەگەر ماسكا قىممىتىنى بىلمىسىڭىز، تور باشقۇرغۇچىدىن سۈرۈشتۈرۈڭ. نىقابلاش كودى چېكىت بىلەن ئايرىلغان تۆت گۇرۇپپا ساندىن تەشكىل تاپىدۇ.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
ug: تور ئۆتكىلى:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
ug: تور ئۆتكىلى يول تاللىغۇچنىڭ IP ئادرېسىنى كۆرسىتىدۇ (چېكىت بىلەن ئايرىلغان تۆت گۇرۇپپا سان)، كۆڭۈلدىكى يول تاللىغۇچ دەپمۇ ئاتىلىدۇ. تارماق توردىن باشقا بارلىق ئالاقە (مەسىلەن، ئىنتېرنېتنى زىيارەت قىلىش) نىڭ ھەممىسى ئۇنىڭدىن ئۆتىدۇ. بەزى ناھايىتى ئاز ئۇچرايدىغان ئەھۋالدا، يول تاللىغۇچنى ئىشلەتمەسلىكىڭىز مۇمكىن؛ بۇ چاغدا بوش قالدۇرسىڭىزلا بولىدۇ. ئەگەر بۇ سوئالغا قانداق جاۋاب بېرىشنى بىلمىسىڭىز تور باشقۇرغۇچىدىن سۈرۈشتۈرۈڭ.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
ug: بۇ ئۇچۇرلار توغرىمۇ؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
ug: نۆۋەتتە سەپلەنگەن تور پارامېتىرلىرى:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
ug:  ئېغىز     = ${interface}
    ئادرېس IP     = ${ipaddress}
     تور ماسكىسى       = ${netmask}
     تور ئۆتكىلى       = ${gateway}
     نۇقتىدىن نۇقتا   = ${pointopoint}
     دائىرە ئاتى مۇلازىمېتىرى   = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package :sl1:
en: Configure a network using static addressing
ug: مۇقىم ئادرېس ئىشلىتىپ تور تەڭشەش

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
ug: Debian بوغچىسى تەسۋىر مۇلازىمېتىرىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
ug: تارقىتىلغان ھۆججەتلەرنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ…

note: Type: text Description main-menu :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
ug: Debian بوغچىسىنىڭ تەسۋىرىدىن بىرنى تاللاڭ

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in http:
en: US[ Default value for http]
ug: US

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
ug: Debian بوغچىسىنىڭ تەسۋىرى بار دۆلەت:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
ug: بۇ تەڭشەكنىڭ مەقسىتى سىزگە ئەڭ يېقىن Debian تەسۋىرنى تېپىش-- دىققەت، قوشنا دۆلىتىڭىز ھەتتا ئۆزىڭىزنىڭ دۆلىتى ئەڭ ياخشى تاللىشىڭىز بولماسلىقى مۇمكىن.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
ug: Debian بوغچىسىنىڭ تەسۋىرى:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
ug: Debian بوغچا تەسۋىرىدىن بىرنى تاللاڭ.  ئەگەر قايسى تەسۋىرنىڭ سىز بىلەن بولغان ئۇلىنىشىنىڭ ئەڭ ياخشى ئىكەنلىكىنى بىلمىسىڭىز دۆلىتىڭىزدىكى ياكى رايونىڭىزدىكى تەسۋىرنى تاللاڭ.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
ug: ئادەتتە ftp.<دۆلەت كودىڭىز>.debian.org نىسبەتەن ياخشى تاللىشىڭىز.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
ug: Debian بوغچىسىنىڭ تەسۋىرى بار مۇلازىمېتىر ئاتى:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
ug: Debian تەسۋىرىنى چۈشۈرىدىغان ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
ug: سىز ئۆلچەملىك [ئېغىز]:[كومپيۇتېر ئاتى] شەكلىنى يەنە باشقىسىغا ئالماشتۇرۇشقا بولىدۇ.

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
ug: HTTP ۋاكالەتچى ئۇچۇرى (يوق بولسا بوش قالدۇرۇڭ):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
ug: ئەگەر HTTP ۋاكالەتچى ئىشلىتىپ سىرتقى تورغا ئۇلانسىڭىز، بۇ جايدا ۋاكالەتچى ئۇچۇرىنى كىرگۈزۈڭ. بولمىسا بوش قالدۇرۇڭ.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر ئۇچۇرى"http://[[user][:pass]@]host[:port]/"شەكلىدە بولىدۇ

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Choices These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl
en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
ug: دىسكىنى رايونغا ئايرىغۇچنى قوزغىتىۋاتىدۇ

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-#
en: Please wait...
ug: ساقلاپ تۇرۇڭ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
ug: دىسكا تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
ug: بۇ نۆۋەتتە سەپلەنگەن رايون ۋە ئېگەرلەش نۇقتا ھەققىدىكى ئۇچۇرلار. رايوندىن بىرنى تاللاپ ئۇنىڭ تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىڭ (ھۆججەت سىستېمىسى، يۈكلەش نۇقتىسى قاتارلىق) ياكى بىكار بوشلۇقتىن بىرنى تاللاپ يېڭى رايون قۇرۇڭ ۋە ياكى ئۈسكۈنىدىن بىرنى تاللاپ رايونغا ئايرىش جەدۋىلىنى دەسلەپلەشتۈرۈڭ.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
ug: ئۆزگەرتىشنى دىسكىغا ساقلامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
ug: ئەگەر داۋاملاشتۇرسىڭىز، تۆۋەندە كۆرسىتىلگەن ئۆزگەرتىش مەزمۇنى دىسكىغا يېزىلىدۇ. ئۇنداق بولمىسا يەنىمۇ ئىلگىرىلەپ ئۆزىڭىز مەشغۇلات قىلىپ ئۆزگەرتەلەيسىز.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: ھەر قانداق ئۆچۈرۈلگەن ۋە فورماتلانماقچى بولغان رايوندىكى سانلىق مەلۇماتلارنىڭ ھەممىسى ئۆچۈرۈلىدۇ.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
ug: رايون فورماتلىنىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
ug: بىر تەرەپ قىلىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
ug: رايونغا ئايرىش ۋە ئۆزگەرتىشنى دىسكىغا يېزىش تامام

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
ug: رايون ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
ug: ئەركىن بوشلۇق

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدىغان

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
ug: ئاساسلىق(primary)

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
ug: لوگىكىلىق

note: Type: text Description "primary or logical".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: pri/log
ug: ئاساسلىق/لوگىكىلىق

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
ug: ATA%s، رايون #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda) :sl1:
en: IDE%s master (%s)
ug: IDE%s ئاساسىي (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd) :sl1:
en: IDE%s slave (%s)
ug: IDE%s قوشۇمچە (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
ug: IDE%s ئاساسىي دىسكا، #%s رايون (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
ug: IDE%s قوشۇمچە دىسكا، #%s رايون (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
ug: SCSI%s (%s,%s,%s)، #%s رايون (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
ug: SCSI%s، رايون #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
ug: بۇ تىزىملىكتىن ۋاز كەچ

note: Type: text Description Main menu entry :sl1:
en: Partition disks
ug: دىسكىنى رايونغا ئايرىش

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
ug: يېڭى رايوننى ھېسابلاۋاتىدۇ…

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
ug: رايونغا ئايرىش ئۇسۇلى:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
ug: ئورنىتىش پروگراممىسى ھەر خىل ئۆلچەملىك لايىھىلەرنى ئىشلىتىپ دىسكىنى رايونلارغا ئايرىشقا يېتەكچىلىك قىلىدۇ. ئەگەر ياقتۇرسىڭىز، ئۆزىڭىز مەشغۇلات قىلسىڭىزمۇ بولىدۇ. ئەگەر رايونغا ئايرىش يېتەكچىسىنى ئىشلەتسىڭىز، سەل تۇرۇپ رايون تەڭشەك نەتىجىسىنى تەكشۈرۈش ۋە ئۆزگەرتىش پۇرسىتىمۇ بار.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
ug: ئەگەر رايونغا ئايرىش يېتەكچىسى تاللاپ پۈتۈن قاتتىق دىسكىنى رايونغا ئايرىشقا ئىشلەتسىڭىز، كېيىنكى قەدەمدە قايسى دىسكىنى ئىشلىتىدىغانلىقىڭىزنى سورايدۇ.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
ug: رايونغا ئايرىش لايىھىسى:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
ug: رايونغا ئايرىش تاللاندى:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
ug: دىسكىنى ئوخشاش بولمىغان كۆپ خىل لايىھە بويىچە رايونغا ئايرىشقا بولىدۇ. ئەگەر جەزملىيەلمىسىڭىز، بىرىنچى لايىھىنى تاللاڭ.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
ug: رايونغا ئايرىش يېتەكچىسى

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
ug: يېتەكچى - ئەڭ چوڭ ئەركىن بوشلۇقنى ئىشلەت

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
ug: يېتەكچى - پۈتۈن دىسكىنى ئىشلەت

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
ug: رايونغا ئايرىيدىغان دىسكىنى تاللاڭ:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
ug: دىققەت سىز تاللىغان دىسكىدىكى بارلىق سانلىق مەلۇماتلار ئۆچۈرۈلىدۇ، ئەمما سىزنىڭ مۇشۇ ئۆزگەرتىشلەرنى جەزملەش پۇرسىتىڭىز بار.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
ug: قولدا

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
ug: ئەركىن بوشلۇقنى ئۆزلۈكىدىن رايونغا ئايرىش

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
ug: بارلىق ھۆججەتنى بىر رايوندا قويۇش(يېڭى ئىشلەتكۈچىلەرگە تەۋسىيە قىلىنىدۇ)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
ug: /home  نى ئايرىم رايونغا قويۇش

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
ug: /home، /var ۋە /tmp لارنى ئايرىم-ئايرىم رايونغا قويۇش

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
ug: ئىشلەتمىگەن

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
ug: فورماتلا

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
ug: ساقلاپ قال

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
ug: يېڭى دىسكا رايون تەقسىمات جەدۋىلىنى ھېسابلاۋاتىدۇ…

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
ug: بېشى

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
ug: تامام

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
ug: يېڭى رايوننىڭ ئورنى:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
ug: سىز قۇرماقچى بولغان يېڭى رايوننىڭ باشلىنىش ياكى ئاياغلىشىش ئورنىنى ئىشلەتكىلى بولىدىغان بوشلۇقتىن تاللاڭ.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
ug: ئاساسىي

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
ug: لوگىكىلىق

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
ug: يېڭى رايوننىڭ تىپى:

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ug: ${DEVICE} ئۈسكۈنىسىدىكى #${PARTITION} رايوندىكى ${TYPE} ھۆججەت سىستېمىسىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ug: ${DEVICE} ئۈسكۈنىسىدىكى #${PARTITION} رايوندىكى ${TYPE} swap بوشلۇقىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ug: ${DEVICE} ئۈسكۈنىسىدىكى #${PARTITION} رايوندىكى ${TYPE} ھۆججەت سىستېمىسىنى قۇرۇۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ug: ${DEVICE} ئۈسكۈنىسىدىكى #${PARTITION} رايوندىكى ${TYPE} ھۆججەت سىستېمىسىنى قۇرۇۋاتىدۇ، رايون ${MOUNT_POINT} غا يۈكلىنىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ug: ${DEVICE} ئۈسكۈنىسىدىكى #${PARTITION} رايوندىكى swap بوشلۇقىنى فورماتلاۋاتىدۇ…

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
ug: رايونغا ئايرىش ياردىمى

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
ug: دىسكىنى رايونغا ئايرىش يېڭى سىستېمىڭىزنى ئورنىتىشقا لازىملىق بوشلۇق قۇرۇش ئۈچۈندۇر. قايسى رايونلارنىڭ ئورنىتىشقا ئىشلىتىلىدىغانلىقىنى تاللايسىز.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
ug: رايون قۇرىدىغان ئەركىن بوشلۇقنى تاللاڭ.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
ug: تاللىغان ئۈسكۈنىدىكى بارلىق رايوننى ئۆچۈرۈپ، يېڭىدىن قۇرۇق رايون تەقسىمات جەدۋىلى قۇرىدۇ.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
ug: رايوندىن بىرنى تاللاپ ئۇنى ئۆچۈرۈش ياكى قانداق ئىشلىتىشنى بەلگىلەڭ. سىز ئاز دېگەندە بىر رايوننى ھۆججەت سىستېمىسىنى قويۇشقا ئىشلىتىسىز (ئۇنىڭ ئېگەرلەش نۇقتىسى /).  كۆپ كىشىلەر يەنە بىر swap بوشلۇقى بەلگىلەشنى زۆرۈر دەپ قارايدۇ. swap بوشلۇقى مەشغۇلات سىستېمىسى قايتا-قايتا ئوقۇپ يازىدىغان بىر بۆلەك بوشلۇق بولۇپ، سىستېمىدىكى دىسكىنى  «مەۋھۇم ئەسلەك» سۈپىتىدە ئىشلىتىشىگە يول قويىدۇ.

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
ug: ئەگەر رايون ئاللىقاچان فورماتلانغان بولسا رايوندا بار بولغان سانلىق مەلۇماتلارنى ساقلاپ قېلىپ ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ. بۇ رايونلارغا ئاساسىي رايون تىزىملىكىدە "${KEEP}" بەلگىسى قويۇلىدۇ.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
ug: ئادەتتىكى ئەھۋالدا يېڭى ھۆججەت سىستېمىسى قۇرۇپ فورماتلاشنى ئۈمىد قىلىسىز. دىققەت: رايوندىكى بارلىق سانلىق مەلۇماتلار ئەسلىگە كەلتۈرۈلمەيدىغان ھالدا ئۆچۈرۈلىدۇ. ئەگەر فورماتلانغان رايوننى قايتىدىن فورماتلىماقچى بولسىڭىز، ئاساسىي رايونغا ئايرىش تىزىملىكىدە "${DESTROY}" بەلگە سېلىنىدۇ. ئۇنداق بولمىسا "${FORMAT}" بەلگىسى سېلىنىدۇ.

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
ug: يېڭى سىستېمىڭىزنىڭ قوزغىلالىشى ئۈچۈن، قوزغىتىشنى يېتەكلەش پروگراممىسىدىن بىرنى ئىشلىتىشىڭىز لازىم. ئۇ بىرىنچى قاتتىق دىسكىنىڭ باش يېتەكلەش خاتىرىسى (MBR)غا ئورنىتىلسا ياكى مەلۇم رايونغا ئورنىتىلسىمۇ بولىدۇ، باشقا رايوندىن قوزغالسا ئۇنداقتا سىز شۇ رايونغا قوزغىلىش بەلگىسى بەلگىلىشىڭىز لازىم. ئاساسىي رايون تىزىملىكىدە بۇ رايون "${BOOTABLE}" قىلىپ بەلگە قويۇلىدۇ.

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
ug: ۋاقىت رايونىنى ساقلاۋاتىدۇ...

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure the clock
ug: سائەت سەپلىمىسى

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
ug: سىستېما ۋاقتىڭىزنى UTC قىلىپ بەلگىلەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
ug: سىستېما ۋاقتى ئادەتتە ئۇنىۋېرسال دۇنيا ۋاقتىغا تەڭشىلىدۇ(UTC). مەشغۇلات سىستېمىسى سىز تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىغا ئاساسەن سىستېما ۋاقتىنى يەرلىك ۋاقىتقا ئالماشتۇرىدۇ. سىزنىڭ سىستېما ۋاقتىنى يەرلىك ۋاقىتقا تەڭشەيدىغان باشقا بىر مەشغۇلات سىستېمىڭىز بولمىسىلا،  بۇ تەڭشەك تەۋسىيە قىلىنىدۇ.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
ug: سائەت تەڭشىكىنى سەپلەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
ug: سائەت تەڭشەۋاتىدۇ

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
ug: تور ۋاقىت مۇلازىمېتىرىدىن ۋاقىت ئوقۇۋاتىدۇ…

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
ug: قاتتىق دېتال سائىتىنى تەڭشەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
ug: ئاساسىي سىستېما ئورنىتىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
ug: ئاساسىي سىستېمىنى ئورنىتىۋاتىدۇ

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
ug: ${SCRIPT} ئىجرا قىلىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
ug: ئاساسىي سىستېمىنى تەڭشەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
ug: APT مەنبەسىنى سەپلەۋاتىدۇ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
ug: ئىشلىتىشكە بولىدىغان بوغچا تىزىملىكىنى يېڭىلاۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
ug: قوشۇمچە بوغچىنى ئورنىتىۋاتىدۇ...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
ug: قوشۇمچە بوغچىنى ئورنىتىۋاتىدۇ - ${SUBST0} نى قوبۇللاپ ئورنىتىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
ug: ئاساسىي سىستېمىنى ئورنات

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
ug: تارقىتىش ھۆججىتىگە ئېرىشىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
ug: تارقىتىش ھۆججىتىنىڭ ئىمزاسىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
ug: بوغچا چوڭلۇقىنى ئىزدەۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
ug: بوغچا ھۆججەتلىرىگە ئېرىشىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
ug: بوغچا ھۆججىتىگە ئېرىشىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
ug: بوغچىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
ug: بوغچىنى يېشىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
ug: غوللۇق بوغچىنى ئورنىتىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
ug: زۆرۈر بوغچىنى يېشىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
ug: زۆرۈر بوغچىنى سەپلەۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
ug: ئاساسىي سىستېمىنى يېشىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
ug: ئاساسىي سىستېمىنى سەپلەۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
ug: دەلىللەۋاتقىنى ${SUBST0} ...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
ug: ئىزدەۋاتقىنى ${SUBST0} ...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
ug: يېيىۋاتقىنى ${SUBST0} ...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
ug: يېشىۋاتقىنى ${SUBST0} ...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
ug: سەپلەۋاتقىنى ${SUBST0} ...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
ug: ئىناۋەتلىك تارقىتىش ئىمزاسى (key id ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
ug: ئاساسىي يۇمشاق دېتال بوغچىسىنىڭ بېقىنىش مۇناسىۋىتىنى ھەل قىلىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
ug: قوشۇمچە ئاساسىي يۇمشاق دېتال بېقىنىش مۇناسىۋىتىنى تاپتى: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
ug: قوشۇمچە زۆرۈر بولغان ئاساسىي يۇمشاق دېتال بېقىنىش مۇناسىۋىتىنى تاپتى: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
ug: زۆرۈر تۈرلەردە بولۇشقا تېگىشلىك يۇمشاق دېتال بوغچىسىنى تاپتى: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
ug: زۆرۈر يۇمشاق دېتال بوغچىسىنىڭ بېقىنىش مۇناسىۋىتىنى ھەل قىلىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
ug: تەكشۈرۈۋاتقىنى ${SUBST1} نىڭدىكى ${SUBST0} بۆلەك…

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
ug: غوللۇق بوغچىنى ئورنىتىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
ug: زۆرۈر بوغچىنى يېشىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
ug: زۆرۈر بوغچىنى سەپلەۋاتىدۇ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
ug: ئاساسىي بوغچىنى ئورنىتىۋاتىدۇ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
ug: ئاساسىي سىستېما بوغچىسىنى يېشىۋاتىدۇ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
ug: ئاساسىي سىستېمىنى سەپلەۋاتىدۇ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
ug: ئاساسىي سىستېما مۇۋەپپەقىيەتلىك ئورنىتىلدى.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
ug: ئورنىتىدىغان يادرونى تاللاۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
ug: يادرونى ئورنىتىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
ug: يادرونى ئورنىتىۋاتىدۇ - ${SUBST0} نى قوبۇللاپ ئورنىتىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
ug: بوغچا باشقۇرغۇچنى سەپلەيدۇ

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
ug: apt سەپلەش

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
ug: بىخەتەرلىك يېڭىلىنىشى( ${SEC_HOST}دىن)

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
ug: نەشر يېڭىلاش

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
ug: يۆتكەپ ئەكەلگەن يۇمشاق دېتال

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
ug: ئىشلىتىدىغان مۇلازىمەت:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
ug: Debian  نەشر يېڭىلايدىغان ئىككى خىل مۇلازىمەت تەمىنلىگەن: بىخەتەرلىك ۋە نەشر يېڭىلاش

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
ug: بىخەتەرلىك يېڭىلاش سىرتتىن كەلگەن ھۇجۇمدىن ساقلايدۇ.  بۇ خىل يېڭىلاش مۇلازىمىتىنى قوزغىتىشىڭىزنى كۈچلۈك تەۋسىيە قىلىمىز.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
ug: ئۆزگىرىشى نىسبەتەن كۆپ، ئەڭ يېڭى نەشرى بولمىسا قوللىنىشچانلىقى تۆۋەنلەپ كېتىدىغان يۇمشاق دېتاللارغا  نەشر يېڭىلاش تەمىنلەيدۇ، ئۇ پەقەت ئەسلىگە قايتۇرۇپ ئوڭشاشنىلا تەمىنلەيدۇ. بۇ مۇلازىمەت مۇقىم نەشرى ۋە كونا مۇقىم نەشرىگىلا تەمىنلىنىدۇ.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Backported software are adapted from the development version to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features. Enabling backports here does not cause any of them to be installed by default; it only allows you to manually select backports to use.
ug: يۆتكەپ ئەكەلگەن يۇمشاق دېتاللار ئىجادىيەت كودىدىن تارقىتىلغان بۇ نەشرىگە يۆتكەپ ئىشلىتىلدى. گەرچە بۇ يۇمشاق دېتاللار رەسمىي تارقىتىلغان يۇمشاق دېتال ئۆز ئىچىگە ئالغانغا ئوخشاش تەپسىلىي تەكشۈرۈلمىگەن بولسىمۇ، ئەمما ئۇلار بىر قىسىم  پروگراممىلارنىڭ يېڭى نەشرىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان، شۇڭلاشقا بىر قىسىم كېرەكلىك ئىقتىدار بىلەن تەمىنلەيدۇ. يۆتكەپ ئەكەلگەن يۇمشاق دېتاللار قوزغىتىلسا كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا ئۇلارنى ئورنىتىشنى كەلتۈرۈپ چىقارمايدۇ، سىزنىڭ قولدا تاللىشىڭىزغا يول قويىدۇ.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the CD-ROM...
ug: CD-ROM نى تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan another CD or DVD?
ug: باشقا CD ياكى DVD نى تەكشۈرەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Your installation CD or DVD has been scanned; its label is:
ug: ئورنىتىش CD ياكى DVD دىسكىڭىزنى تەكشۈردى؛ ئۇنىڭ ئەنى:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option to scan additional CDs or DVDs for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the installation CD/DVD. If you do not have any additional CDs or DVDs available, this step can just be skipped.
ug: سىز ھازىر نورمىدىن سىرت بولغان بوغچا باشقۇرغۇچ (apt) ئىشلىتەلەيدىغان CD ياكى DVD نى تەكشۈرۈشنى تاللىيالايسىز. ئادەتتە بۇلار سىزنىڭ ئورنىتىش CD/DVD ئوخشاش. ئەگەر سىزدە باشقا CD ياكى  DVD بولمىسا بۇ باسقۇچتىن ئاتلاپ كەتسىڭىز بولىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan another CD or DVD, please insert it now.
ug: سىز باشقا CD ياكى DVD تەكشۈرمەكچى بولسىڭىز ئۇنى قىستۇرۇڭ.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has been scanned:
ug: ئەنى تۆۋەندىكىدەك بولغان CD ياكى DVD تەكشۈرۈش تاماملاندى:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The CD or DVD with the following label has already been scanned:
ug: ئەنى تۆۋەندىكىدەك بولغان CD ياكى DVD تەكشۈرۈلگەن:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now if you wish to scan another CD or DVD.
ug: ئەگەر باشقا CD ياكى DVD نى تەكشۈرمەكچى بولسىڭىز ئۇنى ئالماشتۇرۇڭ.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the CD/DVD failed.
ug: apt ئىشلىتىپ CD/DVD دىن قوشۇمچە يۇمشاق دېتال بوغچىسىنى ئورنىتالمىدى.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the CD/DVD has been inserted correctly.
ug: CD/DVD نى توغرا قىستۇرغانلىقىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: Media change
ug: ۋاسىتە ئالماشتۇر

note: Type: text Description :sl1: This template uses the same text as used in the package apt for apt-cdrom Do not translate "/cdrom/" (the mount point)
en: /cdrom/:Please insert the disc labeled: '${LABEL}' in the drive '/cdrom/' and press enter.
ug: /cdrom/: دىسكا ئېنى '${LABEL}' بولغان دىسكىنى '/cdrom/' قوزغاتقۇچقا سېلىپ، enter نى بېسىڭ.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
ug: sources.list دا netinst CD چەكلەنگەن…

note: Type: text Description :sl1: Type: boolean :sl2:
en: If you are installing from a netinst CD and choose not to use a mirror, you will end up with only a very minimal base system.
ug: ئەگەر سىز توردىكى ئورنىتىش دىسكىسىدىن ئورنىتىۋاتقان بولۇپ، تەسۋىر ئىشلەتمەسلىكنى تاللىغان بولسىڭىز، ناھايىتى كىچىك بولغان ئاساسىي سىستېمىنىلا ئورنىتالايسىز.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
ug: سىز ھازىر تور دىسكىسىدىن ئورنىتىۋاتىسىز، تور ئورنىتىش دىسكىسى ناھايىتى كىچىك ئاساسىي سىستېمىنىلا ئورنىتىدۇ.  سىز تەسۋىرنى ئىشلىتىپ تولۇق سىستېمىنى ئورنىتالايسىز.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a CD, which contains a limited selection of packages.
ug: سىز چەكلىمىلىك يۇمشاق دېتال بوغچىسى بار CD-ROM دىن يۇمشاق دېتال ئورنىتىۋاتىسىز.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
ug: سىز%i CD-ROM تەكشۈردىڭىز. گەرچە ئۇنىڭدا نۇرغۇن يۇمشاق دېتال بوغچىسى بولسىمۇ ئەمما بىر قىسمى (بولۇپمۇ ئىنگلىزچىدىن باشقا تىلنى قوللايدىغان يۇمشاق دېتال بوغچىسى) كەم ئىكەن.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i CDs. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
ug: سىز %i CD-ROM تەكشۈردىڭىز. بۇ CD-ROM دا نۇرغۇن يۇمشاق دېتال بوغچىسى بولسىمۇ، يەنىلا بەزى يۇمشاق دېتال بوغچىلىرى كەم ئىكەن.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
ug: دىققەت، تەسۋىر ئىشلەتكەندە كۆپ مىقداردىكى سانلىق مەلۇمات كېيىنكى قېتىملىق ئورنىتىش جەريانىدا توردىن چۈشۈرۈلىدۇ.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD. Even though the DVD contains a large selection of packages, some may be missing.
ug: سىز DVD دىن ئورنىتىۋاتىسىز. گەرچە DVD كۆپ مىقداردىكى يۇمشاق دېتال بوغچىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالسىمۇ بەزى يۇمشاق دېتال بوغچىلىرى كەم بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
ug: ئەگەر تېز سۈرئەتلىك ئىنتېرنېت باغلىنىشىڭىز بولمىسا ئۇنداقتا تەسۋىر بېكەت ئىشلىتىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز، بولۇپمۇ كۆزنەكلىك ئۈستەلئۈستى مۇھىتى ئورناتقاندا.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
ug: ئەگەر سىزنىڭ ياخشى بولغان ئىنتېرنېت باغلىنىشىڭىز بولۇپ، كۆزنەكلىك ئۈستەك مۇھىتى ئورناتماقچى بولسىڭىز  تەسۋىردىن ئورنىتىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
ug: تەسۋىر تەكشۈرۈۋاتىدۇ...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
ug: ھەقلىق يۇمشاق دېتال ئىشلىتەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
ug: بەزى ھەقلىق يۇمشاق دېتالنىمۇ  Debian دا ئىشلەتكىلى بولىدۇ. بۇ دېتاللار  Debian نىڭ بىر قىسمى بولمىسىمۇ ئەمما ئۆلچەملىك  Debian قوراللىرى ئۇلارنى ئورنىتالايدۇ. بۇ يۇمشاق دېتاللارنىڭ ئوخشاش بولمىغان ئىجازەتنامىسى بار، بۇ سىزنىڭ ئۇلارنى ئىشلىتىش، ئۆزگەرتىش ياكى ھەمبەھىرلەشنى چەكلىشى مۇمكىن.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
ug: ئۇلاردىن ئىشلىتىدىغانلىرىڭىزنى تاللاڭ.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
ug: يۇمشاق دېتال contrib  ئىشلىتەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
ug: بەزى قوشۇمچە يۇمشاق دېتاللارنى Debian دا ئىشلەتكىلى بولىدۇ. ئۆزى ئەركىن بولسىمۇ ئەمما ئۇنىڭ ئىجرا بولۇشى باشقا ئەركىن بولمىغان يۇمشاق دېتاللارغا تايىنىدۇ. بۇ يۇمشاق دېتاللار Debian نىڭ بىر قىسمى ئەمەس، ئەمما ئۆلچەملىك Debian قورالى ئۇلارنى ئورنىتالايدۇ.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
ug: بۇ يۇمشاق دېتاللارنى ئىشلىتىدىغان ئىشلەتمەيدىغانلىقىڭىزنى تاللاڭ.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
ug: تور تەسۋىر ئىشلىتەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the CD-ROM. This may also make newer versions of software available.
ug: تور تەسۋىرى CD-ROM دىكى يۇمشاق دېتالنى تولۇقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ، تېخىمۇ يېڭى نەشرىدىكى يۇمشاق دېتال تەمىنلەشكىمۇ ئىشلىتىلىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
ug: باشقۇرغۇچى (root) سالاھىيىتىدە كىرىشكە يول قويامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
ug: ئەگەر سىز باشقۇرغۇچى سالاھىيىتىدە كىرىشكە يول قويمىسىڭىز، ئۇنداقتا ئادەتتىكى ئىشلەتكۈچىدىن بىرى قۇرۇلۇپ 'sudo' بۇيرۇقى بىلەن باشقۇرغۇچىغا ئايلىنىدىغان ھوقۇق بېرىلىدۇ.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
ug: ئالىي ئىشلەتكۈچى(Root) ئىمى:

note: Type: password Description :sl1:
en: You need to set a password for 'root', the system administrative account. A malicious or unqualified user with root access can have disastrous results, so you should take care to choose a root password that is not easy to guess. It should not be a word found in dictionaries, or a word that could be easily associated with you.
ug: 'root' ئىشلەتكۈچى (سىستېما باشقۇرغۇچى ھېساباتى)گە ئىم بەلگىلەش لازىم. زەھەرخەندە ياكى سالاھىيىتى يوق ئىشلەتكۈچى 'root' ھوقۇقىغا ئېرىشسە ئاپەت خاراكتېرلىك ئاقىۋەت كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن، شۇڭا ئېھتىياتچانلىق بىلەن ئاسان تېپىۋالغىلى بولمايدىغان root ئىم تاللاڭ. ئىم لۇغەتتىن تاپقىلى بولىدىغان سۆز ياكى سىز بىلەن زىچ ئالاقىدار سۆز بولماسلىقى لازىم.

note: Type: password Description :sl1:
en: A good password will contain a mixture of letters, numbers and punctuation and should be changed at regular intervals.
ug: بىخەتەر ئىم ئادەتتە ھەرپ، سان ۋە ھەرپ بەلگىلەرنىڭ ئارىلاشمىسىدىن تەشكىل تاپىدۇ، ھەمدە قەرەللىك ئالماشتۇرۇپ تۇرۇلىدۇ.

note: Type: password Description :sl1:
en: The root user should not have an empty password. If you leave this empty, the root account will be disabled and the system's initial user account will be given the power to become root using the "sudo" command.
ug: root  نىڭ ئىمى قۇرۇق بولسا بولمايدۇ. ئەگەر ئىم بېكىتمىسىڭىز root ھېسابى ئىناۋەتسىز قىلىنىدۇ ھەم دەسلەپكى ئىشلەتكۈچىگە "sudo" بۇيرۇقى ئارقىلىق root نىڭ ھوقۇقلىرى بېرىلىدۇ.

note: Type: password Description :sl1:
en: Note that you will not be able to see the password as you type it.
ug: دىققەت،  سىز كىرگۈزگەن ئىم مەزمۇنىنى كۆرەلمەيسىز.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# :sl2: :sl3:
en: Re-enter password to verify:
ug: دەلىللەش ئۈچۈن ئىمنى  قايتا كىرگۈزۈڭ:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
ug: root ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىمنى قايتا كىرگۈزۈپ، كىرگۈزگىنىڭىزنىڭ توغرىلىقىنى دەلىللەڭ.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىنىڭ تولۇق ئاتىنى كىرگۈزۈڭ:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
ug: پروگرامما ئادەتتىكى ئىشلەتكۈچىدىن بىرنى قۇرۇپ root نىڭ باشقۇرۇشتىن باشقا ۋەزىپىلىرىنى ئىجرا قىلىدۇ.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ ھەقىقىي ئاتىنى كىرگۈزۈڭ. بۇ ئۇچۇر مەزكۇر ئىشلەتكۈچى يوللىغان ئېلخەتنىڭ كۆڭۈلدىكى مەنبەسى قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ، شۇنىڭ بىلەن بىللە مەزكۇر ئىشلەتكۈچىنىڭ ھەقىقىي ئاتىنى كۆرسىتىشكە تېگىشلىك بولغان بارلىق پروگراممىلاردا كۆرسىتىلىدۇ.  ئۆزىڭىزنىڭ ئاتى ناھايىتى مۇۋاپىق تاللىشىڭىز بولالايدۇ.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
ug: ھېساباتىڭىزنىڭ ئىشلەتكۈچى ئاتى:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىگە ئىشلەتكۈچى ئاتى تاللاڭ. مەسىلەن، ئاتىڭىز ناھايىتى مۇۋاپىق تاللاش بولالايدۇ. ئىشلەتكۈچى ئاتى چوقۇم بىر ھەرپتىن باشلىنىپ، ئاخىرىغا ھەر قانداق سان ۋە باشقا كىچىك يېزىلىشتىكى ھەرپلەر ئەگىشىپ كەلسە بولىدۇ.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىگە ئىم تاللاڭ:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
ug: مەزكۇر ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىمنى قايتا كىرگۈزۈپ كىرگۈزگىنىڭىزنىڭ توغرىلىقىنى دەلىللەڭ.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
ug: ئىشلەتكۈچى ۋە ئىم سەپلەش

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
ug: ئىشلەتكۈچى ۋە ئىم سەپلەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
ug: داۋاملاشتۇر

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
ug: كەينىگە

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
ug: ھەئە

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
ug: ياق

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
ug: <Tab>يۆتكەش; <Space>تاللاش; <Enter> ئاكتىپلاشتۇرۇش كۇنۇپكىسى

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
ug: <F1>ياردەم; <Tab> يۆتكەش; <Space>تاللاش; <Enter> ئاكتىپلاشتۇرۇش توپچىسى

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
ug: ياردەم

note: Type: text Description TRANSLATORS: This should be "translated" to "RTL" or "LTR" depending of default text direction of your language LTR: Left to Right (Latin, Cyrillic, CJK, Indic...) RTL: Right To Left (Arabic, Hebrew, Persian...) DO NOT USE ANYTHING ELSE :sl1:
en: LTR
ug: RTL

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
ug: ئېكران كەسمىسى

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
ug: ئېكران كەسمىسىنى %s ئاتتا ساقلايدۇ

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Finish the installation
ug: ئورنىتىش تامام

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
ug: ئورنىتىشنى تاماملاۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
ug: تور سەپلەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
ug: كاندۇك غەملەكنى تەڭشەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى ئېگەرسىزلەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
ug: يېڭى سىستېمىڭىزغا قايتا يېتەكلەۋاتىدۇ…

note: Type: note Description :sl1:
en: Installation complete
ug: ئورنىتىش تامام

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Continue without boot loader
ug: قوزغىتىش يېتەكلىگۈچىسىز داۋاملاشتۇر

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
ug: GRUB قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى ئاساسىي يېتەكلەش خاتىرىسى(MBR)گە ئورنىتامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
ug: ئورنىتىش پروگراممىسى كومپيۇتېرىڭىزدىن تۆۋەندىكى مەشغۇلات سىستېمىسىنى بايقىدى: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to the master boot record of your first hard drive. When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or your new system.
ug: ئەگەر يۇقىرىدا سىزنىڭ مەشغۇلات سىستېمىڭىز كۆرسىتىلگەن بولسا ئۇ ھالدا قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى بىرىنچى قاتتىق دىسكىنىڭ ئاساسىي يېتەكلەش خاتىرىسىگە بىخەتەر ئورنىتالايدۇ. كومپيۇتېر قوزغالغاندا خالىغان مەشغۇلات سىستېمىسى ياكى يېڭى سىستېمىڭىزنى تاللىيالايسىز.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to the master boot record of your first hard drive.
ug: قارىغاندا يېڭىدىن ئورنىتىلغان سىستېما بۇ كومپيۇتېردىكى بىردىنبىر مەشغۇلات سىستېمىسىكەن. ئەگەر ھەقىقەتەن شۇنداق بولسا GRUB قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى بىرىنچى قاتتىق دىسكىنىڭ ئاساسىي يېتەكلەش خاتىرىسىگە بىخەتەر ئورنىتالايسىز.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer, modifying the master boot record will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: ئەگەر ئورنىتىش پروگراممىسى كومپيۇتېرىڭىزدا مەۋجۇت بولغان باشقا مەشغۇلات سىستېمىسىنى بايقىمىسا، ئاساسىي يېتەكلەش خاتىرىسىنى ئۆزگەرتىش مەشغۇلاتى شۇ مەشغۇلات سىستېمىسىنى ۋاقىتلىق قوزغاتقىلى بولماسلىقنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ. ئەمما سەل تۇرۇپ ئۆزىڭىز GRUB نى تەڭشەپ ئۇنى قوزغىتالايسىز.

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
ug: GRUB قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ ئورنىتىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
ug: باشقا مەشغۇلات سىستېمىسىنى ئىزدەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
ug: GRUB يۇمشاق دېتال بوغچىسىنى ئورنىتىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
ug: GRUB قوزغىتىش ئۈسكۈنىسىنى جەزملەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
ug: "grub-install ${BOOTDEV}" ئىجرا قىلىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
ug: "update-grub" ئىجرا قىلىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
ug: /etc/kernel-img.conf يېڭىلاۋاتىدۇ…

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
ug: GRUB قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى قاتتىق دىسكىغا ئورنات

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
ug: قۇتقۇزۇش ھالىتىگە كىر

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
ug: ئورنىتىش پروگراممىسىنىڭ ISO تەسۋىر ھۆججىتىنى قاتتىق دىسكىدىن  ئىزدە

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Save debug logs
ug: سازلاش خاتىرىسىنى ساقلا

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
ug: ئورنىتىش دوكلاتىغا ئۇچۇر يىغىۋاتىدۇ…

note: Type: text Description Main menu item :sl1:
en: Configure MD devices
ug: MD ئۈسكۈنىسى سەپلەش

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
ug: «لوگىكىلىق دىسكا باشقۇرغۇچ» نى سەپلەش

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
ug: يېتەكچى - پۈتۈن دىسكىنى ئىشلىتىپ LVM سەپلەيدۇ
