debian-installer - en to eo translation catalogue (41 entries)

note: Type: select Choices :sl2:
en: critical
eo: gravega

note: Type: select Choices :sl2:
en: high
eo: alta

note: Type: select Choices :sl2:
en: medium
eo: meza

note: Type: select Choices :sl2:
en: low
eo: malalta

note: Type: select Description :sl2:
en: Ignore questions with a priority less than:
eo: Ignori demandojn kun prioritato malpli granda ol:

note: Type: select Description :sl2:
en: Packages that use debconf for configuration prioritize the questions they might ask you. Only questions with a certain priority or higher are actually shown to you; all less important questions are skipped.
eo: Pakoj uzantaj la metodon 'debconf' por agordado prioritatigas la demandojn, kiujn ili povos fari al vi. Nur demandoj kun ia aŭ pli alta prioritato estos fakte montrataj al vi; Ĉiuj malpli gravaj demandoj estos preterpasitaj.

note: Type: select Description :sl2:
en: You can select the lowest priority of question you want to see:
     - 'critical' is for items that will probably break the system
        without user intervention.
     - 'high' is for items that don't have reasonable defaults.
     - 'medium' is for normal items that have reasonable defaults.
     - 'low' is for trivial items that have defaults that will work in
       the vast majority of cases.
eo: Vi povas elekti la minimuman prioritaton de demandoj vidindaj por vi:
     - 'gravega' estas por demandoj kiuj verŝajne, sen interago de la uzanto,
       rompus la instalaĵon.
     - 'alta' kiam ne ekzistas kohera aŭtomata respondo.
     - 'meza' kiam ekzistas kohera aŭtomata respondo.
     - 'malalta' por banalaj demandoj kies aŭtomataj respondoj 
       taŭgos por la plejparto el la situacioj.

note: Type: select Description :sl2:
en: For example, this question is of medium priority, and if your priority were already 'high' or 'critical', you wouldn't see this question.
eo: Ekzemple, la nuna demando estas meze prioritata, kaj se via prioritato estus jam 'alta' aŭ 'gravega', vi ne vidus nun tiun ĉi demandon.

note: Type: text Description :sl2:
en: Change debconf priority
eo: Ŝangi prioritaton por 'debconf'

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
eo: Daŭrigi

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
eo: Retroiri

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
eo: Jes

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
eo: Ne

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Cancel
eo: Nuligi

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
eo: <Tab> movigas; <Space> elektas; <Enter> aktivigas butonojn

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
eo: <F1> por helpo; <Tab> movigas; <Space> elektas; <Enter> aktivigas butonojn

note: Type: text Description Appears as a checkbox in the newt and GTK interfaces. :sl1:
en: Show Password in Clear
eo: Klare montri la pasvorton

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
eo: Helpo

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
eo: Ekrankopio

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
eo: Ekrankopio estis konservita en %s

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
eo: !! ERARO: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
eo: KLAVOFRAPOJ:

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
eo: Montri tiun ĉi helpmesaĝon

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
eo: Retroiri al antaŭa demando

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
eo: Elektu malplenan registrokampon

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
eo: Aliaj elektoj disponeblas per '%c' kaj '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
eo: Antaŭaj elektoj disponeblas per '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
eo: Sekvaj elektoj disponeblas per '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
eo: Tajpu: '%c' por helpo, implicita valoro=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
eo: Tajpu: '%c' por helpo>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
eo: Tajpu: '%c' por helpo, implicita valoro=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
eo: [Premu enigon por plu iri]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
eo: Uzota interfaco:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
eo: Pakoj kiuj uzas debconf por agordo kunhavas komunan aspekton. Vi povas elekti la tipon de interfaco kiun ili uzos.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
eo: Neniu

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
eo: 'Neniu' igos ke neniu demando estos farata.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
eo: Teksto

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
eo: 'Teksto' estas tradicia plata teksta interfaco.

note: Type: string Description :sl4:
en: Newt
eo: 'Newt'

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
eo: 'Newt' estas interfaco plen-ekrana, surbazita de signoj.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
eo: 'GTK' estas grafika interfaco kiu povas esti uzata en iu ajn grafika medio.
