debian-installer - en to si translation catalogue (40 entries)

note: Type: select Description :sl2:
en: Debian version to install:
si: ස්ථාපනය කල යුතු Debian සංස්කරණය:

note: Type: select Description :sl2:
en: Debian comes in several flavors. Stable is well-tested and rarely changes. Unstable is untested and frequently changing. Testing is a middle ground, that receives many of the new versions from unstable if they are not too buggy.
si: Debian විවිධ ආකාරයෙන් පැමිණෙයි, ස්ථාවර සංස්කරණය ඉතා හොඳින් පිරික්සූ හා අඩුවෙන් වෙනස් වේ. අස්ථාවර සංස්කරණය පරීක්‍ෂා නොකල හා නිතර වෙනස් වේ. පරීක්‍ෂණ යනු මධ්‍යම ආකාරයකි. එය අස්ථාවර සංස්කරණයෙන් දෝශ සහගත නොවේනම් නව සංස්කරණ ලබා ගනී.

note: Type: select Description :sl2:
en: Only flavors available on the selected mirror are listed.
si: තෝරාගත් පිළිබිඹුවේ පවතින සංස්කරණ පමණක් දැක්වේ.

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
si: Debian ලේඛනාගාර කැඩපත පරීක්ෂා කරමින්

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
si: නිකුතු ගොනු බාගත කරමින්...

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Go back and try a different mirror?
si: ආපසු ගොස් වෙනත් පිළිබිඹුවක් උත්සාහ කරන්නද?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The specified (default) Debian version (${RELEASE}) is not available from the selected mirror. It is possible to continue and select a different release for your installation, but normally you should go back and select a different mirror that does support the correct version.
si: නිවේශිත (පෙරනිමි) Debian (${RELEASE}) සංස්කරණය තෝරාගත් පිලිබිඹුවේ නොපවතී. ඔබේ ස්ථාපනය සඳහා ආපසු ගොස් වෙනත් නිකුතුවක් තෝරාගත හැක. නමුත් සාමාන්‍යයෙන් ඔබ කල යුතු වන්නේ ආපසු ගොස් නිවැරදි නිකුතුවට සහාද දක්වන පිලිබිඹුවක් තෝරාගැනීමයි.

note: Type: error Description :sl2:
en: Bad archive mirror
si: දෝශ සහිත පිළිබිඹුවක්

note: Type: error Description :sl2:
en: An error has been detected while trying to use the specified Debian archive mirror.
si: නිවේශිත Debian සංරක්‍ෂක පිළිබිඹුව භාවිත කිරීමට යාමේදී දෝශයක් හඳුනාගැණිනි.

note: Type: error Description :sl2:
en: Possible reasons for the error are: incorrect mirror specified; mirror is not available (possibly due to an unreliable network connection); mirror is broken (for example because an invalid Release file was found); mirror does not support the correct Debian version.
si: මෙම දෝශයට හේතු විය හැක්කේ: නිවැරදි නොවන පිළිබිඹුවක් සැපයීම; පිළිබිඹුව නොපැවතීම (බොහෝවිට මෙය අස්ථිර ජාල සම්බන්ධය නිසා විය හැක); පිළිබිඹුව බිඳ වැටීම (උදාහරණයක් ලෙස වලංගු  නොවන නිකුතු ගොනුවක් හමුවීම); නිවැරදි Debian සංස්කරණය සඳහා පිළිබිඹුව සහාය නොදැක්වීම.

note: Type: error Description :sl2:
en: Additional details may be available in /var/log/syslog or on virtual console 4.
si: වැඩිදුර තොරතුරු /var/log/syslog මත හෝ 4 අතත්‍ය කොන්සෝලය මත පැවතිය හැක.

note: Type: error Description :sl2:
en: Please check the specified mirror or try a different one.
si: කරුණාකර නිවේශිත පිළිබිඹුව පිරික්සන්න නැතහොත්  අනෙකක් උත්සාහකරන්න

note: Type: error Description :sl3:
en: Architecture not supported
si: ආකෘතිය සහාය නොදක්වයි

note: Type: error Description :sl3:
en: The specified Debian archive mirror does not seem to support your architecture. Please try a different mirror.
si: නිවෙශිත Debian සංරක්‍ෂක පිළිබිඹුව ඔබේ ආකෘතියට සහාය දක්වන බවක් නොපෙනේ, කරුණාකර වෙනත් පිළිබිඹුවක් තෝරන්න.

note: Type: text Description :sl2:
en: oldstable
si: පැරණි ස්ථාවර

note: Type: text Description :sl2:
en: stable
si: ස්ථිර

note: Type: text Description :sl2:
en: testing
si: පරීක්‍ෂා

note: Type: text Description :sl2:
en: unstable
si: අස්ථිර

note: Type: text Description main-menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
si: Debian ලේඛනාගාරයේ කැඩපතක් තෝරන්න

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: enter information manually
si: තොරතුරු ක්‍රමිකව ඇතුළත් කරන්න

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in https
en: US[ Default value for http]
si: IN

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
si: Debian සංරක්‍ෂිත කැඩපත් ඇති රට:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
si: ජාලයේ ඔබට ආසන්න Debian ලේඛනාගරයක කැඩපතක් සොයා ගැනීම අරමුණයි. ආසන්න රටවල හෝ තමන්ගේම රටේ පවා ලේඛනාගාරය හොඳම එක නොවිය හැකි බව සිහියේ තබා ගන්න.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
si: Debian සංරක්‍ෂිත කැඩපත:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
si: කරුණාකර Debian ලේඛනාගාර කැඩපතක් තෝරන්න. කුමන කැඩපතේ වඩාත්ම හොඳ අන්තර්ජාල සම්බන්ධතාවය තිබේ දැයි ඔබ ඔබ නොදන්නේ නම් ඔබේ රටේ හෝ ස්ථානයේ ඇති කැඩපතක් භාවිතා කළ යුතුය.

note: Type: select Description :sl1:
en: Usually, deb.debian.org is a good choice.
si: සාමාන්‍යයෙන් deb.debian.org යනු හොඳ තේරිමකි.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
si: Debian ලේඛනාගාර කැඩපත් සේවක නම:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
si: ඔබ Debian ලබාගන්න කැඩපත් අඩවියේ ධාරක නාමය කරුණාකර ඇතුළත් කරන්න.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
si: [සේවක නාමය]:[දොරටුව] සම්මත ආකෘතිය භාවිතා කර විකල්ප දොරටුවක් විශේෂණය කළ හැක.

note: Type: string Description :sl2:
en: Debian archive mirror directory:
si: Debian සංරක්‍ෂක පිලිබිඹු බහාළුම:

note: Type: string Description :sl2:
en: Please enter the directory in which the mirror of the Debian archive is located.
si: කරුණාකර Debian සංරක්‍ෂකයේ පිළිබිඹුව පවතින බහාළුම ඇතුළත් කරන්න

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
si: HTTP ප්‍රොක්සි තොරතුරු (කිසිවක් නැති නම් හිස්ව තබන්න):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
si: ඔබට පිටත ලෝකයට ප්‍රවේශ වීමට HTTP ප්‍රොක්සි භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය නම් මෙහි ප්‍රොක්සි තොරතුරු ඇතුල් කරන්න. නැත්නම් මෙය හිස්ව තබන්න.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
si: ප්‍රොක්සි තොරතුරු "http://[[user][:pass]@]host[:port]/" සම්මත ආකෘතියෙන් දිය යුතුයි.

note: Type: string Description :sl2:
en: FTP proxy information (blank for none):
si: FTP ප්‍රොක්සි තොරතුරු (නොමැති නම් හිස්ව තබන්න):

note: Type: string Description :sl2:
en: If you need to use a FTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
si: ඔබට බාහිර ලෝකයට සම්බන්ධ වීම සඳහා FTP ප්‍රොක්සියක් යොදාගැනීමට අවශ්‍ය නම්,  මෙහිදී ප්‍රොක්සි තොරතුරු ඇතුළත් කරන්න, නැතහොත් හිස්ව තබන්න.

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian FTP mirror. Please check that the country really has a Debian FTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in https:/
en: US[ Default value for ftp]
si: IN

note: Type: select Description :sl2:
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
si: සාමාන්‍යයෙන් ftp.<ඔබේ රටේ කේතය>.debian.org යනු හොඳ තේරිමකි.

note: Type: select Description :sl2:
en: Protocol for file downloads:
si: ගොනු බාගැනීම් සඳහා නීතිමාලාව:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please select the protocol to be used for downloading files. If unsure, select "http"; it is less prone to problems involving firewalls.
si: කරුණාකර ගොනු බාගැනීම සඳහා වන නීතිමාලාවක් තෝරන්න. විශ්වාස නැතිනම් "http" තෝරාගන්න; එය ගිණි පවුරු සමඟ අඩු ගැටළු සංඛ්‍යාවක් ඇතිකරයි.
