debian-installer - en to eo translation catalogue (9 entries)

note: Type: text Description :sl1:
en: EFI System Partition
eo: Sistem-diskpartigo EFI

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Go back to the menu and resume partitioning?
eo: Ĉu retroiri al la menuo kaj repreni diskpartigon?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No EFI partition was found.
eo: Neniu diskparto EFI estis trovata.

note: Type: text Description :sl1: short variant of 'EFI System Partition' Up to 10 character positions
en: ESP
eo: SDP-EFI

note: Type: error Description :sl2:
en: EFI partition too small
eo: Diskparto EFI tro malgrandas

note: Type: error Description :sl2:
en: EFI System Partitions on this architecture cannot be created with a size less than 35 MB. Please make the EFI System Partition larger.
eo: Sistem-Diskpartigoj EFI en tiu ĉi arĥitekturo ne povas esti kreataj kum grando malplia ol 35 MB. Bonvolu pligrandigu la Sistem-Diskpartigon EFI.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Force UEFI installation?
eo: Ĉu perfortigi instaladon de UEFI?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: This machine's firmware has started the installer in UEFI mode but it looks like there may be existing operating systems already installed using "BIOS compatibility mode". If you continue to install Debian in UEFI mode, it might be difficult to reboot the machine into any BIOS-mode operating systems later.
eo: La mikroprogramaro de la maŝino praŝargis la instalilon laŭ reĝimo UEFI sed ŝajne estas operaciuma sistemo jam instalata uzanta "reĝimo kongrua al BIOS". Se vi daŭrigas instali Debianon laŭ reĝimo UEFI, eble estos malfacile praŝargi la maŝinon je iu ajn BIOS-reĝimaj operaciumaj sistemoj poste.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you wish to install in UEFI mode and don't care about keeping the ability to boot one of the existing systems, you have the option to force that here. If you wish to keep the option to boot an existing operating system, you should choose NOT to force UEFI installation here.
eo: Se vi deziras instali reĝimon UEFI kaj vi ne zorgas pri praŝargo je unu el la ekzistantaj sistemoj, vi havas la eblecon perfortigi tion ĉi tie. Se vi deziras teni la eblecon praŝargi je ekzintanta operaciuma sistemo, vi devas elekti NE perfortigi la instalon de UEFI ĉi tie.
